Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Xell: ugye mondtam, hogy a GB jó lesz neked ^^

Részemről Chrno Crusade-nézés esete állt fenn (szép kis szószerkezet ^^). Tetszett, és végre egy olyan anime, amiben tényleg nagyon jól átjött a misztikus (sőt néhol horrorisztikus) hangulat. Mondjuk a karakterek színvilága valahogy nem nagyon passzolt ehhez a hangulathoz... Chrno király, Satela-t is bírtam, és végre egy kiscsaj, aki szerencsére nem volt olyan gyámoltalan, mint ahogy elsőre látszott: Azmaria. Komolyan meglepetés volt, amikor először megláttam, gondoltam, ez is a kawaiicsendesgyámoltalanmindigbajbajutóklisékiscsaj, de szerencsére nem az lett ^^
Spoiler-chan írta:A vége azért elég durva, főleg hogy végeredményben feleslegesen halnak meg Chrnoék... Aion elpusztíthatatlan - és ezek szerint ő több, mint egy átlag démon...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Gravitation.

3 részt néztem idáig belőle, s mindjárt folytatom, nem bírom abbahagyni sem ^^''' Szétröhögöm az agyam XDD Azok a pofák benne XD
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Miután felkerült a Mezzo Forte leírása az oldalra, rögtön megnéztem... és tök jó, bár a hentai még fölöslegesebb elem benne mint a Kite-ben. Viszont a 13 részes sorozat hentai-mentes és poén, csak abba meg nem értem mért kellett berakni egy hangjanincs, kis tökmag kawaii-chan-t.
Aztán lassan befejezem a Ninja Scroll TV változatát ami elég gagyira sikeredett sztem a filmhez képest...
Miyu-ból a sorozat jobban tetszett, mint az OVA, de elsősorban csak a jobb grafikai minőség miatt. Tényleg elég gáz benne hogy minden rész egy kaptafára készül. Bár egykét monszta - bocs shinma - nagyon ott volt benne. Kedvencem a tükörfejű volt. Ja meg persze Larva akit bírok benne (lásd: az avatarom)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

megnéztem a Ninja Scrool moviet... nem nagyon jött be. ismeri valaki a Samurai Jack-et? valahogy már az első jelenetnél az ugrott be... és az egész alatt ez az érzésem volt. a nem túl beszédes überkúl bácsi karddal megold bármit. jöhetne a legocsmányabb ellenfelek, végén mindenkit ketté vág a karddal.... én szeretem a kardokat... de ez a film számomra teljesen unalmas és élvezhetetlen volt.
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

jöhetne a legocsmányabb ellenfelek, végén mindenkit ketté vág a karddal....
Akkor a sorozatot méginkább ne nézd meg, mert az szinte méginkább erről szól, najó azért van vmi háttérsztori, de lassan csepeg és nem új a nap alatt. Viszont olyan monszták jönnek benne hogy ihaj némelyiket a chihiro-ban, meg a Miyu-ban lévő agyrémekhez tudnám hasonlítani, de ettől függetlenül mindenki több darabban végzi.
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Neki kezdtem a Miyu sorozat utolsó 5 részének,erre az legutolsó részt nem bírom megnézni mert karcos lett a DVD!Ááááááááá!!! :computer:
Pedig pöppet lekoccoltam a monitort amikor kiderült ki az utolsó shinma. :shock:
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Vandread

Nagyon jó kis science-fiction anime. Asimov alapítvány trilógiájának idézi fel bennem jó néhány jelenetét. Persze nem ugyanaz a kettő^^. A sztori amolyan vicces. A nők és a férfiak külön bolygón élnek, egymástól elszigetelten, és háborúznak egymással. A férfiak totálisan félnek a nőktől, szörnyként ábrázolják őket, mivel amikor a lányok megtámadják őket, mindig félelmetes maszkkal rendelkező szkafandereket hordanak. Az első rész rögtön a férfi bolygón keződik, egy új csatahajót avatnak fel, amit persze rögtön megtámadnak a nők. Ezután viszont jön egy harmadik idegen faj, és a történet az elkobzott űrhajót tovább irányítva, a nők és férfiak közti kapcsolat kialakulásáról szól. Nagyon jó a történet, olyan, mintha az ember űrkalózokról nézne végig egy feljegyzést megfilemsítve. Az űrharcokról pedig annyit, hogy gönyörűen le vannak renderelve, vannak sejtéseim, hogy 3dsmax-el, maya-val, vagy valami hasonlóval gyártottam az űrharcokat.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

A Vandread-ben nekem is az űrharcok jöttek be a leginkább, meg persze Dita és Hibiki esetlenkedése. Viszont az nem tetszett hogy ilyen mentsük meg a világot, meg te vagy a kiválasztott, meg a barátság minden legyőz témákat nyomtak bele a végébe. Hamarosan végignézem a Cossette-et, melynek látványvilága nem véletlenül nagyon hasonlít a Soultaker-éhez. Akinek bejött egyik v. másik nézze meg a másikat v. egyiket is :) (Ha levizsgáztam matekB3ból megpróbálok hozzá egy rendes ismertetőt is írni.)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Noein 15.

GAAAAAAAAAAAAAHHH. :shock: Eddig ez volt a leg-wtf-abb epizód. o___o (most már biztos, hogy a készítők megtalálták Anno bélyeggyűjteményét... xD) Ráadásul persze megint sikerült a lehető legjobb helyen abbahagyni. OMGWTF. És most egy hetet várhatok a következő epizódra!! >___________________<

Viszont, Karasu nem csak pozőr és arrogáns, felvágós is. :D Haruka & Co. már ismerik, úgyhogy őket már nem lepheti meg, de Kooriyama és Uchida előtt megint mutogathatja a képességeit. xD;; Tobi persze megint rulzott.

Uchida (Karasunek): Blablabla, kvantum-teória, párhuzamos világok, blablabla?!
Karasu: He?
Tobi: Oneesan, szerintem ez Karasunek magas...
xDDD

A legjobb ruha díja meg Atorié. Minden rezidens zavarodott pszichónak! Kisbalta, yay! Én is akarok ilyet~~ :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Kisbalta!!!!! whahahahahahahaahah xDDDD Sry az offért de ez nagyon kikivánkozott! Majd leesek a székről hahaa xD
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Slayers.
Határozottan a Slayers a kedvencem mindig +nézem.
meg ajánlom a Mew Mew Powert lányoknak! ::hehe::
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Megnéztem a Genshikent és csak ajánlani tudom mindenkinek, aki szereti a kicsit elvontabb vígjátékokat. Központi témája az anime, a manga, a videójátékok és főleg az otakuk "élete"^^. (A főoldalon van róla ismertető, ha érdekel valakit).

Adott Kosaka-kun, egy bishi otaku, aki az egyetemen találkozik régi barátnőjével, Kasukabe Sakival, és a lány kezdeményezésére (ti. még mindig szerelmes belé) újra együtt kezdenek járni. Saki viszont nem igazán érti, mi olyan hűdejó a játékokban és az animékben, ráadásul kikészül az őrült otakuktól, akikben viszont nem lesz hiány, mivel 2: adott a Genshiken, az anime-manga-játék klub, és Kosaka igyekszik minél több időt itt tölteni, hogy hobbijának hódolhasson, Saki pedig kénytelen-kelletlen követi a fiút, hogy minél több időt tölthessenek együtt. Viszont a Genshikenbe kizárólag őrült otakuk járnak... Szóval poénokban nem lesz hiány, mialatt Saki (aki egyébként laza kiscsaj, cigizik meg minden ^^) igyekszik feltárni az otakuk lelkének rejtelmeit ^^.

Nekem nagyon tetszett ez az anime, mert megmutatja, milyennek lát(hat)nak minket, "animéseket" az olyan emberek, akiknek nem ez a hobbijuk (azért remélem, nem olyannak, mint amilyennek a japán otakukat bemutatja, mert akkor elég nagy lenne a baj ^_^""""). Van benne szó a komiketto-tól kezdve a cosplayen és a doujinshin át Gundam-modellek építéséig mindenről, ami az anime szubkultúrába tartozik. Madarame pedig a totál őrült otakuk mintapéldánya (a többiek is elég megszállottak, de Madarame... na ő kész... XD XD).

Azumanga Daioh-t kezdtem el nézni, az első 2 rész alapján aranyos ^^.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

A Genshikent én is csak ajánlani tudom!!

Én pedig Great Teacher Onizukába kezdtem bele,és már az első rész magával ragadott :-) Jó poénok tömkelege :-)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Haibane Renmei

Nagyon tetszik. Szép történet, aranyos szereplők, elbűvőlő zene és látvány. ^_^ sajnos még csak 3 részt nézhettem meg, mert még a többi nincs meg (de folyamatban ^^')
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

School Rumble

A viszonylag friss animék közül ez volt idáig, ami a legjobban tetszett. Ez a tipikus schoolgirl anime, amiért annyira odavagyok!^^ Az aranyoson át a brutálison, szexin, nagyképün, és butácskán át mindeféle lány van benne, és nem is kell mondanom, hogy udvarolóik stílusai is eléggé eltérőek és rengetegen vannak^^. Nevetés és könnyű szuórakozás garantált, szép szereplőkkel!
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Mostanában kezdtem neki a Trinity Bloodnak. És azt kell mondjam hogy jó mert vámpíros, véres, táp képességekkel rendelkező lények mindkét (vagy inkább mindhárom) oldalon. És pl. a 3-4 rész Budapesten játszódik, ahol a gonosz vámpírt Kádár Gyulának hívják :D:D:D. Be is linkelek egy két képet:
Keleti Pályaudvar
Hősök tere
Vajdahunyad vára
A School Rumble-t én is ajánlanám. Nekem akkora terhet jelent a rekeszizmaimra hogy csak hetente egy részt bírok belőle megnézni
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Air movie - borzalmas.. Teljesen más mint a sorozat, semmi drámaiság nincs benne,Misuzu nem is olyan aranyos és sokkal rosszabb a vége is.. Bár lehet hogy csak azért találtam ilyen rossznak mert meg se közelítette a sorozatot...
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Misu írta:Air movie - borzalmas.. Teljesen más mint a sorozat, semmi drámaiság nincs benne,Misuzu nem is olyan aranyos és sokkal rosszabb a vége is.. Bár lehet hogy csak azért találtam ilyen rossznak mert meg se közelítette a sorozatot...
Egyetértek, a sorozathoz képest sokkal rosszabb (vagy csak más?)

Egyébként most a Samurai Champloo-t szeretném befejezni végre, csak lenne már rá időm. Utána a Noein van soron (:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Egy előnye van az Air filmnek a sorozathoz képest, nálam legalábbis: sokkal normálisabb a karakterdizájn. :3 Lehet, hogy ezt még meg is nézem, csak hogy lássam, mi a nagy felhajtás az Air körül...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Én most leragadtam a Noein-nél és Karas-nál...egyszerre nem akarok megint 1000 animét letölteni hogy aztán megint ne tudjam megnézni őket.^^"" Még a H&C-t sem tudtam befejezni...- -"
Mind a 3 gyönyörű. Az összes nagyon tetszik, mégha a Karas kicsit túlságosan látványraépített is, és emiatt a sztori háttérben marad...nem is beszélve arról hogy 6-ból mégcsak 3 OVA van kinnt, és a nézőnek egyenlőre halvány lila fingja sincs hogy mi történik és miért... :weh: :P

ennek ellenére mindenkinek merem ajánlani őket^^
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Azumanga Daioh és Midori no Hibi - Mindkettőnek olvastam a manga verzióját is, és kíváncsi voltam, mit hoznak ki belőlük animében. Főleg az Azumanga tetszett, és mindenkinek ajánlom, aki szereti a könnyű "tipikus schoolgirl" vígjátékokat, én nagyon jól szórakoztam rajta ^^. Aranyos, beteg és fárasztó poénok minden mennyiségben, biztos, hogy depressziós napokon újra fogom nézni ^^.

A Midori no Hibi manga változata jobban tetszett, az animéből elég sok minden kimaradt, de 13 részhez képest imho elég jól összejött minden a végére, szal nem volt hiányérzetem, akinek tetszett a manga, tegyen vele egy próbát, megéri.
mufurc írta:Egy előnye van az Air filmnek a sorozathoz képest, nálam legalábbis: sokkal normálisabb a karakterdizájn.
Ööö... egy dologra gondolunk? Mert annak az Air Movienek, amit én láttam, valami bűnronda karadesignja volt... De lehet, hogy én gondolok rosszra...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Surci írta:Ööö... egy dologra gondolunk? Mert annak az Air Movienek, amit én láttam, valami bűnronda karadesignja volt... De lehet, hogy én gondolok rosszra...
Szerintem is rondábbak voltak a karakterek a movie-ban ^^""
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

megnéztem az Ichigo Mashimaro -t raw ban felirat nélkül... igaz alig értettem belőle valamait de a lényeg annyi hogy nagyon aranyos^^ főleg a kezdése tetszett hogy a nővére fotózásba kezdet^^

nos a rajzolása eszméleltlenül de kawaii és a grafika pedig olyan ismerős... :? de se baj :D nekem nagyon teccik és ennyi :dirr:
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Surci írta:
mufurc írta:Egy előnye van az Air filmnek a sorozathoz képest, nálam legalábbis: sokkal normálisabb a karakterdizájn.
Ööö... egy dologra gondolunk? Mert annak az Air Movienek, amit én láttam, valami bűnronda karadesignja volt... De lehet, hogy én gondolok rosszra...
Pici off...
Szerintem meg mindkettő ronda volt... :dirr: Legalábbis a karakterdizájn az, ami sose jött be az Air esetében nálam... (viszont a sorozat hangulatilag és animációban is abszolút jó. A végét pedig egyenesen gyönyörűen rendezték.) Persze ízlések és pofonok ^_^°

Hogy ne legyen teljesen off:

Noeint eddig ep12-ig láttam... továbbra is nagyon jó (főleg az AmnéziásAtori és a LolitaKomplex-es KarasuxD)! A Mushishit pedig elkezdtem, de egyelőre még csak az első részt néztem meg. Ami biztos, hogy fantasztikus színeket használnak benne, a hátterek elképesztően szépek szerintem, és az egész hangulata nagyon nyugodt és érdekes (pont jót tesz az ember idegeinek vizsgaidőszak után :) ).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2006.02.03. 22:35-kor.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Surci írta:Ööö... egy dologra gondolunk? Mert annak az Air Movienek, amit én láttam, valami bűnronda karadesignja volt... De lehet, hogy én gondolok rosszra...
Nem tudom, amiből én láttam képeket, abban a lányok inkább emberekre hasonlítottak, nem ufókra, és még az orruk is a szemük alatt volt. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése