Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hakuouki
Valaki lőjön le, ha én még egyszer otome game adaptációt akarok nézni! Igazán okulhattam volna a Neo Angelique Abyss-ból, de abban bíztam, hogy mivel ezt a játékot egy másik társaság követte el, így a belőle készült anime is jobb lesz... hát nem lett az.
A sorozat történelmileg egyáltalán nem hiteles (és ha ez még nekem is feltűnt, akkor az már régen rossz), a szereplők még bemutatva se lettek rendesen, nemhogy bármiféle karakterfejlődést fel tudtak volna mutatni, romantika nem volt benne, de még fanszerviz se nagyon, már ha nem tekintjük azt fanszerviznek, hogy minden pasi atom bishi. A történet egyszerű mint egy faék, a főhősnőt el akarják rabolni a gonosz bishik, de a Shinsen bishik folyton megvédik, a gonoszok jönnek, harcolnak, nyerésre állnak, de ennek ellenére valamilyen hülye indokból kifolyólag mindig visszavonulnak. A egész cucc akkor vált végképp emészthetetlenné számomra, amikor feltűnt a magát fiúnak álcázó hősnő magát lánynak álcázó gonosz fiú ikertestvére! *facepalm*
Ha még egy kicsit rágyúrtak volna a sorozatra, akkor már elérte volna az „olyan rossz, hogy az már jó” szintet, de így csak simán rossz volt. Elvileg lesz ősszel folytatása, de abból én már köszönöm szépen nem kérek.
5/10 (de csakis a bishik miatt)

Durarara!!
Ebben az animében még ha nem is békésen, de megfértek egymás mellett az utcai bandák, a késelők, néhány otaku, egy mérgében italautomatákat hajigáló csapos, egy orosz, néger fickó, aki egy szusibár vevőcsalogató embereként dolgozik(!), sőt még egy fej nélküli motoros is.
Sz'al ja, a sorozat sava-borsát a karakterek adták, akik baromi sokan voltak, de mind egyediek és szerethetőek voltak (kivéve Izayát, aki egy sz@rkeverő köcsög). Örök kedvenc a fent említett csapos, Heiwajima Shizuo a.k.a. Shizu-chan volt, aki ha felhúzták (mi esetében nem nagy kunszt) még kitépett közlekedési táblákat is bevetett a bunyóban. XD
Sajna a sorozat a közepe felé kissé leült, de szerencsére néhány rész után újra magára talált és onnantól már hozta a tőle elvárt színvonalat. A befejezés hát... az olyan lett, amilyen. Sokan vannak, akiket zavart Kida drámázása a végén, engem speciel nem, az elvarratlan történeti szálak már inkább, de figyelembe véve, hogy egy jelenleg is futó regénysorozatból készült az anime, szerintem még jól jártunk. Amit viszont nem értek, hogy miért hoztak be szereplőket (pl. Shinra faterja, a motorosrendőr fickó) a sorozat második felében, ha a történet szempontjából szinte semmi szerepük nem volt. Talán esetleg folytatást terveznek? Én benne lennék a dologban. ^^
9/10
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bakemonogatari

Rendes voltam, és megvártam az utolsó részt, de...jézus....atya....úr...isten.... Hát lelkileg ütött az anime rendesen, csak nem úgy, ahogy sokan gondolják. XD Először is egy nagyon találó idézet zebrától:
zebra írta:A Bakemono jó ötleteken alapuló dögunalmas, vizuálisan feltuningolt überszürreális álmindfuck, amiben a sztori elé helyezik a fanservice-t és a 20 perces értelmetlen párbeszédeket. A szereplők két szóval leírhatók, nincs személyiségük, és tulajdonképpen a problémájuk is baromi egyszerűen megoldódik, tehát semmi esély arra, hogy élvezhetővé váljék a sztori.
Ezzel máris oldalakat spórolt meg nekem, valamint egy másik idézet, egyik ismerősömtől, akinek MSN-en már ecseteltem ezt a cuccot:

"Amit a novelről mesélsz, az alapján az jött le, hogy ez egy normális sztorival rendelkező cucc, sok fanservice-zel, ami nem akarja a világot megváltani, csak szórakoztatni. Ebből egy olyan szürrealista mindfuckot csináltak animében, mintha valami művészfilm lenne. :dirr: "

Szintén nagyon jól összefoglalja a lényeget. De ne szaladjunk előre, kezdem az elején. Miután vagy fél éve azt hallgattam, hogy ez a sorozat az év legjobbja, és minimum egy félisten (hozzáteszem: nem hülye narutardokról beszélek, olyan emberek mondták ezt, akik azért már túl voltak jópár animén, és mondhatjuk, hogy adok is a véleményükre), én is belekezdtem. Szerencsére pont jól jött ki a dolog, mivel Shafték épp kész lettek az utolsó epizóddal is, mire odaértem, hogy az jöjjön. Elvárásom igazából nem nagyon volt, tudtam, hogy otakucucc, fanservice, hallottam olyat is 4chanról, hogy "Twilight for boys" (XD), szóval tulajdonképpen mindössze annyit reméltem, hogy szórakoztatni fog fanservice-el keverve, és ha már akkora ász, esetleg egy átlagnál jobb sztorit/hangulatot is felmutat, de anélkül is jó lehet. Nézzük először lebontva az anime egyes elemeit, aztán majd leírom, hogy mi az, ami végleg és iszonyúan felhúzott.

1. Zene: Teljesen rendben van, tényleg találni pár "tinglitangli" számot, de a legtöbb szerintem remekül passzolt az adott jelenet hangulatához. Meg azért nem sok 15 részes animéről tudok, ami öt különböző openinggel büszkélkedhet, méghozzá úgy, hogy mindegyikhez új zene, és új animáció dukál, ráadásul mindegyik 1-1 szereplő karakterdala is egyben. Bár minden szempontból olyan igényesen álltak volna hozzá az animéhez a készítők, mint zeneileg... Ja, és ugye ott van még a szintén gyönyörű ending, ami Araragi karakterdala, + a legelső rész "openingje", ami mondjuk inkább egy érthetetlenül összevágott Kizumonogatari (a prequel regény) "trailer", de hasonlóan hangulatos.

2. Seiyuuk: A sorozat másik nagy erőssége, kb. sikerült mindenkinek olyan hangot találni, amilyet már a képek alapján képzeltem nekik, ez pedig a jó hangszínész-gárda mércéje nálam. A beleéléssel sem voltak gondok, erről nem is tudok többet mondani.

3. Grafika, animáció vizuális dolgok: Itt kezdtünk el elindulni lefelé a lejtőn. Én értem, hogy Shafték pénzszűkében voltak, de azért nem semmi, hogy az első 1-2 epizód után olyan semmilyen grafikát, háttereket, és animációs spórolást látunk, hogy az ember már inkább nézne diafilmet, mert még az is gyakrabban mozog. OK, a sorozat alapból kedvezett nekik, mivel a regényben is több a párbeszéd, mint az akció (hogy finom legyek), de akkor legalább azt a pár izgalmas részt illett volna frankón meganimálni. Kedvencem volt a Nadeko Skane arc végén a "csata", amiről a gg subberék azt írták, hogy "Enjoy your 26 minute slideshow." Hát kb. diavetítés "rulez", és erre az sem mentség, hogy a DVD-re elvileg javítják, mert ez engem max akkor vigasztal, ha japánul tudó, dúsgazdag otaku vagyok, akinek van pénze iderendelni a Blue Ray-t, és persze lejátszani is. (Mert gondolom azt mindenki tudja, hogy nem minden animét subbolnak ám újra a csapatok, csak mert kijött a Blue Ray. Örülhet az ember, ha rawot talál a DVD változatból, sőt, a Bakénél annak is örülni kellett, hogy a TV változatot végig lesubbolták.) Szóval az első pár rész után elég szánalmas eredményt produkált a Shaft.

4. Történet: Áúcs....jaajj.....UNATKOZOOOOM.....~ Komolyan...ilyen nyögvenyelős izét.... Még ha a párbeszédek ütnének (mint a light novelben, na de mindjárt ahhoz is eljutunk...), akkor azt mondanám, hogy OK, dumáljanak végig 2x26 részt, mert legalább vicces, de így kb. olyan volt nekem sok epizód, mint amikor az anyuka a kisfiába próbálja belediktálni a kanalas orvosságot. "Csak még egyet a mama kedvéért, utána jobb lesz, hidd el." Csak az nem akart jobb lenni... Egy-két finom plothole is befigyelt, legalábbis érződik, hogy a sztori szálai nem voltak kidolgozva, pl. Mayoi-ra elmegy három epizód, hogy aztán a rész végén visszajöjjön, mert "odaát" szintet lépett, vagy mi. (Ezt a mai napig nem értem.) Na de a legjobb mégis csak Hanekawa, aki kvázi egy időzített bomba, mivel ha felgyűlik benne a stressz, előjön a bakeneko, és mészárlást csap, akit csak úgy lehet visszafogni, ha a loli vámpír szív a véréből, de a franc sem érti, hogy ebben mi a logika... Ezt a történet során mindkétszer ellövik, mindkétszer ugyanúgy végződik, és Hanekawa szép kis memóriatörlést kap (ismét magyarázat nélkül), elvégre úgy a legkönnyebb továbbvinni a sztorit, ha reseteljük a bonyodalom okát. (Utoljára ilyesmit a Code Geass R2 elején láttam, ahol az egész stáb így járt, na de ott azért később ismét felpörögtek.)

5. Szereplők: Azért azt cáfolnám, hogy nincs személyiségük. Inkább úgy mondanám, hogy az animések a dolog könnyebbik végét fogták meg itt is, és a slice of life cucchoz képest egész jól kiforrott karakterekből kétlábon járó fanservice-karikat csináltak, a csajoknak szándékosan csak azt a vonását hagyták meg, amire az otakuk izgulnak. Senjougahara = tsundere, Hanekawa = meganekko/nekomimi, Kanbaru = perverz tomboy, Nadeko = shy loli, stb. Araraginál hatalmas érvágás volt, hogy nem halljuk a gondolatait, vagy csak ritkán (érdekes, ezt egy másik light novel adaptációnál, a Suzumiya Haruhinál meg tudták oldani a készítők, na persze azért nem a SHIT..izé.. SHAFT felelt XD), így szegény srác többnyire csak egy emófrizurás zombi volt helyenként. Az egyetlen szereplő, akit még az animestúdiónak sem sikerült kiherélnie, az Oshino, az ő GARsága még így is átjött. :D Igazából az a gond, hogy rengeteg "párbeszédcsonkítást" hajtottak végre, amik a szereplők mélyebb megértését segítenék, vagy legalább poénos beszólásokkal szórakoztatnák a nézőt, emiatt tűnik a legtöbb kari olyan fájdalmasan kétdimenziósnak.

Oké, akkor most térjünk rá arra, hogyan készített ki ez a cucc. Amikor nézni kezdtem, eleinte nem volt rossz, bár a minőség általában arconként hullámzott (Senjou egész jó volt, Mayoin halálra untam magam, Kanbaru király volt, Nadekónál ez a "jó..izé...ugorjunk", Hanekawa pedig inkább Araragi fejlődése szempontjából volt nagy szám, meg azért, mert én bizony gondolkodás nélkül őt választottam volna, és itt kissé a múltjába is betekinthettünk végre :)), de konkrétan végig úgy kellett biztatnom magamat, hogy ne hagyjam félbe. Hihetetlenül fájt a vontatottság, az egész cucc sekélyessége, és az, hogy pár fekete-vörös háttérváltás, meg idióta kanjik miatt hiszik ezt sokan valami filozofikus animének, ami az EVA-val és a Lain-el vetekszik. Tekintve, hogy nem bírtam elhinni, hogy ezt fanolják ennyien, illetve furcsa volt, hogy ha látszólag sokat dolgoztak rajta, miért mégis ilyen gány az egész, így hát felmentem Animesuki fórumra, és elkezdtem böngészni a light noveles topicot. Kb. fél óra után bebizonyosodott, amit addig is egyre erősebben sejtettem: ez egy szórakoztató, fanservice-es cucc, ami nem veszi magát túl komolyan, ellenben egy elég hosszú történetet mutat be, melyben a felnőtté válás, a felelősségvállalás, és még a jellemfejlődés is megjelenik. Mit kaptunk ebből az animében? A lecsupaszított csontvázát, ami kb. tényleg annyit ér, ahogyan zebra jellemezte. Oké, nem mondom, hogy megbántam, egyszer végig lehetett nézni, de szerintem ha a fanok által bemásolt light novel részleteket, és summary-kat is jobban élvezem, mint az animét, azért az elég nagy blama a Shaft-nak. Ja, és ami a legjobban idegesített: ez az álművészkedés szörnyű volt. Néztem már Soul Eatert, amihez tökéletesen passzolt az őrült "Tim Burton-ös" látványvilág, néztem a Gankutsuou-t, amiben azok a ruhák és az egész világ megjelenítése szerintem tökéletesen passzolt, de amit a Bakében műveltek, az közröhely. Értelmetlen hülyeségek (akkor jó utalgatni, ha tényleg céljuk van vele, de a slow motion-ben leeső tojás aligha tartozik ezek közé), kanjik (a regényben negyedennyi kanji-elemzés sem volt, és az legalább tényleg vicces, nem azon témáznak 10 percig, hogy a "folyó"-t hányféleképpen lehet leírni), epilepsziás roham közeli képvillogtatások (komolyan, még nem néztem animét, ahol a space-t úgy kellett csapkodnom, mintha PC játék lenne...eddig), és totál WTF módon berakott képek. (Legutóbbi részben végleg elszálltak: "Hanekawa szerelmes volt beléd." Kép: "28 napos embrió" MI A...??? XDDDD Ez HOGYAN kapcsolódik ide, könyörgöm, mindenre, ami szent? XD Utána már meg sem lepődtem azon, hogy Hanekawát és Araragit elkezdték random szexpózokban bevágni, az legalább fanservice, még ha idióta is. XD) Mondjuk a vicces az, hogy a regények úgy tudtak kellő érzelmet és poénokat belevinni a párbeszédekbe, hogy emellett fanservice-ben is verték az animét. XD Vicces volt pl. megtudni, hogy Kanbaru leszbisége egy dolog, de az, hogy Senjou-tól tanulta a perverzkedés mesterségét...hát meglepett. XD És millió ilyen fordul elő, ami az animébe simán belefért volna, mondjuk 1-2 idióta Doraemon-fej, vagy slow motion baromság helyett.

Na mindegy, lassan befejezem, így is hosszú lett, és jobb úgysem lesz. Csak sajnálom, hogy annyi jó, önmagában is megálló light novel anime után (Slayers, Haruhi, Zerno no tsukaima stb.), pont ezt szúrták így el, pedig tényleg ott volt benne a potenciál egy átlagosnál jobb sorozathoz. Remélhetőleg a nagy hype hatására az amcsik is megveszik, és akkor talán a light novelt is lefordítják, az anime rendezőjére pedig ezentúl oda fogok figyelni, konkrétan azért, hogy messze elkerüljem a munkáit. Láttam már sok elszúrt mangaadaptációt, de egy párbeszédekre/szereplőkre épülő light novelt így elszúrni. Na az már tényleg művészet.

7/10, ha önállóan értékelem az animét, a light novellel összehasonlítva valami 4/10 körül járhat.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nah, Bakemono téma: Nem néztem még meg az utolsó részt (bár ebben a minutában fejeződött be a letöltés, szal ma 100%, hogy megteszem), de... Szal az a baj, hogy ha én nekiállnék most egy ilyen velős kritika felállításához, akkor valszeg az ötödik mondat után áshatnám el magam, ugyanis baromira nincs összehasonlítási alapom a light novel egészével, az animéről magáról értekezni pedig... hát, olyan lenne, mint egy könyvről, melynél valamilyen oknál fogva hiányoznak a páratlan számú oldalak... ^^"

Most először érzem azt, hogy az LN ismerete valahol ÓRIÁSI előny, de egyben hátrány is. Előny, mert legalább a light novelt full ignore-ra rakva kellett megítélnem az animét magát, viszont hátrány, mert ha tényleg ennyi minden kimaradt, illetve ilyen drasztikus változásokon is átesett a cucc, akkor mintegy folyamatosan felteszem magamnak a kérdést: "Elég nekem csak az anime?"

Egyébként a Bakemono már önmagában is egy érdekes cucc, szal jelen pillanatban is négy különféle pontszámot tudnék neki odaszórni (8.5, 9, 9.5 és 10). De, hogy melyiket dobom végül rá, az... nos, holnap kiderül. :3

(Aztán lehet, mégis bepróbálok majd egy végértékelést... ^^)

Btw más: Elkezdtem az FMA Brotherhood-ot. :D Ha már az enimeksz volt oly jóságos, és megvette a teljes sorozatot, akkor az a legkevesebb, hogy pótoljam ezt a "kis" hiányosságomat.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Junchi írta:Btw más: Elkezdtem az FMA Brotherhood-ot. :D Ha már az enimeksz volt oly jóságos, és megvette a teljes sorozatot, akkor az a legkevesebb, hogy pótoljam ezt a "kis" hiányosságomat.
Támogatandó ötlet. Még egy rész van hátra, de határozottan epikus sikeredett. Két negatívumot tudok felhozni, az egyik, hogy a hátterek sztájlja ilyen "zsírkréta", ami elvileg oké, de néha (hangsúlyozom szerintem NÉHA, tehát nem zavaróan) nagyon gyermeteg. A másik az, hogy lehet, hogy jobban jártunk volna ha 50 részes lett volna. Ott a 40-50-es részek környékén folyton az volt az érzésem, hogy na most már mindjárt final csata, csak még előbb ide meg ide meg ide el kell mennünk.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Junchi írta: Btw más: Elkezdtem az FMA Brotherhood-ot. :D Ha már az enimeksz volt oly jóságos, és megvette a teljes sorozatot, akkor az a legkevesebb, hogy pótoljam ezt a "kis" hiányosságomat.
Nem fogsz benne csalódni. 15. résztől sokkal jobb lett mint az első sorozat.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:...az anime rendezőjére pedig ezentúl oda fogok figyelni, konkrétan azért, hogy messze elkerüljem a munkáit.
Dettó! Nem véletlenül került került nálam egy rész után lapátra az Arakawa under the bridge. Sőt én ezek után még a stúdió sorozatait is kellő elővigyázatossággal fogom kezelni, úgyhogy a Shaft megy a Gonzo és a Pierrot párosa mellé a feketelistára.

Azt azért jó tudni, hogy csak az adaptációt cseszték el és nem a regényekben van a hiba (sajnos túlságosan is ismerős számomra ez a felállás).

Junchi: Az FMA Brotherhood-ot és is nézem az Animaxen, és nekem már most jobban tetszik, mint az előző sorozat, pedig még nem is értünk el ahhoz a ponthoz, ahol a két történet elválik egymástól.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Ezzel máris oldalakat spórolt meg nekem
Bele sem merek gondolni, mennyit írtál volna enélkül. :shock:
Titkos írta:"Amit a novelről mesélsz, az alapján az jött le, hogy ez egy normális sztorival rendelkező cucc, sok fanservice-zel, ami nem akarja a világot megváltani, csak szórakoztatni. Ebből egy olyan szürrealista mindfuckot csináltak animében, mintha valami művészfilm lenne. "
Legalább próbáltak atipikus cuccot letenni az asztalra. Ha nincs ez a látványvilág, bele sem kezdtem volna. Szóval, alapvetően mindig kíváncsivá tesznek a formabontóbb feldolgozások - más kérdés, h ezek nem minden esetben sülnek el jól. Itt is ez történt.
A LN-t nem ismerem, szal összehasonlítási alapom nekem sincs.
Titkos írta:Miután vagy fél éve azt hallgattam, hogy ez a sorozat az év legjobbja, és minimum egy félisten
A Mnemosyne és az én esetem is ez volt. Nahh, arról sem lehet sehol negatívumokat olovasni.
Titkos írta:nem sok 15 részes animéről tudok, ami öt különböző openinggel büszkélkedhet, méghozzá úgy, hogy mindegyikhez új zene, és új animáció dukál, ráadásul mindegyik 1-1 szereplő karakterdala is egyben.
Jahh, az ilyet szeressem.
Titkos írta:"Enjoy your 26 minute slideshow."
:LOL:
Titkos írta:csak úgy lehet visszafogni, ha a loli vámpír szív a véréből, de a franc sem érti, hogy ebben mi a logika...
http://www.creepygif.com/images/full/667.gif
Titkos írta:pár fekete-vörös háttérváltás, meg idióta kanjik miatt hiszik ezt sokan valami filozofikus animének, ami az EVA-val és a Lain-el vetekszik.
Hogy dőlhetnek be ennyien ennek a parasztvakításnak?
Titkos írta:az anime rendezőjére pedig ezentúl oda fogok figyelni, konkrétan azért, hogy messze elkerüljem a munkáit.
+1. Mondjuk, az Arakawa kezd egész elviselhető lenni, átlagosan egy überbrutál poén felbukkan egy-egy részben.
Mariko írta:Durarara!!
Ez is elég népszerű darab, de nem vágtam bele.
Mariko írta:5/10 (de csakis a bishik miatt)
:vigyor: De jó, h végül bele sem kezdtem. Pedig a szezon plakátja alapján még nézhetőnek gondoltam.
Elhaym írta:Nem fogsz benne csalódni. 15. résztől sokkal jobb lett mint az első sorozat.
Hű, még az eredetit sem láttam - ideje lesz bepótolni.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

FMA: BH kapcsán thx mindenkinek a biztatást, eddig 10 rész alapján hozza, amit hoznia kell. :3

Nah, és akkor BakeMOEnogatari ep15: Úgy döntöttem, hogy végül odaadom neki a kilencfeles értékelést, szimplán abból a megfontolásból, hogy 10 túl sok lett volna, 9 meg túl kevés... E végső ítéletet igazából a lezárás hozta meg. Szal nem to'om; vagy én néztem az utóbbi időben csak olyan animéket, melyeknek mind kivétel nélkül pocsék zárásuk lett, vagy csak szimplán igénytelen vagyok... ^^"

Mindenesetre ennek nagyon bejött a zárása. Ugyan Hitagi end confirmed lett már az első epizód után, tehát lényegében semmi új a nap alatt, illetve én még örülök is neki, elvégre nálam Senjougahara volt a favorit, bár megjegyzem, azért messze nem tartozom a véres "her and ONLY her" fanboyok táborába. Jó volt, szép volt, elvarratlan szálat nem hagytak benne és Hanekawát is egészen megkedveltem a végére. (A 3 loli meg... nos, őket meghagyom inkább az otakuknak.)

Tehát: Bakemono rulz! :3 (Bár így, egy szem magam ezzel a kijelentéssel kissé "állok a sötét, ködös erdőben, a fáknak szája és szemei vannak" feelinget ad, de... oh well... ^.^)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Junchi írta:(Bár így, egy szem magam ezzel a kijelentéssel kissé "állok a sötét, ködös erdőben, a fáknak szája és szemei vannak" feelinget ad, de... oh well... ^.^)
Haveromnak is bejön, nyugi. ::^_^::
Mér, én meg a Giant Killing-ért vagyok odáig meg vissza a tavaszi szezonból, pedig az csak (?) egy focis anime. :roll: Eddig legalább is senki nem jelezte, h tetszene neki a fórumarcok közül.

Rainbow 13:
Köszönjük a filler epizódot, ennek is kb annyi értelme volt, mint a Wolf's Rain 3 vagy 4 résznyi flashback-háborújának, vagy a Death Note nyálas in memoriam L részének. Bahh. Inkább kapott volna egy külön openinget, az sokkal személyesebb, és a sztori is haladhat tovább...
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Junchi írta:Tehát: Bakemono rulz! :3 (Bár így, egy szem magam ezzel a kijelentéssel kissé "állok a sötét, ködös erdőben, a fáknak szája és szemei vannak" feelinget ad, de... oh well... ^.^)
Ha jól emlékszem korábban anubys is azt nyilatkozta, hogy tetszik neki a sorozat, úgyhogy nem vagy teljesen egyedül. ^^

BTW: Megnéztem és is az uccsó részt Én Arararagi helyében Hanekawát választottam volna, de hát a srác biztos mazochista lehet, ha ennyire kell neki Senjougahara.
A véleményem az animéről nem változott, akárhogyan is nézem ez egy loli-moe-otaku fanszerviz cucc, ami önmagában még nem lenne baj, ha nem próbálnák egy pszichológiai művészfilmként eladni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Most először érzem azt, hogy az LN ismerete valahol ÓRIÁSI előny, de egyben hátrány is. Előny, mert legalább a light novelt full ignore-ra rakva kellett megítélnem az animét magát, viszont hátrány, mert ha tényleg ennyi minden kimaradt, illetve ilyen drasztikus változásokon is átesett a cucc, akkor mintegy folyamatosan felteszem magamnak a kérdést: "Elég nekem csak az anime?"
Hehe, Suki fórumot olvasgatva is volt egy srác, aki azt mondta, hogy először csak szimplán arra gondolt, hogy "Hmm, ebből érdekelne az eredeti LN", de aztán ahogy egyre több infót olvasott ő is, most már ott tart, hogy animenézés közben is folyton azon agyalt, hogy "Ez a jelenet vajon milyen volt az LN-ben?". Nálam meg egyszerű a történet: a nyolcadik rész környékén már annyira kész voltam az animétől, hogy muszáj volt utánaolvasnom. Utána végképp nehéz volt befejeznem, pedig Hanekawa a kedvenc. XD Szóval én csak ajánlani tudom az LN-t, egyetlen hátránya, hogy még viszonylag kevés része van lefordítva (Kizumonogatarinak úgy a fele, meg a Bakéből a Hitagi Crab, valamint a Mayoi Snail, bár lehet az még nem teljes), de ha az anime körüli nagy hype-nak volt valami értelme, akkor az az, hogy szerencsére egyre többen figyelnek fel az eredeti LN-re is, és kezdik fordítani. Az író stílusa amúgy szerintem meglehetősen addiktív, szóval rólam tudni kell, hogy általában minden helyzetben az animét preferáltam, egyszerűen a könyv nem adta vissza sehol az animált sorozat hangulatát, de itt meg pont fordítva volt, még az "átlagos beszélgetések" is nagyon szórakoztattak, tekintve, hogy minden ötödik mondat valami poén, vagy oltogató beszólás. XD (Mondom, a szereplők mellett talán a poénok sínylették meg a legjobban az animálást, egyszerűen sz*r a rendezés, már elnézést....)
Junchi írta:Btw más: Elkezdtem az FMA Brotherhood-ot. :D Ha már az enimeksz volt oly jóságos, és megvette a teljes sorozatot, akkor az a legkevesebb, hogy pótoljam ezt a "kis" hiányosságomat.
Na végre, nem tudom, miért "féltél" eddig a manga sztorijától, az első negyed után simán übereli a Bones első sorozatát. :wink: Én csak időhiány, meg egyéb dolgok miatt ragadtam le a 18. rész körül (először a mangát fogom befejezni), de odáig egyedül csak a Cruel Angel által említett "zsírkrétahátterek" zavartak, de azt leszámítva rulez. :)
Mariko írta:Dettó! Nem véletlenül került került nálam egy rész után lapátra az Arakawa under the bridge. Sőt én ezek után még a stúdió sorozatait is kellő elővigyázatossággal fogom kezelni, úgyhogy a Shaft megy a Gonzo és a Pierrot párosa mellé a feketelistára.
Hehe, na igen, eddig nálam a Pierrot volt a feketebárány, de még mindig élvezhetőbb cuccot dobnak össze, ha az eredeti mangával hasonlítom össze az animéiket, és ha rondán is, de ők legalább animálnak, ami a Shaftról sokszor nem volt elmondható... (Hmm, a Gonzót nem te vagy az első, aki szidja, de nekem valahogy velük semmi bajom. ^^" Bár náluk nem is néztem utána annyira, hogy miket szúrtak el, de bejöttek az animéik. Jó, a Hellsing TV elég gáz. XD)
Mariko írta:Azt azért jó tudni, hogy csak az adaptációt cseszték el és nem a regényekben van a hiba (sajnos túlságosan is ismerős számomra ez a felállás).
Na igen, a Trinity Blood-ot is mindenki utálja, animében engem annyira sem nyűgözött le, hogy végignézzem, de azért amikor egyszer valaki leírta, hogy mekkora történeti eltérés van a kettő között, leesett az állam... (És nem is valami fősztorira kell gondolni, ez még a Kádár Gyulás magyarországi szál volt, de már ott is nagyon belenyúltak.)
zebra írta:Bele sem merek gondolni, mennyit írtál volna enélkül. :shock:
Jó, azért picit túloztam, de tényleg egy mondatban megfogalmaztad azt a problémát, amit én tuti hosszabban fejtegettem volna amúgy. XD
zebra írta:Legalább próbáltak atipikus cuccot letenni az asztalra. Ha nincs ez a látványvilág, bele sem kezdtem volna. Szóval, alapvetően mindig kíváncsivá tesznek a formabontóbb feldolgozások - más kérdés, h ezek nem minden esetben sülnek el jól. Itt is ez történt.
A LN-t nem ismerem, szal összehasonlítási alapom nekem sincs.
Meg szerintem ez egy olyan sorozat, amihez tökéletesen nem illett egy ilyenfajta ábrázolásmód. Kb. annyi értelme volt ellőni itt, mint mondjuk csinálni egy "művészi" Suzumiya Haruhit. Még ha a novel írásmódja ilyesmi lenne, hogy pl.: "Senjougahara lassan, szinte súlytalanul zuhant lefelé a csigalépcsőn, Az ablakon át beszűrődő napfényben mintha egy földöntúli angyali jelenés lett volna." Szóval akkor mondanám, hogy indokolt a dolog, de semmi. Helyette annyi volt, hogy esik lefelé, Araragi elkapja, és észreveszi, hogy nincs súlya. Animében meg az a "divatmodell" lezuhanása, keverve valami levegőben szálló fehér papírmasé-madarakkal....:dirr:
zebra írta:Hogy dőlhetnek be ennyien ennek a parasztvakításnak?
Mert sokan úgy vannak vele, hogy: "furcsa, érthetetlen jelenetek az anime közben = ez biztos utal valamire, deep!" Jó persze, én is bele tudnék magyarázni 1-1 ilyen izébe sokmindent, de felesleges. Hallottam pl. olyat, hogy a fekete képet a normál jeleneteknél, a vöröset pedig felfokozott érzelmi állapotokban használták, de ez rohadtul nem tűnt fel, pedig úgy a felétől kezdve már unalmamban direkt erre figyeltem. XD Jó, az én hibám, kell nekem fórumokat olvasni máshol is. XD "Nem egy könnyen emészhető darab." Ja, de nem a téma miatt, hanem hogy ki ne tépd az összes hajad, amíg a végére érsz. XD
Junchi írta:Mindenesetre ennek nagyon bejött a zárása.
Jó, a lezárással nekem sem volt gondom (leszámítva a már említett "rendezői fogásokat"), szóval speciel itt még a Shaft baromkodásai ellenére is átjött, hogy az eredeti író tud, nem gondoltam volna, hogy Hanekawának majd' minden döntése erre vezethető vissza. (Pl. hogy még a külföldi útja is ezért volt neki betervezve.) Bár meg kell mondanom, hogy volt bennem egy olyan "kész...ennyi?" érzés, habár lehet ez már a light novel hatása, mivel tudtam, hogy ez egy trilógia középső része. Bár novel nélkül úgy lennék vele, hogy "Ehh...elég semmilyen anime volt, most F8, és nézzünk valamit olyat, amiből 5 perccel a vége után meg is marad valami, nem csak az, hogy "Hanekawa! *____* Oshino! :D" XD (Jut eszembe, az egy dolog, hogy Oshino a végén lelépett, de szerencsére a folytatásban még lesz róla szó, azt nem tudom, hogy személyesen is visszatér-e, de kiderülnek róla dolgok.)
Junchi írta:Tehát: Bakemono rulz! :3 (Bár így, egy szem magam ezzel a kijelentéssel kissé "állok a sötét, ködös erdőben, a fáknak szája és szemei vannak" feelinget ad, de... oh well... ^.^)
Miről beszélsz? XD Minden fanboy imádja, itt én vagyok a "kisebbség", aki a light novelre esküszik, pedig még célközönség is lennék, vagy mi... XD (Anubys meg tuti jön még erősíteni a te táborodat. XD)
Mariko írta:BTW: Megnéztem és is az uccsó részt Én Arararagi helyében Hanekawát választottam volna, de hát a srác biztos mazochista lehet, ha ennyire kell neki Senjougahara.
Akarsz röhögni? :D A novelből kb. tényleg az jön le, hogy ami köztük van, az egy enyhe S&M kapcsolat, meg hogy Hanekawával többek között azért sem jönnének ki jól, mert egyszerűen Araraginak nem az olyan típusú csaj az esete, hanem ezek az "uralkodó" tundere-chanok. XD Az más kérdés, hogy nálam is: Hanekawa >>>>>>>>> az összes többi csaj a sorozatban. Én eddig is bírtam, de ugye főleg az utolsó részben ismertük meg. Ja, és ez már talán spoiler annak, akit nem érdekelnek mondjuk az előzmények, de: Hanekawával sokkal több mindenen keresztülmentek együtt, mint Senjouval. Aki végigolvasta a Kizumonogatarit, azon csodálkozott, hogy végül nem ő lett a barátnője. Most nagyon nem akarom elemezgetni, hosszú lenne, meg így az animéből annyira nem is jött át, a regényben meg én sem tartok még ott, de amennyit kihámoztam eddig: a Kizuban három vámpírvadász az akkor még felnőtt és ereje teljében lévő Shinobut akarja levadászni, és többek között Hanekawát is túszulejtik, mivel tudják, hogy azzal előcsalhatják Araragit. (Szerintem szimplán őt is ki akarják nyírni, mivel ugye Ara időlegesen vámpírrá változik.) Ezután Hanekawa segít neki, hogy visszaváltozzon, és legyőzzék Shinobut. (OK, ez most nagyon dióhéjban volt, meg ott van persze Oshino is, de erre utaltak azok a mondatok az animében, hogy Aragi többször mondta Hanekawára, hogy "She is my savior." Hanekawa szerelme pedig érthetőbb, elvégre Ara nem csak a vadászok karmai közül, de a Golden Week során is megmentette. És ezt talán már írhatom nem-spoilerbe: Ara végül azért Senjoui-val jött össze, mert egyszerűen ő volt a gyorsabb, Hanekawa nem számított arra, hogy egy rivális ilyen hamar felbukkanjon, és egyébként is, ő inkább akarta azt, hogy Araragi valljon neki, ne fordítva, míg ugye Senjou kezdeményezett. De egyetértek, nálam Hanekawa az utolsó rész után egyértelműen a best. :3
Mariko írta:A véleményem az animéről nem változott, akárhogyan is nézem ez egy loli-moe-otaku fanszerviz cucc, ami önmagában még nem lenne baj, ha nem próbálnák egy pszichológiai művészfilmként eladni.
+1
Esetleg less bele a regénybe. XD Nem mondom, hogy abban nincs fanservice, mert de, viszont mennyivel másabb, ha két fancervice között valami érdemleges is történik, és a párbeszédek is viccesek, nem "semmitmondó 20 perces dögunalmas dialógusok" (vagy zebra hogy jellemezte... XD) + a szereplőkről is többet megtudsz. (Arra emlékszem, hogy konkrétan Kanbarura meg Nadekóra mondták, hogy kb. a jellemük fele hiányzik az animéből, de nem mintha Hanekawáról olyan sokminden belekerült volna, meg én valahogy az egész cucc felépítésének csak az 1%-át éreztem az animében. Fércmunka, hentesmunka, stb. ahogy tetszik.) Asszem Junchi mondta, hogy a Bake nagy erőssége a szereplők közti kapcsolat bemutatása, ez igaz is, de szerintem pont ez az egyik legfájóbb pont, amit animében hihetetlenül "kilúgoztak". ^^" (Egy kis reklám: ajánlom emberi érzelmek/kapcsolatok/pszichológia szempontjából az aláírásomban szereplő Onani Master Kurosawa című mangát. A cím ne riasszon el senkit, zseniális egy cucc, és itt pont megfelelő arányban találták el a humor/komolyság faktort is.)

Ja, és ha már ennyit tépem a számat a novelről, ajánlom ezt a fórumot, ide linkelgetik a fordításokat: http://forums.animesuki.com/showthread.php?t=88382

Abszolút lustáknak pedig:
Baka-tsuki, Bake mellett még jópár light novel fordítása fent van. Bakéből a Kizu közel fele, a Hitagi Crab eleje, és egy fejezet a Tsubasa Cat-ből, konkrétan a jól ismert "autós randi a papával együtt", ez utóbbi pl. szerintem szintén szórakoztatóbb volt a regényben. XD

Hitagi Crab végig, és Mayoi Snail-ből is van

Szintén Hitagi Crab, egy másik fordítótól.

Amúgy a nagy siker miatt sanszos, hogy lesz animében is folytatás, ami azért lenne lol, mert akkor még nagyobb csonkításokra kell számítanunk, pl. a Nisemonogatarira maga Nisio Isin (az író) mondta, hogy szerinte az életben nem fogják meganimálni. (Tekintve, hogy abban már olyan dolgok vannak, mint Araragi és az egyik húga majdnem "csúnya" dolgot csinálnak, csak még időben észheztérnek. XDDD))
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

A Bakemoenogatari (ez jó volt, Junchi :vigyor: ) rendezőjének újabb darabját, az Arakawa Under the Bridge-t ma fejeztem be. Határozottan jobb, mint a Bakemono, de a második évadra már nem vagyok kíváncsi 13 rész után. Ennyi bőven elég volt. :twisted:

Az alapötlet szenzációs, de a részek színvonala eléggé hullámzó, és egyébként is fárasztó az egész. Van benne pár nagy poén, de ha vígjátékot akarok, maradok a Ninja Nonsense-nél, vagy a Seto no Hanayome-nél.

7/10

Más: Junchi, mi a Painbow-val kapcsolatban sem értünk egyet, kíváncsi leszek, a legvégén melyikünk mit fog nyilatkozni róla. :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Titkos

FMA: BH-tól igazából azért tartottam, mert a manga sztorija nekem valahogy sosem volt olyan megkapó, bár így animálva, meg színekkel már egészen más élményt nyújt. (+ magyarban azért is jobb, mert legalább nem kellett a fél szereplőgárda hangját lecserélni... Szal Roy mint Shinichiro Miki? MEHH!!)

Btw kösz a linkeket az LN fordításokhoz, ha lesz egy kis időm, beleolvasok. :3

Btw2 lesd meg a napokban a Naruto Shitpuuden 167. epizódját! Ilyen jót mostanában nem röhögtem. xDDDD

>Zebra

PAINBOW! xDDDD

Amúgy igen, úgy tűnik, nem értünk egyet Rainbow kapcsán se. :3 Szal nem to'om, de nálam az enyhe műdráma-faktort, és a 12 Anchan/epizód kellemetlenséget leszámítva nem csak, hogy az év animéje, de még esélyesen Top5 gyanús is.

Viszont egy valamiben mégis csak egyet értünk: Seto no Hanayome. ^^ Egyik legjobb vígjáték cucc, amit valaha láttam.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:FMA: BH-tól igazából azért tartottam, mert a manga sztorija nekem valahogy sosem volt olyan megkapó, bár így animálva, meg színekkel már egészen más élményt nyújt. (+ magyarban azért is jobb, mert legalább nem kellett a fél szereplőgárda hangját lecserélni... Szal Roy mint Shinichiro Miki? MEHH!!)
Na igen, bevallom a japán seiyuucserét rohadtul nem értettem. Ugyanaz a cég, és nem telt el 20-30 év a két sorozat készítése között, mert ha időközben meghalt a fél szinkronszínészgárda, akkor nincs mit tenni, de így... :? Na, de azt majdnem biztosan tudom garantálni, hogy a sztori kárpótolni fog mindenért, szerintem a végére te is megérted majd, hogy miért Arakawát hozom fel mindenütt, ha arról van szó, hogy "így is lehet shounen mangát csinálni". :)
Junchi írta:Btw kösz a linkeket az LN fordításokhoz, ha lesz egy kis időm, beleolvasok. :3
Nincs mit. :) Btw, a Bakemoenogatari sem rossz, de én magamban Bakkermonogatarinak neveztem el, a rendező úr, és a Shaft felé gondolatban küldött b+-ek valahogy sűrűben hagyták el képzeletbeli ajkaimat, mint a "moe" szó. XD
Junchi írta:Btw2 lesd meg a napokban a Naruto Shitpuuden 167. epizódját! Ilyen jót mostanában nem röhögtem. xDDDD
Oksa. :D Amúgy a Shitpuudent a 80. rész körül hagytam ott, amikor a korábbi népetetés ellenére Pierott mégis kitalálta, hogy "bocsi, lesznek fillerek", meg úgy voltam vele, hogy ez már röhögni is túl gáz, de ha te mondod, feltétlen belenézek. :D A mangát amúgy olvasom (természetesen csak hogy meglegyen a heti facepalm-adagom XD), szóval megkérdezhetem, hogy melyik sztorit animálták meg a héten? Vagy legyen totál meglepetés? XD

Más: Tudom, hogy a Rainbow-t ígértem, de a Bake anime után most kell valami igazán ütős cucc, szóval elkezdtem szedni az Umineko no naku koro ni-t, mihelyt lejön, nyilatkozom róla. :)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Umineko no naku koro ni
Az nekem is be volt tervezve régebben, de elmaradt. Kíváncsi leszek a véleményedre. :)
Titkos írta:Tudom, hogy a Rainbow-t ígértem...
Eretnek. :twisted:
Junchi írta:PAINBOW! xDDDD
Ne mondd, h nem illik hozzá. :vigyor:
Junchi írta:12 Anchan/epizód
Be kell tenni anidb-n a tag-ek közé a "call my name"-et, vagy mit. Láttam már 1-2 animénél (most meg nem mondom, hol), sztem poén.
Junchi írta:Viszont egy valamiben mégis csak egyet értünk: Seto no Hanayome. ^^ Egyik legjobb vígjáték cucc, amit valaha láttam.
:goodpost: A Ninja Nonsense és a Moyashimon is rohadt jó! Csak ajánlani tudom őket.

Véget ért a Yojouhan Shinwa Taikei (The Tatami Galaxy). Zseniális! Egyedül a hadarás zavart, de pár rész után megszoktam. Az art olyan, mintha kereszteznénk a Kaibát, a Zetsubou Sensei-t és a Mind Game-et, szóval, nálam überwin. Ilyen egyedi klubos, school life, ecchi animét még nem láttam. Minden elismerésem a készítőknek. Lassan rosszul vagyok ezektől az elemektől, kerülöm az ilyen animéket, erre képesek voltak megmutatni, hogy szabadon értelmezve ezeket a kereteket, lehet egy olyan animét is letenni az asztalra, amit újra meg fogsz nézni, mert lenyűgöz a világa. És van mondanivalója. Azt az egyszerű üzenetet közvetíti, hogy igenis, ragadd meg a lehetőséget, és légy te magad a szerencséd kovácsa. Az utolsó két rész önmagában is odab@sz. WOW.

10/10

Még ilyet!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:...de a Bake anime után most kell valami igazán ütős cucc, szóval elkezdtem szedni az Umineko no naku koro ni-t, mihelyt lejön, nyilatkozom róla. :)
Ütős? Hát ööö... ööö... milyen értelemben? :drop:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Hmm, a Gonzót nem te vagy az első, aki szidja, de nekem valahogy velük semmi bajom. ^^" Bár náluk nem is néztem utána annyira, hogy miket szúrtak el, de bejöttek az animéik. Jó, a Hellsing TV elég gáz. XD
A Hellsing megcsonkítása mellett nekik köszönhetjük a Trinity Blood animét is, de ők szabadították a világra Afro Samurait is. ^^
Nekem eddig egyedül a Gankutsuou tetszett maradéktalanul a stúdió munkái közül, a többi sorozatuknál a sztori egy idő után mindig kifulladt, mintha elfelejtették volna, mit is akartak kihozni az egészből még az elején.
Titkos írta:Na igen, a Trinity Blood-ot is mindenki utálja, animében engem annyira sem nyűgözött le, hogy végignézzem, de azért amikor egyszer valaki leírta, hogy mekkora történeti eltérés van a kettő között, leesett az állam... (És nem is valami fősztorira kell gondolni, ez még a Kádár Gyulás magyarországi szál volt, de már ott is nagyon belenyúltak.)
Kisregényt tudnák írni arról, hogy hol tolták el, de kezdetnek mindjárt azzal, hogy összekeverték a két regénysorozat eseményeit, holott időrendben több év válassza el őket egymástól, ráadásul Esther az elsőben nem is szerepelt, úgyhogy a kedvéért át kellett írni ezt-azt. Teljesen felhígították a sztorit, és annak ellenére, hogy szinte mindent a regényekből vettek kb. az epizódok fillernek hat. Na jó, most befejezem, mielőtt belelovalom magam. ^^'
Titkos írta:Abszolút lustáknak pedig:
Baka-tsuki, Bake mellett még jópár light novel fordítása fent van. Bakéből a Kizu közel fele, a Hitagi Crab eleje, és egy fejezet a Tsubasa Cat-ből, konkrétan a jól ismert "autós randi a papával együtt", ez utóbbi pl. szerintem szintén szórakoztatóbb volt a regényben. XD
Most néz, hogy van Durarara is! :D De mér' ilyen idiótán fordítják ezeket a light noveleket? Véletlenszerűen fordítgatnak egy-egy fejezetet, és nem az elejétől haladnak a vége felé, ahogy az ember olvasni szeretné. :roll:
Junchi írta:+ magyarban azért is jobb, mert legalább nem kellett a fél szereplőgárda hangját lecserélni... Szal Roy mint Shinichiro Miki? MEHH!!
Ezt a seiyuu cserét én sem értem, eddigi tapasztalataim alapján, még akkor is igyekeztek előszedni a régi szinkronszínészeket, ha egy 20 éves animéhez készült folytatás vagy remake. :weh:

BTW: Miki Shinichiro annyira azért nem rossz Roynak, Hijikatának viszont borzalmas volt.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Na, de azt majdnem biztosan tudom garantálni, hogy a sztori kárpótolni fog mindenért, szerintem a végére te is megérted majd, hogy miért Arakawát hozom fel mindenütt, ha arról van szó, hogy "így is lehet shounen mangát csinálni". :)
Helyes, nagyon helyes, szeretem az ilyesmit leírva látni. ^^
Titkos írta:A mangát amúgy olvasom (természetesen csak hogy meglegyen a heti facepalm-adagom XD), szóval megkérdezhetem, hogy melyik sztorit animálták meg a héten?
Persze, Pein (vagy hogy írják) vs Kyuubi Naruto. :3 Olyan QUALITY-k vannak benne, hogy a Musashi Gundou egy nagy költségvetéssel készült cuccnak tűnik mellette. xDDDD Én szabályosan sírtam. xDDD

Btw Zebra: Ninja Nonsense-t rémlik, hogy láttam, viszont a Moyashimont még nem, úgyhogy felírom, úgyis már csak a DORKer than Black második sorozata, és a Hayate no Gotoku maradt a plan to watch listán így, a régebbiek közül. Szal megint gyűjtögetnem kell majd... ^^"

>Mariko

Yupp, Gonzo = Gankutsuou. :3 Az ZSENIÁLIS, a Chrno szimplán jó, a Gantzot meg ugyan imádom, de azt annyian szidják, mint a bokrot, szal ezzel a kijelentéssel általában óvatos vagyok. :3 A többi Gonzo cucc meg... lol.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Junchi: Red Gardent láttad? Az még Gonzóék jobb sorozatai közé tartozik, nagyon jó karakterek vannak benne, csak kár, hogy a végére abban is elfelejtkeztek a sztoriról. :(
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Ütős? Hát ööö... ööö... milyen értelemben? :drop:
Ez egyelőre csak a feltételezésem, de egy nyomozós animére készülök, sok elmebeteg jelenettel, boszorkányokkal, és fantasy elemekkel. XD (Tekintve, hogy még a játék is fut, és jönnek ki az újabb részek, nem várok kerek sztorit, de azért remélem a lezárás kivételével a történet is szórakoztató lesz. ^^") Az első részben eddig nem sok minden történt, de hangulatos volt. :)
Mariko írta:A Hellsing megcsonkítása mellett nekik köszönhetjük a Trinity Blood animét is, de ők szabadították a világra Afro Samurait is. ^^
Na igen, ezek tényleg nem a legjobban sikerült animék... ^^"
Mariko írta:Nekem eddig egyedül a Gankutsuou tetszett maradéktalanul a stúdió munkái közül, a többi sorozatuknál a sztori egy idő után mindig kifulladt, mintha elfelejtették volna, mit is akartak kihozni az egészből még az elején.
Nem tudom, szerintem van pár olyan animéjük, ami nem váltja meg a világot, de minimum közepes, sőt, még jó is. Pl. a Chrono Crusade még úgy is tetszett, hogy a felétől kezdve totálisan eltér a mangától (és még így is azt mondom, hogy az animének is tetszik a befejezése), vagy pl. a Kiddy Grade, ami semmi extra, de valahogy mégis jólesett végignézni, vagy az FMP-re sem mondanám, hogy olyan borzalmasan rosszul sikerült volna. (A Fumoffu kifejezetten rulez. XD) A Gankutsuou mondjuk tényleg nagyon jó lett. :)
Mariko írta:Kisregényt tudnák írni arról, hogy hol tolták el, de kezdetnek mindjárt azzal, hogy összekeverték a két regénysorozat eseményeit, holott időrendben több év válassza el őket egymástól, ráadásul Esther az elsőben nem is szerepelt, úgyhogy a kedvéért át kellett írni ezt-azt. Teljesen felhígították a sztorit, és annak ellenére, hogy szinte mindent a regényekből vettek kb. az epizódok fillernek hat. Na jó, most befejezem, mielőtt belelovalom magam. ^^'
Értem, szóval te ezzel vagy úgy, mint én a Bakével. XD
Mariko írta:Most néz, hogy van Durarara is! :D De mér' ilyen idiótán fordítják ezeket a light noveleket? Véletlenszerűen fordítgatnak egy-egy fejezetet, és nem az elejétől haladnak a vége felé, ahogy az ember olvasni szeretné. :roll:
A sorrendet én sem értem, szerintem az a gond, hogy ugye többféle fordító dolgozik rajta, és mindegyik épp azt kezdi fordítani, amelyik a regényből a kedvenc része. (Van rá egy ötösöm, hogy pl. a Bakéból miért van az, hogy a legtöbben a Senjouról szóló fejezeteket fordítják...ehh, fanboyok... :roll: )
Junchi írta:Persze, Pein (vagy hogy írják) vs Kyuubi Naruto. :3 Olyan QUALITY-k vannak benne, hogy a Musashi Gundou egy nagy költségvetéssel készült cuccnak tűnik mellette. xDDDD Én szabályosan sírtam. xDDD
Akkor megint jól megszivatták a fanokat, sokaknak az volt az utóbbi sztorik közül a kedvenc harca. XDDDDDDD Na, hamarosan meglesem, aztán tuti kommentelek rá, köszi, hogy szóltál... :3 XD
Junchi írta:a Gantzot meg ugyan imádom, de azt annyian szidják, mint a bokrot, szal ezzel a kijelentéssel általában óvatos vagyok. :3
Abból az animéig el sem jutottam, a manga is nagyon hamar ellaposodott szerintem. ^^" Már máshol is írtam, de számomra az első pár fejezet volt a legnyerőbb, ahol a srác egy vérbeli nemtörődöm mocsok, és halljuk a belső monológjait. XD A legelső metrós fejezet pl. mangában pure win. :D Lerepül a fél fejük, és ott is mire gondol még "utoljára"? XD "Te hülye, kellett nekünk segíteni..." XDDDDDDDDD (Vagy ilyesmi, lehet lassan újraolvasom. XD) Nem szoktam bírni az ilyen szereplőket, de...itt valahogy rohadtul vicces volt. XDDDDDDD (Mondjuk lehet azért, mert rajta kívül az összes többi szereplő egy kétdimenziós "izé", tisztelet talán annak a pár kivételnek.)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Nem tudom, szerintem van pár olyan animéjük, ami nem váltja meg a világot, de minimum közepes, sőt, még jó is. Pl. a Chrono Crusade még úgy is tetszett, hogy a felétől kezdve totálisan eltér a mangától (és még így is azt mondom, hogy az animének is tetszik a befejezése), vagy pl. a Kiddy Grade, ami semmi extra, de valahogy mégis jólesett végignézni, vagy az FMP-re sem mondanám, hogy olyan borzalmasan rosszul sikerült volna. (A Fumoffu kifejezetten rulez. XD) A Gankutsuou mondjuk tényleg nagyon jó lett. :)
Engem a Chrno Crusade-nél nagyon zavart, hogy a végére már semmi értelme sem volt a sztorinak, csak arra volt az egész kihegyezve, hogy jól megríkassák a nézőt.
A Kiddy Grade-et egyszer próbáltam nézni még a TV-ben, de nekem túl sok volt benne a pantsu, úgyhogy inkább hanyagoltam.
Az FMP-nek meg csak az első szezonját követte el az a Gonzo, a többit a Kyoto Animation csinálta (szvsz azok jobban is sikerültek). Egyébként ennél is a "két különálló regénysorozat összemosása" taktikát alkalmazták csak itt valamivel jobban működött.
Kép
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Hát belendültem az utóbbi hetekben.

Black Lagoon: pöpec cucc nekem nagyon tetszik.

Escaflowne: egyszer már elkezdtem nem tudtam befejezni, most újra megtettem ez is szuper. Bár még nagyon az elején vagyok.

Black Cat: nem jön be eddig, 2 epizód után nem hinném, hogy folytatom, de talán adok még egy esélyt.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Saraiya Goyou
Ez a sorozat volt a kedvencem a tavaszi szezonban. Rögtön elvarázsolt a melankolikus hangulatával és a különleges karakterdizájnjával (ami egyesek szerint ronda, de rájuk nem kell hallgatni). Nekem kimondottan tetszettek a szomorkás, álmatag tekintetek, nagyon jól passzoltak az anime alaphangulatához.
A történet nem volt valami erős, inkább a szereplőkön volt a hangsúly, nem voltak ugyan sokan, de mindenkinek jól be lett mutatva a motivációja és a múltja (az egyetlen kivétel Otake volt, kár érte :().
Sok kritika érte a sorozatot, hogy unalmas, mert gyakorlatilag alig történik benne valami. Nos hát aki egy vérengzős szamuráj történetre vágyott, az tényleg rossz vásárt csinált ezzel a sorozattal, mert ez inkább egy Edo kori slice-of-life történet, a főszerepben rendhagyó módon egy félénk szamurájjal. ^^
10/10 (abszolút kedvenc)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Rögtön elvarázsolt a melankolikus hangulatával és a különleges karakterdizájnjával (ami egyesek szerint ronda, de rájuk nem kell hallgatni). Nekem kimondottan tetszettek a szomorkás, álmatag tekintetek, nagyon jól passzoltak az anime alaphangulatához.
:goodpost:
Mariko írta:ez inkább egy Edo kori slice-of-life történet, a főszerepben rendhagyó módon egy félénk szamurájjal.
Pontosan. Már csak be kéne fejeznem. ::^_^::
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Szintén zenész! Nekem is a Saraiya Goyou lett a kedvencem a szezonból. Minden benne volt, amit egy animétől elvárok, érdekes grafika, imádnivaló szereplők, a történethez tökéletesen passzoló zene, stb.!
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Válasz küldése