Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Yah te raw-t szedsz^^"...az nekem sajnos nem jó. Még annyira nem értek Japánul... -sóhaj-

Azért köff a címet^^
----
Igen. Mondjuk valamivel valóban kifejezôbb volt az a stílus...de tényleg nem illett ebbe az animébe.
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Mushishi - むしし
Nemrég kezdődött, még csak 5 rész van kint, de számomra életeme egyik legjobb animeje. Elvont, misztikus, nagyon elgondolkodtató, szép a zenéje, jók a karakterek, gyönyörű a rajzolás. Minden rész telljesen másról szól, más érzésvilág, más a történet, más a feeling. Csak a főszereplő, és a világ ugyanaz.
Mindenkinek tudom ajánlani aki szereti a nyugodt, elvont animeket.
Story:
Ginko-san egy Mushishi, ami annyit tesz, Mushi gyűjtő. A Mushi-k olyan lények, akik az élet és halál között lebegnek, saját törvényeik szerint. Néha kapcsolatba kerülnek az emberrel, persze általában mindíg negatív hatással. Nem rosszak, nemis jók, csak úgy vannak. Nem akarok belekezdeni a magyarázatába, mert úgysem menne, meg főleg minek, úgyhogy nézzétek meg az 1. részt, és megtudtok mindent.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Elkezdtem nézni a Chrono Crusade-et. 2 rész után még nem tudok nagyon mit mondani róla, elég érdekes sztorinak tűnik, kíváncsi vagyok a végére. Annyira nem is hosszú.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Októberben kezdődött a Ginban Kaleidoscope című anime, aminek eddig 3 része ki is jött felirattal. Egy korcsolyázó lányról szól, aki be akar kerülni az olimpiára, de a stílusa miatt nem népszerű a médiában. Mikor Kanadában versenyzik, megszállja a testét egy szellem srác, aki épp akkor halt meg. Nagyon poénos kis sorozat, ahogy folytonosan ki akarja űzni a lány a szellemet magából. :lol:
Kép
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Mostanában(egy hónapja nem haladok vele időhiány miatt) a Paranoia agent és az Elfen lied van soron, és megkaptam a Bleach első 25 részét is. A paranoia agent elképesztően szürreális :hammer: :shock: :? Most tartok a csoportos öngyilkos résznél :knife: teljesen paff vagyok tőle, de kínomban röhögök, mert már megint elszúrták. Egyébként az egész sorozat ilyen: nevetsz rajta, de valahogy nincs túl jó kedved.
Az elfen lied harmadik részének az elején a labor jelenetnél mikor minden úszik a vérben, és a prof beszélget az alannyal... na itt kiakadtam, és azóta sem mertem elővenni.
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Ismét megnéztem az Erementar Gerad-ot! És még mindig tud újjat mutatni! :D
Közben még néhány anime is folyamatban van mint pl: Full Metal Panic, Spiral, Ancient Book of Ys, Kimi Ga Nozomu Eien, Sister Princess RePure, Bakuretsu Tenshi, .Hack Sign és még egy pár darab...
(mondhatni mindegyikbe belenéztem és egész jól haladok velük. Azért nézek egyszerre ennyit mert kell a változatosság) :D

Relunx
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Noein 8: :D

Na ebben az epizódban megértem a Yuu Angstet. :D Haruka végre visszajön, erre Yuu mit lát? Hogy Haruka jobban törődik az angsty pritiboy "aliennel", mint vele. xD Plusz úgy látszik, az elmebaj családi vonás, Yuu anyját látva kész csoda, hogy a srác még él. Pszichomama. o_o De mindenesetre azért jó volt látni azt is, hogy Yuu képes hepi meg vidám lenni. o_o Yay!

Haruka meg nagyon jó. :D Hogyan dugjunk el egy magas, darkity, alien bishit a lakásban? xD Bár persze ami Karasut illeti, ő kezd egy szobabútorra hasonlítani, az ember lerakja valahová, és úgy marad. Egyre jobban bírom Karasut - igen, darkosangsty meg minden, de amilyen fapofa, nagyon vicces tud lenni mindenféle szituban... és nagyon tapló tud lenni, ha a helyzet úgy kívánja (= Yuu is jelen van, úgy látszik, az ő froclizása Karasu kedvenc időtöltése xD).

És Atori rulz.

Cluster Edge 9: omg új opening!! (vagy már az előző részben is ez volt?) És omg, TEH PLOT FURTHER THICKENS! Titokzatos kapcsolatok! Még titokzatosabb növények! Gonosz, kapzsi rokonok! Vörösbishi eksön!! ...De mondjuk, a maga infantilis módján egészen érdekes a sztori. Most mi a fene a van genkibishivel és izé, girlybishi#2-vel? o_o Reinkarnáció, vagy mi?

(Az meg külön poén, hogy a repülős jelenetek alatt a zene nagyon hasonlított a Yukikaze zenéjére... xD)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2005.11.30. 13:31-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

egy picit OFF

mufurc !

Hogyhogy még nem írtál LoGH ismertetőt ?! :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hát... egyrészt mert valszeg úgysem tudnám röviden összeszedni a mondanivalómat, másrészt meg úgyse kíváncsi sok mindenki erre az animére. ^^;; (ami nagy kár, de ez van, a LoGH nem való mindenkinek)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

A hétvégén megnéztem a He is My Master-t, és tetszett ^^ Nem rajongok különösebben a túlzásba vitt ecchi-fanservice-ért, de ez most valahogy bejött. Kedvenc szereplőm Nakabayashi Yoshitaka ^^

Végignéztem a Cromartie High School-t is. :dirr: Na azt mindenkinek ajánlom, aki szeretné magát könnyesre röhögni egy nem-megszokott vígjátékon XD XD Olyan hülyeségek voltak benne, hogy az eszem megállt XD 26 részes a sorozat, de a részek csak 11 percesek, szal annyira nem hosszú. Nézzetek bele, megéri.

Ezen kívül a Mai-Otomét nézem, heti 1 epizódot.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Dragon Drive: Egy 38 részes sorozat, habár eddig az első 30 része elérhető.^^" A története úgy indul, akár a YuGiOh-é, adva van egy virtuális játék, ahol a játékosok virtuális sárkányokkal küzdenek, de 4-5 rész után a történet átfordul a Kyou Kara Maou-ba: a főhösök átkerülnek egy párhuzamos földszerű világba, ahol a sárkányok valóban léteznek és a küzdelmek is valódiak. Sok szereplős tőrténet és ez az egyik előnye, hogy a karakterek szinesek, sokfélék, a szinkron (főszerepben Paku Romi, aki hozza a csúcsformáját:)) és a történetvezetés is jól megoldott. A sárkányokon ugyan elég jól látható a CG, de ez nem zavaró, mert cserébe jól kivitelezett harcokat mutatnak be.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Noein 9 - ooké, a WTF-faktor duplájára nőtt ebben a részben... ugyanis a Noein erre a részre átment klasszikus shoujo drámába. O_____O Mer'hogy pico Yuu!mama azért pico, mert a nővére mindig jobb volt nála, és miután meghalt, ő olyan akart lenni, de persze nem tudott, és mindig azt hitte, hogy az anyja nem szereti, és el akart szökni otthonról, de a legjobb barátnője segített rajta, aztán mégse szökött el és aaangst.... és persze a kisebbségi komplexusát meg a meg nem valósult vágyait a picifiacskáján éli ki. Minden spoiler nélkül: remélem, ezzel sikeresen letudtuk a Yuu Angst egy részét. o_o

Karasu meg annyira HÜLYE. xD "Yuu! Mindenáron védelmezned kell Harukát! Még akkor is, ha egy szánalmas, utolsó lúzer vagy!!" Jóóólvan, Karasu, ez kell a fiúnak, ettől lesz igazán tökösgyerek... *patpat* Haruka igazán hátsón billenthetné mindkét idiótát...

Btw, Atori még mindig rulz... És egyre Dilandausabb. xD (Dilandaun kívül legalábbis nem ismerek más animefigurát, aki ilyen pofákat tud vágni. xD)

Egyébként, minden különösebb spoiler nélkül...
Haruka = Hitomi
Karasu = Folken
Yuu = (egy kissé túl angsty) Van
Atori = Dilandau
Tobi = Random Dragonslayer xD
Noein = Dornkirk? xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
doser
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.12.06. 13:35

Hozzászólás Szerző: doser »

Megmondom őszintén nem olvastam végig a topicot, így nem tudom, hogy volt-e már, de:

Chrno Crusade:
Egy apácanövendék és démon társa harca a gonosz ellen. Rövien ennyi a sztori, de a vége az ami igazán szép. Változatos karakterek, szépen kidolgozott történet, szép animáció.
Avatar
Zoska
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2005.06.18. 11:16

Hozzászólás Szerző: Zoska »

Mostanában a Daddy Long Leggs-t nézem a régi szép idők emlékére, és még mindig jókat tudok mosolyogni rajta. Van valami varázsuk ezeknek a klasszikus shoujoknak.
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Zoska írta:Mostanában a Daddy Long Leggs-t nézem a régi szép idők emlékére, és még mindig jókat tudok mosolyogni rajta. Van valami varázsuk ezeknek a klasszikus shoujoknak.
Ezzel teljes mértékben egyet értek!^^ Annyira megörültem anno, amikor elkezdték kiadni subolva, és remélem végig ki fogják adni, mert már nagyon várom Jervie úrfi megjelenését.^^
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Yo!
Én a Full Metal Alchemist-et, YuYu Hakusho-t, Wolf's Rain-t nézem (már amikor hagynak Anime-t nézni itthon) ::hehe::
Sztem nagyon jóóóóóóóók!
Jah meg a Vandread-et. Tényleg vki tudja hol lehet Vandread zenét letökteni?? ::japsmil::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Jelenleg DearS-t nézek. Aki szereti az enyhe ecchit, meg a félreértésszerű jeleneteket, az nézze meg. Bár ha valaki ecchire, viccesre, és hangulatosra vágyik, inkább a Mahoromaticot nézze meg, nemrégiben láttam, és nagyon megnyerte a tetszésemet.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Néhány napja néztem végig a saikanót. Elég is volt egy időre komoly animéből. De nagyon tetszett, amúgy. Még nem tudom, mi lesz a következő. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

A Saikano egy eléggé veszélyes darab, bár attól függ, hogy fogja fel az ember:). De az megrázó élmény volt, bár a Saikanonál meg sokkal megrázóbb endre számítottam. Lehet, lassan meg kéne az OVA-ját is nézni.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
romero83
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.01.01. 20:45
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: romero83 »

A Noein egyre jobb, még csak 6 részt láttam belőle, de kimondottan tetszik.
Elöször megijedtem tőle, a rajzolata miatt... De most már el sem tudnám képzelni más karakterábrázolással. A története is magával ragadó.
A zenéje pedig, wááá... Főleg amikor megszólal a harp...

Mufurc, nem szeretnél egy ismertetőt írni? :D
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

romero83 írta:Mufurc, nem szeretnél egy ismertetőt írni? :D
Majd ha vége lesz. ^^;;

Egyébként ja, elején én is csak néztem, hogy wtf ez a rajzstílus, de amint animációban láttam, máris tetszett... most pedig én se tudnám elképzelni máshogyan. :D Így rulz ez ahogyan van.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Tegnap néztem meg az FLCL-t és annak ellenére hogy kicsit összecsapotnak éreztem és voltak érdekes késorok amikor csak pislogtam de a poénoktól néha majd lefordultam a székről. :D Tehát összeségében tetszett!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Yami no Matsuei. A BL-t ignorálom, anélkül pedig egy egészen jó krimi, misztikus elemekkel fűszerezve. Egyébként kizárólag Muraki miatt kezdtem el nézni, hogy tényleg olyan cool-e, mint a képeken és az AMV-ken ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na megnéztem ezt a Wings of Rean cuccot... hát... WTF? o___O Oké, nem értettem túl sokat belőle, és nem láttam azt a cuccot sem, aminek ez a spinoffja, de akkor is...

Szóóóval, adott főhősünk, Asap (Aesap?) Suzuki, aki félig japán, félig amcsi, az apja pedig vmi nagykutya az amcsi hadsereg helyi bázisán. Asap haverjai, Rouri és Kanamoto, akik ahogy elnézem, kifejezetten Amerika-ellenesek, lenyúlnak egy katonai dzsipet és egy bazookát, hogy egy kis zűrt okozzanak az amerikai katonai bázison, és természetesen Asap is belekeveredik a dologba. Ahogyan menekülnek a rendőrség és a hadsereg elől (Asap motoron, Rouriék a dzsipen) a kikötő felé, hirtelen megemelkedik a víz, és két bazinagy, fura külsejű hajó bukkan elő belőle, amik felemelkednek a levegőbe. És itt kezdődik a "MI VAN? De... ez hogyan... HE? WTF??!" xD;;

Az egyik hajón, amire természetesen Asap zuhan rá, egy lány is kapaszkodik, akinek a cipőjéből valami fura szárnyak nyúlnak ki. Mint kiderül, a lány Lux (Lucus? whatever) Sakomizu, egy bizonyos Bystonwell nevű hely hercegnője (az apja japán, azért Sakomizu a vezetékneve). A másik hajón, amire Rouri és Kanamoto pottyannak, valami idősebb szamurájszerű figura parancsol, aki, mint kiderül, áruló, és nagyon nincs jóban a hercegnővel. Egyébként az emberek mindkét hajón úgy néznek ki és beszélnek, mintha valami neo-szamurájkorból jöttek volna, a hajókat pedig vmi bazi rovarok (?? vmi olyasmik) hajtják a szárnyaikkal.... asszem. Van még valami "aura" is, ami sok priti szín meg effekt, de azt már nem fogtam, hogy mit csinál. xD;; Ja, meg ott vannak a szárnyak Lux cipőjén - ezek "Rean szárnyai", amik, uh.... hát, pritik. Meg Lux a papától örökölte őket, és nem akarja átadni őket az evil szamurájnak.

Mindenesetre, az amcsik, akik még mindig zavartak Rouriék terrortámadása miatt, megtámadják a két bazi hajót, és kitör a balhé és a zűrzavar, melynek során Lux és Asap eltéritenek egy katonai gépet (szó szerint belepottyannak az égből xD), Rouri és Kanamoto pedig egy F-35 vadászgépen próbálnak lelépni (ez fun volt, ahogyan Rouri próbálta vezetni a dögöt xD srác amúgy kissé militáns figura). Mindeközben az egyik hajót lelövik, és az ezt követő "aura-robbanásban" (vagy miben) Asap és Lux egy LSD-triphez hasonló fénycsatornában (??) átcsúsznak egy másik világba, valszeg Bystonwellbe (WTF??!).

Nna egen. Uh.

Szóval, enyhén zavaros a dolog. A zene és az animáció elmennek (utóbbi nem egy nagy szám, bár figyelembe véve, hogy egy "ONA"-ról, vagyis "original net animéről" van szó, nem rossz), a karakterdizájnok is. A neo-szamuráj dolog nem kifejezetten tetszik, de az is okés. Mindent összevéve érdekes cucc, bár azért ez alapján nem nagyon látom igazolva a hivatalos oldal pofátlan magabiztosságát, hogy ez itt az évezred animéje, amiből a hollywoodi megafilmek is tanulhatnak. De azért érdekes a dolog... kár, hogy időközben kiderült, hogy a következő epizód majd valamikor áprilisban jön csak.

...GEH. Hát akkor majd áprilisban... ha nem felejtem el addig. -_-
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Egy bejelentés !

Az RPG.HU fórumain néhányan szervezkedtünk, hogy közösen menyjünk megnézni a Vándorló palotát, a következő a végeredmény: Budapest, most szombaton, dec. 17. HOLLYWOOD MULTIPLEX LURDY HÁZ, a 12:30 -kor kezdődő vetítés. A jegy ára 1090 Ft.

Ha valakinek van kedve csatlakozni hozzánk, legyen szíves, és azt jelezze nálam még ma, priviben vagy e-mailben. olnap intézkedem a jegyek ügyében.

edit:

Egyébként mostanában a Noein és Mushi-shi mellett a Gunparade March folytatását kísérem figyelemmel, a Gunparade Orchestra-t. Erőteljesen más mint az elődje: más karaktergárda, más mechadesign, több akció, több epizód; és van még egy balonkabátos, kalapos, szivarozó/borozó beszélő pingvinünk is. :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Válasz küldése