Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Urusei Yatsura
Végre kijött újabb kb. 60 rész, és tartja a színvonalat, sőt egyre jobb lesz. :D

MÄR - Märchen Awakens Romance
Végre egy anime az újabbak közül, ami nem csak 26 rész, és nem rontják el apró bosszantó hibákkal. :D A humora ütős, a szereplők és a világ nagyon jól eltaláltak, a zenéje nagyon jó. :) Egyetlen apró gondom volt vele, hogy behozták a történetbe a DB féle "Tournamentet", amitől kezdetben féltem, mert azon kívül, hogy nem szokott tetszeni ez a megoldás (ideális, ha valaki lusta történtet írni), általában az egész harc arról szokott szólni, hogy X gyüjti a megagigabumm energiáit, Y közben röhög és sértegeti, vagy épp vár és csúnyán néz, és persze ez megy minimum 10 részig. Ezek után üditően hatott, hogy itt nem találkoztam ilyesmivel, egy harc lemegy egy epizód alatt, és még sikerült is néhány humoros résszel átitatni, így nem alszik el az ember. :wink:

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan
Ez már igen! :D Kb. ez a második anime, amin semmit sem változtatnék, mert úgy jó az egész, ahogy van. :) Nem akartam elhinni, de a poénok tényleg az Excel Sagaval vetekednek, sőt talán jobbak is. :D Paródiákat is raktak bele, első részben feltűnik a mangák közül az Urusei Yatsura és a Doreamon, a TV-ben pedig George Bush és Kim Jong Il, illetve Michael Jakson. :lol: A szöges bunkóval való fejlecsapás egyszerűen rulez, az openinget pedig nem tudom megunni. ::japhaha:: És akkor a szokásos probléma: Miért csak 4 rész? ::bawl:: (jó, 8 rész, de egy rész 10 perc) Ekkora idiotizmus hosszú távon lehet, hogy károsítja az egészséget (bár az enyémet nem hinném XD), de minimum 13 részt igazán összehozhattak volna.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ouran koukou 3 - LOL. XDDDDDDDDDDDD Sztem eddig ez volt a legelborultabb rész, betegre röhögtem magam rajta. XDDD Tamaki seiyuuja egyszerűen zseniális (most higgyem el, hogy ő volt Kiba a WR-ben? xD), és úgy általában, az egész rettenetesen hülye és imádnivaló. Ja, és imádom a random kis allegóriákat/szimbólumokat (azért nagyon meglátszik az Utena stílusa ezen az animén, bár ez feleannyira se komoly), ebben a részben zseniális volt a sárkány. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Ma néztem meg az Azumanga Daioh 4-6 részét. Vizesre röhögtem magam! Hihetetlen hangulata van, és ezek a "fáziskésések"! Eddig egyszerűen imádom! :D
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Bleachet nézek,tegnap a 61. részig haladtam vele de ekkora kavarást anyám! :shock:

A Grenadier the Smiling Warrior-ba is belekezdtem és szerintem egy jó kis sorozat,legalábis az első 2 rész alapján.A kiscsaj újratározási módszere valami brutál!(a mellei közül kapja elő a töltényeket) ::japhaha::
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mostanság nem sok időm jutott animézni, de belenéztem az Oruchuban Ebichu című "izébe" és csak ajánlani tudom annak, aki hülyére akarja röhögni magát XD Bár lehet, hogy nem mindenkinek fog tetszeni ^^

Egyébként meg megszereztem a DBZ magyarul leadott részeit, azokat néztem újra *nosztalgia ^^*
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

raz86 írta:Bleachet nézek,tegnap a 61. részig haladtam vele de ekkora kavarást anyám! :shock:
Na,akkor már majdnem mindent láttál,amit érdemes volt,hatvannégytől filler részek jönnek,de azért csak nézzed,mi szenvedtünk,szenvedj te is :)
Bár afillernek is megvolt a maga tizenöt másodperce...always look on the bright side of life... :-P
Hanatarou desu.
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Nekikezdtem a Black Cat sorozatnak (a mangát nem ismerem), egész jó, csak éppen kezdtem megkedvelni az egyik sweeper csajszit, erre a főgonoszunk szépen kinyírja... ::argh::
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Belekezdtem a Meine Liebe-be, csak abbol 2 resznel tobbet nem birok megnezni, mert lelassulok tole..
de megneztem az ujak kozul is nehanyat..az Air Gear telleg jol nez ki, nem is lenne rossz, csak en falra maszom vmiert a fohostol..de lehet h nezem, attol fugg milyenek lesznek a kovetkezo reszek..
A Girl's Highnal a fanszorzet resz utan kellett egy kis szunet, meg tulsagosan erzem h nem en vagyok a celkozonseg..pedig vannak benne jo poenok..
Emellett csorgo nyallal varom a Host Club 3.reszet, es a Gakuen Heaven 2.reszet..
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

jelenleg LoGH , rég nem volt olyan anime ami ennyire lekötött
ha valakinek lenne nagy felbontású képe belőle azűrhajókról esetleg méretarányos többnézetű :dirr:(modellezésre) debjon meg egy PM-mel ha nem nagy kérés
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nyehehe, azért mégse hiába kampányolok én annyira a LoGH mellett, néha-néha sikerül behálózni egy-egy szerencsétlen áldozatot a szektába... >D

Hajókról van jópár képem (meg modellekről is képem... sajna az igazán gyönyörű modellek túl drágák ahhoz, hogy megvegyem őket >_<), ha kő.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

És igen, végreee~ x3!Ouran Koukou Host Club ep.3 xD!!! ZSENIÁLIS XD!!!! Kb. az egész részt végigvinnyogtam xD!! Annyira jó, hogy az ikrek poénját folyamatosan futtatják xDD! Meg egyáltalán, Tamaki és Haruhi yaaay~ Nem is tudom melyik poén volt a legjobb (a "homók ne lépjék át a vonalat" vagy a "Tamaki-senpai Haruhit cosplayel?" xDDDDDD). Azt hiszem végérvényesen beleestem ebbe az animébe. Ráadásul a szereplők annyira szuttyolni valóak, és az sd-k, a grafika, az animáció, a színek, a kidolgozottság... mind 100%! Csak ne kéne rá heteket várni >< *elvonási tünetek*
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:Nem is tudom melyik poén volt a legjobb (a "homók ne lépjék át a vonalat" vagy a "Tamaki-senpai Haruhit cosplayel?" xDDDDDD).
Vagy a totál magical girlös pózolás a végén. xDDD Mondjuk, én a cosplaynél haltam meg végleg, mikor Tamaki áll, lefőzve, az ikrek meg fetrengenek a röhögéstől, hogy "ilyen nincs, ez tényleg megcsinálta!" XDDD Tamaki meg egyszerűen zseniális, a karakter (kiköpött Ayame, csak egy fokkal hülyébb), a hangja, minden. xD (Bár a kedvencem Kyouya... naja, a beidegződések.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta: Vagy a totál magical girlös pózolás a végén. xDDD
Jaaj xD Na igen... az a "Haruhi wo mamoru" belépési szöveg xDDDD!! De a teaceremónia is fájt, meg úgy az egész XDDD Haruhi pedig nagyon jó fej x3 Nem bírok ki egy hetet új rész nélkül, szóval szerintem utánanézek a mangának, hátha az kárpótol... *_*
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A manga szerintem nem annyira jó, mint az anime... én emlékszem, hogy anno belenéztem, de egyrészt akkoriban a csapból is crossdressing folyt, és már baromira untam a témát, másrészt igazából nem volt olyan húdenagyonvicces sem... Most én is letöltöttem (amíg lehetett), és aranyos meg fun meg minden, de az anime szerintem simán kenterbe veri. xD Már csak a hangok, a zene, animáció, stb. miatt is. :D Kíváncsi vagyok, hogy pár karakter milyen lesz az animében, ha benne lesznek... (NEKOZAWA~~)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Az elmúlt két hétben végignéztem a Maburaho-t. Egy-két leírásban azt olvastam, nagyon HP-s beütésű, de azért annyira nem hasonlít a kettő egymásra:). Néha majdnem lefagyott az agyam, miközben néztem, mert nemtudtam eldönteni, hogy ez most ecchi, vagy sem, mert annyira határeset az anime ilyen téren, hogy az ember nem tudja, hova sorolja. Vannak benne ecchis jelenetek, de annyira mégsem erős, hogy az animét oda soroljam. Varázslás van benne minden mennyiségbe, rengeteg humor, és egy petatonna féltékenység:).


Már jó régen volt, de még nem áradoztam az Uchuu No Stellvia-ról (Stellvia of the universe). Ez azon kevés animék közé tartozik, ami akármilyen negatív jelző nélkül a kedvencemmé vált. Bár sok romantika van benne, de a science fiction rajongóinak nagy élményt nyújthat ez az anime. Bennem leginkább az Asimov könyvek hangulatát keltette fel a Stellvia, sok tekintetben hasonlít a sci-fi szülőatyjának néhány könyvére. Persze ebben is vannak "hihetetlen" dolgok, és az idegen faj is jelen van, mégha rejtve. Szóval megvan benne a valóság, és a fantázia keveréke, a megvalósítható tudomány, és a még nem, de majd később megvalósítható fantáziadús dolgok tömkelege. Ajánlom minden Asimov fannak, és sci-fi rajongónak.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Black Winged
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.02.04. 10:20
Tartózkodási hely: iskolának nevezett állatkert

Hozzászólás Szerző: Black Winged »

Pár napja kaptam Petshop of horrort.Nekem tetszett.Két rész még hátra van,csak nincs időm.Mindenki engem akar!
Egyik ismerősöm szokott a másiknak adni sok baromságot,majd elkérem,azt mondom a cimeket. ::jeye::
Cut my life into pieces
This is my last resort
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

MaKo írta:És igen, végreee~ x3!Ouran Koukou Host Club ep.3 xD!!! ZSENIÁLIS XD!!!!..
Akkor az elvonasi tuneteimmel sem vagyok egyedul :D
En is szetestem a 3.reszen, telleg a zsenialis szo a legjobb ra..amugy meg mindig a Meine Liebe-t nezem..csak vhogy lelassul az ido ha nezem.. :D
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Nana ep.3: valami nagyon zavar engem az animében, csak még nem jöttem rá, hogy pontosan mi... =/ Talán az, hogyha a szereplők mozognak, az arckifejezésük lassabban követi a mozdulatot, mint maga az animáció. A hoteles jeleneteknél pl. egy csomó ilyen volt... ami azért vicces, mert egyébként meg elég kidolgozott, és közben mégis töredezetté válik az egész mozgásvilága e miatt... no mindegy, hát ez van. :roll: Lehetne sokkal jobb is sztem, de én már annak is örülök, hogy nem lett ennél bénább... :roll: (De továbbra is úgy érzem, hogy fele ennyire se szerettem volna meg, ha csak az animét nézem... :roll: ) Jah, és érdekes, hogy az uwakis jelenetet ilyen komolyra vették...a mangában az egész poénosan jött ki :) )

Viszont a sztorival kellemesen haladnak, ami legalább jó (és rájötem, hogy Shouji seiyuuja nem jön be -_-" viszont Kyousukéé nagyon <3). Kiváncsi leszek a következő részre, végre jön Nobu :33 (És Tomokazu x)
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

RahXephon
Nem jutottam sokáig,6.résznél járok,de eddig nagyon bejön.Jó a megrajzolás,a hangulat,a zenék nagyon jók.Ez endingnek az eleje teljesen silent hill 2-s.Sokan mondják,hogy NGE klón,de sz.tem nem nagyon hasonlít a mech-ekent kívül.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Minerva
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.03. 09:59
Tartózkodási hely: Álomföld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Minerva »

mufurc írta:Nyehehe, azért mégse hiába kampányolok én annyira a LoGH mellett, néha-néha sikerül behálózni egy-egy szerencsétlen áldozatot a szektába... >D
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a LoGH az egy rövidítés, vagy ez a rendes címe az animének?
"Gods fade away by my curse."
Avatar
ttbocx
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2005.12.20. 18:17
Tartózkodási hely: Brno-CR/ Revkomarom-SR
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ttbocx »

Eleg sok mindent nezek mostansag, epp ezer csak felsorolast csinalok (aki akar utana tud nezni az animeknek az www.anidb.net -en)
Princess Princess, Ouran High Host Club, Hiba, Zegapain, Utawarerumono, The Third, Ray -The animation-, Higurashi no Naku Koro ni, Himawari!, Disgaea, Soul Link, Simoun, Tactical Roar, Air Gear, Kyou no Go no Ni, stb..
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Minerva írta:...a LoGH az egy rövidítés...
Legend of the Galactic Heroes: link1, link2, link3

Amugy en a Kimagure Orange Roadot nezem mostanaban. Madoka rulez! :D
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Minerva írta:Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a LoGH az egy rövidítés, vagy ez a rendes címe az animének?
Rövidítés... csak a teljes címe hosszú, ha meg azt írom, hogy Gineiden (ami a japán cím rövidítése), senki nem tudja, miről beszélek. :P (Pedig azt még ragozni is könnyebb...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Minerva
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.03. 09:59
Tartózkodási hely: Álomföld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Minerva »

Köszi szépen :)
"Gods fade away by my curse."
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Hmm egy kis termés...

Kiba---Db-pokémon klón a főszereplő meg olyan Vegitás kicsit lol. Az op egész jó. Az animáció elmegy. Összeségében így 3 rész után azt mondhatom, hogy elmegy kategória.

Tokko---Elfen Lied fanoknak kötelező.......tocsog a vérben és a rossz animáció már hab a tortára...ja és érdekes, hogy a Gto alkotója ilyet is tud =S


Utawarerumono

Vááá. Végre egy jó kis fantasy anime. 3 rész után egyenesen imádom az egészet. Szép animáció, jó karakterek egész kellemes op és ed. Mi kell még? XD ja valszeg egy jó sztori is fog társulni hozzá. Remélem^^
Kép
Válasz küldése