Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Cruel Angel írta: YuGiOh Arc V
Igen, még mindig követem. Igen, még mindig buta, agyrohasztó merchandise cucc. Ugyanakkor, bár nem tudom, hogy itten értekeztem-e már róla, de ezen sorozat masszívan arról szól, hogy a franchiset régebbről szemmel tartóknak nyújton fanservice-t hála egy rendkívül random multiverzumos main-plotnak. Munka utáni esti agyzsibbasztásnak nekem bejön. Lehet röhögni. :dirr:
Gratulálok, a kitartásodhoz! Nekem még mindig az jut ilyenkor eszembe, hogy komolyan,
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Jómagam a GX-et még valamilyen földöntúli csoda közbenjárása révén képes voltam végigszenvedni, viszont az 5D's már közröhej-kategóriának számított, a Zexalból meg becsületből megnéztem az első részt. (Erről az Arc-V-ről meg pár hónapja értesültem csak, hogy egyáltalán ilyen is van...)

Amire viszont talán kíváncsi leszek, az a Battle City-s epizódok újrafeldolgozása. IIRC mintha készülgetne most valami ilyesmi a háttérben, amirite?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Titkos, mikor kezdesz már el végre animét is nézni? :D
Erre az az őszinte válaszom, hogy mihelyt időm/kedvem lesz hozzájuk. :D
Cruel Angel írta:Állítólag múvi sorozat lesz...
Ehh. :/
Cruel Angel írta:...és november magasságában jön.
Ehh. :/ #2
Cruel Angel írta:...ilyen rebuild of Evangelion sztájlban három évente ha kijön egy rész.
Ehh. :/ #3

Konklúzió: Francnak vártam ezt is... Köszi az infókat, kár volt ennyire beleélni magam már előre.
A mordályos nyul írta:Nekem még mindig az jut ilyenkor eszembe, hogy komolyan, "leave YGO alone!"
Azt kéne, de nem fogják, addig fejik, amíg "bele nem hal" a franchise.
Junchi írta:Amire viszont talán kíváncsi leszek, az a Battle City-s epizódok újrafeldolgozása. IIRC mintha készülgetne most valami ilyesmi a háttérben, amirite?
Jó is, hogy mondod, valóban volt ilyesmiről szó, de kb. az is csak így feltűnt valamelyik szezonális charton, aztán azóta sem hallottam róla semmit, szal nem tudom, hogy azzal is most mi van. Bár szvsz az ötlet hülyeség, mert a teljes YGO animében annyi változtatás volt a mangához képest, hogy nem 1-1 szezont, hanem a teljes sorozatot újrázniuk kéne, ha már annyira mangahű adaptációt akarnak. Szerintem amúgy ez is csak annyi lesz, hogy "Battle City fillerek nélkül", ilyen DB Kai stílusban. (Ugye a Noah's virtual world arc pont a BC közepébe lett belehajítva anno.)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Na beleugrottam a Fate-univerzumba, és először is régi adósságomat törlesztve lenyomtam a Fate/Stay Nightot. Újra beigazolódott hogy nem véletlenül kerülöm a visual novel-adaptációkat... a látványvilág szép, a karadesignek Saber és talán Gilgamesh kivételével olyan tucat-datingsim figurák (btw a tsunderéknek mindig kétoldalt copfba fogott hajuk van -_-), az animáció is hullámzó ( a fight-jelenetek korrektek, de máshol már volt amikor szívtam a fogamat). Grafikailag és színvilágilag nem rossz ez, csak olyan... műanyag. És ebben is megvolt a hárem, meg a "nem túl eredeti személyiséggel rendelkező" főszereplő, bár messze elviselhetőbben prezentálva mint mondjuk a Dick;Head esetében. Rin és Saber jók voltak (utóbbinak a seiyuu-ja és a nem túl hétköznapi megnyilvánulásai tetszettek, amivel a lehető leghétköznapibb eseményeket kommentálja :D ), viszont Sakurától, Ilyától és főleg Taigától hülyét kaptam, annyira nyilvánvalóan háremszereplőknek voltak tálalva. Gilgamesh is csalódást okozott, azt hittem kicsit több lesz benne a "cool főboss"-sablonnál, de sajnos nem... Meg ez az egész mágus-dolog valahogy nem jött át. Szal oké, vannak mágusok, de most ha ez egy ismert tudomány abban a világban, akkor miért kell "rejtőzve" használni az erejüket? Vagy nem tudom, nekem ez nagyon nem volt egyértelmű. És mi ez a "10 évente újabb Szent Grál jön létre, amiért küzdeni kell"-féle alapfelállás? Magyarul a kerete nem tiszta ennek az egésznek. Aztán hogy meg sem halt senki a "gonoszokon" kívül, ezt is elég gyenge plot device-nak tartottam. Elvileg Ilya kinyírta Shinjit (ha kinyírta, mutatni nem mutatták), de pl. Sakurának nem hiányzott? Vagy Rint hasbaszúrták, összevérzett egy egész szobát mire Shirou-ék rátaláltak, de persze ő is megúszta. Na nem mintha bánnám, csak míg Shirou-nál meg volt magyarázva hogy miért is gyógyul olyan gyorsan, addig a többieknél ezek a csodás gyógyulások elég furán vették ki magukat. Kuzuki persze "valamiért" nem élte túl a szintén erősen 8 napon túl gyógyuló sérüléseit, amit mások egy-két éjszaka alatt kihevernek. -_- Vagy mi ez az "Ilyát úgy hozták létre, hogy be tudja fogadni a Grált"-féle hülyeség? Értelmesebb lett volna ha csak egy sima tehetséges máguslánynak prezentálják. Namindegy. Szal nem volt ez rossz, csak olyan... nemtom. Üres. A szereplők jelleme is baromira egysíkú, szal Shirou az aranyszívű főhős aki mindent megtesz a többiekért, Ilya a szokott onyíííícsanozó loli, Sakura a szerelmes kouhai, Kotomine a háttérből cselszövő gonosz, stb... Saber és Rin miatt volt érdemes ezt megnézni, főleg hogy Rin azért jellemfejlődést is kapott. Azért egy jó jelenet volt benne, amikor Saber és Shirou a randinap végén beszélgetnek a hídon, és Saber elmondja, hogy mi is motiválja és miért akar győzni. Nem bántam volna még pár hasonlót.

Következik a Fate/Zero, aztán az Unlimited. Nem tudom mennyivel lesznek ezek mások, de remélem több tartalmat és kevésbé egysíkú jellemeket fognak prezentálni. Azt tudom hogy a Zeroban is lesz Saber, ami jó. :D


A mordályos nyul írta:
Gratulálok, a kitartásodhoz! Nekem még mindig az jut ilyenkor eszembe, hogy komolyan,
Kép
Nekem a Dragon Ball franchise-ról ugrik be mindez.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci írta:Következik a Fate/Zero, aztán az Unlimited. Nem tudom mennyivel lesznek ezek mások, de remélem több tartalmat és kevésbé egysíkú jellemeket fognak prezentálni. Azt tudom hogy a Zeroban is lesz Saber, ami jó. :D
A Zero-ban nem csak Saber jó, hanem úgy az egész cucc. :D Ebben jóval több érett karakter van és a Master-Servant párosok sokkal jobban bejöttek. Az UBW pedig már egy más kérdés...

Sidonia S2: Ahogy sejtettem, a végére fognak bedobni egy nagyobb harcot. A mangát ameddig olvastam, az is nagyjából olyan trendet követett, hogy űr-SoL és csaták váltották egymást. Egyébként én kész vagyok, meghalok Tsumugi-tól, olyan kawaii és moe, hogy a KyoAni szereplők elbújhatnak mögötte. Plusz Nagate és Izana abszolút win, örülök, hogy szép lassan lesz valami kettejük kapcsolatából. Az a felderítő körút igazán jól sikerült, bár Nagate még mindig egy idióta. :dirr:
Csak szerintem jobb a grafika az első évadhoz képest? Mármint a 8. részben, az a bizonyos jelenet nagyon ütött és a mostani epizód végén is csak pislogtam. A fanservice részhez annyit, hogy bár nem hiányozna, ez inkább mulatságos és aranyos, mintsem az a tipikus facepalm kategória, mint pl. az Angéban volt.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Per pillanat egyszerre két vasat is tartok a tűzre a Galaxy Angel és az Idolmaster kettőssel, és egyelőre mindkét cím esetében jobb lett az eredmény mint azt vártam volna. Pontosabban szólva ez inkább az utóbbira vonatkozik, mert egyrészt egy idolos okosság, ami mint általános téma valamelyest távol áll tőlem, másrészt pedig azért, mert a mostani inkarnáció, a Cinderella Girls enyhén szólva pont abba a csapdába esett bele amibe nem kellett volna, magyarán egyszerre idegesítően "aranyos" és sekélyes mint egy kiszáradt pocsolya. Ehhez képest a "sima" Idolmaster egy pár kategóriával erősebb próbálkozás, mert habár itt sincs szó se komolyabb, se igazán mélyebb felállásról, de azt legalább jól adja elő annyira hogy a maga módján szórakoztató legyen, mégha még így sincs szó valamiféle személyiség-kurkász sztoriról (ami egyébként *talán* meg lesz közelítve egyik-másik szereplővel, de ki tudja). Mondjuk az is biztos, hogy kell egy bizonyos fajta beállítottság-mentalitás hozzá, mert a maga módján még így is elég "rózsás", valahol mégis egyszerű stílust képvisel, ami esetleg visszatetsző lehet, pláne ha az ember mindeképpen össze akarja hasonlítani azokkal a kevésbé imponáló dolgokkal, amik az idolság kapcsán ki-kiderülnek.

A Galaxy Angelnek viszont nem kellett ennyire "törnie" magát a meggyőzésemhez mert két-három után máris megnyert magának, pont eltalálja azt a hiperaktív, 10-15 évvel ezelőtti poénstílust amivel vígan el tudok lenni, ráadásul annak a "veszélye" se áll fenn hogy a második felében esetleg komolyra fordul a sztori és a könnyedség tovaszáll. Az egész franchise szinte teljesen az epizódikus marhaságokra megy rá, sőt, talán (állítólag) a harmadik vagy negyedik sorozatban lesz majd egy több epizódot átölelő eset. Talán, de személy szerint nem is bánnám ha ez nem következne be. Egyeseknek talán túl hiperaktív is lehet a GA, mert azért így is egy olyan mentalitást képvisel, ami mostanában nem igazán érhető tetten, de a magam részéről örülök hogy ráakadtam, mégha az első epizód egymagában még nem annyira alkalmas arra hogy teljesen kimutassa a sorozat foga fehérjét.
Kép Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Fate/Zero - A látványvilág valami gyönyörű, igazi eyecandy ez az anime, már csak ezért is megérte végignézni (+Saber öltönyben és motorral ^^). A fight jelenetek iszonyat epikusak, az animáció meg 11/10-es és az ilyesmivel engem nagyon meg lehet venni. A világ is érthetőbb volt mint az előző sorozatban, végre van valami támpont ezzel a mágia-dologgal kapcsolatban, szal ez olyan Harry Potter-féle világ, külön mágus-iskolával, a felügyeletükre létrehozott szervezetekkel, stb... És végre felnőttek a főszereplők. Az egy Waver-en kívül nincs is benne senki 20 év alatt, így szerencsére elkerülhetőek az iskolában szerencsétlenkedős epizódok, és a karakterek reakciói is sokkal érettebbek mint a Stay Night esetében.

Az új karakterek közül a legjobb mindenképpen Rider, valami zseniális figura :D Caster belépője is meglehetősen durvára sikerült O.O kár hogy később belőle egy töltelékkaraktert csináltak, mert amúgy volt benne fantázia. Berserker is messze jobban tetszett itt, mint a SN-ben. Lancert meg sajnáltam a végén, nem ezt érdemelte volna... Akit viszont végig utáltam az Gilgamesh. Visszataszító az a lenéző allűr amit mindenkivel szemben megengedett magának (nemcsak az emberekkel, hanem a többi Servanttal szemben is), emellett egy rohadt áruló. Aztán: AAANGST!!44 Sajna a főszereplők esetében végig nyomják a világfájdalmat, főleg Kiritsugunál, akiről már az elején tudtam hogy elbaszott az egész valóságfelfogása, ráadásul ahogy Saberrel viselkedik, kvázi tárgyiasítja, na az szintén nem volt túl szimpatikus (szerencsére azért ott volt Irisviel, akivel jól megértették egymást). Kirei szintén egy üres figura, bár ő eleve így is volt megírva, ez a karakterének a lényege, csak akkor érthetetlen számomra, miért szállt be magába a háborúba egyáltalán? Szvsz Gilgamesh hülye szónoklatai nem voltak annyira meggyőzőek, hogy emiatt árulóvá és újra Masterré akarjon válni... Szal nagyon "izgalmas" volt amikor két ellenszenves figura között zajlik a végső harc, ráadásul úgy, hogy hogy bármelyik is nyerne, túl sok jó nem származna belőle... Ami önmagában engem nem zavarna, csak éppen egyiknek se tudtam szurkolni. A Kariya és Matou-féle vonalról nem is beszélek, azon a szálon szinte mindenki hülye volt, de a legnagyobb idióta Kariya. A vén görény meg kimurdelhetne már, végig azt vártam hogyha mást nem, de őt sikerül hazavágni, de nem - cserébe Aoi-t intézte el, gratulálok -_- . Tokiomit még az elején egy kicsit sajnálni kezdtem ahogy Kirei és Gilgamesh beleültették a hintába, de aztán eszembe jutott hogy odadobta a lányát a vén csótányosnak, úgyhogy igazából ez a patkány is csak azt kapta, amit megérdemelt. Meg az a csicskulás amit Archernek levágott -_-""" Azért álljunk már meg, ki itt a Master, és ki a Servant? Btw megnéztem volna egy olyan felállást amikor Archer Mestere Kiritsugu :D És azt is meg kell mondjam, hogy Saber az FN-ben valahogy emberközelibben volt ábrázolva. Értem én a dilemmáját, de itt ő is csak az angstet nyomta. Talán azért érzem ezt mert az SN-ben Shirou embernek ismeri el, itt viszont Kiritsugu csak eszköznek tekinti.

Úgyhogy felemás érzéseim vannak ezzel a sorozattal kapcsolatban. Gyönyörű, a karakterek egy része baromi jó, a fightjelenetek iszonyat látványosak, viszont egyrészt a végét inkonzisztensnek éreztem, másrészt tele van olyan karakterekkel, akiket már az elejétől fogva nem bírtam vagy azért mert a jellemük undorító (Gilgamesh, Kirei, Casterék, Archibald), vagy pedig eleve nem bírom az így tálalt szereplőket (Kariya, Kiritsugu) végül pedig a szereplők egy része közötti kapcsolat volt unszimpatikus (Saber-Kiritsugu, Archibald-Lancer, Gilgamesh-Kirei-Tokiomi). ÉS HOL VAN A SABER VS. ARCHER VÉGSŐ HARCZOM??!?!44ÖT Bajban vagyok ezzel a cuccal, mert jó volt nézni, tényleg, 3 nap alatt ledaráltam, és tetszettek az érett, felnőtt jellemek benne. Viszont az összképet tekintve elég vegyes, főleg a vége miatt... Egy 7.5-8-as értékelést dobnék rá így első blikkre.

Sidonia S2 ep.9.

Természetesen Nagaténak sikerült elbalfaszkodnia a mostani randit is, gratulálok -_- Komolyan, ez a csávó, nem hiszem már el... És ezt Midorikawa végignézte, de még ezek UTÁN is ez a gyerek kell neki, hát nem is értem... A mobilos Tsumugi meg annyiraaaa kész :3 ^_^ Btw csak nekem van olyan érzésem hogy a "Kunato" által jelenleg készített másik hibriddel fog majd konfrontálódni őcukisága? Azt pedig nem tudom hogy most aggódjak-e Izanáért, vagy azért őt már védi a plot...? Remélem ezek után már csak nem írják ki. Egyébként szerintem ez a mostani fight kitart már a szezon végéig. Annak meg örülnék ha valamiféle látható CÉL is lenne már végre, mert az oké hogy űr-SOL és fight, de csak akkor van értelme ha haladunk valami felé, és nem csak úgy rétestészta-shounenkedünk bele a vakvilágba, mert az ilyen sablonshounen-route-nál azért több van ebben a cuccban, főleg a 2. évadban. Amúgy ja, fentebb én is írtam hogy grafikailag észrevehetően jobb mint az előző sorozat.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mondhatni vége a Fate-Unlimitednek, bár nem tudom mit akarnak még egy háromneged órás 25. END epizódban. Igazából gondban vagyok ezzel is, mert egyáltalán nem volt rossz, emellett pedig igazi vizuális orgia, akárcsak a Zero, és a fightok is nagyon látványosak, viszont valahogy a sztori és a karakterek nem voltak olyan jól összepakolva, mint az előbbiben. Nemtom, lehet hogy az iskolai környezet zavart, főleg a Zero felnőtt karakterei után. Örültem hogy Rin nagyobb teret kapott, viszont csak én éreztem úgy hogy még a Deen-féle 10 évvel ezelőtti verzióban is messze több karakterfejlődésen ment át, mint itt? Ugyanez igaz Saberre, aki az első animében valahogy messze autonómabb személyiség volt, mint itt (ugyanezt éreztem vele kapcsolatban a Zero-ban is, bár ott inkább a Kiritsuguval való, nem túl belsőséges kapcsolata volt ezen érzéseim kiváltó oka, itt meg mintha nem lett volna rendesen megírva a karaktere). Shirou már egy fokkal jobb volt mint az első feldolgozásban, de ami angstet levágtak Archerrel, hát -_-"""" Shinjit meg kinyírhatták volna a francba, nem értem minek kellett a legunszimpatikusabb rohadékot életben hagyni a végére. Viszont akit az UBW-ben nagyon bírtam, az Gilgamesh. Ezen én csodálkoztam a legjobban, mert amennyire rühelltem a Zeroban, annyira bejött itt, mégpedig azért, mert továbbra is hozza a nagyképű, egoista figurát, viszont most olyanokkal genyózik, akik erre rendesen rá is szolgálnak, pl. Ilya, Shinji, Kirei. Szvsz sokkal lazábban is néz ki a mostani cuccaiban, mint a páncéljában. Annak meg külön örültem hogy a végén levezették, miért győzhet Shirou ellene - és csakis ellene, minden más Servanttal szemben azonnal elbukna. Bár annak még jobban örültem volna hogy ha azt is megmagyarázzák honnan lett Shirou olyan hihetetlen nagy tápállat, hogy használni tudja még az UBW-t is, amikor két hete még csak egy vacak megerísítő varázslatot tudott összehozni... Szóval összességében nem volt rossz ez sem, és főleg gyönyörű, ráadásul itt már szerencsére nem nyomták annyira a hülye hárem-feelinget, csak a jellemek lettek meglehetősen sablonosak. Rinben szvsz messze több lehetőség lett volna, mint az a sablontsundere akit csináltak belőle a végére. Az Archer-Shirou-féle vonalban is sok potenciál lehetett volna, ha nem cseszik el a folyamatos emózással, valamint Saberre lehetett volna komolyabb szerepet is írni, mint Shirou bábja (mondom, a 10 évvel ezelőtti DEEN-féle cuccban sokkal jobban bejött mint itt). De Gil elvitte a végét :D

Zankyou no Terror

Ígéretesen indult ez az anime, bár már az eleje is repetitív volt, azárt reméltem, hogy az alapszituból (bosszúálló zsenigyerekek és egy kiégett, de remek logikai képességekkel rendelkező nyomozó Dezsnyótosat játszanak) kihoznak valami értékelhető, és főleg értelmes, agyalós plotot. De nem, a második fele iszonyúan szétesik. Behozzák Five-ot (de minek), Lisa szerepe kb annyira degradálódik, hogy folyton meg kell menteni, meg az utolsó epizód is valami teljesen értelmetlen és hatásvadász hülyeség volt. Egyértelműen kevés volt ide a 11 rész, ha még adnak neki minimum 5-6 epizódot, egy jó anime is lehetett volna. Rossznak így sem nevezném, grafikailag kellemes, a terroristás alapfelállás érdekes, a szereplőkben volt potenciál (főleg Shibazakit bírtam, szeretem a felnőtt jellemeket), a rendezés is korrekt volt, csak túl sok mindent akart ez a cucc, és ezt nem tudták belesűríteni abba a 11X24 percbe amit kapott.

Eheti Sidonia:

Na itt aztán pörgött a fight, az pedig külön durva, hogy Tsumugi igazából "önmagával" harcolt. Nagatét meg sokszor balfaszozom, de el kell ismerni, hogy a harcban azért kemény. Igazából már nagyon érdekel, hogy Hoshijiro mennyire "önmaga" még, mert eddig úgytűnik hogy semennyire, viszont valamiért mégis emlékszik Nagatéra, nem véletlenül lépett be a fülkéjébe, amikor simán ki is lőhette-nyírhatta volna, miután kvázi megvakította. Remélem rendes lezárást kap ez az évad.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A Fate UBW IMHO egy lélekkel nem rendelkező, üres és inkoherens sorozat, ami lényegében nem szólt másról, mint a tsundere fanservice-ről, a szájbarágós és ostoba Shirou-ideálokról (az, amit ő, meg az a szerencsétlen Archer előadtak, az kábé két percbe is elfért volna) és a sokszor színvonalon aluli harcokról (nem, az animáció általában rendben volt - a koreográfia és az elgondolás már kevésbé).

Az első etapra adtam egy kegyelem 6-ost, de az fix, hogy a másodikkal már nem leszek ilyen kegyes. (Egyébként bármennyire is kétes, mint adaptáció, nekem a régi Deen-féle FSN tízszer jobban tetszett, mint ez az izé.)
Avatar
Ryder93
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.06.13. 18:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Decs
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ryder93 »

Code Geass Hangyaku no Lelouch R2

Az első évad számomra etalon a maga nemében, még annak a tükrében is, hogy tele van pakolva bishikkel. Ezt a szintet az R2 nem tudta úgy hozni, sőt, még azt is megmerem kockáztatni, a Sunrise ettől az animétől indult el a lejtőn.

Kezdve azzal, hogy lényegében ugyanúgy indított, mint az első évad, csak teljesen más körítést adtak hozzá. Jöttek új karakterek, de lényegében annyit is értek... A másik, ami rettentően szúrta a szememet, az a pár beleerőltetett a fanservice. E téren Villetta és Karen "jeleskedett". A grafika a megszokott volt, semmi újat nem tudott mutatni számomra.

Összességében az alapkarakterek meg a sztori volt az, ami igen csak a hátán vitte az animét, de az utóbbinál rettentően böki a csőrömet, miért nem tudták C.C. vonalát normálisan lezárni.

A vége valami hihetetlenre és váratlanra sikeredett, ezért adtam meg neki a 10-est, bár sokáig 8-9 pont környékén stagnált.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

F/SN UBW szízön cú
Vizuális élményt nyújtott? Igen.
Megfelelően szivatva volt Shinji? Nem, de csak mert a forrásanyagban is túlélte. =_=" (Why nasu? Why?)
Szórakoztató volt nézni? Is-is.
Az epilógus (leszámítva a pointless fanservice Luvia fájtot) szerintem kedves volt. Én továbbra is szeretem a világot. De. De ... ennek a sorozatnak voltak szörnyen borzasztó pillanatai. Ismétlem magam fentről, úgy néz ki F/SNt nem lehet adaptálni, mert önmagában nem jó, worldbuilding, 1-2 ügyesebb csavar ide vagy oda. Szomor. Kapott tőlem egy hatost. Pont azt amit a 2006-es sorozat is kapott.
Így viszont nem nézek reményteli módon a Heaven's Feel múvi (-k, remélhetőleg többes szám) felé. Oh well.

Sidonia szízön cú
Szezon közepe körüli pointless fanservice itt is masszívan lejebb tolta nálam a lécet, ennek ellenére örömmel néztem, néhol sokkal funabb volt mint a fenti. Tsumugit már kielemeztük feljebb, azzal is továbbra is egyet értek, hogy a főszereplő lehetne most már egy kicsit karizmatikusabb (mert így pláne hülyén jön le a körbe rajongottsága). Nihei bácsi látványvilágát továbbra is nagyon birom. Lehet, hogy neki ülök valamikor a mangának, mert következő szezon sajn. nem lett bejelentve. D:

Nana
Bár ritkásan szoktam kifejezetten shoujo/josei animét nézni, de azért feltett szándékomban áll néha, csakhogy képben legyek a fontosabbakon átrágni magam, szóval barátosném nagy örömére megnéztem ezt a kúlt animét is. A karakter dezájn szimpatikus volt, egyes gegek szintén. A zene, főleg az openingek bejövősek voltak. A történet... hát a történet az nézhető volt. Egyszer. Számomra a történet legnagyobb problémája az Hachi. Nem tudom, hogy ki hogyan van vele, de kb. minden egyes plot fontos döntése hót ellentétes volt mindazzal, amit én logikus és leki szempontból is hosszútávon legkifizetődőbbnek látok. Így viszont elég nehéz kedvelni az animét, ha a két főszereplő fél közül az egyik egy lehetetlen eset. Pláne kicsit elkeserített, hogy nemcsak az anime van némileg lezáratlanul hagyva, hanem a manga is nem determinált hiatuson van, így sosem tudom meg, hogy valahol végül megtanulta-e a leckét, vagy az írói szándék az volt, hogy ez így tényleg oké.
Úgy egyébként magamrészéről Shin és Reira páros volt a leginkább szimpatikus a társoságból, szóval az, hogy ők összejöttek a végefele az sokat javított számomra az élményen. Ettől függetlenül, viszont csak én látom úgy, hogy ezen történet legfőbb mondanivalója, hogy a "Monogám kapcsolatok egészségtelenek"? Jó, viccelek, de kb. minden egyes karakter karakter drámája arról szólt, hogy valakivel akar lenni de nem lehet mert valamelyikük valaki mást is talán szeret, talán nem.

Chihayafuru első 5 rész
Belekezdtünk ebbe a hétvégén, és nekem szimpatikus a cucc, még ha ez a rögtön instant nem szerelmi szerelmi háromszög kicsit zavar is. (Tekintve, hogy amennyire sejtem még a második szezonban sem fog ez eldőlni, és manga meg még fut... nem szeretem ha ilyesmivel hosszú ideig húzódoznak. ... feltételezem hárem ending meg nem lesz :v ) Kiváncsi leszek mit fognak tudni kihozni a karuta-ból ennyi sok részen át.

Fafner első pár rész
Na csak eljutottunk oda, hogy elkezdtük a régi sorozatot (nekem ugye másodjára, csak sok év után), én továbbra is egész hangulatosnak tartom. ... Mondjuk nekem az ilyemi mecha sorozatok a gyengéim.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Számomra a történet legnagyobb problémája az Hachi. Nem tudom, hogy ki hogyan van vele, de kb. minden egyes plot fontos döntése hót ellentétes volt mindazzal, amit én logikus és leki szempontból is hosszútávon legkifizetődőbbnek látok. Így viszont elég nehéz kedvelni az animét, ha a két főszereplő fél közül az egyik egy lehetetlen eset. Pláne kicsit elkeserített, hogy nemcsak az anime van némileg lezáratlanul hagyva, hanem a manga is nem determinált hiatuson van, így sosem tudom meg, hogy valahol végül megtanulta-e a leckét, vagy az írói szándék az volt, hogy ez így tényleg oké.
Tőle én is a falat kapartam. Amúgy arra én is kíváncsi lennék, hogy végülis milyen sorsot szán neki a mangaka, szóval hogy ez az egész "hatvanszor esek csapdába a saját hülyeségem miatt" jellem végül mutat majd bármiféle fejlődést, vagy pedig pont emiatt fog "elbukni" és végül az lesz a történet tanulsága, hogy "látjátok gyerekek, ilyenek NE legyetek, mert akkor benne van a pakliban, hogy így végzitek"? Amúgy én arra gondolok, hogy részben a célközönség miatt kellett ilyen "ügyetlenre" csinálni a karakterét, de ez még ezzel sem védhető hosszútávon, elvégre ez már egy josei, nem shoujo, tehát a célközönség is inkább fiatal nők, nem tizenéves kamaszlányok, ráadásul maga a karakter is huszonvalahány éves. Szóval némi komolyságot, vagy fejlődést/tanulságlevonást elvárnék tőle, de amennyit eddig láttam a csajtól, Tsukino Usagi, vagy Yuuki Miaka hozzá képest két lábon járó jellemfejlődés. :-P
Cruel Angel írta:Úgy egyébként magamrészéről Shin és Reira páros volt a leginkább szimpatikus a társoságból, szóval az, hogy ők összejöttek a végefele az sokat javított számomra az élményen. Ettől függetlenül, viszont csak én látom úgy, hogy ezen történet legfőbb mondanivalója, hogy a "Monogám kapcsolatok egészségtelenek"? Jó, viccelek, de kb. minden egyes karakter karakter drámája arról szólt, hogy valakivel akar lenni de nem lehet mert valamelyikük valaki mást is talán szeret, talán nem.
Ezt így még nem hallottam, ellenben olyan fankommentet már olvastam, aki úgy a manga/anime teljes egészével volt úgy, hogy "túlzottan züllött az egész". Szóval hogy itt bizony mindenki dug kis túlzással jobbra-balra, a bulik rendszeres kelléke a pia és a cigi, stb-stb. Ez engem azért nem zavart, mert nem úgy éreztem, hogy "menőzésből" vagy hasonló okokból rakta volna bele a sztoriba a mangaka ezeket az elemeket, hanem szimplán reális akart lenni. Márpedig ha rockerek életéről csinálsz mangát, azok nem ihatnak bulikon ásványizet, elég hülyén nézne ki. :D Viszont annyiban igaza van, hogy szinte feltűnően minden szereplő ilyen. XD Szal ahogy "hisztis" Nana jellemét, úgy ezt sem ártott volna árnyalni csöppet. XD Nem mondom, hogy rögtön rakjon be állandó főszereplőnek egy papot, vagy ilyesmi, de legalább lehetett volna mondjuk olyan szereplő a baráti körükben, aki a változatosság kedvéért vagy antialkoholista, vagy iszik, de csak mértékkel, mert a legtöbb bulin egymás után gurítottak le több sörösdoboznyi mennyiséget a torkukon. XD A cigire ugyanez áll. Zavarni nem zavart, csak ha már annyira a realitásra megy rá, ez talán még inkább segített volna.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Tőle én is a falat kapartam. Amúgy arra én is kíváncsi lennék, hogy végülis milyen sorsot szán neki a mangaka, szóval hogy ez az egész "hatvanszor esek csapdába a saját hülyeségem miatt" jellem végül mutat majd bármiféle fejlődést, vagy pedig pont emiatt fog "elbukni" és végül az lesz a történet tanulsága, hogy "látjátok gyerekek, ilyenek NE legyetek, mert akkor benne van a pakliban, hogy így végzitek"?
Olvastam a jellemzésedet Hachiról, és 100% AGREED. Egy ideig még el is néztem a hülyeségeit, mert tényleg van ilyen típusú ember (nekem ismerősöm is van ilyen, először aranyos, meg sajnálod, de egy idő után már csak röhögsz rajta :D), de hogy tényleg SEMMIBŐL nem tanul, na az gáz. Akkor lett elegem belőle végképp amikor a gyökér nyálgép Takumit választotta Nobu helyett. Nekem a rocker Nana volt a kedvencem :D
Titkos írta:Ezt így még nem hallottam, ellenben olyan fankommentet már olvastam, aki úgy a manga/anime teljes egészével volt úgy, hogy "túlzottan züllött az egész". Szóval hogy itt bizony mindenki dug kis túlzással jobbra-balra, a bulik rendszeres kelléke a pia és a cigi, stb-stb. Ez engem azért nem zavart, mert nem úgy éreztem, hogy "menőzésből" vagy hasonló okokból rakta volna bele a sztoriba a mangaka ezeket az elemeket, hanem szimplán reális akart lenni.
Szvsz elég reális is volt, nem is kell rockernek lenni ahhoz hogy egy csapat húszas éveinek elején járó fiatal így viselkedjen, elég csak szétnézni a saját társaságomban :D
Ryder93 írta:Kezdve azzal, hogy lényegében ugyanúgy indított, mint az első évad, csak teljesen más körítést adtak hozzá. Jöttek új karakterek, de lényegében annyit is értek... A másik, ami rettentően szúrta a szememet, az a pár beleerőltetett a fanservice. E téren Villetta és Karen "jeleskedett". A grafika a megszokott volt, semmi újat nem tudott mutatni számomra.

Összességében az alapkarakterek meg a sztori volt az, ami igen csak a hátán vitte az animét, de az utóbbinál rettentően böki a csőrömet, miért nem tudták C.C. vonalát normálisan lezárni.
Naja, az R2 kvázi rebootolta a sorozatot bizonyos okok miatt (más lett a műsorsáv, a rendező nem igazán ezt akarta kihozni belőle), CC vonalát meg szerintem elég jól "lezárták", ezt éppen mostanság tárgyaltuk ki a topicjában :D

Na hogy ON is legyek, vége a Sidoniának, normális lezárást kapott ez az éved. remélem folytatni fogják, mert van benne potenciál. Nagate kicsit nőtt a szememben a végére.

Fate UBW utolsó epizódban mi az hogy Shinjikét a kórházban ápolgatjuk?! Mindegy, egyetértek Cruellel, nézni SZÉP volt, de nem volt jó. Én a magam részéről szintén egy hatossal díjazom, mert rossznak nem rossz (az a Cross Ange, az Akame meg a hasonlók), csak a Zero után olyan... súlytalan. Azért elég sokatmondó, hogy a Zeroban általam rühellt Gil a legértékelhetőbb karakter az egészben :D Rinért meg kár. Ha az egész sorozatban úgy ábrázolták volna mint a legutolsó részben, akár még javíthatott is volna a sorozaton, és nem ment volna rá az egész jelleme a hülye tsundere-fanszervízre.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nem mostanában nézős, de ajánlós poszt következik, sok felesleges blablával karöltve. :D

A napokban megint eszembe jutott az Igano Kabamaru (valamikor tavaly láttam, talán minimálisan említettem itt a fórumon is)... ha szánnék rewatchra időt, valószínű ezt venném mostanság elő. Ránéztem az animeaddicts oldalára, mert csak 1-2 hónapja került be ez az anime az adatbázisukba, hogy azóta jelölte-e ott valaki még rajtam kívül. Deh nem.XD Ami amúgy nem mérvadó (egyrészt, mert AA-n sokan nem jelölik a cuccokat, másrészt, akik jelölik, nem feltétlen lesik, hogy na felkerült-e már a Kabamaru..), de nagyon mókás. :vigyor: Szóval gyors kommenteltem oda egyet, hogy akkor már abban is én legyek az első (ismertető írásra, már nem hiszem, hogy kellő energiát érzek magamban, de egyszer majd talán).
És akkor ennek apropóján gondoltam ide is bemásolni a kommentemet, mert ez egy szórakoztató anime, amit ijesztően nem ismer senki. :D Hátha valaki innen megnyugtat, olyasmi mondatokkal, hogy "én is láttam már, remekséges/hülyeség", "szemeztem már vele, de nagy blődségnek/semmi extrának tűnik" és stb stb, vagy épp felcsillan valakinek a szeme erre a kis elrejtett egyéniségre, és tesz vele egy próbát.

Bár nem vagyok biztos benne, hogy ez a pársoros fangirlködésem mindenkire pozitív hatást gyakorol, de azért na:
Egyik kedvenc vígjátékom és szvsz a 80-as évek egyik legjobb sorozata. Persze kell egy kis lelkierő az elején, hogy ráhangolódjunk Kabamaru rendkívüli (későbbi shounen főhősöket bevezető és lealázóXD) stílusára, na és persze arra, hogy az összes(!!!!!!) seiyuu képes részenként megütni a károgva rekedtesen kiabáló öregasszony hangszínt!! (Külün poén, hogy az egyik nyanyát Nozawa Masako szinkronizálja, persze elképesztően jól és akkor még nem is volt annyira öreg, mostanság pedig újra Gokuként hallhatjuk... imádat!XD)

Szóval szerintem zseniális egy cucc, magával ragadó, a karakterek mind tömik az emberbe ezt a nagy adag feelinget, mint Kabamaru magába a yakisobát. :D Imádom őket! Aki retro-cuccra vágyik nyugodtan próbálkozzon ezzel a sorozattal.

Az eredeti mangáját ráadásul nő jegyzi és shoujo vígjátéknak készült, így érthető, miért kapott ez a shounenes nindzsa sztori ilyen shoujós paródia hangot.

Opening-ending is emlékezetes darab, legalábbis én bármikor vissza tudom idézni őket.

Ha egyszer nem leszek lusta és nem előz be senki, akkor lehet írok hozzá ismertetőt. Kíváncsi vagyok még meddig fogom egymagam "uralni" az itteni site-ját, mindenesetre nagyon poén. ::^_^:: Attól félek magyar felirat hiányában és régi, alig ismert cucc lévén még egy darabig így marad...
Végső soron valószínű azért kommenteltem ide is ezt, mert mostanság mindenütt csak a Dragon Ball köré mutatok megmozdulásokat (na nem mintha bánnám, azért ide is becsempésztem egy fél sort, LOL). Szóval ez akart lenni az ellensúly. :dirr: Yooossssh.

Jah, op, ed azért ne maradjon le, mint másodlagos kedvcsináló/elrettentő. :P

És lestem még malon, hogy a Kabamaru mangakájának még egy művét adaptálták anno, amit eddig csak rawban vagy arab felirattal találtam meg. Viszont a kíváncsiságom annyira nagy, hogy valószínűleg rawban is megejtem majd valamikor. ::japtoun::
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kemono no Souja Erin

Vannak olyan animék, amiket megnézünk, arra az időre pont lekötnek, még talán szeretjük is, majd pár hónap alatt úgy megfeledkezünk róluk, mintha nem is léteztek volna. Vannak olyanok, amiket igazán csak akkor fogunk értékelni, miután a végére értünk és átgondoltuk mindazt, amit adott. És akadnak az olyan kivételes darabok, mint az Erin - az olyanok, amikbe úton-útfélen bele tud kötni az ember, mégis a hibáit olyan szinten felmorzsolják az erények, hogy azokat mindössze apró kellemetlenségnek érezzük csupán.

Fussunk is gyorsan le a kötelező köröket és nevezzük meg az Erin mikroszkopikus bűneit:
- Rengeteg a flashback. Ez főleg akkor jelentett néminemű gondot, mikor már a tízedik alkalommal látja a néző ugyanazt. Feleslegesnek tartottam, két okból is: ad1) a nézők továbbra sem ilyen feledékenyek, ad2) legtöbbször pont a sorozat legjobb/legerősebb jeleneteit mutogatták bazári majom módra, amiket meg aztán pláne képtelenség száműzni az ember fejéből.
- A két irritáló comic relief karakter. Nem kellettek volna. Nagyon nem.
- Szép dolog a world-building, de néha feleslegesen sokat időz kevéssé lényeges dolgokon.
- Személyes: A befejezést kissé összecsapottnak éreztem.

Nagyjából ennyi, ami átfutott most hirtelen az agyamon, de ezek is ilyen "jó, ha tud róluk az ember" jelleggel kerültek megemlítésre. Na de mit kapunk végső soron az Erintől? Egyszerűbb talán a kérdés inverzét venni és arra felelni, mit nem találunk benne: gyenge, egy-dimenziós karaktereket, gyatra rendezést, az amatörizmus nyomait, igénytelen fantasy jelleget, alibi-drámát, QUALITY-ket, unalmat. Merthogy mindezt kiváltottak az alábbiakkal:

- Kiváló sztori-vezetés. A flashbackezés és időzgetés ellenére is. Volt egy tiszta, követhető íve, és ahogy a Világot és Erint is egyre jobban megismertük, úgy váltott a sztori is sokkal terebélyesebb formulára, szélesedett ki az egész addigi felállás.
- A világ. Az elejétől a végéig kínosan ügyeltek rá, hogy az egész környezetet megismerjük, legyen szó akár a fantasy-lényekről (bár belőlük azért elviseltem volna még párat), akár a birodalom külső és belső konfliktusairól és politikájáról egyaránt.
- Remekül megírt karakterek. Persze voltak bizonyos prioritások, hogy kivel foglalkozzunk többet és kivel kevesebbet, de ez így volt rendjén. A főbb szereplők mind-mind teljes értékű karakterekké léptek elő, ki hamarabb, ki később. Külön kiemelendő a főhősnő, Erin és az általa bejárt út. Kezdetben, 10 évesen megismerjük az átlagosnál jóval okosabb, de nagyon is gyerkőc karaktert, aki ekkor még nem lát bele a felnőttek világába, a vadállatok szerepkörébe. A második time jumpnál, 14 évesen maga is beáll a vadállatgondozók soraiba, próbálván megváltoztatni valahogy a sorsukat, miközben szárnyai alá veszi Lilant, az anime kulcsbestiájának számító beast-lordot. Ugyanakkor szembesülnie kell vele, hogy legyen akármilyen jó „barátja” Lilan, végső soron akkor sem lesz több, mint egy vad, akit az ösztönei hajtanak, amit Erin a saját bőrén is tapasztal, nem is egyszer. Végül 18 évesen, fiatal felnőttként még inkább kitágul számára a világ, jobban megismeri a háttérben meghúzódó szálakat és maga is integráns része lesz a fősodornak, az ország eseményeinek. Ráébred arra is, hogy az eszméivel önállóan nem jut sehová az emberek világában, ahogy a környezet által ráhúzott kvázi-isten lepel is lehull végül róla, mikor elhatározza, hogy Lilant mégis fegyverként veti be, mert itt bizony így működnek a dolgok, végső soron pedig ő is csak egy ember a sokból. Lényeg a lényeg, Erin egy nagyon jól felépített, szerethető, komplex női karakter, olyan, akiből animékben nagyon keveset találunk. Meg kell hát becsülni.
- A bittersweet pillanatok. A sorozat ezek nélkül is tobzódott az emlékezetes, jól felvezetett mozzanatokban, de számomra egyértelműen ezek a pillanatok jelentették a legfőbb húzóerőt, külön kiemelve a Lilan – Erin kapcsolatot. Talán az egyik legjobb ember-vadállat kapocs ez, amit animében/filmben/bárhol valaha is láttam.

Ezeken felül is hosszasan lehetne még sorolni az Erin pozitívumait (remek OST és különösen zseniális első OP, szinkronok, stb.), de nem teszem; a legfontosabbak így is elhangoztak. Nincs is más hátra, jöjjön a verdikt.
Az már valahol a 30-as epizódok végére körvonalazódott bennem, hogy 9-nél alább semmiképp nem adom ennek a sorozatnak a pontszámát, mert ha ez az anime nem érdemel ennyit, úgy semmi más sem. Ezt az álláspontot véglegesen megerősítette a cucc utolsó ötöde, olyannyira, hogy még a kedvencek listámra is felfurakodott, méghozzá egy igen előkelő helyre. A mai napig a Juuni Kokukit tartottam az animés fantasy-k magnum opusának, de az Erin egyszerűen jött, látott és trónfosztott. Egy élmény volt, egyúttal vissza is hozta kicsit az animék iránti megcsappant lelkesedésemet.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Dodgers írta: Mondjuk az is biztos, hogy kell egy bizonyos fajta beállítottság-mentalitás hozzá, mert a maga módján még így is elég "rózsás", valahol mégis egyszerű stílust képvisel, ami esetleg visszatetsző lehet, pláne ha az ember mindeképpen össze akarja hasonlítani azokkal a kevésbé imponáló dolgokkal, amik az idolság kapcsán ki-kiderülnek.
Idol anime expertként én azt mondom, hogy minél rózsaszínebb a CUCC annál jobb, de ha valaki tényleg szeretne látni egy olyan idol animét amiben konkrétan a sárban húzzák végig a főszereplőt akkor arra ott van az Idol Densetsu Eriko. Az a sorozat annyira tökéletes ezen a szinten, hogy 25 éve nincs követője. Minden, de tényleg minden ami abúzust el lehet követni egy idol ellen az bennevan. Árulás, hazugság, intrika, nemi erőszak, fizikai erőszak, gyilkossági kísérlet és nyilvános megalázás mindez egy kiskorúság határán álló 14 éves főszereplővel szemben.

*EDIT* közben eszembe jutott, hogy a fizikai erőszak részt el is mentettem egy gif-be, mert annyira durva és hatásos volt az a jelenet: http://postimg.org/image/vo834wwg1/
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Uchuu Senkan Yamato 2199

Megnéztem végre én is (majd két év halogatás után) és bár nem volt rossz, de azért olyan nagyon kimagaslónak sem nevezném.

Baromi jól indított, aztán a közepére átment repetitívbe, a végére meg kissé kifulladt a koncepció. Nehezményeztem a Yamato nevetséges plot-shieldjét, ahogy azt is, hogy minden epizódban kvázi sz*rrá lövik, de a következőben valahogy sikeresen regenerálja magát. Az sem igazán tetszett, hogy a taktikázás mint olyan, majdhogynem teljesen a kispadra lett száműzve - az összecsapások 90%-a kábé abból állt, hogy kinek van erősebb fegyvere, illetve látványosabb lézersugara. Jah, meg hogy kacagjunk a sokszor seggostoba ellenfeleken.

Aztán: a karakterek abszolút középszerűek; konkrétan egyet sem tudnék külön kiemelni. Persze voltak, akiket szívesebben láttam azért a képernyőn (Törpapa, Sanada, Yamamoto), de úgy az egészét tekintve inkább volt felejthető ez a gárda, semmint sokszínű vagy mély.

Visszatérve kicsit a sztorira, ami szintén némi nemtetszést váltott ki, az a néha random előkerülő, out of concept dolgok/témák. Például az androidos/MI-s rész az elejéről, az miért is kellett? Egy GitS-ben még oké, mert ott végig erre építik az egész animét, de ide teljesen felesleges volt bepakolni, mert később egyszer sem került ez a téma elő vagy utaltak volna vissza rá. A másik a 14. epizód. Szal szép dolog, hogy megismerjük a karakterek rejtettebb személyiségét is, de erre a felesleges artsy baromságra megint csak nem volt szükség. Ha végig ilyen surreal space drama lett volna, hát ugrándoztam volna örömömben, de itt megint arról van szó, hogy a rendező és/vagy az író nem bírtak magukkal és kellett egy totál más stílust erőltetni, ami baromira elütött az addigiaktól. Nem ide való, ráadásul nagyon erőltetett is. (Úgy meg pláne, hogy végső soron csak egy random ellenfél genjutsuja volt az egész.)

Szidalmazásaimnak véget vetvén jöjjenek az erények, lévén akad itt azért egy-két dolog, amik végül inkább pozitív mederbe terelik ezt a Yamato rebootot. Megkülönböztetett jelleggel emelném ki a látványvilágot, ami egyszerűen fantasztikus. Decens(!) CG, kiváló animáció (jó-jó, OVA, de akkor is), remek színek, de ami nekem így is a legkellemesebb meglepetést okozta, az a karakterdesign. A készítők gondoltak egyet és kompromisszumot kötöttek: modernizálták a karakterek kinézetét, hogy azért valamennyire megfeleljenek a mai kor elvárásainak, miközben megtartották az eredeti cucc jellegzetes vonásait. Így kell ügyesen összeboronálni a retrót a modernnel. Részemről emelem a kalapomat.

Szintén említést érdemel a fanservice. Igen, A fanservice. Hogy miért? Ad1: a női karakterek kimondottan ízlésesen lettek megalkotva (főleg Yuki, meg a nővérke). Ad2: Nem vitték túlzásba, nem erre helyezték a hangsúlyt, nem undorító BD-eladási statisztikák lebegtek a szemeik előtt. Ad3: Személyes, de az ilyen testre simuló space suitokat kimondottan szeretem. :3

All in all, a fentebb említett negatívumok ellenére is egy szórakoztató sorozat a Yamato, példának okáért egyszer sem unatkoztam alatta, mert valami azért mindig történt, mindig volt egy-egy olyan bedobott dolog, ami megfelelő hajtóanyagként szolgált a későbbiekre nézve. Az űropera és sci-fi kedvelőknek mindenképpen bátran ajánlható.

7/10
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

D-D-Dupla poszt kártya a-a-aktiválva... (Igen, még nem voltam sehol nyaralni, innen ez a gyanúsan sok animálódási-jegyzőkönyvezés ide.)

Kuuchuu Buranko

Áááh, hogy nem néztem eddig ezt meg, nem is értem. Pedig nem indult valami felhőtlenül a viszonyunk - az első rész után például reflexből dobni akartam, mert valahogy nagyon erőltetettnek éreztem a "mindenáron szürreális akarok lenni" hozzáállását, de aztán mégis folytattam és nem bántam meg.

Rengeteg mindent karmoltam benne (a kórképek és a páciensek úgy általában [leszámítva azt a yakuzás kretént], a non-lineáris, egymással találkozgató szálak, az intelligens humora), de ami vitán felül a legjobban tetszett, az Irabu (I Rab U) karaktere, aki egy unikális figura. (És még mindig fuck you, MAL, amiért csak 10 karaktert engedsz bejelölni...)

A meglehetősen elvont gráf+animációt végül aztán nem tellett sok időbe megszokni, a végére pedig már el sem tudtam képzelni más designt ehhez a beteg cucchoz (bár a hülye RL fejeket lehetett volna kevésbé erőltetni). Innen is látszik, hogy tud a Toei, ha akar.

8 (fölé)/10
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Durarara és társai

A legelső szériának nagyon nehezen fogtam neki, majd felejthetetlenül meglepett és bekerült a toplistámba is az anime.
Végre valahára kijöttek a folytatások és most ezekről mondanék pár szót.

Már a legelső szérián látszott, hogy ez bizony egy regény amiről soha nem gondolták, hogy anime lesz belőle, mégis döcögősen, de ÚGY megcsinálták, hogy fangörcsöt kapok a cím említésétől is. Ám a második évad az x2Shou csak szimplán döcögős. Soha nem került a kezeim közé a regény, remélem egy nap fog, így csak feltételezni tudom, hogy egyszerűen nincs mit tenni, ez egy ilyen történetrész és majd megint beindul. Nem tudom mennyire követi ez az anime adaptáció az eredeti művet, hogy mi benne a filler és mi nem, de az a gyanúm, hogy ez azért olyan amilyen, mert igenis követi az eredeti sztorit, ami nem mindig shonnenanimepörgős :D

És eddig jónak tűnik a gyanúm. A második széria, második blokkja, az x2Ten már olyasmifelé tapogatózik, ami a legelső szériában volt. Sötétebb, emberibb, gonoszabb.

Tehát már csak egy dolog hiányzik: a misztériumot keltő természetfölöttiség. Celty már régen nem az, ahogyan Saika sem, bár ez utóbbinak nemrég elég szép jelenete volt, mégis a jelenetben nem Saika, mint fantasy volt a suspense, hanem az emberi érzelem és EZ AZ AMITŐL ISTENI EZ A SOROZAT.
De én nagyon várom ugyanazt a titokzatosságot, ami keveri az érzelmet, a darkot és a supernaturalt amit a legelső szériában Celty generált.

Lássuk, lássuk tovább. :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Sailor Moon Crystal

Nem tudom van e valaki, aki tervezi ezt megnézni, de mint egykori fan, a magam részéről, nem tudom ajánlani. Mikor először hallottam erről az animéről, és arról, hogy mi lesz, vagyis egy modernizált, manga hű reboot, még örültem is neki, hogy végre nem egy újabb, DBZ Kai szintű bőrlehúzásról lesz szó. Egy másmilyen, de ugyanúgy szerethető, tisztességes, jó minőségű animére számítottam, mely méltó helyet kap majd a franchiseban. Ehhez képest, amint elkezdtem nézni, valami félelmetesen gyorsan rombolta le, nem csak az illúziómat, de a vele szemben támasztott elvárásaimat is, még a végére, már kifejezetten untam.

Az első epizód alapján, még tényleg nem tűnt veszett fejsze nyelének, de aztán ahogy jöttek az újabb és újabb epizódok, egyre világosabbá vált, hogy ez az anime, nagyon nem akart elkészülni. Egyszerűen nem volt az egésznek lelke, nem tudott megfogni, és fenntartani, egy egységes hangulatot.

Kezdjük azzal, hogy a 20. évforduló 2012-ben, és nem 2014-ben volt. Ami már önmagában szégyen, hogy egy ekkora címet, nem sikerült megtisztelni azzal, hogy annak a 20. évfordulójára beígért új animét, időben elkezdjék. Viszont ezzel még úgy voltam, hogy el is néztem volna, ha maga az anime működik, csak hogy nem így volt.

Először is, ott van a grafika, amit két szóval tudnék a leginkább leírni, Quality Animation. Toei animéről lévén szó persze tény, hogy már anno a régi anime se volt egy különösebben szép darab, meglehetősen középszerű látvánnyal dolgozott, mégis Toeiék akkor legalább arra odafigyeltek, hogy az összkép jól nézzen ki. Ehhez képest a Crystal, valami felháborítóan néz ki. A 2. de különösen a 3. epizódtól kezdve, az egész úszik az elrajzolásokban, a darabos, félkész mozgás animációkban, és a rossz perspektívákban. Ráadásul még ott az a szörnyű, low busget CGI, ami aztán végképp felesleges volt, mert nem segít, hanem csak még tovább ront a képen. Egyébként meg úgy néz ki, mint egy PS2 játék átvezetője, a 2000-res évek elejéről. Ráadásul, mindez már csak azért is ciki, mert 1 teljes hónapjuk volt, 2 rész elkészítésére.

Aztán, folytassuk a rendezéssel, történetmeséléssel, és a karakterizálással, melyek úgyszintén erős kívánnivalókat hagytak maguk után. Míg a régi sorozat legnagyobb problémája talán az volt, hogy csak nagy vonalakban követte a mangát, és tele volt fillerekkel (szerencsére azért közel se annyival, mint mondjuk a DBZ). Addig a Crystal, mindennek sajnos csak a totális ellenkezőjét képes felmutatni. Nem jut idő semmire, egyszerűen átrohanunk az eseményeken, és sok dolog még az előtt véget ér, mielőtt igazán elkezdődhetett volna. Ez a Classic arcban, még nem is annyira vészes, bár már ott is érezteti párszor, a negatív hatását. Viszont utána, a Black Moon arcban, már igencsak feltűnő lesz. Eleve a tény önmagáért beszél, hogy 13 részbe akartak itt nekünk betömöríteni 11 ellenséget, plusz Chibiusat, Plutot, időutazást, meg a senshiket, és Mamorut.

Persze erre most lehetne az az érv, hogy "Hát de azért van így, mert a mangában is így történt..." viszont erre mondom én azt, hogy attól, hogy valami mangában működött, az még nem biztos, hogy egy az egyben átemelve, az animében is fog. Ráadásul ha már itt tartunk, akkor azért azt is tegyük hozzá, hogy a manga canon bizony többször is át lett hágva.

Azért hogy valami pozitívat is mondjak, az mondjuk tetszett, hogy Beryl itt sokkal aktívabb, mint a régi animében volt, és akárcsak a mangában, még a múltjába is némi betekintést nyerhettünk. Illetve Chibiusa, szerencsére közel sem annyira irritáló, mint amilyen a régiben volt.

Nem azt mondom, hogy egy kifejezetten rossz anime lenne a Crystal, mert nem az. Sőt, ha mint manga adaptációt nézem, akár azt is mondhatnám, hogy jól sikerült. Viszont mint anime, sajnos eléggé össze lett csapva. 5/10
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Maximálisan jól összefoglaltad. A hibákat is, de ez a mondatod
Egyszerűen nem volt az egésznek lelke, nem tudott megfogni, és fenntartani, egy egységes hangulatot.
egyszerűen telitalálat. Kezdettől fogva ezt érzem, és akkor a felháborító megjelenítési hibák még csak a ráadások. Őszintén megvallom, elakadtam valahol a 11. epizód környékén és azóta se kapartam össze magamban annyi erőt, hogy végignézzem. Amúgy azt sem foghatom fel, hogy adhatnak ki egy ilyen kultikus animét kínaiaknak rajzolni, és hogy lehet, hogy megint csak egy ilyen hatalmas franchise háttérrel és rajongótáborral rendelkező, kultikus animének (magamat ismételve) low budget a megvalósítása??? Felfoghatatlan.

Kevés időm van animét nézni, általában max egyet tudok a szezonból, ami a tavasziból a Sanzoku no Musume Ronja volt, kb. leírtam az Animagazinban róla a véleményemet: röviden, tetszett, elég hű és főleg jó adaptációja a könyvnek, amihez sikerült néhol hozzátennie, de a Ghiblitől a CGI-t nehéz volt megszokni, és szerintem bőven elég lett volna 24 részesnek, a végét kicsit elhúzták. A nyári szezonból az Akagami no Shirayuki-himét követem, ez pozitív meglepetés volt, a manga után, átvariáltak benne dolgokat, de ezzel nagyon szépen kiemelik a szereplők karakterét, és összességében most feleidőben tartva egy nagyon kellemes, szórakoztató és a szemnek is gyönyörködtető show lett. Persze ez még csak az első szezon, csak tartsák a színvonalat tovább is.
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Aqualuna írta:Maximálisan jól összefoglaltad. A hibákat is, de ez a mondatod
Egyszerűen nem volt az egésznek lelke, nem tudott megfogni, és fenntartani, egy egységes hangulatot.
egyszerűen telitalálat. Kezdettől fogva ezt érzem, és akkor a felháborító megjelenítési hibák még csak a ráadások. Őszintén megvallom, elakadtam valahol a 11. epizód környékén és azóta se kapartam össze magamban annyi erőt, hogy végignézzem. Amúgy azt sem foghatom fel, hogy adhatnak ki egy ilyen kultikus animét kínaiaknak rajzolni, és hogy lehet, hogy megint csak egy ilyen hatalmas franchise háttérrel és rajongótáborral rendelkező, kultikus animének (magamat ismételve) low budget a megvalósítása??? Felfoghatatlan.
Ahogy a blogomon is fejtegettem, valószínűleg az volt, hogy a Toei, az első pár rész után, szembesült azzal, hogy hiába egy nagy névről van szó, az ilyen típusú retro magical girlben, manapság nincs sok pénz. Ezért legszívesebben visszatáncoltak volna, csak már nem volt hova, muszáj volt befejezni, ha már egyszer elkezdték.

Emellett sanszosan még az is benne volt, hogy a Toei ekkor már javában tervezte az új DBZ-ket, és ha választaniuk kellett, hogy az SMC, vagy inkább a DBZ-k kapják a pénzt, nos nem kérdés, melyiket választották. Más téma, hogy tisztán üzleti megfontolásból, így elbánni egy brand 20. évfordulójára szánt új címével, nos nem épp a legkorrektebb húzás.

Mindenesetre, ha már a Dark Kingdom arc sem tetszett, akkor a Black Moon arcal, tényleg ne fáraszd magad.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Emellett sanszosan még az is benne volt, hogy a Toei ekkor már javában tervezte az új DBZ-ket, és ha választaniuk kellett, hogy az SMC, vagy inkább a DBZ-k kapják a pénzt, nos nem kérdés, melyiket választották. Más téma, hogy tisztán üzleti megfontolásból, így elbánni egy brand 20. évfordulójára szánt új címével, nos nem épp a legkorrektebb húzás.
Meg nem azért, de ahogy a visszajelzésekből látom/hallom, az új DB sem épp a minőségével tarol... (Szal eleve egy már létező filler mozi újrafeldolgozott sztorijával indítani egy elvileg folytatásnak szánt canon sorozatot, hát öhm....WTF?) Ez az egész nekem úgy tűnik, hogy a Toeinek jelenleg ötlete nincs, milyen animével is kéne előrukkolnia, ezért most sorban leporoltak ilyen 10-20 éves nagy nevű sorozatokat, hogy puszta nosztalgiával becsalogassák a fanjaikat, de rendre kiderült, hogy ezek a remake-ek, reboot-ok nem hogy az eredeti közelébe sem érnek, de még csak méltó folytatásként, "tiszteletadásként" sem állják meg a helyüket. Kezdődött ez a DB Kai - SM Crystal párossal, most folytatódik épp a DB Super-rel és igen sanszos, hogy a Digimon Tri fogja zárni a "szentségtelen trilógiát" ( :-P ). Kivéve persze, ha további régi sorozatokat is kedvük támad megalázni... :dirr:

Edit: Ja, plusz még annyit, hogy bár a fenti címek közül nekem egyedül az SM Crystalba vetett hitem volt erős, de még így "kívülállóként" is rossz látni, hogy pl. micsoda fejőstehenet csináltak a DB-ből, másrészt meg az SM blama már önmagában is épp eléggé fájó volt. Szóval még azok is, akik teljesen nyíltan, nem "nosztalgiaszemüvegen keresztül" ültek le az új sorozat elé, ők is kb. több rosszat, mint jót írtak róla, mire a végére értek. Egyetértek, hogy egy ilyen nagy címhez baromira nem így kellett volna a Toeinek hozzányúlnia...
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Meg nem azért, de ahogy a visszajelzésekből látom/hallom, az új DB sem épp a minőségével tarol...
Ez tény és való. Szóval elég durva, hogy még egy részt se láttam belőle, de a különféle fórumok, már most azzal vannak tele, hogy mennyire úszik az is az elrajzolásokban, és egyéb animációs hibákban.
Titkos írta:(Szal eleve egy már létező filler mozi újrafeldolgozott sztorijával indítani egy elvileg folytatásnak szánt canon sorozatot, hát öhm....WTF?)
Őszintén? Én azok után, hogy Toriyama így eladta a lelkét a filler ördögnek, és kvázi a saját munkássága megrontójává vált, már azt is kinézem belőle, hogy ha nem is a Superben, de egy következő sorozatban (mondjuk a DBZ SuperS-ben?) nekilát kanonizálni a DBZ AF-et. Aztán lesz itt majd Xicor, Goku SSJ5, Vegetrunks, meg hasonló okosságok. A végére meg még egy 4. Broly mozit is el tudnák képzelni, ahol kapunk egy Broly x Bojack fúziót. :vigyor:
Titkos írta:Ez az egész nekem úgy tűnik, hogy a Toeinek jelenleg ötlete nincs, milyen animével is kéne előrukkolnia, ezért most sorban leporoltak ilyen 10-20 éves nagy nevű sorozatokat, hogy puszta nosztalgiával becsalogassák a fanjaikat, de rendre kiderült, hogy ezek a remake-ek, reboot-ok nem hogy az eredeti közelébe sem érnek, de még csak méltó folytatásként, "tiszteletadásként" sem állják meg a helyüket. Kezdődött ez a DB Kai - SM Crystal párossal, most folytatódik épp a DB Super-rel és igen sanszos, hogy a Digimon Tri fogja zárni a "szentségtelen trilógiát" ( :-P ). Kivéve persze, ha további régi sorozatokat is kedvük támad megalázni... :dirr:
Igen, itt nagyrészt arról van szó, hogy a Toei is azon régi stúdiók közé tartozik, akik nagyon nem érzik jól magukat, ebben a mai érában.

Ahogy Rolandnak is fejtegettem a blogon, a Toeivel az van, hogy hozzá voltak szokva ahhoz, hogy anno úgy mentek a dolgok, hogy voltak az évekig futó, több száz részesre hizlalt, hatalmas hypeok, amikből nagyon meg tudták szedni magukat. Ez a taktika, évtizedekig remekül működött. Manapság viszont, már nem így mennek a dolgok. (Talán a Pretty Cure még úgy ahogy, de már az is rég túl van az “arany korán”.) Manapság, legyen egy anime akármekkora hype, ritkán megy 26 rész fölé, inkább marad az alatt, 13 rész környékén. Ők meg ezt nem igazán szeretik, mert nem ezt szokták meg, úgyhogy kell nekik valami, amiből könnyen, és gyorsan pénzt lehet csinálni. Ezért nyúzzák a régi klasszikusokat, újra és újra, mert nincs már utánpótlás. Nincs egy olyan DBZ, vagy SM kaliberű hype, amit ki lehetne tolni, 100-200 rész fölé.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mushishi 1. évad - Szintén régi adósságomat törlesztettem ezzel a sorozattal. nem is értem hogy anno hogy maradt ki, mert nem egy mai darab már ez sem, és pont akkor futott amikor még aktívan animéztem, 2005 körül. Tetszett az egyszerűsége a tisztasága, a nem szájbarágós mondanivalója, meg hogy valahol olyan... nem is tudom... emberi az egész. Ilyen típusú SoL-t elnéznék akármennyit, hiába hogy lassú, meg nincsenek benne se pszichopaták, se végső háború a világuralomért :D Mert van benne tartalom, és szerencsére mentes a műdrámától. Ahogy minden epizodikus animének, ennek is voltak gyengébb részei, de egyikre sem mondanám hogy rossz vagy érdektelen lett volna, csupán nem mindenhol volt elég az a 20 perc a sztori rendes kifejtésére. Kedvenceim a 2. ep (vak kislány) és a tengeri reinkarnációs részek voltak. Az epizódok elején és a végén hallható narrációkért külön +1 pontot adok, szvsz nagyot dobott a hangulaton. Szépen szedegetem le a 2. évadot és a speciáljait, reggelenként-esténként meg úgy átvezetőnek nagyon jó napi 1-2 rész. 8/10 az első sorozatra.

Shinsekai Yori - Ööööö..... Hát nemtom. Sokadjára érzem azt, hogy jó egy anime, de lehetett volna sokkal-sokkal jobb is. Félreértés ne essék, tetszett ez a cucc, de ennek ellenére komoly potenciálok wastedoltak benne. Na először is a megvalósításról: a karadesignek első ránézésre furának hatottak, de idővel megszoktam őket, a végén, amikor felnőttek már egész tetszetős volt. Az animáció viszont nem túl nagy szám, sőt helyenként kimondottan összecsapott, ráadásul pont akkor amikor valami pörgős akciójelenet van soron -_-. Na de ez legyen a legkisebb gont vele, ugyanis valahogy mintha nem állt volna össze ez az egész cucc. Szerintem az író-készítők nem tudták eldönteni, hogy sztori-világorientált legyen-e ez az egész, vagy a karakterekre fektessenek nagyobb hangsúlyt, így aztán folyamatosan váltogatták a két nézőpontot (kb hatszor, mert ugye 3 idősávban játszódik az anime) - csak éppen nem akkor és úgy történtek ezek a nézőpontváltások, ahogyan kellett volna. A karakterek közül Saki és Satoru bejöttek, bár utóbbinál sajnálom hogy elvesztette azt a cool-genki stílusát ami gyerekkorában jellemezte és egy szimpla bishit csináltak belőle, Shun 2.0 -__- Shun-t nem bántam hogy kiírták a cuccból, túl egyértelmű és unalmas volt már ez a dolog Saki és közte. Viszont mi az hogy a legjobb csajt pont a legnagyobb balfasz kapja meg? MIÉRT? *EPIC RAGE* Különben végig azt vártam hogy Mariából lesz démon és egy amolyan Ga-Rei: Zero féle végső fight lesz a finálé. Erre rácáfolt ugyan a plot, de önmagában nem volt ezzel gond, sőt tetszett is ahogy végül Saki megoldotta a helyzetet. BTW Saki miért áll 26 évesen is ugyanazon az érettségi színvonalon, mint amikor 16 éves volt...? Viszont ez a szörnypatkányos dolog... ez így NEM. Értem hogy miért lázadtak fel, azt is hogy Yakomaru miért használta fel úgy a gyereket, ahogy. De hogy EMBEREK? Nanemár. Egy ilyen csattanót szvsz messze jobban fel kellett volna építeni, végig a sztori folyamán csöpögtetni az infókat, hogyan-miért kellett PONT ilyen izéket csinálni az erő nélküli emberekből, stb... mert ez így a végén bevágva... hát nem. Akkor már inkább lettek volna valami atomsugárzás miatt kialakult új intelligens faj, a lényegen (elnyomás miatti lázadás)nem változtatott volna, de ez így olyan szájbarágós lett. Ennek ellenére egy 7,5/10-et adok rá, mert a sztori lekötött, a hangulata is megvolt, főleg a 2. felének, ott néhány helyen kicsit a Shiki jutott eszembe, mert voltak remekül megrendezett feszültségkeltő pillanatok, nem is egy. A második ending is bejött, pedig nem szoktam szeretni a lassú számokat.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése