Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Papa no Iukoto wo Kikinasai!

kellemes, omoshiroi slice of life.
vannak benne néha picit szomorú részek is, de hál istennek nem olyan borzasztóan letargikus mint pl. a Clannad :)
nekem tetszett.

http://myanimelist.net/anime/11179/Papa ... Kikinasai!
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A mordályos nyul írta:Egyedül a cowboy-kalapos kiskölyköt nem tudtam hova tenni a történetben.
A timeparadog kicsit hosszabban vitte vissza a közvetítőt az időben akkor. A kiskölyök a nagy apja volt fiatalon. XD
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

::are:: Jah, hogy tőle kapta az órát!? Te jó ég, magamtól tuti nem jöttem volna rá! Na jó, második nézésre talán igen, bár az attól is függött volna, milyen agyi frissességgel ülök neki. :hammer:
adamoHUN
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.08.05. 14:38
Nem: Férfi

animét keresek!!!!!!

Hozzászólás Szerző: adamoHUN »

üdv! én még uj vagyok itt ezért kérek segítséget a tapasztaltabbaktól! kb 40 animét láttam ugy 1 éve kezdtem nézni őket.
kezdem ugy érezni hogy kifogyok a népszerű és rendkívül élvezhető animékböl. ebben szeretnék segítséget kérni.
valami olyn animét keresek amiben a főszerplőnek nehézségei, múltbéli problémái vannak pl. mint ichigonak a hollow ereje vagy mint az ao no exorcistban a gyereknek a sátán az apja vagy mint narutonak a kyuubi(bár ez számomra annyira nem átérezhető) vagy mittuggyamén a densetsu no yussha no densetsu-ban a gyereknek alpha stigmája volt... tehát ilyesmiket.
nem olyat hogy megy az utcán a gyerek éjjenzés tapsvihar mindenki ad neki egy cuppanósat... nem ilyen selyemfiúsat.
tehát ilyen különleges ismertetőjegy vagy mittomén amit leírtam az előző pár sorban. tudom eléggé válogatós vagyok de ez van ez az én ízlésem nem szeretem az olyan animét ahol minden egy csapásra megoldódik... esetleg jó ha van benne nő meg ilyen... amiket láttam és így hortelenjében le tudok írni(nem mind ilyen jellegű)
campione
bleach
naruto
pandora hearts
densetsu no yuusha no densetsu
yuusha no estetica
to love ru
ao no exorcist(ez nagyon bejott)
sword art online
sekirei
sekirei pure engangment
d gray man
elfen lied
meg még néhány ecchi de ennyi jutott eszembe
ha lehet harcos legyen, szupererö, ecchi, démonos ... valamelyik.
a one piece-t léci ne írjátok mer attol kiráz a hideg
a válaszokat előre is nagyon köszönöm
UI: lehetöleg jo legyen a grafika és az emberek megrejzolása :D :
adamoHUN
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.08.05. 14:38
Nem: Férfi

Re: animét keresek!!!!!!

Hozzászólás Szerző: adamoHUN »

bakker 10 megtekintő és 0 válasz
rajtam kívül
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: animét keresek!!!!!!

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

adamoHUN írta:bakker 10 megtekintő és 0 válasz
rajtam kívül
Én vagy 4-szer belenéztem a topicbal, amire végig tudtam olvasni, mert egyfelől nem hittem a szememnek, hogy valaki ennyire sok írott és íratlan szabályt megszegjen az etikett és netikett terén. Másfelől teljesen olvashatatlan, amit írtál.

És én hülye, még el is gondolkoztam, hátha tudok segíteni.
De nem tudok, mert úgy nézem az animék közül, amit én is ismerek nem jut eszembe az ízlésednek megfelelő.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
adamoHUN
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.08.05. 14:38
Nem: Férfi

Re: animét keresek!!!!!!

Hozzászólás Szerző: adamoHUN »

értem...
de azért kössz hogy benéztél
megkérdezném mivel láttam hogy neked már rengeteg hozzászólásod volt és tapasztaltabbnak látszottál hogy neked mik a kedvenc animéid és milyen műfajokat szeretsz?? a kedvenceidről tudnál egy leírást mellékelni mert nem szeretnék időt pocsékolni.köcce!
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: animét keresek!!!!!!

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Nem rosszindulatból mondom, de szerintem máshol nagyobb sikerrel járhatsz, mert ez a fórum elég ritkán látogatott, és a többségnek szintén más a ízlése.

És a mai trendek szerint a fórumoknál van jobb hely ajánlást kérni, sőt inkább magad keresgélni.
Tessék itt az anime listám: http://myanimelist.net/animelist/Kdanni ... =0&order=4
A score oszlop a pontozás, értelemszerűen minél magasabb az értéke annál jobban szeretem.

Na az ilyen anime adatbázisokban tudsz műfajok szerint keresni, és itt egyből találsz ismertetőket néhány képpel.
Például itt egy magyar oldal is: http://animeaddicts.hu/encyclopedia.php?list.genre

Ezt nem azért írom neked mert lusta vagyok ismertetőket írni, (na jó azért is), de szerintem így gyorsabban találsz olyat, ami tényleg tetszik neked. Ezek voltak az első hozzászólásaid, nem nagyon ismer itt senki, hogy azonnal tudjon ajánlani valamit.

U.I.: valószínűleg van két-három topic hasonló témával a fórumon, és oda kellett volna írnod a kérdésed. Ez a topic valószínűleg hamarosan törölve lesz, ez is lehet egy oka, hogy senki nem ír ide.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
adamoHUN
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.08.05. 14:38
Nem: Férfi

Re: animét keresek!!!!!!

Hozzászólás Szerző: adamoHUN »

köszönöm a választ és hogy rámszántál X percet.
megpróbálok akkor magam keresgélni...
mégegyszer kössz ::jeye::
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: animét keresek!!!!!!

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Csak halkan jegyzem meg, hogy az aoianimén is vannak ismertetők, és műfaj szerint is lehet keresni:
http://aoianime.hu/?anime&filter=mufaj

tudom hogy újabban az addicts az istencsászár de azért ne mindig arra linkeljünk má, ha egyszer az aoi fórumon vagyunk, köszi... :knife:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

MyAnimeListen van olyan, hogy ajánlások, tehát hogy ha X animét szeretsz, akkor valószínűleg Y animét is fogod szeretni. Érdemes fenntartással kezelni persze ezeket (mivel a felhasználók írják őket, és néha bizony elszalad velük a ló...), de kiindulópontnak jó lehet. Például ezeket ajánlják azoknak, akiknek tetszett a Bleach: http://myanimelist.net/anime/269/Bleach/userrecs
Ezt meg a Campione-hoz javasolták: http://myanimelist.net/anime/12293/Camp ... u/userrecs


Egyébként amit tudok mondani:
Cowboy Bebop
Shingeki no Kyojin
Trigun
Chrno Crusade
Rurouni Kenshin
Fullmetal Alchemist
Kiddy Grade
Szerintem ezek saccperkábé megfelelnek a leírásodnak. Ecchit nem tudok ajánlani, mert nem vagyok célközönség, de majd a srácok kisegítenek. :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Ecchit nem tudok ajánlani, mert nem vagyok célközönség, de majd a srácok kisegítenek. :)
Amik talán bejönnek majd neki:

High School DxD

Dakara Boku wa, H ga Dekinai.

Ichiban Ushiro no Daimaou
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

ha ecchi akkor erősen ajánlott a Seikon no Qwaser

csöcsszopogatós ,perverz egy cucc az tuti
és még a zenéje is fa**a :thumb:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kíváncsiságból belenéztem már, hogy milyen lett a Gantz animében és...úristen. Oké, a mangának sem vagyok hardcore fanja (szvsz az első fejezet volt a legjobb, azután viszont nagyon hamar mélyrepülésbe kezdett a cucc), de ott legalább a rajzolás/látványvilág gyönyörű, részletes és kidolgozott, ezt el kell ismerni. Erre animében mit kapunk? "Quality" fejeket, átlag hentaiokban látható látványvilágot és animációt, valamint zavaróan gagyi és erőltetett 3D-s próbálkozásokat. Cseresznyének a tortára meg ott van a sorozat vérgagyi openingje, valamint a tény, hogy már a legelső rész sztorijában is nem egy olyan változtatást és filler-betoldást eszközöltek, amik igazából bőven kihagyhatóak lettek volna és nincs túl sok értelmük. Mondom, nem tartom különösebben nagyra a sorozatot, de azért ez mégis csak a Gantz, egy olyan cím, ami mangaként nem egy embernél vált klasszikus cuccá (sőt, soknál animeként is, bár a fentiek fényében baromira nem értem, hogyan) és az ember azt hinné, hogy ha esetleg másban nem is, de legalább grafikában/animációban odateszi magát a stúdió, amikor egy ilyen sztorit adaptál. (A mangát is félig a látványos harcok, meg a gore haláljelenetek vitték el a vállukon.) Persze lehet, hogy később ez javulni fog (mondjuk biztos nem nézem tovább, annyira az egész nem érdekel, csak kíváncsiságból csekkoltam), de azok után, hogy mindenki azzal jött, hogy "jó az animéje is, csak az original endinget cseszték el a végén", engem eléggé sokkolt, hogy már az első rész is ilyen igénytelen hatást kelt, mintha tényleg csak úgy "összedobták" volna mindenféle különösebb energiabefektetés nélkül.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Erre animében mit kapunk? "Quality" fejeket, átlag hentaiokban látható látványvilágot és animációt, valamint zavaróan gagyi és erőltetett 3D-s próbálkozásokat.
Just Gonzo. :lol: Azt tudni kell a stúdióról, hogy eléggé erőltetik a CG-t, ami legtöbbször nagyon elüt a rajzolt hátterektől. Engem nem zavart, mert már pár animéjükben volt szerencsém ehhez a grafikához. Én jobban jártam, mert először az animét néztem meg és utána váltottam a mangára. (Mondjuk arra nincs mentség, amit a mangaka művelt, szóval nekem jobban bejön az anime.)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Just Gonzo. :lol: Azt tudni kell a stúdióról, hogy eléggé erőltetik a CG-t, ami legtöbbször nagyon elüt a rajzolt hátterektől. Engem nem zavart, mert már pár animéjükben volt szerencsém ehhez a grafikához. Én jobban jártam, mert először az animét néztem meg és utána váltottam a mangára. (Mondjuk arra nincs mentség, amit a mangaka művelt, szóval nekem jobban bejön az anime.)
Ja, amikor megláttam, hogy ők csinálják, gondoltam rá, hogy ez részben megmagyarázza a dolgokat, de szvsz ez még hozzájuk képest is elég trehány munka volt. ^^" Most direkt szétnéztem Aoin a Gonzós animék között és tök szép látványvilágú címekkel jöttek ki még a Gantz környékén, vagy akár évekkel előtte: Hellsing, Kaleido Star, Vandread (jé, ezt ők csinálták? O_O :D egyik kedvenc sci-fi animém :)), Kiddy Grade, Chrono Crusade, Gankutsuou, stb. Sőt, most így végignézve a teljes listát, 1-2 kedvenc animém is az övéik közül kerül ki, szóval összességében én sosem csalódtam akkorát ezen stúdió munkáiban, mint ahányan fikázzák, de a Gantz-nál most szerintem is csúnyán félrement valami. ^^" Lehet a kreatívabb/normálisabb stábtagok épp mind a Gankun dolgoztak (ugyanabban az évben jött ki mindkét anime XD), így a kezdő csapatnak lökték oda a Gantz meganimálását, vagy nem tudom. ^^" Meg az egy dolog, hogy tényleg szeretnek sokszor random módon bevagdosni különböző CG jeleneteket, de most még ez is erősebb volt az átlagnál, pl. a metróban mászkáló embereknél, meg a tántorgó hajléktalannál miért kell ezt a 3D cuccot erőltetni? ^^"

Ja, amúgy a sztorira visszatérve: Igen, ezt már többektől hallottam, hogy bár az anime original endingje is elég gáz lett, azonban ez még így sincs sehol a manga végéhez képest. XD Amúgy épp a múltkor néztem meg, hogy mi is a vége és nekem is marha furának hatott (oké, hogy voltak idegenek már a sztori eleje óta, de a végére mintha már nagyon erre mentek volna rá), viszont akkor még betudtam a dolgot annak, hogy nem követtem folyamatosan a mangát, lehet akkor kevésbé lett volna WTF. Ezek szerint mégsem? XD
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Gantz ???1ik legjobb anime imho !

Ecchi, brutalitás, szkifi,hájtek felszerelések-fegyverek, vér, harc,izgalom ! mi kell még?!

és még a mangát is olvasom, az már jelent vmit (több mint 10éves otaku pályafutásom során keményen 3mangát olvastam eddig :)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szerintem Titkos bármelyiket feláldozná a felsoroltak közül némi történetért (ami halad is valamerre) és/vagy jellemes szereplőkért (a főhős jellemét az első fejezet után eltemette).
Amúgy milyen hájteknős? :-P

Én tartózkodom, mert nem ismerem a terméket, csak Titkos véleményét.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Szerintem Titkos bármelyiket feláldozná a felsoroltak közül némi történetért (ami halad is valamerre) és/vagy jellemes szereplőkért (a főhős jellemét az első fejezet után eltemette).
Amúgy milyen hájteknős? :-P

Én tartózkodom, mert nem ismerem a terméket, csak Titkos véleményét.
Amúgy kb. eltaláltad, a "mi kéne még?" kérdésre gondolatban úgy reagáltam, hogy "egy kevésbé repetitív történetnek, valamint jobban megírt karaktereknek azért tudtam volna örülni". XD (Ahogy Rui-chan is írta a Shingekis topicban, dara dara hátán, aztán majdnem 30 kötetet kell várnod, mire a mangaka nagy kegyesen elkezd válaszokat adni, hogy miért is kell ezt csinálniuk.) A főhősben meg az zavart a leginkább, hogy sejtettem, hogy majd olyasmi jellemfejlődést hoznak ki belőle, hogy az élet-halál harcok során megtanulja értékelni a saját és más emberek életét is (mert a legelső chapterben a szociális érzékenysége kb. Yagami Light-éval vetekszik), viszont ehhez képest alig pár fejezet telik el és máris rögtön pozitív karakter, aki az emberek mellé áll, miközben nála is rohadékabb játékosok tűnnek fel (akikből viszont nem nagyon lesz semmi, max hulla, így többnyire azt ő jellemfejlődésük is kilőve). Szóval valami átmenetet azért elvártam volna, főleg, ha ilyen hosszú a manga, mert így sajnos elszalasztottak egy jó kis lassan fejlődő karakteres sztorit és a srác pár fejezet alatt vedlik át érdektelen köcsögből moralizáló shounen hőssé, ami valóban eléggé hazavágta nekem az egészet. ^^" (És amúgy is, a szórakoztatóan paraszt karakterek igazi krémjei tudnak lenni 1-1 sorozatnak, gondoljunk csak Jean-ra a Shingekiből, vagy Corkusra a Berserkből. XD Nem bánom, ha az ilyenekből "abszolút jófiút" csinálnak a sztori végére, de azért valami átmenet legyen már, hadd élvezzük előbb a köcsög oldalukat is. XD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Ja, amúgy a sztorira visszatérve: Igen, ezt már többektől hallottam, hogy bár az anime original endingje is elég gáz lett, azonban ez még így sincs sehol a manga végéhez képest. XD Amúgy épp a múltkor néztem meg, hogy mi is a vége és nekem is marha furának hatott (oké, hogy voltak idegenek már a sztori eleje óta, de a végére mintha már nagyon erre mentek volna rá), viszont akkor még betudtam a dolgot annak, hogy nem követtem folyamatosan a mangát, lehet akkor kevésbé lett volna WTF. Ezek szerint mégsem? XD
Mondjuk úgy, hogy az anime vége teljesen értelmetlen, nem kell benne logikát keresni és akkor nem is fájdul bele az ember feje. A manga vége ezzel szemben csak szimplán gáz. >___> Egy röpke kifakadást meg is ejtettem a manga topicjában, többre nem futotta tőlem.

A főszereplő pedig az animében egész jól fejlődött, nem tudom a manga ezt hogyan oldotta meg, mert amit már egyszer láttam az animében, nem olvastam el újra a mangában. Az animében Kurono a Buddhás arc-ig nem mutatja a "mindenkit meg akarok menteni" mentalitását, sokkal lassabban halad a jófiúvá válás útján. Ott lesz csak igazán badass, de akkor meg kihalnak mellőle a szereplők. :dirr: Az meg egy másik dolog, hogy sokáig csak a farkával gondolkozik, bár ebben a korban nem olyan meglepő hímnemű egyedeknél. XD Kurono nekem addig volt szimpatikus, amíg el nem kezdte egy olcsó háremhős személyiségét magára venni. Miután összejött Tae-channal, senki és semmi más nem érdekelte, csak a csaja. A 100 pont elérése utáni feltámasztás miatt visszajönnek régebbi szereplők, szóval lesznek még benne bőven köcsög karakterek.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

nem kell felkapni a vizet, kifakadni ! ha nem tetszik ne nézd/olvasd . ilyen 1Xű.
ha nekem vmi nem jön be lazán droppolom és enyiii :wink:

akinek tetszik úgy is tetszeni fog , akárki akármit mondd. mindenki döntse el maga miután meglesett belőle pár részt/olvasott belőle pár fejezetet. ::^_^::
Bow
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.08.19. 21:27

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Bow »

Sziasztok, a segítségeteket kérem!!! Keresek egy animét, de keveset tudok róla, és nagyon fontos lenne ha valaki profi felismerné:
-2007 vagy annál korábbi
-egész estés film (millenárison volt pl. vetítve)
-két testvér, háború, atomháború után járja a világot, éheznek, azt hiszem mindketten fiúk
-nem lövöldözős, hanem szép és komoly film
:roll:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Bow írta:Sziasztok, a segítségeteket kérem!!! Keresek egy animét, de keveset tudok róla, és nagyon fontos lenne ha valaki profi felismerné:
-2007 vagy annál korábbi
-egész estés film (millenárison volt pl. vetítve)
-két testvér, háború, atomháború után járja a világot, éheznek, azt hiszem mindketten fiúk
-nem lövöldözős, hanem szép és komoly film
:roll:
Teljesen tipp szintjén: Grave of the Fireflies?
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Maison Ikkoku

Már korábban is tervezgettem, most pedig eljutottam végre odáig, hogy bele is kezdjek.

Az első benyomásaim kifejezetten pozitívak: van benne anyag bőven, a humora kimondottan jó, ahogy a karakterek is, bár egyelőre nem túl releváns, amit leírtam, lévén a cucc 96 részes és még csak a második résznél járok.

Annak külön örültem, hogy itt még a szinkront is eltalálták, szal mikor leszedtem pár hónapja az Urusei Yatsura első két részét, ott majdnem megsüketültem attól a magas frekvenciás vinnyogástól, ami ott zajlott...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Annak külön örültem, hogy itt még a szinkront is eltalálták, szal mikor leszedtem pár hónapja az Urusei Yatsura első két részét, ott majdnem megsüketültem attól a magas frekvenciás vinnyogástól, ami ott zajlott...
Jó, nyilván egy slice of life, "realista", hétköznapi vígjáték más stílusú casttal és seiyuukkal fog operálni, mint egy teljesen agyament Tenchi Muyo előd. :D Szvsz az Urusei Yatsura szinkronstábja zseniális, pont azért, mert tökéletesen visszaadják azokat az őrült karaktereket, akiket a mangában is megismertünk. :) (Ja igen, ebből ráadásul a mangát olvastam előbb, mielőtt valaki azzal jönne, hogy "biztos azért tetszettek a hangok, mert az animét láttad hamarabb" és bár tudnék mondani 1-2 hibát az adaptálással kapcsolatban, főleg a sorozat elejéről, az viszont 100%, hogy a seiyuukat nem sorolnám ezek közé.) Nem beszélve arról, hogy nem egy "skizó" karakter is van benne, aki lehet, hogy az egyik pillanatban ordít, mint a fába szorult féreg, viszont a következőben már a coolos/cuki/egyéb hangját kell a seiyuunak elővenni, ahogy stílust vált a szereplő. Ilyen pl. lányok közül Ran, vagy srácok közül Mendou. Apropó, Ran: pont neki lesz egy seiyuu-cseréje a sorozat fele körül és szegény második hang akárhogy próbálkozik, nem hozza az eredeti feelingjét, egyszerűen azért, mert az original casting annyira jó. XD De tényleg, nem is nagyon emlékszem, hogy lenne olyan szereplő, akinek eltolták volna a hangját, ami azért egy 10-20 főszereplőgárdával operáló sorozatnál határozottan jó arány. :D Ataru és Lum szintén perfektek, abszolút hozzák a karaktereket, ezen kívül meg persze ott vannak még az olyan hangok, akiknek ugyan nem kell nagyon megerőltetniük magukat (értsd: típuskarakter a szerepük), így ők simán "csak" baromi jók. (Bentenig nem gondoltam volna, hogy lehet szexin orrhangon beszélni, de OH_MY_GOD! *____*) Szóval tessék az UY-t is tovább nézni, főleg, hogy emlékeim szerint a "vinnyogás" idővel mérséklődik benne, igazából úgy az első 30 rész az, ami elég "kemény", ha azon túljutottál, később egyre jobb lesz. :)

Btw, a Maison Ikkoku-t kb. ismerem, de bevallom, még én sem láttam, mivel Rumiko ide vagy oda, a slice of life-től még akkor is tartok némileg, ha ő csinálja. ^^" (Amúgy az az in-joke megvolt az első részben, hogy a kisgyerekek gúnyolják a kutyát, mert szerintük ronda és a két elől álló kölyök tök úgy néz ki, mint Ataru és Shinobu kicsiként? XD) Viszont ha minden jól megy, remélhetőleg megnézés után majd te is ajánlani fogod, aztán hátha rá tudsz beszélni. XD (Egyébként mindig meglepődöm, hogy később agyonsztárolt kultsorozatok mennyire hasonlítottak alapötletben 1-1 régi Rumiko cucchoz, szóval ha az UY volt a Tenchi Muyo elődje, akkor a Maison Ikkoku meg a Love Hináé. XD)
Kép
Válasz küldése