Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

AyaDid írta:Igazából láttam a Monkból (flúgos nyomozó) egy fél epizódot, de elég is volt. Nem igazán jön be az a felfogás, hogy az OCD-sek flúgos-bogaras emberek, mert aki nincs benne, nem tudja milyen zárt ajtók mögött szenvedni...
Ez egyáltalán nem olyan, mint a Monk, ott leginkább poénforrásként szolgált Monk betegsége, itt komolyabban veszik a témát, volt néhány humorosabb helyzet is ugyan, de a betegek többségénél nem vették poénra a dolgot.

BTW: Majd nem elfelejtettem, nagyon tetszett az utolsó epizód végén a kiírás, hogy "Senki sem tökéletes!" ^^
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:Abenobashi Mahou Shoutengai
A túltengő fanservice mennyiségtől eltekintve eddig (6. résznél járok) nagyon nagy paródia! Jók az utalások, tetszenek a rajzstílus váltogatások, jópofa darab.
Elismerésem, mi barátnőmmel elkezdtük, de csak két epizódig bírtuk. XD Túl tömény marhaság, még a sok animeparódia ellenére is, bár szerintem egyszer még erőt veszek magamon, és befejezem. :)
zebra írta:Nemrég néztem meg a Tistou-t, nagyon szép történet egy kisfiúról, aki a virágokkal akarja szebbé tenni a világot. Annyira nagy szövegek vannak benne! Csak ajánlani tudom.
Kár, hogy az anime alapjául szolgáló könyv nem elérhető neten, csak külföldről lehetne megrendelni. :/
Jé, ez megvolt TV-ből felvéve, kicsiként nagyon imádtam, a végén majdnem sírtam. ^^" (Btw, honnan szedted le ilyen lazán? :))
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Titkos írta:(Btw, honnan szedted le ilyen lazán? :))
http://animeaddicts.hu/download.php?filelist.22.3147 (Elnézést a kotnyeleskedésért. :drop:)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ugyan már, köszi, így gyorsabb volt. :D
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Yuriko-chan írta:Elnézést a kotnyeleskedésért.
Ugyan már.
Titkos írta:Ugyan már, köszi, így gyorsabb volt.
Az biztos, mert kb ma tudtam felnézni ide. Yuriko a jobb kezem, na. ::^_^::
Amúgy tetszeni fog az anime, és csak megsúgom (kedvcsinálóként/elrontóként), h ez Membi egyik kedvence is. :vigyor:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Romeo x Juliet
Az anime olyan távolt állt Shakespeare drámájától, mint ide a Szaturnusz, a szereplők neveit leszámítva egyedül csak a tragikus befejezés, ami egyezett az eredetivel. Mondjuk ettől függetlenül még lehetett volna jó a sorozat, de olyan naiv és idióta szereplőgárdát vonultattak fel, hogy utoljára a Vampire Knightnál éreztem ekkora késztetést arra, hogy megagyaljam a főszereplőket. Az egyetlen értelmes karakter Tybalt volt, de neki meg sajnos szinte alig adtak valami szerepet.
Maga a történet szintén végletesen naiv, volt itt vér nélküli rablázadás és kardcsapás nélküli várbevétel is, a főszereplők természetesen békés úton szerettek volna elrendezni mindent, és a leghihetetlenebb az volt, hogy a naiv kis elképzeléseik rendre össze is jöttek nekik.
Reménytelenül rossznak azért mégsem mondanám a sorozatot, mert képes volt lekötni, de ugyanezzel a lendülettel jól fel is bosszantott.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Romeo x Juliet
Pöttyet kibelezték a sztorit, azt mondod? :knife:
Last Exile: Mekkora zenék vannak benne!!! Ma sokat hallgattam. :) Kár, hogy a csaták picit illogikusak, de eddig bejön.
Konnichiwa Anne: szeretném, ha ez a tisztaszívű kislány végre jobb helyre kerülne. Sürgősen kiemelném abból a családból. (Szocmunkás üzemmód OFF)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Romeo x Juliet
Az eredeti műhöz tényleg alig van köze, de hogy önálló fantasy-ként mennyire állja meg a helyét, azt majd meglátom, ha egyben megnéztem. :) (Első 5-6 részt, illetve az utolsó kettőt láttam csak, azok alapján még tűrhető, bár a "fának áldozzuk a szüzet" rész tényleg kicsit extrém volt már... XD)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Az eredeti műhöz tényleg alig van köze, de hogy önálló fantasy-ként mennyire állja meg a helyét, azt majd meglátom, ha egyben megnéztem. :) (Első 5-6 részt, illetve az utolsó kettőt láttam csak, azok alapján még tűrhető, bár a "fának áldozzuk a szüzet" rész tényleg kicsit extrém volt már... XD)
Az uccsó rész legnagyobb beszólása az volt, amikor benyögték, hogy eddig még azt se tudták, hogy a levegőben lebegett a sziget, amin éltek! O_o
Szvsz ez a sorozat se adaptációként, se önálló történetként nem állja meg a helyét.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: miyume »

Romeo x Juliet.
Anno amikor megjelent a sorozat elkezdtem nézni, aztán úgy a 13-14. rész környékén abbamaradt. Amikor befejezték egybe leszedtem az egészet, hogy majd jól megnézem. Aztán csak nem jött össze, és az animax is elkezdte vetíteni- ott se néztem- viszont sikerült elkapni a 2 befejező részt. Itt eldőlt, hogy ugyan meg nem nézem az egészet- ebbe a 2 részbe sikerült a készítőknek belesűríteni mindazt amitől a falra mászok!
Nem hogy nem hatott meg a tragikusnak szánt befejezés, de az egyetlen érzelem amit kiváltott belőlem az az idegesség volt, hogy miért kellett agyonklisézni és elgagyizni az egészet- nekem ez harmatgyenge és szánalmas volt. Nem tudom milyen volt a sorozat második fele, de a kezdés egyáltalán nem volt rossz- jó, persze nem sok újdonság volt benne történetileg (és ezt animés viszonylatban értem, az eredeti műhöz valóban nem sok köze van).
Szóval amilyen lelkes voltam még a sorozattal kapcsolatban az indulásakor, most annyira kívánom a hátam közepére az egész cuccot. :?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rövidfilmeket nézegettem a hétvégén:

Hoshi no Koe
A történetnek se füle se farka, azzal kezdve, hogy ha többszörös fénysebességgel képesek utazni, akkor hogyhogy még mindig SMS-ben kommunikálnak, és hogyan küldhettek el egy komplett flottát a Szíriuszig, ha utána képtelenek voltak kapcsolatot tartani velük, meg egyáltalán minek üldözték odáig az alieneket?
Az egész film csak egy dologra volt kihegyezve, hogy sajnálhassuk azt a két szerencsétlent, akiket elválasztott a háború, viszont én nem szeretem, ha ilyen görcsösen próbálnak valamit letuszkolni a torkomon, ráadásul elég hiteltelennek is találtam, hogy a srác ennyi ideig epekedett egy olyan lány után, akivel 15 évesen járhatott volna, még ha többévnyi kapcsolat után hagyta volna hátra, de így.

Iblard Jikan
A festményszerű hátterek gyönyörűek voltak, a zene nagyon hangulatos, kellemes kis félórás relaxáció volt megnézni, de nekem nagyon hiányzott hogy valami történjen is benne, mert gyakorlatilag tájképeket láthattunk harminc percen keresztül, néha volt csak egy kis minimális mozgás, de az meg totál hazavágta a grafikai összhatást, mert a mozgó szereplők csúnyán elütöttek a háttértől.

Tsumiki no Ie
Kedves kis szentimentális történet egy furcsa világban, ahol a vízszint folyamatosan emelkedik és az ott élők az elárasztott házaik tetejére építik az újakat. Egy nap a főszereplő idős bácsika véletlenül a vízbe ejti a pipáját, ezért búvárruhát ölve alámerül, és miközben végigúszik a vízzel elárasztott régi házain felelevenedik előtte a múlja.
Valahogy ez sokkal jobban meg tudott érinteni, mint a Hoshi no Koe, talán ezért mert nem akart semmilyen nagy dologról szólni.

Comedy
Ez tetszett az összes közül a legjobban, kétszer is megnéztem gyorsan egymás után (mivel az első néhány mondat a befejezés ismeretében nyer csak értelmet). Egy tökéletesen kerek történet 10 percben, egy igazi gótikus mese. Nagyon eltalálták a készítők a hangulatát.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Hoshi no Koe
A történetnek se füle se farka, azzal kezdve, hogy ha többszörös fénysebességgel képesek utazni, akkor hogyhogy még mindig SMS-ben kommunikálnak, és hogyan küldhettek el egy komplett flottát a Szíriuszig, ha utána képtelenek voltak kapcsolatot tartani velük, meg egyáltalán minek üldözték odáig az alieneket?
Az egész film csak egy dologra volt kihegyezve, hogy sajnálhassuk azt a két szerencsétlent, akiket elválasztott a háború, viszont én nem szeretem, ha ilyen görcsösen próbálnak valamit letuszkolni a torkomon, ráadásul elég hiteltelennek is találtam, hogy a srác ennyi ideig epekedett egy olyan lány után, akivel 15 évesen járhatott volna, még ha többévnyi kapcsolat után hagyta volna hátra, de így.
Ezért most a Shinkai Makoto fanok lehet mindkettőnket ki fognak nyírni (XD), de amennyire eddig láttam, a filmjei többsége erről szól. ^^" (a kiemelt részről) OK, ezt a filmjét (még) nem láttam, de pl. a Byakusoku 5cm-t igen, és abban hasonló a felállás: legelső gyermekkori szerelem, elválasztja őket a távolság, de ennek ellenére is próbálják fenntartani a kapcsolatukat, persze egyre kevesebb sikerrel, majd a végén a srácot mutatják, hogy gyakorlatilag már fiatalember, de még mindig nincs semmi öröme az életben, mert továbbra is csak a lányra gondol (aki, ha jól emlékszem, közben már rég férjhez ment valaki máshoz, vagy épp akkor kapja a meghívót az esküvőről), senki mást nem vesz figyelembe a környezetében. Nem tudom a Hoshi-nak is ez-e a tanulsága (5cm-nek az én meglátásom szerint ez volt, hogy szép, és nyomot hagyó élmény az első szerelem, de ugyanakkor tanulj meg túllépni a tragédián, különben hosszútávon magadat teszed tönkre), ez-e a vége, stb., de mások is hasonlították a kettőt egymáshoz, persze embere válogatja, volt aki pl. a Hoshit istenítette, és az 5cm-t húzta le. (Nálam mondjuk ciki, hogy a Hoshi-t még nem láttam, szóval ha valami nagy baromságot írnék róla, valaki javítson ki. ^^") Szóval amire ki akarok lyukadni, az szerintem az, hogy ezekben a filmekben végülis felesleges nagyon a logikát keresni, mert amiről szól az a hangulat + szereplők + szomorúság/sajnálat + szemkápráztató animáció. Volt, aki az 5cm-t szedte logikailag ízekre, és 5-6 pontban kifejtette, hogy szerinte ez és az miért volt hülyeség a filmben, de igazából szerintem nem is ezekre figyeltek oda elsősorban a készítés közben, másrészt ne felejtsük el, hogy mindkét sztori az első szerelemről szól, így nem is várhatjuk el, hogy a szereplők a leglogikusabb döntéseket hozzák. ^^" Az meg gondolom nem véletlen, hogy a rendező direkt ilyen rövidfilmként csinálja meg ezeket, és nem mondjuk két órában, mert akkor már az első óra után bealudnánk. :D És persze a grafika mindenképpen sokat dob az összhatáson, valszeg fele ennyire sem kötött volna le egy olyan film, ahol a srác a műsoridő felét végigvonatozza, ha nincs az a gyönyörű hóesés, a lehellet párolgása a hidegben, stb. *___* A hangulat és a zene pedig ezekre segít rá. :) Én sem lettem őrült nagy fanja, de egyszer mindenképp kellemes élmény volt végignézni, és kicsit elgondolkoztató is, úgyhogy a Hoshi még mindenképp tervbe van véve nálam.

Más: Gankotsuou-t nézek, aki még nem ismerné: ez Alexandre Dumas Monte Cristo grófja című regényének animés feldolgozása a Gonzo-tól. Mivel a Rómeó és Júliával ellentétben itt halvány fogalmam sincs az eredeti történetről( :oops: ), így nem tudom megítélni, hogy mennyire pontosan követi azt (OK, gondolom a sci-fi környezet nem a regény sajátja...XD), de mint önálló anime, valami hihetetlen hatása van. :D Eddig direkt nem mertem írni róla, de Animaxon nézem, és mivel ezen a hétvégén vége is lesz a sorozatnak, valszeg már csak kibírom, hogy ne olvassam el véletlenül se' a spoilereket. XD Igazából sok konkrétumot nem is akarnék róla írni, szerintem ez tipikusan az a sorozat, ami úgy jó, ha nem tudsz róla semmit. Legalábbis én leültem elé, hogy "Hmm, ez megy a D.Gray előtt, sokan fanolják, talán elszórakoztat...", aztán az első pár rész után egyre jobban magába szippantott, úgy a sorozat felétől pedig garantált az "1 áll-leesés / epizód" metódus. :D Kitűnő jellemábrázolások, kb. 10 főbb szereplő van minimum, és mind elég részeletesen bemutatva, ismerjük a céljaikat, inditékaikat stb. Az animáció sokak számára szokatlan, én valahogy egész hamar megszoktam, a sokat emlegetett "dehát nem mozog a ruha mintája a szereplővel együtt!" effektek sem zavartak. A zenék egytől-egyig "méltóak" a hangulathoz, ebből bizony OST-letöltés lesz. XD A történetről legyen elég annyi, hogy egy bosszúállást mutat be, számomra kissé volt egy Death Note/Code Geass vonulata is a dolognak (elég sok "just as planned" jelenet volt megfigyelhető XD), de mégis aprólékosabb, logikusabb, az egész jobban át van gondolva, és azért nem is pörög benne annyira az akció, cserébe viszont ez nem ment a történet rovására. :) (Mondjuk ha nagyon szemét akarnék lenni, 1-2 tipikus "szappanopera-elem" azért befigyel, de ez elenyésző mennyiségű az epic részekhez képest, meg amúgy is, ha egy történetet a szereplőkön keresztül mesélsz el, elkerülhetetlen néha egy kis túldramatizálás, vagy hasonló. XD) Persze ettől még az egész fantasztikus, a legjobb benne, hogy akárhányszor úgy ültem le elé, hogy "ez az epizód most tuti nem lesz nagy szám", a végére mindig sikerült meggyőzniük. 4 epizód van hátra, innentől már nagyon be kell szívnia a stábnak, ha képesek lesznek elrontani, de őszintén szólva kétlem. :)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Más: Gankotsuou-t nézek...
Annak idején én is úgy ültem le, hogy csak minimális információim voltak az eredeti műről, de talán épp ezért tudott az anime nagyobbat ütni. Mindenesetre utólagosan elolvastam a regényt - bár most már ez úgy bő három éve volt -, de nekem úgy rémlik, három fontos pontban tért el az animétől:

1. Nem in medias res a kezdés, hanem szépen végig követjük a főhős elfogását, börtönbeli életét, szökését és csodás úton meggazdagodását.
2. Eugenie nincs és nem is lesz bele esve Albertbe.
3. A befejezés abszolúte más.

A legutolsó pont miatt mindenképp ajánlom a könyvet is elolvasásra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cruel Angel 2010.02.09. 11:50-kor.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

A Shinkai Makoto filmek alapvetően érzésekről szólnak, logikát keresni bennük eléggé felesleges. Valaki vagy át tudja érezni azt, amit meg akarnak mutatni, vagy nem. Én a 5cm-t láttam előbb, ami mai napig az egyik kedvenc anime-m, egyszerűen nagyon erősen az általa teremtett hangulat alá vonja az embert, amitől aztán nem lehet szabadulni még a vége főcím után sem. A Koe ugyanez rövidebb formában, ha azt látom előbb, lehet hogy az tetszene jobban. Az már tényleg egy egyötletes film, azt az ötletet szépen végigvezeti, ennél sokkal töbet agyalni szerintem felesleges rajta. Ha elkezdenénk minden anime-ben logikát keresni, engem sokkal jobban zavar a sok-sok japán középiskolás, akik szülők minden látható nyoma nélkül élik 14-16 éves mindennapjaikat :)

ON: Mostanában több kevesebb rendszerességgel Scrapped Princess-t nézek. Eddigiek alapján semmi világmegváltót nem produkál, de úgy alapvetően jól össze van rakva a történet+világ+szereplők. Azoknak ajánlom, akik a klasszikus fantasy történetvezetést már unják, és szeretnének valami újszerűt látni a témában.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Cruel Angel írta:1. Nem deus ex machina a kezdés
?

Nem in medias res-t akartál véletlenül írni? :3
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Junchi írta:
Cruel Angel írta:1. Nem deus ex machina a kezdés
?

Nem in medias res-t akartál véletlenül írni? :3
De. Hülye vagyok. *megy és szerkeszti*
Kép
Avatar
Shingo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006.11.12. 10:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Scarletmoon Night Club
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shingo »

Shugo Chara:
Kép
A történet főhőse, Hinamori Amu-chan a Seiyo akadémia népszerű tanulója, mindenki cool and spicynak tartja. Valójában hősnönk csak kívülről mutatja magát ilyennek, valójában egy zavaros lelkületű shy csaj, aki nem tud magával mit kezdeni. Egyik reggel aztán fura tojásokra bukkan az ágyában. Ezekből kikelnek kicsi tündérek, akik Amu még meg nem született tulajdonságait képviselik. Ran (piros) pl. a sportos énje, Miki (kék) a kreativitása, végül Su (zöld), aki a házias ént testesíti meg. Hamarosan felfedezik őt a guardians névre hallgató tanulók, akik azon felül, hogy a helyi student council, vigyáznak az emberek tojásaira. Amu kapja tőlük a feladatot, hogy elkapja a X-tojásokat, amik akkor keletkeznek, amikor az emberek nem hisznek saját magukban. Nagy idiótaságnak tűnik, de ötletesek a karakterek, jók a viccek benne. Azért is érdemes esélyt adni neki, mert a Rozen Maiden alkotóinak munkája.
Kép
Priscilla the vampire empress, the mermaid princess and the kicker of bad butts. =)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sephiroth írta:A Shinkai Makoto filmek alapvetően érzésekről szólnak, logikát keresni bennük eléggé felesleges. Valaki vagy át tudja érezni azt, amit meg akarnak mutatni, vagy nem.
Alapvetően nincs azzal bajom, ha egy animének nincs rendes története, hanem csak a szereplőkön és az érzelmeken van a hangsúly, de ha már elmennek odáig a készítők, hogy írnak egy keretsztorit, akkor elvárom, hogy annak legyen valami értelme is, mert különben teljesen öncélúvá válik az érzelgősködés.
Titkos írta:Ezért most a Shinkai Makoto fanok lehet mindkettőnket ki fognak nyírni (XD), de amennyire eddig láttam, a filmjei többsége erről szól. ^^"
Ennek fényében nem biztos, hogy kíváncsi vagyok a rendező úr további műveire. ^^ Nem szeretem azt nézni, hogy a szereplők egyfolytában csak szenvednek, egy idő után pont az ellenkező hatást váltja ki belőlem, mint amit a készítők szeretnének, és ahelyett, hogy szimpatizálnék velük, megutálom őket.

BTW: a Gankutsuou nekem is nagyon tetszett, és pont ezért volt akkora csalódás utána a Rómeó és Júlia.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Valahogy ez sokkal jobban meg tudott érinteni, mint a Hoshi no Koe, talán ezért mert nem akart semmilyen nagy dologról szólni.
Egyet kell értsek, nagyon szép történet.
Mariko írta:Iblard Jikan
Ez a fotóalbumanime már wishlisten van egy ideje, talán egy steampunk blogon találtam rá, nem emlékszem. Kíváncsi lennék, mennyire steampunk-os a látványvilága.
Mariko írta:mozgó szereplők csúnyán elütöttek a háttértől
Erről most a régebbi mesék jutottak eszembe, amikben a háttér halványabb, mint a mozgások az előtérben. Bár, ez még annyira nem is zavaró látvány.
Mariko írta:Az egész film csak egy dologra volt kihegyezve, hogy sajnálhassuk azt a két szerencsétlent, akiket elválasztott a háború, viszont én nem szeretem, ha ilyen görcsösen próbálnak valamit letuszkolni a torkomon, ráadásul elég hiteltelennek is találtam, hogy a srác ennyi ideig epekedett egy olyan lány után, akivel 15 évesen járhatott volna, még ha többévnyi kapcsolat után hagyta volna hátra, de így.
::beer::
Titkos írta:Ezért most a Shinkai Makoto fanok lehet mindkettőnket ki fognak nyírni (XD), de amennyire eddig láttam, a filmjei többsége erről szól.
Amikor kb ugyanezt nyilatkoztam róla a fórumon, kaptam az ívet miatta, emlékszem.
Titkos írta:Szóval amire ki akarok lyukadni, az szerintem az, hogy ezekben a filmekben végülis felesleges nagyon a logikát keresni, mert amiről szól az a hangulat + szereplők + szomorúság/sajnálat + szemkápráztató animáció.
Egye fene, Te is kapsz egy beer-t. XD ::beer::
Titkos írta:mindkét sztori az első szerelemről szól, így nem is várhatjuk el, hogy a szereplők a leglogikusabb döntéseket hozzák.
Első szerelem, bla-bla-bla, nem tudom, miért kerítenek amúgy mindig ekkora feneket a dolognak. Az én első szerelmem most az egyik legjobb barátom, és nem mellesleg a fiúkat szereti. :vigyor:
Titkos írta:a sci-fi környezet nem a regény sajátja
A sci-fi környezetet egyre inkább fail-nek gondolom, amióta megnéztem. A logikai bakikról (ők még a mobiltelefont sem ismerik, de a bolygók között utazgatnak - még nagyobb hülyeség, mint a Hoshi-ban, nyehehe) és idétlen mecha-fightról a muskétások korában inkább ne beszéljünk.
Titkos írta:"just as planned"
Az egyik legjobb mindreader Tokuchi Toua a One Outs-ból sztem. :vigyor:
Titkos írta:Mondjuk ha nagyon szemét akarnék lenni, 1-2 tipikus "szappanopera-elem" azért befigyel,
De csúnya vagy... Mit vársz egy romantikába tartozó mű adaptációjától? :drop:
Titkos írta:4 epizód van hátra, innentől már nagyon be kell szívnia a stábnak, ha képesek lesznek elrontani, de őszintén szólva kétlem.
Nem fogják, hacsak nem zavar, h a végén átmegy lolicon H-ba. :vigyor: Amúgy tényleg jó, én bírtam, adtam is rá 9/10-et. A textúrázást imádtam benne, nekem nagyon bejön az ilyesmi.
Shingo írta:Azért is érdemes esélyt adni neki, mert a Rozen Maiden alkotóinak munkája.
Ezért nem érdemes. :twisted:
Mariko írta:öncélúvá válik az érzelgősködés
Mondjuk, azért általában bejön a készítőknek, mert mindenkinek más az ingerküszöbe. Pl. én Lucy-t utáltam, de mennyien sajnálták, szerették... Az öncélú szenvedés, agresszió nekem sem jön be, nem szeretem, ha a sztori elsikkad az érzelmek tengerében.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:Ez a fotóalbumanime már wishlisten van egy ideje, talán egy steampunk blogon találtam rá, nem emlékszem. Kíváncsi lennék, mennyire steampunk-os a látványvilága.
Hát nekem nem igazán tűnt steampunknak, hacsak a villamosok és a léghajók miatt nem. Sztem inkább olyan közel a természethez filingje volt az egésznek.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sikerült mostanában pár sorozatnak a végére érnem:

Sora no Otoshimono
Egy pozitív csalódás. Az első rész után még nagyon kétséges volt, hogy folytassam-e a nagy mennyiségű már-már hentai közeli jelenet miatt, de végül megérte. Nem ígér világmegváltást, nem is hoz, de amit sejteni lehet belőle (könnyed kikapcsolódás), azt maradéktalanul teljesíti.
13 rész pedig pont elég volt most belőle. De ha lesz esetleg folytatás, azt is meg fogom nézni.
7/10


Darker than BLACK - Ryuusei no Gemini
Az első sorozatot nagyon szerettem, így ettől is sokat vártam, viszont méretes pofára esés lett belőle. Egyrészt a sztori sem volt az igazi, ráadásként pedig a animáció színvonala sem volt a szokásos BONES-szinten (sőt).
Ebben a formában és módon kár volt elkészíteni.
6/10


Kämpfer
Ettől sem vártam sokat és igazából szinte végig jól szórakoztam rajta, viszont az utolsó rész akkora fail volt, hogy az már fájt. Így utólag nem ajánlom a megtekintését.
5/10

Trapeze
Már az első pillanattól fogva imádtam a sorozatot. A karakterek hibátlanok, az animáció eklektikussága pedig teljességgel egyedivé teszi. Ráadásul a témaválasztás (pszichológia) is közel áll hozzám, úgyhogy nem is lehetett másként értékelnem, mint 10/10-re.
Sajnos pont az ilyen mesterművek kapnak rövid (jelen esetben mindössze 11 rész) játékidőt.
Ráadásul abszolút újranézendő is, úgyhogy szinte semmilyen téren nem tudom belekötni (talán annyi, hogy szinte az összes páciens kényszeres volt).

Aoi Bungaku Series
Ennek is kiemelkedően magas a színvonala mind az animáció, mind a szinkronszínészek teljesítményét figyelembe véve, viszont a hat feldolgozott, modern irodalmi műből nem mindegyik ragadott magával. Lesznek részek, amiket biztosan újra fogok nézni (pl az első négy epizód alatt feldolgozott No Longer Human), de összességében lehetett volna átütőbb. Azért egy 9/10-et így is simán megérdemel.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:A legutolsó pont miatt mindenképp ajánlom a könyvet is elolvasásra.
Igen, ezt egyébként is tervbe vettem már a sorozat fele körül, mondván, hogy "ha csak fele annyira jó, mint az anime, már megéri a ráfordított időt". Amúgy igen, ezeket már mások is mesélték, a hármas pontra kíváncsi leszek (főleg, hogy az animéből még két rész van hátra, amit holnap adnak le, és eddig számomra tökéletes a befejezés), illetve a kettes pont sem lehet semmi. XD Ahogy hallottam, a könyvben Eugene bizony "yuris" lesz.... XD
Mariko írta:BTW: a Gankutsuou nekem is nagyon tetszett, és pont ezért volt akkora csalódás utána a Rómeó és Júlia.
Huhh, hát ebbe nem tudok beleszólni. ^^" (még) Ha pusztán a két sorozatot hasonlítom össze, akkor a Ganku viszi a pálmát, a történet, a karakterábrázolás, a hangulat, meg úgy minden sokkal jobb benne. Viszont a Gankunál csak az animét ismerem, RxJ-nél pedig jobbára csak az eredetit, szóval egy teljes összehasonlításhoz szerintem várni kell, amíg a Monte Cristo regény, és az RxJ anime végére érek, előtte nem szeretnék ítélni. XD
zebra írta:Amikor kb ugyanezt nyilatkoztam róla a fórumon, kaptam az ívet miatta, emlékszem.
Na ugye. XD Néhány nagy rajongótáború sorozatnál nagyon óvatosan kell megfogalmaznia az embernek, ha valami baja van, különben kap hideget-meleget. XD (Pedig ez a megállapítás még igaz is, én meg mindig azt szoktam mondani, hogy a rajongó a tényekkel, és az esetleges hibákkal együtt szeresse a kedvenc akármilyét, de ez már off. XD)
zebra írta:Egye fene, Te is kapsz egy beer-t. XD ::beer::
LOL, köszi. XD (Bár megsúgom, én egy tábla Milkának jobban örülök. XD)
zebra írta:A sci-fi környezetet egyre inkább fail-nek gondolom, amióta megnéztem. A logikai bakikról (ők még a mobiltelefont sem ismerik, de a bolygók között utazgatnak - még nagyobb hülyeség, mint a Hoshi-ban, nyehehe) és idétlen mecha-fightról a muskétások korában inkább ne beszéljünk.
Igazából a sci-fi tényleg csak ebből a szempontból zavaró (és szerintem akkor is csak úgy, ha már nagyon bele akarunk kötni XD), hogy valóba mecháik, meg hipertérben ugró hajóik vannak, de azért még mindig olyan autóval mennek, mint a 20. sz. elején, meg tényleg vicces, hogy pl. Valentine nagyapjának sci-fi tolla volt, de pl. Eugene meg asszem sima tintába mártott lúdtollal kellett volna, hogy aláírjon... XD De ez részemről tényleg csak belekötés lenne, egyszerűen a hangulat, és a fordulatok annyira a helyükön vannak, hogy nem izgat az ilyen logikátlanság. Kivéve a mecha-harc, az szerintem is eléggé fájó volt, nem tudom, ott szimplán rondának találtam a CG-t, ami azért furcsa, mert máshol az egész sorozatban semmi baj nincs vele, de amikor űrhajókat vagy mechákat kellett animálniuk, mintha elveszett volna a tudományuk... (Uhh, az a börtön de ocsmányul nézett ki. ^^") Habár annyiból elfogadom, hogy egy mechában ülve hihetőbb, hogy a gróf csak a végén jött rá, hogy Albert helyett Franz ült a fülkében, elvégre ha mondjuk egy normál páncélos párbajt vívnának, Franz már a testalkati különbség miatt is egyből lebukott volna. Szóval az ottani mechák egyfajta "szükséges rossz" voltak ahhoz, hogy a végén jól meglepődjünk. Mondjuk most a vége felé Albert-papa megint egy olyanba szállt be, de remélem azt hamar kilövik, vagy ilyesmi. XDDD Mindenesetre azért így a végén már látom értelmét a sci-fi környezetnek is, mégis csak feelingesebb a levegőből szétlőni Párizst, mint teszem azt sima katonákkal és ágyúkkal. XD
zebra írta:Az egyik legjobb mindreader Tokuchi Toua a One Outs-ból sztem. :vigyor:
Na igen, ez a "trilógia" eddig annyira kimaradt az életemből, hogy a címüket sem voltam képes még memorizálni. ^^ Azt tudom, hogy van a "mahjongos" (ami nem érdekel, pont emiatt XD), van a One Out (ami sport, és azért nem érdekel XD), viszont ott van az a harmadik, aminek szintén nem tudom a címét, de egy naiv srácról szól, akit a tartozása miatt mindenféle veszélyes/idióta "játékba" kényszerítenek bele, ennek fogott meg talán az alapsztorija egyedül a három közül, ebbe később még lehet belenézek.
Titkos írta:De csúnya vagy... Mit vársz egy romantikába tartozó mű adaptációjától? :drop:
Jogos, de a Ganku is az a bizonyos "népszerű anime", ahol muszáj óvatosan közölni a embernek még a legapróbb ellenérzéseit is. XD
zebra írta:Nem fogják, hacsak nem zavar, h a végén átmegy lolicon H-ba. :vigyor: Amúgy tényleg jó, én bírtam, adtam is rá 9/10-et. A textúrázást imádtam benne, nekem nagyon bejön az ilyesmi.
LOL, és még spoilerbe is raktad, mintha igaz lenne, én meg ugye "quote módban" el is tudtam olvasni, és ezzel akár le is lőhettem volna magamnak a sorozat legvégét... XD Btw, már csak azért sem lehetne a vége lolicon H, mivel egy darab lolit nem láttam az egész sorozatban. XDDD Mondjuk megoldható: a gróf Ganku mágikus erejével odateleportálja Eugene-t és Valentine-t, 10 évessé fiatalítja őket, és ilyet szól: "Albert...let loose your dark desires!" XD Viszont akkor már tudok jobbat: Eugene és Peppo megjelennek, Peppót nővé változtatha, aztán egy vidám threesome Alberttel. :) Vagy ami minden animénél bejön: beülnek a mechába, és "GANKUUU BLAAADEEEE BREAKKKEEER!" (TTGL fanok előnyben.. XD) Na, viccen kívül: a mai két rész ismét egy újabb szinttel emelte a sorozat színvonalát, holnap pedig véget ér a "legenda", és utána a topicjában remélhetőleg már spoilermentesen is lehet majd írni róla. :) A ruhák textúrája meg nagy élmény, eddig akinek a környezetemben nem jött be a sorozat, azok mind erre fogták. XD Hogy a végére már totál szétment a szemük 24 rész alatt, és hasonlók.... XD Lehet nekem van valami speckó szemem, de talán eddig 1-2 olyan jelenet volt mindössze, ahol már "szúrta" a látvány, a többinél semmivel sem zavaróbb, mintha a legalapabb "műanyaganimációjú" sorozatot nézném. :)
anubys írta:Sajnos pont az ilyen mesterművek kapnak rövid (jelen esetben mindössze 11 rész) játékidőt.
Ezt én is megfigyeltem, de nézd a jó oldalát: nem nyújtják addig, amíg először a színvonal esik le, majd végül már önmaga paródiájává válik az egész sorozat. ^^" Sajnos nem egy ilyet láttunk már...
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:egy tábla Milkának jobban örülök
Olyan emoticont nem találtam. :-P
Titkos írta:De ez részemről tényleg csak belekötés lenne, egyszerűen a hangulat, és a fordulatok annyira a helyükön vannak, hogy nem izgat az ilyen logikátlanság.
Én sem vagyok nagyon kötözködős alkat, de azért jobban átgondolhatták volna, mert ez már zavaró volt. Persze, értem én, h megvolt mindennek a funkciója (a mechás dologban igazad van + a vonatozgatás is kellett a drámához), de egy nagy katyvasz a technikai fejlődést nézve a az egész mű...
Titkos írta:Na igen, ez a "trilógia" eddig annyira kimaradt az életemből, hogy a címüket sem voltam képes még memorizálni. ^^ Azt tudom, hogy van a "mahjongos" (ami nem érdekel, pont emiatt XD), van a One Out (ami sport, és azért nem érdekel XD), viszont ott van az a harmadik, aminek szintén nem tudom a címét, de egy naiv srácról szól, akit a tartozása miatt mindenféle veszélyes/idióta "játékba" kényszerítenek bele, ennek fogott meg talán az alapsztorija egyedül a három közül, ebbe később még lehet belenézek.
Számomra etalon mindhárom sorozat, szóval muszáj, h felvilágosítsalak. :vigyor:
A teljes címeket nem írom le, mert több verzió is létezik, és mind igen hosszú, szóval maradok az egyszerűbb, megjegyezhetőbb neveknél.
Akagi
Ez a mahjong anime, amiben egy (fél)isten veri le a yakuzát mahjongban. Ha megszokja az ember a folytonos mahjong zsargont és szabályok magyarázását, akkor magával ragadja Akagi karaktere (pure win), az izgalmas meccsek, és egy idő után kezdi kapisgálni a szabályokat, szóval elkezd együtt gondolkozni a szereplőkkel. El is kezdtem feliratozni, de egyedül, első projektnek túl kemény feladatnak bizonyult.
Kaiji
Ő az a szerencsétlen srác, aki soha nem lesz olyan tuti befutó, mint Tokuchi vagy Akagi, de nem is ezért szeretjük. Ő a másik két gambler pajtival szemben emberi (sőt, túlságosan is emberi), sokszor veszít, neki mindenért meg kell küzdenie az életben. Ez a legéletszagúbb történet a három közül, szóval én is ezt ajánlanám először megtekintésre. Nálam örök kedvenc 10/10. Ha túléled a sorozat elejét, amikor az Espoir nevű hajón kő-papír-ollóznak, onnantól kezdve olyan izgalmas lesz, h szinte nem lehet abbahagyni.
One Outs
Ismét egy félisten, aki amellett, h feltornáz egy B-kat baseball csapatot, még közben elég kemény pénzekben is játszik a csapat tulajával. Ez nem egyszerűen egy baseball anime - ez is egy pszchológiai mű, mint az elődei. Bár, itt kevésbé érződik a gamble jelleg, és a főszereplő sem tudna leszúrni senkit az orrával.
Amúgy, soha nem néznék meg sima sportaniméket - ha nincs pszichológiai vonatkozásuk, vagy szerencsejáték, vagy bármi érdekesség, akkor a közelükbe sem megyek. A tavaszi szezonban pl. várható a Giant Killing, ami elég érdekesnek tűnik, biztosan nézni fogom.
Titkos írta:LOL, és még spoilerbe is raktad, mintha igaz lenne, én meg ugye "quote módban" el is tudtam olvasni, és ezzel akár le is lőhettem volna magamnak a sorozat legvégét... XD
Én már csak ilyen vagyok. :twisted: De, ha szeretnéd, lelőhetem a Ganku végét ténylegesen is. :vigyor:
Titkos írta:Vagy ami minden animénél bejön: beülnek a mechába, és "GANKUUU BLAAADEEEE BREAKKKEEER!" (TTGL fanok előnyben.. XD)
Vagy változzanak a női szereplők Strike Withes-karikká. Fúj, inkább mégsem!!
Titkos írta:A ruhák textúrája meg nagy élmény, eddig akinek a környezetemben nem jött be a sorozat, azok mind erre fogták.
Én is imádtam a textúrákat, és én is hallottam viszont olyan véleményeket, h ezek szemkiégetőek. Így megy ez. :drop:
Titkos írta:Ezt én is megfigyeltem, de nézd a jó oldalát: nem nyújtják addig, amíg először a színvonal esik le, majd végül már önmaga paródiájává válik az egész sorozat. ^^" Sajnos nem egy ilyet láttunk már...
+1.
anubys írta:Trapeze:
Már az első pillanattól fogva imádtam a sorozatot. A karakterek hibátlanok, az animáció eklektikussága pedig teljességgel egyedivé teszi. Ráadásul a témaválasztás (pszichológia) is közel áll hozzám, úgyhogy nem is lehetett másként értékelnem, mint 10/10-re.Sajnos pont az ilyen mesterművek kapnak rövid (jelen esetben mindössze 11 rész) játékidőt.Ráadásul abszolút újranézendő is, úgyhogy szinte semmilyen téren nem tudom belekötni (talán annyi, hogy szinte az összes páciens kényszeres volt).
Yeah! Anubys is back! Amúgy, szívemből szólsz.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys írta:Trapeze
Már az első pillanattól fogva imádtam a sorozatot. A karakterek hibátlanok, az animáció eklektikussága pedig teljességgel egyedivé teszi. Ráadásul a témaválasztás (pszichológia) is közel áll hozzám, úgyhogy nem is lehetett másként értékelnem, mint 10/10-re.
Sajnos pont az ilyen mesterművek kapnak rövid (jelen esetben mindössze 11 rész) játékidőt.
Ráadásul abszolút újranézendő is, úgyhogy szinte semmilyen téren nem tudom belekötni (talán annyi, hogy szinte az összes páciens kényszeres volt).
Szívemből szóltál! ^^ Mondjuk hozzám nem áll annyira közel a pszichológia, de mindenképpen zseniális a sorozat.
Titkos írta:Huhh, hát ebbe nem tudok beleszólni. ^^" (még) Ha pusztán a két sorozatot hasonlítom össze, akkor a Ganku viszi a pálmát, a történet, a karakterábrázolás, a hangulat, meg úgy minden sokkal jobb benne. Viszont a Gankunál csak az animét ismerem, RxJ-nél pedig jobbára csak az eredetit, szóval egy teljes összehasonlításhoz szerintem várni kell, amíg a Monte Cristo regény, és az RxJ anime végére érek, előtte nem szeretnék ítélni. XD
Szégyenkezve be kell valljam, hogy még én se olvastam a Monte Cristo regényt, de igazából nem is mint adaptáció marad el a Gankutsuou mögött a RxJ anime, hanem önálló alkotásként is, nyilvánvalóan a nagy előd sikerét akarták megismételni vele Gonzóék, csak közben elfogyott a kreativitás és egy közepes szappanopera lett belőle.
Titkos írta:Kivéve a mecha-harc, az szerintem is eléggé fájó volt, nem tudom, ott szimplán rondának találtam a CG-t, ami azért furcsa, mert máshol az egész sorozatban semmi baj nincs vele, de amikor űrhajókat vagy mechákat kellett animálniuk, mintha elveszett volna a tudományuk...
Az volt a legnagyobb baj velük szvsz hogy nagyon durván nem illettek bele a háttérbe és mintha a mozgásuk is kissé darabos lett volna. Ahhoz képes hogy egyébként milyen mozgó textúrákkal dolgoztak az animátorok, eléggé ciki volt, hogy ezt meg nem tudták tisztességesen megoldani.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Last Exile

Nem nyűgözött le, én sokkal jobbra számítottam. A szereplők közül egyet szerettem meg, ő is meghalt, miközben az utolsó snittben már szinte mindenki boldogan él, míg meg nem, egy nagy házban, egy rét közepén. Hát, kösz. A végével abszolút nem tudok kibékülni, az undorító CG is mindvégig zavart, a flashback-ek és egyéb időhúzó részek pofátlanabbak voltak, mint a Casshern Sins-ben (pedig attól is agyérgörcsöt kaptam), a storytelling-gel és felosztással is akadnak gondjaim. Nem a fontos dolgokra helyeződött a hangsúly, úgy érzem. Ráadásul az ál-mindfuck-ot sem szeretem, itt meg időnként éreztem, hogy affelé tendálna a történet, mégis inkább maradtak az epic CG-s fight-ok, amiket bizony, rohadtul untam. A végét meg elvágták gyorsan, nehogy magyarázkodni kelljen. Ahhoz képest, hogy a történet közepétől megjelenik az Exile motívuma, kiderül lassan, mit tud Al és kezdjük megismerni a misztikus versike részleteit, a vég hihetetlenül egyszerű: leölni a boss-t és kész.

A logikai hibákról inkább nem is nyilatkozom, ezeken csak nevettem egy jót.

Mégis azt mondom, hogy egy igényes, szépen kivitelezett anime ez, akinek bejön az ilyesmi, tegyen vele egy próbát.

07/10.
Válasz küldése