Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

MaKo írta:Princess Princess:--már a tény is fáj, hogy valaki képes volt ilyen sztorit kitalálni xD--
Akkor te nem olvastad Tsuda Mikiyo másik mangáját, Kakumei no Hi címmel, ahol a főszereplő srácról 15 év után kiderül, hogy genetikailag lány. ::japhaha:: Princess Princess szerintem nagyon poén, főleg Mikoto vívódása az egész Hime tradícióval szemben. :LOL: Valaki esetleg nem tudja, hogy valamelyik angol mangakiadó piacra fogja-e dobni?
mufurc írta:éppen elég humorérzék szorult belé, nem úgy, mint más animékbe... *köhköhGAKUENHEAVENköhköhMEINELIEBEköhköhSATÖBBI*
Meine Liebe-re nem is jellemző/kell bele a humorérzék, mivel egy teljesen más stílusú anime...
MaKo írta:Utawareru mono:--minden embernek a fülek helyett szőrös hosszú fülei vannak, és lompos farkuk... ^^--Úgyhogy aki szereti az ilyet az cuppanjon rá.
Köszi, megtörtént. :D
Kép
Avatar
shuichi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.04.09. 17:02
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shuichi »

ajjajj ha mindenkinek hosszú lompos farka lenne és szőrös füle :shock: jujj beleképzelni is rossz
Az élet egy játék, de nagyon jó a grafikája!
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Én most 2 anime közül fogok választani :-)
Bleach: mert sok helyről hallottam hogy jó..és tényleg :-)Legalábbis az első rész alapján..
His and Her Circumstances: olyan kis romantikus...kicsi lelkemnek inkább most erre van szüksége,úgyhogy a Bleach marad későbbre..
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Pal-chan írta:Meine Liebe-re nem is jellemző/kell bele a humorérzék, mivel egy teljesen más stílusú anime...
Hát nem tudom. Én azt mondom, hogy ha egy anime komolyan veszi magát, akkor nyújtson is valamit - a Meine Liebe viszont semmit nem nyújtott két lábon járó sztereotípiákon és vmi half-assed melodrámán kívül. Ha egy animének csak ennyije van, akkor nekem jobban tetszik, ha van egy kis öniróniája, és nem veszi túl komolyan magát.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Enzai OVA 1.
Hardcore yaoi.Tizenöt percig bírtam,akkorra már egyszerre akartam sírni,rókázni,meg összetörni mindent ami a kezembe kerül,kezdve a monitorral,szóval elmentem aludni.Még mindig afféle állítsátok-meg-a-földet-ki-akarok-szállni hangulatom van.Ezentúl csak Doraemont nézek :)
(na jó,nem,nekiálltam letölteni a Wolf's Rain első öt részét,meg a Shinigami's Ballad-ot,de lehet hogy a végén Bleach lesz belőle.Szükségem van egy vénás Ukitake-injekcióra...)
Hanatarou desu.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

a Meine Liebe viszont semmit nem nyújtott két lábon járó sztereotípiákon és vmi half-assed melodrámán kívül
Azt aláírom, hogy tényleg elég sztereotípikus 1-2 karakter és a lassan kibontakozó történet is unalmassá válhat, ha az ember nem nézi végig mind a 13 részt, vagy legalább a sorozat felét. De ez egy ilyen anime. Kicsit vontatott, egyszerű, de nem mondható rossznak. Ráadásul a Meine Liebe Wieder sokkal akciódúsabb és meghökkentőbb dolgok történnek benne, mint az első szériában. Itt már nem kell külön részenként bemutatni mindegyik karakter hátterét se, hisz aki látta az első szezont, úgyis tudja miről van szó. Szerintem a 26 rész együtt tesz ki egy élvezhető, kellemes hangulatot árasztó animét. Hasonló véleményen vagyok Maria-sama ga Miteru/Haru párossal is. Egymagában az első szezon nem volt egy kiemelkedő alkotás, de a Haru megnézése után ez megváltozott. Van, hogy a 2. széria dobja fel az adott sorozat történetfonalát. Csak türelem kérdése, hogy eljusson odáig az ember. :)
Enzai OVA 1.
Hardcore yaoi.Tizenöt percig bírtam,akkorra már egyszerre akartam sírni,rókázni,meg összetörni mindent ami a kezembe kerül,kezdve a monitorral,szóval elmentem aludni.
Hiszen mondtuk neked, hogy kezdőknek a Gravitation-t ajánljuk. :lol:
Amúgy Enzai tényleg elég durva, megalázó, stb. De gondolj bele, hogy a játék még ezen is túltesz! Viszont a története (be kell bizonyítania hogy ártatlanul került a börtönbe) jó lenne, ha kicsit részletgazdagabb lenne és nem egyéb részletekre figyeltek volna a készítéskor...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Pal-chan írta:Azt aláírom, hogy tényleg elég sztereotípikus 1-2 karakter és a lassan kibontakozó történet is unalmassá válhat, ha az ember nem nézi végig mind a 13 részt, vagy legalább a sorozat felét.
Nekem alapvetően semmi bajom nincs a lassan kibontakozó történetekkel (az egyik örök kedvenc animém 110 részes, nagyon lassan halad, és egyes epizódokban a dumáláson kívül semmi nem történik benne... mégis imádom), a Marimitét is az első epizódtól kezdve szerettem, és szívem legújabb csücske a Mushishi, amiben még csak összefüggő történet sincs... úgyhogy asszem türelemben nincs hiány nálam. :3 De a Meine Liebe ennek ellenére sem tudott megfogni. *shrug* Evvan.
Karasu írta:Enzai OVA 1.
Gratulálok, sikerült belenyúlnod az egyik legrosszabb BL animébe, ami valaha készült (IMHO, mielőtt vki megsértődik). xD;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Igen,tényleg a Gravival kellett volna kezdenem :-P Mikor megnéztem azt a bizonyos 15 percet éjszaka,másnap reggel nagyszüleim mondták,hogy beszéltem álmomban,márpedig olyat csak akkor csinálok,ha iszonyúan ki vagyok bukva...
Viszont van jó oldala is a dolognak(csak nem nekem).
ON:Gantz-ot és Ergo Proxy-t szeretném elkezdeni még a héten.
Hanatarou desu.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

De a Meine Liebe ennek ellenére sem tudott megfogni. *shrug* Evvan.
Oké, nem is akartalak én rábeszélni semmire se. :-P De az tényleg igaz, hogy Wieder 10x érdekesebb, mint az első széria. :wink:
az egyik örök kedvenc animém 110 részes, nagyon lassan halad, és egyes epizódokban a dumáláson kívül semmi nem történik benne
Csak kíváncsiság... melyik lenne ez? Bár nem valószínű, hogy láttam, mert nem szeretem a túl hosszú (100 vagy több részes) sorozatokat.
Gratulálok, sikerült belenyúlnod az egyik legrosszabb BL animébe, ami valaha készült
Hát, valóban meglehetősen rossz, de nálam ilyen kategóriában After school in the teacher's lounge a mélypont. :roll:
Na, hogy picit legalább témánál legyek, mostanság az új tavaszi sorozatokat kezdtem nézegetni, illetve befejeztem Tsubasa Chronicle első szezonját végre és most állok neki a filmnek.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Pal-chan írta:Csak kíváncsiság... melyik lenne ez? Bár nem valószínű, hogy láttam, mert nem szeretem a túl hosszú (100 vagy több részes) sorozatokat.
LoGH/Gineiden. (Ebből van az avatarom és az aláírásom is. :3) Egyébként a sorozat, ami a világ leghosszabb OVÁja, azért ilyen hosszú, mert ezt a sztorit egyszerűen nem lehet rövidebben elmondani. Nem tudom, hogy a LoGH-nak van-e olyan epizódja, ami fillernek számít... még a fő történethez (ami egyébként egyszerre elég sok szálon fut) nem szorosan kapcsolódó epizódok is fontosak a karakterfejlődés/világ megismerése szempontjából.

(Btw, a review NAGYON dióhéjban mutatja be a cuccot - a LoGH valójában ennél sokkal komplikáltabb, ráadásul az igazán izgalmas dolgok a 40. rész után jönnek.. :3)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Amethyst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.04.16. 14:36
Tartózkodási hely: NERV
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amethyst »

Volt mit bepótolnom a tavalyi év animéiből is, de befejeztem végre a Shuffle!-t és a Shakugan no Shana-t is, most épp Higurashi no Naku Koronit nézem (rawban >__>), közben nagyban gyűröm a School Rumble 2-t és Kage Kara Mamoru maradék részét is. A Juuohsei sem lehet rossz, legalábbis az alapján, amit eddig hallottam róla ^^ Ha lesz időm, belekezdek valamikor...
KépKép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Amethyst írta:most épp Higurashi no Naku Koronit nézem (rawban >__>),
Ma délelőtt kijött az első rész fansubbal. (Torrent hozzá tokyotosho-n.)
Kép
Avatar
Amethyst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.04.16. 14:36
Tartózkodási hely: NERV
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amethyst »

Arigatou ::jeye::
KépKép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nekiálltam school rumble-t nézni, de nem az első, hanem a második szezont:). Végre elkezdték subbolva is a netre pakolni. Két rész már kint van subbolva is. Nagyon ott van a szeren, nem csalódtam benne. Ott folytatja a storyt, ahol az 1 abbahagyta, és a hangulat egy cseppet sem változott. Szólva mindenki, akinek tetszett az első szezon, rohamozza meg a bittorrentet.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En is nezem a Host Clubot, ma lattam a masodik reszt. Tenyleg zsenialis..nagyon bejon, alig varom mar a kovetkezo reszeket..es persze mindenkinek ajanlom..
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Wolf's Rain-t kezdtem nézni tegnap,a történetet egy rész alapján nem tom megítélni,a grafika nem fogott meg,de a zenéje...Yoko Kanno a zeneszerző,mint a Cowboy Bebopban.Eszméletlen.
Hanatarou desu.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

IloveRenji írta:En is nezem a Host Clubot, ma lattam a masodik reszt. Tenyleg zsenialis..
A második rész már nekem is jobban tetszett, mint a legelső, de apró hibák azért voltak benne. Kezdeném azzal, hogy mióta virágzik sakura Londonban?
:o_O: A mangában amúgy karácsonyi partit rendeztek és havazást vártak a bálra, nem rügyfakadást. ^^
Az idióta mozgás még mindig idegesít, de túlteszem magam rajta és inkább röhögök az egészen, úgyis ez a sorozat szándéka. :lol:
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Haibane Renmei-t végre volt erőm befejezni. Anno, amikor elért a depressziós hullám egyszerűen képtelen voltam folytatni, és nem is tartottam volna jogosnak, hogy aztán így kelljen értékelnem... így most vettem elő újra, és megnéztem a második felét. Nagyon tetszett, legalább egy 9/10. A vége kicsit fura volt, nem gondoltam volna, hogy Rekinek majd ilyen fontos szerepe lesz.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Ma kezdtem el az Azumanga Daioh-t. Még csak a Very Short Moviet néztem meg, de nagyon tetszik! Remélem a teljes sorozat is iylen hangulatú lesz!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Load 2006.04.17. 15:28-kor.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Pal-chan írta:Kezdeném azzal, hogy mióta virágzik sakura Londonban?
Öö... és mióta van a suli Londonban? O_o;; (A mangára nem nagyon emlékszem, de ott sem Londonban voltak iirc...) A srác megy majd Londonba tanulni.

A mozgás meg... szerintem zseniális (főleg ilyen gyönyörű animációval). Eltúlozva meg direkt van, az is paródia része (mint a "fanservice" vagy Tamaki beszédstílus-váltása, amikor éppen "Host King" mode-ban van).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

A Host Clubot én is nézem és nagyon imádom =) Az animáció, az op, a karakterek mind mind zseniális! Hát igen khm..BONES :)
Kép
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Ouran High School Host Club: A karakterek, a sztori, minden nagyon jó. Egyszóval zseniális xD Ahogy már MaKo is írta, hasonlít egy picit a Furubához. Bár a zene nekem nagyon annyira tetszik, de azért egész jó. Nagyon régen néztem már animét, de ezt tuti végignézem.
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Setike írta:Sziasztok!


Tudna valaki nekem jó kis romantikus animeket ajánlani? Pl most nézem a Peach girl-t, és nagyon tetszik!Ilyesmire gonoltam!

Előre is köszönöm a segítséget!
Én most épp egy hasonlót nézek :-)
His and Her Circumstances
Bár még csak pár részt láttam,megfogott a hanulata :) Egyszerű történet, romantikus, de bővelkedik jó poénokban is. A rajzolásában tetszik hogy váltogatja a stílusokat.Időnként átvált vicces chibikbe, amikor pedig romantikusabb jelenetekre vált,akkor a manga (vagy legalábbis sztem onnan van) érzelmes képeit használja fel.
Kicsit valótlanok a szereplők,de összességében jó szórakozás ez az anime :)
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Befejeztem a Prince of Tennist, jo kis sportanime, bar a kvantumfizika uj eredmenyeit felhasznalva a labda kepes teleportalni, osztodni es atlepni a hiperterbe, de ettol meg izgalmas es vicces es kellemes szorakozas. Az OVA csak egy pluszepizod, de megeri megnezni. A filmtol mindenki tartsa magat tavol, PoT fanok kiabrandulnak, akik meg nem azok, azok nem is ertik. Ja, es a manga is jo hozza, bar cirka az otodik kotet utan kulon utakat jar.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Air Gear 1-2.
Ez tetszik. Méghozzá egyelőre nagyon. Nem szoktam sport animéket nézni, de ez most bejött. Gyors, akciódús, szép a karakter dizájn és hangulatos a zene. A seiyuuk is tetszenek, szóval ezt biztosan nézni fogom tovább.
Kép
Válasz küldése