Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:
Cruel Angel írta:character arcja akinek van az kimerül abban, hogy "most már a rossz oldalon állok, de már nem"
Wait, what...? XD
Jó kicsit bővebben:
Első rész: Látunk valami pilóta mellékszereplőt, talán volt egy két szóból álló mondata rádióba
Második rész: Nagy monológjai vannak, naív és álmodozó és pozitív
Harmadik rész: Megy és csinál valamit ami balul sül el
Negyedik rész: Még mindig naív és álmodozó, megint nincs sok jelenete
Ötödöik rész vége: I'm so totally gonna have a revenge on the main character for no reason
Hatodik rész: I'm waiting for this shuttle to launch mostly offscreen, to have my revenge
Hetedik rész: Oh yeah, this revenge of mine was stupid. Go főhős, bízz az erődben!

Nem tudom mennyire sikerült leírnom, de egyszerűen motiválatlan volt. Azért ment a "rossz" oldalra, mert a plot megkívánta, hogy itt most legyen valami drámai holy shit moment, nem azért mert mi nézők láttuk volna, hogy igazából hogyan is jutott el a mély pontra. (Azonkívül, hogy a csaj aki sosem mutatott iránta romantikus érzelmeket, explicite is nem őt választotta.) És pont így, a csata jelenet után egyik pillanatról a másikra viszzatért a jó oldalra.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jaaa, oké, így már tisztább. :) (Meg egyben baromi jót röhögtem ezen az epizodikus összefoglalódon, kicsit a Drakula sorozatos postjaidra emlékeztetett, tényleg, azt végül végignézted és írtál is róla összefoglalót? XD)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:(Meg egyben baromi jót röhögtem ezen az epizodikus összefoglalódon, kicsit a Drakula sorozatos postjaidra emlékeztetett, tényleg, azt végül végignézted és írtál is róla összefoglalót? XD)
viewtopic.php?f=11&t=449&start=800#p154948
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:
Titkos írta:(Meg egyben baromi jót röhögtem ezen az epizodikus összefoglalódon, kicsit a Drakula sorozatos postjaidra emlékeztetett, tényleg, azt végül végignézted és írtál is róla összefoglalót? XD)
viewtopic.php?f=11&t=449&start=800#p154948
Ja, köszi, így már egyből beugrott, legalábbis a Van Helsinges belinkelt részről mindenképp. XD (Amit a csúnya gonosz NBC azóta szerzői jogokra hivatkozva leszedetett, de szerencsére én már akkor megnéztem, amikor még frissen töltötted fel. XD)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:(Amit a csúnya gonosz NBC azóta szerzői jogokra hivatkozva leszedetett, de szerencsére én már akkor megnéztem, amikor még frissen töltötted fel. XD)
Ne má'... nem is kaptam róla értesítést (vagy oly régen volt h már nem is emlékszem rá), mindenesetre vicces, hogy valójában amúgy nincs törölve a videó. Én meg tudom nézni a linken. XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Shinkai filmjeivel úgy vagyok, hogy van olyan, amelyik tetszik, de előfordul, hogy nem éppen úgy reagálok rá, mint a nagy átlag. A Kotonoha no Niwa grafikailag gyönyörű, viszont nekem annyira nem jött be, főleg a 2 szereplő volt semmilyen. A 5 centimeters... tetszett, ahogy a Hoshi wo Ou Kodomo is. Illetve tudom ajánlani a két rövidfilmjét, a Kanojo to Kanojo no Neko-t, valamint a Neko no Shuukai-t, utóbbin nagyon jót nevettem. :vigyor:

Akkor már inkább Hosoda Mamoru, vagy Miyazaki, bár náluk is megvan ez a vegyes értékelésem.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Ne má'... nem is kaptam róla értesítést (vagy oly régen volt h már nem is emlékszem rá), mindenesetre vicces, hogy valójában amúgy nincs törölve a videó. Én meg tudom nézni a linken. XD
Pedig nekem:

"A videó NBC Universal anyagát tartalmazza, aki letiltotta azt szerzői jogi okok miatt.
Sajnáljuk."

(Bár végülis igazad van, hogy nem eltávolítva lett, "csak" letiltva. XD)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én hatalmas, csillogó szemekkel néztem végig a 5 centimeter-t, és végigizgultam. :LOL: Komolyan! Remélem nem értelmeztem félre a dolgokat, de én hatalmas feszültségeket éreztem az egészben, csak a konfliktus nem robbanásos, pörgős csaták formájában zajlott, hanem mélyen, a felszín alatt, amire csak finom utalások történtek. Én totál át tudtam érezni az összes frusztrációját a vonaton ragadt srácnak.
Mást viszont még nem láttam Shinkai-tól, pedig terveztem már a centiméter sikere után.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hoshi wo ou Kodomo - Ez egy érdekes darab volt a "next-Miyazakitól", bár az eredeti Ghibli-filmekhez képest jóval lassabb (komolyan olyan nehezen indult be hogy az első fél órában gondolkodtam hogy lehet hogy abbahagyom az egészet a gyönyörű látvány ellenére is). Szerencsére nem tettem, mert végül is tetszett, főleg a vége volt elég elgondolkodtató, ahogy a halált és annak elfogadását kezeli, meg persze azt hogy mi történik ha meg akarják bontani a megbonthatatlan törvényeket... Szal nemtom milyen besorolásban vetítették ezt, de nem igazán való gyerekeknek, 14 év alattiaknak semmiképp. És nemcsak az Izokuk miatt - szvsz elég paráztatóan néztek ki, nekem rögtön a "Figyelő" ugrott be róluk - hanem mert nem igazán értenék, maga az alapsztori meg önmagában nem olyan pörgős vagy érdekes mint pl. a Mononoke Hime, hogy önmagában lekösse őket. Különben érezni lehetett egy csomó Ghiblis cucc hatását benne, főleg a Mononoke Himét, a Laputát és a Nausicaa-t. ami zavart, az az hogy sztoriban voltak olyan logikátlanságok, amiket nem igazán tudtam hová tenni, főleg azzal kapcsolatban hogy tényleg úgy kezelték a földalatti világot mint valami Atlantiszt annak ellenére, hogy a múltban elvileg egy csomószor vezettek oda expedíciókat, sőt rablóhadjáratokat, még Hitler és Sztálin is - most meg senki nem tud róla, nem is hallottak róla, külön titkos társaság alakul a felkutatására... Azért 50 év nem volt olyan régen még mint a három-négyezer éve elveszett Atlantisz. A karakterek jellemei elég egysíkúak, de ezzel úgy voltam hogy ugyanazok az elvárásaim a karakterekkel mint egy Miyazaki-filmnél, úgyhogy itt nem zavart a dolog egyáltalán.

Sakasama no Patema - Adott egy érdekes alapkoncepció - a gravitáció egyes emberekre-tárgyakra fordítva hat - lássuk mit tudnak kihozni belőle. Ami tetszett: hogy ragaszkodtak a világ szabályaihoz, nincs olyan hogy "a szerelem ereje megcseréli a gravitációt" meg hasonló klisék, egész végig mindenkire ugyanúgy hatott mint az elején. A látványvilág szép, ami kifejezetten érdekes volt, hogy sokszor percekig "fejjel lefelé " mutatták a környezetet, így jobban bele tudtuk élni magunkat mit érezhet az adott szereplő. A másik pedig az ég hatalmas "mélysége" volt, először akkor látszott nagyon durván amikor Patema kiért a felszínre és ha nem fogja meg a drótkerítés, tovább zuhant volna a a végtelenbe, másodjára meg akkor amikor Age-el együtt "kizuhantak" az égbe menekülés közben. Ez nekem azért volt durva mert baromira tériszonyos vagyok, szal nagyon át tudtam érezni mekkora para egy végtelen mélység felett függeni úgy hogy teljesen tehetetlen vagy és ki vagy szolgáltatva egy másik embernek akinek a jó/rosszakaratán múlik kizárólag, hogy ne zuhanj a semmibe. Amit hiányosságnak éreztem: a világ felépítése. A 3 világot összekötő "csatorna" pont a világdiktatúra parlamentjének alapjánál van, de ez generációk óta nem tűnik fel senkinek... Aztán a "denevéremberek (ezt már asszem írta valaki): ugyanolyan felszereléses katona akarja elkapni Patemát először, mint akik a diktátor elit egységét adják - erre később kiderül, hogy a diktátor nem is tud arról hogy van a mályben egy "fordított" világ, ott örömködik amikor megtudja. Hát nem tudom hogy tud így hatékonyan fenntartani egy diktatúrát, ha az alárendeltjei ki tudja mióta nem jelentik neki, hogy az egyébként eretnek Fordítottakból egy egész nagy kolónia létezik a föld alatt, akikről már régesrég tudnak... Na mindegy, ezt betudom logikai hibának, nem ezen múlik a dolog, csak azért érdekes... A jellemek is elég egysíkúak, valaki vagy nagyon gonosz, vagy jófej. Ezt Miyazakinak el szoktam nézni mert nála már megszoktam és ott mindig van ami kárpótol, de itt sajnálom hogy nem tudtak valamivel bonyolultabb jellemeket összerakni. Mellesleg én általában nagyon háklis vagyok a főgonoszokra (egy sztori mindig annyira jó, amennyire jó a főellenség), itt meg kapunk egy olyan sablon gonosz diktátort, akiben semmi extra nincs, de még az sincs megmagyarázva hogy miért ilyen "gonosz" vagy szadista. Azt még megértem, hogy dogmatikusan ragaszkodni akar a szabályokhoz, de ehhez miért kell ilyen nyíltan szemétnek lenni? Aztán ott van hogy behoznak két másik világot is, Az egyik egy kihalt világ ott a föld alatt, az még oké is (de hogy került oda? És főleg honnan süt oda a nap?) , de a másik az égi "Indusztria" - amiről azon kívül hogy az ég "teteje" nem tudunk meg semmit, ki építette, hogyan, kik a lakói, tudnak-e a lenti világról - igazából annyi szerepe van hogy Patemáék nem zuhannak ki az űrbe. Juteszembe mekkora is ez a fenti világ? Csak akkora mint egy marha nagy város, amolyan barominagy Laputa, vagy konkrétan körbeöleli az egész földet? Csak akkor honnan süt a nap? :dirr: na ezek már olyasmik voltak amik zavartak eléggé. Mindegy, érződik hogy az főleg egy gyerekeknek készülő mozifilm volt, annak meg tökéletesen megfelelt, ezzel a gravitációs dologgal meg engem is le tudott kötni, csak a logikai hiányosságokat eléggé éreztem benne.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci: Ja, amiket a Patemáról leírtál, azok a kérdések bennem is megfogalmazódtak nézés közben, főleg ezek miatt voltam úgy vele, hogy lehetne vagy másfél óra helyett két órás a film, vagy csinálhattak volna film helyett inkább egy rövid OVA-t/TV sorozatot ebből a témából és akkor talán a hosszabb játékidő miatt kiderülhettek volna ilyenek, mint hogy mi az a két plusz város, vagy hogy diktátor bácsi miért annyira irreálisan szemét, mintha ő lenne maga a Sátán. Na mindegy, ezzel már így jártunk.

Edit: Ja, erre még azért rá kell kérdeznem:
Surci írta:(egy sztori mindig annyira jó, amennyire jó a főellenség)
Akkor te sem szoktál akár slice of life-okat, akár csak olyan "lightos sitcom"-szerű sorozatokat nézni, mint pl. a Ranma, ahol ha van is gonosz, az is inkább csak "megtévedt haver", vagy karikatúraszerű paródia? XD Nem kötözködésképpen írom, csak érdekel. XD Mert pl. a slice of life-okat én sem nagyon csípem (bár én azokból nem a főgonoszt hiányolom, hanem szimplán azt, hogy történjen bennük valami, lehetőleg valami olyan, amitől nem alszom el :dirr:), de pl. több olyan kedvenc animém is van, ahol nincs egy olyan jól meghatározható, részeken át az eseményekre kiható főgonosz, hanem csak úgy "lightosan" minden epizódban lenyomnak valami random senkiházit és mégis marha szórakoztató. XD (Utóbbiakra jó példa a Dirty Pair, vagy hogy ismertebbet mondjak, a Cowboy Bebop. Oké, utóbbiban ott volt Vicious, de azért gondoljunk bele, hogy hány részben szerepelt ő ténylegesen és az egész sorozatra milyen szinten hatott ki. Szerintem nem sokat és nem túlzottan.)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ookami no Kodomo Ame to Yuki

Na ez nagyon-nagyon tetszett. Azt hittem unni fogom, de egész egyszerűen annyira jó hangulata van és annyira aranyos, hogy egy pillanatra se éreztem hogy ez egy kétórás mozi. Az alapszituáció kicsit elcsépelt, de igazából nincs vele probléma: Hana főiskolás lány, aki beleszeret egy magas, hallgatag fiatalemberbe, akit egy előadáson látott meg. Kiderül hogy a fiú nem főiskolai hallgató, csak azért jár be mert érdeklik az előadások. Egyre több időt töltenek együtt, egymásba szeretnek - de kiderül hogy a srác valójában farkasember. Itt nem a megszokott vérengző berserker fenevadra kell godnolni, csupán van egy olyan képessége hogy mind farkasember, mind teljes farkasformát fel tud venni, ha úgy akarja, teljesen tudatosan. A gond azzal van, hogy gyerekkorában nem tudta kontrollálni ezt a képességét, és emiatt mindenhonna kiközösítették, így költözött aztán a városba, hogy senki ne ismerje. Persze Hanát ez nem zavarja, és így össze is költöznek, majd hamarosan a lány terhes lesz. Először lányuk (Yuki) majd egy évre rá fiuk (Ame) születik - akik persze hordozzák a farkas-vért. Ám egy esős napon apu meghal, és Hana egyedül marad a gyerekekkel. Félti őket mindenkitől, nehogy kiderüljön hogy félig farkasok ( itt már bejönnek az öntudatlan átváltozásaik, amit ők teljesen természetesnek vesznek), így a nagyvárosból egy istán háta mögötti falu még isten háta mögöttibb házába költöznek, messze fel a hegyekbe, távol az emberek tekintetétől. Az egész mozi arról szól, hogy próbálja Hana felnevelni a két gyereket egyedül, és mindezt úgy hogy minél kevesebben tudjanak a farkas-vérről bennük. A gyerekeknek ez a kettős természete lesz a film második felének alaptémája is.

A karakterdesign tökéletesen megy a film hangulatához, az animáció nem egy nagy szám, de egyáltalán nem zavaró, a hátterek és a tájak viszont csodálatosak. A karakterek kidolgozottak, még a mellékszereplők is, nem éreztem hogy erőltetett lenne bármelyikük is. Hanában az a legjobb, hogy kedves, és mégis nagyon erős főszereplő, hitelesen jeleníti meg az egyedülálló szülőt, aki a gyerekeiért képes szembenézni minden problémával. És végül, amit nagyon értékeltem - mentes a melodrámától. Mondjuk a végén amikor a nagy eső van, akkor baromira berágtam Ame-ra, mert nyilvánvaló volt hogy anyu utána fog menni, mondom ki ne nyírják nekem, mert kedvelt húzás az ilyen moziknál, de szerencsére nem, Ame észhez tért és megmentette. A film legdurvább pillanata nekem apu halála volt, amikor még a patakból szedte ki pár városgondozási alkalmazott farkas alakban, és Hana szemtanúja volt hogy bevágják egy sima szemeteskocsiba és elhajtanak vele. Persze külső szemlélő csak annyit látott hogy egy döglött állatot eltakarítanak, de a néző és Hana is tudja már, miről van szó, úgyhogy nagyon embertelennek éreztem. A végén pici hiányérzetem volt Ame-val kapcsolatban, annyit mondhatott volna hogy "meg foglak látogatni" vagy valami. Szal ajánlom mindenkinek, azoknak meg főleg akik gyerekekkel foglalkoznak bármilyen minőségben, főleg pedagógusként. De szerintem szülőknek is tanulságos.
Titkos írta:
Surci írta:(egy sztori mindig annyira jó, amennyire jó a főellenség)
Akkor te sem szoktál akár slice of life-okat, akár csak olyan "lightos sitcom"-szerű sorozatokat nézni, mint pl. a Ranma, ahol ha van is gonosz, az is inkább csak "megtévedt haver", vagy karikatúraszerű paródia? XD Nem kötözködésképpen írom, csak érdekel. XD Mert pl. a slice of life-okat én sem nagyon csípem (bár én azokból nem a főgonoszt hiányolom, hanem szimplán azt, hogy történjen bennük valami, lehetőleg valami olyan, amitől nem alszom el :dirr:), de pl. több olyan kedvenc animém is van, ahol nincs egy olyan jól meghatározható, részeken át az eseményekre kiható főgonosz, hanem csak úgy "lightosan" minden epizódban lenyomnak valami random senkiházit és mégis marha szórakoztató.
Na pontosítok akkor egy kicsit: egy ILYEN típusú sztori NÁLAM mindig annyira jó, mint egy főellenség. Vagyis ahol a konfliktus egy/több személy antagonisztikus ellentétén alapul. Mert itt nem az volt a szitu mint mondjuk a Mononoke Himében vagy a Hoshi no ou Kodomo-ban hogy a két világ egész életvitele olyannyira összeegyeztethetetlen, hogy természetszerűleg adott a konfliktus, hanem abból ered, hogy egy adott személy (a diktátor) képtelen bármiféle kompromisszumra, sőt teljesen öncélúan és ok nélkül gonosz, vagy legalábbis ennek az okaira nem derül fény.

Különben kicsit általánosabban azt tudom mondani, hogy én nagyon szeretem azt amikor a gonosz vagy antihős a főszereplő, mint a Dezsnyótban, CG-ben, Hellsingben vagy Bastardban, vagy ha hasonló felállásban valamilyen nagyon karakteres antagonistát/antagonistákat kapunk (Esca - Dilandau, Folken; Gankutsuou - a Gróf; DBZ - Vegita, Dermesztő; Berserk - Griff, meg még sorolhatnám jó hosszan). Magyarul ha személyek közti konfliktus adja az egész cselekmény mozgatórugóját, akkor szeretem az egyedi és főleg stílusos gonoszokat, meg az sem árt ha van valami hátterük (és remélhetőleg nem az hogy jajjdeszomorú volt a gyerekkora és amúgy is csak egy megtévedt bárányka). Ha meg úgymond "világok" közötti a konfliktus, akkor attól függ mennyire egyedi és kidolgozott az a "világ" ami ellen küzdenek. Mert ebből is van jó mint pl. a Shingeki meg rossz(ul összerakott) mint pl. a Bokurano.

Különben én szeretek sokféle animét, (a Ranmát speciel nem - és most finoman fogalmaztam) mert a Love Hinában és a School Rumble-ben sem voltak főellenségek, csak ott nem is erről szólt az egész. Slice of life-cuccokat meg tényleg nem nagyon nézek, pont azért mert nagy részük untat már, viszont van néhány, amit imádok a hangulata miatt, ilyen a Hachikuro és az Air, vagy pl. a Nana is a karakterek miatt. De ja, legtöbbször a világból ki lehet kergetni vele, főleg ha csak egy alibi máz, amivel a loli/moe fanszervízt el akarják adni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Ookami no Kodomo Ame to Yuki

...
:goodpost:

Mások a már fentebb említett Shinkaiért vannak oda, megint mások Oshii filmográfiájára esküsznek, Miyazaki pedig nagyon alap, de nálam Hosoda Mamoru a GOD, ha anime múvikról van szó. Ugyan a Summer Warsra fújok kicsit, viszont amit az Ookamiból és a nála is sokkal több és jobb TokiKakéből kihozott, az bőven meggyőzött arról, hogy a fickó egy tehetség.

Más: Vasárnap meglestem Miyazakitól azt a filmet, amit eddig valahogy kihagytam az életemből: Ponyo. De... ehh... nem! Maa, nem vártam egy "Totoro; második eljövetelt" (az a film úgyis túl zseniális ahhoz, hogy csak így hipp-hopp felül lehessen múlni), de azt azért igen, hogy legyen is valami értelme, és ne egy zavaros baromság legyen, bittersweet köntösbe csomagolva. Mindezt az utolsó fél óra cseszte tönkre. Az első végignézett óra után nem is értettem, miért nem szeretik a népek ezt a filmet annyira, de aztán jött az utolsó etap és mintha elszállt volna az egész... Kár érte.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Na pontosítok akkor egy kicsit: egy ILYEN típusú sztori NÁLAM mindig annyira jó, mint egy főellenség. Vagyis ahol a konfliktus egy/több személy antagonisztikus ellentétén alapul. Mert itt nem az volt a szitu mint mondjuk a Mononoke Himében vagy a Hoshi no ou Kodomo-ban hogy a két világ egész életvitele olyannyira összeegyeztethetetlen, hogy természetszerűleg adott a konfliktus, hanem abból ered, hogy egy adott személy (a diktátor) képtelen bármiféle kompromisszumra, sőt teljesen öncélúan és ok nélkül gonosz, vagy legalábbis ennek az okaira nem derül fény.
Igen, így már értem. :)
Surci írta:... (és remélhetőleg nem az hogy jajjdeszomorú volt a gyerekkora és amúgy is csak egy megtévedt bárányka).
Fú, hogy utálom amikor egy író ezt az olcsó húzást játssza be egy anime-antagonistánál! (Jó is, hogy mondtad, már mióta akarok írni abba a "személyiségek animékben", vagy milyen topicba, amit nemrég nyitottál, mert engem meg az ilyen gonoszok tudnak felhúzni, inkább öt "autista életcsászár főszereplő", mint egy "gyermekkori traumás főgenya", de erről majd ott. XD) Amúgy akiket felsoroltál, mint negatív karakterek, azoknak a nagy részét én is bírtam, Griffith jó kari, Luluval már azonosulnom is sikerült helyenként, a Grófba pedig kb. férfi létemre is "szerelmes voltam", mert ilyen stílusos és kvázi jogos indíttatású "gonoszt" azelőtt és azóta sem nagyon láttam. :D (Vele amúgy úgy vagyok, hogy még jogos is volt, amiket csinált, épp csak "kissé" több emberre terjesztette ki a bosszúját, mint ahányan ténylegesen megérdemelték volna, meg a vége felé már ő is eléggé elszállt, ha jól emlékszem. Ja, meg azért tegyük hozzá, hogy abban a sorozatban a "megbüntetett" fazonok nagy része is akkora egy szemétláda volt, hogy kb. előjött az "én már csak egy kávét kérek" csattanójú vicc esete, ahogy a Gróffal oda-vissza szívatják egymást. XDDDD Peppo meg "best trap ever", pedig nem mondhatnám, hogy amúgy a trap lenne a fétisem. XD)
Surci írta:De ja, legtöbbször a világból ki lehet kergetni vele, főleg ha csak egy alibi máz, amivel a loli/moe fanszervízt el akarják adni.
Na igen, az ilyen stílusú sorozatokat én sem szoktam túlzottan díjazni.
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

hack://SIGN

Nos, úgy döntöttem, most már egyszer végignézem. Anno sajnos csak a 18. epizódig tudtam megnézni, mert az utána levő részeknél csúszott a hang és a felirat is, így élvezhetetlen volt. Viszont most újranézve az elejétől fogva, sokkal több dolgot értek meg, mint anno. Talán, mert egy picit - na, jó, nagyon - gamer, vagyis pontosítva RPG-s lettem azóta. Meg úgy egyébként is sokkal többet fogok fel az összefüggésekből.

Egyébként egy kifejezetten élvezhető, fogyasztható anime, pedig a hack:// játékokat nem ismerem, mégis tetszik a SIGN. Érdekesek a karakterek, jó a történet, jó a zene, szép a grafika és öröm találgatni, hogy ki ki lehet a valóságban. Tetszik, hogy néha a való világról is kapunk morzsákat, és kifejezetten jó ötletnek tartom, hogy a valódi világ szürke, míg a játék nagyon szép, színes.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Keelia »

SIGN-et egyszer én is meg szeretném nézni, mert anno belekezdtem... de bevallom, beleuntam. A világ tetszett, csak nekem kicsit túl lassú volt a cselekmény, a főszereplőt pedig nagyon unalmasnak találtam, egyszerűen nem érdekelt a sorsa, úgy meg nehezen nézek meg bármit is, ha pont a főszereplő az, aki a legkevésbé mozgatja meg az érzéseimet. Ettől függetlenül a hack. univerzum szimpatikus, plusz MMO-zok is már pár éve, és mégiscsak ezzel az animével kezdődik a sorozat. Remélem, így évek múltán (ezt az animét is jó 4-5 éve láttam kb. a feléig) kellemesen fogok csalódni benne, és így, idősebb fejjel talán jobban is fog tetszeni :)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Az Ame & Yuki annyira bejött, hogy gyorsan elő is szedtem a másik két Hosoda Mamoru-féle filmet, amik már ezer éve megvannak csak eddig oda se figyeltem rájuk. Nagy hiba volt.

Toki wo Kakeru Shoujo - Az egészet a főszereplő Makoto viszi el a hátán. Végre egy olyan "átlagos iskoláslány"-karakter, aki úgy normális, hogy nem sablon és unalmas. Persze elkésik az iskolából, meg béna dolgozatot ír, szeret karaokezni és enni is, de mindez olyan bájosan és aranyosan van előadva hogy fel se tűnik. A seiyuu-járól eddig még nem is hallottam, amikor ránéztem akkor látom hogy ez volt az első ilyen szerepe... hát ahhoz képest 10/10. Az időutazós dolog kicsit furán, de aranyosan van előadva, és pont passzol a school life-témához, meg az anime hangulatához is. A sci-fi elemet szinte nem is éreztem benne, a fővonal a Makoto és két fiú barátja, Chiaki és Kousuke közötti kapcsolat. Mondjuk az ilyen fiú-lány barátság- háromszögeknek ugye tudjuk mi a vége, de a fő konfliktus nem abból eredt amiből vártam, szal nem volt Chiaki vs. Kousuke - hál istennek. A mellékszereplők is kidolgozottak, az animáció és hátterek a megszokott jó minőséget hozzák. Egyedül ezt a Chiaki is időutazó, de valami "sötét jövőből"-szálat éreztem egy kicsit oda nem illőnek, főleg hogy a srácnak volt egy vidám karaktere úgy a film 2/3-ig, aztán meg átment angsty-ba egyik percről a másikba. Persze történetileg kellett ez a szál hogy helyretegye Makoto utolsó hibázását a biciklivel, úgyhogy a végére szépen összeállt ez is. Különben elkövettem egy nagy hibát, tegnap éjjel fél 1-kor kezdtem neki kicsit fáradtan + 2 sörrel úgyhogy lehet emiatt éreztem az Ame & Yukinál lassabbnak, de a hangulata nagyon megfogott, úgyhogy ez újranézős lesz nem is olyan sokára.

Summer Wars - egy igazi családi mozi, nem olyan mint a TokiKake vagy az Ame & Yuki, és azokat is jobban leköti akik ódzkodnak az ilyen "slice of life"-filmektől, mert túl lassúnak szokták érezni őket (én is ilyen vagyok, mert ha nem tud adni egy olyan alaphangulatot ami leköt, akkor sokszor szenvedek a másfél-két órák alatt). Na itt nincs ilyen, sőt alapvetően két szálon fut a sztori. Az első a családi vonal, a főszereplő Kenji-kunt megkéri az egy évvel idősebb Natsuki-senpai hogy kísérje már el a családja "főhadiszállására" (szó szerint az, egy történelmi család ősi fészke) a nagymamája 90. születésnapjára, ahová az egész család hivatalos. Kenji bele is megy, mert persze tetszik neki a lány, csak épp arra nem számít hogy Natsuki a vőlegényeként mutatja be a családjának - erről persze egy szót se szólt addig... A másik pedig egy OZ nevű virtuális világban játszódik, ami amolyan világméretű "interaktív Facebook"-szerűség, de nemcsak egyéni userprofilok vannak rákötve, hanem munkára-közigazgatásra és hivatalos ügyintézésre is használják, és ha valaki pl. bankár vagy tűzoltó, esetleg városi vagy kormányzati tisztségviselő, az avatarjának megvan a belépési jogosultsága az OZ-on keresztül a bank, kormányzati vagy más egyéb rendszerekbe. Sejthető hogy ebből lesz majd a bonyodalom, az érkezés estéjén valaki feltöri a rendszert, és elkezdi szisztematikusan szétbarmolni az OZ-t, miközben egy csomó illetéktelen adathoz-rendszerhez nyer hozzáférést. Kenji-kunról még annyit érdemes tudni hogy matekzseni, és szabadidejében OZ-rendszerkarbantartóként dolgozik, úgyhogy neki is kezdene meghegeszteni a rendszert, csak épp nem megy az olyan könnyen, főleg hogy közben a családi események is érdekes fordulatot vesznek... Nem is spoilerezek tovább, nézze mindenki mert baromi jó, és főleg harcok is vannak benne :D Kedvencem Kenji és persze King Kazma/Kazuma-kun, a való életbeli énje annyira átjön az avatarján hogy az valami zseniális. A másik ami megfogott, az az hogy egy történelmi múlttal rendelkező családot mutat be a mai időkben, ahol függetlenül attól hogy mi is a családtagok státusza-állása a mindennapokban, a család ősi fészkében a nagymama az úr, és továbbra is él a tekintélyelv. És persze hogy az OZ-beli harcokban behoztak pár, főleg shounen-fight stílusparódiát :D Főleg azon röhögtem hatalmasat amikor Natsuki lenyomja az MI-t kártyajátékban + hozzá az összes átváltozás, + "az egész világ támogat"-klisé, de olyan jól előadva hogy csak néztem :D Mondjuk Wabisuke-t én a végén nem engedtem volna el úgy, mert kb. a fő szarkavaró volt az egész sztoriban, mégha a végén segített is rendbetenni a dolgokaat... A hátterek nagyon szépek, az animáció itt sokkal jobb mint a másik két moziban, és nemcsak az OZ-beli részekre gondolok, hanem az IRL-világban játszódókra is. A karadesign is is tetszetős, és látszik hogy a legnagyobb része az IRL-részeknek kézzel rajzolt, amit én azért értékelek nagyra mert anime mozikon kívül ilyet nem is látni mostanában (azt pl. sajnálom hogy a Disney is elment KIZÁRÓLAG a CG irányába... namindegy). Persze lehetne benne logikai hibákat keresni ha nagyon szőrszálhasogató akarnék lenni, pl. ha egy atomerőmű bármi módon fenyegetve van, akár az űrből is akkor már megvannak azok a rakétavédelmi rendszerek/vadászgépek, hogy egy ilyen 5*5 méteres műholdat bármikor kilőjenek. Vagy hogy a Pentagon fix hogy nem lenne olyan lamer, egy elvileg titkos hacker-MI-t pont egy olyan világrendszeren próbáljon ki amin keresztül a világon MINDENHEZ hozzá lehet férni? Nem látták ezek a Terminátort? :D Na de nem kötözködöm ilyesmin, mert baromira nem ez a lényege ennek a cuccnak.

Nem is tudom mikor írtam ennyi pozitív kritikát egymás után, szinte érzem hogy valami hiba van a Mátrixban, hogy egy szart se sikerült kifognom az elmúlt időszakban. :dirr: Najó, az Aldnoah Zero-t dobtam 5 rész után, ahogy a kritikákból olvastam nem is kár érte. Azért lerántottam pár részt az Akame ga Kill!-ből és a Cross Ange-ből, mert ezek körül megy a hájp most, meg FIGHT is van benne, majd meglátom mi lesz belőlük...

.hack//Sign-hoz annyit hogy már van vagy 10 éve hogy láttam, meg nem is szeretem túlzottan az ilyen típusú animéket, de ez valahogy megfogott - lehet hogy azért mert fiatalabb fejjel más szemmel néztem + Yuki Kajiura rulz! A Tsukasa-angst persze nem volt a kedvencem, de akkoriban még jobban toleráltam az ilyen karakterektet, lehet hogy túl közel volt az NGE-Shinjis korszakhoz :D és elég lassú is, de a szereplők bejöttek, főleg Sora, Bear és Mimiru. Nem tudom, de a világa is összeszedettebbnek tűnt mint a SAO-é. Szal lehet hogy csak az idő szépíti meg, de a Sao Ígyjárt :P
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Achievement unlocked: Got Hosoda Mamoru'd. :D Üdv a "klubban".
Surci írta:Najó, az Aldnoah Zero-t dobtam 5 rész után, ahogy a kritikákból olvastam nem is kár érte.
IMHO egy égetnivaló szemét; én még azon is csodálkozom, hogy képes voltam végigszenvedni, bár igaz, heti egy ep még csiszre belefért, de ha egyben kellett volna lenyomni, félő időnapealőtt RAGE-QUIT-eltem volna.
Surci írta:Azért lerántottam pár részt az Akame ga Kill!-ből és a Cross Ange-ből, mert ezek körül megy a hájp most, meg FIGHT is van benne, majd meglátom mi lesz belőlük...
Kis jó tanács az AgK-hoz: Az első pár részt utálni fogod. Tiszta szívből. Egy nonszensz, rendezésileg elfogadhatatlan darab, amit csak azért folytattam, mert nem nagyon volt abban a szezonban (sem) semmi. Aztán egyre csak azon kaptam magam, hogy kezdünk jóban lenni. Ilyen guilty pleasure szinten persze. Azóta bedaráltam a mangát is, és most lett egy újabb havi megjelenésű mango, amit várhatok hóról-hóra. (Igaz, kvázi két karakter miatt nézem/olvasom, akik nem a főszereplők, szal... :D) Mindenesetre szórakoztató cucc + a tipikus-elcsépelt-gagyi shounen-kliséi mellett vannak azért érdemei is. Ha nem is olyan sok.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

.hack//SIGN: Régen A Favorit animém volt és olyan 2008-ig kb. majd minden évben megnéztem egyszer. Viszont most már évek óta hozzá sem nyúltam. Lassan meg kéne nézni megent, csak valahogy az az érzésem, hogy kicsit elszállt már felette az idő / kinőttem belőle. A mystery és a karakter ábrázolás jó volt benne, de se maga az animáció nem volt eget verő, és valljuk be őszintén igen-igen lassan haladt benne a cselekmény.

Summer Wars: Random fun fact: Az meg van, hogy a film előtt kb. 10 évvel szintén volt egy anime film, aminek a plotja hogy elszabadul valami veszélyes MI a világhálón, és hasonló bonyodalmakat okoz, és a hőseink szintén a világ velem van módon túlterheléssel oldja meg? Ez lenne az. Mielőtt azonban elküldene mindenki a trollva anyámba, tessenek kicsit lejebb görögni és megnézni, hogy ki rendezte. :dirr:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:Summer Wars: Random fun fact:
Mielőtt azonban elküldene mindenki a trollva anyámba, tessenek kicsit lejebb görögni és megnézni, hogy ki rendezte. :dirr:
Még mindig az önlopás a legnagyobb win, legalább is szerintem. :lol:

Amúgy többektől látom ezt az Amagi Brilliant Park nevű csodát úgy emlegetni, hogy egészen jó darab. A vicces az, hogy akik általában szeretik a SoL műfaját eléggé lehúzzák, de ezek szerint csak annyi történt, hogy nem az átlagos receptet kapták, hanem valami mást és emiatt húzzák a szájukat. Talán egyszer réveszem magam és belenézek, ez viszont nem hiszem, hogy a közeljövőben lesz. Talán majd jövőre, ha a téli szezonból kivételesen sikerül nem 10+ animét kinéznem. XD

Nekem meg spec. tetszett az Aldnoah Zero, szóval ez van. :-P
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Summer Wars: Random fun fact: Az meg van, hogy a film előtt kb. 10 évvel szintén volt egy anime film, aminek a plotja hogy elszabadul valami veszélyes MI a világhálón, és hasonló bonyodalmakat okoz, és a hőseink szintén a világ velem van módon túlterheléssel oldja meg? Ez lenne az. Mielőtt azonban elküldene mindenki a trollva anyámba, tessenek kicsit lejebb görögni és megnézni, hogy ki rendezte. :dirr:
Már így ültem neki a filmnek, sőt, kvázi úgy "promózták" nekem, hogy "az a fazon rendezte ezt is, aki korábban az egyik Digimon filmet!" és ráadásul az egész virtuális világ ábrázolásán/abban lévő harcokon/szörnyeken is meglátszott ez. :D Amivel semmi baj nincs, mert én pl. anno imádtam a Digimont, azóta sem láttam olyan animét, ahol a fightokhoz külön énekes-dalt írtak volna és rendszeresen bejátszanák mindig, amikor megy a "coolság". XD (Ja, amúgy amikor Junchi említette, hogy ő nagyon szereti ezt a rendezőt, de a Summer Wars miatt kissé fúj rá, akkor poénból el is akartam sütni, hogy "oké, mert azt nem annyira neked csinálta, de nyugi, mi Digimon-fanok imádtuk!", mert közismert, hogy Junchit a világból ki lehet kergetni azzal a franchise-al. XD Persze gondolom, hogy nyilván nyomósabb okai is vannak rá, hogy kevésbé bírja ezt a filmet. XD)

Amúgy Surci egész postjához csak annyit, hogy igen, a fazont, aki a szart kavarta, tényleg elég könnyen elengedték, de sajnos előjött az, ami az ilyen filmek rákfenéje, hogy "jajj, hát ő is családtag, bocsássunk már meg neki, ha már a mi vérünk!", függetlenül attól, hogy milyen szinten szemét húzásai voltak. :dirr: Mondjuk én eleve a folyamatosan nagyképűsködő, többi családtagot rendszeresen hergelő stílusát sem csíptem túlzottan, pedig akkor még ki sem derült, hogy tőle származik majd a fő bonyodalom.

.hack//SIGN: Nem láttam belőle egy részt sem, de annyi rémlik, hogy már a régi fanok is úgy ajánlgatták a többieknek anno, hogy "nem rossz ez, de készülj fel rá, hogy cselekménye nagyon lassú! ^^"", pedig akkoriban még jobban "mindenevők" voltunk, mert örültünk bármilyen animének, amihez csak hozzáfértünk. XD Ja, meg Andro írta, hogy neki tetszett az anime, függetlenül attól, hogy a játékokat nem ismeri. Ez nem azért lehet, mert a SIGN volt a széria indítódarabja és igazából ezt egyfajta "befejezetlen promónak" szánták, a sztorit pedig direkt nem zárták le az animében, hogy a sok fan majd vegye egymás után a PS 2-es játékokat? Erre talán majd Cruel tudna válaszolni, de nekem valami ilyesmi rémlik, hogy a SIGN után indult el a kismillió manga/játék/stb. folytatás, előtte nem nagyon volt semmi, ami .hack//.

Akame ga Kill: Junchitól kérdezem, hogy ez nem úgy járt, mint a Rosario? Vagyis hogy egy alapvetően harcra épülő shounen fightból, ahol a hárem csak ilyen "extra íz", csináltak egy baromira fanservice-re kihegyezett sztorit, ahol a lényeg a csöcsök és a vér és ha még valami ezután belefér (pl. ilyen "apróságok", mint történet, karakterek jelleme, stb. :dirr: ), akkor még pluszba kitérnek rá? Csak kérdezem, mert úgy látom, hogy te eléggé képben vagy mindkét verzióval szemben és igazából nekem az eddigi képek alapján nagyon más "arculatot" mutatott a kettő. (Elkezdtem a mangát és kapásból lestem, hogy: "OMG, kompetens férfi főszereplő in my harem-fight animu? O_O" XD Oké, lehet az anime is így kezdődik, annak nem csekkoltam le a kezdését. XD) Plusz bevallom, jó kis reklámot csináltál a cuccnak Uson (azt pont olvastam XD), pl. engem főleg az fogott meg, hogy állításod szerint végre egy olyan "gonoszok bandája", akik nem szükségtelenül érzéketlen szemétládák, hanem törődnek egymással, meggyászolják társaik halálát és igazából szinte csak annyiban "gonoszok", hogy ellentétes oldalon állnak, mint a "jófiúk". (Az ilyet pedig mindig díjazom, mert leírtam az "Anime karaktertípusok" topicban, hogy az efféle gonosz bagázs ritka, mint a fehér holló.) És ha "rendesen" elkezdeném a sorozatot, mit tanácsolsz, manga vagy anime? Egyáltalán az anime be lett rendesen fejezve, vagy a shounenekben bevett szokás szerint kb. a történet negyede lett csak feldolgozva benne és manga-promónak még épp megfelelő? :dirr:
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Titkos: Nem tudok válaszolni a kérdésedre, mivel én soha az életben nem játszottam a játékokkal. Bár egy-kettőnek ismerem a történetét és kb. ennyi. Engem amúgy nem zavar a SIGN lassú története, néha kifejezetten jólesik egy ilyen darab a sok rohanós, akciódús után. Viszont ilyenkor gondolok arra, hogy bár lenne már ilyen headset, amivel valóságosnak látjuk a játékokat. Tök el tudnám képzelni, főleg, mert Drankensangozok, és néha jó lenne úgymond "valódiban" látni, hogy milyen lehet harcolni. :)
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Igen, a .hack//SIGN praktikusan az első a franchise-ból, bár amikor kijött már franchisenak volt tervezve, szóval valóban promó volt félig az első játék sorozathoz. Az első játéksorozat első darabja 2002 nyarán érkezett Japánban, míg a SIGN, ami ~26 részessége miatt ekkor épp a felénél tartott, mert azon a tavaszon indult.
Történetileg meg pár hónappal az első játék eleje előtt végződik. A befejezetlenség amúgy csak részben igaz, mivel a főszereplők legnagyobb személyes problémája SIGN-ban az megoldódik SIGN-ban. Tsukasa ki tud lépni. Ami nem oldódik meg az a világ konfliktusa, bár amennyire emlékszem a SIGN szereplői számára az okok kiderülnek, csak a megoldás nem. Egyedül Sora az aki megszívja és számára a személyes konfliktus az szintén a játékokban oldódik meg. Ezzel szemben a játékokban kb. szép lassan kiderül ugyanaz, amit a SIGN-ban már megtudtak a szereplők, majd főhősünk viszonylag egyszerűen megoldja mert ez egy RPG, ahol a világszintű konfliktust leginkább úgy lehet megoldani, hogy oda megyek és megverem. (Sarkítok.)
BTW A SIGN szereplői, leszámítva Helbát pedig talán csak az utolsó játékban szerepelnek a négyből, cameo szinten.

BTW ha időrendben akarunk menni, akkor van még a franchise-nak olyan eleme, ami bár később jött ki, de előbb játszódik, mint a .hack//SIGN, ez a .hack//AI Buster. Ez egy rövid önálló light novel és kb. SIGN előtt játszódik 1 évvel, viszont kb. akkor jött ki, amikor a SIGN befejeződött. Új főszereplői vannak, viszont némi háttérinfót ad egy-két fontos mellékszereplőrőről a játékokból.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Megint lenyomtam két Shinkai-féle filmet:

Kotonoha no Niwa - Na ez valami zseniális. Az animáció valami elképesztően szép, ilyen gyönyörűen még nem láttam esőt animálva. A hátterek szintén, a színkezelés szintén, úgyhogy a dolog technikai oldalát csak szuperlatívuszokban tudnám jellemezni. Maga a sztori is nagyon szép, egy meglehetősen hétköznapi szituációból sikerül egy olyan kétszereplős drámát kihoznia, ahol a nagyon is általános - és sokszor kezelhetetlen - problémák merülnek fel (korkülönbség, tanár-diák viszony). Mindkét főszereplő nagyon emberi, reális karakter, így nem nehéz együttérezni velük. Ez is egy elég lassú folyású történet, Shinkai-tól már megszokhattuk, de itt nem éreztem olyan hosszúnak azt a 45 percet.

5 Centimeters per Second - Ez viszont nem tetszett. Mármint a vége. Grafika-animáció Shinkai-minőség, és a sztori még jól is indul, nekem a legjobban a vonatos rész tetszett, amikor elakad a hóviharban. Na ezt az érzést ismerem, amikor valahová nagyon sietnénk, de mintha az istenek is összefognának ellenünk, minden módon akadályozatva utunkat. Meg érdekes volt a levelezésük, emlékezteti az embert hogy nem mindig volt mobiltelefon meg Internet (nekem még voltak ilyen "levelezőtársaim" régen, úgyhogy át tudtam érezni milyen az amikor hetek óta vársz valakitől egy levelet aztán végre megérkezik ^_^ ). Az is tetszett hogy a 2. részben egy mellékszereplő a narrátor, így több szemszögből is megvizsgálhatjuk ugyanazt a szituációt... De a vége... Eh. Szal Tohno akkor találkozott/beszélt Akarival utoljára, amikor megcsókolták egymást, mert a 2. részben az SMS-eket már nem küldte el neki. Aztán amikor már felnőtt volt, megvolt az esélye rá hogy megkeresse, mégsem tette, viszont végig angstelt emiatt nemtom hány évet. Akarinak több esze volt, vőlegénye van és nem is tűnik boldogtalannak mellette. De amúgy is, milyen befejezés ez? Szal tudom én hogy a japánok szeretik az ilyen "be nem teljesült" szerelmi történeteket, de igazából ennek az egésznek akkor így mi értelme volt? Hogy lássuk Tohno-t angstelni 40 percen keresztül? Ha legalább utoljára találkoztak volna, vagy egy e-mail hogy "szeretlek de férjhez megyek" vagy valami... de nem. Na itt én sajnáltam már az egy órát, mert ennyi erővel a 20. perc végén is vége lehetett volna az animének, és még a szép látvány se tudott kárpótolni.

30-sai no Hoken Taiiku - Muhaha, a 30 éves szűz :D XD Ezt nemtom ismeri-e valaki, de akinek bejönnek az ecchi poénok az szakadni fog rajta (csak a DVD-verziót kell nézni, mert a TV-s szarrá van cenzúrázva, de annyira hogy már nézhetetlen). Van egy 30 éves béna csávó, aki még szűz, de az istenek megunják a bénulását, és leküldenek hozzá egy őrangyalt, aki megtanítja csajozni és szexelni. Persze a kinézett csajszi is nagyon félénk, mellé meg két "szexistennőt" küldenek segítségül. 18+-os poénok, de sírok a röhögéstől annyira kész :D Daigorou a legnagyobb király XD 10 perc egy epizód, 12 rész az egész, de egyben nem akarom lenyomni, úgy túl tömény :D

Látom Junchi írt egy kisregényt az Akame ga Killről, ma vagy holnap nekiesek aztán megnézem mit tud. Kicsit nehezen kezdek hozzá mert láttam belőle képeket hogy elég erős benne a luficsöcsös fanszervíz, azt meg nagyon nem bírom. HotD-nél és Btoom!-nál is ez volt ami már az első perctől nagyon zavart (mondjuk ez volt a legkisebb hibájuk -_- ), remélem a sztori meg a fight ellensúlyozni tudja majd.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

hack://Roots

Nem rossz így az első négy epizód alapján. Mondjuk egy darab játékot nem ismerek, de láttam a SIGN, valamint a DUSK sorozatokat, szóval nagyjából képben vagyok. A játékoknak meg maximum majd utána olvasok.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Androsama írta:hack://Roots
Most már rákérdezek, mert következetesen írod így. Ez most poén átnevesítés akar lenni? Mármint a franchise az ".hack//Valami" módon hívja magát. ponttal keződik, kettőspont nincs benne. Az más kérdés, hogy ahogy viszont írod, az a valóságban valoban értelmesebbnek tűnik.

Amúgy jaj Roots... Az a feléig zseniális (vagy legalábbis erős), a második felében meg pointless, demoralizáló, fillerszagú valami lett, aminek legfőbb szerepe az, hogy a rákövetkező játékok random szereplői felbukkanjanak és aztán semmi érdekeset ne csináljanak.
Kép
Válasz küldése