Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jigoku Shoujo Futakomori első részét néztem meg. Valószínűleg hiba lehet, hogy kihagytam az első sorozatot, mert sehogy sem fogott meg. Az őszi szezonból a második, amit nem nézek. Még megpróbálkozom a D.Gray-man-nel (valószínűleg csak később, mert lehet hogy rákattanok), valamint a Busou Renkin-nel (ebben a pillanatban jött le :cool: ). A többi nem nagyon érdekel. ::jumph::


Edit:
Ebben a pillantban néztem meg a Busou Renkin első részét és komolyan hazavágott. Lehet, hogy a későbbiekben még kikerekedik belőle valami, de ez eddig egy förtelem volt. Leginkább a karakterdesign volt nevetséges. Szóval messzire kerülje el mindenki!!!!
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Random észrevétel. Mivel nem vagyok túl járatos az azték mitológiában, ilyen sokáig tartott, hogy leessen: az Ayakashi Ayashiban Ketsuaru+Atoru (paci és lány) = Quetzalcoatl, és a "Tezukatoripoka", aminek Atoru Kumoshichit hívta = Tezcatlipoca.

Wtf, azték mitológia és Edo-korabeli Japán. Mikor láttunk utoljára ilyet? :D Ez az anime egyre érdekesebb.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Befejeztem a Haibane Renmeit.
Egyszerűen gyönyörű volt. Imádom a hangulatát, a lelassulást. Aki hajlandó egy kicsit gondolkozni, mindenképp nézze meg. Nagyon erőteljes légköre van, nagyon szép az animáció, a színeket is tökéletesen választották meg, megerősíti az egész sorozat hangulatát. Rátaláltam benne az eddigi kedvencemre. ::jeye::
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos:nem mondtam hogy az évszázad anime-je lenne, csak azt hogy jó, tetszik, és nagyon szórakoztató. hogy a CN gyerekprogijában ment ( gondolom szétkaszabolva) az azért lehet mert igen, nem a negyvenes cégvezetőknek készült xD ( mondjuk 10 éves gyerekkel sem nézetném az is biztos). hogy nem minden jó ami népszerű az persze igaz, viszont az is az, hogy nem minden sz*r és tucat ami népszerű.
a fillereket meg túl kell élni - ezt kicsit túlzásba vitték ez tény
a Naruto nekem spec jobban tetszik a YGO!-nál, meg a hasonló cuccoknál amiket eddíg láttam... de drága animekészítők mindenkire gondoltak, így lehet választani kinek mi tetszik (Gott Sei dank :D )
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na látod, ez egy teljesen elfogultságtól mentes véleménynyilvánítás volt, ha minden Naruto fan ilyen higgadtan tudna írni a kedvencéről, talán fele ennyire sem találnám a sorozatot ellenszenvesnek. :)
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Brühüm...
Szerintem ez már kicsit kezd OFFtopic lenni, de azért...
Szerintem a Narutoban sok minden jó.A karakterdesign is elég jó, a grafika is és hát a sztori is a fillerekig.A manga is nagyon izgalmas, rengeteg új karakter van benne...
Ami meg azt illeti.A Naruto nekem sem kedvencem.Jó anime, de még egyszer nem nézném végig.
És egyébként is, nem is lenne jó, ha ez mindenkinek tetszene.
Pld. én fiú létemre nagyon nem szeretem a mechát, de találkoztam már olyan lányokkal akik imádják.
Egyébként én most Scrapped Princesst nézek...
Nekem eddig nagyon tetszik, s szerintem más is megnézhetné. :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

A héten véletlen wikipédiát olvastam és eléggé meglepődtem pár dolgon.
Evangelion was also explicitly referenced and parodied. In the Digimon Tamers series, a lot of Evangelion references were used in the back stories for the three main children, their friends, and D-reaper. The same can be said for WarGrowlmon and Gallantmon Crimson Mode, as they bear a resemblence to unit EVA-01.
Ez magamtól sose jutott volna eszembe... :dirr: Bár végül is van benne valami. A Digimon sorozatok közül a Tamers a legsötétebb, és a karakterek jellemrajza/fejlődése is itt a legkidolgozottabb imho, meg happy end sincs, szóval ez a leginkább "evás" digimonék között (meg a leginkább "merchandise" is, lásd kártyás harcok, de whatever...:dirr:). Azt se gondoltam volna, hogy a Lain, a RahXephon és a Tamers forgatókönyvírója ugyanaz a személy... :shock:

Amúgy kezdek kíváncsi lenni az Utenára, valószínűleg a közeljövőben elkezdem... továbbá, még az FMA film se volt meg, igaz mindenki szidja, de lehet, hogy teszek vele egy próbát.
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Én azt olvastam, hogy már a Bibliában is vannak utalások az Evára, sőt, az egész egy rossz Eva fanfic. Tök egyértelmű, hogy az európai irodalom jó része az Eván alapszik, és mindenütt felbukkannak utalások rá (ld. Ádám, Éva, a világ teremtése, angyalok, stb.).


(Tanulság: sose bízz a Wikipediában.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rossi írta:Ez magamtól sose jutott volna eszembe... :dirr:
Nekem sem, bár így belegondolva voltak benne hasonlóságok az EVA-val, de az már erős túlzás, hogy az egész Digimon Tamers azt parodizálná.
Rossi írta:Bár végül is van benne valami. A Digimon sorozatok közül a Tamers a legsötétebb, és a karakterek jellemrajza/fejlődése is itt a legkidolgozottabb imho, meg happy end sincs, szóval ez a leginkább "evás" digimonék között (meg a leginkább "merchandise" is, lásd kártyás harcok, de whatever...:dirr:).
Ez igaz, de a cikkíró szerintem olyasmikre gondolt, hogy "vörös, mindent bekebelező kocsonyás D-reaper = LCL, öngyújtós fickó = NERV-es Gendo, számmal ellátott D-reaper lények = angyalok" stb.
Rossi írta:Amúgy kezdek kíváncsi lenni az Utenára, valószínűleg a közeljövőben elkezdem... továbbá, még az FMA film se volt meg, igaz mindenki szidja, de lehet, hogy teszek vele egy próbát.
Az FMA film valóban nem valami jó, de megéri megnézni, mert még mindig jobb befejezés egy fokkal, mint a sorozat vége, és elvileg ez lenne az anime FMA történetének lezárása. (azért írom, hogy "elvileg", mert szerintem nem sikerült jól lezárniuk)
mufurc írta:Én azt olvastam, hogy már a Bibliában is vannak utalások az Evára, sőt, az egész egy rossz Eva fanfic.
Az A+ fórumon valaki kirakta aláírásnak és ütött. :D "The Bible is just an Evangelion fanficton", vagy valami hasonló volt. XDDDDDDD
mufurc írta:(Tanulság: sose bízz a Wikipediában.)
A Wikivel annyi a gond, hogy szó szerint bárki írhat oda cikket, és ha jól láttam még szerkesztheti is a másét. Ha ezt egy hozzáértő személy teszi, akkor OK, ha viszont nem, akkor lehet belőle baj. (Mondjuk olyan volt az Animenewsnetworkön is, hogy kiírták "Naruto episode 203: Kakashi Gaiden", aztán pár hét múlva törölték, mivel kiderült, hogy nem az.)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Agyi leepeulesemnek kovetkezo lepcsofokakent elkezdtem a Muteki Kanban Musume cimu animet..hat igen..a 12.resz vegere jol fogok allni :D (de nagyon tetszik, majd kiesek a szekbol nehany resztol a rohogestol..)
Avatar
Slayer-Huntress
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2006.11.08. 18:38
Tartózkodási hely: Galaxy

Hozzászólás Szerző: Slayer-Huntress »

most a Dragon ballt és a Narutot nézem
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

mufurc írta:Én azt olvastam, hogy már a Bibliában is vannak utalások az Evára, sőt, az egész egy rossz Eva fanfic. Tök egyértelmű, hogy az európai irodalom jó része az Eván alapszik, és mindenütt felbukkannak utalások rá (ld. Ádám, Éva, a világ teremtése, angyalok, stb.).


(Tanulság: sose bízz a Wikipediában.)
Igen,Bulgakovot is az Eva ihlette A Mester és Margarita megírására,épp harmadszor nézte végig a filmet,mikor megszületett benne a fent említett mű ötlete,de az író saját bevallása szerint A Mester művészi színvonala,és mondanivalójának mélysége meg sem közelíti az Eváét.

De lehet hogy a Yu Yu Hakushoról beszélt.



Elnézést.
Hanatarou desu.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

(Ezeken olyan jót röhögök. XDDD A modokat kérdezem: Nem lehetne az Offtopicban egy olyan téma, hogy "Amit az EVA ihletett"? :D Láthatóan lennének rá ötletek. :lol: )

Amúgy tudtátok, hogy Tolkien meg akarta írni a GyU folytatását "Új homály" címen, de néhány oldal után abbahagyta (eddig igaz... XD), mert a Gainax gyorsabb volt, és megcsinálta rajzfilmben "EVA" címszó alatt?
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Tolkien nem tartozik ide. Ő éjjel nappal World of Warcraftozott és azért írt ilyen elborult orkos elfes sztorit. Ez van, ha egyesek összekeverik a valóságot a számítógépes játékokkal...
De amúgy úgy történt, hogy Ádám ott pangott a paradicsomban és unatkozott és az Úr meg épp EVÁt nézett és amikor látta, hogy milyen kúlosan is néz ki Asuka, meg Rei kevés öltözékben (és anélkül) akkor eszébe jutott, hogy "bazz, hát én is csinálok ilyet Ádám nem fog unatkozni az biztos :D... De hogy is nevezzem el... legyen mondjuk Ayanami... nee ezen nagyon látszana, hogy koppintás valami más kell... legyen mondjuk... Éva!!! Á ez nagyon zsírul hangzik (vajon honnan juthatott eszembe?) már teremtem is"
Ezt a rész sajnos apokrifnak minősült így a Bibliában csak egy meghúzott verzió van, de mufurcnak abban teljesen igaza van, hogy így is világosan látszanak a párhuzamok...
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Jaaaaj gyerekek... hagyjátok már békén azt a szegény evááááááát, azzég szerelmére má'!! >_< :roll: :boom: ... :-P

Egyébként meg a Digimon Tamers néhány ponton igenis EVA hangulatú. Ezt az is bizonyítja, hogy mindkettő tetszett, szóval ha a Tamers tetszett, akkor csak evás lehet és viszont. Tudtátok, hogy az EVA meg Digimonos? :rozsaszintancoloelefant: :rozsaszintancoloelefant: :rozsaszintancoloelefant:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

OK, vége a gyereknapnak, mostantól szeretnék néhány témába vágó hozzászólást is látni - ezt az iménti EVA vs. Wikipedia dolgot pedig úgy gondoltam, megőrizzük az utókor számára, tanulságos olvasmány. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

::japhaha::
Komolyan mindennél szórakoztatóbb, ha aoifórumot olvasgatok. Még az ismertető alapján sem tudtam meg ennyit az Evangelionról.

On:
Memories megtekintve. Kötelező "rááldozni" két órát. Az animáció minősége egyszerűen elképesztő. Úgy látszik, nagyon hozzászoktam a sorozatokhoz, de valószínű, hogy még a movie-k között is kiemelkedő. Nagyon tetszett, hogy a három epizódnak sem stílusában, sem hangulatában nincs köze egymáshoz. Gyakorlatilag három kisfilm egybecsomagolva, de mindegyik felér egy egészestéssel önmagában. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

Éppen hogy belekezdtem a Gungravebe...nem tűnik rossznak... :weh:
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
>Acosh<
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.09.28. 09:32
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: >Acosh< »

A DearS-t néztem. Kacagtató, de a sztori :x_x:

-----

Apropó Evangelion. Nekem az ember tragédiája ugrik be róla. Most nézem a the end of-t.
^__^
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Bartender 03

Ez a sorozat minden résszel jobb lesz, peig alapból igen magas színvonalon kezdett. Kicsit a Mushishit juttatja eszembe, a külön álló, egyszerű és emberi történetek és az állandó rezonőr miatt is.
Eddig talán ez volt az a rész, ami a legjobban megérintett, nem biztos, hogy szívesen néznék így vissza az életemre, mint ez a cégvezető.
egyszóval már nagyon várom a 4est :)
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
verona007
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.11.14. 00:30
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: verona007 »

Hello mindenkinek!

Nemrég néztem végig a Trinity Blood c. sorozatot.

Ha ajánlanom kellene, akkor szerintem mindenkinek, akit a misztikus témák, az akció, és főleg a vámpírsztorik vonzanak, csak ajánlani lehet ezt a művet. A grafikája kifejezetten tetszik, vannak benne 3D-s effektek szép számmal, de valahogy sikerült a megfelelő arányban használni. Mondom ezt azért is, mert semmiben, se animében, se filmben nem szeretem a túl sok számítógépes effektet. A sztori nem indul unalmasan, már az elején ízelítőt kaphatunk a főhős valódi énjéből. A sztori vége felé egy duplacsavart is beépítettek, számomra az első anime, aminek a befejezéséhez vezető úton értek meglepetések....A hangulata a zene, a történet és a grafika egymást kiegészítő, összhatássá érő keveréke miatt (legalábbis szerintem) nagyon szórakosztató. Röviden ennyi, aki szereti az ilyen típusú műveket, annak csak ajánlani tudom, vámpírfanoknak pedig azt hiszem nem tulzás, hogy kötelező:)
Ha már kivágtak az A+ fórumról, akkor életedben 1x biztos őszinte voltál...
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ghost in the Shell - SAC 2. Az eleje nehezen indult, de egész érdekes lett.
Avatar
Shingo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006.11.12. 10:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Scarletmoon Night Club
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shingo »

Legutóbb a Magical Girl Lyrical Nanoha-t néztem végig. Két sorozatból áll. Első látásra Card Captor Sakura klónnak tűnt (szárnyas cípő, segítő állatka, mágikus elem gyűjtögetés), de 2-3 rész után kiderült, hogy sokkal többről van szó. A sorozat a neve ellenére nem annyira magical girl. A téma odáig terjed, hogy van benne néhányszor átváltozás. Ez egy helyenként gothic hangulatot árasztó, varázsló párbajokban gazdag anime lolita beütéssel, és érdekes mágiarendszerrel (pl. a varázsbotnak mesterséges intelligenciája van.). Jól eltaláltak a karakterei, látványosak a varázslatai. A zenéről annyit, hogy hallottam már jobbat is, de remekül passzol az anime hangulatához. Tudom azoknak is ajánlani, akik nem szeretik a magical girlt.
Kép
Priscilla the vampire empress, the mermaid princess and the kicker of bad butts. =)
Avatar
Kaxi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2006.11.08. 19:35

Hozzászólás Szerző: Kaxi »

Én egy szívességet szeretnék kérni. Tudnátok nekem olyan anime-t ajánlani, amiben van olyan jelenet, hogy: egy hajó úszik a vizen, sötét, esti kép kellene, és legalább 10-15 mpig látható. AMVhez kellene, és egyenlőre nem találtam megfelelő részt. (akár csatahajó is lehet) Eva nem jó, előre is köszönöm, ha vki tud ajánlani ilyet.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat en olyat nem tudok :dirr:
De elkezdtem a REC-et, miutan osszekapirgaltam az agyam a Muteki Kanban Musume utan, es nagyon tetszik..olyan kis mosolyognivalo kis szosszenet az egesz..jo kedvet csinal aznapra..szal mindenkinek ajanlnai tudom, bar meg vegig nem neztem..
Válasz küldése