Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Úgy látom nem sok jelentkező volt a közös mozizásra. ^^' Nekem mondjuk messze is lett volna. Nálunk még a Vándorló Palotát se vetítették, pedig úgy rá voltam készülve anno.

Hogy ne legyek off:

Isshuukan Friends
Aranyos sorozat volt, csak nekem egy picit túl monoton, gyak. ugyanazt az egy problémát ugrálták körül mind a 12 részen keresztül. Meg furcsa volt, hogy a végén ugyan fény derült rá, hogy mi okozza Kaori emlékezetvesztéseit, de ennek az információnak kb. semmiféle hatása sem volt.
Mivel Kiryuu-kun és Saki-chan azért vittek egy kis színt a történetbe, így elnézegettem hétről-hétre, de maradandó élmény nem igazán tudott nyújtani.
7/10

Kamigami no Asobi
Kellemes csalódás volt ez a sorozat. Eredetileg nem is akartam nézni, mert már az otoge adaptációk gondolatától is kiver a hideg, de végül meggyőztek, és abszolút nem bántam meg a dolgot.
A történet nem volt túl bonyolult, de ezzel szerintem a forgatókönyvíró is tisztában volt, mert a sorozat, az utolsó 1-2 részt kivéve, nem is próbálta komolyan venni magát, és inkább csak slice-of-life ökörködésre volt kihegyezve. A fiúkra természetesen rá lehetett húzni a szokásos sablonokat, de szerencsére mindegyiknek volt valami olyan fejlövése, amitől szerethetővé vált, sőt még a főhősnő is teljesen korrekt karakter volt, nem buta, nem tehetetlen és még csak nem is Mary Sue.
Mindent összevetve fun sorozat volt, és szívesen megnéznék egy esetleges folytatást a fiúk csetlés-botlásairól az emberek világában. ^^
7/10

Soredemo Sekai wa Utsukushii (ugyan nem néztem meg az utolsó részt, de szerintem nem nagyon fog változni már véleményem)
Aranyos volt és vicces, szívesen elnézegettem, de nekem hiányzott belőle valamiféle plot, mert gyak. csak a két főszereplő kapcsolatáról szólt az egész sorozat, még említésre méltó mellékszereplők se voltak. Meg Livi ugyan irtó cuki volt, és behaltam egy-két jelenetén, de túl fiatal volt ahhoz, hogy működjön vele a romantika, főleg úgy hogy Nike idősebb volt nála. Ja, és piszkosul zavart, hogy ugyan az esőcsináló dal, elméletileg szülőről gyermekre szálló tradicionális ének, mi mégis egy jpop dal hallottunk Nike szájából. Nem mondom, hogy rossz volt, de ha legalább egy kis folkos beütése lett volna, úgy hitelesebben hangzott volna.
7/10
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Cosmo Police Justy

Nos ez az anime szar (mínusz karadizi *.*), de arra mégis elégséges lehet, ha az ember egy random '80-as űrovával szeretne kikapcsolódni (már ha nem nyomjuk ki a részt azonnal a kiscsaj első szájnyitására...). "Cselekménye": "elhanyagolható túszdráma" vs. Justy. Legidegesítőbb eleme a vörös nevetgélős-vinnyogóseiyuus-azonnal headshotolni való "húgi". Igazából ha ezt a karaktert lecserélték volna a Justy nővéreként asszisztáló, normálisnak tűnő nőre, máris felugorhatna ez a 40 perc egy közepes szintre. Ennek ellenére az értékelésem mégis 4-6/10. Hogy miért? Minden baromság ellenére Justy akkora BADASS, hogy az összes Chuck Norris viccet át kéne keresztelni a nevére; plusz szerepeltetésével akár az összes jelenleg is futó neverending shounen fight azonnali zárást kaphatna.
Lényeg tehát, hogy az OVA második felét kb. végig ujjongtam-nevettem. Szóval kit érdekel, hogy mindenki WTFLOLBMEG űrbetyár, ha az univerzum/isten/helyettesítsd be magadnak, amire akarod humanoid kivetülése (=Justy) "rendőrködik" mind felett? XDXD Na ugye?!
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

White Album 2

Elfogadhatóan indult, csak úgy, mint a slice-of-life/romantikus darabok úgy általában, a nagy fellépésig még úgy nagyjából szórakoztató volt, de ami utána jött, az MEHH a köbön.

Eleinte díjaztam, hogy bár VN-adaptáció, még sincs 300 lány, aki az MC srác kegyeire hajtson - megelégedtek kettővel. Gondoltam magamban, yeey, legalább lesz idő mindenkit megfelelően kibontani, megismerni. Aahaa... a nagy fenét! Egyedül Kazusa kapott annyi figyelmet, amennyi alapból is járt volna, a másik kettő viszont megmaradt vázlatnak. A főszereplőt kimondottan utáltam. Tipikus egy-dimenziós, indecisive lead character, aki csak azért kellett, hogy a lányok végül kikössenek valaki mellett. De miért is szeretnek bele? Ja, mert kedves. Mert törődik velük. Mert tipikus-klisés szóvirágokat adnak a szájába, amit a lányok a helyzethez mérten éppen hallani akarnak. Őszinte? Francokat! Kicsit olyan, mint Makoto a School Daysben - csak megy a farka után.
Setsuna? A kötelező "cute" GF-matéria. "Jajj, csak azért közeledtem feléd, és akartam a nőd lenni, mert mi hárman összetartozunk!" Lol... Mást nem is lehet nagyon elmondani róla, annyira sekélyes figura.
A többi mellékkarakter meg csak úgy kapirgált az éterben... Mondom, egyedül Kazusa volt az, akinek jelleme is volt ebben a cuccban, meg talán a mama, aki a kevés airtime ellenére egészen jól beleillet a történésekbe, bár szokásos VN-es baromság, hogy a tényleges életkora és a kinézete köszönőviszonyban sem voltak egymással. (Bár még így is jobb, mint a Clannadben Nagisa "öt évvel lehetek idősebb nálad" anyja...)

Aztán: Nincs SoL/romance VN-adaptáció túldrámázás és megjátszás nélkül. Komolyan, amit az utolsó részekben levágtak, az valami felejthetetlen. Ennyi sírás-rívás talán még az AnoHana végén sem volt... Elkezdte az egyik, rázendített a másik, majd folytatta a harmadik. Aztán új kört nyitottak, hisz ettől lesz nagyon DRÁMAI egy anime, hogy össze-vissza zokognak a karakterek, nagyítanak fel dolgokat és sajnáltatják magukat. Igaz? Gimme a break!

A cseresznye a tortán, hogy persze ebből a cuccból sem hiányozhattak a szokásos onsenes és iskolai fesztiválos epizódok, szal már csak a beach fanservice hiányzott és teljes lett volna az összkép. Apropó, fanservice! A "bele a pofádba" jelleg végig uralkodó volt és megesett, hogy a racionalitást is beáldozták a cél érdekében. Tökre hihető, hogy a full zárkózott Kazusa felveszi azt a kirívó rucit és úgy áll ki az iskolai koncerten a színpadra.

Overall? Nem mondom, hogy szükségszerűen rossz anime lenne a WA 2, valahol érettebb is, mint az átlag próbálkozások, de valljuk be, nem sokkal. A végét már nem is kommentelem... Thumbs up viszont a szépen csengő zenékért!

5/10
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi, hidd el, én nálad is rosszabbul jártam ezzel a sorozattal kapcsolatban. XD Az "őt" övező közepesen nagy hype miatt ugyanis elkezdtem kutakodni a cucc után, mégis miről szól, milyen műfajú, stb. Főleg azután, hogy első találkozásom vele ez a hivatalos kép volt, már kezdtem reménykedni, hogy végre csináltak valami normális slice of life yuri animét. (Értsd: nem ilyen Sakura Trick-szerű moeblob, komolytalan baromságot, ami legutóbb képviselte a műfajt.) Lelkesedésem persze csak addig tartott, amíg a MAL-on el nem olvastam, hogy mi is ennek az animének az alaphelyzete. Főhősünk ugyanis nem egy lánypáros, hanem a szokásos "Mr. Töketlen MC", történetünk pedig a csontig lerágott "szerelmi háromszög, a főszerepben Mr. Töketlen MC és az ő két "ágyasa"". Ez az alapfelállás a legtöbbször már önmagában elég ahhoz, hogy messzire meneküljek az adott darabtól, viszont mivel ez kellően népszerű volt, illetve ott szerepelt a műfaji besorolások között a "dráma", ezért még pluszba olyan Kimi ga nozomu eien utánérzés kapott el, hogy duplán visszarettentem. Főleg úgy, hogy már volt alkalmam megtapasztalni, hogy ebben a műfajban mit jelent a "dráma", kb. pontosan azt, amit te is leírtál így a végignézése után: felfokozott és idegesítő műbalhék sorozata. Szóval ja, talán lett volna ebből a cuccból valami, ha a promókép alapján esetleg csinálnak egy olyan animét, ami úgy hangulatban/karakterekben/történetben mondjuk a Girl Friends című mangára hajaz, de így a leírás, plusz a te összképed alapján kb. annyi az érdeme, hogy "kicsit jobb, mint a hasonló műfajú darabok, de csak azért, mert a többi rendszerint annyira mélyen van". Eddig mindössze talán olyan 4-5 alkalommal fordult elő, hogy egy sorozatban már azelőtt csalódjak, hogy egyáltalán az első részét is megnézném, de ez elérte. XD Persze a távoli jövőben még lehet majd bepróbálkozom vele, de a fenti élmények után nem érzem ezt annyira sürgetőnek... XD (Btw, abban sajnos igazat kell adnom még a Sankakus otakuknak is, hogy egy csomó sorozat sokkal jobb lehetne, ha nem éreznének a készítők mindegyiknél görcsös késztetést arra, hogy "márpedig kell bele egy töketlen MC főszereplőnek!")
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2014.07.19. 01:46-kor.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:ha a promókép alapján esetleg csinálnak egy olyan animét, ami úgy hangulatban/karakterekben/történetben mondjuk a Girl Friends című mangára hajaz
Vagy akkor már csináljanak a GF-ből animét. :3 Tudom, ez már majdhogynem "álmodik a nyomor" kategória (és ez egyre inkább elképzelhetetlennek látszik, ahogy telik az idő), de azért még haloványan reménykedek.

Btw lassan külön chartot lehetne készíteni, valami olyasmi címmel a tetején, hogy "manga titles which urgently need an anime adaptation!", felsorakoztatva rajta olyan címeket, mint a GirlFriends, az Oyasumi PunPun, Vagabond, Vinland Saga, Sanctuary, 20th Century Boys, etc. Persze az utolsó, tizenkettő-egytucat moe szarságokból és az erőltetett 4komákból folyamatosan kapjuk az animés feldolgozásokat. MEHH!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Vagy akkor már csináljanak a GF-ből animét. :3 Tudom, ez már majdhogynem "álmodik a nyomor" kategória (és ez egyre inkább elképzelhetetlennek látszik, ahogy telik az idő), de azért még haloványan reménykedek.
Na igen, ezt azért nem írtam én sem, mert pontosan "álmodik a nyomor" kategória. Ahogy pl. slice of life/hárem témák közül sosem lesz anime mondjuk az Onani Master Kurosawából. Egyik sem elég mainstream, kommersz, gagyi ahhoz, hogy megérje nekik megcsinálni. (Ugye animések közt visszatérő poénnak számít, hogy "onnan tudod egy szezonos chartról, hogy kamu, hogy szerepel rajta a Full Metal Panic folytatása". Állítom, hogy még arra is nagyobb az esély, mint hogy a fenti kettőből valaha animét csinálnak. :dirr: )
Junchi írta:Btw lassan külön chartot lehetne készíteni, valami olyasmi címmel a tetején, hogy "manga titles which urgently need an anime adaptation!", felsorakoztatva rajta olyan címeket, mint a GirlFriends, az Oyasumi PunPun, Vagabond, Vinland Saga, Sanctuary, 20th Century Boys, etc. Persze az utolsó, tizenkettő-egytucat moe szarságokból és az erőltetett 4komákból folyamatosan kapjuk az animés feldolgozásokat. MEHH!
Támogatom.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:
Junchi írta:Btw lassan külön chartot lehetne készíteni, valami olyasmi címmel a tetején, hogy "manga titles which urgently need an anime adaptation!", felsorakoztatva rajta olyan címeket, mint a GirlFriends, az Oyasumi PunPun, Vagabond, Vinland Saga, Sanctuary, 20th Century Boys, etc. Persze az utolsó, tizenkettő-egytucat moe szarságokból és az erőltetett 4komákból folyamatosan kapjuk az animés feldolgozásokat. MEHH!
Támogatom.
Én is. :thumb: Bár amióta kiderült, hogy a Kiseijuu anime és élőszereplős mozifilm adaptációt kap, azóta felcsillant bennem a remény apró szikrája, hogy van még igény másfajta sorozatokra is. Remélem sikeres lesz mindkettő, mert az megmutatná, hogy megéri elővenni régebbi darabokat, hiszen a fanok biztos meghálálnák.
A Vinland Sagára vevő lennék, mert ugyan még nem olvastam a mangát, de szimpatikusnak találom a sztorit és a borítót is.

Aztán ott a másik véglet, tonnaszámra öntik az otoge adaptációkat, amik olyanok, mint a moe cuccok, ha egyet láttál, ismered az összeset. A japán lányok ennyire vevők lennének rá? Jó, persze elég beleolvasnom AA fórumán egy-egy ilyen topicba, ott is csorgatják a nyálukat, közben meg szidják össze-vissza, mert "így meg úgy szar".
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Lehet, hogy az otoge adaptáció is arra jó, mint a manapság a manga/LN adaptációk nagyja: reklám az eredetinek. Akkor meg tökmindegy, hogy milyen rossz, mert lehet, hogy azért mégis megdobja az eladásokat.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Elkezdtem a Noeint.

Egy epizódon vagyok egyelőre túl, szal sokat nem tudok róla elmondani, mert elég WTF volt, amit tapasztaltam, viszont látok benne fantáziát, pláne így, hogy eddig tisztára olyan az egész setting, mint a Dennou Coilé. A förmedvény design mondjuk erősen próbára tesz, de majd megszokom. Talán.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Néztem már ezt az új Aldnoah Zero nevezetű cuccot, mert azt mondták olyasmi mint a Code Geass, csak Geass nélkül. Hát nem.

Az alapszituáció nem is lenne rossz, bár kicsit elkoptatott: űrháború a Föld és a Mars között, szétrobbant Hold, orbitális pályán keringő megszálló űrhajók, stb... De ahogy elő van adva, az már nem tetszik. Persze megint 15 éves japán középiskolások mentik meg a világot robotokkal harczolva, de ez még nem lenne baj, ha nem azzal nyitnának, hogy az egyik főszereplő brigádja, akiknek EGY PERCNYI HARCI TAPASZTALATA NINCS, azonnal elintézi az ellenség egyik szuperúj fejlesztésű robotját. De nem szerencsével, hanem kb. úgy mintha egész életükben ezt tanulták volna. Azért a Geassban Suzakunak volt már vagy 5-6 év harci tapasztalata, Lulu meg eleve nem is nagyon harcolt úgy a sorozat 2/3-ig, csak koordinálta a dolgokat. Ezek meg egyből bele a közepébe, és már nyertek is. Az ilyesmiket nem nagyon veszi már be az agyam.

A karakterek is elég sablonnak tűnnek nekem, főleg a két főszereplő, meg az ohimesama is. A CG is elég zavaró.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Sword Art Online II, senki?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Sword Art Online II, senki?
Én nézem ugyan, de tegnap épp azon gondolkoztam, hogy "öcsém, és még a Shingekinél köpködött minden fan, hogy mennyire lassú a cselekmény?" Konkrétan 2-3 részt néztem most meg egyszerre és kb. így érződött egy "rendes" epizódnak. Mondjuk az is igaz, hogy én az első szezont nem is láttam még, szóval lehet, hogy abban sem folydogált gyorsabban a cselekmény, a másodikba is csak a trap-Kirito, meg a sok "Shinon is my waifu!" post miatt kezdem bele. :lol:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ayla írta:Sword Art Online II, senki?
Én tudomást sem veszek róla. Ignoráltam.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Junchi írta:
Ayla írta:Sword Art Online II, senki?
Én tudomást sem veszek róla. Ignoráltam.
Nem szeretek egy szavas posztokat írni, de: Dettó.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Surci írta: De nem szerencsével, hanem kb. úgy mintha egész életükben ezt tanulták volna. .
Nem tudom feltűnt-e azóta, de tényleg egész életükben azt tanulták. Aldnoah világban kötelező mindenkinek a katonai kiképzés úgy, mint itt a napi testnevelés óra.
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Magi: The Labyrinth of Magic

Nem rossz, az első négy epizód után. Nekem tetszik, bár a grafika picikét fura, ám szokható. A történet pergő, izgalmas, tanulságos, a karakterek többsége, már aki eddig felbukkant, szerethető. Szóval, nekem nézős, mert kellett már valami, ugyanis mostanában nem nagyon találtam nézhető animét magamnak.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A legfrissebb animés élményemről muszáj írnom, mert teljesen kész lettem tőle. :dirr: Mivel már hónapok óta nem tudtam rávenni magam, hogy folytassam a Hokuto no Ken-t, ezért rászántam magam a '86-os movie-ra, mondván az jóval rövidebb, mint ha a maradék 108 részt kezdeném ledarálni. Egy biztos, a film meggyőzött róla, hogy nem kell nekem a sorozat, dobhatom nyugodtan, ezt úgyse fogom tudni leerőltetni a torkomon. X'D

Igazából látszik, hogy nagyon kapkodtak, elég sok mindent próbáltak belesűríteni 2 órába, szóval bizonyos helyeken érződött, hogy tetemes mennyiségű jelenetet vág(hat)tak ki. Ami meglepett, hogy nem in media res kezdődött, az elején még a régi világot is mutatták, ahol minden szép zöld volt, nem az a kihalt pusztaság, ami jellemző az egész sorozatra. Még Kenshiro is kapott némi előtörténetet, amit gondolom a sorozatba visszaemlékezések formájában pakoltak bele. Kiderült, drága főhősünknek van két tesvére, akik piszkosul dühösek rá, amiért ő kapta meg a Hokuto Shinken örökséget. És látjuk még a nagy nőrablást, amikor Shin elviszi Yuriát, illetve híres-neves sebhelyeknek is megvan a maga története. Egy picit meg is lepődtem, mert az eleje elég jól kezdődött, szóval kezdtem azt hinni, hogy más lesz a stílusa, mint a sorozaté. Ez a kép kb. akkor tört széjjel, amikor a két gyereket üldözték a banditák, és Lynn valamilyen rejtélyes módon segítségül hívta Kenshirót. Hősünk úgy jelent meg újra a színen, hogy a leomló épületek lazán széttörtek, amikor hozzá értek. Ez még semmi, mivel a film elején a testvére lehajította egy szakadékba, ezért nem nagyon volt ideje borotválkozni és öltözködni, tehát egy szakállas, Chuck Norris stílusú fazont képzeljen el mindenki agyagemberként, mivel a sivatag homokja rászáradt. :D Tehát a punk fazonok megint menőztek, de drága Kenshiro némi ökölropogtatás után előhívta az erejét és vékony Bruce Lee hangon elkezdett üvölteni, miközben végigcsépelte a gonoszok csapatát. XDDD Aztán eljut a két gyerek falujába, amit megtámadnak a banditák. Itt is voltak olyan jelenetek, amikor Kenshiro még csak fele akkora volt, mint az ellenfele, ám amikor legyőzni, akkor már a térdéig ér a fazonnak. Volt egy jelenet, amikor hangosan kitört belőlem a szánalmas röhögés, az aktuális főgonosz éppen azzal fenyegetőzik, hogy megöli Lynn-t, erre megjelenik Kenshiro és először darabokra töri az ajtót, ami elvileg fogva tartja, majd belerúg egy törmelékbe, ami pont a csávó szájába repül. Gonoszunk se rest, rögtön a fogával roppantja össze a betont, aztán a szilárdító vasat pedig kiköpi. :dirr: Ja, és ekkor még a film felénél se járunk!

Tovább haladva, megjelenik egy újabb harcművészet örököse, Rei (Neki miért nem mondták, hogy ciki, amiért lányos neve van?), aki először meg akarja ölni Kenshirót, mert összetéveszti valakivel, de a végén persze már nakama lesz belőle. Kiderül, az újabb gonosz, akit le kell győzni, nem más, mint Ken fiatalabbik bátyja. Na, őt viszonylag hamar leverik és Rei húga is megmenekül. Mondjuk az a dagadt fazon, akit először ráküldenek Kenshiróra, inkább csak egy vicc, a legyőzése pedig megmosolyogtató. A vékony hangon üvöltést már-már fel se vettem, persze jókat derültem rajta. XD
Közben megtudjuk, hogy Yuria éppen hogyan tengeti életét, a körülményekhez képest elég jól van, de még mindig Kent szereti, ezért megszökik Shin fogságából. Balszerencséjére éppen a legnagyobb hódító úr ölébe pottyan, aki nem mellesleg Kenshiro idősebb bátyja. A szőke herceg sem húzza sokáig, Raoh elég rendesen elbánik vele, szóval Ken bosszúja végül elmarad, mert kiderül Yuria már nincs nála. A végén még van egy nagy harc Kenshiro és Raoh között, ami már olyan szinten túljátszott volt, hogy pusztán a harci aurájukkal romba döntöttek egy fél várost. :lol: Néha úgy próbálják meg legyőzni Kenshirót, hogy falakat vágnak hozzá, de az nemes egyszerűséggel darabokra törik rajta. XD

A két gyerek csak néha-néha tűnik fel, illetve Rei sem lesz Ken állandó társa, szóval büszke kigyúrt állatunk inkább egyedül rója a sivatagot és a lepusztult városokat. Közben amúgy mutatnak csatákat is, amik igazából vérben tocsogó jelenetek, semmi egyebek. Mivel ezt nem tv-ben adták, hanem rögtön VHS-en adták ki, ezért a cenzúra mértéke igen elenyésző és az is általában erősebb fényekkel van megoldva. Nekem az volt érzésem, hogy direkt csinálták ilyen véresre, mert meg akarták mutatni, hogy ők a tutik, egy shounenben is be tudják vállalni, ami inkább a seinenre jellemző. Csakhogy ettől nem lett menőbb, vagy komolyabb a szememben. Ahogy sokan a Shingekit és most a Tokyo Ghoult támadják, hogy csak ál-vérengzés, szerintem ez ennél a movie-nál ugyan úgy fennáll. Brutálisat akartak alkotni, de ehelyett valami félig komolyan vehetetlen, paradicsomlétől fröcsögő anime lett belőle. Tudom, a sorozat fanjai most akarnak rituálisan kivégezni emiatt, de ez van, nem tetszett, hiába klasszikus shounen, hiába régebbi "hangulatosabb" darab. A zenék közül egyedül a közbenső dal maradt meg bennem, mert félig harc alá vágták és ettől kicsit videoklipp után érzete lett. A grafikára nem mondok semmit, voltak benne nagyon szép rajzok, főleg az elején a tájak, viszont a harcok elnagyoltak, legtöbbször még háttér sincs, csak színes csíkok. Igazából tökre érződik rajta a 80-as évek stílusa, és nem azért értékelem rosszabbra, mert régebbi darab, szeretem ennek a kornak az animéit is.

Ez részemről egy 5/10, szóval nem mondanám teljesen rossznak, egyszerűen csak nem az én stílusom.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mahou no Stage Fancy Lala

Nem tudom mégis hány ember láthatta ezt a cuccot idehaza, de nem nagyon akarok találgatásokba bocsátkozni. Lényeg, hogy én igen. : P

Egy lightosabb mahou shoujo animéről van szó, melyben a 9 éves Shinohara Miho (mielőtt valakinek felcsillanna a szeme: nem, ez nem egy retardált loli-fanservice show) két dino-like tündértől egy vázlatfüzetet és hozzá egy ceruzát kap, melyek segítségével nem csak, hogy megtervezheti a saját ruhakölteményeit, de még az időt is képes manipulálni, oly módon, hogy egy MG-s átváltozós scene kíséretében a 15 éves Fancy Lala alakját vegye fel. Kis idő múlva, egy véletlen folytán az egyik modellügynökségnél köt ki, ahol is elkezdődik Miho énekes- és modellkarrierje, Fancy Lala bőrében, miközben folyamatosan ezt a kettős életet kell hogy élje.

Ez így önmagában még nem is hangzik olyan lehengerlőnek, ám ha a nézőnek éppenséggel pont kenyere a bittersweet, akkor bizony egészen jól jár vele. Mostanság többször is felemlegettem, hogy az utóbbi időben sikerült nagyon rákapnom erre az Aria/Totoro/Akage no Anne vonalra, és bizony a Fancy Lala is ebbe a halmazba tartozik. Nem egészen olyanfajta iyashikei, mint mondjuk az Aria vagy fejlődésregény, mint az Anne, viszont az a bájosság, amit ez a cucc sugároz, az bőven arra ösztönöz, hogy bevágjam ide menten az ismert "shut up and take my money" mémet.

Ugyanakkor a Fancy Lala nem pusztán egy egydimenziós darab. Alapvetően a fiatalabb korosztályt szólítja meg, ám néha kimondottan éretté válik az a gondolkodásmód, amit hordoz. Ezt főleg a második felében vettem észre, mert bizony nem csak arról van szó, hogy egy kislány álma hogyan válik Fancy Lala jóvoltából valóra, hanem, hogy ez a kislány hogyan birkózik meg a felnőttek kiszámíthatatlan világával. Rá kell döbbennie, hogy nem mind arany, ami fénylik, kezdve rögtön a sztárvilág szörnyetegeivel (áskálódás, hamis pletykák, szenzációhajhász firkászok, elvakult fanok), folytatva a sort a saját élete bizonyos problémáival, mialatt kinyílik előtte az egész világ. (Továbbá volt egy egészen meglepő rész is, a tizenkettedik, mikor bizonytalanná válik, hogy melyik is Miho eredeti énje.)

A karakterek egytől-egyig szerethetőek, és éppen emiatt prüszkölök is kicsit - bizonyos szereplők sokkal több airtime-ot érdemeltek volna, mint amennyit ténylegesen kaptak (Chisa, Miki).

Cseresznye a tortán a kivitelezés. Az anime maga 1998-as, ráadásul a híres-hírhedt Studio Pierrot felelt a munkálatokért, így csodákat azért nem várna az ember, ám itt mégis olyan magasra tették a mércét, hogy rendesen meg is lepődtem. (Igaz, az ezredforduló előtt még értették a dolgukat.) Az aláfestő zenék ellenben nem sok vizet zavartak, bár a sound szekció így is tapsot érdemel, köszönhetően az übercute OP dalnak és Miho autentikus gyerekhangjának.

Ha összegeznem kéne a Fancy Lalát, akkor azt mondanám, egy végtelenül aranyos, lélekemelő darab, ahol is a butuska külső mögött néha komoly belső lappang és bizony sokszor nem azt a konklúziót kapjuk tőle, amit alapból várnánk. A befejezés pedig telitalálat. Egy ZS-kat cuccban biztos "visszakapta volna Miho a végén Lalát", de itt szerencsére nem így lett - tovább kellett lépnie. Persze így is maradt egy-két megválaszolatlan kérdés, de markánsabban nem barmolnak bele az összképbe.

Verdikt: 8/10 (Lazán az egyik legjobb mahou shoujo anime.)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Guilty Crown

Napokban fogtam neki, első részen vagyok túl.
Egyelőre elég mindfuck és nem nagyon köti le a figyelmem. Egyik itteni animés viszont oda van érte és nagyon erősködött, hogy fogjak neki. Érdemes végignézni? Beindul? (kb. ugyanolyan érzésem van ezzel az animével, mint valamikor a Steins Gattel volt, és az milyen jó volt. :D )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ayla írta:Guilty Crown
Érdemes végignézni? Beindul?
Ha van anime, amit szívből rühellek, akkor az a Guilty Crown (még a SAO-t is ezerszer jobban elviselem). Én személy szerint azt mondom, ne pazarold rá az életidődet, mert egy végtelenül unintelligens, amatőr, trehány fércmunka, tele plot hole-lal, irritáló, személyiséggel nem rendelkező karakterrel, meg satöbbivel. Egyedül talán a 13. és 14. epizód volt elfogadható. A többi kuka.
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

ízlések és pofonok.
Guilty Crown nekem is tetszett, persze annyira nem h még egyszer megnézzem.
A jó design, high-tech cuccok meg zene ami úgy konkrétan megfogott benne.no meg ugye Inori -chan Kép

ja btw SAO nekem nem igazán tetszett annyira, de a SAOII annál inkább (eddig).
Shinon nagyon jó karakter, epic OP, és jó design és még a történet sem annyira gáz.
Nem tudom mi bajotok vele.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Asszem 4 rész láttam a Gulty Crown-ból, aztán érkelődés hiányában félbemaradt. Nem sok mindenre emlékszem belőle, csak a hűtőre. XD Ja, meg jó volt a zene, az OST-ot néha szoktam hallgatni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2014.08.27. 19:40-kor.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Engem mondjuk nem húzott fel annyira, mint Junchit, de nekem se volt egy maradandó élmény a GC. Az OST bitang jó, a második OP szintén, ezen kívül nagyon nem tudok róla mit mondani. Ja igen, a hűtőszekrény ütött! XD Meg úgy a 13-16. rész még egész jónak mondható.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Köszi! A zene, az vonzó és ha van benne elég echhi akkor végigkínlódom... már csak azért is, hogy legyen közös témám az animés gyerekkel (némámilyenkedvesakaroklenni).
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Na igen, az ismerettség ápolása nem utolsó szempont ilyenkor. :)
Válasz küldése