Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Hakuma Riyuichi írta:a pácika cuki!
Én is az vok ám!
Egy kedvanc a múltból:Ginga Nagareboshi Gin (nem 100,h ez volt a neve, nagyon régen volt már)
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Tom tom, csak így neveztük el mert Ciel ellentéte a kissrác! :LOL:
te mit tudsz ajánlani? ::hehe::
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hakuma Riyuichi írta:Tom tom, csak így neveztük el mert Ciel ellentéte a kissrác! :LOL:
te mit tudsz ajánlani? ::hehe::
Ha a Kuroshitsuji bejött, akkor próbálkozhatsz esetleg a Pandora Hearts-al, vagy a 07-Ghost-tal (mindkettőhöz van magyarítás is végig).

A moderátor meg az az ember, aki törölni fogja a offtopic (témába nem vágó) hozzászólásaitokat és duplaposztjaitokat. :evil:

---
Itt jártam. - A moderátor :dirr:
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Kösz a tanácsot! Rendes vagy.
Végül is...
Zavarban vagyok! ::umh:: :oops:
Itt vagytok ti mint szakértők én meg nem tok semmit....
Csa rajzolni, meg japánul, könyvet írni és RENGETEG animét és baromságot nézni.

Láttad már az FMA Testvériséget?
Nem sokban különbözik az előzőektől. Haverom nagy rajongója és velem ért egyet: Miétr kellett csoro Edből platinaszőkét csinálni?
Na mind1- Más téma?
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Tudtok még ajánlani :horror, love,music, sci-fi és nem túlerőltetett fantasi témákban?
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Hakuma Riyuichi írta:Itt vagytok ti mint szakértők én meg nem tok semmit....
Szerintem itt senki nem szakértő. :drop: Én pl. 3 éve ha nézek animéket, egy csomó "alapművet" nem láttam azóta sem. Először megnéztem az Elfen Lied-et baráti ajánlásra, majd még egy csomó mindent, mivel az a jóbarát tudja, mi az, ami érdekel. Addig nem is tudunk neked ajánlgatni semmit, amíg nem írod nagyjából körbe, mit néznél szívesen... Minden ember más és más, én a saját kedvenceimből tudnék szemezgetni, de honnan tudjam, egyáltalán vevő lennél-e rájuk? Nameg, elég kevés animét láttam, az Animax-ot abszolúte nem vágom, a legpopulárisabb animéket nem igen ismerem közelről.

Ha határozott elképzeléseid vannak, mi érdekel, műfaj vagy jellemző témák alapján kereshetsz is magadnak animéket mondjuk ezen az oldalon:
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=main
Hakuma Riyuichi írta:Csa rajzolni, meg japánul, könyvet írni és RENGETEG animét és baromságot nézni.
Ez tök jó.
Hakuma Riyuichi írta:Láttad már az FMA Testvériséget?
Egyik FMA-t sem láttam, majd egyszer sorra kerítem őket.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hakuma Riyuichi: Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor van minden hozzászólásod alján egy szerkeszt gombocska, amivel módosítani tudod a korábbi hozzászólásodat, ha esetleg kifelejtettél volna belőle valamit. Ja, és nem ártana ha elolvasnád a fórumszabályzatot.

Ha meg ajánlást szeretnél akkor ahogy zebra is írta, jobban kifejthetnéd, hogy mit is szeretnél.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Tényleg rokon lelkek vagyunk.
Akár mit leírhatsz, van időm, megnézem. Ha tetszik akkor teszik, ha nem nem.

Írtam egy pár kritikát, meg véleményt az animékhez. Az uncsitesóm azt mondta:"Te rólad csak úgy sugárzik, hogy író vagy, mint Pakson a radioaktivitás."
Nem is... ::jnotes::
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Most mi van?
Nem én mondtam. Az unokatesóm két évvel fiatalabb nálam.
Az anyja szerint én "rontottam meg" az animével.
Ő az én tanítványom. Imádom a kiscsajt. Csak kicsi mindég túloz mindenben! Azt mondja szerelmes lett belém amikor meglátta mit csinálok.
Az igazság az, hogy félek, mert lehetne belém szerelmes.. ugyan is nincsenek vérrokonaim.
Imád mindent amit csinálok és nézek.
Néha az idegeimre megy, de azért cuki.. ::jsleep:: ::hehe::
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

És azért offba se menjen már el a topic.

Hmm azért kicist mintha megakadtam volna... most így visszagondolva az elmúlt egy évben kb. 2 órányi új animével gazdagodtam :-P És röhej, de most is inkább újranézős kedvemben vagyok. Komolyan 2 rész erejéig tudnak lekötni az új sorozatok.

edit: akkor lehet én már szakértőnek számítok, mert 12 éve animézek komolyabban :dirr: Nem, pont a fentebb említett okoknál fogva a 90'es évek szakértője címet kiérdemelhetem esetleg, de a 21. századét nem ^^"
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

ja, a retro mindíg jobb.Én a gamekkel vagyok így
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

MA LESZ A KILARI!
MÁR ELŐRE MEG VAGYOK ŐRÜLVE!
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

dani576:Én is nézem! Tök jóóó!! :LOL:
::japtoun::

ÚJ Vkinek:Ki vagy, mi vagy mit szeretsz?
:vigyor:


________________
Mostanában nézem: Junjou romantica, Strawberry panic, FMA (hatodszorra unalomból), Burst Angel, Saiyuki,Kilari, Blood+, Vampire Knight, Sayonara Zetsubo Sensei, Kuroshitsuji
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A retróval kapcsolatban továbbra is az a véleményem, hogy a nosztalgia szép dolog, mert csak a jóra emlékezik általa az ember, de ha valaki túlzásba viszi akkor könnyen beleeshet abba a csapdába amit úgy hívnak, hogy "nostalgia goggles", vagyis a "régen minden jó volt, most meg csak szart gyártanak" esete. Ez pedig egy nagy BS. A '90-es évek legjobbjának számító 1998-ból is csak 10-15 cím maradt meg az emberek emlékezetében, miközben 120+ anime született abban az évben, köztük olyan pocséksága miatt felejthetetlen mű is, mint a Weiß Kreuz...
Az pedig, hogy manapság nem gyártanának jó animét szintén hülyeség, csak az nem talál szezononként legalább egy-két az érdeklődési körének megfelelőt közöttük, aki végképp kinőtt a műfajból.
Kép
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

paTKany írta: ha valaki túlzásba viszi akkor könnyen beleeshet abba a csapdába amit úgy hívnak, hogy "nostalgia goggles", vagyis a "régen minden jó volt, most meg csak szart gyártanak" esete.
Hát ez nagy szívás, mert én pont így gondolkodom
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

paTKany írta:A '90-es évek legjobbjának számító 1998-ból is csak 10-15 cím maradt meg az emberek emlékezetében, miközben 120+ anime született abban az évben, köztük olyan pocséksága miatt felejthetetlen mű is, mint a Weiß Kreuz...
Ott a pont! Ráadásul azt sem szabad elfelejteni, hogy régen nem készült minden sz@rhoz fansub mint manapság, vagyis csak az jutott el hozzánk, ami már átment az első rostán.

BTW: A Weiß Kreuz-t egyszer muszáj lesz megnéznem, már csak kíváncsiságból is. ^^
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Én személy szerint holtponton vagyok a retro animékkel, de nem olyan rosszak.
Az ábrázolás miatt nem jönnek be anyyira, de aminek jó a témája, vagy csak egy kicsit is érdekesnek találom, azt megnézem.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Macskák királysága
Egy-két kivételtôl eltekintve bejönnek a Ghibli-alkotások, de ezzel hasonló volt a problémám, mint a Totoro-val. Hogy a cselekmény mintha csak alibibôl lenne benne. Amúgy itt is, mint minden alkotásuknál szerethetôek a karakterek, nagyon szép az animáció és a többi összetevô is a helyén van, csak a történet hibádzik. Szóval egy kis kikapcsolódásra rendben volt, de valószínûleg hamar el fogom felejteni.
6/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

nekem bejött a macskák királysága, de egynél többször nem nézném meg
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Komédia fronton betoltam a B Gata H Keit, asszem Titkos ajánlotta. Az agyamat nem dobtam el tőle, de egy tejesen tetszetős kis darab volt. Néhány helyen olvastam véleményeket, még a megjelenés előttről is, mindenki szidta, milyen szemét, már pusztán a "vérlázító premissza" alapján (ami persze az én véremet rohadtul nem lázítja). Ahhoz képest abszolút korrekt romance+comedy H beütéssel.

A másik funság pedig a Detroit Metal City . Na ettől eldobtam az agyam. Itt is már előjött, milyen sokan utálják a japán humort, az milyen szar. Én nem tartozom ebbe a kategóriába, de azért van benne valami, mondjuk egy nyugati sitcomon még mindig sokkal jobban tudok nevetni. De ennél először fordult elő, hogy többször tényleg kellett megállítanom. És nem azért, mert nem bírtam Excel darálását követni, hanem mert szabályosan nem tudtam a röhögéstől koncentrálni. Messze a legviccesebb anime sorozat, amit valaha láttam. A Fuckingham Palace meg simán az egyik legjobb/brutálabb anime betétdal.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

scineram írta:Detroit Metal City
Lassan most már tényleg sort kéne kerítenem rá. A tavaly nyári fergeteges DMC cosplay után került a megnézendő listámra.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Yuriko-chan írta:A tavaly nyári fergeteges DMC cosplay után került a megnézendő listámra.
Ugye milyen állat volt az a cosplay! Előtte sose gondoltam volna, hogy valaha is teli torokból fogok kiabálni, hogy "Go to DMC!". XD

Azoknak, akik lemaradtak róla.
Kép
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

shakugan no shana király,Card captor sakura aranyos
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Ma is lesz Klari!
az álatkák annyira cukik! ::hehe::
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hakuma Riyuichi írta:Láttad már az FMA Testvériséget?
Nem sokban különbözik az előzőektől. Haverom nagy rajongója és velem ért egyet: Miétr kellett csoro Edből platinaszőkét csinálni?
1. Az FMA: Brotherhood úgy az első 10-15 rész után kb. totálisan eltér az első sorozattól.
2. Ed és Al azért lett "platinaszőke", hogy látszódjon már az az aranyszínű haj, amit a mangában annyiszor emlegetnek, hogy Hohenheimtól örökölték. (Tekintve, hogy az első sorozatban erre rohadtul nem figyeltek oda.)
AyaDid írta:edit: akkor lehet én már szakértőnek számítok, mert 12 éve animézek komolyabban :dirr: Nem, pont a fentebb említett okoknál fogva a 90'es évek szakértője címet kiérdemelhetem esetleg, de a 21. századét nem ^^"
Akartam is kérdezni, hogy mi a mérce, ha pl. a Retekklubos DB/SM óta animézek, akkor már profinak számítok? XD
Mariko írta:Ott a pont! Ráadásul azt sem szabad elfelejteni, hogy régen nem készült minden sz@rhoz fansub mint manapság, vagyis csak az jutott el hozzánk, ami már átment az első rostán.
Na igen, meg oké, hogy most úgy tűnik, hogy a kilencvenes években mennyivel több jó anime készült, mint manapság, na de nézzük meg, hogy kb. évente volt egy olyan, amire a mai napig emlékszünk. (Hellsing, NGE, Escaflowne, stb., mindenki tudja, mire gondolok) Jó, nem mondom, mostanában mintha erős túlsúlyban lennének a fanservice cuccok, és mondjuk egy tucatnyi loli/bishounen animére jut egy nagy cím, de amíg én megkapom az évi egy nagy címemet, nemigen fogok panaszkodni. XD
scineram írta:Komédia fronton betoltam a B Gata H Keit, asszem Titkos ajánlotta. Az agyamat nem dobtam el tőle, de egy tejesen tetszetős kis darab volt. Néhány helyen olvastam véleményeket, még a megjelenés előttről is, mindenki szidta, milyen szemét, már pusztán a "vérlázító premissza" alapján (ami persze az én véremet rohadtul nem lázítja). Ahhoz képest abszolút korrekt romance+comedy H beütéssel.
Igen, nem emlékszem már, hogy ide írtam-e róla, mióta megnéztem, de tőlem megkapta a 10/10-et, baromi szórakoztató sorozat, szokatlan felállással. :) (Vagy ha valaki tud még ilyen "lány zaklatja a srácot elég komolyan" animét, szóljon! XD) A szidás az elején meg kb. azoktól származott, akik vagy már az első rész után leírták a sorozatot, vagy addig sem jutottak, csak a tartalom elolvasása után helyből fikázni kezdték. Igaz, a falat még nem is itt fejeltem le, hanem amikor a sorozat vége után egyesek fenyegetni kezdték a stúdiót, hogy hogyan merték XY seiyuu-t a főhős csaj hangjaként alkalmazni, aki eddigi aranyos és ártatlanul szűzies szerepei után most megkapta ezt a "kurvát"... :roll: Ja kérem, csak otakukkal ne kezdjen az ember. (Szerencsére a stúdió ezúttal nem beijedt, hanem visszaszólt, hogy esetleg perelnek, helyes. :D)
scineram írta:A másik funság pedig a Detroit Metal City . Na ettől eldobtam az agyam. Itt is már előjött, milyen sokan utálják a japán humort, az milyen szar. Én nem tartozom ebbe a kategóriába, de azért van benne valami, mondjuk egy nyugati sitcomon még mindig sokkal jobban tudok nevetni. De ennél először fordult elő, hogy többször tényleg kellett megállítanom. És nem azért, mert nem bírtam Excel darálását követni, hanem mert szabályosan nem tudtam a röhögéstől koncentrálni. Messze a legviccesebb anime sorozat, amit valaha láttam. A Fuckingham Palace meg simán az egyik legjobb/brutálabb anime betétdal.
Másik nagy kedvencem. :D Félelmetesen sokat röhögtem rajta, arra nem emlékszem, hogy szintén 10 pontot adtam-e rá, de valami igen magas pontszámot, az biztos. :D

A japán humorról meg: tudnak ők jókat alkotni, csak változó, hogy kinek melyik stílus jön be. Pl. vígjáték az Excel Saga, a DMC, az FLC, meg a Gintama is. Na most én az első kettőt imádom, a harmadiktól az Isten mentsen meg, az utolsó meg olyan, hogy 1-2 epizódján jót röhögtem, de valahogy messze nem csigázott fel annyira, hogy belekezdjek.
Köszi! *_____________* (Pedig a DMC megnézése után poénkodtam vele, hogy "na, kár, hogy pl. ebből egy darabig még tuti nem lesz cosplay hazai Conon, mert túl durva" XD Lehet gyakrabban kellene ilyesmivel viccelnem? XD) Mondjuk egy kicsit az oly' jellemző DMC-s poénokból is vihettek volna az előadásukba, na de így is nagyon jók voltak, gratula nekik. :)
Kép
Válasz küldése