Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Látta innen valaki a Kaibutsu Oujo avagy Princess Resurrection / Monster Princess című darabot? Ha igen, milyen nyomokat hagyott benne? :D Már sokadjára jön velem szembe a neten (mintha kérné, hogy nézzem meg XD), viszont picit aggódom, mert eléggé ilyen "generic supernatural harem stuff"-nak néz ki.
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

A Hellsing Ultimate és a Sydonia nekem kriptonit. Az első úgy a sztorija miatt, a második a flying-spaghetti monsterek és a retro-CGI élmény miatt. Tökéletesen megidézték vele a 90-es évek végét :D

Én most a Parasyteot fejeztem be.

A mangában anno relatíve messze jutottam és ez tipikusan egy olyan sorozat, aminek jót tett az animefeldolgozás. Sokkal jobban átjön így a főszereplő változása, megkeményedése.

Bírtam, ahogy a tök átlagos Shinichi szépen-lassan "badass" lett. Tetszett, hogy hogyan tompulnak el az érzelmei a sok borzalomtól, amit ő eleinte Migi hatásának tudott be. És az is, hogy a végén tök reálisan összeroppan a sok veszteség súlya alatt és megint érzékennyé válik.

A főhős-Migi és főhős-Murano viszony nagyon jól volt ábrázolva. Tetszett, ahogy a kegyetlen logikával működő parazita szépen-lassan "emberré" válik és az is, ahogy Shinichi szerelme mennyit szenved a főhős megtörtsége miatt, hogy hogyan próbálja megmenteni (néha fel-feladva az egészet).

Kana szerintem kicsit belekavart az elegybe (már a mangában is ezt gondoltam róla), de betöltötte a funkcióját ő is. Tökre tetszett, hogy Shinichit hogyan látta a végén védelmezőnek.

A grafikája rajzolt része bejött, de a hátterekben mozgó CGI extrák nagyon igénytelenek voltak. A szinkronja/zenéje elég hullámzó volt. A főszereplők hangja nagyon passzolt, főleg Migié. De mikor meghallottam Shinichi anyját először beszélni, elröhögtem magam. Nagyon hallatszott rajta, hogy ő már csak három részig fog élni. Az OST nagyrészt stimmel, de a sorozat-eleji harcok alatti dubstep nagyon nem kellett volna...

A sorozatot MAL-omon az apró hibái és amiatt a két dolog miatt pontoztam 7-esre, hogy:
-Hogy a francba bírnak olyan sztoikusan viselkedni a főszereplők a megcsonkított hullák mellett?
-Miért kellett a végére ez a rengeteg környezetvédősdi és eröltetett empátia? Az egész sorozat arról szólt, hogy tömeggyilkos szörnyek jöttek a Földre és teljesen logikusan meg kell védeni tőlük a fajunkat. Oké, tetszett a gondolkodóbb parazita, (Tamura Reiko) emberivé válása és az is, hogy valamennyire az ellenség megértésére ment ki az egész. De könyörgöm, miért kellett beletörődni, hogy ők a Föld immunrendszere és megbocsátani nekik azt a rengeteg mocskot, amit műveltek főleg úgy, hogy nem is kell feltétlenül embert enniük? Dühítő, hogy ilyen nevetséges feladás az egész történet vége.

Úgyhogy jó sorozat volt ez nagyon, csak a végén tableflippeltem.

Aztán pedig végére értem a Death Paradenek is. Az első három része tetszett, de aztán észrevettem, hogy az ítéletek csak azalapján születnek, hogy Decim hogyan húzza fel az embereket és hoz ki belőlük szélsőséges reakciókat. Itt elkezdtem baromira haragudni a sorozatra... Az, hogy valaki jó, vagy nyugodt nem ugyanaz. De amin a legnagyobbat csodálkoztam, hogy Chiyu Decim szemébe is olvassa, hogy ez baromság. Imádtam a sorozat képi világát, karaktereit, helyszínét és témáját egyaránt. Tetszett benne az öngyilkosság utáni megbánás, gyilkos és gyilkos különbsége, a halál öregkori elfogadása és az, hogy hogyan hat az emberekre a szerelem/ragaszkodás.

Végső mondanivalója kibontakozása után (hogy megértés nélkül nem lehet igazságosan, megértéssel pedig fájdalom nélkül itélkezni mások fölött) pedig azonnal meg is adtam rá a 10-et

Egyedül az nem tetszett, hogy a sorozat végén csak Nona és a belső köre szűrte le ezt az igazságot, Oculus (Isten?) pedig továbbra is elzárkózott tőle. De mit érdekli ez, ha ő maga is megmondta, hogy a bírák csak bábok? Plusz Miyu elitélését én egyszerű bosszúnak éreztem.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Shirosaki írta:A Hellsing Ultimate és a Sydonia nekem kriptonit. Az első úgy a sztorija miatt, a második a flying-spaghetti monsterek és a retro-CGI élmény miatt. Tökéletesen megidézték vele a 90-es évek végét :D
Hát a Hellsingtől nem várható olyan hűdekomoly sztori, nem is azért nézi az ember. Eleve az van, hogy feláll egy mással szemben a Hellsing Intézet, a Millenium és az Iscariotes, aztán gyalulják egymást mindenféle pózőr és véres módon XD

LOL Sidoniáról először nekem a Vandread 3DCG robotjai ugrottak be :D Amúgy csak először zavaró, aztán hamar megszokja az ember.
Shirosaki írta:A sorozatot MAL-omon az apró hibái és amiatt a két dolog miatt pontoztam 7-esre, hogy:
-Hogy a francba bírnak olyan sztoikusan viselkedni a főszereplők a megcsonkított hullák mellett?
-Miért kellett a végére ez a rengeteg környezetvédősdi és eröltetett empátia?
Az első ponthoz annyit, hogy Shinichi szvsz már annyira megszokta az egészet, hogy egy idő után nem okoz különösebb traumát neki a dolog, viszont ennek ellenére lelkileg így is eléggé megviseli. A második ponttal viszont egyetértek, nekem is feltűnt hogy mennyire nem odaillő a mindenféle környzetvédő szempontokon való moralizálás, különösen amikor Goto-val álltak szemben -_- A magam részéről 9/10-esre értékelem ezt a cuccot (ha még nem tettem volna meg eddig), szvsz a 2014-es év egyik legjobb animéje volt.

A múlt héten lenyomtam a Shikit, és megintcsak felemás érzéseim vannak, bár most a pozitív irányba billen a mérleg nyelve. Azt mondják nehezen indul be, meg lassan halad a sztori, stb.. Hát szerintem pont hogy az első 15-6 rész a leghangulatosabb, sőt van ahol azért parázni is lehet (ami egy animénél nagy szó, pl. amikor kívülről kaparásszák a vámpírok az ablakot). Aztán amikor elkezdődik a trancsírfest, na az annyira már nem jött be. Persze lezárásnak nem volt éppen rossz, de az ábrázolásmódon azért eléggé leakadtam. Mármint nem a karózással volt bajom, hanem hogy 2-3 napig teljesen véres arccal és ruhában járkálnak a falusiak, és ez senkit nem zavar... Ami meg vicces volt, azok a mindenféle hihetetlen hajak :D Szvsz komolyanvehetőbb lett volna ha nem használják fel a teljes színskálát és sz összes létező szürreális anyimuhajdesignt, de szerencsére nem volt zavaró, csak nem épp a dark hangulatot erősítette... De tényleg nem akarom ekézni ezt a cuccot, mert nem volt rossz, még a vámpírok viselkedése is sokkal "reálisabb" volt mint a legtöbb animében. És még egy: VÉGRE NEMCSAK ISKOLÁSOK A FŐSZEREPLŐK!!!! Bevallom nagyon örültem hogy Oozakit így előtérbe tolták, egy felnőtt, köztiszteletben álló orvost, aki képes is úgy viselkedni, ahogy az életkora, tudása és társadalomban betöltött rangja alapján elvárható. Nem volt rossz, egy 7.5-el meg is jutalmazom. ja és a 2. opening tetszik.

Elkezdtem az FMA Brotherhoodot is. Mivel még a felénél sem járok, egyenlőre csak az első benyomásaimat írnám le. A 13-14. résztől felfelé nagyon más irányba megy mint az első sorozat. Persze tudom, hogy ez a mangán alapszik, és amikor az elsőt készítették, még kb az egyharmadánál állt a mangó, aztán ezért is lett olyan a befejezése, amilyen... De azért akkor is durva hogy pl. Greedet már a 15. részben kicsinálják? WTF??!?!A régi sorozatban a 20-25. epizódig fel se tűnt és vagy hét-nyolc részig szenvedtek, míg nagynehezen elintézik, itt meg 10 perc alatt hazavágják, ráadásul Wrath?! Greed volt a kedvenc homonculusom (Envy mellett), azért is bírtam anno hogy olyan sokat szerepelt, mert az első sorozatban valami barominagy arc volt (olyan igazi stricikirály figura XDDDD) , itt meg kb ki se volt bontva a jelleme rendesen, hanem egyből lenyomták. Vagy amikor Roy kicsinálja Lustot a 20. részben, csak bámultam hogy mivan!? Rá is néztem a Brotherhood Wikire, hogy ez most komoly? Lust volt az egyik főellenség az első sorozatban, itt meg kevesebb mint a harmadánál vége?!?!? Most tartok az ep. 26-nál, az első nagy harc megy Envy-vel, azért remélem őt még nem nyuvasztják ki ilyen korán, mert már kb egyetlen király szereplő sem marad a sötét oldalról... Ezeket nem hibaként akarom felróni, csak furcsa az első anime után... De ezt a Ling-es szálat se tudom egyenlőre hova tenni, bár most még nem is akarom, lehet hogy lesz szerepe a későbbiekben, csak eddig úgy kilóg nekem az animéből. Ja és az animáció teljesen okés, viszont ami feltűnt nekem is, azok a hátterek. Tényleg elég igénytelenek, főleg a régi FMA-val összehasonlítva, pedig van köztük 5-6 év... Nem zavaró, csak nem bírtam nem észrevenni. Ezeket leszámítva nagyon bejön, bár kicsit néha sokallom az SD-fejeket, de a komoly jeleneteket nem baromkodják el. Majd meglátom sztori-vonalon mi lesz ebből, eddig egész érdekes, remélem a végébe több koherencia szorul mint az első anime meglehetősen inkonzisztens befejezésébe.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Surci írta: Az első ponthoz annyit, hogy Shinichi szvsz már annyira megszokta az egészet, hogy egy idő után nem okoz különösebb traumát neki a dolog, viszont ennek ellenére lelkileg így is eléggé megviseli. A második ponttal viszont egyetértek, nekem is feltűnt hogy mennyire nem odaillő a mindenféle környzetvédő szempontokon való moralizálás, különösen amikor Goto-val álltak szemben -_- A magam részéről 9/10-esre értékelem ezt a cuccot (ha még nem tettem volna meg eddig), szvsz a 2014-es év egyik legjobb animéje volt.
Jogos, rosszul fejeztem ki magam. Konkrétan Muranonál zavart ez. Shinichitől persze, én is ilyen reakciókat vártam el.

FMA-ról: Lingnek igen nagy szerepe lesz később. A hátterekről nekem nincs sok emlékem, de azok annyira nem zavartak, ami viszont igen, hogy a zenéje meg se ugorja az alapsorozatét. Az openingek nagyon jók, de az OST többi része elég erőtlen, nem hangulatkeltő, csak sima aláfestés. Mikor Envy végső formáját látod majd, azon a CGI-on pedig konkrétan vérzett a szemem. Viszont így is az FMA Brotherhood az egyik kedven animém.

Amúgy tök más főellenségekkel fogsz majd benne találkozni és olyan karakterek válnak majd badassekké (Kimblee, Armstrong tábornok, a Führer - azért hívom így, mert jobban hangzik) akik a régi sorozatban háttérbe voltak küldve. Engem anno az sokkolt le, hogy Bosque Grand, aki ugye anno egy elég kulcsfigura volt, a Brotherhoodban konkrétan öt percig szerepel.

Amióta ezt írtam, végignéztem az Ookami no Kodomot. Nagyon tetszett. Szép történet egy egyedülálló anyáról és a nehézségeiről. Valahol mintha úgy olvastam volna, hogy sokan nem szeretik a végét, de engem az se zavart. Nekem az jött át belőle, hogy milyen fontos, hogy mindenki megtalálja a maga helyét a világban és hogy egy igazán jó szülő ezt elfogadja még akkor is, ha borzasztóan nehéz. Az viszont nagyon elszomorító volt, hogy cserébe gyerekei helyükre kerüléséért Hana a film végére teljesen egyedül maradt.

Ame döntését megértem, bár borzasztóan hálátlannak tartom miatta. Ugyanis én magamat is egy önző kívülállónak tartom, pont amilyen ő is volt a filmben. Aki így keresi a saját helyét a világban, ezért pedig néha megbánt másokat és magába fordul (azzal a különbséggel mondjuk, hogy én sose tudnám így otthagyni a szeretteimet) és ezért bár nem értek egyet azzal, amit tett, megértem hogy milyen fontos is volt az neki, hogy megtalálja a szerepét.

Mindig rácsodálkozok azokra az animékre, amik tudják tolmácsolni nekem is a szülőség áldozatát/örömét, ugyanis én utálom a gyereket és a családalapítás legmagasabb szintje, amiben gondolkodom, a házasság. Ezért nagyra értékelem, hogy ez egy az én szememben is ilyen szép és érthető történet volt arról, hogy mit is jelent igazán jó szülőnek lenni. Kábé eddig ezt az Usagi Drop tudta csak nekem közvetíten.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Aztán amikor elkezdődik a trancsírfest, na az annyira már nem jött be. Persze lezárásnak nem volt éppen rossz, de az ábrázolásmódon azért eléggé leakadtam.
Pedig a trancsírnál csúcsosodott igazán ki a (kissé szakállas, de amúgy baromi jól előadott) mondanivaló. Jó, a "mondanivaló" talán kicsit erős szó; nevezzük inkább morális kérdés-csokornak. :3 Apropó (somewhat unreleated): Valamikor majd nézzél Tatami Galaxy-t is. 11 epizód össz-vissz és szerintem neked nagyon bejönne.

Más: Ie Naki Ko

Méltatlanul hanyagolt, kiváló alkotás, még úgy is, hogy néha fájóan gyerekes (a majmok), illetve a farkasos epizódra egyszerűen nincs bocsánat.

Ezeket leszámítva szinte minden komponensében kimagasló, kivéve talán a karaktereket, akik annyira nem nőttek azért a szívemhez, mint ahogy azt az anime szerette volna. A megvalósítás - '77-es mivolta ellenére - pazar (még ha a hátterek kissé elnagyoltak is), a drámai része pedig erős és működőképes. Itt meg is említeném, hogy sokszor valami félelmetesen depresszív jelleget ölt a sorozat - a 26. rész konkrétan egy mészárszék a léleknek, ami, a fentebb említett "néha nagyon gyerekes" résszel kontradikcióba keveredhet így olvasva, de nem; Dezaki mindig tudta, hogy mikor minek van itt az ideje és hagyott szépen mindent kibontakozni a megfelelő mederben, nem pedig élesen váltogatva a hangulatok közt (egy-két mai anime példát vehetne róla). A directing az utolsó 3 részben csúcsosodott igazán ki, és győzött véglegesen meg, hogy az Ie Naki Ko egy elsőosztályú dráma és fejlődésregény. (A '70-es évek animéi meg amúgy is ilyen soft spot nálam, szal...)

8 (fölé)/10 (Ezt meg valahogy félelmetesen addiktívnek találtam. :D)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta:Pedig a trancsírnál csúcsosodott igazán ki a (kissé szakállas, de amúgy baromi jól előadott) mondanivaló. Jó, a "mondanivaló" talán kicsit erős szó; nevezzük inkább morális kérdés-csokornak. :3 Apropó (somewhat unreleated): Valamikor majd nézzél Tatami Galaxy-t is. 11 epizód össz-vissz és szerintem neked nagyon bejönne.
Persze, ez nyilvánvaló, hiszen a sok hárítás után akkor jutottak el a falusiak arra a pontra ahol elszakadt a cérna, és ez teljesen érthető. Igazából nem is tudtam volna más lezárást elképzelni ennek a cuccnak, csak az előadásmódjával voltak fenntartásaim (pl. mindenki napogig véres arccal-kézzel-ruhában mászkál, ami kissé irreális, legalább egy arcmosás azért belefért volna a dologba :D ). De ez már az én bajom, ettől függetlenül teljesen vállalható ez a cucc.

Tatami Galaxy-t most szedem, THX az ajánlást. Így képek alapján elég szürreálisnak néz ki ez a cucc, ami nálam jó ajánlólevél (Gankutsou, Utena).
Shirosaki írta:Amióta ezt írtam, végignéztem az Ookami no Kodomot. Nagyon tetszett. Szép történet egy egyedülálló anyáról és a nehézségeiről. Valahol mintha úgy olvastam volna, hogy sokan nem szeretik a végét, de engem az se zavart. Nekem az jött át belőle, hogy milyen fontos, hogy mindenki megtalálja a maga helyét a világban és hogy egy igazán jó szülő ezt elfogadja még akkor is, ha borzasztóan nehéz.
Zseniálisan jó az a film. Nekem Hana a kedvencem, ő a legjobb anya-karakter, akit eddig animében láttam, ezért is sajnáltam a végén azért, amit írtál. De ezzel együtt teljes a jó szülő-szerep, amit az egész sztoriban önmaga által vállaltan és teljes szívvel-lélekkel hozott.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Shirosaki írta:Én most a Parasyteot fejeztem be.[...]Úgyhogy jó sorozat volt ez nagyon, csak a végén tableflippeltem.
Ha jól értem, te az anime előtt már kiolvastad a mangát. Ez a "környezetvédelmi ending" az anime sajátja, vagy ők rendesen követték a mangát és ott is WTF a vég? XD (Mert korábban kérdeztem Ruitól, hogy hogyan látja, lesz-e valami anime original dolog a végén, vagy rendesen követik a mangát és mondta, hogy eddig nagyon jó adaptáció, így nem valószínű, hogy bármit szétbarmolnának benne, de mivel akkor még az animéből hátra volt pár epizód, ezért 100%-ra nem merte ő sem mondani, hogy minden oké lesz. XD) Szóval igazából az érdekelne, hogy végülis megtörtént-e a szétbarmolódás a végén, vagy rendesen végigvitték a manga sztoriját?
Surci írta:Elkezdtem az FMA Brotherhoodot is.[...]
Nekem is hasonló gondolataim voltak, amikor a mangában azoknál a részeknél jártam, ahol elvált a történet az animétől (Brotherhood anime akkoriban még be sem volt jelentve... XD), de hidd el, a végére szépen minden a helyére fog kerülni sztori/karakter szempontból. :)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

FMA Brotherhood

Na gyerekek, ezt megérte végignézni, ilyen egy igazi shounen. Fentebb már írtam a megvalósításról, animáció végig rendben volt, az art mintha az előző sorozatban kicsit jobb lett volna, de semmi gond vele, de a hátterekre nincs bocsánat, az 5 évvel korábbi első sorozat messze szebb látványvilágot nyújtott, ami azért kicsit gáz. De szerencsére ez most olyan "kitérdekel" kategória (ez nagy szó, mert a grafikai megvalósításokon mindig borzasztó szőrszálhasogató módon le tudok akadni...), mert kinek van ideje holmi hátterekkel foglalkozni amikor ezerrel pörög az akció és a (KOHERENS) sztori? A vége sokkal jobban tetszett mint az elsőnek, mert itt tényleg vége volt a sztorinak, rendes lezárással, és igazából mindenki azt kapta amit megérdemelt. A magam részéről szeretem a szokatlan befejezéseket, sőt a ilyen "nem nyer senki mert elpusztul az egész univerzum"-féle endingek is bejönnek, de itt annak szurkoltam hogy happy end legyen, és Al visszakapja a testét - az első sorozatban is sikerült, de ott elég felemás véget ért a dolog. És a végén volt benne EdXWinry, aminek nagyon örültem, mert az első sorozatban nem volt igy kihangsúlyozva a kapcsolatuk, ott inkább csak családtag-jóbaráti viszony volt köztük, itt viszont már konkrétan szerelmi szálként volt felépítve ez a dolog kb. a közepétől, és szvsz nagyon jól, nem tolakodóan, de azért egyértelműen ^^ Aminek még örültem volna az egy RoyXRiza kissu, bár az a szál is annyira egyértelmű, hogy enélkül is világos mindenkinek. LOL a Ling-es vonal nem várt fordulatot vett, Greed visszatért és ugyanolyan lazagyerek volt mint az első sorozatban, ráadásul csatlakozott Edékhez :D Lustot kár hogy ilyen gyorsan kicsinálták, volt viszont helyette Pride, aki elég kemény ellenfél + Wrath is durva volt (ráadásul mindezt úgy, hogy ő halandó). Envy is szintén végig szerepelt, aminek külön örültem, mert végig hozta azt a lenéző és gúnyos karaktert amit nagyon bírtam már régen is (bár az az "óriás kommodói varánusz" alakja elég LOL volt, anno azért imádtam mert egy kis görcs volt, mégis (Lust mellett) az egyik legerősebb és leggyorsabb homunculus). Az meg külön tetszett, hogy a legtöbb ellenfelet közösen és nem 1/1-es fightban nyomtak le (na jó, Roy harcait leszámítva, de ő a legerősebb karakter a "jó" oldalon...) különösen igaz ez a végső harcra, amikor mindenki jelen volt. Persze az utolsó ütést Ed vitte be, de az se sikerült volna Al és Greed-Ling nélkül. És még csak nem is a főszereplő páros a legerősebb, mert Hohenheim és Roy is erősebb náluk, viszont tény hogy Ed a legtalálékonyabb. Az SD fejek szerencsére továbbra sem voltak zavaróak, mert mindig akkor jöttek a poénok ha oldható volt a helyzet, de a komoly hangulatot nem nyomták szét velük, amit külön értékeltem is, mert sok animénél nem mindig tudják az ilyesmit a helyén kezelni. Szal összességében ez egy király sorozat, ami le tudja kötni az embert. Persze megvannak a maga hibái, pl. a közepénél az a "szétválunk" szál eléggé szétvitte az utána következő 10 részt, mert konkrétan akkor már vagy 6 szál futott külön (Ed, Al, Roy+Riza, Scar, May, Armstrong), de azért a végére szépen összeértek. Úgyhogy egy 8.5-el kínálnám meg ezt a remek animét. Első OP-ED még mindig a legjobb.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Tenshi no Drop

Mindössze egy 5 perces szösszenet, de állítom, messze több érték szorult bele, mint más 24 részes sorozatokba. Hihetetlen érzékkel játszik az ember érzelmeivel, a karakterek a rövid játékidő ellenére jók, a poénok is ütnek és a végén csak néztem... Tanulságos és figyelemreméltó darab, kiemelkedő cinematográfiával és hangulattal.

Nekem ez most 10/10. Ajánlom mindenkinek, hiszen nagyon hamar befalható.
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Surci írta:FMA Brotherhood

Envy is szintén végig szerepelt, aminek külön örültem, mert végig hozta azt a lenéző és gúnyos karaktert...
Mikor megláttam átváltozva, azonnal megkapta a Süsü gúnynevet.
Titkos írta: Ha jól értem, te az anime előtt már kiolvastad a mangát. Ez a "környezetvédelmi ending" az anime sajátja, vagy ők rendesen követték a mangát és ott is WTF a vég? XD
Sajnos nem tudom, a mangának csak a feléig jutottam.

Gyerekek, végignéztem a Harmonie című OVA(?)-t. Olyan volt az egész, mintha egy tizennégy éves írta volna. A sztorija egy irreális, csöpögős baromság. Plusz azt nem tudom, hogy egy 25 perces rövidfilmbe hogy tudtak ennyi illogikus baromságot belezsúfolni. Miért van rajta a csaj okostelefonján a dal, amit szégyell? Egyáltalán akkor minek vette fel rá? Miért hordja magával tizenöt(?) évesen a kiskori rajzait meg az összes kiskori beszélgetését a pszichológusával egy MP3 lejátszón? Ilyesmiket normális ember nem csinál. (meg nekem erről az egészről azonnal ez jutott az eszembe: https://www.youtube.com/watch?v=tLbAonRMMrU) Oké, az anime végén az utolsó mondat szép, ahogy a két főszereplő egymásra találása is. De egyszerűen annyi benne a WTF illogikus plotdevice baromság, hogy kiégtem... Komolyan mondom, tényleg ilyen tizennégy éves wannabe írópalántáktól szoktam látni ilyen idióta, szitupos sztorikat ennyire eröltetett elemekkel. Én is találtam ki ilyeneket anno, de szerencsére már rég jótékonyan elfelejtettem őket... ezek meg fogtak egyet és animét csináltak belőle...

Amúgy meg mostanában a Zankyou no Terror című sorozatot nézem. Tetszik. A karakterek nem túl kidolgozottak, jellemük se nagyon van. A grafika szép, a zene viszont totál felejthető. Ami tetszik az egészben az egyrészt az alapötlet (ami mondjuk egy kicsit Monsteres) meg az, hogy nem akar túl sok lenni. A karaktereknek nincs felboncolva a múltja/motivációja/gondolati világa/ideái, semmi ilyesmiről szó sincs. Egyszerűen egy enemy of the week formulás az egész azzal a különbséggel, hogy itt minden részben ellenség helyett egy új rejtvény/ügy van, amit tök jó nézni, ahogy felgöngyölödik. Még három rész hátra van belőle, de eddig nagyon jót szórakoztam vele.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:
Shirosaki írta:Én most a Parasyteot fejeztem be.[...]Úgyhogy jó sorozat volt ez nagyon, csak a végén tableflippeltem.
Ha jól értem, te az anime előtt már kiolvastad a mangát. Ez a "környezetvédelmi ending" az anime sajátja, vagy ők rendesen követték a mangát és ott is WTF a vég? XD (Mert korábban kérdeztem Ruitól, hogy hogyan látja, lesz-e valami anime original dolog a végén, vagy rendesen követik a mangát és mondta, hogy eddig nagyon jó adaptáció, így nem valószínű, hogy bármit szétbarmolnának benne, de mivel akkor még az animéből hátra volt pár epizód, ezért 100%-ra nem merte ő sem mondani, hogy minden oké lesz. XD) Szóval igazából az érdekelne, hogy végülis megtörtént-e a szétbarmolódás a végén, vagy rendesen végigvitték a manga sztoriját?
Megnyugtatásul, vagy éppen elrettentésül mondom, hogy az a monológ ugyan úgy benne volt a mangában is, tehát ilyen módon nem kontárkodtak bele a sztoriba. Amúgy szerintem nem lett WTF a vége, mindkét fél megtanult egymás mellett élni, akárcsak az emberek és az állatok évezredek alatt. A kommandós-parazitairtós ügyből valószínűleg leszűrték, hogy az emberek nem fogják magukat hagyni, hiszen ott képesek voltak feláldozni ártatlan civileket is. Meg aztán, ha meghúzzák magukat és nem úgy tevékenykednek, ahogy korábban, akkor már nagyon nem is tudnak ellenül fellépni. Mert ugye a hajkitépés ellen lehet védekezni (paróka!), illetve elmennek olyan helyre, ahol levesebb az ember, kevésbé tűnnek fel.
Amúgy csak szerintem nagyon erős ez a kép-szöveg páros? Tőlem is 9 pontot kapott, kettő, vagy talán több év anime terméséből is kitűnik, örülök nagyon, hogy kapott adaptációt a manga. Ráadásul kivételesen olyat, amit nem barmoltak szét. (A másik nagy álmom az Alive - The final evolution anime változata lenne, de sajnos az már soha nem fog megvalósulni. :( )
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Múlt heti Sidonia:

Egyrészt még mindig szeretem ennek a sorozatnak az átívelő plotját... másrészt... csak én tartom nagyon fájdalmasan eröltetetnek a hárem humort benne? ^^" (Persze lehet, hogy csak azért zavar, mert Izana párti vagyok :v) Anyways... Tsumugi szerintem még mindig zseniális, örülök, hogy "Kunato"-nak végre sikerült valamivel beégnie. Mondjuk azt nem értem, hogy a vezérkar miért nem jelezte a stratégának, hogy fegyver teszt lesz, számítsanak olyasmire, hogy elhaladó kisbolygóból eltűnik egy pár kilóméter átmérőben anyag. Izana féle development (pun intended) pedig egész pozitív, még ha kicsit bénán is volt prezentálva.

Szal még mindig örülök, ennek a sorozatnak.

Múlt heti F/SN UBW:
Oké... rendben, jobb volt, mint az időhúzó részek ezen szezon elejéről. ... De nem volt jó. VN hű volt, látvány rendben volt, de összességében nem volt jó. Repetatív köröket futottunk le, és az előzetesből úgy tűnik, hogy még most szombaton is ez eszt. Kezdem azt érezni, hogy F/SN-ből VN hűen nem lehet adaptációt csinálni, ami intelektuálisan is szórakoztató. Pedig a világ szerintem rendben van, ez a twist (Archer = Shiro) is nagyon a helyén van.

De azért volt egy rendkívül pozitív pontja a résznek:
Kép
Kép
Rui-chan írta:Amúgy csak szerintem nagyon erős ez a kép-szöveg páros?
Ütött rendesen
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:Múlt heti Sidonia:

Egyrészt még mindig szeretem ennek a sorozatnak az átívelő plotját... másrészt... csak én tartom nagyon fájdalmasan eröltetetnek a hárem humort benne? ^^" (Persze lehet, hogy csak azért zavar, mert Izana párti vagyok :v) Anyways... Tsumugi szerintem még mindig zseniális, örülök, hogy "Kunato"-nak végre sikerült valamivel beégnie. Mondjuk azt nem értem, hogy a vezérkar miért nem jelezte a stratégának, hogy fegyver teszt lesz, számítsanak olyasmire, hogy elhaladó kisbolygóból eltűnik egy pár kilóméter átmérőben anyag. Izana féle development (pun intended) pedig egész pozitív, még ha kicsit bénán is volt prezentálva.

Szal még mindig örülök, ennek a sorozatnak.
Szintén. :) Végre úgy érzem, hogy olyan cucc kapott folytatást, ami meg is érdemli. Sajnos még így is azt látom, hogy túlságosan mellőzött, pedig hát néha még mellek is felvillannak benne, ami manapság vonzza az embereket. Mondjuk ez engem néha zavar, főleg azért, mert mindig szegény Nagate issza meg a levét. >_> Én még nem tudtam dönteni, hogy Nagate x Izana vagy Nagate x Tsumugi párti legyek. (Oké, utóbbi nagyon meredek, de valljuk be túlságosan cukik együtt. Meg azért Nagate majdnem az egyetlen, aki igyekszik őt kvázi emberként, vagy legalább is nem szörnyként/fegyverként kezelni őt.) Izana pedig választott végre, még ha nem is szándékosan.
A spoilerhez: Úgy gondolom ez egy eléggé titkos kísérlet volt, senki más nem tudta, hogy valamilyen fegyvert fognak tesztelni, csak akik jelen voltak. Illetve kíváncsi vagyok milyen arcot vágtak volna, ha közlik, hogy Tsumugi mellett van egy másik rejtett fegyverük, ami történetesen lyukat tud robbantani egy bolygóba és Gaunát is felhasználtak az elkészítéséhez. ^^" Viszonylag olcsón megúszták ezt a kis "ügyeskedést".
Egyébként néha baromi creepy, amikor Kunato és a másik csaj szemében ott úszkálnak azok a kis izék. O.O

Cruel Angel írta:Múlt heti F/SN UBW:
Oké... rendben, jobb volt, mint az időhúzó részek ezen szezon elejéről. ... De nem volt jó. VN hű volt, látvány rendben volt, de összességében nem volt jó. Repetatív köröket futottunk le, és az előzetesből úgy tűnik, hogy még most szombaton is ez eszt. Kezdem azt érezni, hogy F/SN-ből VN hűen nem lehet adaptációt csinálni, ami intelektuálisan is szórakoztató. Pedig a világ szerintem rendben van, ez a twist (Archer = Shiro) is nagyon a helyén van.
Mivel Erinék kalandjait fejeztem be, ezért nem volt még időm meglesni az aktuális részt. Így viszont már nem is fogok sietni vele.
Az előző epizódban nekem ez okozott néhány röhögéssel teli percet. :lol:
Kép
Amúgy a mostani jelenetek sem rosszak. XD

Valaki nagyon jól megfogalmazta az UBW lényegét: "See, that’s the problem of it all. They wanted to make FSN the continuation of FZ, but chose UBW, the route least connected to it."
Az opening viszont egyre jobban tetszik. :v
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:...Nagate x Izana vagy Nagate x Tsumugi párti legyek. (Oké, utóbbi nagyon meredek, de valljuk be túlságosan cukik együtt. Meg azért Nagate majdnem az egyetlen, aki igyekszik őt kvázi emberként, vagy legalább is nem szörnyként/fegyverként kezelni őt)
Nagate × Izana × Tsumugi? :v just kidding... de tényleg, magam részéről Tsumugit (akit/amit amúgy nagyon bírok) én egyelőre nem tudom még érett személyként elképzelni, szóval akkor már inkább egy fogadott gyerekeként Nagaténak mint partnereként.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kemono no Souja Erin 1-7

Oh my... ;_____; Számítottam rá, szal elég egyértelműen ott volt a fején a death flag + az OP is spoilerezte ezerrel, de azt nem gondoltam volna, hogy így és ilyen módon. ;__; Fuck that world! Fuck those people! Ezzel most érzelmileg nagyon elkaptak, pedig nem is tudom, mikor került utoljára sor ilyesmire.

Egyébként eddig totálisan win sorozat, csak azt a két retardáltat kellene végre kinyírni.
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Végignéztem a Zankyou no Terrort és azt kell mondjam, nem bántam meg. Nagyon tetszett. Kicsit eleinte idegesített, hogy az egész egy ilyen one bomb for a week jellegű értelmetlen valami, de mikor Five belépésével elindult a versengés, a végén pedig feltárult a karakterek múltja/céljai... Priceless...

Az anime grafikája nagyon tetszett. Tetszett ez a művészien elnagyoltabb hatású színezés. A zene nem volt túl emlékezetes, de a szinkron nagyon ott volt a szeren. Főleg az Amerikában nevelkedett Five kicsit fura japán kiejtése és Lisa vékony, de egyáltalán nem idegesítő hangja volt az, ami megfogott. Az egyedüli dolog, ami zavart a szinkronmunkában az a rettenetesen akcentusos angol, de azt sajnos már megszoktam...

A rejtvények logikusak és elgondolkodtatóak voltak, a karakterek pedig nagyon jól fel voltak építve. Shibazaki egy igazi nyomozó volt, Lisa pedig egy remek túsz (akin aztán mikor kicsit eluralkodott a Stockholm-szindróma tök jó volt látni, hogy hogyan válik képessé jobban feloldódni a két srác mellett). Az ő figurája ugyan eleinte kicsit idegesített a rettenetes áldozati bárányságával. A sorozat végére viszont kellően kiforrott ahhoz, hogy még meg is szeressem és tragikusnak kezdjem találni a sorsát. Elég szomorú volt, hogy az egyedüli barátja két terrorista. Az pedig, hogy a két srác hogy vált a végén miatta emberibbé tökéletes funkciót is adott a karakterének. Five remek főgonosz volt, aki hideg precizitásával és kegyetlenségével gyűlöletes figura tudott lenni, halálának pillanatában pedig bennem legalábbis sajnálatot keltett, hogy a vele szembeni utálatom el is oszlott. Maguk a Sphinxek karakterei is nagyon jól ki voltak dolgozva. Tetszett, hogy amíg Nine teljesen bizonytalan és beforduló, Twelve keresi a rokon léleknek vélt Lisa társaságát. A tökéletes magány szerintem nagyjából mindig ezen kétféle viselkedés egyikét fogja kiformálni bárkiben.

Lassan indult be ez a sorozat, de a végére nagyon szépen kibontakozott. Ami pedig végképp igazolja, hogy miért adtam neki 9-es értékelést az az, hogy azokat a részeket is tökéletesen tudtam élvezni, amikor csak egymás után, epizodikusan robbantgattak mindenféle átkötések nélkül.
Sach
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.05.28. 20:47
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sach »

Junchi írta:Kemono no Souja Erin 1-7

Oh my... ;_____; Számítottam rá, szal elég egyértelműen ott volt a fején a death flag + az OP is spoilerezte ezerrel, de azt nem gondoltam volna, hogy így és ilyen módon. ;__; Fuck that world! Fuck those people! Ezzel most érzelmileg nagyon elkaptak, pedig nem is tudom, mikor került utoljára sor ilyesmire.
Kár, hogy miután legalább tízszer láttam flashback-ben azt a jelenetet, "kicsit" vesztett a varázsából. Illetve az a gondolat, hogy szerintem Soyon egy idióta, aki megérdemelte amit kapott, mivel később kiderül, hogy ténylegesen ő okozta a Toudák halálát csak azért, hogy elkerüljön egy olyan katasztrófát (Mist népe utal rá), amelynél tök mindegy, hogy 100 vagy 1000 Touda van jelen. Mivel tudta, hogy halálbüntetéssel jár a Toudák megölése, közvetve öngyilkosságot végzett el. Abból kevés információból, ami Erin apjáról van, arra lehet következtetni, hogy ugyanazt tette, mint a felesége, miután elfogadta Mist nép kódját, és annak betartását. Így Erin főképp Soyon miatt lett árva. Bár azért Erint se kell félteni, a 40+ részekben benne is túlteng az öngyilkossági hajlam.
Junchi írta:Egyébként eddig totálisan win sorozat, csak azt a két retardáltat kellene végre kinyírni.
Megnyugtatlak, ez a két lökött tolvaj fontos mellékszereplő lesz az egész sorozat folyamán, olyannyira, hogy még kapnak egy külön részt is, amit át is pörgettem, amikor néztem a sorozatot...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Tatami Galaxy: ez nagyon jó volt, köszi Junchi! A képi világa valami olyan hangulatot ad a cuccnak, ami utánozhatatlan, és engem rögtön magával ragadott. Szerencsére volt benne tartalom is, sőt. Különösen tetszett, hogy az egész anime elég letisztult volt mondanivaló szempontjából, viszont ezt szórakoztatóan tudja előadni, és kerülte a felesleges sallangokat. Eléggé réteganime, nem hiszem hogy túl sokan vevők lennének rá, legalábbis a mostani SAO-Natúró-féle generációból (LOL Addicts szerint eddig valami 70 ember látta összesen :D). Kedvenc karaktert nem is nagyon tudnék megnevezni, mindenki barominagy arc volt benne. Külön tetszett, hogy szövegközpontú, mind a monológok, mind a dialógusok zseniálisan vannak megírva, emellett az előadásmód is 100%-os, főleg Watashi, Akashi (Sakamoto Maaya ^^) és Ozu (LOL legnagyobb karakter a MESTER mellett :D) seiyuu-i. Mindenkinek javaslom ezen cucc megtekintését, aki kicsit is vevő a művészibb megvalósítással és komolyabb mondanivalóval rendelkező animékre, de nem szereti az angstet (mert ebben szerencsére egy percnyi sincs, poénos szituációk és párbeszédek viszont annál inkább). Azért a főszereplő gyereknek nagy szerencséje, hogy mindig vissza tud menni az időben - hogy aztán újra és újra elcsessze a saját életét :D Ozu legjobb mondata: "akármit csinálsz, előbb-utóbb úgyis itt kötöttél volna ki." XDDD

Kemonozume: A rendező ugyanaz, mint a Yojouhan-nál, de ez az anime még az előbbinél is szürreálisabb, emellett nagyon bizarr és naturalista. Igazából nem is tudom hogy tetszett-e vagy nem, képtelen vagyok a szokásos 10-es skálán értékelni, annyira MÁS mint a konvencionális animék... Az alapfelállás önmagában nem valami eredeti (démonok vs. ősi démonirtó szervezet, akinek a vezetője beleszeret egy lányba, akiről persze kiderül hogy maga is szörnyeteg), és bőven használ egyéb kliséket is, ami a Rómeó és Júlia-típusú felállásoknál már ismerős, de ahogy elő van adva, az... o.O Eleve maga a skiccekkből építkező, eléggé minimalista design és animáció már a potenciális nézők 90%-ánál kilövi azt a művet. Én elég jól elvoltam vele úgy a 11. epizódig, onnantól viszont már olyan típusú mindfuck volt az egész, ami nálam is betette a kaput. Szal hát... Nemtom. Mindenesetre nem bántam meg hogy megnéztem, de elmondhatom hogy ez volt az eddigi legbizarrabb anime amivel életemben találkoztam...

Fulllmetal Alchemist Movie: csalódás. Egy középszerű filler, ráadásul az sem túl igényesen előadva. Eleve moziról beszélünk, akkor meg hogy lehet az animáció és az art olyan igénytelen, mintha valami kétszázadik Narutó-fillert néznék? Akár ki is egyeztem volna vele, ha értelmes, koherens módon lett volna előadva a sztori... Az alapfelállás még jól is indított: egy elnyomott nép, akik két nagy birodalom közé ékelődve küzdenek a szabadságukért. Ide csöppen Ed és Al, viszont ami ezután jött, hát... Julia testvére aki nem is a testvére, az igazi tesó az amestrisi hadsereg ezredese, akinek már a birtokában van egy Bölcsek Köve, de azért tovább folytatja a saját népének kiírtását azért hogy létrehozzon egy ugyanolyan követ - ennek sincs semmi értelme -, amit aztán a húga szerez meg. Persze fight, Juliát ki akarja nyírni, és az egész népét eltörölni, úgyhogy mi sem kézenfekvőbb, minthogy a saját lábának feláldozásával megmenteni azt az idegbeteget, aki végig az életére tört? -_-"" Roynak, Hawkeye-nak és Winry-nek egyáltalán semmi szerepe nem volt az egészben, nem is értem minek kellett őket ebbe bevonni... A fightjelenetek is messze a sorozat animációs szintje alatt teljesítenek, ami azért gáz, mert ismétlem: ez egy mozi, mégpedig az egyik legnépszerűbb anime mozija. 4/10, mert egyszer azért megnézhető, de az FMA névre szégyen. Pedig lehetett volna ebből egy jó film is.

Sidonia 2 ep. 5-7:

Nemrossz ez a sorozat. Tsumugi a legjobb benne, ha valaki kawaii karaktert akar látni, akkor nézze ezt a cuccot, ezerszer jobban van prezentálva mint akármelyik moe vacakban :D Szvsz az együttalvós rész volt eddig a legjobb XD Amúgy én is örülök Izana döntésének,magam is Izana-párti vagyok, sőt már az elejétől az voltam, még Hoshijiro-nál is jobban ( bár róla sejtettem hogy hamar csúnya véget fog érni, túl gyors volt az a love-szál egy ilyen animébe). Az meg már nagyon érdekel hogy mi Ochihai végső célja - mert az egyrészt világos, hogy ember-Gauna-hibrideket akar létrehozni (Tsumugi is az valahol), viszont hogy magával a Sidoniával mihez akar kezdeni. Jó ötlet volt ez a szál, megy a belső szarkavarás rendesen.
Cruel Angel írta:csak én tartom nagyon fájdalmasan eröltetetnek a hárem humort benne?
Nem. magam is így gondolom, bár az Izana-pártiságomtól függetlenül. Mondjuk én mindenféle ecchi-fanservice részt idegennek érzek benne (kivéve a Tsumugi-kawaiinesst, az kész :D ). Valahogy nem illenek ebbe a sorozatba. Meg amúgy is: objektíve nézve Nagate egy balfasz. Oké, hogy jól nyomja a harcot, de ettől függetlenül semmi olyan nincs a személyiségében ami megragadna ennyi csajt. Hoshijirot még értem is, végül is megmentette, meg a személyiségre nézve is egy kis szerény lányka volt, és Izana még oké, mert ő se az a hűdekemény csaj, meg elvannak ők szépen kettesben + Tsumugi, de nekem már az se kóser, hogy Midorigawa így rá legyen állva. Mitől? Minek? Az meg aztán végképp kész, hogy Honokáék, most meg már Samari is... Tényleg, hagyjuk már.
Cruel Angel írta:Tsumugit (akit/amit amúgy nagyon bírok) én egyelőre nem tudom még érett személyként elképzelni, szóval akkor már inkább egy fogadott gyerekeként Nagaténak mint partnereként.
EZ! Alapból olyan a személyisége és a viselkedése mint egy kisgyereknek (a "többit" leszámítva is), egy nyolc-tízévest meg elég nehezen tudok elképzelni love interestként.

Ma vagy holnap már jön az ep8, várjuk szeretettel :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Sach írta:Megnyugtatlak, ez a két lökött tolvaj fontos mellékszereplő lesz az egész sorozat folyamán, olyannyira, hogy még kapnak egy külön részt is, amit át is pörgettem, amikor néztem a sorozatot...
Vettem a fáradságot és utánanéztem, melyik epizód lesz az. A 25-ös. Igyekszem résen lenni és nem elfelejteni majd átugrani ezt, mikor odajutok.
Surci írta:Tatami Galaxy
:goodpost: és persze "your" welcome. :D (Egyébként ajánlom még a rendezőtől a Ping Pongot, az is baromi jó, még ha nem is egy Tatami Galaxy szint. Kár, hogy ugyanez a Kaibáról már nem mondható el... >__>)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Sidonia S2 8. rész opening utáni első egy percre reakcióim -> :? ... :shock: ... ::hehe:: (A Blame! manga egy anime ebben a világban. és ószom.)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Cruel Angel írta:Sidonia S2 8. rész opening utáni első egy percre reakcióim -> :? ... :shock: ... ::hehe:: (A Blame! manga egy anime ebben a világban. és ószom.)
LOL 10/10, moe-karakter nagyságúra nőtt a szemem amikor ezt megláttam, az eddigi legjobb jelenet az idei évadban :D. A többiről annyit hogy 1. Midorigawa menjen most már a fenébe. Eddig is lepattintották a nyomulásait, de nemhogy észrevenné magát, még beköltözik Izanához, sőt kitúrja a szobájából... -_- Ha neki lettem volna, kidobtam volna a francba, ez azért már mégiscsak sok. 2: már csak 4 rész van az évadból, de a 9th Planet Crusade-még sehol sincs... Szal én szívesen elnézem a romantikus vonalat meg a cukiskodást, de történhetne már valami ami a sztorit is előreviszi, mert lassan 3 rész óta egyhelyben állunk. Na nem mintha rosszak lennének ezek a részek, csak a szezon elejéhez képest eléggé belassult a cucc.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Surci írta:... Na nem mintha rosszak lennének ezek a részek, csak a szezon elejéhez képest eléggé belassult a cucc.
kb minden szavaddal egyetértek

Anyways... Initial D 1st, 2nd, 3rd, 4th stage első fele
Barátnőmmel leültünk megnézni ezt az egész franchiset, miután én anno 8-10 évvel ezelőtt eljutottam a 4th stage végéig. Megállapítom amit akkor is megállapítom, hogy erősen indul, de repetatív monotóniába fullad kicsit. Ennek ellenére szerintem még mindig a definitív autós anime franchise, szóval bár a karakter dezájn kicsit retró én továbbra is tudom ajánlani, érdemes belenézni. Csak készüljön arra, hogy ez (vigyázat sarkítok) a kocsis driftes párbalyok shonen fájt cucca, szóval "újabb ellenfél -> ez mennyivel erősebb -> lenézi a főhőst -> főhős beelőzi és nyer -> újabb ellenfél..." sémával bír. BTW aki számára a 1998-as első sorozat (!) CG kocsiai nagyon ijesztők lennének, annak jó hír, hogy elkezdték a manga elejét feldolgozni filmekként tavaly Initial D Legends néven.

FMA Brotherhood második revacs:
Még mindig jó ez a cucc, ahogy fentebb írták, ilyennek kéne lennie minden shonen cuccnak.

YuGiOh Arc V
Igen, még mindig követem. Igen, még mindig buta, agyrohasztó merchandise cucc. Ugyanakkor, bár nem tudom, hogy itten értekeztem-e már róla, de ezen sorozat masszívan arról szól, hogy a franchiset régebbről szemmel tartóknak nyújton fanservice-t hála egy rendkívül random multiverzumos main-plotnak. Munka utáni esti agyzsibbasztásnak nekem bejön. Lehet röhögni. :dirr:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, most lusta leszek és nem idézgetek be féloldalnyi szövegeket különböző emberektől, inkább megpróbálom pár pontban összefoglalni az elmúlt egy oldal történéseit. XD

1. Surci, örülök, hogy bejött az FMA: B. :D Mondtam, hogy király lesz. :D (Mindezt úgy, hogy a sorozatnak még az elején vagyok, az alapjául szolgáló mangának meg a felénél/háromnegyedénél. :D És már ennyi is elég ahhoz, hogy másoknak promózzam. XD Ezt hívják bizalomelnyerésnek, ami Arakawának maximálisan sikerült. XD) A mozit még nem láttam, viszont két dolog:

-Azért azt már a trailerből lehetett látni, hogy masszív filler-sztori lesz, a szokásos "shounen mozi" történetvezetéssel.

-"Still a better love story than Twilight" mintára annyiban azért megvédeném, hogy: "Still a better FMA movie than Conquerors of Shamballa". :dirr: XD Bár ahogy írtam, még nem láttam ezt a "filler movie"-t, de kétlem, hogy azt a tömény rendezői/írói lúzerséget, amit a Shamballában lenyomtak, megismételné vele a Bones. XD Legrosszabb esetben is gondolom csináltak egy random filler sztorit, ami nyilván jóval gagyibb, mint bármi, amit Arakawa írt, de attól még egyszer nézhető és legalább nem ezt szánta a stúdió a sorozat "true endjének". (Nem úgy, mint anno a Shamballát... :dirr: Jó, abbahagyom. XD)

2. Rui: Köszi a Parasyte válaszokat, akkor ahogy látom, nagyjából végigvitték a mangát és a lezárásnál sem vesztették eszüket. :)

3. YuGiOh Arc V: Minden tisztelem a tiéd, Cruel, engem már az opening lesokkolt. Oké, hogy a "hülye haj" kvázi a YGO főszereplők "védjegye" lett, de az ebben szereplő srác már konkrétan úgy néz ki, mint valami életre kelt, humanoid paradicsom. Valamint a szexuális orientáltsága is furcsa kissé, legalábbis nem tudom, mit gondoljak róla azután, hogy az OP-ban szoknyás rózsaszín vízilovak kacsintgatnak felé szexin, mire ő válaszul elpirul... (Mindenki keressen rá, az az opening kapásból nyom egy restartot az ember agyára...) Ami viszont számomra is hihetetlennek tűnik, hogy még mindezzel együtt is egy fokkal értelmesebben néz ki a cucc, mint az ezt megelőző Zexal. Szal azt tekinthetjük kb. az egész YGO franchise "jumping the shark" sorozatának, az Arc V pedig ugyan még mindig a vízen hánykolódik, de legalább úgy néz ki, mint aki megkapaszkodott valami úszó deszkában, nem pedig a cápán ugrál. XD

Btw, speaking of merch stuff: a Digimon Tri-vel mi van már? Kezd ez is SM Crystal lenni, a fél éves késés lassan ennél is megvan, már csak az kell, hogy a nagy hype után egy ígéretes kezdést követően ebben is megjelenjenek majd a "quality" pillanatok, meg a csak azért is megváltoztatott sztori. (Cinikus, én? XD Ugyan... XDDD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos, mikor kezdesz már el végre animét is nézni? :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Btw, speaking of merch stuff: a Digimon Tri-vel mi van már? Kezd ez is SM Crystal lenni, a fél éves késés lassan ennél is megvan, már csak az kell, hogy a nagy hype után egy ígéretes kezdést követően ebben is megjelenjenek majd a "quality" pillanatok, meg a csak azért is megváltoztatott sztori. (Cinikus, én? XD Ugyan... XDDD)
Állítólag múvi sorozat lesz és november magasságában jön. Ettől függetlenül még lehet h "quality" lesz, de az is, hogy ilyen rebuild of Evangelion sztájlban három évente ha kijön egy rész.
Kép
Válasz küldése