Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>wwhite

Barakamon dunno, Free lol (tudod te mire készülsz? :D), a Sakamichi egy egész vállalható cucc, közepes rendezéssel, erős szappanopera-fílinggel, elfogadható szereplőkkel, kissé összecsapott, de attól még jó zárással. Én a Kiseijuut vagy a Mononononokét mondanám. Előbbi valóban 2014 legjobbja és nagyon nézeti magát, még ha a végére kicsit el is száll az egész, utóbbi pedig egy egészen különleges horror-mystery cucc, amit véletlenül se a legelső arc alapján ítélj meg. (Vagy legyen egy hatodik alternatíva, és kezdd el a TataGalát. :D)

>Surci

2, 4, 3, 1, 5, 6, 7*, Mirai Fukuin. És igen, érdemes a kronológia szerint haladni, szal azért a KnK-t sem kell félteni, ha pozőrködésre kerül a sor és külön azzal bohóckodni, hogy még az idővonalat is fejben megtalálja/összerakja az ember, az nem valami szórakoztató, sokkal inkább frusztráló és hatásvadász. Persze a nagyon HC fanboyok biztos nem értenének egyet, hisz ezzel megsértem a szent igét, de engem anno pont nem érdekelt; úgy haladtam, ahogy a time line megkívánta. A *-gal jelölt rész az a pont, ahová az Epilogue-ot lehetne beilleszteni, de az imho egy minősíthetetlen hulladék, ami 1) nem ad hozzá semmit a sztorihoz, de még a karakterekhez sem nagyon, 2) nem áll másból az egész, mint esik a hó (ami amúgy szép) és a két MC mindenféle hatásvadász, értelmetlen fasságról beszél, de nem ilyen Bakemono-stílusban, hanem fullszáraz és vérkomoly módon. Egyike a kevés 1/10-eimnek.
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Titkos írta:Elsőre mindenképpen a Kiseijuu-t ajánlanám így látatlanban is (XDDD)
Surci írta:Kiseiyuu mindenképp. A többit nem ismerem :P de ez szvsz 2014 legjobb animéje volt.
Junchi írta:Én a Kiseijuut vagy a Mononononokét mondanám. Előbbi valóban 2014 legjobbja és nagyon nézeti magát, még ha a végére kicsit el is száll az egész, utóbbi pedig egy egészen különleges horror-mystery cucc, amit véletlenül se a legelső arc alapján ítélj meg.
It's decided then. :) Köszi!
Titkos írta:utána pedig folytathatod vagy a Free!-vel (mindenki ügy ült le elé, hogy "lol, Kyoani ezúttal nem otakukat, hanem fujoshikat etet, na lássuk!" és egy egész korrekt cucc kerekedett ki belőle, plusz az év endingje XD)
Junchi írta:Free lol (tudod te mire készülsz? :D)
Belenéztem és ja, mindenfelé fujoshi fanservice és hatcsomagok, de ez elég üdítő tud lenni a sok lolimoelufididkó után, a víz animációja nagyon nagyon szépnek tűnik, és még a setting is érdekes. Meglátjuk. :)
Junchi írta:utóbbi pedig egy egészen különleges horror-mystery cucc, amit véletlenül se a legelső arc alapján ítélj meg. (Vagy legyen egy hatodik alternatíva, és kezdd el a TataGalát. :D)
Mindkettőt elkezdtem; Mononokét nem tudom, miért nem folytattam, mert tök jónak tűnt; Tatami Galaxynak meg rossz döntés volt hajnalban "áh, legalább kikapcsol" felkiáltással nekiülni. :D
Titkos írta:vagy a Barakamonnal (külön röhögtem azon, hogy a fazon ennyire városi benne, szal pl. a 10 éves kölykök biztatják, hogy szedje le nekik a herkulesbogarat a fáról, a pasas meg remeg a félelemtől... XDDD)
Akkor még ezt is felírom. :)
Junchi írta:a Sakamichi egy egész vállalható cucc, közepes rendezéssel, erős szappanopera-fílinggel, elfogadható szereplőkkel, kissé összecsapott, de attól még jó zárással.
Ettől tartottam. :? 3-5 rész után nem éreztem az ingert anno, hogy menjen tovább, pedig nagyon jó értékeléseket kap több komolyabb oldalon is.

Köszi mindenkinek! :)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

2014 legjobb animéje a Space Dandy volt, csak úgy mondom. :D
Barakamon vagy Kiseijuu amúgy nem lennének rossz választások, de továbbra is: ha valaki csak egy animét néz végig idén, az a Shirobako legyen! :kaminaglasses:

Egyébként nincs valami témája az ajánlgatásoknak, ez elég :woff: nak tűnik.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Pom Poko

Ezt a filmet csakis becsületből néztem meg, ugyanis a Yamada családot leszámítva (amit félek, túlságosan is európai szemmel vizslatnék, holott az 100%-ban "belföldre" készült) sikeresen abszolváltam az összes egész estés Ghibli cuccot. Yay? Naná!

Becsületből azért álljon itt pár sor a filmről magáról: igazából meglepően jól indult, nagyon jópofa volt az első 30 perc, de ami utána következett, azt valahol előre borítékoltam. Az egész film tulképp azt szajkózza, mennyire cúna és gyarló népség ez az emberi faj, hogy vég nélkül terjeszkedik, miközben nincs tekintettel semmire, de legfőképp a természetre. Rendben, legyen ez az elcsépelt mondanivaló, amit a rendező hangoztatni szeretne, de könyörgök, ne az legyen már, hogy másból sem áll az egész, minthogy a tanukik végig ezzel jönnek, miközben konstans ismétlik, hogy "tennünk kell valamit", meg "hol vannak az átváltozás tanuki-mesterei?".

Azt sem igazán értettem, hogy mi szükség volt például a helyenként OMGSRS jelenetekre, meg arra, hogy embereket és tanukikat is legyilkoljanak benne, miközben látszott az egészen, hogy ez lényegében egy családi szórakozás (akarna lenni), amit a sokszor kimondottan gyerekmeséket idéző grafikai megoldásai (a tanukik megjelenítése) csak még inkább megerősítettek. Szóval a sztorinak semmi értelme (a vége meg... TE JÓSÁGOS ATYAÉG!!!44), két óra hosszában meséli el azt, amit fele ekkora terjedelemben is vígan megtehetett volna, a mondanivaló faék, de még az is csapong és sokszor egyszerűen nem voltak a helyén bizonyos rendezői húzások (például, hogy a tanukik mennyire képtelenek összehangoltan dolgozni, egyesített erőből megoldani dolgokat, de ennek ellenére, mikor akcióra került a sor, akkor mintha kicserélték volna őket, hogy az emberek ijesztgetése után újra kezdődjön megint minden előről).

Szóval jah, a Gedou Senki és az Umi ga Kikoeru után/mellett IMHO simán a legrosszabb Ghibli cucc, kezdem is érteni, miért nem foglalkozik vele a kutya se. Takahata, kicsit azért többet vártam volna. 4 (aláalá)/10.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kara no Kyoukai

Ezzel ki is végeztem a TypeMoon univerzum összes animeadaptációját, és... azt kell mondjam talán ez jött be a leginkább, kivéve a fentebb említett Fate/kaleid Illya-t, az mindent visz!! még a F/0-nál is jobban tetszik, mert itt is van remekül kialakított sötét hangulat, meg persze megy a hatásvadászat ezerrel, viszont itt a szereplők sem húzták az egekbe a vérnyomásomat. Egy-két posttal előbb ugye feljött a Fate- és Tsukihime-szériák szvsz komolyanvehetetlen hangulata... na ilyen stílusban és karikkal kellett volna prezentálni a dolgot, ha már egyszer serious business-ek akarnak lenni, és nem holmi iskolai romcom-VN-utánérzetes valamik.

A megvalósításról csakis szuperlatívuszokban lehet beszélni: animáció 220/10, fénykép részletességű hátterek, OST by Yuki Kajiura, vagyis a megszokott UFO-minőség, eyecandy kimaxolva, már csak a látvány miatt is megéri legalább egyszer megnézni. Egyedül a karadesignok hatottak a szokott módon kissé műanyagnak, de ezt betudom annak hogy TypeMoon, hiszen minden cuccuk ezzel a sztájllal dolgozik. Ettől függetlenül nagyon is hangulatanime ez, amit a nagybetűs MYSTIC FEELING és a főszereplő Shiki visz el. Viszont szerencsére nem áll távol tőlem az urban fantasy mint olyan, a nagyvárosi környezetnek pedig egyenesen szerelmese vagyok, a fényárban úszó üzleti negyedektől kezdve a külvárosi vasútvonalakon és viadukokon át a sötét sikátorokig, és főleg a mindenféle éjszakai fényeknek és neonoknak, úgyhogy ez instant WIN volt ebből a szempontból (nem csoda hogy a Durararararararrararara!!!!!NÉGY is rögtön meg tudott fogni). Emellett van még itt köd, darkness, vér, bambuszliget, shinto-szentély, elhagyatott raktárépületek meg iszonyat durván animált fájtok, úgyhogy az egész még komolyan is vehető, és nem az a Bűnös Korona-féle darkos bohóckodás.

Kicsit értekeznék a főszereplő Ryougi Shiki nevezetű hölgyeményről is, aki ennek az egésznek a lelke. Megpróbálom minél kevesebb spoilerrel, bár annyira úgysem a sztori a lényeg ebben a cuccban, mint inkább Shiki útja a semmiből a "létezés" felé - igen, ez elég WTF-nek hangozhat, de hát ez már csak egy ilyen anime. Ha rövidre akarnám fogni, akkor azt mondanám, hogy ő a sztori folyamán új személyiséget keres magának, mert az előző meghalt autóbalesetben :D Ez most így nyilván elég "érdekesen" hangzik, csakhogy az egész expozíció onnan indul, hogy a csajnak kettős személyisége van egy pszichopata gyilkos "férfi" és egy komor, csendes, befelé forduló női én képében, és az utóbbi főként az előbbi cselekedetein keresztül határozza meg önmagát. Csakhogy a baleset után ez a gyilkos én eltűnik, így az immár kizárólagos női énjének nincs kihez viszonyítania magát, emiatt úgy érzi hogy nem "él", nincs "létérzéke", így megpróbálja az elveszett pszicho énje személyiségét, vágyait, érzéseit utánozni - ami viszont a jelenlegi énjétől idegen. Úgyhogy nemgyengén ellentmondásban van a csaj saját magával, és ezt szvsz nagyon jól tudták megjeleníteni az animében, viszont (és ezt nagyon nagyra értékeltem) szinte mindenféle angst nélkül. Egy kapaszkodója van a világban, egy régi osztálytársa, akivel a kapcsolata szintén elég ambivalens: kötődik is hozzá, mert nincs neki más, de emellett mindig benne van a késztetés arra hogy megölje, az alap "gyilkos ösztön" miatt, amit a magáénak hisz...

A másik kiváló tulajdonsága pedig a "Halál Észlelésének Misztikus Szemei", amire a két év halálközeli kómában töltött idő alatt tett szert. NAGYON DURVA képesség, talán Cruel említette is a kihívásban, és ha pár hete már ismertem volna a KnK-t, én is fix hogy megemlítem a "kedvenc támadások"-kérdésnél, ez a képesség ugyanis egyszerűen MINDENT visz: a dolgok "halálát" vagy inkább "életvonalait" látja, és ezeket el is tudja vágni a késével vagy karddal. Persze, mondhatjátok hogy mi ebben az extra, ha levágok valakit karddal vagy elvágom a torkát egy késsel akkor is meghal, csakhogy itt nem csupán emberekről vagy élőlényekről van szó: pl. egy épületet, teherautót vagy túlvilági lényeket is simán haza tud vágni vele, de ez még semmi, ugyanis olyan "fogalmakat" is egy pillanat alatt ki tud végezni mint egy varázslat, egy betegség (!!) vagy egy nagy valószínűséggel bekövetkező jövőbeli esemény (!!!!!). Szal nemgyengén tápos a kiscsaj, és ehhez még hozzájön az a hűvös jellem ami nagyon jól áll neki (persze néha azért cuki is tud lenni)+ Sakamoto Maaya zseniális játéka, ami szvsz a legjobb szerepe eddig (igen, még Hitominál és Akashinál is jobb).

Azért írnék még a cucc negatívumairól is, ami kb. "minden ami nem Shiki és a látvány"-szinten mozog. Először is a karakterek: a csajon kívül kettő főbb szereplő is van, az egyik Emiya Shirou Kokutou Mikiya névre hallgat, és annyira sztereotipikus jófiú, hogy ennél sablonszerűbbet írni is nehezebben lehetett volna. Kedves, felelősségteljes, megértő, kötelességtudó, stb stb... Na igen, ő az a régi osztálytárs akiről szó volt az előbb, Shiki egyetlen köteléke a világhoz. Szerencsére itt a felvezetés miatt érthető a csaj ragaszkodása, úgyhogy nem is nagyon anyáztam túl a dolgot, de valami kis egyediséget azért vihettek volna bele, mert így egyszerűen marhára uncsi a gyerek, mégha nem is unszimpatikus. A másik pedig Aozaki Touko, a fiatalok főnöke-mentora, aki egy paranormális tevékenységekkel foglalkozó magánnyomozó-ügynökséget tart fenn. Sajnos róla se derül ki túl sok minden, csak hogy durván badass tud lenni, ha akar. A másik pedig megint ez a mágia-dolog...

Rájöttem hogy mi bajom van Nasuval, meg úgy szinte az összes TypeMoon cumóval (mert ugye a TM az ő házi cége, és az ő agymenéseit adaptálja):

1. Egyszerűen képtelen keretet adni a történeteinek. Ahogy a Fate/-univerzumoknak, úgy ennek a világnak is szerves része a mágia - amiről a hétköznapi emberek szinte semmit nem tudnak, sőt, többször kifejtik hogy ezt titkolni kell az átlagember elől. Ezt még valahol meg is érteném, ha mondjuk valami Ga-rei: Zero vagy Kemonozume-szintű ősi történelmi japán démonűző társulatról lenne szó. Csakhogy egyáltalán nem ez a helyzet: az összes feltűnő antagonistának köze van Aozaki régi, ráadásul külföldi varázslóakadémiai társaihoz. Emellett Mikiya húga egy deklaráltan mágusoknak fenntartott Roxfort-szerű iskolába jár ITT Japánban, szal nemcsak az a bizonyos külföldi, akár titkosnak is mondható elitiskola létezik ilyen téren. Ellenben a mágia mint olyan, teljesen ismeretlen az átlagemberek előtt a mindennapokban. Most akkor ezt így hogy?

2. Nem tud - vagy így Shiki ismeretében azt kell mondjam, inkább nem akar, vagy lusta - karaktereket írni. Ennek az animének a főszereplője messze-messze a legkomplexebb karaktere, magasan az ilyen Rin-szerű tsun-, és Saber-féle kuuderék felett, erre olyan sablon és idétlen főgonoszokkal hozza össze hogy az már fájdalmas, a fentebb taglalt két másik szereplőről nem is szólva, pedig bennük is bőven lett volna lehetőség. És itt még az sem mentség, hogy a tizenéves VN-célközönségnek ezek kellenek, mert ez eredetileg egy fényregény-sorozat volt.

Ettől függetlenül megítélek egy 8/10-et úgy overall az egésznek, bár voltak gyengébb részei, mint pl. az Overlooking View, vagy a 6. rész az incestfan cuncire hugival, amit nem igazán tudok hová tenni, bár úgy önmagában azért elég fun, úgyhogy ezekre is adok egy 7-est. Viszont az Epilogue teljesen felesleges volt, mert a világon semmi értelme. Egyébként most éreztem először, hogy nem feltétlenül jó mindenhez az a darálós tempó, ahogy én animézek, pl. ebből elég lett volna napi 1 rész, nem 2-3, úgy jobban tudott volna ütni. Nembaj, majd a revaccsnál figyelek erre is. Szal egy szó mint száz, aki vevő a jól előadott darkos sztorikra, ne hagyja ki (ez a szám elég jól visszaadja a cucc hangulatát).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Duplapost mer senki nem néz animét (vagy legalábbis nem ír róla :P) :D

Sengoku Basara

Ezzel is szemeztem már egy ideje, mert elég jókat hallottam róla, meg a történelmi hátterű cuccokkal amúgyis familiar vagyok, csak visszatartott az a tény, hogy ez egy CapCom fight-game adaptáció, és az ilyesmik nem okoztak túl sok kellemes élményt a múltban (Fatal Fury, Tekken, Final Fantasy). Az ilyenek ugyanis túlzottan is építenek magára a játékra, és aki ezeket nem ismeri, annál önálló animeként nem igazán állják meg a helyüket.

Szerencsére az első évad maximálisan rácáfolt ezen várakozásomra. 45-ös topicban többek által emlegetett opening először kissé WTF volt, de gyorsan ráfüggtem, és minden alkalommal végighallgattam, sőt a full verzió hamar bekerült a playlistbe is. Nagyon eltalálták, kiválóan megy ehhez az animéhez és a karaktereihez. Egyébként annyiban érdekes a dolog history- vonala, hogy a szereplők valóban létező történelmi személyiségek, akiknek egyes jellegzetességeit igyekeztek átültetni az animébe/játékba, valamint a fontosabb harcok helyszínein is igazi csatákat vívtak. Továbbá tetszett a korhű "mindenki-mindenki-ellen"-felállás, a Sengoku-kor ugyanis valóban az egyesítés előtti interregnum ideje volt Japánban. De szó sincs valami "a harczos útja"-szerű korhű történelmi drámáról szerencsére.

Pár szó a karakterekről: ők azok, akik miatt érdemes nézni, na meg a tálalás, ahogy a benne szereplő figurák előadják magukat. :D Kezdjük a két MC-vel: az első a helyi faszagyerek, Date Masamune, aki annyira laza, hogy a lovát is chopperré alakította szarvkormánnyal és kipufogókkal, emellett kizárólag keresztbe font karral hajlandó lovagolni, mert az úgy "KÚÚRU". És nem cicózik ilyen béna fegyverekkel, mint egy, vagy akár két katana, hanem egyből 6 karddal viszi be az egész hadseregeket eliminálni képes támadásait. Az eredeti Masamune is gyakran használt angol kifejezéseket a róla szóló feljegyzések szerint, de nyilván nem olyanokat, mint "SHIT", "DAMN IT", "ARE YOU READY GUYS?" vagy "LET'S HAVE A GREAT PARTY" és hasonlókat, szóval eszméletlen kakkoi egy figura :D Aztán örök riválisa, Sanada Yukimura, aki a sorozat forrófejű ifjoncát alakítja, de messze nem egy Natúró-szerű elvisehetetlen idióta, hanem nagy tisztelettel tekint ellenfelére, és két, lelkének vörös lángjától izzó lándzsájával állja útját Masamune hódítási törekvéseinek. Emellett valami olyan idétlen akcentussal és szlengben beszél, hogy szinte mindig elröhögtem magam amint kinyitotta a száját :D Mestere, Takeda Shingen is megér egy misét, aki egy hatalmas bárdot forgat, és ha megfelelő harci szellemmel áll hozzá a fighthoz, akkor ilyen hülyeségek, mint pl. a gravitáció a világon semmit nem jelent számára. Fiaként tekint Sanadára, és óvó atyai gondoskodással terelgeti a gyakran túl heves vérű és rögtönítélő fiatal harcost. Említést érdemel még Shingen nagy vetálytársa, Uesugi Kenshin is, aki feminin külseje és viselkedése ellenére maga a becsület szobra, kiváló harcos, és kedvenc hobbija pusztán kedves szavakkal orgazmikus pillanatokat okozni házi ninjájának, Kasugának :D Különösebb taktikai csatákra nem kell itt gondolni, a fentiek egymagukban olyan erősek hogy egy teljes hadsereget le tudnának győzni, így leginkább egymás között folynak a harcok. Szólnom kell még a szintén igen eredeti gonosz brigdról is: a fegyverként két óriási kaszát forgató, pszichopata szadista Akechi Mitsuhide, aztán a főgonosz felesége Nohime, aki a japán középkorban sem éri be kevesebbel egy hatcsövű gépágyúnál és egy rakétavetőnél, valamint Oda Nobunaga, a japán történelem egyik legendás alakja, aki maga a Démonkirály, és nagyon EVIL, de annyira, hogy koponyatrónon ül és csakis legyőzött ellenségei koponyájából issza a szakét, és bármerre jár, az égen egy hatalmas villámló felhőörvény követi, ami magára a Pokolra nyílik :D. Úgyhogy a karakterek közötti összecsapások leginkább a GAR jelzővel írhatóak le. Egyfajta Kenshinbe oltott TTGL ez az egész, epikus harcokkal, FÉRFIAS pillanatokkal ("Oyakata-sama!" "Yukimura!" "OYAKATA-SAMA!" "YUKIMURA!" "OOOYAKATA-SAMA!!!4" "YUUKIMURA!!!4"), oltári dumákkal, eredeti szereplőgárdával és remek zenékkel. Aki esetleg nem ismerné még, de szereti a shounen-fight műfajt, semmiképp ne hagyja ki.

A folytatásairól is megemlékeznék, de sajnos fordított előjellel...

S2. AAANGST!!!!! Mi a fenének angst ebbe az animébe? Pedig egész normálisan indult, de aztán a 3. résztől felfelé a készítők úgy gondolták hogy MÉLYSÉGET kell adni ennek az egésznek, és mi más lenne ennél alkalmasabb mint a teljesen pointless és erőltetett angst, ami agyon is vágja a sorozat további részét, mert ezt senki nem ezért, hanem a király harcokért és menő szövegekért nézte. Aztán az új antagonist-gárda messze nem olyan jó mint az előző, főleg hogy az elvileg főboss Toyotomi Hideyoshinak kb. semmi szerepe nincs 1 darab mellékkarakterrel vívott harcán kívül, és a céljairól se tudunk meg semmit, csak hogy erővel akarja egyesíteni az országot, és az milyen rossz. A valódi stratéga az ő házibuzija, aki Hanbei névre hallgat, és fogalmam nincs miért kellett ilyen designt adni neki (tisztára mint valami elcseszett Griffith-klón), ráadásul folyamatosan Hideyoshi ideáljairól papol, amik hűdemilyen jók, csak épp pont a főbosstól nem hallunk egy szót sem ezekről. Azért az utolsó rész szerencsére hozza az első sorozat epic hangulatát, de ez sajna kevés hogy 8 epizódnyi nyavajgásért kárpótoljon.

Movie: időrendben a 2. és a 3. sorozat között jött ki, az utolsó, amit I.G-ék készítettek a frencsájzból. Itt már kőkeményen érződik, hogy a sokadik játék promója ez inkább, mint önálló anime. Semmi nem magyarázza a régesrég kinyúvasztott karakterek visszahozatalát, mint az hogy ha valaki a játékban ezek rajongója (és ugye a legújabb részekben is ugyanúgy választhatóak), és nem tennék bele, akkor nézőt veszíthetne a film. Pedig az eleje ennek is jól indult, bár az itteni főellenség Ishida Mitsunari nem volt felvezetve az előző évadban (új játék, új főboss ugye...) és így eléggé a semmiben lógott a motivációja, ami a Hideyoshihoz való feltétlen hűség lenne, de ezt még leokéztam, mert a nemkicsit ingerlékeny és kettyós karaktere amúgy bejött. Az olyan fasságok viszont, mint a fő finálénak kinevezett sekigaharai csata közepén a semmiből újra megjelenő Mitsuhide és az általa feltámasztani kívánt Démonkirály mint iszonyat nyomi plot device az addigi ellenfelek összefogásának elérése érdekében... Vagy a szintén a semmiből feltűnő Ieyasu, vagy a rég kiírt Oichi, vagy az stb stb stb...

S3 ^ Ugyanez, csak másfél helyett öt órában, ráadásul itt már rohadtul irritáló és teljesen felesleges új karakterek is bejönnek, akik csak viszik a screentime-ot, és üvölt róluk, hogy a játék új kiadásában választható karakterek. Persze itt már a 2. sorozat végét is megváltoztatták, de mondom oké, még belefér, elvégre mégis játék az alap, nem is a sztori maga a lényeg, de ez.... Az egyedül pluszpontja ennek is Ishida és az első 2-3 rész, a többi viszont olyan szánalmas gagyinger játékpromó, hogy nézni is fájdalmas volt, szégyen az első sorozatra nézve. Ráadásul ezt már nem a I.G jegyzi, ami látszik is az animáción.

Speciálok: 2*7*4-7 perc, néhol viccesek, leginkább semmilyenek.

Ezeket csak azért írtam le, hogy aki beleugrana ebbe az egészbe, annak csak az első szezont ajánlom, de azt tiszta szívből. Ha a többit kihagyja, nem veszít semmit, sőt.

Értékelés:
S1: 8/10
S2: 5/10
Movie és S3: 3/10
, de csakis Ishida és az első 30 perc/2-3 rész miatt nem húzom lejjebb, pedig azok a förtelmes ENDek megérdemelnék.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:S2
And that was the moment where everything got ruined. Szóval jah, amilyen zseniálisan szórakoztató volt az első sorozat, úgy lett később egyre gányabb és gányabb az egész, amit elvitt az ANGST, aztán a tény, hogy nem volt már a cuccnak lelke, az egyre izzadságszagúbb karakter-interakciók (köhh, fujoshi pandering) és még sok minden más.

Btw én mostanság csak pár rövidebb vackot toltam le, de azokról nem sok kedvem volt írni. (Illetve a Tailendersről majdnem, hogy hogy lehetett egy ilyen remek mini-Redline-t majdnem elb*szni egy olyan kikéremmagamnakeztafost sztorival, amit ehhez írtak. Pedig a design nagyon pöpec, és a csaj is szokatlanul kedvelhető és formás benne; még jobban is bírtam, mint Sonoshee-t a Redline-ból.)

Viszont most elkezdtem két régebbit is, az egyik a Sketchbook, a másik a Terra e..., de valahogy egyik sem úgy muzsikál, ahogy szeretném. (A Terra e... főszereplőjét konkrétan egy szeneslapáttal verném agyon.)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta:A Terra e... főszereplőjét konkrétan egy szeneslapáttal verném agyon.
Nah igen, a Jomi angstet először le kell szenvedni, aztán még jön majd Keith szála az űrakadémián, ami szintén elég nyögvenyelősen fog menni (de legalább ott már volt Shiroe...). A felvezetése elég lassú és nehézkes, de a 10-11. résztől felfelé már beindulnak a történések. A maradék 14 részt 2 nap alatt toltam le, úgyhogy érdemes kivárni. Még Jomi is elviselhető lesz benne, de az elején én is azért szurkoltam hogy végezzék már ki, lehetőleg minél gyorsabban :D És tele van egy csomó jobbnál jobb BGM-el, főleg a harcjeneteknél. Azért a sztorit majd úgy kezeld, hogy ez egy 70-es évek végi manga adaptációja, úgyhogy lesznek benne olyasmik, amik a mai mércével mérve már elcsépeltnek hatnak, de ettől függetlenül szvsz bőven vállalható.

Én meg közben belekezdtem a Basiliskbe. Atyaég, azok a karadizájnok XDDDDD Még csak az első 2 részen vagyok túl, de már eddig is szétröhögtem magam a fogatlan öregasszonyon, félméteres lelógó szemöldökkel és gólyaorral okoskodó vén tanácsoson, a "pókemberen", pajzsmirigy-göbös Ieyasun meg a többi pofán. Szal nemtom mennyire akarják ezt az egészet komolyan vetetni, de remélem nem túlzottan, mert így nagyon nem lesz könnyű ikszikszikszdé.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Yepp, azt valahol sejtem, hogy később azért változik majd ez+az, szal a preachy narratíva úgyis sejteti, hogy ez egy coming-of-age cucc lesz, ahol még az sem kizárt, hogy Jomy barátunkat a közepére/végére nem akarom majd egy pohár vízben megfojtani, de egyelőre nagyon irritáló ez a lekezelő, forrófejű és agresszív viselkedése.

Ami a Basilisket illeti: De, ez végig "komoly" cucc lesz és imo kimondottan jól is áll neki (a karakterdesign amúgy egy dolog, még nem is láttál semmit a képességekből, bár érdekes módon nekem ezek is eléggé bejöttek [kettőt leszámítva]).
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Terra e...: Hehe, Nyomit az elején senki sem szereti (vagyis fura, ha igen), ez az a bizonyos szándékosan hülye húzás. A második felére viszont kibékültem vele, sőt a végére egész megkedveltem, ahogy a többi addig közömbös szereplőt is. Aztán jött a revaccs és elejétől(!) a végéig mindegyiket imádtam. Ez az igazi Terra e... varázs. XD (Vagy csak én lettem furább. :D )


Basilisk: Melyik kettő nem tetszik Junchi? XD Surci, te pedig nézzed csak, nézzed! ^^
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Young Black Jack: A sorozatnak úgy ültem neki, hogy biztos tetszeni fog, mert amiket láttam már belőle azok nagyon komolyan tetszettek. És hozta is azt a színvonalat amit elvártam. Egyrészt kapott egy nagyon jó kis openinget. Plusz minden egyes rész előtt volt egy kis ismertető, hogy milyen finomságok is történtek 1968-ban amikor a történet játszódik. Ezenkívül felüdülés volt nem szokványos anime arcokat látni. Illetve, ha nem volt Pinoko akkor volt Maiko Okamoto akivel ugyan úgy hozta a poént mint Pinoko tette volna.
A történet első részei jól bemutatták az adott szereplőket és Kuroo Hazama mozgatórugóit. Valamint megtudtuk, hogy egy összevissza szabdalt ember is lehet szexi.Aztán következett a sorozat most már nyugodtan kijelenthető csúcspontja a Vietnámi részek (4-6). Ahol azért elég durva események zajlottak és hát bemutatásra került az is, hogy egy orvosnak akkor is gyógyítania kell, ha éppen nem ideálisak a körülmények. Szóval nagyon hiteles ábrázolása volt a háborúnak orvosi szempontból. Még a hetedik rész is egészen jóra sikerült, még mindig 10 pontos volt az anime.
Aztán megjelent Hakkyu. Bishi? Hát akkor ő már így nézett ki valójában. A lényeg az, hogy a doktor egy személyes bosszúálló hadjáratba kezd és aki régen az ellenségei voltak (pont négyen) azoktól levág egy-egy végtagot. De ez még jó is lehetett volna, de nem lett az részint köszönhetően annak, hogy Hakkyu röhejes beültetéseket kapott gondolok itt pl a svájcibicska műszemére. És ez még csak a jéghegy csúcsa volt. Olyan apróságra ki sem térek, hogy műlábbal való járást ő kábé egy-két nap alatt sajátította el, meg hasonlók. Szóval itt ebben a történet szálba nem volt minden annyira reális mint amilyen a sorozat első fele volt. Sajnos.
A vége lezárása pedig igaz keretet adott a történetnek (diáktüntetéssel kezdődött és végződött a sorozat). De igazából nem volt lényeges ez a keret. Maximum annyi, hogy megismerkedünk ezzel a taggal. Aki fogalmazzunk úgy, hogy végső lökést add Kuroo-nak, hogy Black Jack-é váljon. (Ja igen kezeket fel aki szerint a tag lány! Most azok akik fiúra szavaznak! A lányosok nyertek.)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta:Basilisk: Melyik kettő nem tetszik Junchi? XD Surci, te pedig nézzed csak, nézzed! ^^
Görkori-man Jyuubei, akin inkább csak röhögni tudtam, de szigorúan kínomban, illetve Rousai, mint wannabe Luffy. A többi egész szórakoztató volt, sőt voltak kimondottan ötletesek is, pölö a bőrvámpír csaj (Okoi?) vagy Koshirou és a miniörvények (nem, fekete lyuknak azért sem fogom hívni, mert az tudományos szempontból pontatlan : P).

Btw haladok mind a Terra e...-vel, mind a Sketchbookkal és kezdek egész összemelegedni velük, viszont tovább emeltem a tétet és elkezdtem még egy korábbi cuccot... ami nem is annyira korábbi, lévén tavalyi darab, bár újfent előjött az a jó-rossz szokásom, hogy egyetlen karakter miatt képes voltam elkezdeni az egészet, de egyszerűen nem bírtam ellenállni. Fremy túlságosan is gonosz fanservice, már ami engem illet: szuper kuudere, remek design, a mellmérete is tökéletes, puskája van, Yuuki "GODDESS" Aoi szinkronizálja és valszeg az egyetlen női karakter eddig, akinek kimondottan jól áll az, hogy az egyik szemét letakarta. Egyelőre mindenben prímán teljesít, úgyhogy már csak miatta is megéri nézni, de amúgy - legnagyobb döbbenetemre - az anime többi részösszetevője is egész decens eddig.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta:Görkori-man Jyuubei, akin inkább csak röhögni tudtam, de szigorúan kínomban, illetve Rousai, mint wannabe Luffy. A többi egész szórakoztató volt, sőt voltak kimondottan ötletesek is, pölö a bőrvámpír csaj (Okoi?) vagy Koshirou és a miniörvények (nem, fekete lyuknak azért sem fogom hívni, mert az tudományos szempontból pontatlan : P).
Vágom, én mindenkit kedveltem, persze vannak fokozatok. XD Okoi pedig egyértelműen az egyik legtetszetősebb és látványosabb eset, még mindig előttem van a kép, ahogy közre fogja az öreget.XD De TENZEN überelhetetlen (Kagerouval amúgy különösen jól mutatott). :D
Junchi írta:Fremy túlságosan is gonosz fanservice
NEEEE, erről most eszembe jutott, hogy ezt a lányt én is szeretem ... tapizni. :hammer: (Bár az animéjére még a barátnőm se tudott rábeszélni.)


De hogy értelmesebbet is írjak a topicba:
Nézegetem a Romeo no Aoi Sorát, ami kedves, aranyos, galibás, de valahogy nem kap el...
És pótolgatom még a Mirai Nikkit is, amitől szintén nem lettem boldogabb: így a felénél senkit sem sikerül benne se utálnom, se kedvelnem és unalmasabb, mint vártam. De az ending zene isteni.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta:
Junchi írta:Fremy túlságosan is gonosz fanservice
NEEEE, erről most eszembe jutott, hogy ezt a lányt én is szeretem ... tapizni. :hammer: (Bár az animéjére még a barátnőm se tudott rábeszélni.)
Én meg akkor a hozzám hasonló lusták kedvéért ideírom (mármint, hogy ők ne kényszerüljenek 10 mp-es Google/MAL keresésre, mint most én... :lol: ), hogy a Rokka no Yuusha animéről csevegtek, mert a fanservice karit jól körüljártátok, épp csak azt felejtettétek el odaírni, hogy mi a sorozat címe, amiben szerepel. :dirr: XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi írta:Btw haladok mind a Terra e...-vel, mind a Sketchbookkal és kezdek egész összemelegedni velük, viszont tovább emeltem a tétet és elkezdtem még egy korábbi cuccot... ami nem is annyira korábbi, lévén tavalyi darab, bár újfent előjött az a jó-rossz szokásom, hogy egyetlen karakter miatt képes voltam elkezdeni az egészet, de egyszerűen nem bírtam ellenállni. Fremy túlságosan is gonosz fanservice, már ami engem illet: szuper kuudere, remek design, a mellmérete is tökéletes, puskája van, Yuuki "GODDESS" Aoi szinkronizálja és valszeg az egyetlen női karakter eddig, akinek kimondottan jól áll az, hogy az egyik szemét letakarta. Egyelőre mindenben prímán teljesít, úgyhogy már csak miatta is megéri nézni, de amúgy - legnagyobb döbbenetemre - az anime többi részösszetevője is egész decens eddig.
Jó is, hogy eszembe juttattad, mert az egyik olyan cím, ami még érdekelt is valamennyire, de a süllyesztőben végezte, amikor átálltam a nagyobb részt élő szereplős sorozatok nézésére. Azt hittem, hogy a szokásos fantasy gyakás lesz, ilyen mentsük meg a világot a gonosztól stílusban, aztán a piramisos játék erre igencsak rácáfolt. Előre is veszem a bepótolandók listáján. Egyedül azt sajnálom, hogy az első openinget olyan hamar leváltották.
Catrin írta:NEEEE, erről most eszembe jutott, hogy ezt a lányt én is szeretem ... tapizni. :hammer:
10/10 :thumb:
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^ Jóvanna. :vigyor:

Amúgy anno ti is agyrákot kaptatok a SZOLESZTELÁ BI-ING-től? Csak a legutóbb általam nézett - 4. - részben 22-szer hangzott el, ami a játékidőből percenként minimum egyet jelent, de ugyanez igaz a többi ep-re is (mármint átlagosan, ez a gyakorlatban inkább úgy valósul meg, hogy percenként többször, aztán 1-2 percig nem). Jah, amúgy Gundam 00 és Celestial Being.
Bár még mindig nem akkora troll a dolog, mint Hayami Sho "téjtokláin"-ja a 07-Ghostban. Itt a Gundamben még a főhős lol, akit úgy alakít Miyano Mamoru, mintha most lépett volna ki a robotgyárból. Nagyon mókás, méltó apja lehetne az aldnullás Inaho-kunnak. Hm, pedig hozhatott volna ennek a kisöcsinek valamilyen Kida Masaomis hangszínt inkább, mínusz vidámság.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Basilisk

Ha valaki igazi, nagybetűs SEINEN-t akar látni annak minden tartozékával - OMG DEEP DORAMA, vér-szex-erőszak-raep, SO DARK FEELING, élethalálharcok, stb... - annak merőben tudom ajánlani, ugyanis MINDEN benne van amit egy sztereotipikus KOMOLY animutól elvár az enber. Lássuk:

A plot már az elején valami hihetetlen mélységben megy bele az Edo-kor eleji hatalmi harczokba, ugyanis Ieyasu sógun parancsára kell megküzdenie két ninjaklánnak, egy-egy örökös képviseletében. Értsd: nem rátermettség vagy születési előjog alapján választja ki az utódját, hanem egy random ninjaháború kimenetele alapján. LEL. Ha jól tudom a mangában ki van fejtve ennek a politikai háttere is, itt viszont nemkicsit volt mondvacsinált, főleg, hogy ez egy KOMOLY anime akarna lenni. Lentebb ki is fejtem mi a gondom ezzel az expozícióval.

A karadesignokról már szóltam fentebb (ROTFOLMAO), és az említetteken kívül is van még egypár hihetetlen pofa benne, pl. a "féregember" Juubei, az alienkoponyájú öregember Rousai vagy a "folyóstakonyember" Jingorou, akik tovább emelik a sorozat komolyanvehetőségi faktorát. A másik pedig az egészen hihetetlen szemöldökök. :D :D Minél nagyobb-sűrűbb szemöldöke van valakinek annál FÉRFIASABB. A nőiesség is kellően kihangsúlyozásra kerül, lévén minden csajnak orbitális csöcsei vannak, és naná hogy szinte mindet meg is akarják répelni, jól leszaggatva róluk a ruhát, aminek természetesen a japán középkor rideg valósága az oka, és nem a fanszervíz. Mivel ez egy gyilkolászós cumó, lássuk kik hullanak el (4. epizód végén a tekercs mintájára magam is felállítottam egy listát, amikor már úgy nagyjából az összes harczossal megismerkedtünk):
SPOILER
MINDENKI. Igen, ebben már akkor biztos voltam, amikor asszem ep3. -ben Oboro bemutatta az esküvőre gyakorolt kis kagura-táncát, amit Gennosuke fuvolán kísért, és mivel biztos hogy ezek sose fogják kinyírni egymást, itt kettős öngyi lesz mert a japánok szerint az olyan romantikku -_-. Na de lássuk sorrendben eme listát: először azok akik túl idétlenek hogy életben maradjanak: dagadék, pókember, alien-jiji, féregember, takonyember (érdekes módon ő kivétel volt, mert elég sokáig húzta), és egy csaj is lesz közöttük mindenképpen, hogy lássuk, itt senkit nem véd a csöcsplot armor, és ezt bizony komolyan gondolják: vagy a genki csöcsi, vagy a vérpárásító csöcsi, végül az előbbi lett a befutó. A bishik, a többi csaj és a nagyongonoszok (Tenzen, Gyobu) meg majd útközben a vége felé, mert ezek nem viccelnek, itt az uccsó enberig folyik a harc...
Szal sztori vonalon eléggé khm... kiszámítható a dolog. Hatásvadászat szintén kimaxolva: mindenki szomorú, mindenki gyűlöl mindenkit, nemviccelünk, SERIOUS dialógok, az éjszakai összecsapásokra kizárólag teliholdfénynél vagy szakadó esőben kerül sor, OMG szerelmi tragédiák, beteljesületlen szerelem, tragikus múlt, tragikus jelen, tragikus jövő, stb stb.... Hajaj.

Azt azért el kell ismernem hogy a technikáknál nem fogta vissza magát az író, olyan hihetetlen (és sokszor egyben vicces) támadások vannak benne hogy a cucc jó felét végigröhögtem, és nemcsak ezek és a karadizájnok miatt, hanem amikor halál komolyan nekiállnak előadni magukat ezek a figurák. Az indíték természetesen mindig a BOSSZÚ, immár 400 éve (azt se tudják már min vesztek össze -_-), de még a baromira elcsépelt nagymonológok közül is kiemelkedik némelyik, például a kedvencem a "szőrember" Nenki által hótkomoly képpel megtartott kiselőadás a revenge elkerülhetlen szükségességéről... Csak épp egyszerűen képtelen voltam túltenni magam azon a tényen hogy a fenti jóember úgy 5 perccel ezelőtt még AZ ORRSZŐRÉVEL HÁRÍTOTTA-KAPTA EL A HOZZÁVÁGOTT KUNAI-OKAT ÉS DOBTA VISSZA AZ ELLENFELÉRE ÁÁÁÁÁ HAHAHAHAHAHAHAHAAA XDDDD Vagy a másik dolog, hogy a kedves hölgyek nagy részének persze olyan különleges képessége volt amihez célszerű minél kevesebb ruhát a testfelületen tartani. Kedvencem az említett bőrvámpírcsaj (itt ugye evidencia, minél nagyobb testfelületen érintkezik a bőre a másikéval, annál... hatásosabb a "technika" :D ), de Akeginu is több vérpárát tud a levegőbe juttatni, ha a teljes felsőtestét használja párologtatónak. Viszont a csúcs akkor is Kagero gyilkos feromonkibocsátó attackja, ehhez nem különösebben kell kommentár szerintem. De legalább ezen el lehetett szórakozni, és a harcok is jók voltak, pont amiatt, hogy sokszor kiszámíthatatlan volt, miként alkalmazza az adott technikát ellenfele különleges támadásával szemben a két ellenfél. Ja és Tenzen a legjobb ezen a téren + a végén ahogy
SPOILER
Oboro kicsinálja :cool: .


A második felében viszont már nagyon hangsúlyos lett az angst, főleg hogy az összes poén karakter kiesett, és csak a NAGYONSERIOUS szuperharcosok maradtak. És itt szólnék még arról, miért is zavart rohadtul a mondvacsinált felvezetés: mert az egész sztori az ezáltal okozott Oboro-Gennosuke melodrámára ment ki. A többi idióta amúgyis utálta egymást, úgyhogy szvsz nem is kár értük, ha egyszer annyira hülyék, hogy gyűlölik egymást valami 400 évvel ezelőtt kirobbant és azóta mindenféle bosszúk által teljesen feleslegesen életben tartott viszály miatt, és nem fogják fel a béke értéket - csak akkor nem értem mirefel volt a nagy sírásrívás amikor kinyúvasztották őket vagy valamelyik szerettüket, mit gondoltak ezek? Hogy a háborúban majd csak az ellenség fog meghalni? "Elit katonák", na -_-. Viszont a két főszereplő már az elejétől fogva utálta az egészet és csak annyit akartak hogy hagyják már őket békén ezzel a baromsággal, de nem, nem lehet, mert a ninjaháború "elkerülhetetlen". Frászt. Megint az a szokott fogás: az író képtelen normális alapfelállást kreálni amiből a konfliktus következik, ezért úgy adunk mélységet a sztorinak, hogy az MC-ket kínozzuk, és sehogy se lehet rendesen kijönni a dologból, hiszen"elkerülhetetlen" -___- Na nem mintha valami nagyoneredeti karakterek lennének ők ketten, elvégre Oboro a szokott Yamato Nadeshiko aki párás szemmel hajtogatja hasubadoja nevét, míg Kouga "Mr. Wonderful" Gennosuke is egy sztereotipikus erős, de jószívű és felelősségteljes harcos - de a tökhülye teljes szereplőgárdából egyedül ők nem akarták ezt az egész vérontást, ellentétben a többi retardálttal. Viszont az egész elcseszett alibiplot arra ment ki, hogy őket, mint a két messze legnormálisabb szereplőt szívassák végig. Amennyire szeretem a tényleg működő drámát, annyira utálom az ilyesmit, mert ez így nem dráma, hanem egy ócska plot device. És a végén
SPOILER
még csak egy minimális katarzis sem csúszott be, pl. elintézték volna a félméteres szemöldökű tanácsost aki ezt az egész hülyeséget kitalálta. Arcom amikor az egésznek annyi eredménye volt, hogy Hattori Hanzo (nem a KillBilles) noname ninjája örökké emlékezni fog a nevükre - amíg el nem felejti -_-"").


Összegezve:
-Jó pontok: Poén karadizájnok, ötletes technikák, fordulatos fájtok, plusz egy jó ending.
-Negyatívumok: túl komolyan veszi magát, de sajnos komolyanvehetetlen ezekkel a figurákkal, nagyon gyenge alibiplot, sok angst, sekélyes jellemek + az egyedül normális MC-páros teljesen pointless szívatása.

Összegezve 6/10, godolkodtam egy 7-en, de tényleg felhúzott az amit Oboro+Gen-el műveltek.... Nem bánom hogy megnéztem, mert lekötött és jól elszórakoztam a teljesen agyament különleges képességeken, de fogalmam nincs mitől volt ez olyan nagy szám anno. Ha 18-22 évesen nézem, biztos jobban átérzem :P
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Megint duplapost, ménemnéztek animét???!?!?!44444 :D

Blade of the Immortal

Lövésem nincs ez hogy kavarodott a listámra, de már az első rész után dobni akartam, csak a beteg zenéi mentették meg. Nem tudom I.G-ék mennyire voltak megszorulva amikor készült ez a sorozat, de az artot és az animésönt (egy epizód kivételével) meglehetősen spórolósra vették, ráadásul végig olyan "elmosódott" körvonal-érzése van az embernek, amire rátesz egy lapáttal a szürkésre vett színvilág. Túl hosszan regélni nem akarok róla, mert nem nagyon van miről: egy meglehetősen sablonos szamuráj-bosszúállós seinen mangó-adaptáció, úgyhogy készülhetünk, lesz itt vérszexerőszak és angst is rendesen. Csak épp a plot már ott elvágja magát, hogy a címszereplő Manji (mint olvasható) halhatatlan, így túl nagy meglepetést nem okoz azzal, hogy a mindenféle csatákból rendszerint ő kerül ki győztesen. Társa egy Rin nevezetű 16 éves csaj, akinek szüleit megölté egy rivális harcművészeti iskola vezetői, ezért béreli fel az immortal szamurájt, hogy segítsen neki véghezvinni a revenge-t. Mondjuk elég gáz hogy halhatatlan létére csakis az menti meg MC-nket, hogy folyton visszaregenerálódik, ugyanis az ÖSSZES ellenfele jobb mint ő, konkrétan minden összecsapásnál halálos sebeket kap, úgyhogy meglehetősen unfair az ellennel szemben, hogy csakis a plot-armor miatt kell nekik elhullaniuk... Szóval sablon szitu, komolykodós hangnem, ráadásul az első ellenfél (fejfelvarrós monk) is meglehetősen röhejes volt, és nemcsak az első, de a második és harmadik és negyedik ep után is kukázni akartam, de aztán azon kaptam magam hogy szar ugyan, de annyira azé mégse az :D Na nem mintha a karakterek izgatnának vagy a sztori olyan nagy dobás lenne, de érdekes módon egyik sem idegesített, még egy kissé érdekesebb mellékkari is akadt (a gésa csaj) akivel Manji lenyomta az egész sorozat messze legjobb és leglátványosabb harcát (mintha egyetlen rész erejéig megtriplázta volna a büdzsét a stúdió), sőt még a főellenségnek is volt egy érdekes alapfilozófiája a békeidőben elpuhuló harcos kasztról és valódi értelmüket elvesztő, már pusztán önmagukért létező harcművészeti ágakról. Befejezve nincs, gondolom nem volt olyan népszerű hogy tovább is adaptálják a mangát. Ajánlani ugyan nem ajánlom senkinek, mert egy középszerű vagdosós szamurájsztori a gyengébb fajtából, viszont bár elég nyominger, ennél jóval szarabb volt az AgK! vagy mondjuk a Tokyo Ghoul, mert azok még fel is húztak, úgyhogy egy 5(aláaláalá)/10-et dobok rá. Kár hogy nem lehet törtszámmal értékelni MAL-on, mert inkább 4.5 ez az 5.

Ninja Scroll

Ha már úgyis belemerültem mostanság a ninják és szamurájok világába, gondoltam törlesztem már ezt a régesrégi adósságomat is. Ha rövidre akarnám fogni, csak annyit írnék: Basilisk - the Movie. Ahogy az első negyedórában kaptam némi ízelítőt a karakterekből és a harcokból (LOL itt is van egy Kagero akinek pont ugyanaz a különleges skillje mint Basilisk-beli druszájának), rögtön tudtam hogy van valami közük egymáshoz, gyorsan rá is néztem: ugyanaz az író. Úgyhogy nagyon rossz már nem lehet, megint lesznek mindenféle jobbnál jobb technikák és ultimate attackok :D. Főszereplőnk Spike Spiegel most az Edo-kor első évtizedeibe tér vissza és száll szembe a sógunátus megdöntésére törő gaz ninja árnyékklánnal. 1993-as mozi, az animáció nagyon részletes és szép, a hátterek festményszerűek, és úgy az egész színvilága nagyon tetszik. A karik között, akárcsak a Basiliskben, itt is akadt egy-két röhejesebb pofa, pl. a kaptárember (a pókember itteni megfelelője) vagy a sziklaember (a 'la Gyobu), és a technikák is visszaköszönnek némelyiknél, pl. a fent említett Kageronál vagy a resurrection is ismerős volt, de ennek ellenére komolyabban tudtam venni mint a sorozatot. Talán mert cselekvőbbek voltak a főszereplői vagy nem volt annyi idő az angstre, viszont egy kis (működő) drámára így is futotta. A harcok bejöttek, a műsoridő java részét ezek tették ki, a többiben pedig a cselekmény pörgött, nem volt üresjárat, se eltérés a fő sztoriszáltól. Persze túl mély karakterekre nem kell számítani, így nagyon felpontozni nem fogom, de jó akciómoziként mindenképpen megállja a helyét.

7/10

Sword of the Stranger

Most a ninjaszamurájok vannak terítéken, lássuk ezt is. Hát... Az egész egy oltári nagy látványorgia 10/10-es animációval a Bones-tól, csak sajnos minden kizárólag ennek van alárendelve. Nem is cicóztak olyanokkal mint összetettebb jellemek vagy értelmes sztori: összesen két olyan szereplő van akiket jobban megismerhetünk, Nanashi és Kotaro, és ezt se bízzák a véletlenre, mert már dizájn alapján is tudni lehet, kik a jó-és a rosszfiúk (de azért volt egy-két meglepetéshalál is). Az összes többi szereplő csupán boxzsák, még a főbb antagonisták is, amit azért eléggé sajnálok. A plot is meglehetősen alibi, a lényeg hogy minél legyőzhetetlenebb harcosokat állítsanak ki Nanashi ellen... Túl sokat nem írnék erről, mert igazából a látvány a lényeg + az iszonyat pörgős harcok, viszont ez olyan szinten durva, hogy már csak ezért is érdemes megnézni legalább egyszer.

7/10, de csak a vizuális megvalósítás miatt, anélkül önmagában sajna nem sokat érne, de a látvány felhúzza ennyire.

Ponyo

Itt figyelt már a winyómon ez is régóta, de... nem vesztettem volna sokat ha kihagyom. Talán a 6-8 éves célközönség miatt, mert aranyosnak aranyos meg minden de... EH. Volt egy-két jobb pillanata, pl. Ponyo futása a hullámokon, Ponyo-anyu első megjelenése, vagy a kis morzejáték az elején, csak az egész totál zavaros és nem áll össze, főleg a második fele. Egyszerűen túl kisgyerekes volt már ez nekem, lehet hogy azért mert ők még nem keresnek benne logikát én meg igen. Ráadásul olyan fordulatokkal operál amiket nem vesz be a gyomrom (anyuka egy öleléssel befogad egy tökismretlen gyereket aki a vihar közepén ugrik a kocsija elé, senki nem lepődik meg a sellőkön, stb...). A Totoro vagy a Kiki is hasonló korosztályt célzott meg, mégis sokkal szívmelengetőbbek voltak, az előbbiben pedig Miya olyan ikonikus jeleneteket rendezett, hogy a mai napig itt vannak előttem, és jópárszor újra is néztem azt a mozit, erre meg holnap már szerintem nem is nagyon fogok emlékezni. És még az animáció sem olyan részletgazdag mint a többi Ghibli-moziban, ami 2008-as létére kissé csalódást okozott. Lehúzni nem nagyon akarom, mert egyértelműen nem én vagyok ezen cucc közönsége, de egy 5(aláalá)/10-nél nem tudok többet adni rá.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Sword of the Stranger
Ebből én is csak az OMG, EYE-CANDYre + a kutyára emlékszem, szal az sem ugrott be, hogy mennyit is adtam rá MAL-on. ^^" Valamikor újra kellene nézni for the sake of quality check.
Surci írta:Ponyo
Ó, igen, a Ponyo. Mindaz, amit Miyazaki lerakott az asztalra a Totoróval, és tette azt évezhetővé MINDEN korosztály számára, úgy lett a Ponyo egy meglehetősen gáz "utód", amit 10 év felett sanszos, hogy nem fog komolyabban értékelni senki. A MILF mondjuk jó volt benne, illetve egy-két jelenetet én is komáztam, de overall ugyanaz, mint Satoshi esete a Paprikával: megfáradás, befásulás és erőlködés, rossz marketinggel párosítva.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Rokka no Yuusha

Elkezdtem Fremy miatt, befejeztem egy majdnem hangos hell yes-szel, illetőleg felvettem "plan to read"-nek a fényregényt, ami valsz az első LN lesz, amit hajlandó leszek olvasni. A hiba minden bizonnyal bennem van, illetve abban, hogy az animékre vonatkoztatott standardjeim finoman szólva sincsenek már túlságosan magasan, de valami piszok jól szórakoztam ezen a cuccon.

Megbocsátottam neki az ocsmány CG-t, a kissé komótos tempót, a tényt, hogy a karakterek több mint fele irritált vagy nem érdekeltek, mert kaptam helyette egy egész érdekes mystery+fantasy kompótot (igaz, önmagában egyik sem működött volna, de így vegyítve szerintem nagyon jól kijöttek belőle), volt minimális karakterfejlődés, értékelhető harcok, kissé retardált, de a célnak megfelelő brainstorming (a valamivel induktívabb logikájával), meg egyáltalán érdekes volt ez az egész "hat hős helyett hét, de vajon ki a csaló?" felállás.

Aztán a lelkesedésemen sokat dobott Fremy, aki egyszerűen RULZ, többszörösen túlteljesítette az elvárásaimat és bár volt a 9. epizódban egy meglehetősen kretén húzása, de még ezt is megbocsátottam neki. Eltartott egy darabig, de azért
SPOILER
csak sikerült az MC-nek felolvasztania azt a jéghideg szívét a végén. Gu' jobbu, Adlet. A többiekről mondjuk már nem vagyok ilyen jó véleménnyel, szal az említett Adlet egy egoista gyökér, aki Pokémon-mód ismételgette azt, hogy ő a legerősebb ember a világon. Némi pozitívum, hogy a többiekkel ellentétben legalább használta az agyát és voltak egész jó meglátásai, de amúgy nem sikerült még azután sem megkedvelnem, hogy out of nowhere szerelmet vallott Fremynek. (Ugye azt említettem már, hogy nálam a shipping alapvető feltétele, hogy a "hajó" mindkét résztvevőjét komálnom kell. Ha ez nem teljesül, úgy bukta minden.) Hans, a macska-csávó érdekes és szórakoztató fazon volt, őt úgy hellyel, s közel bírtam, viszont a maradék négy kari meglehetősen alulteljesített. Maurától azt várná az ember, hogy idősebb létére megpróbáljon racionális lenni és értelmet verni a többiekbe, ehelyett egy pocsék senpai, aki hazudozik össze-vissza és hülye is, mint a segg. Nála már csak Goldof volt a szobahőmérséklet környéki IQ-jával szerencsétlenebb, de akitől a leginkább falat kapartam, az Chamot. Komolyan, szívből szurkoltam, hogy ő legyen a hetedik, hogy legalább kicsinálhassák a végén a többiek. Nashetaniával pedig egyszerűen nem tudtam mit kezdeni sokáig, aztán a végére értelmet nyer, hogy miért is nem. A nyuszikosztümöt mondjuk nem sikerült megértenem. Értékelendő viszont, hogy mindenkinek próbáltak azért valamiféle karaktert adni vagy plotbéli funkciókat, ami azért nem egy rossz dolog.
Mindent összevetve egy gyengébb 7/10-et simán megér ez most nekem.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Junchi 2019.06.04. 15:34-kor.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Seto no Hanayome

Ennek úgy kezdtem neki, hogy anno az egyik legjobban sikerült stílusparódia-comedyként promózták, és az alapfelállásban még van is potenciál: főszereplőnket egy tengerparti nyaralás alkalmával kimenti a vízből egy sellő, viszont a sellőtársadalomnak komoly szabályai vannak arra az esetre ha lebuknának egy kívülálló előtt: az adott halembernek meg kell halnia. Csakhogy jelen esetben az illető egy sellőyakuza-klán egyszem kislánya, és a kedves papa úgy dönt, hogy helyette inkább MC-kunt eteti meg a halakkal. Ez csak egyetlen módon kerülhető el: a fiataloknak össze kell házasodniuk, így családon belül marad a dolog és senkit nem kell betonba öntve az óceánba lökni. Eddig rendben is volnánk, viszont a nyomott képű 12Dozen-karadizájnok kissé elvették a kedvemet az elején. Miért? Mert már megint valami elcseszett háremfelállás lesz, a középpontban Balfasz-kun főhőssel, meg jönnek a szokott klisé-csjtípusok, a female MC fix hogy egy újabb dögunalmas Yamato Nadeshiko-klón lesz, aki semmit nem ért abból hogy a cun-, kú-, jan- és egyéb derék miért ütik Nyomi-kunt folyamatosan, stb...

Ebből volt ami sajnos be is jött, mert valóban hárem, és a műsoridő egy jó része az ilyenkor szokásos humorosnak szánt, de nemvicces szituációkkal ment el. -__-'''' Papa folyton szét akarja verni Retard-kunt mert nem tetszik neki a szituáció (kivételesen meg is értem, ha egy ilyen nyominger lenne a vőm, én se lennék feldobva), jönnek az újabb és újabb csajok, minden random csaj csak úgy beleszeret az osztályból, csakúgyMCházábabeköltözés, perverz haver kukkolási kísérleteit mindig Nyomi-kun szívja meg, szokásos "chigaimasu"-ig jutó magyarászkodás, stb stb *ÁSÍT* -___- Szal ezeket már láttam tizeniksz éve a Love Hinában, akkor még elment, de utána már marhára uncsi volt.

Viszont volt egy csomó olyan dolog is amiből teljesen jól kihozták a poénokat, főleg a mellékkarakterek megmozdulásai jöttek be nagyon. Személyes kedvencem Cápa Fujishiro a tesitanár, aki emberi alakban egy szőke bishi-gengszter, de bármikor át tud váltani shark-formába, nem zavartatván magát attól hogy a szárazföld nem igazán az ő közege. Vagy Masa, a főnök jobbkeze, aki matematikát tanít az iskolában mindenféle alvilági példán keresztül, pl. védelmi pénz szedése meg hasonlók, és hirtelen mindenki érteni is kezdi a kézzelfogható példákból a számtant (ja igen, az egész banda átköltözik a suliba ahová a fiatalok járnak, kicsitse elcsépelt húzás, de oké, még belefér, de -__-). Maki-chan mint a főhőslány San yakuza-testőre, aki utálja Nyominger-Kunt, és mindig azon van hogy suttyomban kinyúvaszthassa, ráadásul olyan idióta jakuza-szlenget használ hogy nem lehet nem röhögni amikor az ember meghallja :D Vagy számomra teljesen véletlen áthallás a Sengoku Basarából: a főhős legjobb barátja Saru, aki megérkezése után egyből átpártol a gazdag riválishoz, akit házi ninjaként szolgál, mert tőle több pénzt és nőt remél. De szerencsére San se az a gyámoltalan nebántsvirág, mert ha felhúzzák akkor azért megmutatja hogy mégis egy maffiacsalád leszármazottja, és vannak eszméletlen dobásai, pl a "sellő altatódal" XDDD. <---- Ezt spoilerbe teszem, de amúgy nem hiszem hogy olyan hihetetlen poént lőnék le:
SPOILER
volt már itt iskolai idolverseny, meg egyéb magic-dal éneklés, és naná hogy mindenkinek popsztár-hangja van, Sannak meg méginkább. Simán ezt hittem hogy majd megint jönni fog valami "varázs-Jpop"-szám, amitől minden egymást gyepáló fél annyira meghatódik, hogy lenyugszik, és édes álomba zuhan, erre a kiscsaj bedobja EZT XDDDDDD
Szóval bőven akadnak benne olyan jelenetek amin nagyon lehetett röhögni, és szerencsére nemcsak egy-két jobban sikerült perc, hanem jó sok, és gyakran teljes epizódok is, kedvencem amikor Termi-fater és San-apuka dating simből akarják megérteni a tizenéves lányok gondolkodásmódját mert ezt dobta ki első oldalon a netes kereső, viszont a végén már olyan szánalmasak lesznek hogy Masa és a Cápa Fujishiro fel akarnak mondani, mert nem azért léptek be a maffiába hogy ilyen nyominger főnököt szolgáljanak. :D Btw olyan mintha a teljes japán gazdaságot mindenféle sellőcsaládok tartanák kézben mert egyet se láttam közülük aki csóringer lenne, mind úgy ki van tömve lóvéval mint Bill Gates XD

Úgyhogy nevetni lehetett ezen eleget, csak a hülye hárem-jelenetek nem kellettek volna. Inkább lett volna rövidebb, 13 részes, csak ezek maradtak volna ki. Annyira utálom az ilyesmit, a Ben-To vagy a NouCome is ezen hasal el. Szerencsére, ahogy azoknál, úgy itt is van ami bőven menti az egészet, de ezért tartok megint ott, hogy a school-life love comedyk királya még mindig a School Rumble, utána meg az FMP:Fumoffu és az Ouran mert ezekben nincs hülye hárem, vagy az utóbbiban ha van is, legalább ott Haruhi nem az a sztereotipikus balfasz nyálazó rózsaszínködös tinicsaj. De véletlenül sem akarom elvenni senki kedvét, mert aki hozzám hasonlóan szereti ezt a műfajt az nem fog csalódni, és ha még a hárem-setting sem zavarja akkor még ennyi kötekednivalót se fog benne találni. Magam is 7/10-re értékelem, mert amúgy eléggé szórakoztató, meg tele van idétlenebbnél idétlenebb ötletekkel, úgyhogy kikapcsolódásra tökéletes.

Omoide PoroPoro

Pótogatom a "kötelezőket" is, egy újabb, eddig kimaradt Ghibli-mozi volt most terítéken. Hát... Minőségre hozza a szokott Ghibli-szintet, az animáció részletes, a hátterek gyönyörűek, viszont a sztorival és a karakterekkel kapcsolatban már eléggé felemás érzéseim vannak. Két idősíkban játszódik a mozi, a főszereplő Taeko jelenében, amikor is 27 éves hajadonként kikapcsolódni indul Tokyo-ból vidéki rokonaihoz, és a visszaemlékezéseiben, amikor 10 éves alsósként követhetjük nyomon random emlékeit. Namost a gyerekként játszódó részekkel a világon semmi gond nincs: szépen rendezett és szívmelengető jelenetek, életszerű párbeszédek, a gyerekek is koruknak megfelelően viselkednek. A gondjaim a felnőtt részeknél kezdődnek: erőltetettnek érzem Taeko és Toshio dialógusait, és nemcsak magukat a szövegeket, de sokszor a témaválasztást is. És itt jön be a képbe a másik problémám, mégpedig a szájbarágós mondanivaló: a városi lét rossz, gonosz, elidegeníti az embereket, a munkájuk se az igazi, bezzeg vidéken, ahol lehet kapálni meg mindenki ismer mindenkit, az az igazi, attól egyből boldog lesz az ember és megtalálja önmagát is, éljen a ruralizáció! És persze a házasság, mint a japán nő egyértelmű célja és fő boldogságforrása az életben... Nem véletlen hogy Toshio is akkor találta meg önmagát amikor a salaryman-robot után visszaköltözött vidékre biokertészkedni, akárcsak Taeko, így evidens hogy mi lesz a végkifejlet... Aminek még örülnék is, ha nem lettem volna látatlanban is teljesen biztos benne, hogy ilyen sztorit csak az képes írni aki maga sosem tapasztalta ezen remek kétkezi földművesmunkák "áldásait". :D Amint befejeztem, rá is néztem Takahata önéletrajzára: városban született, városban nőtt fel, TouDai-on diplomázott, Tokyoban élt 20 éves korától, azaz valódi urbánus értelmiségi. A felhőkarcolók, metróvonalak és plázák árnyékában nem nehéz elképzelni a vidéki idillt, ahol mindenki sokkal emberibb és minden sokkal nyugisabb, csak épp ennek a képnek a valósághoz sajnos semmi köze, és ezen végig nem tudtam magam túltenni. Ennek megfelelően a városi iskolás jelenetek meg teljesen élethűek.

Szóval ez a kettősség végig jelen volt nálam ezen mozi alatt, és azért nem tudtam szabadulni tőle, mert ez elvileg felnőtt közönségnek szánt realisztikus anime, nem valami gyerekmese, viszont annak meg irreális, főleg hogy semmilyen természetfeletti nem lép be a sztoriba. Btw a karadizájnokban nemgyengén furcsa volt, hogy amikor a karakterek mosolyogtak, 20 évvel idősebbnek látszottak, mint amikor nem, ezen azért eléggé nagyot néztem. o.O

6/10, mert rossznak nem rossz, szépnek is szép, meg aranyos is, csak életszerűtlen és túl elcsépelt & szájbarágós.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2016.03.13. 13:44-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

ONE PUNCH MAAAAAAAAAAAAN!!!!!44

Kész, nem lehetett tovább ezt a fergeteges bestiát a ketrecben tartani; látnom kellett, hogy ismét csak a szokásos éves hype-adaggal van e dolgunk vagy valami egészen mással. 12 epizód, az utolsó 8 részt egy szuszra letoltam, és azt kell mondjam, ez a cucc bizony decens.

Volt vagy féltonna negatív előítéletem és ilyen-olyan kételyeim, de meglepett, hogy ezeknek csak egy része valósult meg. Hosszú sorokat mondjuk teljesen felesleges írni róla, a létező legnagyobb pop-corn anime EVER, ami legalább annyi pozitívumot hoz, mint negatívat. Pozitív, hogy nem került benne elő semmiféle tragikus múlt, angst, meg a többi baromság, hanem végig megőrizte ezt a gag/paródia jellegét. A mérleg átellenes serpenyőjében viszont ott van, hogy overall nem sok értéke van ennek a cuccnak. Az éppen aktuális 20 perc leköti az embert, átérzi, beleéli magát, meg stuff, aztán ugyanezzel a lendülettel el is felejti az egészet.

Hovatovább a sztori kuka, a karakterek szintén. Saitama mondjuk ARC, bár a hangjával nem bírtam megbarátkozni, viszont a többiek olyan szinten az árnyékában élnek, hogy az valami félelmetes. Nem mintha különösebben érdekesek lennének (bár Atom Samurait, meg az öreget szívesen láttam volna többet a képernyőn), de azért eléggé egyértelmű, hogy "van Saitama és vannak a többiek" elv alapján ment a dolog. Genos külön kategória, szal ő az élő példa, hogy ha van is valaki fontosabb, aki nem kopasz MC-nk, az sem jelent semmit, mert a szerepe annyira korlátozódik, hogy "OMG, én vagyok a tanítványod", illetve, hogy ő legyen az ultimate jobber, akivel mindenki feltörölheti a padlót. Komolyan, a DB-s Yamcha és a Bleach-es Chad komoly riválisra lelt.
Aztán az ellenfelek rettenetesen debilek és idétlenek voltak, de nem a jó értelemben, ráadásul mindegyik csak úgy ott volt és pusztítani+ölni akart, mert... csak. Legalább itt lehetett volna kicsit árnyalni a dolgokat, hogy azért valami minimálisan értékelhető sztori mégis csak legyen, bár lehet ez sem segített volna, szal az már eleve bukta az egész Hero Association dologgal. Egyedül a halkirály volt bejövős.

Elismerésre méltó viszont a technikai kivitelezés, ami tényleg párját ritkító, szal azon sem csodálkoznék, ha Madhouse-ék most fél évig nem készítenének egyetlen új animét sem. Az eltúlzott, de mindenképp hatásos effektek sokat dobtak a hangulaton, ráadásul a cenzúrával sem finomkodtak - mikor Saitama odasózott, annak rendszerint nyoma maradt. Külön kiemelném még a seiyuu-gárdát. Valami eszméletlen, mennyi nagyobb nevet sikerült bezsákolniuk és mindegyik remekül hozta a neki szánt szerepet, úgyhogy nem csak a vizuális, de az audiális orgia része is megvan. (És itt is volt Yuuki Aoi, ráadásul most pökhendi és cirkuszoló szerepben. *NOSEBLEED*)

All in all, az ilyen tizenkettő-egytucat Shingekik és SAO-k fényében igazi felüdülés volt az OPM, főleg így, hogy nem sokat vártam tőle, de az elvakult, szemellenzős fanboy-véleményeket a cucc kapcsán továbbra sem tudom igazán hová tenni.

6/10
Surci írta:Seto no Hanayome
Nojsz csojsz, a Gintama és a Gekkan Shoujo Nozaki-kun után imo simán a legjobb vígjáték.
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Mononoke

Hát, azért valahol jobbra számítottam. Aztán persze lehet, hogy picit rosszkor kapott el, és ezért találtam kicsivel lassabbnak a feltétlen indokoltnál: én jobban örültem volna, ha a második és az ötödik történeti ív is megmarad dupla részesnek, és akkor még egy hatodik is befért volna. A két legjobb szerintem amúgy a Zashiki-warashi és a Noppera-bō volt, az utolsó történet pedig nagyon kilógott a sorból, még ha értelemszerűen teljesen szándékosan került is be a sorozatba. Kicsit olyan ez az anime, mintha a Mushishit mixelnénk a Gankutsuou látványvilágával és az Utena erős szimbolikájával, és egyébként is teljesen rendben van a cucc, már csak képileg is nagyon nagyon ajánlom mindenkinek. A tartalomra még rá lehetett volna gyúrni és kevesebbet szájbarágni (makoto. kotowari. katachi.), de amúgy okés.

7/10

Perfect Blue

Ez egy revaccs volt, és másodjára már azért nagyon kiszámítható és átlátszó az egész, és egy csomó helyen teljesen öncélú. Nem rossz, meg az animáció még mindig nagyon szép, de azért vannak itt hibák.

5/10

Omoide no Marnie

Ezt csak azért dobom be, mert a felénél bealudtunk egy barátommal. ^^""" Mindenki csak óvatosan.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Junchi írta:ONE PUNCH MAAAAAAAAAAAAN!!!!!44

Hosszú sorokat mondjuk teljesen felesleges írni róla, a létező legnagyobb pop-corn anime EVER, ami legalább annyi pozitívumot hoz, mint negatívat. Pozitív, hogy nem került benne elő semmiféle tragikus múlt, angst, meg a többi baromság, hanem végig megőrizte ezt a gag/paródia jellegét. A mérleg átellenes serpenyőjében viszont ott van, hogy overall nem sok értéke van ennek a cuccnak. Az éppen aktuális 20 perc leköti az embert, átérzi, beleéli magát, meg stuff, aztán ugyanezzel a lendülettel el is felejti az egészet.
Ez így egyben pont körbe is írná az OPM-t ha valakinek nagyon zanzásítva kéne beszélnie a sorozatról, már csak azért is, mert jó példa a popcorn-címek létjogosultságának taglalásához, legyen szó a pozitív vagy negatív értelméről a témának. Az holt biztos, hogy nem az OPM az a sorozat, ami a következő a sorban ha a "hype" és a "mélyenszántó szórakozás" szavak párosításáról van szó, és az is igaz hogy idézőjelesen művészi szempontból azért vérzik egy pár sebből (gondolok itt arra, hogy lényegében a halkirályos arc az egyetlen kimondottan teljes darab, ha a sorozat komolytalan és komolyabb oldalának házasításáról van szó, mert az utolsónak nem kimondottan van finálé szaga ilyen szempontból), de én amondó vagyok hogy a popcorn fun-faktor szempontjából az utóbbi évek egyik legjobb címéről van szó, amihez nem is feltétlen kell anime fannak lennie az embernek ahhoz hogy leüljön elé, elég ha "csak" kedveli a rajzfilmeket általánosságban. Ez persze azzal is jár, hogy ezzel az a réteg is be van vonva, amelyik rendre tanúbizonyságot tesz arról, hogy olykor a fanbase rosszabb lehet mint a tényleges produktum (pölö a mai napig nézek azon, ahogy komoly disszertáció-szintű fejtegetések születnek róla, és vérre menő ütközetek mennek a fanok-ellenfanok között), de ha csak magát a sorozatot magát nézném, szvsz tipikus esete annak amikor hiába lenne foghíjas nem egy területen, ha egyszer az egyetlen alapvető feladatot -a szórakoztatást- olyan módon látja el, ami a jó értelemben ragadja meg hogy mit jelent a popcorn címkézés, legyen szó Saitamáról magáról, a harcok megvalósításáról akár csak audiovizuális szempontból, vagy akár csak az Opening-ről. Persze az mindenképpen ideális lett volna, ha a sztori kidolgozottsága elérte volna ugyanazt a szintet mint amit a popcorn faktor elért, viszont amit elért, az szerintem jó esete annak, amikor a kevesebb nem feltétlen jelent ténylegesen húsbavágó kevesebbet, mégha a 6/10-et még így jogos értékelésnek tartom. Merthogy körülbelül én is annyira lőném be ha nem ütötte meg a fun-faktort olyan módon ami kedvemre való volt, bár az tényleg mindenképpen pozitívum, hogy kvázi egyszer se ment el ténylegesen, tartósan angstos/komolykodós irányba, amit például a KLK kapcsán már nem mondanék el. Ott volt próbálkozás komolykodásra és miegyébre a sok marhulás mellett, és csak annyit ért el, hogy az egyébként kellemesen elszállt alapötlet/konkrét húzások kombót végső soron megnyomorította az ahogy kivitelezve lett a tényleges sztori, miközben az OPM mondhatni kevesebbet akart, és azzal ért el többet. Nem mintha ez rögtön 10/10 stuffá tenné, de ahogy írtad is, egyik-másik hype-üdvöskéhez képest érdemileg jobban látta el a feladatát, és végső soron ez is egy decens érdem, van amikor ennél többre nincs is igazán szükség (legalábbis szerintem).



De hogy konkrétan hozzá is tegyek a topikhoz valamit: nemrég kezdtem bele a Heavy Object című, tavaly ősszel indult okosságba (pontosabban az első három részt néztem meg), azon egyszerű okból kifolyólag, hogy az olvasott vélemények alapján lényegében egy Dumb és Dumberbe oltott "hihetetlenül OP jövő-tankok uralják a harcmezőket, de a gerilla-taktikák ellen mit sem érnek még ezek sem" jellegű sztori képét adta (ami közül az idézőjeles rész valamelyest Metal Gear Solid-szerű is, az MGS pedig vitt már be olyan málnásba anime téren, ami a végén jól sült el), ami éppen elég volt ahhoz, hogy egy gyors miért-ne alapon menő belenézést megérjen. Hogy aztán ténylegesen megérte-e? Nem mondanám, ahogy azt se, hogy ettől még ne tudnék adni neki még két-három rész esélyt: nem egy olyan dolog van benne, ami alapján gond nélkül rá lehetne vágni hogy egy tipikusabb animéről van szó ami ráadásul LN-ből lett adaptálva (pölö a humor stílusa nem egy ponton, a fanservice szinte röhej szintű erőltetése, vagy az, hogy a "sutyiban rohanjuk le az ellenfél bázisát, és szabotáljunk/robbantsunk fel egy pár dolgot" taktika az OP Object-ek ellen még nem volt bevetve), és az első részben speciel volt is egy olyan jelenet, ami kis híján asztalfejelésre késztetett, viszont ettől függetlenül a sorozat mégis megüt egy olyan guilty pleasure faktort, ami miatt kis túlzással még nincs szívem kukázni. Bárgyúnak elég bárgyú ahhoz hogy ne taszítson el, és amikor a humor nem szégyenletes, akkor megvan egy olyan "buddy cop" szint ami ugyancsak nem késztet -még- taszításra, szóval mégha kétséges minőségűnek is látszik a sorozat jelen állás szerint, annyira még nincs végveszélyben hogy dobjam, bár gondolom segítene a helyzeten, ha legalább a Raildex-el lenne tapasztalatom, ha már egyszer a HO is egy Kamachi sztori (pontosabban a Railgun-nak láttam az első pár részét, de nem lett maradós attól a benyomástól eltekintve, hogy Misaka a tűrhetőbb tsunderék közé látszik tartozni).

Ja igen #1: akinek bejön az NGE-s Rei kuudere archetípus, annak itt is van egy olyan karakter ami kipipálja ezt a kategóriát
Ja igen #2: a sorozatbeli OP harci járműveket tényleg Object-eknek hívják, kész alföldi síkság a Mobile Suit Gundam-ek és Armored Trooper Votoms-ok után
Kép Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Rokka no Yuusha

Nah lenyomtam már én is ezt a Szövőszéket, ha már mindenkinek beindította itt a fantáziáját, 8/10-ek, tapizások and stuff :D, de nagyon nem tudott elkapni. Először is adott egy totál retardált sőnen-fantasy setting, amit most azték dizájnnal próbáltak egyedibbé tenni: nem sikerült. Folytathatjuk a sort a karadizájnokkal - igen, tudom hogy már mindenkinek herótja van attól, hogy az összes animuismertetős-véleményezős postomban kitérek erre, de nekem ez egy elég sarkalatos kérdés, mert ha nem beleillő pofákkal próbálnak egy sztorit eladni, akkor sajnos nagyon le tudja vinni a cucc élvezeti értékét. Na itt ilyesmiről szó sincs, a gagyi expozícióhoz teljesen mennek a retard szereplők az idétlenebbnél idétlenebb kiegészítőikkel: szivárványhajú MC, pléjbojnyuszikosztümös herczegnő (muhaha), békakapucnis strongest loli, mer az is kell, macskabérgyilkos, BL00CSből szalajtott karddal nyomuló testőrcsávó és még Fremy fejéről se maradhatott le egy félméteres orchidea XDDD Úgyhogy már az első epizód után tudtam miről is maradnék le ha kukáznám, főleg hogy az első néhány ep.nél erős AgK!-utánérzetem volt, de ezzel a rejtély-témával kissé felcsigáztatok, úgyis csak 12 rész, végignyomom. Hát... Nem sokat vesztettem volna ha dobom. A karakterek közül egyedül Fremy volt aki minimlisan is érdekelni tudott (Yuuki Aoi megint hozta a formáját), meg a macskagyerek talán, mert amilyen idióta volt és amennyire idegesített, azért 1-2 jobb dobást a számlájára lehetett írni, de az összes többire nem bántam volna ha ráomlik a piramis annyira irritáltak. Lássuk mi volt még: gyagyinger CG, szar animáció, röhejes szörnyek (kedvencem az volt amelyik beszélni is tudott a krokodilfejével, ráadásul még bishi-hangot is adtak neki XDDDDDD), számomra totál érdektelen történet (ez a rejtély-subplot nem volt rossz, de a nagy egész baromira nem tud érdekelni), és egy-két jobb harc + az utolsó 5 perc még azt is hazavágta ami értékelhető volt a sztoriban. Valszeg nem én vagyok a célközönség mert ennél vannak azért jóval szarabbak is, de ez egy teljesen középszerű sónenfájt cucc a gyengébbik fajtából, aminek volt ugyan 1-2 korrektebb húzása, de amire holnap már nem is fogok emlékezni, mert megfogni nem tudott, de felidegesíteni sem.

Gyenge 5(aláalá)/10
Junchi írta:ONE PUNCH MAAAAAAAAAAAAN!!!!!44
Valamelyik nap eléggé felröhögtem amikor megláttam ezt a címet a kurrens cuccaid közt MAL-on. :lol: :lol: A verdikted meg maximálisan helytálló, magam is hasonlót pötyögtem róla anno. Csak én mondjuk 7/10-re pontoztam mert nekem egyáltalán nem hiányzott belőle semmiféle árnyalt karakterábrázolás, se mélyebb sztori, sőt a Hős-Társaságot még ennél is jobban minimalizáltam volna, de amúgy találó a popcorn-animu kifejezés. Ez egy fluff, egy poén, egy geg, annak viszont marhajó, de ennél többet nem kell(ene) belelátni.

Már csak egy égető kérdés maradt: be mered-e ezt másolni az OPM-topicba AA-n? :dirr:

Edit: Seto no Hanayoméhez még annyit hogy ha nem megy el annyi idő az elcseszett hárem-settingre, és/vagy valamit csavartak volna Béna-kun jellemén, akkor simán feljebb húzom. Viszont a SuliRumli ebből a szempontból nálam már majd' egy évtizede verhetetlen, mert ott nemcsak a poénok ütnek be, hanem a karaktereket is imádom (ERI, HarimaXEri, Yakumo, Mikoto, Hanai, Lala(:D), Imadori, stb...), de az Ouranos és az FMP: Fumoffu-s bagázs is emlékezetes, itt meg a szokott sablonszerep jutott a főszereplőknek, amiket néha azért sikerült ugyan feldobni, de mint karakterek sajna annyira nem érdekesek. A Nozaki-kun se volt rossz, de érdekes módon 1-2 poénon és szituáción, meg a címszereplő nevén kívül nem sokra emlékszem már belőle, pedig asszem valami 1 éve láttam...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése