Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Nah, ha már szóba került a xxxholic téma, akkor így az 5. rész után egyértelműen én is azok mellé állok, akik szerint nem rossz cucc. Én mondjuk a mangáját is bírtam, már ameddig olvastam. Szerintem az új clamp dolgoknak amúgy is az a titkuk, hogy nem kell tőlük sokat várni, és akkor egészen jók. Ráadásul a xxxholic anime openingje az egyik legjobb, amit mostanában láttam (a zene is, a színek és a képi megoldások is nagyon érdekesek, és persze Yuuko egy ilyen dalszöveggel... hmm, szexi ^^). Az első részben már lehetett látni, hogy sokkal jobb lesz, mint A Tsubasa Chronicle-nek nevezett hadnemondjammi (-_-), meg tetszett ahogy néha önmagát parodizálja az egész (mintha a rajzolók is valahol tudnák, hogy ezt a stílust amúgy is teljesen lehetetlen átadni animálva ^^ ettől függetlenül egész jól próbálkoznak vele). A Chii headphone-os jelenet ultra szivatós volt xD De eddig ez az 5-ös rész volt a legjobb... Kitsuneee x3!!! Odeeen~ *_* És azok a hold madarak... *_* szóval baromi hangulatos, és szvsz ezzel teljesítette a stúdió azt a (nem kicsit) nehéz feladatot, hogy ezt a teljesen papírra termett cuccot animálja. Szóval eddig jó.

Meg most ajánlások miatt belenéztem a Nishi no Yoki Majo című szintén új szezonú animébe... hátöh ^^' Elég fura. A hátterek olyanok, mintha egy gyengébb Gankutsuou-ból lettek volna kivágva (kivéve a fények, mert azok gyönyörűek), a távoli képeken mindenki tök alacsony (o_o), a közelképeken meg mindenkinek baba pofija van (kicsit Hachikuro deja vu ^^), kivéve a két kötelező bishi-t, akik a kinézetük ellenére (...) kimi-zik egymást (és mindenki mást is xD). A sztori is elég mixesen indul, szóval van benne Hamupipőkétől kezdve titkos varázsló torony, Lenon szemüvegű inassal, baljós multú álmodozó lánnyal, jólfésült bishi hercegekkel, legendás nyakékkel és persze királyi palotákkal... egyszóval jó sok mindennel. Így elsőre egy kicsit olyan, mintha fogták volna a Scrapped Princess-t, és egy kicsit fiatalabb szereplőkkel (no meg több bishivel) gyurmáztak volna vele egyet. A zene már kevésbé tetszik (főleg az ending ilyen o_o), de az dícséretre méltó, hogy elég jól sikerült a 3d-t a 2d-s rajzokkal mixelniük, szóval nem olyan zavaró mint egy-két másik új animében. (Megint más kérdés, hogy pl. a díszítő motívumoknál mi a csudát keres egy yin-yang jel az amúgy teljesen európaiak között... o_O hát fura...).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2006.06.01. 15:30-kor.
Avatar
Kyra
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.04.11. 07:41

Escaflowe

Hozzászólás Szerző: Kyra »

Én az Escaflowe sorozatot nézem.
Nekem nagyon tetszik ez a történet.
Lehet ,hogy a sztorija alapján nem egy nagy cucc.
:wink:
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Azumanga Dahoi-ba kezdtem bele s egész jó bár eleinte valamiért olyan fura volt.Nem tudnám megmondani miért de az volt.Na meg néhol már erőltetettnek éreztem. :weh:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mitől lenne erőltetett? A poénok miatt? xD Elhiszem, szörnyen fárasztó. xD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Valoszinusuthetoen en vagyok az egyetlen ember akinek nem tetszet az Azumanga, vhogy engem meg jobban lefarasztott mint az Excel Saga, mert lassu, es kihagyasos lassitott poenok vannak benne..mondjuk csak az elso reszt neztem meg, es azota mar mondtak, h ne hulyeskedjek, nezzem tovabb, megeri..lehet, h meg egyszer nekiveselkedem :roll:
Amugy meg Air Gear-t neztem most, es hat legalabb a 7.resz vicces volt..
Es mindjart befejezem a Meine Liebe-t, el sem hiszem, negativ rekordido alatt sikerult, kb 2 honapja nezegetem, az is lelassit :D
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Én a The Guyver-be kedtem bele ami szerintem nagyon jó meg a Video Girl AI -ba kezdtem bele. Ez is állati eddig! :D
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Rita,az Excel Saga-nál nincs fárasztób... :D

Technolize-ba kezdtem bele,érdekes a hangulata..a sejtelmes hangok,a szinte fekete-fehér kép... Futkos a hátamon a hideg..
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Ouran High Schoolt,LOL
Hanatarou desu.
Avatar
Dínchamion
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2006.05.28. 11:41
Tartózkodási hely: The Boulevard of Broken Dreams
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dínchamion »

Kis tanácsra lenne szükségem, in advance. Kivégeztem az összes elérhető AMG-t, a Cowboy Bebop-ot és a GITS movie-t (az elsőt), és most jön az NGE. Ugyan ez el fog tartani egy darabig (közte felüdülésképp egyéb GITS-t és Final Fantasy-t tervezek), de utána merre érdemes tapogatózni? Onegai Teacher/Onegai Twins-en gondolkozom, de amúgy?
Dín

Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat ez attol fugg milyen animeket reszesitesz elonyben..pl mindenkinek ajanljuk a Jyo Oh Sei cimu animet, ami NEM hardcore dzsungel yaoi, vagy az Air, ami meg gondolgodtato, vagy a Samurai Champloo is nagyon szorakoztato sztem..
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Vagy mondjuk Infinite Ryvius, Escaflowne, Utena, Gankutsuou, Trigun, Gungrave....... Ezek mind elgondolkoztató animék, bár nem mind ugyanabban a stílusban.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Ichigo 100% Nagyon nagy!
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ha meg nem akarsz túlságosan elgondolkodni, akkor felüdülésképpen az Onegai Teacher szerintem jó választás. :)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Dínchamion
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2006.05.28. 11:41
Tartózkodási hely: The Boulevard of Broken Dreams
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dínchamion »

Narumi írta:Ha meg nem akarsz túlságosan elgondolkodni, akkor felüdülésképpen az Onegai Teacher szerintem jó választás. :)
Igen, arra gondoltam, hogy valami komolyabb, sci-fis dolgot, és valami könnyedebbet próbálnék, hogy meglegyen a változatosság. :)
Dín

Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Ajanlanam meg a Crest of the Stars-t is, mint scifit, es amenyiben a Dune scifinek szamit, a Now and Then, Here and There is eleg elgondolkoztato alkotas.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loran 2006.05.31. 12:54-kor.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Tenjou Tenge... egyedül a karakterek ábrázolása jön be amúgy valami borzalmas. Nem hiszem h a végéig el tudok érni, de most mintha lenne egykét csepp izgalom. Remélem jobb lesz mert ha nem kénytelen leszek letenni.

(és ha megvolt a Crest of the Stars akkor jöhet a Banner of the Stars, 1-2 Movie OVA minden :D)
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Dínchamion írta:
Narumi írta:Ha meg nem akarsz túlságosan elgondolkodni, akkor felüdülésképpen az Onegai Teacher szerintem jó választás. :)
Igen, arra gondoltam, hogy valami komolyabb, sci-fis dolgot, és valami könnyedebbet próbálnék, hogy meglegyen a változatosság. :)
Szeretném hozzáfűzni, hogyha az Onegai Teachert végignézted, kötelező darab utána az Onegai Twins. Véleményem szerint az utóbbi jobb is^^.

Mellesleg nemrég végignéztem a Mai Himét, és most tartok a Mai Otome kb. felénél. Óriási élményvilágot nyújtott a Mai Hime, jó története van, és a legtöbb szereplőnek nagyon jó jelleme van. Annyira nem karakterorientált, mint mondjuk egy Slayers, de megvan benne az egyensúly. A Mai Otome speciel jobban tetszik. Történetileg ugyanolyan vágású, mint a Mai Hime, viszont a szereplők jobban bejönnek. Az összes szereplő ugyanaz mint a Mai Himében, csak kissé más a jellemük, és ezt pozitív értelemben mondom. Az egészben egyedül Ariká-t nem tudom külsőleg senkihez hasonlítani a Mai Himéből. Talán Mai-ra hasonlít, de szerintem Ő az egyetlen új szereplő az egész sorozatban.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Most neztem meg a Vampire Hunter D movie-t, es nagyon odavagyok erte, ugyan rengeteg dolog miertje nem vilagos (pl h miert beszel a keze :shock: meg vannak meg hasonlok), de ennek ellenere elvarazsolt..nem nagyon lattam meg vampiros animet, lehet h van ennel jobb is, de kezdesnek kifejezetten jo volt nekem. A grafika nagyon igenyes, es a zene is passzol. Az elejen Leila nagyon nem tetszett, a vegere hozza is hozzaszoktam. D meg egyszeruen gizda, az a feladata, nem is kell rola tobbet tudni :-P (es a vege is nagyon tetszett, nem sirtam kivetelesen hanem mosolyogtam magamban, es ugy orultem h a szerelmesek megtalaltak a beket..)
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Eva :D Egyszer már próbálkoztam vele de nem jött be,de most valahogy felkeltette az érdeklődésem :)
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

IloveRenji írta:Most neztem meg a Vampire Hunter D movie-t, es nagyon odavagyok erte, ugyan rengeteg dolog miertje nem vilagos (pl h miert beszel a keze :shock: meg vannak meg hasonlok), de ennek ellenere elvarazsolt..nem nagyon lattam meg vampiros animet, lehet h van ennel jobb is, de kezdesnek kifejezetten jo volt nekem. A grafika nagyon igenyes, es a zene is passzol. Az elejen Leila nagyon nem tetszett, a vegere hozza is hozzaszoktam. D meg egyszeruen gizda, az a feladata, nem is kell rola tobbet tudni :-P (es a vege is nagyon tetszett, nem sirtam kivetelesen hanem mosolyogtam magamban, es ugy orultem h a szerelmesek megtalaltak a beket..)
Nekem is nagyon bejött! Zene, grafika, meg minden, egyszerűen pazar volt! Ehhez képest a régi egy kicsit "gagyibb" volt. Az nagyon véresre sikeredett! De attól még jó volt. Tök jó megnézni a kettő közötti grafikai eltéréseket! Igaz, van közöttük több mint 10 év különbség! :D
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

IloveRenji írta: miert beszel a keze :shock:
Szvsz azért, mert kellett egy poénos szereplő is a filmbe- és eme "parazita" lett az. :wink:
Amúgy a Vampire Hunter D engem inkább emlékeztet hollywoodi sikerfilmekre, mint animékre, de még ezzel együtt is nagyon jó vámpíros (rajz)film, amit a műfaj minden kedvelőjének csak ajánlani tudok.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jojo tudom, h kellett egy karakter aki beszel is :-P (es tenyleg van vmi Underworld hangulata), csak azert nehany dolgot ugy magyarazaskeppen odavaghattak volna a fejemhez, de jobban belegondolva ezek nelkul is nagyon tetszett..
Mostmar kivancsi vagyok a 10 evvel ezelottire is, annak mi a cime?
Amugy meg tegnap ejjel a Mononoke Hime-t is megneztem (tanulas helyett), es azt is csak ajanlani tudom mindenkinek aki meg nem latta, a hangulata nagyon megfogott, es az allatok vmi eszmeletlenul jol vannak megrajzolva..(a Deer God-tol mondjuk speciel a hanyinger kerulgetett, de csak az az egy nem tetszett), meg a vaddisznok is tetszettek, a farkasokat meg alapbol imadom..
Avatar
Mizuho
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.05.23. 00:11

Hozzászólás Szerző: Mizuho »

Sziasztok!

Most épp az Elfen Liedet nézem és nagyon teccik!^^
Utánna a Trinyti bloodot fogom!
Úgy hallottam ,h jó anime !asszem a gonzo csinálta.nagyon szépen megvan rajzolva!asszem vámpírok is vannak benne!(lehet ráleltem a helsing méltó utódjára!XD)
mi a véleményetek róla?
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Rossi írta:
IloveRenji írta: miert beszel a keze :shock:
Szvsz azért, mert kellett egy poénos szereplő is a filmbe- és eme "parazita" lett az. :wink:
Nah, nem éppen. A VHD filmek egy regénysorozat alapján készültek, és azokban is benne van a parazita... más kérdés, hogy még ott sem derült ki, pontosan hogyan is került D mancsába, de amilyen ultratápos fazonról van szó, sztem majdhogynem mellékes. :3
IloveRenji írta:Mostmar kivancsi vagyok a 10 evvel ezelottire is, annak mi a cime?
Vampire Hunter D. :3 (Btw, ne várj tőle sokat. :D)
Mizuho írta:mi a véleményetek róla?
Vérpozőr, hatásvadász, unalmas, és még csak az animáció sem olyan szép. :3 De ez csak az én véleményem.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

mufurc írta:Vampire Hunter D. :3 (Btw, ne várj tőle sokat. :D)
Uhum, milyen fantaziadus :drop: azt hittem, vmi tok mas cime van..olvastam amugy h nem olyan jo mint a Bloodlust, de azert kivancsi vagyok..majd ha megbuktam holnap a vizsgan, akkor nekiesem..
Jo kifejezes D-re h ultratapos :D , valojaban minden "bizarr" dolog mellekes, csak kivancsi voltam ra, de ezekszerint ott van es kesz, nem kele vele filozgatni.. :D
Válasz küldése