Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:
Junchi írta:Hát, azért itt bele lehet ám kötni elég sok mindenbe. :3
Megjött a tanárbácsi! XD
Nekem is valami ilyesmi jutott az eszembe, de legalább ma is tanultunk valami újat, meg úgy kell nekem, minek "hergeltem"... XD

Na, de viccen kívül: elolvastam a mostani, meg a régebbi postotokat is a Patemáról és:

1. Fura, hogy nekem ezek sikeresen elkerülték a figyelmem, mármint, hogy nem is egy ember látta azóta innen. XD Tökre úgy emlékeztem, hogy a trailer óta senki nem írt erről ide semmit. ^^"

2. Azért úgy látom, a főgonosz bácsi tényleg sokaknak csípte a szemét, nem csak nekem. Mondjuk én még el is fogadtam volna, hogy ilyen pszicho, ha legalább valami háttérsztorit faragnak mellé, hogy mégis mitől lett ilyen? Amúgy Rui elmélete sem hülyeség, csak én valahogy alapból úgy vettem, hogy főgenyánk még saját szemével látta a katasztrófát és többek között pont az ebből táplálkozó félelme miatt utálja az átfordultakat. Ebbe akartam még beleszőni valami személyes tragédiát, pl. hogy az ő hozzátartozóját/szerelmét/akárkijét is "elnyelte az ég" és akkor máris érthetőbb lett volna ez a megszállott, szadista düh, ami hajtotta őt. A "megörökölte a gyűlöletet" is lehetséges, de talán pont azért nem tudtam ezt a verziót elképzelni, mert annyira "beleélősen" csinálta végig a szemétkedést, hogy nem tudtam elképzelni, hogy ez nála puszta kötelességtudat csupán, vagy megszokás. (Ez volt ugye más karaktereknél, pl. a jobbkezénél, aki leginkább csak kötelességtudatból tartott ki mellette, vagy a lentiek megszokása, hogy "a Vezér törvényei tiltják, hogy felmenjünk!", de látszott, hogy pontosan ők sem tudják már, hogy miért. Diktátorunk viszont annyira megszállott volt, hogy én kissé csalódtam, hogy valami személyes indíttatás nem derült ki róla a film végére sem.)

3. Azon én is néztem, amit Junchi írt a régebbi postjában (csak elfelejtettem az első postomba beleírni, mert akkor még annyi más mondanivalóm volt XD), hogy nagyon furcsa, hogy már a film elején látjuk, hogy ott van egy "denevérember" a Veszélyzónában (sőt, már azelőtt ott mászkáltak, hogy Patema találkozott volna velük, eleve ezért tudta Porta ijesztgetni őt a sztorival, mert nem ez volt az első eset, hogy felbukkantak), de ehhez képest a felszínieknek mégis teljesen új információ, hogy ott élnek lent a "fordítottak", diktátor úr még örvendezik is a film vége felé, hogy "MUHAHA, VÉGRE MEGTALÁLTAM A FORDÍTOTTAK BÚVÓHELYÉT!", én meg: "Ööö...mert az embereid eddig szolidaritásból nem adták neked tovább az infókat, vagy mi? :dirr: " Ennek max úgy lett volna értelme, ha ők valami "renegát fenti" banda, akik ugyan fentről származnak, de nem kívánnak "lentieket" öldösni, csak megfigyelik őket, vagy próbálnak kapcsolatot teremteni velük, mint ahogy Lagos tette odafenn.

4. Ha már Rui írt Portáról. XD Én őt nagyon bírtam, talán a kedvenc szereplőm volt az egész filmben. XD Annyira tudtam, hogy "hajt" Patemára és annyira tudtam, hogy hoppon fog maradni. ^^" XD (Semmi gond, ha úgyis "inverz end" lett a "true end" párkapcsolati téren és Patemát összehozták Age-el, akkor Porta meg összejöhet Age korábbi "csajával", avagy a két összetört szív egymásra talál... XD Na igen, ez már shipper és fanfic land... XD)
Rui-chan írta:A chuunibyou egyébként az a szindróma, amikor mindenfélét képzeleg az ember, a valóságot is valami fantasy történetnek látja.
Lehet ezzel most egész hétre kiakasztom a "hülye kérdések mérőjét", de amúgy ez a valóságban is létezik? Vagy ez ilyen anime-only "betegség"? (Persze nyugodtan kiröhöghettek, ha nagyon idióta dolog ezt megkérdezni, de valahogy Ruinak ebből a fenti mondatából nekem frankón úgy jött le, mintha ez valami olyasmi lenne, mint a Down-szindróma és most így az animétől függetlenül magyarázná azoknak, akik eddig nem tudtak róla, hogy ilyesmi létezik. XD)
Rui-chan írta:A másik, amit a hosszú hétvége alatt néztem meg, az a Hanamonogatari volt.
Na, ez meg nálam a Patema "ellentéte": a Patemát ugye már a trailer óta meg akartam nézni, csak utána elfelejtettem és valahogy a róla írt postok is folyton elkerülték engem, ennél viszont pont fordítva van. Hiába jön szembe minimum kéthetente egyszer fórumpost, blogbejegyzés, screenshot, vagy bármi egyéb formájában, valahogy úgy kell "rugdosnom" magamat, hogy "ugyan, nézd már meg, ha kijött!" ^^" Az egy dolog, hogy ugye én már a Bake-ért sem voltam túlzottan oda, de úgy voltam vele, hogy még az LN-változat ér is valamit és leírva egész szórakoztató. Persze, mert akkor még alig létezett a sztoriból pár kötet. Azóta ez is átment "Bleachbe", vagyis Nisio a pénzszagtól megőrülve sorban gyártja belőle a spin-off sztorikat, folytatásokat, 1-1 csajt körbejáró történeteket, de valahogy mindegyik húzása mintha egyre gagyibb és fantáziátlanabb lenne. :? Emiatt aztán az animeváltozatoknak is egyre inkább csökken a színvonala. Komolyan, már a Nise is gáz volt, a Monogatari second season-ből ha kiszedem mondjuk a Hanekawás, meg a Shinobus arcot, a többit lazán kedvem lenne kukába dobni és sajnos mintha a folytatásokra is ez lenne az igaz. (Persze a Nekomonogatari: Kuro nagy királyság volt, de az még történetileg a Bake előtt játszódik és viszonylag hamar írta Nisio, másrészt azért én Hanekawa-fanboy vagyok, így ha ő szerepel, máris könnyebben adják el nekem a sztorit, de minden esetben még ő sem tudja megmenteni, pl. a Nekomonogatari: Shiro kb. tényleg csak úgy az utolsó rész miatt tetszett.) Szóval most ez van, pedig Kanbarut még bírom is, de így is nehezen veszem rá magam, hogy egyáltalán levadásszam ezt, meg eleve nem nagyon tudom elképzelni, hogy miket lehet még kihozni ebből a szűkre szabott szereplőgárdából. (Ahogy olvasom, egyre kevesebbet...) A Shaft helyében meg inkább azt a Kizumonogatari filmet igyekeznék már megszülni, mert lassan az lesz az animék Duke Nukem Forever-je, ha így haladnak vele.
Rui-chan írta:Mivel Kanbaru leszbi, ezért kizárólag a másik lány fogdoshatta. Mondjuk egyszer előkerült Araragi és Kanbaru félreérthetetlen ajánlatokat tett neki, szóval még mindig nem világos, hogy a srácot szereti, vagy Senjougaharát.
Őszintén, erre eddig Pétertől hallottam a legjobb magyarázatot: "Kanbaru ál-leszbi." XDDDD Vagyis elvileg leszbi lenne, de valójában vagy hetero, vagy maximum biszex, mivel ha tényleg leszbi lenne, nem hogy nem ajánlkozna fel Araraginak, de kifejezetten kerülné a vele való szexuális játékokat. (Ehhez képest majd' minden szezonban előhozakodik neki valamivel, a Nise elején meg lazán megerőszakolta, vagy mi volt az...? XD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Lehet ezzel most egész hétre kiakasztom a "hülye kérdések mérőjét", de amúgy ez a valóságban is létezik? Vagy ez ilyen anime-only "betegség"? (Persze nyugodtan kiröhöghettek, ha nagyon idióta dolog ezt megkérdezni, de valahogy Ruinak ebből a fenti mondatából nekem frankón úgy jött le, mintha ez valami olyasmi lenne, mint a Down-szindróma és most így az animétől függetlenül magyarázná azoknak, akik eddig nem tudtak róla, hogy ilyesmi létezik. XD)
Találtam egy írást erről, ez Japánban egy létező dolog, szóval nem csak úgy kitalálták és belerakták az animébe. Csak ugye máshol ez nem annyira elterjedt, mint a szigetországban. Ilyesmi lehetett nálunk a Sailor Moon kapcsán, amit már többektől is hallottam, hogy amikor még nagy sláger volt, többen eljátszottuk, hogy van varázstollunk és "átváltozunk". Talán másodikos, vagy harmadikos lehettem, amikor nálunk ez nagy divat volt, igyekeztünk hasonló tollat beszerezni, mint ami a lányoknak volt a sorozatban. XDDD
Titkos írta:Na, ez meg nálam a Patema "ellentéte": a Patemát ugye már a trailer óta meg akartam nézni, csak utána elfelejtettem és valahogy a róla írt postok is folyton elkerülték engem, ennél viszont pont fordítva van. Hiába jön szembe minimum kéthetente egyszer fórumpost, blogbejegyzés, screenshot, vagy bármi egyéb formájában, valahogy úgy kell "rugdosnom" magamat, hogy "ugyan, nézd már meg, ha kijött!" ^^" Az egy dolog, hogy ugye én már a Bake-ért sem voltam túlzottan oda, de úgy voltam vele, hogy még az LN-változat ér is valamit és leírva egész szórakoztató. Persze, mert akkor még alig létezett a sztoriból pár kötet. Azóta ez is átment "Bleachbe", vagyis Nisio a pénzszagtól megőrülve sorban gyártja belőle a spin-off sztorikat, folytatásokat, 1-1 csajt körbejáró történeteket, de valahogy mindegyik húzása mintha egyre gagyibb és fantáziátlanabb lenne. :? Emiatt aztán az animeváltozatoknak is egyre inkább csökken a színvonala. Komolyan, már a Nise is gáz volt, a Monogatari second season-ből ha kiszedem mondjuk a Hanekawás, meg a Shinobus arcot, a többit lazán kedvem lenne kukába dobni és sajnos mintha a folytatásokra is ez lenne az igaz. (Persze a Nekomonogatari: Kuro nagy királyság volt, de az még történetileg a Bake előtt játszódik és viszonylag hamar írta Nisio, másrészt azért én Hanekawa-fanboy vagyok, így ha ő szerepel, máris könnyebben adják el nekem a sztorit, de minden esetben még ő sem tudja megmenteni, pl. a Nekomonogatari: Shiro kb. tényleg csak úgy az utolsó rész miatt tetszett.) Szóval most ez van, pedig Kanbarut még bírom is, de így is nehezen veszem rá magam, hogy egyáltalán levadásszam ezt, meg eleve nem nagyon tudom elképzelni, hogy miket lehet még kihozni ebből a szűkre szabott szereplőgárdából. (Ahogy olvasom, egyre kevesebbet...) A Shaft helyében meg inkább azt a Kizumonogatari filmet igyekeznék már megszülni, mert lassan az lesz az animék Duke Nukem Forever-je, ha így haladnak vele.
Láttam, hogy lesz majd Tsukimonogatari is, de úgy vagyok vele, lehet azt már meghagyom a kemény magnak. Végül is a Hanamonogatarit tekinthetjük a Second Season részének, mert ahhoz kapcsolódik, csak a Shaft elszámolta magát és nem tudott volna úgy kijönni az epizódszámmal, ha beleteszik Kanbaru sztoriját. A Kizumonogatari nem tudom mikor lesz meg, de ha így haladunk, lehet a Berserk manga előbb fejeződik be. XDDD Amúgy abban igazad van, hogy a Second Season Hanekawa története és az időutazás nélkül sokkal rosszabb lett volna. Sajnos ehhez a Hana sem tett hozzá túl sokat, pedig nincs különösebb bajom Kanbaruval. A Nekomonogatari: Kuro nekem csak azért nem tetszett annyira, mert Black Hanekawa túl sokat szaladgált fehérneműben.
Titkos írta:Őszintén, erre eddig Pétertől hallottam a legjobb magyarázatot: "Kanbaru ál-leszbi." XDDDD Vagyis elvileg leszbi lenne, de valójában vagy hetero, vagy maximum biszex, mivel ha tényleg leszbi lenne, nem hogy nem ajánlkozna fel Araraginak, de kifejezetten kerülné a vele való szexuális játékokat. (Ehhez képest majd' minden szezonban előhozakodik neki valamivel, a Nise elején meg lazán megerőszakolta, vagy mi volt az...? XD)
Ebben lehet valami. :lol: Bár nekem inkább olyan érzésem van, hogy neki az érdeklődési köre lányok+Araragi, vagy tényleg biszex és akkor tök mindegy, hogy éppen milyen nemű az illető, akivel ki akar kezdeni. Már nem emlékszem pontosan, hogy mi volt vele kapcsolatban a Nisében, de mintha rémlene ilyesmi, hogy majdnem megerőszakolta Araragit.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Rui-chan írta: Találtam egy írást erről, ez Japánban egy létező dolog, szóval nem csak úgy kitalálták és belerakták az animébe. Csak ugye máshol ez nem annyira elterjedt, mint a szigetországban. Ilyesmi lehetett nálunk a Sailor Moon kapcsán, amit már többektől is hallottam, hogy amikor még nagy sláger volt, többen eljátszottuk, hogy van varázstollunk és "átváltozunk". Talán másodikos, vagy harmadikos lehettem, amikor nálunk ez nagy divat volt, igyekeztünk hasonló tollat beszerezni, mint ami a lányoknak volt a sorozatban. XDDD
Igeeeen! *_____* Nekem is volt ilyen, de szerintem azért korábban, mint nyolcadik osztály. Volt nekem minden, ausztrál levelezőtárs, meg képzeletbelibarát - amitől nemrég azt hitték rólam, hogy valami rémes gyerekkorom lehetett, pedig nem. Legközelebb csak annyit mondok, hogy "Chuunibyou! :-P " (mire tutira fogják venni, hogy őrült vagyok :LOL: ) Meg volt átváltozáseltáncolás is, természetesen. Az is Chuunibyou, ha csak játszik, vagy csak az, ha komolyan veszi?

"Subculture-type prefers subculture or minor trends just to be different and have the "cool" factor." Pff, ez még most is van!

Ontopic: A múltkor meeten elkezdtük nézni az Arjunát, el is lett marháskodva rendesen. :LOL: Szerintem pár dolgot visszanézek az első részekből, aztán majd megyek tovább. Már tervben volt (kábé 200 másik animével együtt), de nem volt előkelő helyen a listában.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Thundercats nézem tudom koprodukciós cucc de nekem tetszik az elszórt mafla hibái ellenére.

Egyszerűen jó nosztalgikus érzést kelt.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Találtam egy írást erről, ez Japánban egy létező dolog, szóval nem csak úgy kitalálták és belerakták az animébe. Csak ugye máshol ez nem annyira elterjedt, mint a szigetországban. Ilyesmi lehetett nálunk a Sailor Moon kapcsán, amit már többektől is hallottam, hogy amikor még nagy sláger volt, többen eljátszottuk, hogy van varázstollunk és "átváltozunk". Talán másodikos, vagy harmadikos lehettem, amikor nálunk ez nagy divat volt, igyekeztünk hasonló tollat beszerezni, mint ami a lányoknak volt a sorozatban. XDDD
Akkor megnyugodtam, hogy nem én értettem félre a postod. XD Amúgy ja, ez akkor olyasmi, amin mindenki átesik a suliban, úgy látom, "betegségnek" ők is csak akkor nevezik, ha még felnőttként is Sailor Moonnak képzeled magad, meg hasonlók... XD
Rui-chan írta:A Kizumonogatari nem tudom mikor lesz meg, de ha így haladunk, lehet a Berserk manga előbb fejeződik be. XDDD
Jézusom, ezt most elképzelni is ijesztő volt. XDDD Lehet ezek versenyeznek, hogy ki bírja tovább húzni! :lol:
Rui-chan írta:A Nekomonogatari: Kuro nekem csak azért nem tetszett annyira, mert Black Hanekawa túl sokat szaladgált fehérneműben.
Az neki már szinte védjegy. :3 XD Meg eddig akárhányszor bukkant fel, mindig valami többé-kevésbé fétiscuccot viselt. XD Fekete fehérnemű, pizsama, rövidszárú farmer + ing kombó...kihagytam valamit? XD
Rui-chan írta:Ebben lehet valami. :lol: Bár nekem inkább olyan érzésem van, hogy neki az érdeklődési köre lányok+Araragi, vagy tényleg biszex és akkor tök mindegy, hogy éppen milyen nemű az illető, akivel ki akar kezdeni. Már nem emlékszem pontosan, hogy mi volt vele kapcsolatban a Nisében, de mintha rémlene ilyesmi, hogy majdnem megerőszakolta Araragit.
Ez is lehet (mármint, hogy "én csak a nőket szeretem, kivétel Araragi"), de akkor meg lehetne rá egyéb magyarázat, hogy miért pont ő számára a kivétel? XD Vagy azért, mert Senjou is belé szerelmes? Nisére: valami olyasmi rémlik, hogy Kanbaru ráveti magát, borulnak a könyvek jobbra-balra, aztán Araragi valami olyasmit mond, hogy "és akkor egy nagyon szörnyű élményben volt részem", de még ez is eléggé kétértelmű. Amúgy főleg azért jutott most eszembe, mert haverral legutóbbi animés beszélgetésünkkor épp azon vitáztunk, hogy az most rape volt, vagy csak kísérlet? XD Mert nem mindegy. XD Előkerestem Bakatsukin azt a részt a Niséből, mondván, hogy "akkor nézzük meg, mit ír erről az eredeti light novel!", de mit ad Isten, ott még pont nem jár a fordítás. :dirr:
ViharTáncos írta:Thundercats nézem tudom koprodukciós cucc de nekem tetszik az elszórt mafla hibái ellenére.

Egyszerűen jó nosztalgikus érzést kelt.
Ha Sárkánybaby még járna ide, most hogy örülne ennek. :D Amúgy ezt én is kinéztem magamnak, le van töltve végig, megnézésre vár. :) Olyasmi lett, mint az új My Little Pony: megnézték a régi sorozatot az új előtt és ami már abban is jó volt, azt szépen "átmentették" ide, meg persze mai szintre emelték az egész színvonalát. :) Egy hibája van: a pocsék marketing miatt (értsd: kb. nulla reklámot kapott, sokan arról sem tudtak, hogy létezik és fut) sajnos az első szezont sem nézték elegen, így kérészéletű lett a sorozat, pedig akik látták, azok mind elismerő véleménnyel voltak róla.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos írta:
Ha Sárkánybaby még járna ide, most hogy örülne ennek. :D Amúgy ezt én is kinéztem magamnak, le van töltve végig, megnézésre vár. :) Olyasmi lett, mint az új My Little Pony: megnézték a régi sorozatot az új előtt és ami már abban is jó volt, azt szépen "átmentették" ide, meg persze mai szintre emelték az egész színvonalát. :) Egy hibája van: a pocsék marketing miatt (értsd: kb. nulla reklámot kapott, sokan arról sem tudtak, hogy létezik és fut) sajnos az első szezont sem nézték elegen, így kérészéletű lett a sorozat, pedig akik látták, azok mind elismerő véleménnyel voltak róla.
Merre jár mostanság a lányzó ? Pedig mostanság régi aoisok lassan hazatérőben vannak ő is ránk tekinthetne. :D

Kár akkor a sorozatért a felénél járok de pörgetem rendesen mint hülyegyerek a Jojot. :cool: (sajnálatos ,hogy kevés marketingel hány jó dolgot láttam már elvérezni...)

Ja igen a Dragonball-hoz kapcsolodik de webseries gondoltam nem írok neki külön hsz.t

http://io9.com/fan-made-dbz-webseries-i ... socialflow
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Panty & Stocking-ot néztem az elmúlt 2 napban, és be kell valljam marha jól szórakozom rajta, pedig ezt lehúzták sokan a sárga földig, gondolom a Cartoon Network-ra hajazó grafikája miatt. Mivel Gainaxos anime, így kicsit paráztam, hogy nem fog bejönni, nem szeretem az elborultságaikat, de mivel egy kicsit obszcén japán PowerPuff Girls-ként nézem, így egyáltalán nem zavar benne semmi, ami a hasonló Gainax-cuccokban szokott, sőt. Ezzel kapcsolatban volt egy vicces: ajánlottam régi animés havernak hogy nézzen bele, 2 rész után aszongya: tiszta hülyeség ez az egész, semmi értelme, látszik hogy a Gainax se tud jó animét csinálni az FLCL óta. :dirr: ROTFLOL.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Chuunibyou

Nos, én is nekiláttam, és három nap alatt megnéztem tíz epizódot. Nem rossz, de annyira azért nem is jó, mint ahogy hypolják. Én pl. nem tudtam halálra röhögni magam a poénokon, bár volt, ahol elmosolyodtam. Engem inkább a drámai része fogott meg jobban, talán azért, mert már nem vagyok a tizenéves korosztály. Bár némileg magamra ismertem, habár én sosem voltam annyira zakkant, mint az animebeli karakterek. Viszont nekem is megvolt a saját világom, ahol valaki más voltam, és ahová senkit sem engedtem be.
A történet egyébként szépen felépített, jól vegyíti a drámát, a humort, a képzelt világot a valóságossal. A karakterek is egyéniségek (mondjuk a copfos kiscsajt párszor arcon nyomnám, mert extrán irritáló), jól vannak megalkotva. Az opening és ending is tetszik.

Viszont a grafika valahol nekem fura, főleg, hogy sokszor változó minőségű. Vagy csak nekem nem jönnek meg a kissé görbe lábú, enyhén gnómszerű lány karakterek. De ez legyen a legkevesebb. Szóval, most már kitartok a végéig, mert kíváncsi vagyok a fináléra.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

beértem az Akame ga Kill-t

Mh-hm. Esdeath erősen cosplay materiál gyanús XD

De a lényeg: a kettősügynökösködésből igazán mehetett volna vagy 5 résszel több.
Nem tudom eldönteni pontosan ki a főhös és ezért pluszpont jár.
Kurométól meg kétszer is kirázott a hideg ezért is pluszpont jár.
Csak nekem tűnik úgy, hogy az egész sorozat eddig csak fightokból állt? Pedig simán elbírna több sztorit.
Második szezon gyanús.

Az OST isteni.

Az elején még bőgtem amikor kinyírták Sheelát vagy hogyhívjákot, aztán akkor elkönyveltem, hogy ez az az anime, ahol az openingben szereplők 90%-a meg fog halni és onnantól le is apadt az izgalmi faktorom.
Illetve én voltam az egyetlen aki teljesen kiakadt amikor a másiknak levágták a kezét ő meg elállította a vérzést és nem is jajgatott?... nah akkor kezdett túl tápos lenni a szereplőgárda.

Máskülönben jöhet tovább, tovább.

És.
Feltűnt, hogy most csak gyilkolászós animéket nézek. Valaki anime pszihológus itt? :D Tavalyi-idei éppen elinduló valami comedyt tudtok ajánlani? :D Csupa horrorral vagyok tele meg drámával. Vagy csak ezek voltak a jók az elmúlt másfél évben?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta:Merre jár mostanság a lányzó ? Pedig mostanság régi aoisok lassan hazatérőben vannak ő is ránk tekinthetne. :D
Úgy tudom, mióta dolgozik, sajnos nincs túl sok ideje fórumra járni, a Mangazint is eléggé hanyagolja azóta. ^^" Az Aoit viszont még azelőtt hagyta itt, hogy munkába állt, ha jól rémlik, mintha a kelleténél jobban besértődött volna egy vitán, pedig kb. csak azt kellett feldolgoznia, hogy valaki nem értett vele egyet és ezt az átlagnál keményebb stílusban adta neki elő. (Be is ugrott, hogy "ha ez neki már sértő, remélem Usteamen sosem kezdeményez majd vitát, megtudná, milyenek az igaz beszólások... XD") Röviden: Sajnos én sem tudom ennél bővebben, hogy mostanában mi van vele. ^^"
Surci írta:Panty & Stocking-ot néztem az elmúlt 2 napban, és be kell valljam marha jól szórakozom rajta, pedig ezt lehúzták sokan a sárga földig, gondolom a Cartoon Network-ra hajazó grafikája miatt. Mivel Gainaxos anime, így kicsit paráztam, hogy nem fog bejönni, nem szeretem az elborultságaikat, de mivel egy kicsit obszcén japán PowerPuff Girls-ként nézem, így egyáltalán nem zavar benne semmi, ami a hasonló Gainax-cuccokban szokott, sőt. Ezzel kapcsolatban volt egy vicces: ajánlottam régi animés havernak hogy nézzen bele, 2 rész után aszongya: tiszta hülyeség ez az egész, semmi értelme, látszik hogy a Gainax se tud jó animét csinálni az FLCL óta. :dirr: ROTFLOL.
Bár én nem csípem ezt a sorozatot túlzottan (nem csak a grafika miatt, ott van a toilet humor, a káromkodások, 1-2 fájóan idióta epizód, stb.), de az a vicc, hogy még szerintem is jobb lett, mint mondjuk az FLCL vagy a Dead Leaves, szóval nem ezt mondanám a Gainax legrosszabb animéjének. Itt legalább volt egy minimális alaphelyzet és aköré húzták fel a sok randomságot/túljátszást. Meg Junchi jól mondta: "Az egész cucc létrejöttének legalább annyi értelme volt, hogy sok normális rajzolású, szép fanartot kaptunk a két csajról", vagy valami ilyesmi. :lol:
Ayla írta:Tavalyi-idei éppen elinduló valami comedyt tudtok ajánlani? :D Csupa horrorral vagyok tele meg drámával. Vagy csak ezek voltak a jók az elmúlt másfél évben?
Barakamon, avagy "a slice of life sorozat, amit még Titkos is viccesnek talált". Ennél jobb ajánló szerintem nem kell neki. XDDD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Touch

Dicsértem már ezt a cuccot egyszer, valahol a 20-as epizódjai környékén, amire rá is szolgált sokáig, viszont a sorozat második felére valahogy kissé alábbhagyott a lelkesedésem, köszönhető ez leginkább annak, hogy az első etap hibái a másodikban valahogy jobban kiütköztek. De szedjük pontokba.

1) Ami talán a legjobban zavart, az a tempó. Nem is maga a cselekmény/karakterfejlődés/whatever sebessége, sokkal inkább az, hogy ha volt valami fontos, ami előjött egy epizódban, akkor azt később ismét az ember orra alá kellett dörgölni, csak máshogy előadva, de sokszor még erre sem vették a fáradságot. Mindjárt a legtipikusabb példa a Tatsuya-Nitta rivalizálás... ha hússzor nem utaltak rá, hogy "OMG, ŐK RIVÁLISOK ÁM", akkor egyszer sem. A másik ez a "felül fogom múlni Kazuyát is", amit megint ott erőltettek, ahol csak lehetett és ez sokszor iszonyúan megakasztotta a sztori folyását. Fölösleges volt ez a végtelen ciklusos megoldás, vagy akkor már vették volna rövidebbre az animét.

2) Kashiwaba karaktere. Vártam, hogy mikor lesz már érdemi fejlődése is. És vártam. És vártam. És ha lett is végül valami az egészből, az is a felszín alatt maradt. Adachi valamiért nagyon ragaszkodott ehhez a közömbös, wannabe-rosszarc figurához, ami kicsit rosszul érintette az animét is.

3) Ez mondjuk inkább csak apróság, meg nem is nagyon tudom, hogyan is zajlanak/zajlottak az efféle dolgok Japánban, de a magam részéről egy kissé túlzónak éreztem azt a felhajtást, ami egy-egy baseball-meccs körül zajlott. Most komolyan, azt még lenyelem, hogy saját szurkolótábor, meg, hogy a stadionok mindig tele vannak, de ez a zenei parádé, meg reklám mindenhol + a fél japán sajtó erről cikkezik, sokszor egyenes címlapsztorit összehozva, az azért egy kissé hiteltelen volt a szememben. Könyörgök, középiskolák mérkőztek meg egymással...

4) Az A-C féle felpimpelt BD-ripet néztem, szal a kissé porlepte animáció azért jobb színben köszönt vissza, de azért meg kell említenem, hogy párszor bizony látványosan spóroltak; szegény Tatsuya néha úgy nézett ki, mint egy csimpánz, de sokszor hátteret sem húztak a karakterek mögé. A grafika/animáció mondjuk nem nyom nálam sokat a latba, már ami a végső értékelést illeti, de azért ezt illendő felemlegetni.

5) A vége kissé... hmm, erre egy angol szó-kettős talán a legmegfelelőbb: lacks balls. Vártam volna, hogy az amúgy egészen szerethető Tacchan×Minami románc egy komoly konklúziót kapjon, de erre sajnos nem került sor, mondhatnám azt is, hogy egy elég gyáva lépés volt ez a mangaka részéről, ami nagy kár, mert OTP-gyanús pairing voltak, de így sajna lecsúsztak erről.

Ezek voltak végső soron azok a dolgok, amik komolyabban csípték a szememet, viszont ezek után joggal merülhet fel a kérdés, hogy tényleg olyan jó-e a Touch, mint ahogy anno a japánok mondták vagy amire a netes értékelések következtetni engednek. Noss, erre egy határozott igen a válaszom. Igen, mert egy nagyon emberi, emberközpontú darab, ahol a baseball inkább csak extra, a cucc gerincét Tacchan karakterfejlődése (de még milyen!!) és az élet kihívásai jelentik. Igen, mert sokszor nem azt lépi meg, amit a klisék alapján várnánk, néha akkora sallert kiosztva, hogy attól napokig égni fog az arcunk. Igen, mert egy minőségi, sport-animének beállított fejlődésregény, ahol a humor legalább olyan fontos, mint a dráma. Igen, mert az OST-je zseniális, igazi blast from the past. Igen, mert olyan hangulata van az egésznek, ami a saját zsánerén belül is kiemelkedővé avanzsálja. A karaktereket pedig szeretni fogjuk és érdekelni fog a sorsuk. (Kivéve azt a paraszt Yoshidát...)

Megérte? Megérte. 8/10
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hűűű, Junchi, ez nagyon jól hangzik, meglessük! *___* Köszi az ajánlót!
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Abszolút megéri időt fordítani rá, 101 epizód ide vagy oda, mert bőven kifizetődik + egy igazi '80-as esszencia. A 25. epizódot pedig külön kiemelném, mint az egyik legkreatívabb cinematográfiával bíró rész, amit animében valaha láttam.

Ja, amúgy szívesen. :D
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Blue Spring Ride

Amolyan kellemes délutáni slice of life sorozat akad itt szerelmi 3 szög ,tanár-diák plátói szerelem, elvesztett gyerekkori barátok, megfelelni akarás, miegyébb.

Sorozatot a szereplők viszik el a hátukon főszereplő lányzó enni való teremtés a maga kaotikus természetével ami egész realisztikus is, de a többiek is mind szerethető karakterek.

Amikor azon kapom magamat ,hogy magamba mosolygok a képernyő elött akkor tudom hogy jó sorozattal állok szemben. ::^_^::

Alkotóm ez a sorozat :thumb: (TC)

Kép

Most sajnálom igazán ,hogy nincs több évad belőle...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta:3) Ez mondjuk inkább csak apróság, meg nem is nagyon tudom, hogyan is zajlanak/zajlottak az efféle dolgok Japánban, de a magam részéről egy kissé túlzónak éreztem azt a felhajtást, ami egy-egy baseball-meccs körül zajlott. Most komolyan, azt még lenyelem, hogy saját szurkolótábor, meg, hogy a stadionok mindig tele vannak, de ez a zenei parádé, meg reklám mindenhol + a fél japán sajtó erről cikkezik, sokszor egyenes címlapsztorit összehozva, az azért egy kissé hiteltelen volt a szememben. Könyörgök, középiskolák mérkőztek meg egymással...
Hát konkrétan ezt az animét nem ismerem, de annyit megerősíthetek, hogy Japánban (és Dél-Koreában) a baseball talán még nagyobb "nemzeti" sport mint mondjuk az USA-ban. Megőrülnek érte, még a középiskolás-ifi-ligáért is, szal nem egyáltalán nem túlzás a zenei parádé meg a baseballeredményekkel telepakolt japán sajtó. Úgy látom ez a cucc tényleg ráment a hitelességre ezek szerint :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:Amúgy közben eszembe jutott a két résszel korábbi el-nem-halálozása a hercegnőnek. ... Ott én amúgy igen reménykedtem, hogy valóban legyen halott, mert az vicces trollkodás lett volna az alig egy résszel korábban beszerzett Ducalion miatt a készítőktől. :dirr: ... és ennek kapcsán, ha Selam tényleg nem halott, akkor azt jelenti, hogy már háromszor ölték meg sikertelenül. I'm starting to see a pattern here. :dirr:
Ezt most muszáj volt visszakeresnem. Nesze, boldog vagy?! :dirr:
Illetve most már lehet jelentősége az OP-ban látott jelenetnek, amikor a hercegnő valakire fegyvert fog. Talán pont Slaine lesz az a valaki.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Rui-chan írta: Nesze, boldog vagy?! :dirr:
Illetve most már lehet jelentősége az OP-ban látott jelenetnek, amikor a hercegnő valakire fegyvert fog. Talán pont Slaine lesz az a valaki.
Egyik legnagyobb visszatérő Ichigo után , lehet valami "Hegylakó" familiával van dolgunk. :vigyor:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta: Nesze, boldog vagy?! :dirr:
Sőt, örömömben még tapsikolok is.


Parasyte
Elkezdtem nézni, eddig ilyen kiváncsi vagyok, hogy mi lesz kategóriában vagyok. Sajn az anyukás jelenet nem lepett meg hála tvtrope-snak. Én amúgy arra vagyok kiváncsi igazából, h honnét is jöttek ezek és mi a céljuk az evésen kívül? Maguk a szereplők semlegesek, az elején a taperászós/f*szváltozós poénok nekem nem jöttek be.
De az egész legnagyobb előnye, hogy most már tudom, hogy ez a gif, mit is akart megidézni.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kumo no Mukou Yakusoku no Basho

*SIGH*

Kezdem azt hinni, én vagyok az egyetlen ember ezen a bolygón (persze biztos nem, de nah...), aki nem bírja Shinkai Makoto "művészetét" és az anime-filmekről alkotott elképzeléseit.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Junchi: Nem te vagy az egyetlen, nyugi. Én sem bírom a filmjeit valami nagyon. A Byousoku 5 Centimeter-t többször elkezdtem, de sosem tudtam végignézni. Nekem valahogy a filmjei túlságosan vontatottak és unalmasak. De lehet, hogy csak én gondolom így.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Akkor én is csatlakozom :P Elismerem, kell egy hangulat a nézésükhöz, és a grafika is szép... de tényleg túl vontatott, max. 10 perces filmeket tudnék tőle nézni, mert annyi az ilyesmiből általában nekem elég.
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Én szeretem őket, mert látványilag szépek és van egy egyszerű és jól érthető üzenetük. Viszont kábé olyanok, mint Robin Cook könyvei. Ha egyet befejeztél, mindet ismered.

Én mostanában a sellőfiús animét nézem, mert vicces. A Psycho Pass, a Nanatsu no Taizai és a Bahamut parkol most nálam, mert inkább játszom mostanában.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én ugyan csak a Byousoku 5 centimeter-t láttam eddig tőle, de igazából pont azért tetszett, mert "vontatott és unalmas". XD A történet szinte másodlagos volt, én úgy vettem észre, hogy a mindennapok egyszerű szépségét próbálja bemutatni. Hogy amíg a vonaton ülsz és várod, hogy elinduljon, nézd a szép hóesést, ahogy a pelyhek csillognak az éjszakai lámpafényben, meg ilyesmi. XD Olyan dolgokat mutat be "shinyn" és a jelenethez passzoló zenével, ami lehet, hogy az életben nem fogna meg, mivel ott esetleg kevésbé shiny és háttérzene sincs hozzá. XD Persze lehet, hogy ez csak az én értelmezésem, meg speciel az nem Shinkai Makoto, de az Iblard Jikan is ezért lett nálam kedvenc. Na, az csak 26-30 perces, de múltkor haverokkal néztük és majdnem meghaltak rajta az unalomtól, míg én harmadjára is élveztem. XD Vicces egyébként, mert általában pont én szoktam animéknél azon problémázni, hogy "miért nem pörög jobban???", de tegyük hozza, hogy az ilyen animékben általában van valamilyen történet is. XD Ezekben a fenti cuccokban nem nagyon, az Iblardban semmi, de a Byousoku-ban is kb. csak "ürügy" volt, hogy vizuális orgazmusban részesítse a nézőt. XD (AZ A TENGERVÍZ! *_______*) Persze tény, hogy hangulat is kell hozzájuk.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Log Horizon eheti rész
Na egy épkézláb epizód végre. Még ennek is volt a rész cím előtt baromság, hogy jelezzék, hogy karácsony van (amit minden részben elmondanak ebben a szezonban, sheeesh), de végre megvolt A Jelenet egyik oldalról. Örültem, rendben volt, a Akatsuki és Lenessia karakter arcja ftw. Krusty jelenete érdekes volt viszont... nem vagyok benne egészne bizonyos, hogy ez megtörtént a könyvben is. Mármint az eleje biztos, de a vége is? :\ Oh well... a következő rész tartalmából viszont elszomorított, úgy tűnik egy 20 perces tréning rész jön, ami viszont meggyőződésem, hogy a forrás anyagban nem volt benne.
Másoknak (nézi itt valaki Ruin kívül még? ^^") hogy tetszett?

Fate/Stay Night Unlimited Blade Works eheti rész
Véletlenül sikerült a full hd verziót leszednem, úgy hgy megnéztem a full hd monitoromon és *-* . Ezenkívül semmi extra, ezúttal is teljesen, kb. szóról szóra követték a vn-t. Shiro pedig még mindig naív.

Mobile-Suit Gundam Unicorn
Pár hete végre végignéztük barátnőmmel ezt a ova sorozatot. Anno amikor az első pár rész kijött, mindig megnéztem, de megállapítottam, hogy nekem ez a kb. 3/4 évenként egy óra nem jó, mert nem emlékszem semmire, úgyhogy gondoltam kivárunk. Mivel befejeződött végre nekiültünk egy másfél hónapja. Első rész jó is volt, megtetszett annyira, hogy a light novelt is elkezdjem olvasni. (ami abba maradt, because of F/sn)
Hát mit ne mondjak ez egy borzasztó félre sikerült ova sorozat lett. A látványba beleöltek apait anyait az kétségtelen, de a szereplők, motivációik valahogy elvesztek az adaptáció folyamán. Kb. mindenki megy A pontból B pontba, character arcja akinek van az kimerül abban, hogy "most már a rossz oldalon állok, de már nem", ehelyett viszont minden részben van egy rakás csata amiben rakás random mobile-suit lődözi egymást, viszont szinte nulla információ arról, hogy ezek kik. Magamrészéről kb. azt sikerült követnem korábbi ismeretekre alapítva, h melyik ms melyik oldal, de ez édes kevés, leginkább csak olyan szaga van, hogy "vegyed meg ezt a gunpla-t is". (Barátnőmnek rendszeresen fogalma nem volt, hogy mit látunk, mert neki nulla UC előismerete volt.)
Sajnálom, hogy ilyen lett. Nem tudom, ha kétszer ennyi időt kapott volna, talán jobb lett volna? Passz. A light novelt majd ha befejezem (második kötetben vagyok valahol), majd írok róla értekezést.

Ez viszont egyelőre kapott tőlem egy hatost MAL-on, de csak mert kivételesen jó indulatú voltam.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:character arcja akinek van az kimerül abban, hogy "most már a rossz oldalon állok, de már nem"
Wait, what...? XD
Kép
Válasz küldése