Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Tegnap néztem meg a Hellsing OVA 1-et és nagyon állat. Jobban passzol a mangához és klasszissal jobb a látványvilága az eredeti animénél.
Avatar
Sailormoon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.02.15. 17:23
Tartózkodási hely: Baja

Hozzászólás Szerző: Sailormoon »

Én most az Ah!My Goddess-ből néztem pár részt,de inkább maradok a manga-változatnál.
Persze az anime is tetszett :wink:

Amúgy nálam alap a Slayers,amit mindekinek ajánlok,ha szereti a humoros anime-ket.
A többi sikeres most futó anime-t se kell bemutatni.
A Kaleido-t is nézzétek,mert igen szombaton lesz az A+.on!Sz.tem nagyon igéretes anime-nek látszik,igényes garfika,amit a GONZO-tól már megszoktunk.
Nem, azért TMM-es az avatarom,mert ez a kedvenc anime-m.Csak tetszik maga az avatar--->nem vok oda a TMM-ért.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Na végre kijött az utsó 2 rész is a Starship Operatorshoz. Röviden: 13 részes sci-fi, űrhajókkal, birodalommal, "rebellis" kadétokkal. Najó azért semmi köze nincs az SWhoz. A sztori röviden annyi hogy a birodalomnak kapitulál (harc nélkül) egy bolygó, akinek van egy vadiúj hajója tele kadétokkal, akik megtagadják a kapitulációt. Egy TV társaság pénzéből megveszik a szabad piacra került hajót, és már indul is a háború élő egyenes adásban. Van benne minden más is szerelem, halál, politika, kegyetlen média. Mindenkinek ajánlom (akinek a gépe bírja a h264-es kódolást :) , mert nekem csak más gépén sikerült megnéznem)
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Sisiter Princess. Egy olyan anime, ami tipikusan a könnyű romantikus stílus kedvelőinek való. Az egész egy srácról szól, akinek a semmiből az ölébe pottyan a 13 huga :D. Az egész történetnek semmi történeti szála nincs, a mondanivalüja meg mindenkinek mást jelent. De véleményem szerint egy nagyon jó kis anime
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Végignézve a Sister Princesst, elkezdtem a Stellvia-t, és bár még csak a negyedét láttam, tetszik. Megvan benne az az igazi sci-fi-s hangulat, és imádom, amikor az űrhajók fontos kellékek egy animéban^^. Asimov rajongóknak külön ajánlom.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Jelenleg a Groove Adventure Rave című sorozatot nézem, hát mit mondjak, nem lesz a kedvencem... :)

A történet maga nem lenne talán rossz, elég szépen van rajzolva úgy általában, csak néha annyira eltúlozzák a szereplők "meglepődő" vagy "ingerült" arckifejezését, hogy inkább szánalmas, ráadásul nem is mindig van értelme.

A másik a különböző értelmes de furcsa lények szerepeltetése a sorozatban (engem Plue például kifejezetten idegesít, de valószínűleg lesz neki valami komolyabb szerepe).
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

aki most kezd ismerkedni az anime világával mint ahogy én annak csak ajánlani tudom a Berserk sorozatot... Usteam ftp-ről le lehet szedni...
Nagyon jó sorozat :)
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Angel Sanctuary

4 órás valószínűségszámítás után tök jó volt átesni a szomszédos előadóba megnézni az AS-t (legközelebb azért kicsit halkabban a próbálkozásokkal, mert a tanár ki volt akadva honnan jön a zene xDDDDDD)
Anno angol felirattal láttam, és nem mindent értettem meg belőle (akkor még sehogy nem álltam angolból ^^')... most legalább igen xD. Kicsit sajnálom ezt a filmet, mert nem indul olyan rosszul, meg maga az alapstory is jó. A vége nem tetszik, és nem csak azért, mert nincs lezárva... A rajzolása meg hol tetszik, hol meg baromira nem OO'''''''' érdekes... meg nem tudom miért, de ez az első eset, hogy nem tetszik egy seiyuu... méghozzá Sara-é...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Angel Sanctuary... Jajjajjaj... Fanservice vámpírkislányoknak. Én anno úgy ültem neki, hogy most egy húdejó misztikus drámát láthatok, mert mindenki nagyon dicsérte, aztán nagy WTF?! o.O lett belőle. És imho ronda a grafika. A mangát még nem láttam, állítólag jobb, de gondolom ott is megy ez a dark-visual-goth-dolog, szal nem is biztos, hogy belekezdek. Nekem nagy csalódás volt.

Egyébként Hachikuro-t nézek, (csak lassan haladok vele időhiány miatt T_T). Nagyon tetszik, főleg, mert egy-az-egyben bele tudom magam képzelni a történetbe. Nagyon jól jeleníti meg a hétköznapi helyzeteket. Tisztára mintha rólam meg a barátaimról szólna ^_^""". Szóval mindenki, aki még nem látta volna (és szereti az iszonyú hangulatos "hétköznapi" történeteket), nagyon gyorsan kezdje el nézni. ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Szomszédos előadóóó? Hol történt mindez? :D
Nekem konkrétan semmi bajom az AS-vel...

Video Girl Ai-t néztem :-))) Elég oldschool :-))) De egynek elmegy..
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Van ez az új az A+on: Kaleido Star
Nekem nagyon tetszik, egy csajról szól aki a híres Kaleido színpadra jelentkezik, de lehet hogy felvették, még rögös az útja
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Misu írta:Szomszédos előadóóó? Hol történt mindez? :D
ELTE TTK-IK ^^'' első félévben elég rossz időpontban volt, azért nem jártam rá. Most meg áttettem a gyakorlatomat péntekről csütre, így egy kemény nap után csak át kell kúsznom a szomszédos előadóba :D

Video Girl Ai-t én nagyon szeretem, mondjuk most így másodjára már kicsit csalódtam, egy picit azért jobbra emlékeztem ^^'
Haibane Renmeit ellenben még nem tudtam befejezni... olyan depresszió jött rám, hogy mégjobban elvette volna az életkedvemet Oo''
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

amit én most kezdtem el nézni: GREEN GREEN

Nem a legfrissebben ropogós Anime az biztos, de mindenesetre egész kellemeset csalódtam benne. Ha egyszerűen akarnám jellemezni akkor azt mondanám h Keverjük össze az Amerikai Piték vonalát a Japán Elmebajjal, és megkapjuk a Green Green-t. Még nem értem a végére, a 12(+1) részes sorozatból eddig 5 résszel károsítottam az agyvelőmet. Súlyos... nagyon súlyosan káosítja az agyát az emebrnek a sok elmebalyos poén. A Karakterek elég sablonkarakterek. Szinte egytűl egyig felbukkantak már Amerikai Pite szintű filmekben. A Poénok mellé egy kis rejtélyt is bevarrtak az alkotók, amit egyelőre nem túloznak el, szerencsére csak a háttérben van jelen. A Grafikára kicsit odafigyelhettek volna, így sajna elég középszerű a kidolgozottság.

Én azoknak ajánlanám ezt az Animét akik bírják a laza Ecchit, szeretik a (18)-as poénokat, és nem várnak többet mint egy laza poénokkal teletűzdelt Animét.

Nem lesz a legjobb és nem lesz egy All-time Favorit nálam, de mindenképpen jól szórakozok rajta eddig :D
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Haibane Renmei - Brrrrr.... Nekem nagyon nem tetszett..azt is most néztem meg :-)
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Mayer írta:amit én most kezdtem el nézni: GREEN GREEN
12(+1) részes sorozat...
Csak egy kis kiegészítés :) van még egy OVA hozzá (aminek ugyan csípőből semmi köze a törénethez, csak a szereplők ugyanazok). De azt is érdemes megnézni annak akinek teccett az előző 12+1.
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Sziasztok!


Tudna valaki nekem jó kis romantikus animeket ajánlani? Pl most nézem a Peach girl-t, és nagyon tetszik!Ilyesmire gonoltam!

Előre is köszönöm a segítséget!
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ezt mar en is akartam kerdezni, mert en sem talaltam semmi ilyesmi temakoru animet a Peach Girl-on kivul..sajna :cry:
de pl vicces-romantikus a Final Approach, az nekem nagyon tetszett..(de inkabb vicces, mint romantikus..)
Meg meg egy kerdes: most neztem meg az Angel Sanctuary-t, es nehany dolog nem igazan vilagos..(nem talaltam Angel Sanctuary topicot, ezert irom ide..)
h a csapok honnan kerultek elo az emberekbol?A kapszula miatt?Es h Seraphita ööö hat az egesz zavaros vele kapcsoltaban, de h tud neki segiteni Setsuna?..
Olvastam h az anime a manga kis reszet teszi ki, es lehet h azert nem ertem mert nem olvastam a mangat, de az nagyon zavaros volt, de azert szeretnem tudni..bocsanat ha :woff:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

daeusex írta: Csak egy kis kiegészítés :) van még egy OVA hozzá (aminek ugyan csípőből semmi köze a törénethez, csak a szereplők ugyanazok). De azt is érdemes megnézni annak akinek teccett az előző 12+1.
Öh izé... szóval most nézem azt a bizonyos +1-edik részt (13adik) és... hmz... emberek ezt nem a Hentai-ok közé kellett volna tenni? O,o Legalábbis elég durván szintet vált a sorozat... még nem néztem végig, de úgyéreztem h ezt most akkoris ide kell írnom :weh:
Kép
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

tnap végignéztem a Hellsinget és csak ajánlani tudom azoknak akik szeretik az igényes vámpíros véres történeteket :)
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Mai Hime - Izgalmas,drámai és romantikus egyben :D És szépek a betétdalok is... Összességében nagyon tetszik :)
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

CLAMP Gakuen Tanteiden-t kezdtem el nézni, közben pedig Damekko Doubutsu második fele is folyamatban van. Valahogy nincs kedvem komolyabb animere mostanság. :D
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Futari wa Pretty Cure MAX Heart 1.
Nem is rossz, sőt, szerintem jobban sikerült, mint az első sorozat első része. A szinkronok se zavartak már annyira, bár szivesebben nézném németül (kivéve Polunt, ő sokkal jobb így!!!). Az új átváltozás nagyon tetszik, jobban mit az előző, bár egy-két póz már kicsit erőltetettnek hatott, de nem vészes. Remélem, végig feliratozzák.
Futari wa Pretty Cure Splash Star 1-2.
Nagyon tetszett. Ahhoz képest, hogy hogyan ültem le megnézni, egyelőre kellemesen csalódtam. Persze Nagisa és Honoka nagyon fognak hiányozni, de azért Saki és Mai is szimpatikusak. Az átváltozásuk nagyon jó lett, a támadás is tetszik. És örültem, hogy így akcióban nem néz ki annyira idétlenül Saki ruhája, mint az előzetes képeken. Az OP/ED páros is jó, az ED nagyon tetszett. Ebből is várom a folytatást. (Annyiban jó az, hogy már nem Nagisa és Honoka a főszereplők, hogy nem kell tudnom, mi volt a MAX Heart végén. Nem akarok spoilert. ><)
Sugar Sugar Rune 1.
Érdekes. Kicsit nehezen vettem rá magam, hogy elkezdjem nézni, de azt hiszem, jól döntöttem. A meglehetősen furcsa rajzok és a háttérzene nagyn jól megadják a sorozat hangulatát. Az ügyeletes önjelölt bishounen pedig egyszerűen fájdalmas. xD Az angsty-bish meg majd kiderül, milyen lesz...
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Witch Hunter Robint nézem tegnap óta. 4. résznél tartok, eddig egész jó, és tényleg van egy egyedi hangulata :)
Az openingje és endingje meg nagyon jó!
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Az Full Metal Panicot nézem amióta nincs Slayers.
Egész jó (bár a Slayers nyomába se ér) főleg Szoszkét(magyarosan ^^) birom. Szegényt mindig fejbevágják valamivel(mongyuk a második alapponttal)
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Gankusuou - nagyon örülök, hogy végre rávettem magam a folytatásra, most már nagyon tetszik. Az első 2 részt még jó rég néztem, aztán elakadtam, mert elég zavaros volt, de pont utána elkezdődött teljesen érthetően a sztori. Mondjuk nem olvastam a regényt, de nagyon tetszik a világ, ahova áthelyezték, a karakterek stb.; a rajzstílus meg brutális, kicsit szokni kellett, de nagyon ötletes. :) És tetszik a kis bosszúálló gróf is, kíváncsi vagyok a pontos történetére.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Válasz küldése