Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Super Lovers
Nem tudom, hogy most én vagyok béna, vagy az animével van a hiba, de nekem úgy tűnik, hogy az első rész még tökjó volt, azóta meg mindenki úgy viselkedik, mint aki minimum érzelmi analfabéta és hülye egyszerre, és folyton a semmin problémáznak. Szal csak én nem értem azokat a konfliktusokat, hogy Haru homokos mint egy hawaii tengerpart, és bejön neki Ren, de valahogy ő maga se ismeri fel ezt a helyzetet, ennek ellenére csókolgatja és rendre utasítja, hogy aludjon vele? Aztán miután majdnem megerőszakolja ittasan, hirtelen meggondolja magát? WTF?
Ren meg fülig szerelmes belé, de valamiért ezt ő maga nem veszi észre, és azon dilemmázik, hogy legközelebb hogy kéredzkedjen be Haru ágyába, miközben amikor az elkezdi ölelgetni, ő erre undorodva ellöki magától?
És eközben a fő konfliktus, hogy mindenki igyekszik tiszteletben tartani a másik érzelmeit, amik egyébként nincsenek?
És a két másik testvérnek mégis mi a szerepe? Folyton csak ülnek otthon és nem csinálnak semmit.

Flying witch
Aranyos, teljesen ártatlan sorozat, de valahogy van benne valami rejtett hentai-vibe amit nem tudok megmagyarázni :p

12-sai.: Chicchana Mune no Tokimeki
Ez is aranyos, bár szerintem 12 éves koruk ellenére kissé éretten viselkednek a szereplők, vagyis inkább túlidealizált az egész. Valószínűleg ez is volt a cél, szal végülis rendben van. Ez ilyen "miről álmodoznak a 12 éves lányok" anime. Kábé.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mahou Shoujo Madoka Magica

Nemtudommennyi/10 (Igazából a 8 és 9 között vacilláltam, lehet az utóbbit is megérdemelné, de Urobutcher genyó stílusa eléggé felhúzott, szóval most még mindenesetre marad 8, MAL-on is annyit adtam rá. Meg hát na, azért az awesomeság, dekonstrukció és fordulatok mellett vannak ennek a cuccnak hibái is a szadista íróján túl is. Részletek a topicban, mihelyt megírom a kiskódexet belőle. XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Mahou Shoujo Madoka Magica

Nemtudommennyi/10 (Igazából a 8 és 9 között vacilláltam, lehet az utóbbit is megérdemelné, de Urobutcher genyó stílusa eléggé felhúzott, szóval most még mindenesetre marad 8, MAL-on is annyit adtam rá. Meg hát na, azért az awesomeság, dekonstrukció és fordulatok mellett vannak ennek a cuccnak hibái is a szadista íróján túl is. Részletek a topicban, mihelyt megírom a kiskódexet belőle. XD)
És sikerült Titkosnak! SIKERÜLT!

Látjátok, így kell jótékonyan motiválni őt, hogy animézzen. :3 Jön tehát a szerződés rám eső része az UY-val, a teljesítés feltételeit pedig már meg is kapargattam azzal, hogy az első 30 részt le is szedtem (U F*P-ről, atyaég, már pókhálók lepték be, olyan rég nem használtam). A hangokat mondjuk próbálom majd valahogy elviselni, de belepörgetés után nem tűnik rossznak. Hogy mikor fejezem be? Még ebben az évben szeretném, bár a leghardcore-abb vágyaim az őszi cont mondatják "határidőnek".
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:És sikerült Titkosnak! SIKERÜLT!

Látjátok, így kell jótékonyan motiválni őt, hogy animézzen. :3
Mert Surci többször is visszament az időben, hogy végigpróbálgasson mindenféle különböző animecímet és taktikát, hogyan tud rábírni, te pedig így végül "helyesen kívántál". :D XDDDDDDDD (Bocs, kellett... XDDD) Btw, közben a "kódex" is elkészült a megfelelő topicban. XD
Junchi írta:Jön tehát a szerződés rám eső része az UY-val...
Do you want to make a contract with me and turn into a Rumiko-boy? :3 XD
Junchi írta:...a teljesítés feltételeit pedig már meg is kapargattam azzal, hogy az első 30 részt le is szedtem (U F*P-ről, atyaég, már pókhálók lepték be, olyan rég nem használtam).
Én meg gyorsan csekkoltam és szerencsére ebből egy normális verzió van fent. XD (Nem úgy mint pl. szegény Dirty Pair-ből, ami a tizedik rész után egy vállalhatatlan minőségű izé, hiába jött már ki végig DVD ripben. :()
Junchi írta:A hangokat mondjuk próbálom majd valahogy elviselni, de belepörgetés után nem tűnik rossznak.
Nyugi, egy idő után zene lesz a füleidnek az "Uchi wa Lamu daccha", "Sou daccha!" stb. :3
Junchi írta:Hogy mikor fejezem be? Még ebben az évben szeretném, bár a leghardcore-abb vágyaim az őszi cont mondatják "határidőnek".
Az őszire azért lenne jó, mert akkor személyesen is értekezhetsz majd róla nekem, mivel úgy tűnik, hogy végre megint fel tudok majd menni pesti animeconra. :) De mivel utálom a határidőket, ezért annyira téged sem sürgetnélek ezzel, csak kényelmesen. :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta:És sikerült Titkosnak! SIKERÜLT!
Amikor a délutáni ránéztem a fórumra, és megláttam a fenti kommentet, alig hittem a szememnek. Kétszer is ráfrissítettem, nem csak hallucinálok-e, vagy esetleg valami új user trollkodik lelopva Titki nevét és avatárját :D
Titkos írta:Mert Surci többször is visszament az időben, hogy végigpróbálgasson mindenféle különböző animecímet és taktikát, hogyan tud rábírni, te pedig így végül "helyesen kívántál". :D XDDDDDDDD (Bocs, kellett... XDDD)
RLMAO XDDDDDD Ezen azért elég hangosan felröhögtem :D És örülök hogy megnézted, mert ismerve az ízlésedet kissé tartottam tőle hogy pont a depresszív hangulata miatt nem fog tetszeni, de szerencsére ez nem akadályozta az értékítéletedet. Madokához majd holnap (v. a napokban vmikor).

>Junchi: Látom nem teccettek Shinkai Csillaggyermekei. Nem csodálom, bár nekem még így is messze fogyaszthatóbb volt mint a Byosoku vagy a Kumo no Mukou, csak hát a MESTER nem tudja megtagadni önmagát...

LOL szezonosban felváltva epblogoljuk a Majomigát? Akartam írni a mostani baromságfesztről, de megelőztél :D

Hogy ON is legyek, tegnap végeztem a Pingvindobbal. Tudom hogy írnom kellene róla, de egyenlőre még próbálom összerakosgatni, meg tekerem rajta az agyam (mint anno a Madokán - ebből is látszik hogy rossz nem lehetett), mert az utolsó harmadában túl sok volt az agyfasz és a szimbolika... De lényegileg össze fog ez állni, viszont voltak plothole-ok. Majd az összegzésben kifejtem.

Levezetésként elkezdtem a Toradorát - így 7 rész után nem látom hogy mi volt ez a nagy hájp körülötte anno, valamint azt is sikerült felelevenítenie, hogy miért rühellem a Kugimiya-féle görcs cunciréket - ellenben a Horie Yui-félékkel. Az a papagáj meg nagyon... beteg XD
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Amikor a délutáni ránéztem a fórumra, és megláttam a fenti kommentet, alig hittem a szememnek. Kétszer is ráfrissítettem, nem csak hallucinálok-e, vagy esetleg valami új user trollkodik lelopva Titki nevét és avatárját :D
XDDDDDD A bejelentős postomat még valóban írhatta volna egy hacker is, de a Madokás topicban elkövetett wall of texttől már tuti ínhüvelygyulladást kapott volna, ha megpróbálja leutánozni. :lol:
Surci írta:És örülök hogy megnézted, mert ismerve az ízlésedet kissé tartottam tőle hogy pont a depresszív hangulata miatt nem fog tetszeni, de szerencsére ez nem akadályozta az értékítéletedet. Madokához majd holnap (v. a napokban vmikor).
Jaja, nem akartam azért igazságtalan lenni a cuccal, mert nagyon működik, nagyon nézeti magát, nagyon jól és okosan fel van építve, stb-stb., szóval objektíven rendben van, csak a depresszióból (pontosabban annak "unfair" voltából) én legalább egy picit visszább vettem volna. (De ezt majd úgyis kitárgyaljuk még a topicjában gondolom, szal itt annyiszor már nem ismételgetném. XD)
Surci írta:Levezetésként elkezdtem a Toradorát - így 7 rész után nem látom hogy mi volt ez a nagy hájp körülötte anno, valamint azt is sikerült felelevenítenie, hogy miért rühellem a Kugimiya-féle görcs cunciréket - ellenben a Horie Yui-félékkel. Az a papagáj meg nagyon... beteg XD
A második fele jobb lesz, nyugi. :) Nem mondom, hogy csodát kell tőle várni, vagy ilyesmi, de mint ilyen tinis-romantikus darab, szerintem teljesen jól működött. :) (A papagáj viszont súlyos, valószínűleg papagájkóros vagy madárinfluenzás és szerintem már rég el kellett volna altatniuk, mert láthatóan szenved. :()
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Do you want to make a contract with me and turn into a Rumiko-boy? :3 XD
B-but I already am a Rumiko-boy. Legalábbis 167+26 résznyi Inuyasha és 96 epizód Masion Ikkoku után simán, aztán, ha még betolom az UY-t is melléjük, az lesz csak az igazán nagy mérföldkő.

A Steins;Gate-re és az NGE-re is ráveszlek ám még valahogy, bár ott próbálok azért valami szolidabb alternatívát keresni magam számára. (Ja, és egy-két Madokás dologra azért majd én is reagálok.)
Titkos írta:Az őszire azért lenne jó, mert akkor személyesen is értekezhetsz majd róla nekem, mivel úgy tűnik, hogy végre megint fel tudok majd menni pesti animeconra.
Nojsz, akkor még inkább próbálkozok. :3 (Mondjuk, ha ez most a 6-7 évvel ezelőtti énem lenne, simán azt mondaná, "adj másfél-két hónapot és szállítom az egész franchise-t mindenestül", de sajnos nem ez a helyzet. Aztán ki tudja, a Touch-csot valamikor 2014-ben néztem, és kevesebb mint egy hónap alatt betoltam a 101 részt, szal lehet nem is akkora kihívás az UY.)
Surci írta:Látom nem teccettek Shinkai Csillaggyermekei.
És még nem is sejted, milyen finoman fogalmaztál. Akartam is írni róla pár sort, de aztán elment tőle a kedvem, pedig szívesen ekéztem volna a "Shinkai megpróbál Miyazakit játszani" című directinget, a katasztrofálisan rossz world-buildinget (megkockáztatom, az ÖSSZES anime közül ebben láttam a legócskább világbemutatást), a béna karaktereket, a fárasztó kliséket és a tényt, hogy helyenként a falat tudtam volna kaparni bizonyos elgondolásaitól. Annak apropóján néztem egyébként meg, hogy hamarosan jön a MESTER (bár lehet kéne a fószernek valami másik titulus, lévén Jun Maedára is előszeretettel hivatkozok így, de hát nem én tehetek róla, ha ennyi kókler rendező és forgatókönyvíró készít animéket) következő produkciója, amit már most ugrándozva várok, viszont a nagy örömöm közepette vettem csak észre, hogy a Hoshi wo Ou Kodomo eleddig kimaradt az életemből, amit most pótoltam legalább, úgyhogy kérem a "Túléltem Hosodát" plecsnit.

A Mawarus értekezésedre kíváncsi leszek, pláne, hogy hogyan értelmezted a dolgokat.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:B-but I already am a Rumiko-boy. Legalábbis 167+26 résznyi Inuyasha és 96 epizód Masion Ikkoku után simán, aztán, ha még betolom az UY-t is melléjük, az lesz csak az igazán nagy mérföldkő.
:thumb: Amúgy igaz, ha az UY-vel is végeznél, gyakorlatilag már csak a Ranma az, amit még tudnék ajánlani és akkor utána elmondhatod, hogy kis túlzással mindent láttál, amit Rumikótól érdemes. XD (Mondjuk mintha rémlene, hogy a Ranmával már próbálkoztál, de nem volt épp a szíved csücske, bár most lehet, hogy Surcival keverlek. XD)
Junchi írta:A Steins;Gate-re és az NGE-re is ráveszlek ám még valahogy, bár ott próbálok azért valami szolidabb alternatívát keresni magam számára. (Ja, és egy-két Madokás dologra azért majd én is reagálok.)
Nyugi, azokról sem feledkeztem meg, csak most tuti, hogy a Madoka depresszív hangulata után valami vidámabb darabot fogok nézni, mielőtt újra belevágok egy hasonló "sokkoló" cuccba. Szerencsére erre a célra van itt Dirty Pair, az UY teljes második fele (ha már a témánál vagyunk... XD), na és persze ki ne hagyjam a lassan három évadnyi és két filmnyi Pónis lemaradásomat, utóbbi sorozat amúgy is kb. egy "animált antidepresszáns". :D Mondjuk az S;G, NGE duótól már kevésbé félek, tekintve, hogy
SPOILER
az S;G-ről ha túl sokat nem is, de annyit azért tudok, hogy annak legalább a vége happy end, az NGE-ben pedig kérdéses, hogy egyáltalán fogok-e tudni annyira kötődni bármelyik szereplőhöz, hogy a haláluk megrázzon.

Junchi írta:Nojsz, akkor még inkább próbálkozok. :3 (Mondjuk, ha ez most a 6-7 évvel ezelőtti énem lenne, simán azt mondaná, "adj másfél-két hónapot és szállítom az egész franchise-t mindenestül", de sajnos nem ez a helyzet. Aztán ki tudja, a Touch-csot valamikor 2014-ben néztem, és kevesebb mint egy hónap alatt betoltam a 101 részt, szal lehet nem is akkora kihívás az UY.)
Semmi gond, meg azért kissé vicces is, hogy még én is alig a felén vagyok csak túl. ^^" XD Szal annyira azért nem siettetlek, esetleg akkor már magamat, hogy én is nézzem meg addigra... XD (De nekem egyelőre S;G és NGE szerepel a szerződésemben, ahogy te is mondtad... XD)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:A Steins;Gate-re és az NGE-re is ráveszlek ám még valahogy, bár ott próbálok azért valami szolidabb alternatívát keresni magam számára.
Ja igen, ezt a múltkor elfelejtettem megkérdezni: NGE-ből melyik verziót ajánljátok? Mert nincs még egy anime, amiből ennyi remastered, rebooted, re-akármilyenelt változat készült utólag (szerintem a Star Wars-t nem újították fel ennyiszer... XD) és most nem csak arra a három, nemrégiben kijött "you can (not) XY" filmtrilógiára gondolok, hanem tudtommal a TV sorozatnak is készültek ilyen "idén 20 éves az anime!" és egyéb ürügyből elkészített változatai. A kérdésem az lenne, hogy történt-e ezekben bármilyen érdemi változtatás az eredeti, '95-ös sorozathoz képest és ha igen, akkor jó, vagy rossz irányba változott-e a cucc? Mert a grafikai ráncfelvarrás egy dolog (bár abból is láttunk már olyat, ahol a régi jobban nézett ki, mint a felújított...), de ha emlékezetem nem csal, még mintha különböző extra jelenetekkel is megtoldották volna a felújított verziót.

Most hirtelen az Us FTP-t csekkoltam, ott az eredeti TV, EoE, Death and Rebirth, ezeknek a 2003-as "felújításai" (ami nem tudom, hogy pontosan mit takar), valamint a már említett "you can/are (not) izé" trilógia van fent. XD (És hogy még viccesebb legyen, a 2003-as felújított TV sorozatnál a 21-24 epizódoknak még van egy harmadik változatuk is, "rendezői változatok".) Mivel azonban az Us sem mindenható, megkérdezem, hogy ezeken kívül készült-e még valami EVA témában? (Persze kezdésnek a TV-EoE-Death "szentháromság" szerintem bőven elég lesz, de azért érdeklődöm. XD) Illetve az is érdekelne, hogy ezt az említett szentháromságot milyen sorrendben kell nézni? Odáig megvan, hogy a TV az "alap", utána jön az EoE, ami kvázi az eredeti befejezés lett volna, viszont a Death az micsoda? Recap a sorozat 1-24 részeiből? Azt egyáltalán megéri megnézni, vagy nem vesztek semmit, ha kihagyom?

Előre is köszi, egyelőre ennyi lenne. :) Persze kutakodhatnék fél órát a MAL-on a válaszok után, de egyrészt így egyszerűbb, másrészt az objektív véleményetek is érdekelne (amit MAL-on nem valószínű, hogy a kommentekben megkapnék, inkább ilyen "az EVA-ból minden arany, amit Anno a világra szült, NÉZZED MEGFELE!" véleményekre számítok... XD), plusz van azért elég sok helyi EVA-fanboyunk/szakértőnk is, szerintem ők biztos szeretnének megnyilatkozni. :D (Surci, Cruel, aki most ugyan aktivitása alapján szabin van, de hátha pont erre "ébred fel", illetve Junchi, bár ő eleinte fikázta, aztán megkedvelte, most nem tudom, hogy áll ezzel a szériával. XD Meg persze alapítónk, Hikari is néha benéz, bár nem tudom, hogy ő ezeket az "újhullámos" EVA sorozatokat/filmeket mennyire követte nyomon. XD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Evangeionból a sorrend úgy néz ki, hogy TV-End of Evangelion, az új moziszéria pedig egy alternatív timeline. A Death&Rebirth egy recap-movie, az első 2/3-a a sorozatból készült, a harmadik harmad meg az EoE első félóráját tartalmazza, szal az nyugodtan kihagyható. TV-ből nyugodtan lehet nézni a 2003-as verziót is, ott kissé élesebb a kép, és 5.1-re újították a hangot a DVD-kiadáshoz, de amúgy ugyanaz mint az eredeti sorozat. A TV 25-26. epizódjára érdemes majd úgy gondolni, hogy ott kvázi az EoE első fele alatt járunk Shinji-kun agyában, míg kinn folyik a világvége :D.

Az új mozikhoz annyit, hogy az első movie (You are (not) Alone) az 99%-ban ugyanaz mint a sorozat első hat epizódja, csak kevésbé rinyálós Shinjivel és kevésbé autista Ayanamival, úgyhogy ez akár az első 6 ep helyett is megtekinthető, mert a látványt leszámítva ugyanazt adja. Amikor anno először megnéztem, olyan nosztalgia-feelingem lett tőle hogy utána a 7. eptől revaccsoltam az eredeti sorozatot :D A két világvonal a 2. movie-nál kezd szétágazni, és egy teljesen új irányba megy el, semmi köze nem lesz az eredetihez.

Szal sorrend: TV 1-26 (1.-6. rész akár helyettesíthető a (not) Alone mozival) ----> EoE, végül alternatív univerzumként az új movie-k.

Szerk.: : Ami a Ranmát illeti, lehet hogy beszéltünk róla régebben, de nagyon NEM szeretem azt az izét. Anno a német RTL-en néztünk pár részt animés barátaimmal, mert azt mondták, hogy ez is "olyasmi mint a Dragon Ball". Mondjuk olyan is, mint a sima DB, csak én Z fan voltam világéletemben, ez meg nem kakkoi volt, hanem idióta. Valamint állítólag nagyon vicces is... Hát nekem nem volt vicces, meg a karakterei is irritáltak. Azért futottam rá még egy kört japánul, mert azért mégiscsak Hayashibara Megumi meg minden, szal hátha, de... nem. Rumikótól az IY van meg egyedül, nekem elég is belőle annyi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2016.05.28. 11:23-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:(Mondjuk mintha rémlene, hogy a Ranmával már próbálkoztál, de nem volt épp a szíved csücske, bár most lehet, hogy Surcival keverlek. XD)
A Ranma szinte biztos, hogy kimarad az életemből, szal ez a gender-bender téma abszolút hidegen hagy és az a kevés, amit innen-onnan láttam belőle, az arról is meggyőzött, hogy a humorával sem lennék jóban.

Ami az NGE-t illeti: A rebuildeket (már az első kettőt, a harmadik egy kalap szar) én már csak azért is becsülni tudom, mert végső soron ez volt az a végső löket, ami ahhoz kellett, hogy adjak még egy esélyt a sorozatnak. És nem is bántam meg, call me a fan.
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

Surci írta:az új moziszéria pedig egy alternatív timeline.
Kép
SPOILER
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ranmához: Na, akkor olyan nagyot nem tévedtem, jól rémlett, hogy Surcinak volt elég hamar elege belőle, Junchi meg ha nem is látta, de nem is akarja. XD Btw Surci, ha pont a karik, meg a poénok nem jöttek be, akkor én sem ajánlom, hogy bármikor tovább kéne erőltesd, mert igazából ez a két dolog a sorozat két legjobb pontja, szal mondhatnám azt is, hogy ezen kívül minden csak rosszabb lesz benne. XD (Sztori, mint olyan, nem létezik, a harcok egyértelműen paródiák/baromkodások, nagyon ritkán vannak komolyan ábrázolva, vagy van komoly tétjük, stb.) Amúgy a DBZ-hez valóban nem volt túl szerencsés hasonlítani a haverodnak (de talán még a sima DB-hez is túlzás), mert egyrészt ahogy írtam, ez paródia, vígjáték, olyasmi sorozat a shounen fightok körében, mint szuperhősös animék terén a One Punch Man. XD Ha valamit próbálnak is komolynak mutatni, 90%-ban a végére valami oltári nagy marhaság/kifordítás kerekedik ki belőle. XD A másik meg az, hogy talán épp ezért eleve a csaták sem mozognak épp DBZ vagy YYH színvonalon. Talán az egész anime alatt egyszer volt ilyen "kamehamehákat, meg akkora ki-lövedékeket lövünk, hogy egy kráter marad belőle a kert helyén" fight, de még az is humorral volt átitatva a cool látvány mellett is, szal ja, nem igazán ezt reklámoznám úgy, mint a kakkoi fightok animéjét. XD Mondjuk emlékszem, hogy mivel abban az időben a DBZ volt az animesorozatok alfája és omegája, elég sokan bepróbálkoztak azzal, hogy ezt vagy azt a kedvencüket úgy aposztrofálják, mint ami "legalább annyira jó, mint a DBZ!", vagy "a DBZ méltó utódja!" stb. Emlékszem, nekem pl. ugyanilyen szöveggel ajánlgatta egyik akkori haverom a Kenshint (gondolom pusztán arra alapozva ezen véleményét, hogy abban is vannak helyenként véres kardharcok és fantázianeves támadások :dirr: XD), de olvastam olyan netes Slayers ismertetőt is, ami kb. azt állította be úgy, mintha valami "DBZ pótlék" lenne. (Ami egyrészt szintén nem igazán hasonlít rá, leszámítva, hogy Lina Dragon Slave-je a helyi Kamehameha, illetve hogy valóban vannak benne látványos end-boss fightok, másrészt meg szvsz a Slayers messze jobb, mint akármelyik DB franchise-hoz tartozó sorozat, movie, manga, akármi, nem véletlenül figyel ott MAL-on is a "TOP 5 kedvenc animéd" listámon. :3 XD)

EVA témához: Köszönöm mindkettőtöknek, főleg Surcinak, hogy ilyen szépen összeszedte. :) Akkor szerintem először TV -> EoE (a 2003-as, ha a felújított képen és hangon kívül másba nem nyúltak bele), aztán ha annyira megszeretném, vagy annyira kíváncsi lennék az alternatív változatra, akkor jöhet a filmtrilógia. :) (Azért a tökös!Shinjiért már megérné szerintem belenéznem, illetve kíváncsi lennék, hogy a képek alapján "Ms. Fanservice" Mari a filmeken belül is ennyire fog-e működni nálam, vagy igazi "wasted opportunity" kari lesz-e? XD Amúgy lol, Mari helyett elsőre lazán Mamit írtam, és úgy 10-15 mp is eltelt, mire kezdett leesni, hogy valami itt nem stimmel. XD Véletlenül sem annak a jele, hogy melyik az az anime, aminek még így 3-4 nappal később is a hatása alatt vagyok némileg... XDDD) Ja, illetve még annyit, hogy Surci, a 2003-as sorozatból azokat a "director's cut" 21-24 részeket megéri megnéznem, esetleg rögtön azokat nézzem a normál epizódok helyett, vagy azok neked is kimaradtak és így nem tudod, hogy melyik verzió a jobb belőlük?
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

LeSpookySkeleton írta:
Surci írta:az új moziszéria pedig egy alternatív timeline.
Kép
Szinte dekódolni tudom az egész gif tartalmát: "Rebuildek, mint alternatív timeline? Please..."

Én inkább csak annak tudom be ezt az egészet (ismerve az ismert és adekvát fankreatúrát), hogy Anno egy ordas nagy TROLL, aki ott szívatja az embert, ahol csak tudja.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Szinte dekódolni tudom az egész gif tartalmát: "Rebuildek, mint alternatív timeline? Please..."
Akkor jó (mármint ha neked sikerült teljes bizonyossággal dekódolnod XD), mert én épp akartam írni már egy ideje, hogy nem Skeletont akarom bántani, de ennek a "kommunikáljunk 4chan/Facebook stílusban képekkel/gifekkel" fórumozásnak az a hátulütője, hogy nem mindig egyértelmű a többi embernek is, hogy a kép kirakója mit szeretne közölni. XD Nekem pl. rögtön két, totál eltérő jelentésű mondat is beugrott erről és baromira nem tudtam eldönteni (pláne, hogy még nem is láttam a Rebuild filmeket XD), hogy Skeleton melyikre gondol:

1. Amit te is írtál.

2. "Alternatív, vagy sem, akkora köröket ver az eredeti TV sorozatra szvsz, hogy átnedvesedek, ha valaki csak megemlíti nekem, hogy "EVA- Rebuild mozik"."

És ugye egy darab képről, indoklás nélkül honnan is kéne tudnom, hogy ő most melyikre gondolt? :D

Na, csak gondoltam szólok. XD Nem kötelező persze mindenkinek hozzám hasonló tl;dr postokban megnyilvánulnia, de ha nem valami random, Viccek topicba belinkelt cuccra akarunk reagálni, hanem ilyen "komoly" (XD) dolgokról vitázunk épp, mint az EVA filmek helye az univerzumban, akkor szerintem nem árt, ha legalább 2-3 mondattal megtámogatja mindenki a véleményét a gif mellett/helyett, csak hogy tényleg tiszta legyen. XD (Meg azért Skeleton is tud, ha akar, lásd Saul fia téma, vagy a Sayakás storyline, ahol ő sem épp két mondattal rendezte le a dolgokat, szóval tud ő nagyon hosszan és szépen fogalmazni. :D XD)
Kép
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

Junchi írta:
LeSpookySkeleton írta:
Surci írta:az új moziszéria pedig egy alternatív timeline.
Kép
Szinte dekódolni tudom az egész gif tartalmát: "Rebuildek, mint alternatív timeline? Please..."

Én inkább csak annak tudom be ezt az egészet (ismerve az ismert és adekvát fankreatúrát), hogy Anno egy ordas nagy TROLL, aki ott szívatja az embert, ahol csak tudja.
Junchi nyert egy internetet!

Amúgy pedig "4chan/facebook képes fórumozás" mesterfaj reprezent.

Kép

SPOILER
Igazából aki művelt EVA téren annak nem kérdés, hogy a sequel teóriára gondoltam, ami nyilvánvalóan NEM teória, mert túl sok utalás van rá, ha mégsem úgy lesz, ahogy Junchi képében ki van fejtve akkor Anno tényleg utálja az otakukat a populáris teória szerint és baszakodik velük


A fiatal Jodie Foster elsőrangú qt3.14
SPOILER
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Az eddig kifutott 3 mozi ismeretében ennek az izének most már nem sok köze van az eredeti Evangéliumhoz. A hintek ne tévesszenek meg, mert tartalmilag és jellemek terén jelenleg egy nagy nulla kétszer áthúzva, ami azért fájó pont, mert nagyon szépen indult. A többit spoilerbe rakom, mert érzésem szerint nem láttad a 3. mozit, úgyhogy csak saját felelősségre:
SPOILER
Rédzseltünk a múltkor rajta eleget (3. movie spílert tartalmaznak), mert az első mozi király, na nem véletlenül, hanem mert hűen követi a sorozatot, és egy kis pluszt is adtak a főszereplőkhöz. A második már so-so (nekem Asuka nagyon fáj, Mari totál felesleges, ráadásul full fanszerv, viszont a sokkal normálisabb Shinji és Ayanami elviszik azért), de a harmadikra nincs mentség, ordasnagy hulladék úgy ahogy van, teletömve a legirreálisabb logikátlanságokkal, felesleges hülyeségekkel és marha gáz fanszervízzel - és még azt a kis jóságot is kinullázták belőle, amit a korrekten felépített Shinjivel és Reivel összehozott az első két mozi. Ráadásul az eddig kiadott traileralapján a Final is valami "deconstruction of EoE"-nek néz ki - nagyon remélem, hogy azért késik ennyit, mert végül kivágták a francba ezt a szart, és egy normális valamit próbálnak összerakni, de ez csak amolyan wishful thinking, mert az eddig szigmon csökkenő tendenciát kizártnak tartom hogy most törnék meg. Szal nem, ez nem AZ az Evangeion kicsit felturbózva, hanem egy teljesen más bigyó. Eleve a 3. mozi egy kvázi- Third Impact után játszódik LOL. Aki képben van NGE-téren, tudja mit jelent ez: fasságokat, mert ez EoE a Third Impact, úgyhogy az eredeti kánonhoz nem is nagyon lehet köze.
Eleve nem arról szólnak már ezek, mint az eredeti NGE, hanem egy nagy csinbummcirkusz az egész, pszichológia semmi, konzisztencia nulla, beleapofádba-fanszőrvíz, tizenkettő-egytucat jellemek - a látvány szép (már ahol, a harmadik ennél is elhasal), meg jók az akciók és ennyi. Úgyhogy nagyon szépen ketté lehet választani a két kánont, mert az egyiknek minden hibájával együtt is állandó helye van a klasszikusok között, a másik pedig arról szól, hogy Anno-nak ne kelljen dolgoznia a nyugdíjig (nem is bánnám ha jól csinálná, de sajnos nem). Ráadásul az otakukat is imádja, elvégre belőlük él - na nem a klasszik EVA-fanokat, hanem az újakat, így nem csoda hogy tele van pakolva az egész a legátlátszóbb otaku-és fujoshi-pandering klisékkel. -_-"""" Eh, ez a Rebuild-téma mindig felhúz.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Boogiepop Phantom

Nem ajánlom senkinek. Lehet hogy a rossz animuk topicba kellett volna postolnom... Elvárásaim voltak ugyanis, mert úgy emlegették még a hőskorszakban, hogy az "animék Twin Peaks-e" (amit ugyan nem láttam még, de ha az is ilyen, akkor lehet nem lenne nagy kár kihagyni). Ugyanis egy nagy katyvasz az egész, és ez most független a megvalósítástól, ami bár nagyon tízfilléres, főleg az animáció, de a külcsíny sosem izgat, ha van megfelelő tartalom ami kompenzálja. De nincs. Mert az egy dolog, hogy borzasztó olcsó hatásvadászattal nyomul - minden dark, misztikus sorozatgyilkosságok, mindenki szenved és angstel, ráadásul mellé nagy filozofikus mondatok, sőt idézetek! stb. - mert elnézem az ilyesmit, ha a tartalomhoz legalább érintőlegesen is hozzátenne valamit. Feelingre ugyan nem lenne rossz, a szépiás, elmosódott szélű kameralencsére hajazó "felvételeket", a hangeffekteket és a néhol kissé drogos zenéket még díjazni is tudtam, csak az a gond hogy az egésznek a világon semmi értelme.

Van egy nagyon homályos kerettörténet (gonosz szervezet irtja a következő evolúciós lépcsőt elért humánokat, őket meg a Boogiepop Phantom üldözi), aminek nincs eleje, csak utalások képében - fényoszlop, első Boogiepop és Manticore halála - amiről nem derül ki semmi, hogy jutottak oda, miért, mi volt az a fényoszlop, stb... Aztán vannak mindenféle karakterek akiknek úgy 90%-ban közük nincs egymáshoz azon túl, hogy néha fel-felbukkannak egymás mellett egy-egy epizódban érintőlegesen - jobb esetben, mert sokszor még idáig se jutnak el, csak jönnek, szenvednek, aztán meghalnak és HELO. Itt még volt is pár figura, ami még érdekelt is, pl. a nyíícsankomplexusos kiscsaj, a szívbogárfaló gyerek, Shizue (akinek meghalt az apja és kiborul anyja új kapcsolatán) vagy az otaku gyökér (akinek inkább a kivégzését vártam), de az a gond, hogy ezek bemutatásra kerülnek 1 ep alatt és ennyi, közük nem nagyon van a fő sztorivonalhoz. Van egy-két gyakrabban visszatérő szereplő, pl. az önjelölt detektívcsajszi Nagi, akiről szintén nem tudjuk meg a motviációit, a hátterét, se semmit, vagy a meganekko Suema, de ők sem jellemek, csak visszatérő szereplők, ellentétben a többiekkel. Az anime utolsó harmada a Peter Pan-gyerek és az Echoes-nek nevezett fogyi kiscsaj köré épül, az még irritált is, mert egyrészt irdatlan klisés az előadásmódja, másrészt meg amit az első részekben letudtak 1 ep alatt, azt itt 3-4 részre húzták szét.

Az a gond, hogy sztorinak ez nulla, ugyanis nagyon minimális a kapcsolat az egyes történések között, pszichológiainak dettó, mert ahhoz kellett volna valami értelmes karakterábrázolás is, társadalomkritikának pedig gyenge, mert ahhoz nem megy bele az egyes jelenségekbe elég mélyen. Ami marad, az egy LSD-trip néha felbukkanó természetfeletti lényekkel vagy szörnyekkel, némi gore-al, meg jóóóóó sok angsttel és melodrámával, hogy aztán a végén lezárjunk mindent egy out of nowhere happy enddel, hurrá. Hogy mi az a Bugipop, ki volt, miért Fantom, mi a Manticore, Mi a szervezet amit vezet, kicsoda Echoes, mi lesz ezzel a "Human Instrumentality Projecttel", arról szó nem esik, elvégre csak ez lett volna az anime lényege -_- Ja és az END, amit Catrin linkelt, kicsit ráfüggős - bár sokat elárul a cuccról hogy azt vártam az epizódokból a legjobban :P

A végén muszáj volt rágugliznom hogy mi a forrás, mert úgy lóg a levegőben az egész, mint csülök a kampón egy hentesüzletben. Egyszerűen kizárt hogy ez egy kész mű adaptációja legyen vagy ha original, akkor alapból így legyen megírva, mert még ha nincs is összerakva rendesen egy sztori, azért vége, vagy legalább eleje csak van neki. Bingó, egy fényregény-széria két sagája közötti átvezetés akar ez lenni. Elolvastam az előzmények summázatát, egy teljesen tipikus nagyonmisztikus-SODEEP-SOANGSTY seinen vacak, de sztori-vonalon még működhetne is akár, rögtön világos lett a kerettörténet nagy része - az anime viszont így csak simán szar, mert az előzmények nélkül teljesen érthetetlen az egész, de ami nagyobb baj, hogy minimális és full homály hinteken túl nem is tesz semmit azért hogy ezen előzményekre rávilágítson azok számára, akik előtt ismeretlen az LN.

3/10, mert egyes részek még korrekten is sikerültek, de összességében rég éreztem már ekkora időpocsékolásnak és ilyen értelmetlenül fárasztónak egy sorozatot.

Ja és még valami, ez teljesen független az értékelésemtől, de nem tudok elmenni mellette: mondtam már hogy mennyire imádom a hülyébbnél hülyébb neveket? Ha egyszer csinálunk újabb kihívást, ezt tuti beteszem a kérdések közé. Itt is sokat vigyorogtam az animu címszereplőjének nevén, mert fel nem foghatom hogy a bánatos úristenbe találta ki a t. író, hogy egy halálisten-démonvadászt jó ötlet úgy nevezni hogy Bugipop. Oké, nem várom én el hogy mittomén Venomnak hívják, de azért most komolyan, döntsük már el hogy kannibálbelezősgyilkolunk vagy bugizunk. Ráadásul még POP is, ÁÁÁÁÁÁÁÁ

Ezek után jól fog esni egy kis Utena, azon is kell agyalni, de legalább értelme is van. Ja nem, mert először a BeruBara jön, tudom hogy a herceglány sztorija sokat merít belőle, és érdekelnek ezek az utalások. Shoujo month, yesss!

Titkos & Junchi: az UY még a Madokás paktum része, vagy a Kőkapu-NGE duóra is vonatkozik? Mert ha az még csak Madokás penitencia, akkor messze a másik kettő ^^ Ezesetben pedig lehet hogy be kellene vetnem a Túlélési Stratégiát, két másik animét bevállalni, hogy Titki elkezdje őket, de ha ez az ára, akkor bevállalom, túl jól elvoltam a Madokás topicban, ráadásul revaccsolni is akarom a fentieket mostanában. Annyi megkötésem van hogy ne legyenek hosszabbak mint 24-36 ep. Na?

LoGH-hoz kérnék segítséget sorozat-mozi kronológiában: az első animált darab egy movie volt belőle, utána jött az OVA-sorozat, majd másik két mozi, ezeket hová lehet elhelyezni? Ezt is leszedtem már, bele kéne kezdeni... Összecsapnak a fejem felett a hullámok, ez van ha az embernek nincs elég ideje animézni. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2016.06.16. 09:37-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Surci írta:[
Titkos & Junchi: az UY még a Madokás paktum része, vagy a Kőkapu-NGE duóra is vonatkozik? Mert ha az még csak Madokás penitencia, akkor messze a másik kettő ^^ Ezesetben pedig lehet hogy be kellene vetnem a Túlélési Stratégiát, két másik animét bevállalni, hogy Titki elkezdje őket, de ha ez az ára, akkor bevállalom, túl jól elvoltam a Madokás topicban, ráadásul revaccsolni is akarom a fentieket mostanában. Annyi megkötésem van hogy ne legyenek hosszabbak mint 24-36 ep. Na?
Azt nem tudom, hogy része volt-e az üzletnek, vagy sem, de a 12 ep vs 195 ep elég aránytalannak tűnik nekem, mint kívülállónak.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Boogiepop Phantom
A bizonyos helyeken erősen megfigyelhető 'trying so hard to deliver' erőlködéseit és az ocsmány grafikát leszámítva nekem kimondottan tetszett ez a cucc. Véletlenül van is róla egy múltbéli blogbejegyzésem, ahol többnyire igyekeztem kifejteni, miért is tudott elvarázsolni, holott az ilyen OMGDEEP és LOLSODARK cuccoknak amúgy én sem vagyok túlzottan nagy híve.

Ami a LoGH-ot illeti, igazából elég egyszerű a kronológia, viszont érdemes inkább a következő route-on haladni:
1. My Conquest Is the Sea of Stars film - Yang és Reinhard első közvetlen konfrontációja és közvetett találkája.
2. Overture to a New War film - Az OVA első két része (amolyan director's cut), épp csak sokkal több és jobb annál.
3. A 110 részes OVA - A créme de la créme.
4. LoGH Gaiden: A Hundred Billion Stars, A Hundred Billion Lights - Előzmény OVA #1
5. LoGH Gaiden: Rasen Meikyuu - Előzmény OVA #2

4) és 5) csak abban az esetben, ha tényleg elvetemült rajongója lettél a cuccnak, de még úgy sem garantált a siker *hivatkozik magára*. Az első gaiden még úgy ahogy oké, de a második szerintem gyenge, főleg, hogy Yang itt egy teljesen UNALMAS és érdektelen szereplő. Mondom ezt úgy, hogy ő a Nr.1 animu karakter nálam. Igen, ennyire semmilyen lett ott szegény, ráadásul a seiyuuja sem ugyanaz már (RIP, Tomiyama Kei T____T).

Ja, és fontos: MINDENNEMŰ spoilertől óvakodj - rengeteg meglepő dolog lesz benne és a kretén fanjai előszeretettel szeretik is ezeket rendre lelőni.
A mordályos nyul írta:de a 12 ep vs 195 ep elég aránytalannak tűnik nekem, mint kívülállónak.
Ez az én saram, én ajánlottam fel az UY-t önszántamból, elvégre valahol mindig is érdekelt, csak a hossza miatt húztam sokszor a számat, aztán úgy voltam vele, ha rátudom venni Titkost, hogy megnézzen egy "kötelezőt", akkor egye fene, bevállalom, kapva az alkalmon. :D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci írta:Boogiepop Phantom

Látom Catrin most nézi, úgyhogy a kedvéért spílerbe teszem
Csak szólok, hogy legközelebb miattam ne fáradj, mert én általában minden spoilert megnyitok (akár azon belül, akár azon kívül ránézésre úgyis látom, mit szeretnék egyből megismerni az irományokból és mit esetleg csak később (tudom ellentmondásosnak tűnik, de nem az). XD
Surci írta:Ja és az END, amit Catrin linkelt, kicsit ráfüggős - bár sokat elárul a cuccról hogy azt vártam az epizódokból a legjobban :P
Amúgy ez így a feléig nálam is igaz, de jól elvagyok a többi szegmensével is, bár semmi extra. Viszont a laines képi és hanghatások nosztalgikusan tetszetősek. Francba, Laint is revaccsolni kéne. Megint. :D
Junchi írta:
A mordályos nyul írta:de a 12 ep vs 195 ep elég aránytalannak tűnik nekem, mint kívülállónak.
Ez az én saram, én ajánlottam fel az UY-t önszántamból, elvégre valahol mindig is érdekelt, csak a hossza miatt húztam sokszor a számat, aztán úgy voltam vele, ha rátudom venni Titkost, hogy megnézzen egy "kötelezőt", akkor egye fene, bevállalom, kapva az alkalmon. :D
Ugyan, most hogy dobtfélretetted az UY-t, lehet "ovis" alkut kötni. Pl. csak akkor folytatod tovább 50-ig, ha ő letolja az S;G-t. :vigyor: (na jó, nem mókázom rajtatok :twisted: )
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Titkos & Junchi: az UY még a Madokás paktum része, vagy a Kőkapu-NGE duóra is vonatkozik?
Az elvileg a Madoka "párja" lenne és ahogy Junchi is írja, nem annyira én "erőszakoltam rá", mint inkább ő maga ajánlotta fel, csodálom is, hogy nem emlékszel, mert még viccesen "frocliztad" is akkor, hogy "jól meggondoltad te ezt? :P" XDDDD
Surci írta:Mert ha az még csak Madokás penitencia, akkor messze a másik kettő ^^
Egyébként nem, legalábbis én nem úgy értelmeztem, hogy "csak ha Junchi is végignézte a "saját animéjét", akkor kell folytatnom a következővel", hanem inkább úgy, hogy mindannyiunknak van egy "listája", aztán azzal kell haladni. XD Szal nem muszáj "egyszerre végeznünk", csak persze ha valaki nagyon halogatja, akkor ciki lesz, hogy X már három sorozatot is kivégzett, míg Y még mindig eggyel vekeng. XD Szal röviden: attól, hogy most még Junchi maga sem tudja, hogy az UY-nek mikor fog a végére érni (pontosítok: egyáltalán a végére fog-e érni valaha... XD), én továbbra is készülök a következő "vizsgámra". XD Persze lehet más lenne a helyzet valami rövid kis 12 részes darabbal, ott talán el is játszanám ezt, hogy "nana, amíg nem fejezted be, én sem kezdek új sorozatot! :P", de mivel ennyire önzetlenül "áldozta fel magát", illetve az UY se nem rövid, se nem könnyen emészthető, ezért én is úgy vagyok vele, hogy igazából amíg ki nem mondja, hogy ő bizony dobja a francba, addig a kihívás él, időlimit meg nincs, fogyassza olyan mértékkel, ahogy bírja. XD (Meg nyilván azért nem célom halálra kínozni, szóval ha esetleg már nagyon szenved tőle, akkor dobhatja is az egészet a francba, max megjegyzem, hogy akkor neki volt egy "mínuszos" kihívása. XD)
Surci írta:Ezesetben pedig lehet hogy be kellene vetnem a Túlélési Stratégiát, két másik animét bevállalni, hogy Titki elkezdje őket, de ha ez az ára, akkor bevállalom, túl jól elvoltam a Madokás topicban, ráadásul revaccsolni is akarom a fentieket mostanában. Annyi megkötésem van hogy ne legyenek hosszabbak mint 24-36 ep. Na?
Ja, én nem tudtam, hogy már ennyire türelmetlenül ketyeg az óra megint... :D Úgy voltam vele, hogy mivel bő két hete fejeztem be a Madokát, ezért mondjuk úgy a hónap végéig "kivehetek egy szabit", aztán majd utána jöhet a következő sorozat. XD De ha ennyire várjátok, akkor lehet lassan elkezdek ismerkedni (vagy izé..."újra összejönni"... XDDD) az NGE-vel. XD (És hogy miért az NGE-vel? Mert mindenki tudja, hogy a Steins;Gate jobb és a legjobbat kell a végére hagyni. :twisted: Bocs. XD) De ha már úgyis az NGE jön: bár nagyon szépen elmagyaráztad múltkor, hogy milyen sorrendben és mit érdemes megnézni belőle, arra az egyre nem reagáltál, hogy a felújított verzió "rendezői változatos" részei (21-24) tartalmaznak bármi lényeges dolgot, vagy maradjak a normál epizódoknál? (Nekem az is jó, ha annyit írsz, hogy "fogalmam nincs, amikor én néztem, ez még nem is volt elérhető", csak mondj rá valamit. XD)

És ha már feljött a "Túlélési Stratégia", akkor azért szemét módon kihasználnám a helyzetet és két sorozatot "fel is írnék" neked. XD (Mindkettőt a MAL-os "planned to watch" listádról néztem ki, mindkettő 18-26 körüli epizódszámmal operál, szóval annyira ez sem lesz "erőszak" és még ezen felül is találtam a listádról ajánlható cuccokat, ha esetleg a "trilógia" végignézése után is folytatódna velem a játék... XDDD)

Szal:

1. Inu Yasha Kanketsuhen - Ezt ugye nem kell magyarázni, az IY sztori canon, manga alapján futó lezárása és egyébként feelingre teljesen olyan, mintha anno levágták volna a sorozat végét és később adták volna ki. (Magyarul az "alap" és a "final" sorozat között eltelt öt év szerencsére marhára nem érződik.) Persze most kissé hülyén jön ki, hogy ahogy Junchival úgy állapodtunk meg az UY-ről, hogy én is csak 110 körül járok benne, most meg neked "adok fel" egy olyan cuccot, aminek kb. csak a legelső epizódját néztem még végig, de ne felejtsük el, hogy ebből viszont a mangát már rég végigolvastam, szóval "I read it before it was cool" :D XDDD Úgyhogy nem kell attól tartani, hogy ne tudnám majd lereagálni, amit írsz róla. XD

2. Tenchi Muyo: Ryouki - Ez elsőre könnyűnek látszik a maga hat epizódjával, csakhogy ez jelenleg 21 részes, mindössze az OVA-kat, meg a specialokat külön számolja a MAL. Szal először kezdődik a hat részes első OVA-val, ezt követi egy "bónusz hetedik epizód", majd jön a második OVA újabb hat résszel, amit egy rövid, hét perces baromkodós picture drama zár le, majd jön a harmadik OVA, szintén hat epizóddal és természetesen ez is kapott egy lezáró "bónusz részt". Ezek ráadásul utalgatnak is egymásra oda-vissza, szóval nem teljesen független sztorik, inkább tényleg olyan az egész, mint mondjuk egy regénysorozat, ahol évek telnek el 1-1 kötet kiadása között, de a sztori ugyanaz. Persze a számozást sajnos van, hogy összevissza írják a különböző subberek, pl. az első special van, ahol simán "hetedik rész", máshol "bónusz epizód" címen fut, aztán a picture drama is van, ahol külön fájlként szerepel, máshol meg a 13. rész végéhez hozzácsapva, stb-stb., szóval azért a MAL-t mindig nézd hozzá, aztán ha nagyon nem azt látod a képernyőn, amiről a MAL szerint szólnia kéne az adott résznek, akkor valamit elnéztél, vagy a subberek számozták el. XD

Én meg akkor elkezdem leszedni az NGE-t... XDDD
Catrin írta:
Junchi írta:
A mordályos nyul írta:de a 12 ep vs 195 ep elég aránytalannak tűnik nekem, mint kívülállónak.
Ez az én saram, én ajánlottam fel az UY-t önszántamból, elvégre valahol mindig is érdekelt, csak a hossza miatt húztam sokszor a számat, aztán úgy voltam vele, ha rátudom venni Titkost, hogy megnézzen egy "kötelezőt", akkor egye fene, bevállalom, kapva az alkalmon. :D
Ugyan, most hogy dobtfélretetted az UY-t, lehet "ovis" alkut kötni. Pl. csak akkor folytatod tovább 50-ig, ha ő letolja az S;G-t. :vigyor: (na jó, nem mókázom rajtatok :twisted: )
XDDDDDDDD Zsarolási alapnak valóban nem rossz ötlet... :lol: (De ahogy írtam, előtte sajnos/szerencsére NGE lesz, hogy amikor már az autista Rei, az egoista Asuka, az emós Shinji, a "világ legjobb apja" Gendo, a kályhameleg Kaworu és az összes többi elmeroggyant végleg kikészít majd, akkor Krisztivel, a dagi otaku fazonnal, "TUTTURÚÚÚ!-csajjal és a mikróból átalakított időgéppel vigasztalódhassak majd... XDDDDDDD)
SPOILER
De legalább a trapet már lelőtték nekem, így ezúttal nem lesz Boku no Picós szívatás... XDDD
De amúgy viccen kívül, ne bántsátok Junchit emiatt, hősként magára vállalta ezt a feladatot és ha más előnye eddig nem is nagyon származott belőle, annyi mindenképp, hogy legalább már a "padawan Lum-fan" titulust kirakhatja majd az irodája ajtajára. XDDDD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta:BP blogpost
Amiket pozitívumnak hoztál, még dettóznám is, de a keretsztori orbitális hiányosságai és a visszatérő karakterek semmilyensége miatt végig bennem volt az érzés hogy ez nem egy darkosan megjátszott "coming-of-age"-anime, hanem egy levegőben lógó elcseszett izé, ráadásul több benne a hole mint a plot (már ha egyáltalán a random karakterkonnekciókat lehet plotnak nevezni...), aminek nincs kiindulási pontja és nem is jut sehová, a vége meg azért az, ami, mert lejárt az idő a műsorblokkban aztán valamivel be kellett fejezni, ráadásul a hatásvadászat is borzasztóan idegesített. Evvan. Mondom, 5 percet olvastam a forrás LN summázatát, sokkal több mindent tudtam meg belőle, mint az anime 12 része alatt összesen.

LoGH-infókért THX.
Titkos írta:csodálom is, hogy nem emlékszel, mert még viccesen "frocliztad" is akkor, hogy "jól meggondoltad te ezt? :P" XDDDD
Dehogynem emlékszem, de nem a hossza miatt frocliztam (12 vs 195), hanem mert tudtam hogy Junchi finoman szólva nem csipolyázza a Ranmát. Azért van nagyon minimális rálátásom mind a kettőre, úgyhogy ezért néztem akkorát, amikor ennek ellenére fejest ugrott a "proto-Ranmába" :D
Titkos írta:arra az egyre nem reagáltál, hogy a felújított verzió "rendezői változatos" részei (21-24) tartalmaznak bármi lényeges dolgot, vagy maradjak a normál epizódoknál? (Nekem az is jó, ha annyit írsz, hogy "fogalmam nincs, amikor én néztem, ez még nem is volt elérhető", csak mondj rá valamit. XD)
Ohbocsánat, ez tényleg kimaradt. Egyébként pedig "fogalmam nincs, amikor én néztem, ez még nem is volt elérhető" :D Ill. revaccsok alkalmával is az első, még iskolában kiírt CD-s verziókat néztem, úgyhogy a mind a felújított, mind a Director's Cut kimaradt. DE: úgyis revaccsolni akarom, úgyhogy ha elkezded, írj már ide, és most már én is a rendezői változattal nézném végig (amúgy ezek pont a fontos részek Asu szempontjából, és épp most beszéltem a fő evangéliumos jóbarátommal aki már látta: vannak benne ilyen téren extra jelenetek is, úgyhogy már ezt a verziót szedem). A magam részéről a sorozat+EoE lenne a "vizsgaanyag", az új moziszéria pedig amolyan extra, az első két mozit ettől függetlenül is ajánlom, már csak az eyecandy miatt is - de a lényeg az old széria.

Egyébként nem lóverseny, de mi lenne ha azt mondanánk hogy a nyár végéig van határidő rá? Mondjuk NGE júli vége, Kőkapu meg aug. 31. Kőkapuhoz annyit, hogy az úgy néz ki, hogy van a 24 részes sorozat, aztán egy OVA + 4 kis ONA (ezek nagyon ajánlottak, az OVA hatalmas OkarinXKriszti fanmomenteket hozott ^^, a négy kis videó meg baromi poén :D ) valamint egy mozifilm mint végső lezárás, a magam részéről ezt is ajánlom, csak a sorozat tudományos logikáját nem kell benne keresni, de amúgy fun. Majd itt is szólj ha elkezded, szintén revaccsolnám.

Egyébként pedig: a Tenchi-féle challenge accepted, és THX hogy így összeszedted, mert annyi volt belőle hogy belekavarodtam amikor szemezni kezdtem a frencsájzzal. Ez lesz részemről az EVA párja. Annyira azért nem ismeretlen, a Megli-féle mangákat már olvastam, bár jó régen... Viszont:
Titkos írta:Inu Yasha Kanketsuhen
Nagy gond lenne ha ehelyett most másikat kérnék? Ugyanis: 2008 óta nem néztem Inu-t. MAL-on ugyan completeden van, de itt kicsit csaltam, mert láttam belőle az 1-55. ep-ig, aztán a Shichinintai-sagát + Naraku nagy átváltozását (~ep 100-135). Viszont végigolvastam a mangát addig ameddig az anime sztorija megy, csak azt meg még régebben, úgy 2006-7 körül. Úgyhogy az alap sorozat sztorija nagyvonalakban megvan, sokminden (Sessh harcai +Rin momentek, Kagura emlékezetes kavarásai, Sichinintai-Hakurei-részek) még részletesen is, de ha nagyon bele akarnánk menni, ahhoz újráznom kellene - és tervben is van, de az elejétől, mozistól-mindenestől, és a Kanketsuval lezárni. Viszont ez így kb. 200 EP, és a nyárba nem biztos hogy beleférne. De ne félj, akár ezt is kihívás-alapnak tekinthetjük (persze nem kötelező), mert a fentieken túl volna még legalább 2 cucc részemről így hirtelen, amit nem bánnám ha megnéznél, ha vége a Madoka-S;G-NGE-féle vonalnak. No para, nem Utena vagy hasonló, ezeket nagyon bírni fogod, sőt csodálkozom is hogy nincsenek a listádon ^^ szal ha kérhetem, akkor ehelyett válassz mást, és nem feltétlenül kell a plannedemről (bár örülnék neki), de a kibúvó miatt bármit vállalok, csak az epizódszámot tartsuk 12-24 körül. Juteszembe, láttam hogy még anno kommenteltél a Pingvindob topicba, bár csak egyet: azt nézted te, vagy szintén amolyan Titkos-módban, fórumkommenteken keresztül követted? Bár ha láttad volna már lenne egy tizenhatoldalas válasz az elemzésemre... :D Mondjuk Junchinak is lenne kapásból 2 cím amire nem bánnám ha ránézne, de ő most sajnos elfoglalt :dirr: :twisted:
Titkos írta:Szal itt nem annyiról van szó, hogy XY csaj tetszik pár srácnak az osztályban, hanem már szinte istenítik, amihez még pluszba kitalálnak ilyen baromságokat, hogy "mi vagyunk XY-chan lovagjai", vagy "meg kell őriznünk a tisztaságát", emiatt minden srácot (de ugye főleg a male MC-t) halálra csesztetnek, aki csak a közelébe megy. (...) Szóval igen, emiatt leginkább a jelenségtől/karaktertípustól kapok hülyét,
Jólvan, akkor nemcsak én kapok hülyét ettől az idétlen klisétől -_-. Legutóbb a Seto no Hanayoméban húztam fel rajta magam, ráadásul a csaj (mind a kettő) ott is dettó bele volt zúgva MC-kunba (aki mondjuk egy tipikus nyomi kedvesgyerek, de akkoris). De a Love Hinában is ingerelt Keitaro két balfasz haverja, akik folyton csesztetik, amiért jóban van a csajokkal és béna létére egyre közelebb kerül Naruhoz. Hja kérem, ha valaki még Urashima Keitarou-nál is szánalmasabb, az magára vessen, vagy szedje össze magát, és ne a másikat baszogassa.
Catrin írta:Csak szólok, hogy legközelebb miattam ne fáradj, mert én általában minden spoilert megnyitok
Na akkor ki is szedem.
Catrin írta:Francba, Laint is revaccsolni kéne. Megint. :D
Dettó, és nagyon kíváncsi vagyok hogy jönne le most. Utoljára 17 évesen láttam, hát... a feelingje ütős, de maga a sztori nem tetszett, vagy inkább nem hiszem hogy felfogtam... Érdekes lesz. Juteszembe, Dennou-t nem akar nézni/újrázni valaki? Szintén partner lennék benne, ezer éve nem láttam és már marhára hiányzik.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci írta:
Catrin írta:Francba, Laint is revaccsolni kéne. Megint. :D
Dettó, és nagyon kíváncsi vagyok hogy jönne le most. Utoljára 17 évesen láttam, hát... a feelingje ütős, de maga a sztori nem tetszett, vagy inkább nem hiszem hogy felfogtam... Érdekes lesz.
LOL, hajrá. Én mondjuk csak 2-3 éve láttam először, így kimaradtak az értelmezési nehézségek. A sztori és a mondandó egyszerűbb volt mint vártam, a tálalása az ami stílusosabbá, az embert pedig kíváncsivá teszi. Tavaly újráztam és még jobban imádtam, pedig így ismerve egy-két dolga szájbarágósan is hatott. XD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Dehogynem emlékszem, de nem a hossza miatt frocliztam (12 vs 195), hanem mert tudtam hogy Junchi finoman szólva nem csipolyázza a Ranmát. Azért van nagyon minimális rálátásom mind a kettőre, úgyhogy ezért néztem akkorát, amikor ennek ellenére fejest ugrott a "proto-Ranmába"
Jaaa, vagy úgy! XD Hát igen, miután kiderült, hogy ő sem kedveli túlzottan a Ranmát (mert előtte csak rólad rémlett ez XD), nekem is szöget ütött a fejembe, hogy "akkor vajon ehhez mit fog szólni, ami sok tekintetben elég hasonló hozzá", de egyrészt majd hülye leszek az egyik kedvenc cuccomról lebeszélni bárkit (XD), másrészt igazából anno angol fórumon találkoztam már olyan emberekkel (ha nem is túl sokkal XD), akik az egyiket szerették, a másikat nem, vagy ha mindkettőt imádták, akkor is elég sok különbséget fel tudtak sorolni, hogy mi az, amiben X cucc jobb/rosszabb, mint Y. Speciel én mindkettőt szeretem, de pl. a Ranma után az UY-t egy darabig szoknom kellett, szóval azért annyira nem hasonló a kettő, mert akkor tök könnyen "szoktam volna át" egyikről a másikra. Oké, mindkettő sokszereplős, helyzetszituációs elborult vígjáték, de azért megvan a "saját ízük". :)
Surci írta:Ohbocsánat, ez tényleg kimaradt. Egyébként pedig "fogalmam nincs, amikor én néztem, ez még nem is volt elérhető" Ill. revaccsok alkalmával is az első, még iskolában kiírt CD-s verziókat néztem, úgyhogy a mind a felújított, mind a Director's Cut kimaradt. DE: úgyis revaccsolni akarom, úgyhogy ha elkezded, írj már ide, és most már én is a rendezői változattal nézném végig (amúgy ezek pont a fontos részek Asu szempontjából, és épp most beszéltem a fő evangéliumos jóbarátommal aki már látta: vannak benne ilyen téren extra jelenetek is, úgyhogy már ezt a verziót szedem). A magam részéről a sorozat+EoE lenne a "vizsgaanyag", az új moziszéria pedig amolyan extra, az első két mozit ettől függetlenül is ajánlom, már csak az eyecandy miatt is - de a lényeg az old széria.
Értem, köszi. :) Amúgy ha emlékezetem nem csal, mintha az Aoi EVA-s aloldalán is lett volna erről a pár "rendezői részről" elemzés, hogy mikkel is bővítették ki őket, de igazából azt sem tudom, hogy végülis azzal mi lett, Hikari törölte az egészet, vagy megvan még, csak már nem frissül? XD Ezt a rendezői dolgot amúgy azért firtatom ennyire, mert ha csak annyi történt, hogy kiegészítették a részeket pár plusz jelenettel, de amúgy átírás/jelenettörlés nem történt, akkor eleve a director's cut változatokat fogom megnézni azokból az epizódokból, a simával nem is bajlódom. Oksa, akkor szólni fogok, amikor elkezdem, szerintem a jövő hét folyamán bele is vágok majd.

Ja, illetve még az EVA-hoz annyit, hogy végülis kiderült, hogy anno Anno (XD) miért nem rakhatta be az EoE-t original endingnek a TV sorozat végére? Mert azt tudom, hogy azt szánta canon endnek, de hogy végül helyette miért "Shinji látomásait" rakta be a helyére, arról többféle teóriát is hallottam már az évek során: egyesek szerint szimplán elfogyott a pénz, mások szerint Anno szíve megesett a fanokon és úgy volt vele, hogy a depresszívebb endinget inkább "külön tálalja", kizárólag az erős gyomrú rajongóknak, míg máshol meg olyat hallottam, hogy valamilyen felsőbb utasítás (producerek, stúdió, stb.) nem engedte neki, hogy a TV végére rakja. (Ez utóbbi mondjuk WTF, dehát előfordulnak ilyenek, Madokánál is írtátok, hogy a mozifilm igazából nem pont így végződött volna, csak Urobutcherre is rászóltak a cucc finanszírozói, vagy valami ilyesmi.)
Surci írta:Egyébként nem lóverseny, de mi lenne ha azt mondanánk hogy a nyár végéig van határidő rá? Mondjuk NGE júli vége, Kőkapu meg aug. 31. Kőkapuhoz annyit, hogy az úgy néz ki, hogy van a 24 részes sorozat, aztán egy OVA + 4 kis ONA (ezek nagyon ajánlottak, az OVA hatalmas OkarinXKriszti fanmomenteket hozott ^^, a négy kis videó meg baromi poén :D ) valamint egy mozifilm mint végső lezárás, a magam részéről ezt is ajánlom, csak a sorozat tudományos logikáját nem kell benne keresni, de amúgy fun. Majd itt is szólj ha elkezded, szintén revaccsolnám.
Oksa, ez így egész korrekt. :) Mondjuk az EVA-val tuti nem fogok úgy száguldani, mint a Madokával (amit ugye egyetlen éjszaka alatt nyomtam le XDDD), tekintve, hogy azzal és a Kőkapuval ellentétben az Evangélium nem is igazán szerepelt a "plan to watch" listámon, hanem az valahogy úgy került fel a "vizsgaanyagok" közé, hogy (én hülye XD) elkottyintottam itt nemrég előtted, hogy "LOL, EVA, annyi kapcsolatom van vele, hogy 15 éve megpróbáltam végignézni, de a felénél dropoltam XD", mire te egyből felírtad nekem, mondván, hogy azért egy ekkora kultuszanimét nem végignézni tarthatatlan állapot. XD Persze ezzel egyetértek, csak jelzem, hogy valószínűleg ennél ilyen "napi/kétnapi egy epizód" sebességgel fogok haladni, szóval lesz pár hét, mire a végére érek. XD (Kivéve, ha a második fele "beránt", akkor lehet, hogy ott már gyorsabban haladok majd. XD) Megjegyzem, az augusztus végi határidő azért is üdvös, mivel az új WoW kiegészítő pontosan augusztus 31-én fog megjelenni, szóval utána nem hogy animenézés, de nagyon szabadba menés sem lesz pár hétig... XDDDD

A Kőkapuhoz: az szerintem könnyebben fog majd csúszni, eddig akármit láttam belőle (szereplők, jelenetek, poénok, stb.) az mind pozitív élmény volt, az OP/ED páros szintén epic (jó, az EVA OP-ját is szeretem, ha már itt tartunk XD), szóval ha a Third Impactet túlélem, onnan már könnyebb dolgom lesz. XDDD Ja, amúgy köszi, hogy szóltál, a TV és mozifilm lenn volt már, de akkor még az OVA + ONA részeket is levadászom belőle. :)
Surci írta:Egyébként pedig: a Tenchi-féle challenge accepted, és THX hogy így összeszedted, mert annyi volt belőle hogy belekavarodtam amikor szemezni kezdtem a frencsájzzal. Ez lesz részemről az EVA párja. Annyira azért nem ismeretlen, a Megli-féle mangákat már olvastam, bár jó régen...
Szívesen, ehhez tényleg kell MAL-bogarászás, plusz fanok eligazítása, mert amit leírtam, az még csak az "OVA timeline", nincsenek benne az ezen a timeline-on alapuló spin-offok címei (Tenchi Muyo GXP, Isekai, stb.), valamint az alternatív idővonalas sztorik (Tenchi Universe, Tenchi in Tokyo, mozifilmek, stb.) sem. Amúgy azért ajánlottam az OVA univerzumot, mert:

1. Ez volt legelőször.

2. Sokan ezt tartják a franchise legjobb ágának, köztük én is.

3. Neked is ez szerepelt a plan to watch listádon, valamint Megli is erre esküdött. XD

Persze ha végeztél ezekkel, aztán szeretnél még több Tenchit, akkor tudok/tudunk még 1-2 cuccot ajánlani a témában, de először ezt daráld be. XD (Pl. Megli hiába köpködött mindent, ami nem OVA idővonal, a Tenchi Universe TV sorozat Junchi és szerintem is egy elég jó alternate timeline sztori, csak az OVA-hoz azért tényleg nem ér fel, meg az embernek tudnia kell elvonatkoztatni a "main" idővonaltól. XD Másrészt meg lehet mondani, hogy "gagyi, mert ezt már nem Kajishima írta", csak éppen neki még ennél is durvább saját baklövései voltak később, pl. Isekai, brrr...)

Btw, lehet írtam már, de a manga is egy egész kellemes/jól felépített ága volt a Tenchi franchise-nak, sőt, az azt író fazon mintha sokkal inkább bele akart volna menni az egész világ hátterébe, mint maga Kajishima. (Értsd: nála azért nem minden egyes új szereplő Jurairól, vagy Tenchi családjából származott... XD) Csak mondjuk azt is akkor tudja igazán értékelni az ember, ha legalább az első hatrészes OVA-t előtte megnézte, mert azokkal a karakterekkel/háttérrel dolgozik, csak utána nem az OVA sztoriját követi tovább, hanem az is saját idővonalat hoz létre.

Amúgy egyszer láttam egy ilyen "Kajishimaverse" ábrát, hogy melyik sorozat melyikből következik, mi után mi jön, stb., de azzal meg az volt a gond, hogy nem annyira a Tenchi történetét vette figyelembe, inkább a fazon alkotói munkásságát. (Szal ráírtak minden animét, amihez Kajishimának kicsit is köze volt, pl. a Photont is, ami aztán végképp nem kapcsolódik sehogy a Tenchihez.)
Surci írta:Viszont:
Titkos írta:Inu Yasha Kanketsuhen
Nagy gond lenne ha ehelyett most másikat kérnék?
Semmi gond, akkor ezt majd akkor, ha a régit újráztad. Helyette akkor legyen a Dirty Pair. XDDD (Ez azért vicces, mert még én sem láttam, ilyen random jelenetek, meg fél-epizódok alapján promózom itt mindenkinek, meg fanolom nagy arccal... XDDDDDD) Na, de jó cucc az, érzem! XD (Maximum majd addig nem olvasom el róla az értékelésedet, amíg én is meg nem néztem, hogy ne legyen spoilerem/prekoncepcióm... XD) És ez is a plan to watch listádon figyel. XD Írok erről is egy nézési sorrendet: először a TV, aztán van ez a két epizód, ami ugyan külön OVA-ként jelent meg, de mindenhol a TV sorozat végéhez csapják hozzá, mert ahogy olvastam, az is lett volna, csak elfogyott a pénz, vagy mi (szal ilyen End of Eva történet... XD), szóval sokan simán 26 részesnek számolják a TV-t, úgy, hogy ezt a kettőt is hozzáveszik. A TV után következik egy már ténylegesen önálló, egyrészes OVA történet, ezután egy mozifilm, majd egy 10 részes OVA és végül kihoztak egy újabb egyepizódos OVA sztorit is. Persze az is igaz, hogy mivel a cucc eléggé epizodikus, a TV után szinte tök random is lehetne nézni ezeket, de egyrészt ez volt a megjelenési sorrendjük, másrészt látszik a kontinuitás, mert Yuri sárga szerelését a tíz részes OVA-ra már fehérre cserélték és ez ugye annyira fontos változtatás, hogy nem szabad korábban "lespoilerezni"... XDDDDDD Ja és persze ott van még a jóval későbbi Dirty Pair Flash és folytatásai, de ezt minden igazhitű DP-fan messzire elkerüli, csak bátor és kísérletező kedvű egyéneknek ajánlott. XD (Röviden: egy eléggé gagyi és semmilyen reboot, amit leginkább kár volt megcsinálni, dehát a pénz nagy úr...)

Viszont ami fontos: ha te is "default Us FTP letöltő" vagy, akkor ennél az animénél határozottan nem ajánlom, hogy tőlük szedd, mert valami ritka szutyok, közel a régi rm fájlokkal vetekedő minőségben van fenn ez az anime. (Legalábbis a TV sorozat, de a többi OVA/Movie is eléggé összevissza/WTF módon van feltöltögetve, gondolom valaki egyszer összehányta, aztán azóta sem nézett rá senki.) A TV-hez ezt a torrentet ajánlom (mondjuk nem tudom, hogy jelenleg hogy seedelik... ^^"), az összes többi további DP cucchoz, pedig az OnDeed nevű csapat verzióit, ha beírod Nyaa-n, hogy "Dirty Pair", akkor ki fogja őket adni, egyetlen oldalnyi találat az összes és rajtuk kívül más nem is nagyon subbolja. XD (A TV-hez van még egy ilyen is, de fogalmam nincs, hogy milyen a subja/minősége, én nem ezt szedtem.)
Surci írta:De ne félj, akár ezt is kihívás-alapnak tekinthetjük (persze nem kötelező), mert a fentieken túl volna még legalább 2 cucc részemről így hirtelen, amit nem bánnám ha megnéznél, ha vége a Madoka-S;G-NGE-féle vonalnak. No para, nem Utena vagy hasonló, ezeket nagyon bírni fogod, sőt csodálkozom is hogy nincsenek a listádon ^^
Ennek a játéknak sosem lesz vége...:dirr: :lol: Viccen kívül, azért "I have a dream", hogy még idén eljutok olyan cuccokhoz is, amiket nem mások tukmálnak rám (pl. pont a fenti DP, amit nekem is nézni kéne XD), vagy ne adj Isten nem is anime sorozatok, de baromira haladnom kéne velük (pl. MLP, ahol valami két és fél szezonnyi lemaradásban vagyok), viszont bevallom, most felcsigáztál, hogy mi lehet az a két cucc, ami még a stílusomba is vág és eddig valahogy mégis elkerültek. XD (Az Utenáról amúgy lesz egy kérdésem, de azt majd a saját topicjába írom, ha ezzel a posttal végeztem, mert nem hagy nyugodni. XDDD)
Surci írta:szal ha kérhetem, akkor ehelyett válassz mást, és nem feltétlenül kell a plannedemről (bár örülnék neki), de a kibúvó miatt bármit vállalok, csak az epizódszámot tartsuk 12-24 körül.
Akkor ugye nekem NGE, neked "párjaként" a Tenchi OVA, utána nekem Steins;Gate, neked meg akkor Dirty Pair, ha vállalod. (Jó, igaz, hogy ha ott a TV-t és OVA-t egybeveszem, az már együtt 36 rész, plusz még 1-2 OVA, meg egy mozifilm, szóval így már picit kilóg a kívánt epizódszámból, de akkor legfeljebb elsőre csak a TV-t vegyük bele a kihívásba, vagy döntsd el, hogy szeretnéd-e picit "túlvállalni" magad, ha nem is annyira, mint Junchi. XD Mondjuk szerencsére a DP is egy olyan cucc, ahogy "azt kapod, amit látsz", szóval ha csak a TV-t végignézed, szvsz bőven el tudod majd dönteni, hogy megfogott-e annyira a cucc, hogy még 10 részt, plusz 1-2 ráadás filmet megnézz ugyanebből.) Az Inu Kanketsuhen (meg akkor már az egész Inu, ha úgyis újranézed... XD), meg akkor lehetne majd valami későbbi kihívás-alap, vagy esetleg a hosszára való tekintettel köthetünk olyan üzletet, hogy ha te lenyomod a teljes Inu franchise-t megint, akkor én cserébe az általad még titkolt, de stílusomba vágó mindkét sorozatot megnézem. XD (Aztán Surci röhögve: "Oké, akkor az egyikük a Legend of Galactic Heroes, a másik pedig a Doraemon, találkozunk 10 év múlva!" XDDDDDDDDD)
Surci írta:Juteszembe, láttam hogy még anno kommenteltél a Pingvindob topicba, bár csak egyet: azt nézted te, vagy szintén amolyan Titkos-módban, fórumkommenteken keresztül követted? Bár ha láttad volna már lenne egy tizenhatoldalas válasz az elemzésemre... Mondjuk Junchinak is lenne kapásból 2 cím amire nem bánnám ha ránézne, de ő most sajnos elfoglalt
Én azt teljes mértékben "Titkos-módban" követtem anno. XD Arra emlékszek, hogy mindenki totál rá volt függve errefelé, szezon legjobbjának (sőt, ha jól rémlik, sokan végül az év egyik legjobbjának is) választották, aztán emiatt elkezdett érdekelni, plusz egyre "vadabb" dolgokat írtak róla hétről-hétre, aztán amikor már ott jártunk hogy
SPOILER
egy Yuri (már a neve is... XD) nevű nő bealtatózza a gimis lányt, akit aztán megkötöz, hogy "kiélje" rajta magát, vagy valami ilyesmi
, akkor úgy voltam vele, hogy "oké, legalább ezt az egy részt leszedem már", nem is feltétlenül a
SPOILER
"hawt lesbian eksön" miatt, ahogy Muffin mondaná XD
, hanem mert annyira WTF-nek hangzott ez az egész, mint egy Mayoiga. XD (Most függetlenül attól, hogy tisztában vagyok vele, hogy ég és föld a két sorozat minőségbeli különbsége. XD) Aztán igazából nézve/tekergetve is ez az érzés maradt meg bennem: egy nagyon WTF cucc, ami lehet, hogy akár még tetszene is, ha leülnék elé és rendesen nézném, de elsőre a "Shafttal kevert Utena" hangulat és látványvilág valahogy nem azt sugallta, hogy nekem ezzel belátható időn belül közelebbi kapcsolatba kellene kerülnöm. XD Szóval amennyire emlékszem, kb. ennyi "tapasztalat" alapján írtam én róla bármit, bár ha a konkrét postot belinkeled, lehet eszembe jut még valami abból az időből, mert speciel most arra sem emlékszem, hogy mit írtam róla. XD Az utolsó Junchis mondatodhoz meg: dehogy elfoglalt, épp pihenteti az UY-t, szóval "kikapcsolódásként" akár kezdheti is nézni valamelyik általad választott másik darabot. :twisted: (Jó, nem szemétkedek. XD)
Surci írta:Jólvan, akkor nemcsak én kapok hülyét ettől az idétlen klisétől -_-. Legutóbb a Seto no Hanayoméban húztam fel rajta magam, ráadásul a csaj (mind a kettő) ott is dettó bele volt zúgva MC-kunba (aki mondjuk egy tipikus nyomi kedvesgyerek, de akkoris). De a Love Hinában is ingerelt Keitaro két balfasz haverja, akik folyton csesztetik, amiért jóban van a csajokkal és béna létére egyre közelebb kerül Naruhoz. Hja kérem, ha valaki még Urashima Keitarou-nál is szánalmasabb, az magára vessen, vagy szedje össze magát, és ne a másikat baszogassa.
Nem csak te, bár szerencsére viszonylag kevésszer futok össze kifejezetten ezzel a "szektás" stílusú csajimádással, de akkor is épp elég belőlük. -___- Általában azért a legtöbb háremben szerencsére megmaradnak a normális szinten, vagyis lehet, hogy van ilyen "osztály szépe" lány, de nem alakítanak ki körülötte személyi kultuszt, meg nem tör ki miatta "fanboy-háború", általában beérik annyival az írók, hogy a male MC-nek van egy vagy több perverz, esetleg gyökér barátja, akik oda-odamondogatnak neki olyanokat, mint "te mázlista disznó, nem is tudod, milyen szerencsés vagy, hogy XY-channal élsz egy fedél alatt, fogadjunk, hogy minden éjjel dugtok!", de még ez is jóval tolerálhatóbb, mint amit fentebb írtam. Btw, ez az egy oldal tökéletesen lefedi, hogy mire gondolok. Ez már nem fanboykodás, vagy vicces, ez vallási fanatizmus.
Kép
Válasz küldése