Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Rui-chan írta:Yuri Kuma Arashit néz innen valaki?
Lustaságra hivatkozva bemásolom azt, amit AA-ra is írtam:
Szerénységes Személyem írta:Döbbenetesen pocsék anime, döbbenetes pocsékságának pedig számos oka van. Alapból sem egy nagyon erős próbálkozás, viszont mint Ikuhara-mű... annak egyenesen vérlázító, szal én tényleg nem értem, hogy az az óriás, aki az Utenát és a Mawarut adta a világnak, ezúttal miért ennyi tellett csak tőle. Ez bizony nem más, mint a leépülés és megfáradás szomorú első jelei.

Ami talán a legjobban idegesített az egészben, hogy bár alapból sem volt több, mint egy standard yuri cucc, azt extraként megpróbálták valami egészen egyedi, újszerű és komplex darabként eladni, minthogyha körülbelül ez szarta volna a spanyol viaszt vagy én nem tudom. A szimbolikát nagyon gyengének éreztem, ráadásul sokszor nem is volt kapcsolata sem a karakterekkel, sem az aktuális történésekkel, úgyhogy helyenként látványos pozőrködésbe csapott át az egész, ami az alkotó két korábbi animéjénél még csak véletlenül sem érhető tetten.

A másik a narratíva. Egyszerűen rossz volt nézni, ahogy próbálja terelgetni a főszálról a figyelmet minden irányba, holott tök egyértelmű volt, hová fog úgyis kifutni az egész. Fölösleges körök egész sorát lefuttatta a nézővel, de hogy minek, azt nem tudom.

További argh, hogy nem volt a cucc elég FABULOUS. Ez bizony nagy hiba, ha Ikuhara-cuccot néz az ember, szal a YKA inkább emlékeztetett egy standard Shaft-animére.

Ami pedig a végét illeti: Ehehe, sikerült majdhogynem teljesen lemásolni az Utena végét. Gondolom szó sincs Kureha és Ginko haláláról, egyszerűen eltűntek az iskola és az emberek világából, azaz kvázi felnőtté váltak a végére, miután megvolt a promised kiss, meg az invisible storm, a többieket meg hagyták megrekedni a saját kis kicsinyes világukban, ahol is nem képesek a másságot és az eltérő kapcsolatokat tolerálni.

A többit pedig a spoiler-topicban már említettem: a plot twistek színvonala helyenként a latin-amerikai telenovellák értelmi szintjét idézték.

3/10 (Az OP dal azért tetszett, illetőleg, ha emlékezetes is marad a cucc, az leginkább a gao gao, kuma shock és ezek a további kis baromságok miatt lesz.)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nézegetem az Akatsuki no Yonát, ep 17 következik. Nem rossz, csak egyrészt ezt már láttam anno Fushigi Yuugi címmel (azt leszámítva hogy Yona messze szerethetőbb karakter mint Miaka), másrészt meg valahogy úgy érzem, kinőttem már én ebből :D De amúgy nem rossz, a reggeli teám mellé 1-2 epizód tökéletes. Valaki írta hogy sok benne az SD-fej, de én nem érzem zavarónak mert nem valami hűdekomoly Berserk-szintű sztori ez. Az animáció és az art eddig teljesen jó, tisztára meg vagyok lepődve hogy Pierrot-ék ilyet is tudnak.

OFF/
Rui-chan írta:OF-ról is leléceltem
Onnan mé'? Szoktam olvasgatni, és bár vannak idióták, messze alacsonyabb a retardfaktor mint Addicts-on, sőt értelmes emberek is vannak (OJ nem akar visszajönni ide? OF-on elég aktív).

/OFF
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Catrin írta:Néztem, nem volt jó. A karakterek érdektelenek, a szimbolika totálisan erőltetett és szájbarágós, végig lapos volt és kiszámítható. A hülye hanghatások emlékezetesek... nálam különösen a szorevászeksi-JunichiOMG-sabadadu és a delisaszu-anyád-szmélü lettek maradandóak.
Junchi írta:Lustaságra hivatkozva bemásolom azt, amit AA-ra is írtam:
Köszi mindkettőtöknek a választ, legalább nem én vagyok az egyedüli, akinek nem jön be.
Surci írta:Nézegetem az Akatsuki no Yonát, ep 17 következik. Nem rossz, csak egyrészt ezt már láttam anno Fushigi Yuugi címmel (azt leszámítva hogy Yona messze szerethetőbb karakter mint Miaka), másrészt meg valahogy úgy érzem, kinőttem már én ebből :D De amúgy nem rossz, a reggeli teám mellé 1-2 epizód tökéletes. Valaki írta hogy sok benne az SD-fej, de én nem érzem zavarónak mert nem valami hűdekomoly Berserk-szintű sztori ez. Az animáció és az art eddig teljesen jó, tisztára meg vagyok lepődve hogy Pierrot-ék ilyet is tudnak.
2014/2015 fordulója egy olyan időszak, amikor a Pierrot jobb cuccot ad ki a keze közül, mint a Sunrise. :dirr: Nekem pont ideális volt a cukiság adagja, különösen Ao (a mókus) lopta be magát a szívembe ilyen téren. Talán pont én említettem a sok SD-fejet, de a végére teljesen megszoktam, a feszültebb hangulatot kiválóan tudta oldani.
Surci írta:OFF/

Onnan mé'? Szoktam olvasgatni, és bár vannak idióták, messze alacsonyabb a retardfaktor mint Addicts-on, sőt értelmes emberek is vannak (OJ nem akar visszajönni ide? OF-on elég aktív).

/OFF
A "hivatalos" verzió az, hogy kevesebb időm van fórumozni a munka mellett, ezért választottam egyet, ahová a legszívesebben járok. OF tényleg jobb hely, mint AA, viszont már egy ideje nem éreztem magam olyan jól ott, főleg mióta bevezettek bizonyos változtatásokat. Meg aztán, akikkel szívesen társalgok jelen vannak itt is, illetve más oldalakon, ahol tudom tartani velük a kapcsolatot.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Junchi írta:A másik, ami nagyon nem tetszett, az a befejezés. Mégis mi szükség volt erre a giccsparádé konklúzióra?
Nem nem nem nem. Nem giccsparádé. A Gunbuster/Diebuster páros befejezése élő anime történelem, epikus katarzis férfias könnyekkel. Írja csak be szépen mindenki a naptárjába, hogy véletlenül se csináljon másik programot 14292. július 6-ára. Aznap a Földet fogjuk kivilágítani, mert Takaya Noriko visszatér! Bár megint a szuperlatívuszok beszélnek belőlem, de tényleg, akárhányszor láttam eddig a Diebustert, mindig megfogott a katarzis, amikor a végén Lal'C kimegy a hegyre és meglátja a két fénypontot az égen.
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Gunbustert anno mennyire imádtam... A Diebusterben nekem nem tetszett viszont, hogy ahelyett, hogy hű maradt volna az alapsorozat hangulatához és látványvilágához, ennyire FLCL-t kellett belőle csinálni.

Most viszont, hogy érdemben is hozzászóljak a topichoz, javasolnám az Aki no Kanade című 25 perces szösszenetet. Egy olyan lányról szól, aki Japán-szerte ismert taiko dobos akart lenni. Szép grafikával és zenével sikerült csinálniuk egy tökéletes sport/hobbytevékenység-anime koncentrátumot. Van benne reménytelenség, kűzdés, álomüldözés, a főhős az életformája miatti konfliktusai a családjával. De semmi más, aminek nagyon örülök. Kihagyták belőle a számomra idegesítő slice-of-life sallangot. Tipikusan olyan anime, amitől nem leszel se több, se kevesebb, csak úgy jó végignézni.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Monster revaccs

Köbö 8 év után újráztam (bár eltartott egy darabig) és még mindig hátborzongatóan zseniális, még úgy is, hogy a pacing finoman szólva sem a legjobb, illetőleg egy-két _véletlen_ egybeesés azért most is zavart. Minden más viszont SSS-kategória, kezdve a karakterekkel (Grimmert a revaccs során különösen megkedveltem, talán még Tenmánál és Johannál is jobban megírt szereplő), folytatva a sort a terebélyes sztorival, a nagybetűs REALITÁSSAL, a pszichológiai dolgokkal, a grafikával és a hangulatával.

Kár, hogy manapság már nem készülnek ilyen kaliberű animék... >_>
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

paTKany írta:
Junchi írta:A másik, ami nagyon nem tetszett, az a befejezés. Mégis mi szükség volt erre a giccsparádé konklúzióra?
Bár megint a szuperlatívuszok beszélnek belőlem, de tényleg, akárhányszor láttam eddig a Diebustert, mindig megfogott a katarzis, amikor a végén Lal'C kimegy a hegyre és meglátja a két fénypontot az égen.
Ha valamit, akkor ezt az egy dolgot kedveltem a Diebusterben a tartalom szempontjából: mind "csak" egy mecha címként, mind Gunbuster folytatásként elég középszerűnek éreztem és feleslegesen odabiggyesztettnek éreztem (függetlenül attól hogy az átfogó stílus terén akár a TTGL prototípusának is tekinthető), de ez az említett jelenet még így is egy kellemes kikacsintás volt a nagy előd irányába, bár Lal'C néhány, Norikót "mímelő" tette se volt olyan rossz húzás. Az pedig hogy a Gunbuster vége giccses volt-e vagy se, azzal túlnyomórészt nem értek egyet, bár azt annak ellenére is értem hogy miért jönne le giccsesnek. Egyik oldalról nézve ahhoz túlontúl sok év telik el a sztoriban, hogy direkt díszkivilágítással várni a visszatérőket elég meredek dolog a realitást nézve, viszont ugyancsak a realitást nézve szerintem még belefér a maga "fikciós" módján már csak azért is, mert a sztori szempontjából enyhén szólva kimeríti a "világtörténelmi értékű esemény" fogalmát az ami lezajlott. Nem csak az ami lezajlott, hanem az az erőfeszítés is amivel azt elérték, elég csak arra gondolni hogy mi is képezte az utolsó részben használt bomba alapját. Persze, még ettől függetlenül is irgalmatlanul sok év telik el bomba vagy sem, de ahogy mondtam, így ebben a formában szerintem még belefér abba a határba ami fikcióban még jól veszi ki magát.

Hogy ne csak a Gunbusterről szóljon a hozzászólás (akármennyire is szeretem az OVA-t), ma néztem meg a Mahou Gakuen Lunar! Aoi Ryuu no Himitsu (avagy Magic School Lunar) című tíz perces kis moviet, és ahhoz képest hogy lényegében egy játékadaptációról van szó, ahhoz képest viszonylag jól elvoltam vele. A Lunar-ról mint olyanról szinte semmit se tudok, és erről a movieról is csak azért hallottam mert a játék kapcsán említve volt azon az oldalon ahol olvastam róla (arról nem is szólva, hogy a játék a Lunar sorozat spinoffja, szóval még csak nem is teljes értékű epizódról van szó), de ennél a movinál el lett érve az, amit nem egy játékadaptáció vagy semennyire, vagy csak részlegesen elérni: nem kell a játék kedvelőjének lenni ahhoz, hogy ne hasson félkész produktumnak. Igaz ami igaz annyira nehéz dolga nem is volt, hiszen már a tíz perces terjedelem alapján sejteni lehet hogy nem is igazán lehet beszélni "adaptációról" mint olyanról, és nem is erről van szó, sokkalta inkább egy adaptációnak álcázott paródiáról. Még így is a játék sztoriját követi, csak éppen minden poénra van véve, a maga butuska, bugyuta, szeleburdi módján. Azt el tudom képzelni hogy egyeseknek túl bugyuta is és hiperaktív is lehet, de a magam részéről kellemesen el voltam vele arra a tíz percre, az pedig csak plusz pont hogy a játék ismeretének hiánya sem vesz el az értékéből.

És ha már hiperaktív, időközben végigrágtam magam a Teekyuu első három évadán hogy még időben elkapjam a most futó negyediket, és... azt hiszem erre mondják azt hogy szűrés nélküli agyf*sz, bármiféle szépítés nélkül. Az egyes epizódok mindössze két-három percesek, de olyan sebességgel vannak darálva és váltogatva a legkülönfélébb, véletlenszerű marhaságok hogy azzal lépést tartani is egy külön teljesítmény. Éppen emiatt nem is vagyok biztos abban hogy a rajongójának nevezhetném magam (úgy igazán "beröhögős" momentumom nem is igazán volt még vele), inkább nevezhetném azt morbid kíváncsiságnak, annak is a legtisztább formájában: az a fajta kíváncsiság amikor nem bírsz magaddal és csak azért is kíváncsi vagy arra hogy ugyan mit fognak előhúzni a kalapból a következő részben, és minden rész végén ott van az a "na, még egyet aztán elég lesz" érzés, amiből persze nehezen lesz elég. Erre aztán tényleg rá lehet mondani hogy kell egy bizonyos fajta beállítottság (vagy benyomott tudatállapot, tetszés szerint aláhúzható) az élvezetéhez, de szerintem azt is el lehet mondani róla hogy nem egy mindennapi jelenségről van szó.

(azt pedig külön bírom ahogy az S1 OP-je sikerült, totális ellentéte annak az obszcénul bepörgött sebességnek amivel egy Teekyuu epizód operál)
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Shirosaki írta:A Diebusterben nekem nem tetszett viszont, hogy ahelyett, hogy hű maradt volna az alapsorozat hangulatához és látványvilágához, ennyire FLCL-t kellett belőle csinálni.
Az eredetit nem ismerem, de ja, ennél engem is az zavart, hogy megint elővette a Gainax a szokásos "agyeldobós" sztoriját/karaktereit/akciójeleneteit, csak épp megint számomra elég emészthetetlen formában. (Értsd: a legtöbbször erőltetetten túljátszva.) Persze azért nem mondanám, hogy annyira gáz lett volna, mint az FLCL (az nálam talán a Gainax eddigi legrosszabb animéje), de annyi közös mindenképp van bennük, hogy végignéznem egyiket sem sikerült. XD (Még úgy sem, hogy azért a Die annyiban érdekelt volna, amit Dodgers is megjegyzett, nevezetesen, hogy egyfajta "proto-Gurren Lagann" a cucc, de sajnos ez is kevés volt az üdvösséghez.) A yuri szálat is elég erőltetettnek/gagyinak éreztem (valami azt súgja, hogy az eredetiben ez nem volt benne, vagy legalábbis nem így), ha már Gainax, akció és yuri szál, akkor inkább ajánlanám a Re: Cutie Honey-t. :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:ennél engem is az zavart, hogy megint elővette a Gainax a szokásos "agyeldobós" sztoriját/karaktereit/akciójeleneteit, csak épp megint számomra elég emészthetetlen formában. (Értsd: a legtöbbször erőltetetten túljátszva.)
Érdekes hogy nekem is ez ugrott be róla (szintén nem sikerült végignéznem, pedig egy 6 részes cuccnál azért ez elég nagy szó). Viszont egy egészen zseniális AMV miatt próbálkoztam be vele, és ha az anime nem is jött be (enyhén szólva...) ez akkor is a toppon van :vigyor:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:A yuri szálat is elég erőltetettnek/gagyinak éreztem (valami azt súgja, hogy az eredetiben ez nem volt benne, vagy legalábbis nem így), ha már Gainax, akció és yuri szál, akkor inkább ajánlanám a Re: Cutie Honey-t. :D
Azért ehhez tegyük hozzá, hogy a yuri szál azért a Cutie Honeyban se volt valami komolyra véve, se az eredetiben, se a remakeben. Ott is inkább el marháskodták a dolgot. =)

Legrosszabb Gainax anime? Na ez egy jó kérdés, mert sajnos a a Gainax, nem sok értékelhetőt dobott piacra a PaSwG óta. Én személy szerint, a Shaftal közös munkáikat sorolnám ide, de sokak szerint a Melody of Oblivion lett az eddigi legrosszabb.

Gunbustert meg pótolnom kéne már. =)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:
Titkos írta:ennél engem is az zavart, hogy megint elővette a Gainax a szokásos "agyeldobós" sztoriját/karaktereit/akciójeleneteit, csak épp megint számomra elég emészthetetlen formában. (Értsd: a legtöbbször erőltetetten túljátszva.)
Érdekes hogy nekem is ez ugrott be róla (szintén nem sikerült végignéznem, pedig egy 6 részes cuccnál azért ez elég nagy szó). Viszont egy egészen zseniális AMV miatt próbálkoztam be vele, és ha az anime nem is jött be (enyhén szólva...) ez akkor is a toppon van :vigyor:
Igen, igazából mind ennél, mind az FLCL-nél az volt a vicces, hogy nem is valami végtelenített shounenekről vagy hasonlókról beszélünk, csak két rövid OVA-ról, de így is sikerült annyira irritálóra csinálni mindkettőt, hogy az emberek félúton elvéreznek tőle nézés közben. :dirr: Az AMV meg rulez, bár mondjuk maga a videó inkább csak egy "Michael Bay fesztivál" baromi gyors vágásokkal, de ezzel a számmal kb. nem lehet rossz AMV-t csinálni. XD
Péter írta:Azért ehhez tegyük hozzá, hogy a yuri szál azért a Cutie Honeyban se volt valami komolyra véve, se az eredetiben, se a remakeben. Ott is inkább el marháskodták a dolgot. =)
Persze, azért az elszállt Gainaxos humor ott is befigyelt, de valahogy még így is jobban működött a két főhősnő közti kémia, mint a Diebusterben, ahol az egészből kb. annyi maradt meg számomra, hogy az idegesítő robot (?) csaj folyton "onee-sama!"-zott. ^^"
Péter írta:Legrosszabb Gainax anime? Na ez egy jó kérdés, mert sajnos a a Gainax, nem sok értékelhetőt dobott piacra a PaSwG óta. Én személy szerint, a Shaftal közös munkáikat sorolnám ide, de sokak szerint a Melody of Oblivion lett az eddigi legrosszabb.
Ja igen, azt elfelejtettem odaírni, hogy ezt most az ismertebb cuccaik közti legrosszabbként értettem, simán előfordulhat, hogy csináltak még ennél is rosszabb sorozatokat, de nyilván nem véletlen, hogy azoknak már nem nagyon lett kult státusza még a Gainax-fanboyok között sem. XD Ez olyan, mint a Sunrise és az Ange, írtad, hogy "azért a Sunrise csinált ennél rosszabb animét is már", ami igaz, viszont itt annyira rágyúrtak a marketingre, meg próbálták ezt az "ez lesz a mi idei nagy dobásunk!" stílust erőltetni, hogy annak fényében volt siralmasan gáz. (Ezt majd a topicba is beírom, csak oda még nem jutottam el, de most pont aktuális lett itt is a téma. XD) Szal egy stúdió által is felhypolt cucchoz nyilván máshogy áll hozzá az ember, mint egy "sutyiban" összedobott light novel hárem adaptációhoz mondjuk, amit igazából szinte a stúdió is szégyell, csak azért csinálja meg, hogy legyen pénze valami jobbra később. (Asszem talán pont a Madhouse-re vagy melyikre mondtátok, hogy ő sajnos kénytelen ezzel a módszerrel élni.) Az Ange-nél az volt a gáz, hogy az lett volna a "jobb", ahogy pl. az FLCL-t is annak szánta anno a Gainax. Na és akkor a Gainaxra visszatérve (mert ez is aktuális XD): épp tegnap olvasom a Mondóban, hogy most ezzel a "csodával" rukkoltak elő, igaz, még viszonylag azt elején jár, de nem mondom, már dizájnra is olyan, mint valami KyoAni koppintás, szal mit mondjak, tőlük nem ezt várnám, még úgy sem, hogy nem vagyok egy nagy Gainax-fanboy. Bár szerintem ez részükről is inkább a "bevállaljuk, mert kell a pénz" kategória, legalábbis remélem. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Persze, azért az elszállt Gainaxos humor ott is befigyelt, de valahogy még így is jobban működött a két főhősnő közti kémia, mint a Diebusterben, ahol az egészből kb. annyi maradt meg számomra, hogy az idegesítő robot (?) csaj folyton "onee-sama!"-zott. ^^"
Az is belejátszott nyilván, bár itt maga az alap is elég eszement volt, mint a legtöbb Go Nagai mű. :) Szóval már az eredeti '70-es animében, ami még teljes egészében a Toei szárnyai alatt készült, már abban is voltak olyan húzások, mint amik a remakeben előkerültek. Egyedül talán azt hiányoltam, hogy az eredetiben sokkal jobban előjött Honey trollkodós oldala. A klasszikus méhkasos jelenet pl. máig az egyik kedvencem. :D
Titkos írta:Ja igen, azt elfelejtettem odaírni, hogy ezt most az ismertebb cuccaik közti legrosszabbként értettem, simán előfordulhat, hogy csináltak még ennél is rosszabb sorozatokat, de nyilván nem véletlen, hogy azoknak már nem nagyon lett kult státusza még a Gainax-fanboyok között sem. XD
A He Is My Master-t, amire gondoltam, azt mondjuk simán az ismertebb műveik közé sorolnám. :)
Titkos írta:Na és akkor a Gainaxra visszatérve (mert ez is aktuális XD): épp tegnap olvasom a Mondóban, hogy most ezzel a "csodával" rukkoltak elő, igaz, még viszonylag azt elején jár, de nem mondom, már dizájnra is olyan, mint valami KyoAni koppintás, szal mit mondjak, tőlük nem ezt várnám, még úgy sem, hogy nem vagyok egy nagy Gainax-fanboy. Bár szerintem ez részükről is inkább a "bevállaljuk, mert kell a pénz" kategória, legalábbis remélem. XD
Igazából már a tavalyi Magica Wars se volt sokkal különb, az előtte levő Stellás animéjük meg egy Girls und Panzer koppintás volt, ami meg is bukott a francba. Az előtt volt egy full középszerű Medaka Box, aminél mondjuk annyi mentségük volt, hogy ők hiába adaptáltak jól, ha maga az alapanyag nem volt egy nagy durranás. Az előtt meg egy Dantalian no Shoka, amivel meg az volt a baj, hogy ráállítottak egy rakás friss arcot, akik nem épp a legjobb adaptációt hozták össze.

Szóval ja, lassan jöhetne már végre valami Abenobashi, vagy Shikabane Hime szerű cucc, mert a lelkesedésem irántuk, kezd jelentősen megcsappanni, visszafelé meg már nem nagyon tudok menni, esetleg még a Nadiat elővehetem. :mosoly:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Egyedül talán azt hiányoltam, hogy az eredetiben sokkal jobban előjött Honey trollkodós oldala. A klasszikus méhkasos jelenet pl. máig az egyik kedvencem. :D
LOL, ez tényleg jó. :D Bár én talán a méheknél is jobban röhögtem a végén a Panther Claw csávó reakcióján. :lol: Az ennyire régi animével csak az a bajom, hogy már nekem is túl retró. ^^" XD Pl. itt is a teljes háttér erdővel, fákkal, bokrokkal, mindennel frankón úgy néz ki, mint valami színházi díszlet. ^^" Egyszer az egyik klasszikus Lupin sorozattal is bepróbálkoztam, de sajnos hasonló okok miatt pár perc elég volt belőle, pedig amúgy ott is kedvelem a karaktert. Szal oké, hogy szokták mondani, hogy sok anime amúgy is spórolós animációval bír, meg értem én, hogy ezek még a 70-es években készültek, de azért az, hogy pl. szegény Lupin három szájtátásos animáció közben mondott el egy egész mondatot, az már kemény spórolás. Plusz valami azt súgja, hogy ezek a kortársaik között (mármint világviszonylatban) sem lehettek túlzottan az élvonalban már anno sem, kb. mint a Godzilla filmek, ahol semmi nem indokolta volna, hogy még a 90-es évek elején készült epizódban is ordítson a szörnyről, hogy plüssmoly, meg ilyenek, de valamiért mégsem öltek bele több pénzt/energiát, hogy kevésbé nézzen ki gagyinak.
Péter írta:...esetleg még a Nadiat elővehetem. :mosoly:
Amúgy arról eddig szinte csak dicséretet hallottam mindenkitől, szóval lehet, hogy megérné. :) Engem az zavart csak benne, hogy ha jól tudom, Anno-nak ehhez is köze volt és sajnos ez abban nyilvánult meg leginkább, hogy pont a főhősnő olyan személyiségre, mint valami Shinji + Asuka "worst mix", vagyis hol depizik, hol meg tsundere módon leordítja az amúgy szintén elég fájdalmasan inkompetens főszereplő srác fejét. ^^" Ezekhez később még csatlakozik egy idegesítő kislány az idegesítő oroszlánkölykével, kb. mintha egy hollywoodi filmből vették volna őket kölcsön, hogy "legyen benne egy aranyos gyerek, meg egy aranyos állat". Plusz a sorozat első negyedében/felében kvázi a "Rakéta Csapat" üldözi őket, csak ők nem Pikachut, hanem a lány nyakában lévő követ akarják megszerezni, ráadásul ha jól rémlik, nekik is van egy "rejtélyes főnökük". :lol: Ami menti a cuccot, az a sztori, a látvány, a zene, stb. XD Bár ez egyéni ízlés kérdése, lehet te jóval kevésbé fogsz tőlük hülyét kapni, meg mondom, aki rendesen nekiült és végignézte, annak általában tetszett. XD (Én csak anno a németen kaptam el belőle egyik-másik epizódot, szóval ennél az animénél igazából nem nagyon mérvadó a véleményem, csak ezt ki kellett már írnom magamból. XD)
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Hogy visszakanyarodjak kicsit, újra elővettem az eddig parkolópályára rakott Parasyteot és... Sose hittem volna, hogy találok egy ilyen animét, de ezerszer jobb, mint a manga. Érdekes az alapsztori, a karakterek realisztikusabbak, mint az eredetiben, szép az animáció és pont annyi brutalitás van benne, amennyi kell. Nem megy át öncélúba. Egyedül a zenéjével nem vagyok kibékülve, mert a vonyító eunuchos openingtől elmenekültek a golyóim, az első pár részben a csaták alá vágott dubstep meg nagyon nem odaillő. Jelenleg a 11. résznél tartok, de gondolom majd letolom power az egészet pár napon belül.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Bár ez egyéni ízlés kérdése, lehet te jóval kevésbé fogsz tőlük hülyét kapni, meg mondom, aki rendesen nekiült és végignézte, annak általában tetszett. XD
*felteszi a kezét* Nekem igen nagyon tetszett. ... bár tegyük hozzá, hogy kb. 16 lehettem, mikor én is RTL II-n néztem németül, és azóta csak egyszer néztem újra úgy 6-7 évvel ezelőtt.
Titkos írta:...pont a főhősnő olyan személyiségre, mint valami Shinji + Asuka "worst mix", vagyis hol depizik, hol meg tsundere módon leordítja az amúgy szintén elég fájdalmasan inkompetens főszereplő srác fejét. ^^"
Valóban voltak a címszereplőnek idegesítőbb megnyílvánulásai, de leszámítva, a sorozat kétharmadánál leadott 2-3 részes durcáját, nekem egyszer sem volt túl terhes. ... Also, a durci feloldása egy out of the blue (pun intended) jött mjúzikel epizód volt.
Titkos írta:Ezekhez később még csatlakozik egy idegesítő kislány az idegesítő oroszlánkölykével, kb. mintha egy hollywoodi filmből vették volna őket kölcsön, hogy "legyen benne egy aranyos gyerek, meg egy aranyos állat".
Az volt az első rész anno, amit láttam, amikor Marie csatlakozik a csapathoz. Spoiler: Úgy kezdődik, hogy a főhősnő és a főhős megtalálják, amint édeasnyja és édesapja lelőtt hullája alatt fekszik ájultan. Ezután valahogy megengedőbb voltam a szereplővel, h néha idegesítő volt kicsit. Az oroszlán kölök az vicces volt, csak nem értettem soha, hogy most így ebben a világban az oroszlánok majdnem emberi inteligenciával bírnak, vagy mi van. XD
Titkos írta:.. ráadásul ha jól rémlik, nekik is van egy "rejtélyes főnökük". :lol:
Ha emlékezetem nem csal, akkor nem, nem volt. a "Jessie" volt a főnök. Akire esetleg gondolsz, az történet főgonosza, akinek semmi köze nincs hozzájuk. De kétségtelen amúgy Geovanni-san mindig borzasztó elegáns. (leszámítva a Ku-Klux-Klan csuklyával egybe épített szomorú bohóc álarcát. :v )

Most így belekötögetve biztos úgy hangzottam, mint egy annoyed fanboy, aki védi a nagy kedvencét... és kb. ez is voltam. :v Ha leveszem a nosztalgia szemeseimet természetesen meg kell állapítanom, hogy valószínűleg nem volt ez egy tökéletes anime. Sőt talán még egy top20-as listámba sem tenném be, de mint ahogy te is írtad az átívelő sztori és a látvány nagyon rendben van, még ha néha teljes randomkodásba ment is át a dolog. Célközönség szerintem inkább egy kis kamasz, mint a mi "nagy öreg animés" korosztályunk, de ettől függetlenül én bátran merem ajánlani, 39 részével nem is vészesen hosszú, ha valami Vernés/steampunks/retró cuccot akar valaki nézni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:
Titkos írta:.. ráadásul ha jól rémlik, nekik is van egy "rejtélyes főnökük". :lol:
Ha emlékezetem nem csal, akkor nem, nem volt. a "Jessie" volt a főnök. Akire esetleg gondolsz, az történet főgonosza, akinek semmi köze nincs hozzájuk. De kétségtelen amúgy Geovanni-san mindig borzasztó elegáns. (leszámítva a Ku-Klux-Klan csuklyával egybe épített szomorú bohóc álarcát. :v )
Bocs, akkor kevertem, de igen, rá gondoltam! :D (És lol, én is akartam írni, hogy "...aki meg pluszba még a Ku-Klux-Klán tagja/vezetője". :lol: ) Valamiért nekem úgy maradt meg, hogy ő a helyi "Giovanni", aki "Jessiéket" küldi, mert nagyon kell neki a kő. XD Amúgy jól rémlik, hogy egyébként ilyen "korunkat megelőző technikával bírunk" szervezet az övék? Szal kicsit ők a helyi nácik/Hydra. XD (Volt is valami olyan, hogy meghallja, hogy Nadia-ék repülővel utaztak, vagy valami ilyesmi és nem is azon borul ki, hogy ilyen egyáltalán létezik az 1800-as évek végén, hanem, hogy valaki megelőzte őt az elkészítésében. :lol: Spoiler: Bár mintha ez meg lett volna magyarázva, hogy a fazon az atlantiszi technikát, vagy annak az alapjait/mintáját használja, attól ilyen táp. XD))
Cruel Angel írta:Most így belekötögetve biztos úgy hangzottam, mint egy annoyed fanboy, aki védi a nagy kedvencét... és kb. ez is voltam. :v Ha leveszem a nosztalgia szemeseimet természetesen meg kell állapítanom, hogy valószínűleg nem volt ez egy tökéletes anime. Sőt talán még egy top20-as listámba sem tenném be, de mint ahogy te is írtad az átívelő sztori és a látvány nagyon rendben van, még ha néha teljes randomkodásba ment is át a dolog. Célközönség szerintem inkább egy kis kamasz, mint a mi "nagy öreg animés" korosztályunk, de ettől függetlenül én bátran merem ajánlani, 39 részével nem is vészesen hosszú, ha valami Vernés/steampunks/retró cuccot akar valaki nézni.
Ha ilyen vagy annoyed fanboy módban, sose fogjak ki rosszabbat. :D :wink: Amúgy persze, én sem mondom, hogy nézhetetlen vacak lenne, vagy ilyesmi, csak volt benne pár hülyeség, ami engem már 15-16 évesen is zavart/idegesített és most így kb. 15 év után végre megkaptam a lehetőséget, hogy egy "terápia" keretében kiírjam ezeket magamból. XD Ennek ellenére még így is jóval többre tartom ezt a sorozatot, mint a Gainax későbbi cuccait (lásd FLCL és társai, "akikről" épp az előbb beszéltünk itt Péterrel... XD), mert itt legalább tényleg volt egy történet, háttérsztori, A-ból B-be való eljutás, stb., nem csak az a "randomkodunk bele a pofádba!" stílus, ami 2000 óta nagyrészt jellemezte a stúdiót. Plusz talán pont a fiatalabb célközönség miatt, de azon kevés sorozataik egyike volt ez, ahol úgy éreztem, hogy egyik elem sem került túlzottan előtérbe a többi kárára. Szal pl. az EVA-nál már nagyon előjött a filozofálgatás, a kamaszkori depi, stb., az FLCL-nél a "totál kilúgozták az agyamat!" érzés, stb. Ez sokkal inkább "egyben volt", hogy úgy mondjam. Spoiler: És Gainaxhoz (főleg az Anno-féle Gainaxhoz... XD) képest kivételes dolognak számít, hogy happy end-el zárták a sztorit. XD Na, ilyenre konkrétan nem is nagyon emlékszem tőlük azóta sem, bár nem állítom, hogy minden sorozatukat láttam, de ha saját cuccal rukkoltak elő, abba jellemzően beleírtak vagy valami totális "MIÉRT CSINÁLJÁTOK EZT VELÜNK???" lezárást, vagy minimum egy keserédes befejezést kaptunk, ami úgy-ahogy boldog, de azért a "tüske" mindig ott marad a szívünkben. Itt ilyenre nem emlékszem és ez egyáltalán nem volt baj. :D Plusz vicces látni a "proto-EVA-s" áthallásokat, pl. az Anno-féle Nemo engem kicsit mindig Gendo Ikarira emlékeztetett, meg ilyenek. XD Ja és igazad van, azt tényleg megemlíthettem volna, hogy ez félig-meddig egy Verne regény adaptáció, valamint ha valakinek fekszik a steampunk, valószínűleg annak is tetszeni fog. :)

Amúgy van még pár ilyen sorozat (höhö, Ezüst Nyíl, majd egyszer arról is írok... XDDDD), amiket +10 évvel idősebben megnézve, mint ahány éveseknek szánják őket, már némileg "fájnak", illetve jobban láthatóak rajtuk azok a furcsaságok, amik fiatalabb korunkban még nem annyira tűntek fel, de ez nem feltétlenül baj, inkább ilyen sorozatból legyen több, mint olyanokból, amik csak szimplán gázok. :dirr:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Amúgy van még pár ilyen sorozat (höhö, Ezüst Nyíl, majd egyszer arról is írok... XDDDD)
Then I'll fight with you. (Ezt most csak azért mondom, mert egy pár éve én is újráztam és bár volt egy valag olyan dolog, amikkel nem voltam kibékülve [főleg a sztorit és a kapkodós pacinget illetően], viszont nem igazán foglalkoztatott, lévén egy annyira szórakoztató, GAR és magába szívó sorozat, hogy még a súlyosabb bűneit is képes voltam lenyelni.)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Elkezdtem a Gungrave-t, és hát így 11 rész után nem vagyok tőle hasraesve. Egyrészt a látványvilág meglehetősen retro, ahhoz képest hogy ez egy 2003-4-es cucc , bár meg lehet szokni. Zeneileg szintén nem egy nagy szám, a sztorit már kb. 100-szor láttam eddig az összes maffia-és gengszterfilmben, úgyhogy sejtem mire megy ki a játék Harry részéről. És ami a fő gond: hogy nincs olyan karakter akivel szimpatizálnék. Harry egy törtető és pragmatista gazember, viszont Brandonnal se nagyon tudok együttérezni, mert ő meg valahol egy pszichopata állat. Szal értem én hogy alapból egy hűséges meg csendes kutyatípus, de azért mégiscsak a maffia kivégzőembere, ráadásul nem úgy tűnik mintha nagyon nehezére esne a meló. És nekem nem ezzel van a bajom, hanem hogy egyiken sem olyan stílusosak, hogy az ilyesmit el tudjam nézni nekik. Én legtöbbször az antagonistákkal és az antihősökkel szimpatizálok, de itt egyszerűen nem mutattak eddig semmi olyasmit, amitől egyediek vagy érdekesek lettek volna. Rossznak nem mondanám, csak eddig semmi újat nem mutatott. Talán a 2. felére beindul. Csak az első részben azok a ghoulok vagy mik szintén elég idétlenek voltak, remélem nem arra fog kimenni a végén a játék, hogy ezeket kell irtani -_-.

Még régesrégen elkezdtem a Hellsing Ultimate OVA-t, de nem jutottam tovább az 1. résznél, most viszont lenyomtam a 4.-ig. Hát LEL. :D Annyira pozőr és művéres meg idétlen, hogy nem tudom nemszeretni, pedig régen az első sorozatnak azért voltunk nagy fanjai, mert "húha de dark" és "Alucard az ász". Na az OVA ennek a tökéletes ellentéte, de annyira túl van pozőrködve, hogy már vicces. Millenium LOL, Seras LOL, Walter LOL Schrödinger LOL, Alucard meg GIGALOL, szal ezt is nézem.

És persze megint elővettem egyik nagy kedvencemet, a Code Geasst, mer nem láttam már vagy fél éve :D Ahogy így nézegetem sokadjára, elég sokminden merült fel bennem Lulukával kapcsolatban, majd leírom a topicjába ha végeztem vele. Na most jöhetnek a kövek, hogy a kőkemény gengszterek nem jönnek be, de a megalomán anorexiás pszichopaták meg igen, hát ezvan :P

A Shiki, a Nanatsu on Taizan és a Monster is itt figyel a vinyómon, szal ha végeztem a Hellsinggel és a Gunnal, ezeknek is nekiesek, főleg a Monsterrel szemben vannak nagy elvárásaim, mert úgy hallottam vannak benne "durván orvosi eset" karakterek, és már egymillió éve meg akarom nézni. FMA-Brotherhood és Fate-széria felkészül, amennyit szövegel róla Cruel, már nagyon látni akarom.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Then I'll fight with you. (Ezt most csak azért mondom, mert egy pár éve én is újráztam és bár volt egy valag olyan dolog, amikkel nem voltam kibékülve [főleg a sztorit és a kapkodós pacinget illetően], viszont nem igazán foglalkoztatott, lévén egy annyira szórakoztató, GAR és magába szívó sorozat, hogy még a súlyosabb bűneit is képes voltam lenyelni.)
Én egyelőre amit láttam belőle, szétröhögtem rajta az agyam. XD Szal a végén a Dragonballba illő medvés kivégzés (Raditz állítom, kíméletesebb halált kapott... XD), meg úgy általában véve az öncélú vérengzés (egyik conon egyszer erre az animéből csináltak egy Mortal Kombat AMV-t, mondjam, hogy tökéletesen passzolt? XD), vagy hogy ott van a nagypapi, aki elvileg az egyik protagonista lenne, de közben egy bosszúvágytól elvakult, álltokkal nem ritkán szadistán bánó, az emberekkel is agresszív, köcsög módon viselkedő vén f@sz. :D Na persze ahogy a Nadia esetében, úgy a teljes megnézés előtt erre sem akarok végső ítéletet mondani, szóval nyugodtan fightolhatunk, de majd csak ha végignéztem rendesen. :wink:
Surci írta:FMA-Brotherhood és Fate-széria felkészül, amennyit szövegel róla Cruel, már nagyon látni akarom.
Az előbbit meg én nem győzöm folyton ajánlgatni. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Az ennyire régi animével csak az a bajom, hogy már nekem is túl retró. ^^" XD
Nekem a '70-es éra még bejön, viszont '60-as és az annál régebbi már nem vonzz annyira, az már kezdi nálam is azt a határt átlépni, ami már "túl retro". :)
Titkos írta:Pl. itt is a teljes háttér erdővel, fákkal, bokrokkal, mindennel frankón úgy néz ki, mint valami színházi díszlet. ^^"
Lehet egyedül leszek a véleményemmel, de nekem az pl. nagyon bejött. :) Sokkal esztétikusabbnak tartom, mint a manapság divatos, stilizált fotókra hajazó háttereket, amikre esetleg még rádobnak valami photoshopos lencsefényfoltra emlékeztető hatást. Főleg akkor "jók" az ilyenek, amikor a karakterekhez képest vagy 10x olyan részletesek. :D (A jól ismert "contrast much" ugye.)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kivégeztem a Gungrave-t. Hát nemtom. Az első fele jobban tetszett, a másodikban azok a porcelánzombik elég röhejesek voltak. Viszont egy dolog miatt érdemes volt végignézni, az pedig a rendezés. Valami zseniális, főleg az utolsó rész és a liftes jelenet, az nagyon ütött. Végig olyan érzésem volt hogy nem is animét, hanem valami élőszereplős filmet nézek... Viszont azok a hülye szupralizált alakok Harry menchmenjeinek, hát nem bírtam megállni röhögés nélkül, ahogy az Orcmaneket (LOL) se. Szal azért hangulata volt ennek a cuccnak, csak a második felében az ilyesmikkel rendesen sikerült elcseszni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Surci írta:Kivégeztem a Gungrave-t. Hát nemtom. Az első fele jobban tetszett, a másodikban azok a porcelánzombik elég röhejesek voltak. Viszont egy dolog miatt érdemes volt végignézni, az pedig a rendezés. Valami zseniális, főleg az utolsó rész és a liftes jelenet, az nagyon ütött.
Nekem a végén a kocsmás rész is baromira bejött, meg előtte Bunjival a végső leszámolás.
Surci írta:Végig olyan érzésem volt hogy nem is animét, hanem valami élőszereplős filmet nézek... Viszont azok a hülye szupralizált alakok Harry menchmenjeinek, hát nem bírtam megállni röhögés nélkül, ahogy az Orcmaneket (LOL) se. Szal azért hangulata volt ennek a cuccnak, csak a második felében az ilyesmikkel rendesen sikerült elcseszni.
Ez mondjuk annak tudható be, hogy valamennyire azért muszáj volt nekik magukat tartani az alapanyaghoz, ami amúgy egy, még a saját korában is meglehetősen középszerűnek számító játék volt.

Az Orcmanek amúgy még nem is lettek volna annyira rosszak, ha nem olyan idétlenül vonyítanak, meg nem úgy törnek szét, mint ha porcelánból lennének. Amin viszont én is felröhögtem, az a "Bobcopter" volt. :LOL:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Péter írta:Nekem a végén a kocsmás rész is baromira bejött
Jaja, az nekem is. Mondom, hangulatilag nem volt rossz ez a cucc, rendezésileg meg egyenesen király, de azok a hangulatromboló debilségek nem kellettek volna bele.
Péter írta:Amin viszont én is felröhögtem, az a "Bobcopter" volt.
Én a SkorpióLee-n is rohadt nagyot röhögtem, főleg hogy mellé még nyomták azokat a tipikus Bruce Lee-hangeffekteket... Szal az ilyenek nem a komolyanvehetőséget erősítették.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ja, a porcelánzombik és a superiorok rontottak kicsit a dolgon és nem is feltétlen azért, mert be lettek hozva, hanem ahogy kivitelezték őket (igen, HeliBobot én is "imádom" :D). Mondjuk én ezt egy apró kis kellemetlenségnek tudtam be, lévén minden más felső-felsőkategóriás volt, legalábbis nálam.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hellsing Ultimate kipipálva. Én baromijól szórakoztam a beteg humorán és a túltolt pozőrségen XD A legkeményebb szvsz még csak nem is Alucard volt (ő simán hozta a szokott lenyomhatatlan boss-formáját), hanem Seras, főleg a Zorin elleni fightban, amikor átvált idegbetegbe és teljes értékű vámpír lesz. A Millenium oldaláról a Százados az, akinek egy szó szövege nem volt az egész sorozatban, de lejött róla, hogy IGENCSAK DURVA ARC. És az a sok baromság, amivel telepakolták, na az kész :D A legjobban azon röhögtem ahogy Maxwell egy katonai helikopteren szállított pápamobilból (!!!!) osztja az észt a középkori inkvizíciós hóhérruhába öltözött seregeinek XDDDD De az Őrnagy véget nem érő monológjai is marha jók voltak, + ahogy Schrödingert pofánlövik vagy tízszer :D

Nanatsu no Taizai - 3 rész után dropped, még így is sokat adtam neki. Igen erős AgK!-utánérzet debilségben, karadesignben, borzalmas színkezelésben, röhejes fanszervízben, és az a malac is rohadtul ingerelt.

Aztán Sidonia no Kishi. Rui és Cruel ajánlották, én meg ránéztem és Tsutomu Nihei mangófeldolgozás? Régesrégi Blame- és Biomega-fanként alap hogy kell! Főleg hogy imádom azt a szürreális képi világot amivel Nihei dolgozik. Aztán lenyomtam az első sorozatot + ep4-ig a másodikat. Először is az első szériáról amitől nem voltam elájulva:

1. 3DCG - az első 3 epizód alatt majdnem kirohadt a szemem, de szerencsére meg lehet szokni, úgyhogy egy idő után észre se vettem már, sőt máshogy lassan már el se tudnám képzelni ezt a cuccot.Viszont sajnálom hogy a Nihei-mangók alaphangulatát adó hátterek csak ritkán jelennek meg benne a maguk végtelen tereivel... mondjuk az úgyis csak papíron az igazi, szal ez nem feltétlenül az anime hibája.
2. Mecha - Alapból nem vagyok jóban a mechával, és ebben ráadásul még szarul is néznek ki, semmi fantázia nincs bennük.
3. Megint egy balfasz a főszereplő. -_- Szerencsére nem az az igazi Shinji-fajta, de akkoris. Az elején még értem, hogy új közegbe kerülve meghúzza magát, de hogy kb az egész sorozat alatt nem nagyon lehet kipréselni belőle más választ egy kérdésre, mint hogy "Haa..." meg "Un..." és "Hai..." és hasonló kötőszavakat az Ikari-féle repertoárból, hát egy kicsit unalmas már. Persze kapásból három csaj is beleszeret, naná, az ilyenekre buknak a nők.
4. Tisztára az volt az érzésem hogy ezt a sztorit én már egyszer láttam. Asszem valami NGE címen futott úgy 20 évvel ezelőtt. Tokyo 3-at... vagyis a Sidoniát Gendo Ikari... azaz Kobayashi parancsnok védelmezi a rátörő angy... vagy na, miket beszélek már, Gaunák ellen egy felsőbb vezető titkos szervezet, a SELEE... izé, a Halhatatlanok Tanácsának megbízásából. A legerősebb fegyverüket, az EVA-01-t... vagymit, a Tsugumorit-et persze csak egy ember, a béna Shinji... izé Tanikaze Nagate tudja vezetni, akinek különleges tehetsége van persze a pilótasághoz (azt értékeltem hogy itt legalább meg van magyarázva a szimulátoros gyakorlatokkal, hogy miért is olyan remek pilóta, csak valahogy átjött ez a Shinji-feeling akkor is)... Midorigawa operatív parancsnok és Kobayashi duója is igencsak emlékeztet a Gendo & Misato-féle felállásra, aztán Ayanamit... izé Tsumugit is egy angyalból és Yuiból... ill. egy Gaunából és Hoshijiro-ból klónozták, stb... Én nem tudom mennyit "merített" Nihei az Evangéliumból ehhez a cucchoz, azt sem zárom ki hogy véletlenek ezek az egyezések, csak annyira ismerős volt, hogy nem tudtam nem észrevenni.
5. Ezmiez? A plot szerint egy halhatatlan elit pilóta, de jelezze nekem legyen szíves, aki nem egy beszélő, konyhalány-ruhába öltöztetett robotkezű medvét lát a képen -_- Ahhoz képest hogy elég komolyan akarja venni magát ez az anime, hát... Tudom persze, hogy Nihei-nek ez az egyik "védjegye", már a Biomegában is volt egy (de minek...)

De ezen benyomások ellenére nem mondanám rossznak ezt az első évadot, főleg az ilyen Aldnoah Zerokhoz képest, mert annál ezerszer jobb, és nyilván ez a 13 rész a mangó első részéből készült, így főleg felvezetés, csak én ezt már láttam párszor ilyen tálalásban (és az NGE után már a többi is uncsi volt).

S2 Ep1-4

Ez viszont már tetszett. Ebben a 4 részben több minden történt mint az első szezonban összesen. Jó ötlet volt behozni Tsumugit (direkt respect a kinézetéért, a többi alkotó 90%-ban ilyenkor egy lolit tesz be brutkózni a sztoriba, bár valahol őt is felfoghatjuk annak :D) és az Ochihai-féle vonalat + Kobayashi hatalomátvételét, mert így már van némi sztori is a szokásos "monsta of the week"-epizódok helyett. Az elején úgy éreztem hogy nem vesztettem volna sokat ha nem kezdem el, most viszont már úgy, hogy bánnám ha nem folytatnám, szal nézzük ezt is. Mintha a 3DCG isjavult volna egy kicsit. A fényeffektek viszont már az elejétől fogva bejöttek, főként amikor valami alakzatot vesznek fel a mechák és úgy turbóznak be :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése