Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én sem vettem észre, de így is biztos voltam benne, hogy trollkodik. XD (Amúgy meg hozom a popcornt, szerintem mire Junchi a végére ér, már totál kész lesz. XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nekem az egész SD kábé olyan (eddig), mintha fogták volna a VN-t, és ilyen teljesen random mód vagdalták volna bele az egyes csajok/route-ok bizonyos jeleneteit, mindenféle értelmet mellőzve, a végére meg benyomták a bad end-et, mert hát OMG.

Makoto pedig egy férfiribanc.

Whatever, már csak négy rész és vége, de eddig azt vettem észre, hogy sokkal többször szökik a vérnyomásom az egekbe, ahelyett, hogy csak szimplán röhögnék az egészen. Ez már rég túlment az "olyan rossz, hogy már jó" besoroláson is, miközben töröm a fejem, hogy ha végeztem vele, MAL-on 1-et vagy 2-t adjak é rá.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Makoto pedig egy férfiribanc.
+1
Junchi írta:Whatever, már csak négy rész és vége, de eddig azt vettem észre, hogy sokkal többször szökik a vérnyomásom az egekbe, ahelyett, hogy csak szimplán röhögnék az egészen. Ez már rég túlment az "olyan rossz, hogy már jó" besoroláson is, miközben töröm a fejem, hogy ha végeztem vele, MAL-on 1-et vagy 2-t adjak é rá.
Jaja, látod ezt mondom. Filmekben, meg animékben is vannak olyan darabok, amiket kifejezetten a színvonaltalanság miatt néz meg az ember, mert egyszerűen annyi bénaság van benne, hogy már attól lesz szórakoztató. XD Ez viszont nem az, egyszerűen akkora segg Makoto (meg a vége felé egyik-másik csaj is), hogy a néző felcseszi rajtuk az agyát és még az az öröm sem marad meg, hogy "legalább for the lulz alapon jól szórakoztam rajta".
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

School Days

1/10

Sok újat nemigen tudnék hozzáfűzni, de azt azért szeretném megtudni, ki volt az a beteg, beszívott földönkívüli állat, aki kitalálta ezt.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:School Days

1/10

Sok újat nemigen tudnék hozzáfűzni, de azt azért szeretném megtudni, ki volt az a beteg, beszívott földönkívüli állat, aki kitalálta ezt.
XDDDDDDDDD :thumb: Köszönjük, hogy Ön is a Nice Boat hajózási társaságot választotta. :D XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^És tudod mi a vicces? Anno, mikor véget ért, megnéztem az elejét, meg a végét, de valamiért úgy emlékeztem, hogy Sekai öli le Makotót és ő hajózik el a végén a fejével. xD Aztán nem, Sekai agyonszúrja, de a tetős jelenet valahogy full kiesett, mikor Kotonoha igazságot tesz és... *még leírni is nehéz* felvágja és megnézi van e gyerek, majd azzal az agyhalott tekintetével megjegyzi: "Sekai, mégiscsak hazudtál." Végül Nice Boat! :D

Esetleg egy fél pontot tudnék még hozzácsapni a végeredményhez, a tűrhető OST miatt, bár ez sem menti meg attól, hogy ne lefelé kerekítsek.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Jah, bár én meg erre mondtam, hogy Kotonohának tuti volt annyi orvosi tudása, hogy szakszerűen felboncolja a csajt, és a sok dzsuva között felismerjen egy néhány hetes embriót. Főleg miután már full yandere módban van.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Oké, Tiger meg Bunnyt kivégezve és az utolsó 6 részen már bőgtem kegyetlenül XD XD

Így még nem jártam.... :') Remélem lesz második évad!
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Imádom, ahogy az utolsó részben pofáncsapják a kedvenc klisém.
"Megkerested egyáltalán a pulzusom?" XDDD
Utolsó részre változott a vélemény? :D
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Igen, sőt valahonnan a mélyből fangörcs szagot is érzek........ XD
Ezek szerint tényleg elszoktam a normális tempóban haladó animéktől. Ahol nem az első két rész után tudod ki a kedvenced meg egyebek. Hanem egy ,,idő" után. : )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Hát el.
Mondjuk nekem nagyon hamar eldőlt, hogy Kotetsu lesz az abszolút fav, de Barnaby nagyon meglepett, nagyon megszerettem, és Yuriban is több van, mint első ránézésre.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Örülök, hogy tetszett a Tigris és Nyuszi. Lesz folytatás, valamilyen.

Nem értem, mi bajotok a School Days-el.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

scineram írta:
Nem értem, mi bajotok a School Days-el.
MINDEN. De ezt kb. már harmadjára ecseteljük a fórumon és a harmadikféle topikban XD XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Kokuriko-zaka Kara

Nem gondoltam volna, hogy a Studio Ghibli ilyen témához hozzányúl (és jól meg is kavarja), de ettől függetlenül nagyon kellemes alkotás andalító zenékkel és szokásosan színvonalas grafikai megvalósítással. Jobb, mint a Gedo Senki, szóval Miyazaki csemetéje fejlődőképesnek tűnik. :D
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Lovely Complex. már megint. pedig 3 nap alatt megnéztem már egyszer. de annyira tetszik,hogy újranézős.::jsmile::
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
Taranis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.08.08. 22:03

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Taranis »

Kuroko no Basuke (Kuroko's Basketball)

Tegnap este kezdtem el nézni, és ma már be is fejeztem (vagy legalábbis megnéztem az eddig kijött részeket). Jelenleg 20 résznél tart, 25 részesre tervezik.

Én egyből belezúgtam, pedig nem szoktam sportos animéket nézni...: )
Adott egy, a középiskolát most kezdő srác, aki belép a Seirin Gimnázium kosárlabda csapatába. A fizikuma még az átlagos szintet sem üti meg, és szegény annyira jelentéktelen, hogy az első edzésen még azt sem veszik észre, hogy egyáltalán ott áll a sorban... xD
Ezek után érthető, hogy senki meg nem mondaná róla, hogy a Generation of Miracles hatodik tagja volt (a másik öt srác legendásan-egetrengetően-kemény kosaras, akiknek mindenki áhítattal rebegi a nevét :roll: ). A csapat egyik szintén újonc tagja, Kagami, egyik este ki is hívja Kurokót egy meccsre, és konkrétan földbe tiporja. .. xD De nagyon hamar kiderül, hogy a kissrác nem véletlenül volt a Generation of Miracles tagja, mert az, hogy konkrétan keresztülnéznek rajta az emberek, nagyon hasznos tud lenni egy meccsen... Lényeg a lényeg: Kuroko megígéri Kagaminak, hogy az árnyéka lesz, és Japán legjobb kosarasává teszi. :cool: Úgyhogy küzdenek és küzdenek...: )

Nem világmegváltó anime, még csak mélyebb mondanivalója sincs különösebben, de nagyon leköt. A poénok is jók benne, jókat szakadok rajtuk...:D Szerintem, ha valaki könnyed kis animét akar nézni, ez a legmegfelelőbb. :cool:

Negatívum: Néhány szereplő szemét csak egy csíkkal ábrázolják, ami más animéknél nem zavar, de itt elég hülyén néz ki, hogy csukott szemmel rohangálnak a pályán...:D
"Everyone has changed. That's not it... the one who's changed most, is me."
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mirai Nikki

Tetszik, bár Yukiterut legszívesebben egy kanál vízben fojtanám meg, annyira egy lúzer gyerek. Yuna viszont bejön, imádom az ilyen pszichopata karakteeket. A történet az első három rész alapján izgalmasnak, és érdekesnek tűnik, nincs okom panaszra. A karakterdesign tetszetős, a zene is. Szóval, nézős. Ja, és a nem animés húgom is imádja.

Deadman Wonderland

Nem tudom, miért lyukadok ki most az elmebeteg, szadista animéknél, de ez van. Ötödik résznél járok, és már kezdem sajnálni Gantát. Bár a kedvencem nem titok, hogy Shiro. Aranyosnak tűnik, mint egy ötéves kislány, aztán nem is olyan ártatlan a szentem. Bár nem bírom a nagyon véres animéket, ez valamiért a monitor elé tud szegezni. Kár, hogy csak 12 rész.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Taranis írta:Kuroko no Basuke (Kuroko's Basketball)

Tegnap este kezdtem el nézni, és ma már be is fejeztem (vagy legalábbis megnéztem az eddig kijött részeket). Jelenleg 20 résznél tart, 25 részesre tervezik.
Engem is rohadtul meglepett, mennyire kedvelem. Pedig sportaniméket rüheltem eddig, Ro-Kyu-Bu, Ginga e Kickoff, Moshi Koko Yakyu no Joshi Manager ga Drucker no Management wo Yondara kivételével.

Shoujo Kakumei Utena 21 részénél jár. Pingdoráma után elég visszafogott Ikuhara, bár a java csak most jön.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Az Utenát csak ajánlani tudom. Egyik kedvencem, és nem a shoujo-ai miatt, inkább a történet, a karakterek, és a sok szimbólum miatt.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Andro írta:Tetszik, bár Yukiterut legszívesebben egy kanál vízben fojtanám meg
Ne aggódj, a legtöbben így vagyunk vele. :D (És ha fejlődik is valamit, az is csak ideig-óráig tart ki.)
scineram írta:Pingdoráma után elég visszafogott Ikuhara, bár a java csak most jön.
Ó, vissza fogod te ezt még vonni, ha továbbjutottál, de az utolsó 5-6 rész után garantáltan.

Ezt a yurizást meg továbbra sem értem az Utena körül, de lehet nem is kell nekem mindig mindent megértenem... :roll: (Jó, a múviban kissé elszállt a rendező, a mangában meg nem tudom mi van, de a sorozatot hagyjuk csak meg shoujónak.)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Junchi írta:
Andro írta:Tetszik, bár Yukiterut legszívesebben egy kanál vízben fojtanám meg
Ne aggódj, a legtöbben így vagyunk vele. :D (És ha fejlődik is valamit, az is csak ideig-óráig tart ki.)
Akkor nem vagyok egyedül. Nem tudom, Yuna mit eszik egy ilyen szerencsétlen lúzeren. Bár a statisztika alapján, a lúzergyerek mindig megússza a végén a kalandot.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Natsuyuki Rendezvous

Tudom hogy nem pasis sorozat de olyan jól esik nézni. ::^_^::

Röviden van egy kicsit múja 22 éves srác aki belezúg a 29 éves virágboltos "özvegy" csajba de a halott férje otthon dekkol és állandóan keresztbe tesz a srácnak.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Natsuyuki Rendezvous nekem is nagyon tetszik. A legutóbbi részben Shimaót is sikerül megkedvelnem. Bár még mindig Rokkának és Hazukinak szurkolok. ^^
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Junchi írta: Ó, vissza fogod te ezt még vonni, ha továbbjutottál, de az utolsó 5-6 rész után garantáltan.
Már alig várom! :arrow:
Ezt a yurizást meg továbbra sem értem az Utena körül, de lehet nem is kell nekem mindig mindent megértenem... :roll: (Jó, a múviban kissé elszállt a rendező, a mangában meg nem tudom mi van, de a sorozatot hagyjuk csak meg shoujónak.)
Én se értem egyáltalán. Eddig összvissz egy leszbosz karaktert láttam. Talán sok homofób gyűlölője van, és valamit projektálni kell.


Shimao meg haljon meg. Elég a cockblockból!
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az Utenás "yurizás" oka valszeg az, hogy ha úgy indít egy sztori, hogy jön egy férfiaknál is "semébb" nő, aki kvázi a cuki kis "uke" meganekko védelmezője lesz és többek között erre épül az egész sorozat, akkor a fanboy/fangirl agy hajlamos a dologba mindenfélét belelátni. XD Mondjuk úgy, hogy ennél kevesebbért is magyaráztak már bele dolgokat más sorozatokba.
Kép
Válasz küldése