Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2017.10.08. 15:48 Krosszü Gémü
Azt nem is említetted pozitívumként, hogy itt legalább tényleg sportot űztek a karakterek és nem szuperképességes-dragonbólos meccseket kaptunk, nekem ez a kellemes realitás gyengém volt már az alkotó előző művében, a Touchban is.

Amúgy welcome to the club of Cross Game (quasi-)fans. :D Hihetetlen, ezt is milyen kevesen látták, pedig mennyivel tartalmasabb és értékesebb sorozat, mint az ilyen Kuroko-féle izék. Nekem mondjuk a Touch-hoz volt előbb szerencsém, és azért a Cross Game-nél már szépen érezni lehetett, mennyit fejlődött Adachi; mondom ezt úgy, hogy már a Touch is baromira tetszett.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Risa »

Surci: de jó, köszi az Uchouten-beszámolót! ::hehe:: Nem tudom, miért, de nekem ennél az animénél komoly nehézségeket okoz(ott), hogy normálisan ki tudjam fejteni, miért is tetszik, úgyhogy külön élmény, hogy ilyen hosszan írtál róla. A szöveg amúgy tényleg óriási erőssége a sorinak, szóval annyira nem egy bejáratott animés séma alapján épülnek fel a párbeszédek, hogy élmény hallgatni.
Kaisei még hagyján, nekem Seiran karakterdizájnja volt nagyon lolis, persze a gyerekes hobbija mellé hülyén is nézett volna ki valami felnőttesebb külső, de szerintem
SPOILER
ő lesz összehozva Yajirou-val, szóval kicsit zavar. :?
Én amúgy Yasaburou-t is inkább 20 körülre tenném a piálási és a dohányzási szokásai miatt, de végül is simán lehet, hogy mint tanuki, nem vonatkoznak rá az efféle emberi szabályok. XD
Amúgy
SPOILER
neked sikerült megfejteni, hogy Souun halála hogyan volt megrendezve? Merthogy még temetés is volt + minden, ráadásul Kaisei talált rá,
szóval nem lehetett olyan könnyű megoldani. Minden részt vagy ötször láttam, de még mindig nem értem. :'D
Fun fact: az előbb rákerestem, hogy Tousen (a Shimogamo anyu) neve milyen kanjikkal van írva, és lol, a barack és a remete kanjijaival. :D

Junchi: az egyetlen dolog, ami visszatart a Cross Game-től (az időhiány mellett), az a baseball. :drop: Már az Ookiku Furikabuttét is úgy néztem végig, hogy nem értettem. XD Úgyhogy azóta tartózkodom a baseballos animéktől. Egyszer talán megtanulom a szabályokat, és majd akkor. :lol:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2017.10.13. 17:24 Azt nem is említetted pozitívumként, hogy itt legalább tényleg sportot űztek a karakterek és nem szuperképességes-dragonbólos meccseket kaptunk, nekem ez a kellemes realitás gyengém volt már az alkotó előző művében, a Touchban is.

Korrektnek valóban korrekt, csak (az egy 20 évvel azelőtt tévében látott és nemérdekelt Cubáza Kapitányon kívül) nem nagyon van sportanimus összehasonlítási alapom - az egy Chihayát kivéve, de az meg ugye csak "kvázi" sportanime. Persze AMV-kből és egyebekből vágom, hogy főleg labdajátékoknál megy a POWER STRIKE SSJ32 meg EPIC FIREBALL!!444 ezerrel, szal azokhoz képest pláne hiteles. Meg nem is illett volna ide, kilógott volna az egészből. Btw ahogy Risa, úgy én sem nagyon tudtam a sport-részével mit kezdeni, szal ha értem ezt az egészet, sztem simán fentebb is pontoztam volna. Komolyan próbáltam felfogni, olvastam a szabálykönyveket meg a Wikit, de egyszerűen nem állt össze... Lehet elittam már az agyamat is? :dirr: Mindegy, volt helyette más, és a meccseket sem untam, csak egyszerűen nem izgultam alattuk, pedig elvileg egy sportcuccnál kéne.

Risa írta: 2017.10.14. 11:22 Kaisei még hagyján, nekem Seiran karakterdizájnja volt nagyon lolis, persze a gyerekes hobbija mellé hülyén is nézett volna ki valami felnőttesebb külső

Jaja, mondhattam volna őt is, csak jóval kevesebbet szerepelt mint Kaisei, akiről aszittem hogy nagyjából egyidős Yasaburou-val. Szal ezt a cunciréskedést el is néztem volna ha nem pont (megint -_- ) loli cuncinak jött volna ki a végén...

Risa írta: 2017.10.14. 11:22 Én amúgy Yasaburou-t is inkább 20 körülre tenném a piálási és a dohányzási szokásai miatt, de végül is simán lehet, hogy mint tanuki, nem vonatkoznak rá az efféle emberi szabályok. XD

LOL olyan 15nek néz ki, aztán én is csak néztem amikor elkezdte nyomni a piát meg a bagarettót :D Fene se tudja ezeknél, pölö amikor Tousen és Souichirou gyerekek voltak, ránézésre 2-3 év ha volt közöttük, míg Sou eltávozásakor kinézett kvázi 50+-osnak, ergo anyuci is annyi idősnek kell hogy legyen +/- 2-3 év, namost 50-es MILF-hez képest simán letagadhat legalább egy húszast. Túl sokat racionalizálok ugye? :D

Risa írta: 2017.10.14. 11:22 Amúgy
SPOILER
neked sikerült megfejteni, hogy Souun halála hogyan volt megrendezve?

Abszolút lövésem nincs, csak lestem
SPOILER
amikor újfent előkavarodott. És meg kell mondjam, morci is voltam kicsit, mert a halálakor Kaisei is elsiratta meg minden, namost ezzel az az egész jelenet ment a levesbe. Mondjuk olyan nagyon nem RÉDZSelek emiatt, nem olyan ejjjdekomoly cucc ez hogy ne férne el benne, csak felesleges volt így intézni - inkább tűnt volna el a teste, zuhant volna folyóba vagy ilyesmi, van kismillió animés húzás ilyenekre.

Más: ez a Blassreiter egyre DURVÁBB, most már harisnyakötős démonloli is van benne, mer az kell. Igazi szutyadék Gonzo-féle SERIOUS SEINEN, klisés dumákkal, mégklisésebb "felnőtt" szereplőkkel, vérrel, csöccsel, gagyinger pszeudovallásos álfilóval, OMGtragédiákkal amik dehogy műdrámák. De a legmegkapóbb a látvány, szal az egy dolog hogy a CG valami szemrákkeltő förtelem, de mellé mééég a színkezelés is keményen odavág, szal színes minden + szivárványos hajpaletta, csak hogy el ne felejtsük, mennyire KOMOLY rendőrségi-kommandós véres démonölős animében vagyunk. Huh. Nézem hogy a mely részekért felel Uro, erre látom hogy 10-től felfelé... Kemény lesz a menet odáig (de addigra érzem hogy fel is húz majd annyira, hogy hangos ovációval fogom fogadni a Hentes színrelépését :P).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci írta: 2017.10.14. 14:36 Korrektnek valóban korrekt, csak (az egy 20 évvel azelőtt tévében látott és nemérdekelt Cubáza Kapitányon kívül) nem nagyon van sportanimus összehasonlítási alapom - az egy Chihayát kivéve, de az meg ugye csak "kvázi" sportanime.
Há' nem igaz, hogy ilyen gyorsan sikerült elfelejtened a Jurionájsz zseniális sport realitását!!!!!!!!!4444 :evil: (Btw részben csak viccelek, még mindig áldom az összes együtthatót, ami miatt a YoI nem tartozik bele a shounen-sport bizniszbe, így nem is igen lehet ilyen összehasonlítás alap. :vigyor: )
Nekem mostanság, így hogy nézem a Haikyuut, ami egy reális, a sportot remekül bemutató kellemes cucc, állandóan ez jár a fejemben: hogy a fenébe fogom én a többi sportanimét ehhez képest befogadni? (Főleg úgy, hogy már itt se köt le a játék folyamatosan... Oooké, sehogy, nem az én műfajom, feladom - mert ami meg nem agyon-shounen cucc, az túl hosszú... Azért próbálkozom majd még... talán Pingponggal meg ilyenek.)

Ami meg a Blassreitert és a Hentest illeti, szerintem az egy nagyon LOL és nagyon fárasztó cucc (Surcinak EPICSHIT), de igazából kár előre Urobácsinak örülni, mert az egy dolog, hogy
SPOILER
a fél gárdát kinyírja, de sajna, mindenki visszajön, hogy aztán újra megdöglődhessenek... Hogy is mondjam? A Blass az a cucc, ahol mindneki meghal. Kétszer. :thumb:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci írta: 2017.10.14. 14:36 Más: ez a Blassreiter egyre DURVÁBB, most már harisnyakötős démonloli is van benne, mer az kell. Igazi szutyadék Gonzo-féle SERIOUS SEINEN, klisés dumákkal, mégklisésebb "felnőtt" szereplőkkel, vérrel, csöccsel, gagyinger pszeudovallásos álfilóval, OMGtragédiákkal amik dehogy műdrámák. De a legmegkapóbb a látvány, szal az egy dolog hogy a CG valami szemrákkeltő förtelem, de mellé mééég a színkezelés is keményen odavág, szal színes minden + szivárványos hajpaletta, csak hogy el ne felejtsük, mennyire KOMOLY rendőrségi-kommandós véres démonölős animében vagyunk. Huh. Nézem hogy a mely részekért felel Uro, erre látom hogy 10-től felfelé... Kemény lesz a menet odáig (de addigra érzem hogy fel is húz majd annyira, hogy hangos ovációval fogom fogadni a Hentes színrelépését :P).
Oka van annak, hogy anno a kihívásban a guilty pleasure kérdésre ezt a címet dobtam be. XDDD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

LOL, mikor Surci először írt erről, MAL-on épp csak rápillantottam, aztán azt hittem, valami mostani szezonban futó borzadály. XD Erre most látom, hogy tíz éves anime... :lol: Surc, ennyire reménykedsz benne, hogy Hentes összehoz egyszer valami proto/post-Madokát egy 0.2-es/2.0-ás Homurával a főszerepben, vagy mi vett rá arra, hogy egyáltalán elkezd nézni ezt a régi, noname izét? XDDD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta: 2017.10.14. 16:13 Há' nem igaz, hogy ilyen gyorsan sikerült elfelejtened a Jurionájsz zseniális sport realitását!!!!!!!!!4444

Há' de az nem csapat és/vagy labdajáték, te! Btw annál sem volt teljesen tiszta hogy mi alapján pontoztak, azért is lestem egyet a döntő végén, de ott azért látványra nagyjából be tudja lőni az ember, hogy na, itt egy bukás, itt nem jött ki egy teljes fordulat, ott érkezésnél kézzel is érintette a földet, hasonlók, és ez bizony mínuszpont lesz a bíráknál. De pl. a baseballnál ilyenek, hogy elüti a labdát, még be is ér a másik előtt (vagy mi...) és mégse kap pontot, vagy hiába üt Homurát izé homerunt, ha nem vonalon belülre (vagy kívülre?) esik (vagy mi...) és akkor az nem is ér pontot stb... Szal nem volt világos, hogy mé nem adnak pontot amikor kellene - és most el ne kezdd magyarázni Juncs, mert úgyse fognám fel, kb. 30 év kellett mire azt megértettem hogy mi a fociban a LES. De pl. kosárlabdánál már máshogy jönne ki, mert azt évekig nyomtam teremben és streetballerként is, szal lehet egy Kuroko-t vagy Slam Dunk-ot ilyen szempontból jobban tudnék értékelni. Tényleg, nincs valami deszkás anime? :dirr:
Titkos írta: 2017.10.14. 20:10 Surc, ennyire reménykedsz benne, hogy Hentes összehoz egyszer valami proto/post-Madokát egy 0.2-es/2.0-ás Homurával a főszerepben, vagy mi vett rá arra, hogy egyáltalán elkezd nézni ezt a régi, noname izét? XDDD

Csakis a Hentes :D Na szal az úgy volt, hogy 2 éve amikor felregeltem, összeraktam a PTW-listámat, ami nagyjából állandó azóta is, és szépen kopik egyébként, akkor úgy voltam, hogy ugye akkor már a Madoka-PP duó nagy kedvenc volt és a F/0 is korrekt bizonyos szempontból (főleg darkos hatásvadászatból :) ), és mivel ez mindhárom Uro, így az ÖSSZES cuccot felpakoltam , amihez köze volt, hátha tudnak valami hasonlót adni. Naigen, csak utána néztem át, hogy nem mindenben ő a fő kreátor, van ahol csak supervisor, vagy a 13-26 részből csak 2-3 ep scriptjéért felel, stb... Na mindegy, ha már leszedtem őket, akkor lássuk, legfeljebb kivágom vagy lefikázom mint ezt a fenti izét is. Btw nemtom végig fogom-e nézni, de ezenkívül még a Phantomot és a Gargantiát tervezem, de már elvárások nélkül. Vannak még itt ilyenek mint Concrete Revolutio, Gunslinger Stratos vagy Chaos Dragon, amit ugyanezzel az Uro-lendülettel szedtem le, de most már csak random animuként fogom nézni. Azzal tisztában vagyok, hogy a nagy triójának a közelébe nem jön ezek egyike sem, pláne hogy egy csomó eleve Nitroplus-VN-ek animuátirata, vagy olyan elhasalt próbálkozások mint az Aldnoah Zero - abba is csak miatta kezdtem bele, de asszem a 24 részből csak kettőt jegyzett - olyan is lett. Mondjuk a Rakuen Tsuihou mozira még kíváncsi vagyok, mert ott a teljes scriptet ő jegyzi és anime-original.

Titkos írta: 2017.10.14. 20:10 LOL, mikor Surci először írt erről, MAL-on épp csak rápillantottam, aztán azt hittem, valami mostani szezonban futó borzadály. XD
Azért annyit megjegyeznék, hogy a Berszark-féle CG-nél még így, 10 évvel később is vállalhatóbb :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Risa írta: 2017.10.14. 11:22 Junchi: az egyetlen dolog, ami visszatart a Cross Game-től (az időhiány mellett), az a baseball. :drop:
Surci írta: 2017.10.14. 21:45 és most el ne kezdd magyarázni Juncs, mert úgyse fognám fel, kb. 30 év kellett mire azt megértettem hogy mi a fociban a LES.
Nekem 101 rész Touch és 50 CG (+ némi önsegítő netes kurzus) után azért összeállt a dolog, szóval ilyen szempontból nem volt vele gondom, de abszolút mékeli a szenszet, amit írtok, nekem az Akagival volt hasonló élményem, hogy ott 26 rész után sem értetettem meg a Mah-jong lényegét. >.> (Igaz, annál az animénél nem csak ezzel volt gond.)

Mindenesetre nálam Adachi művei ilyen sport cucc mérföldkövek és alapvetések, szal nem sűrűn keresem ennek a műfajnak az üdvöskéit, de Adachinak még ahhoz is van tehetsége, hogy a saját műveit ügyesen tudja klónozni. (Mondanám még a Ping Pongot is, mint kiemelhető példát, de az imho nem sport anime, hanem allegorikus szuperhőstörténet. :D)
Surci írta: 2017.10.14. 21:45Btw nemtom végig fogom-e nézni, de ezenkívül még a Phantomot és a Gargantiát tervezem
A Phantom nem egy hosszú darab, összesen csak 10 epizódos. MAL, meg ilyen helyek 26-ot írnak, de ami a tizedik rész után jön, az szimplán csak nem létezik. (Legalábbis nem sok olyan animét láttam eddig, ami ilyen látványosan, majdhogynem 90 fokos lejtőn legurulva váltott át baromi jóból kínosan gázba, a befejezés meg... szóval kevés ennyire önellentmondó, saját mondanivalóját meghazudtoló befejezés van, mint amilyen a Phantom epilógusa.)
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Risa »

Ha már sportanime, akkor amúgy nyugodtan lehet nézni Baby Steps-et. Nincs benne semmi kapunyitogatás meg préritűz, csak teniszeznek. :lol: Ja, és még aranyos és természetes hetero románc is van benne. Látványra sajna kicsit fapados, de egyértelműen a földhözragadtabb és vállalhatóbb sportanimék közé tartozik. (Én amúgy konkrétan azt hittem, hogy seinen, annyira nem shounenes volt.)
Surci írta:De pl. a baseballnál ilyenek, hogy elüti a labdát, még be is ér a másik előtt (vagy mi...) és mégse kap pontot, vagy hiába üt Homurát izé homerunt, ha nem vonalon belülre (vagy kívülre?) esik (vagy mi...) és akkor az nem is ér pontot stb... Szal nem volt világos, hogy mé nem adnak pontot amikor kellene
^ LOL, all of this. XD

Uchouten Kazoku: igazából én is megakadtam egy ponton az apuka-anyuka életkorát tekintve, de végül elengedtem. :'D Pedig Tousen se lehet olyan fiatal, ha az anyukája már annyira öreg. Vagy nemtom. Mindegy.

Ja meg még annyit akartam a sorival kapcsolatban, hogy nagyon tetszett, ahogy Yajirou depresszióját bemutatták. Nyilván nem volt kimondva, csak az, hogy nem tud visszaváltozni, de egyértelműen erről volt szó. Tök jó volt pl., hogy orvosságot adtak neki. Nem azt várták tőle, hogy majd magától rendbe jön; és persze a saját erőfeszítése is kellett hozzá, de kapott segítséget. Szerintem ezért is nem gyógyult meg már az első évad végén, mert érzékeltetni akarta a szerző, hogy ez egy hosszú folyamat. És az a párbeszéd is nagyon tetszett, hogy
- Ha nem tud visszaváltozni, az azért van, mert a gyomra mélyén levő víz kiszáradt.
- De hiszen egy kút fenekén él. Rengeteg víz van ott.
- A kútvíz és a gyomor mélyén levő víz egy kicsit más.
Ez szerintem arra reflektált, hogy a kívülálló sokszor mennyire nem érti, hogy a depressziós egyén miért depressziós, hiszen csupa jó dolog van körülötte, mindene megvan, ami kell - holott belül valami megváltozott, és amiatt van a probléma. Ez fontos dolog, és tetszett, hogy érintette az anime.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Surci írta: 2017.10.14. 21:45 Gunslinger Stratos [...], amit ugyanezzel az Uro-lendülettel szedtem le, de most már csak random animuként fogom nézni.
Erről várom a rantot. :twisted: (Szerintem abszolút érdektelen, értelmetlen, tucat retard show-nen.)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

NHK revaccs

Extrém gyorsan, gyakorlatilag pár nap alatt kajáltam be ismét ezt a cuccot, ami azért is érdekes, mert teljesen ad hoc jött az újrázás gondolata, ellenben a fogyasztási sebessége már közel sem volt ilyen spontán. Újfent gyorsan elkapott a hangulata, onnan már tudtam, hogy ebből lefog 4-5 ep egyszerre menni, sokszor a "na, csak még egy részt" indítványozásból még több lett, és már el is érkeztem a végére.

Két dolog volt csak, ami tépte a számat, igaz, ugyanezekkel volt problémám az első megtekintés során is: a befejezés és a grafika. Ugye a legendás QUALITYket nem kell nagyon magyarázni, de valahogy a vége is olyan, hogy sokkal többet és hatásosabbat szeretne az ember, pláne az addigiak fényében. Ezeket leszámítva viszont egy fényesen ragyogó csillag az animék elcsúnyult, hamis ragyogásokkal túlvilágított égboltján, aki pedig épkézláb és hatásos pszichológiai kontentre vágyik, annak javaslom, ne az NGE-ben keresse azt, hanem inkább errefelé. Sokkal, SOKKAL több, részletesebb és hatásosabb Satou, Misaki és a többi karakter problémája, mint a Shinji-féle angstben fetrengés. Elő is léptettem a cuccot a top listám 10. helyére.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Surci írta: 2017.10.14. 21:45 kb. 30 év kellett mire azt megértettem hogy mi a fociban a LES.
Nem túlzol egy kicsit? Les vagy nem les kérdéssel bármikor instant háborút lehet indítani két random ország közt.
Surci írta: 2017.10.14. 21:45 Tényleg, nincs valami deszkás anime? :dirr:
Próbáltam keresni, de nincs :( Bár gondolom valami ilyesmi lenne
Surci írta: 2017.10.14. 21:45 Btw nemtom végig fogom-e nézni, de ezenkívül még a Phantomot és a Gargantiát tervezem, de már elvárások nélkül. Vannak még itt ilyenek mint Concrete Revolutio, Gunslinger Stratos vagy Chaos Dragon, amit ugyanezzel az Uro-lendülettel szedtem le, de most már csak random animuként fogom nézni.
Én a magam részéről a Gunslinger Stratoshoz nem fűznék nagy reményeket.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Foma »

iskariotes írta: 2017.11.03. 22:45
Surci írta: 2017.10.14. 21:45 kb. 30 év kellett mire azt megértettem hogy mi a fociban a LES.
Nem túlzol egy kicsit? Les vagy nem les kérdéssel bármikor instant háborút lehet indítani két random ország közt.
Surci írta: 2017.10.14. 21:45 Tényleg, nincs valami deszkás anime? :dirr:
Próbáltam keresni, de nincs :( Bár gondolom valami ilyesmi lenne
Surci írta: 2017.10.14. 21:45 Btw nemtom végig fogom-e nézni, de ezenkívül még a Phantomot és a Gargantiát tervezem, de már elvárások nélkül. Vannak még itt ilyenek mint Concrete Revolutio, Gunslinger Stratos vagy Chaos Dragon, amit ugyanezzel az Uro-lendülettel szedtem le, de most már csak random animuként fogom nézni.
Én a magam részéről a Gunslinger Stratoshoz nem fűznék nagy reményeket.
Foci és háború kapcsán így hirtelen a Little Witch Academia jutott eszembe. :D Ott is a sorozat második felében a fő háttér konfliktus egy elcsalt focimeccs kapcsán egymásnak feszülő két ország.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Elkezdtem ezt a Tsuki ga Kireit, már csak azért is, mert innen-onnan hallottam felőle jókat, a MAL-os frendók közül szinte mindenki legalább 7-re értékelte, úgyhogy csak nem lehet olyan rossz. (Igaz, eléggé tele a hósurranóm ezekkel az iskolai SoL-okkal, amire az ilyen Just Because és Sagrada Reset féle izék csak jobban rátesznek, úgyhogy mutassa meg nekem a Cuki, hogy ő más.)

Első blikkre nem rossz, legjobban talán az tetszik benne, hogy teljesen mentes ezektől a school life túlkapásoktól, meg ripacskodásoktól, meg hogy minden jelenetet (a melankolikusabbat, a vidámabbat, vagy csak egy egyszerű diskurzust) egyenrangúként kezel és nem nagyít fel semmit, nem lesz műanyag szaga semminek. (Születőben az animés neorealizmus, hehe. :D)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta: 2017.11.11. 08:37 Elkezdtem ezt a Tsuki ga Kireit
Naaa, helyes! Hogy én mit össze szenvedtem azon a sorozaton... de megérte. :D Mondhatni kedvenc lett (nemrég a Love Stage is az lett, nem kicsit meglepve, de erről még nem döntöttem el, hogy mikor írom ki magamból).

Aztán majd tessék benézni a topikjába is, mert van neki.XD

Mellesleg JustB... nagggyon nehéz nem dobni. Igazából pont a Cuki miatt nem teszem... hogy ott legyen a listámon ez a két hasonló témájú idei cucc végig, a megfelelően eltérő értékelésükkel. (Talán a Konbini volt a kettő közötti, sajnos a Justhoz erősen közelítve - fenéket, annyira gagyi, csak a shipem miatt nem tudom utálni.)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

MicsiHacsi

Jövök még egy elmaradással a múltkoriak közül: Két promója betalált itt a nyáron, és sokat szemeztem a Michiko-s aváival is, úgyhogy hamar plannedre került, csak minden egyéb volt előtte, úgyhogy kicsit később került rá sor. Btw 3 nap alatt végignéztem, rá is függtem rendesen. Mivel a lányok az előző oldalakon sokmindent leírtak, még ismertető is van róla a főoldalon, így a tartalmi részébe nem megyek bele, inkább az impresszióimat pötyögöm ide. Meg amúgyis, nézze inkább mindenki. :P :D

Amit kiemelnék, az ennek az animének az unikális HANGULATA. Függetlenül attól hogy Junchihoz hasonlóan hozzám sem áll túl közel a dél-amerikai-latínó életérzés mint olyan (inkább a dajcs-, japán és kistigrises pedantéria és precizitás híve vagyok :3 )itt azonnal berántott, mivel igencsak hatásosan van prezentálva, értem ezalatt a színek-hangok-zenék és formák adta hiteles atmoszférateremtést. Kár hogy ezt leírni nehéz, LÁTNI KELL, mert minden része, különösen a hátterek olyan precizitással vannak kidolgozva, hogy komolyan élvezet volt nézni őket. Sosem feledkeztek el elhelyezni egy szobában az odaillő tárgyakat, a belterek dekorációi is eszméletlenül autentikusra sikeredtek, ami hitelessé tette ezt a szakadt gettós életérzést, és pont emiatt nem lett nyomasztó. Látszik hogy mindenki csóri, de ezen nem különösebben angstelnek, hanem igyekeznek ezen környezetben is jól érezni magukat, ami a dél-amerikai lájfsztájl megkerülhetetlen sarokköve.

A másik, hogy mindenki átöltözik VÉÉÉGRE!!! Kegyetlenül zavar amikor egy animében hetekig-hónapokig ugyanazt a cuccot hordják, na ilyen itt nincs, emellett szintén a hiteles repertoárból válogatták össze a szerepőkre aggatott cuccokat. És igen, itt jön be a fanszervíz, ami igazából NEM fanszervíz, mert semennyire nem lógnak ki a picsagatyák és csöcsös felsők ebből a környezetből. Nagyon tud irritálni az oda nem illő beleapofádba fanservice, de itt semennyire nem zavart, lévén a sztori, a feeling és a karakterek szerves része. Kakkoi napszemüvegek, pia + bagó :cool:

Összességében egy brazil környezetben játszódó Cowboy Bebop, csak fejvadászok helyett pitimaffiózós körítéssel. De annyira adta ezt az érzést, hogy ránéztem Sayo referenciáira, és látható hogy Watanabe Shinichivel több közös projectjük is volt, az ott tanultakat pedig sikeresen alkalmazta a MicsiHacsi készítésekor. Fel lehetne hozni hibaként az epizodikusságot, pontosabban hogy az egyes epizódok végén nem mindig van látványosan lezárva az adott konfliktus, de őszintén szólva pont emiatt nem igazán zavart (szerencsére 2-3nál több ilyen ep nincs). A keretsztori CB-módra végigível az egészen, így egy-egy mellékkonfliktusnak önmagában nincs sok jelentősége, viszont soxor fun vagy akciódús egy-egy ilyen rész és a szereplők jelleméhez is hozzátesz, a cucc szerkezetéből meg nem lóg ki, szal ezt simán elnézem neki.

A főszereplők közül érdekes módon Hatchint jobban bírtam mint Micsit (pedig aszittem fordítva lesz :D ), pont a felelősségteljes és komoly jelleme miatt, ami 180 fokos ellentétje csöcsinek. Szal egy idő után már nemcsak neki, de számomra is zavaró volt, ahogy Michiko intézi az ügyeit (persze ez az ő karakterének szerves része), és sokszor balhéztak is miatta - értsd: lepofozták egymást :D, de teljes mértékben megértem Hacsit amikor kiakad Csöcs felelőtlen és fejjelafalnak-baromságain, pláne hogy egy csomószor emiatt kerülnek balhéba. A kislány seiyuu-ja meg imho telitalálat, a jelleméhet ennél hitelesebbet nem is találhattak volna. De Michiko-t eszem ágában sincs leíírni, különösen hogy ezzel a kinézettel és jellemmel egy jelenség + hozzá az a motor :cool: Amikor az OP-ban először láttam ama kétkerekűt aszittem gáz lesz, de nem, imho rohadtul KAKKOI - éééés nem bírták ki hogy el ne lőjék az akirás motorkifarolós jelenetet :D

A fő- és mellékszereplők közötti kapcsolatokat sosem mondják ki, de nagyon jól vannak ábrázolva. A legérdekesebb Micsi és Satoshi Hiroshihoz fűződő viszonya volt, és ez imho az egész anime egyik legfőbb mondanivalója:
SPOILER
mennyire más emberként élhet valaki a tudatunkban, egy elképzelt álomképként - és ennek az ideálnak adott esetben semmi köze az eredeti személyhez. És hogy az idő ezt az ideált milyen durván fel tudja nagyítani *khm* Madoka *khm*, ellenben egy kívülállónak milyen gyorsan nyilvánvalóvá válik, hogy egy nem létező álmot kergetnek - de hiába a figyelmeztetés, az álomképtől nem lehet őket megszabadítani. Satoshi úgy halt meg, hogy meg volt győződve róla: Hiro a legjobb barátja, csak az élet elsodorta őket egymás mellől, Micsinek meggyőződése volt a legvégéig, hogy Hiro a körülmények áldozata, ezért hagyta el őt és Hacsit... Imádtam a befejezést, ezt a pofáraesést, ami tanulságos, de valahogy mégsem kegyetlen, mert Hatchin tudta mi lesz a vége, Micsinek a legvégén pedig megmaradt ő, úgyhogy az út végén mást találtak mint amiért elindultak, de így is bőőőven megérte.

Ezenkívül még pár random gondolat:
- tetszett az erőszak ábrázolása, mert nem volt gore, de azért egy ilyen környezetben hiteles, hogy aki adott szituban nem úgy szól ahogy kéne, az beszedhet pár sérülést. Oké hogy az MCket védi a plot shield, de nemcsak Micsi, hanem Hacsi is kapott egyet-kettőt, függetlenül attól hogy gyerek.
- Atsuko akogare LOL, tiszta bolond az a csaj is, ugyanúgy nem tud szabadulni Micsitől mint az Hiroshitól. Nem egészséges függőségek ezek.
- Cat írta hogy hiányzik "Brazília" a napfényes oldala - nekem nem hiányzott, amennyit kaptunk belőle (filmsztár-fazonos epizód), épp elég volt, mivel baromira kilógtak volna belőle ezek a figurák. Szal szakadt gettós ribizli + csóri árva gyerek + díler gengszerek nem steril irodaházakban szokták tengetni mindennapjaikat hogy hazamenjenek a kertvárosi lakba. Ezek pont ebben a környezetben voltak autentikusak, meg nagyjából az arányok is megvannak a valóságban: a dél-amerikai lakosság 4/5-e ezen a színvonalon tengeti napjait, pláne a 70-80as években, amikor az anime játszódik.
- jó jelző erre a cuccra, különöen az akciójeleneteire, hogy "rajzfilmes", és bár a golyók folyamatosan elkerülik főszereplőinket, nem éreztem zavarónak, mert nem valami KOMOLY anime ez, amiben az ilyesminek olyan hűűűdenagy jelentősége lenne.
- lehetett volna még több olyan minidráma mint a bártáncos csaj&hugijának esete, az baromijó volt, vártam hogy lesz még hasonló
- Shinsuke volt a legparább ellenfél, az ilyen pszicho elmeháborodottak veszélyesebbek mint a sima romlott gengszterek, más végkimenetelre számítottam vele kapcsolatban.
- valamint kevés volt a szekszü. Az egyetlen ami kissé kilóg nekem ebből, szal az ilyen típusú nők (nemcsak Micsi, volt itt több is) nem épp visszafogottságukról híresek ilyen téren. És nem, nem azt akarom mondani hogy annyira kellett volna bele, mert abszolút nincs hiányérzetem, csak így visszagondolva a scriptet érzem a hölgyemények megmentőjének, mert IRL egébként... :D Van egy olyan érzésem, hogy Micsinek azért sikerül bankot rabolnia az elején, hogy ne egyéb módon kelljen a sztori folyamán előkerítenie a tankolásra valót :D

Ill pár dolog ami nemteccett:
- az expozíció. Szal ez az összevissza veretjük az árvagyereket és mindenki köcsög meg gonosz vele a családban-dolog igencsak klisés. Szerencsére 1 ep alatt túllendültünk rajta
- nem gond, csak furcsa hogy miért nem lehetett deklaráltan Brazíliába helyezni a sztorit. A japán karakterek nem lógnának ki, lévén 2 milliós japán diaszpóra él D-Amerikában, és élethűbb lett volna, ha mondjuk a full fekete, indián vagy kreol karik nem mind japó keresztnévvel szaladgálnak
- a legvégén Hacsi haja túúúúúl rövid.
- és amit már említénk többen is, egy-egy konfliktust jó lett volna ha nem ollóval vágnak el az epizód végén.

Ezeket leszámítva egy valóban egyedi hangulatú animére számíthat aki elkezdi a MicsiHacsit, de jelzem hogy kellő (latinos) lazasággal kell leülni elé, és elengedni a logikai, történetmesélési és egyéb bukfenceit. És akkor egy utánozhatatlan feelinggel rendelkező, az átlag animus trendekből kilógó és szórakoztató cuccot kapunk, amire tőlem ebben az esetben simán megy a

8/10.

Ps: Hikari, te végül feladtad? Sztem fuss vele még egy kört, megéri. Látod a Kőkapuval is érdemes volt :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Sojunghan Nal-ui Kkum (Álom egy csodás napról): A Koreai Filmfesztiválon mutatták be ezt a mozit. A történet valamikor játszódik. Maga a film saját magát a '80-as évekre rakja, de pl.: a Love Story című film 1970-es alkotás, már pedig ez mű szerepel a moziban. A történet egyébként egy városban játszódik és a főszereplője Yi-rang nevű lány. A középsulis csaj olyan tipikus gimis csaj, semmi extra nincs vele csak úgy el van a világgal. Régebben hosszútávfutó volt, de egy verseny alatt rájött nem elég jó ezért azt is abba hagyta. Egy nap egy új csaj jön az osztályába Soo-min aki nagyon más mint a többi lány az osztályból. Leginkább abban, hogy szebb mint a többi lány, de más dolgok is érdekli mint a többieket Példú szeret verset írni, és jobban kedveli az idősebb pasikat. A történet harmadik karaktere Chul-soo aki két évvel idősebb a lányoknál és szeret barkácsolni úgy mindent. Aztán pedig . . . Hát így nagyjából erről szól a film. Na jó nem, kapunk egy kis szerelmi történetet ami bájos. Valamint azt az üzenetet mondják el, hogy nem baj, hogy nem vagy valamiben az első (vagy akár semmiben sem vagy jó) attól még szép az élet és lehetsz boldog. Ja igen! Chul-soo és Yi-rang beszélgetése nagyon jól sikerült, kár hogy az egész filmből csak 3-5 percet vitt el. Hogy Soo-mint miért kellett ide tenni baromi jó kérdés.

Taiyou no Ouji: Horus no Daibouken: A film 1968-as, rendezője pedig egy Takahata Isao nevű tag, de segített a film elkészítésénél egy másik ismeretlen figura is egy bizonyos Miyazaki Hayao. Tehát a film maga még a Ghiblis korszak előtt készült, de ez a kép bármely Ghibli filmben megjelenhetne. A történet nem túl cizellált. Horus (nem isten, csak a tag neve) pajti épp szokásos farkas hentelését végzi amikor belebotlik a Guts Nap kardjába. Ezek után apja elmondja, hogy valójában nem egy viking hajón született a kis Horus, hanem egy észak faluban amit a nagy gonosz varázsló Grunwald pusztította el és most, hogy meg van a kard menjen el és ölje meg az ellenséget. Mire a papa ezt elmondta szépen meg is halt. Horus elmegy és végül egy falucskába köt ki, ahol a helyiek befogadják. Később találkozik egy leányzóval Hildával is. Summa summarum a helyi falusiak Horus vezetésével összecsapnak Grunwalddal. Köztük ilyen jég mamut kontra szikla gólem harcban. Végül persze Horusék győznek. Az alkotás jelentőségét az adja, hogy az egyik első Isao filmmel van dolgunk, illetve rengeteg "animés" megoldással lehet itt találkozni.

Soratobu YuureisenHát ez hülyeség volt, viszont olyan pörgés volt egy órájában ami még mai szemmel is gyorsnak számít ( a cucc 1969-es). Hayato a szüleivel motorcsónakozik amikor észre veszik, hogy egy autó leborult a sziklás tengerparti útról. Oda sietnek és balesetet szenvedett embereket a közeli elhagyott (mi más?) kúriába viszik. Itt ugyan akkor szembe találkoznak egy halálfejes kapitánnyal aki szépen befenyíti az egész társaságot. Snit. Hayato és apja Tokió utcáin állnak a dugóban amikor tankok vonulnak fel és elkezdenek lőni egy gólemet (aka mecha szerűséget). A gólemet végül egy titokzatos szellemhajó állítja meg, de pusztítás során Hayato elveszti az apját és az anyját is. De semmi problem. A srác elmegy ahhoz a taghoz akit nem rég még kocsi balesetet szenvedett. Itt kiderül, hogy a fazon egy hadi komplexum vezetője és igen ő szabadította a vársora a gyilkos gólemet. De ami még durvább a gonosz még nagyobb gonoszságot akar elkövetni (mily meglepő). Hayato hiába próbálja figyelmeztetni az embereket senki nem veszi komolyan kivéve persze a titokzatos hajó kapitányát aki egyben a halálfejes tag is a film elejéről és aki figyelem szpojler: Hayato apja. WAO. No mindegy. Tokiót megmentették, a szellem hajó hős legénysége, de főleg Hayato.

Ninja Bugei-chou: Ha ez egy élőszereplős film lett volna biztosan nem néztem volna végig, annyira durva volt - minden értelembe. A filmet Nagisa Oshima rendezte (pl: Érzékek birodalma, Boldog karácsonyt Mr. Lawrence!, Tabu) és ez az egyetlen animációs alkotása. A film maga 135 perces hosszú és elégé csavaros a történet vezetése. A történet főszereplője Kagemaru aki egy kiugrott nindzsa és a parasztokat vezeti, hogy lázadjanak Nobunaga ellen. A parasztoknak meg elég jó okaik vannak a lázadásra. Példának okáért egy jelenetben az éhező gyerekek egy fára rászúrt férfiből kihulló férgeket eszik meg. De nyugi van szimpla kannibalizmus is, nem valami sinto szertartás miatt csak az éhhalál elleni harc miatt. A harcok is hasonló keménységről tesznek tanúbizonyságot. Van itt lóval széttépés, végtagok levágása, meg hasonló guroságok. A film maga arra kiváló volt (1967-ben), hogy bebizonyitsa az animált film épp annyira borzasztó lehet, mint egy élőszereplős alkotás. Talán az egész anime művészet itt deklarálta azt, hogy köszönjük szépen a Disneynek az útmutatást innentől kezdve mi más irányba haladunk tovább.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára iskariotes 2017.11.13. 20:26-kor.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Csak benyögések:

Surci: Örülök, hogy végre megírtad, remélem megint lesz aki kedvet kap hozzá. :D A konklúziója szerintem a legerősebb a cuccnak, már a tálalásán túl, de a többivel is egyetértek. Ok, a filmsztáros (meg a paradicsomosXD) epizódban tényleg kijött a gazdagabb Brazília, a'szem ezt a nyavajámat az ismertetőből ki is vettem múltkor már. Ami pedig a szexüt illeti... örülök, hogy végül ezt nem nyomatták jobban, de igazad van, belefért volna (és tényleg az egyik leghatásosabb rész volt a rúdtáncos nő esete).
Mindenesetre, ha több szexizésre vágysz Sayótól, hajrá a Fujikóhoz is! :D (Csak kár, hogy annak meg Lupin betegsége van, de szvsz bőven kihozták belőle, amit kellett/lehetett - hehe, az a konklúzió ott is...^^)

Iskariotes: Az elsőt jó, hogy megnéztük a filmfeszten, mert meglepően életszagú és kellemes darab volt (bár a végén túltolták a dínókatXD), sok japán filmet lepipálva, még így igazán sztori nélkül is, de random tuti nem bukkantam volna rá.
Az utolsó pedig érdekel, bár elég beteg, lehet valamikor majd beiktatom, szóval köszi az ajánlást.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Harmincezer mérföld a tenger alatt (Kaitei Sanman Mile): A mindösszesen egy órás filmben sikeresen több cselekményt tudtak belepakolni mint sok szuperhősős filmben. A főszereplő Iszamu (Hamvas Dániel) és gepárdja egy nap találkozik Angéla hercegnővel (Csondor Kata) aki leviszi magával a tengeralatti királyságába, ahol az apja uralkodik. De a békés életet megzavarja VII. Magma király (Rudas István) és az ő szerény világelfoglaló terve. Magma pajti a világot új robot tűzsárkányokkal akarja elfoglalni, ennek köszönhetően első kűrben csapást mér Velencére (nem-nem a Fejér megyeire) Londonra meg egyéb ilyen noname falvakra. Angéla apja végül is felveszi a kesztyűt Magam ellen és spoiler veszély: győznek. Ami igazán wtf számomra, hogy a tévé bemondó közli, hogy a Föld összes vulkánja aktív. A szereplők reakciója? Nyugodtan néznek bele a lenyugvó napba mintha mi sem történe. Nem tudom ez most a pusztulásba való zen belenyugvás vagy egész egyszerűen a készítők úgy gondolták, hogy a gonosz elgyőzve ergo a történetnek is vége.
Amit még kikell emelnem az a fordítás, ami valami katasztrofális. Egyik jelentben arról beszélnek, hogy a tűzokádó sárkányok tizezer éve pusztultak ki máskor több millió évről beszélnek. Amúgy érdemes előkaparni valahonnan az eredeti hangsávot mert olyanok színészkedtek benne, mint Masako Nozawa adta a hangot Iszamunak vagy Gorou Naya – Angéla apja.

Doubutsu Takarajima: Ízé Kincses sziget gyerekeknek, állatokkal elmesélve, de a főszerepet egy ember kapta meg XD. A történetet így annyira nem is magyaráznám túl. Igazából gondoltam, hogy teszek be pár képet, hogy lehessen érezni a feelinget, de annyira rangon alulinak érzem, hogy kihagyom. A filmnek egyetlen egy értékelhető momentuma volt az a női főszereplő zenei betétje volt, ami elütött a színvonaltól szerencsére felfelé. Míg az előző film mondjuk a 6-10 év körüli fiúkat célozta be ez inkább masszívan a 3-6 éveseket vette cél alá.
Amiért talán valaki megnézheti az az lehet, hogy dolgozott benne Kazuo Ebisawa aki később nagyon sok cuccnál megjelent (pl.: Fate/Stay Nigth és Zero, Kiki, Piano no Mori) meg Miyazaki.

Larva:Ez egy filler - azaz itt ebben az esetben- két műsorszám közti kitöltő kis ízé. A sorozat maga koreai gyártású és összesen három évadot élt meg. Itthon a Nickelodeon adja az első évadot. A történetben egy esővíz gyűjtőjében élő két lárva lény minden napjait követhetjük nyomon. Vicces és aranyos kis történetek ezek. Leginkább olyan dolgok kerülnek terítékre, mint kaján való marakodás vagy éppen elkerülni, hogy ne váljanak kajává.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta: 2017.11.20. 21:57 Larva:Ez egy filler - azaz itt ebben az esetben- két műsorszám közti kitöltő kis ízé. A sorozat maga koreai gyártású és összesen három évadot élt meg. Itthon a Nickelodeon adja az első évadot. A történetben egy esővíz gyűjtőjében élő két lárva lény minden napjait követhetjük nyomon. Vicces és aranyos kis történetek ezek. Leginkább olyan dolgok kerülnek terítékre, mint kaján való marakodás vagy éppen elkerülni, hogy ne váljanak kajává.
Mondjuk én ezen már nem tudtam röhögni, ahhoz túl debil és undorító volt a legtöbb "poénja". Kb. ha a Ren & Stimpy-t leviszed a Teletubbies értelmi színvonalára, akkor megkapod a Larva-t. (Ja, ezzel pont találkoztam én is, még vagy 2-3 éve feldobta nekem a YouTube, mint akkori "slágert", aztán mondom nézzünk már bele, pláne, hogy rovaros téma is, de áh...)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Phantom

Urobuchi-túránk következő állomása, avagy hogy lehet egy korrekten (még ha nem is túl eredetien) indító sztorit félelmetesen összebarmolni... Elöljáróban annyit, hogy lehet hogy csak én láttam már túl sok SRS SEINENT, de az ilyen OMGSODARK és HŰŰŰDETITOKZATOS + tragic-ANGSTY felvezetések már inkább ösztönöznek ásítozásra, mint továbbnézésre... Mert itt is ez volt a helyzet. Először.

Naszóval főszereplőnk amnéziásan tér magához egy sötét szobában, ahol azonnal az életéért kell küzdenie egy Yuumura Kirika Ein nevezetű, blank tekintetű csajjal. Miután megúszta, választás elé kerül: vagy a maffia elit bérgyilkosává képzik át, vagy helyben agyonlövik. Ebben a pillanatban úgy gondoltam, jobban járnék ha MC-kun a második opciót választja, de a pár részes felvezetést követően néhol egész érdekes és fordulatos történések következtek, úgyhogy a show 2/3-ig nem is jutott eszembe ez újra. De onnantól aztán... Huh. Mondjuk látszólagos önellentmondásba keveredek előző mondatommal, mert bár sem a papírmasé főszereplők (loli Cal kivételével) nem tudtak érdekelni, sőt irritáltak is párszor de erről majd lentebb, sem olyan kimondottan újszerű fordulatok nem jöttek amire felkaptam volna a fejem, maga a sztori egész decens mederben folydogált, és ennek ellenére érdekelt, mire is fog ez az egész végül kifutni. Alapvetően jó húzásnak éreztem a 10. ep történéseit, valamint Cal sztoriba keverését, még ha kissé sablon módon történt is ez meg, továbbá a Reijivel való kapcsolatát és azt, ahogy védeni próbálja a kiscsajt és ezzel egyre nagyobb slamasztikába keveri magát...

Éssssss.... itt jött az amit reméltem hogy el fogunk kerülni, ti.
SPOILER
Kirika deus ex machina visszatér *ásít* -___-
és kezdődik az angst és a baromságok özöne, ami a második időugrástól felfelé akkora trainwreck-é teszi az egész animét, hogy a kezdeti headdeskek után az uccsó 4-5 részre már átkapcsoltam LOLOL.exe üzemmódba, csak hogy el tudjam feledni: ez a cucc minden sablonja és hibája ellenére egy nézhető anime is lehetett VOLNA. Erről a részéről nem is tudom mit lehetne írni, annyira elcseszett: gimis setting (végig aszittem hogy 18+osak a főszereplők, erre iderül hogy ugyan már...) ami annyira, de ANNYIRA kilóg az egészből, hogy rendesen rá kellett néznem, nem-e valami másik anime kavarodott-e a lejátszóba. Standard anime romantikku-szál (LOLMAO), kretén akciójelenetek (eddig érdekes módon meg lehett oldani a fedezékből végiglőtt tűzharczokat, hihető késpárbajokat, most már jön a gépfegyvergolyók futva kikerülése -___- ). Cal 2 év alatt ebből EZ lesz... hogyapicsába? Az elsőn cirka 8-10 évvel fiatalabbnak néz ki Reijinél, de egy 5össel Ein-nél is, a másodikon meg mintha egy tízest öregedett volna. Értelmetlen végső fájt (mi a nyavalya volt az a kretén maszkos baromság azzal a 6 sorozatgyártott csicskaidiótával?), aztán nehogy tisztázzátok 2 mondatban azt a félreértést mer ugye minek, akkor nem lehetne nyavalyogni, az epilógus meg MEH. De olyan egyik pillanatról a másikra szakadt be a padló az egész alatt hogy ilyet én még nem is láttam. Máshol legalább vannak jelei ha kezd átmenni fasságba egy cucc, de itt semmi... Mondom ezt úgy, hogy lenyűgözve az első kétharmadtól se voltam, de az hozott egy korrekt és viszonylag állandó színvonalat. Kár.

Amit pro megemlítenék még, az az első OP-END páros meg 1-2 BGM, Lizzie karaktere, továbbá az animésönnel és a karadizájnokkal is elégedett voltam - kontra viszont, hogy itt visszavehettek volna a csöcsből, különösen Ein és Cal esetében -__- Ide jön még Reiji nagyon jófiús jelleme, pláne abban az iskolás baromságban, bár ott már teljesen mindegy volt amúgy is. Whatever, lehetett volna ebből sokminden, sajnálom hogy csak egy standard ezerszerlátott SRS SEINEN jött össze megint, viszont a végére nincs mentség.

Gyengus 5/10, és jófej voltam.

Van ennek egy OVA-ja, ami 5 évvel a sori előtt készült és kb. az első 10 ep összefoglalója retkebb karadizájnokkal + baromi röhejes lövöldözős jelenetekkel: MINDENKINEK kapáskövés, méghozzá headshot!!!! De olyan fröcsögősen robban szét a feje MINDEN EGYES EMBERNEK mitha shotgunnal nyomnál telibe egy görögdinnyét, szal volt min mókáznom + a folyamatos ÍÍÍYYAAAAADAAAAAA és egyéb üvöltözések is meglehetősen humorosak voltak, szal egy 3/10 erre is repült LOLOL. :D

Ezenkívül még belekezdtem a Concrete Revolutio c. nemtommibe, amit anno szintén Uro miatt szedtem le, de ránéztem és a második évadban jegyez 1 darab epizódot, szal emiatt nem éri meg vele tökölni. Úgy meg pláne hogy egyrészt nem is negy szám, másrészt pedig megint szuperhősös setting, amivel sosem tudtam túlzottan mit kezdeni, se fimen, se képregényben, se animuban. Annyiban nem lett volna rossz, hogy Bones és az animáció ennek megfelelően eyecandy, a dizájnokat + színvilágot viszont nem igazán tudtam hová tenni, szal bejönni bejött volna de nem ehhez a témához és animéhez. Namindegy, 5 ep után dobva.

Az Ariába ugrottam bele most, eddig kellemes, de semmi extra - Aria sacsót leszámítva, -1 pont miatta (eddig) annyira ingerel -__-, viszont bármi lehet még belőle, a Non Non Biyori volt hasonló semmittevős SOL, mégis kellemes emlék. Meglátjuk.
Catrin írta: 2017.11.29. 11:00 A Fujit pedig lassan Surci is megnézhetné, érdekel, ő hogy viselné.

Mindenképp, csak ezeken a reakciókon felkaptam a fejem, mivel a Lupint a hírnevét leszámítva semennyire nem ismerem: remélem az alapsorik nem valami KOMOLY SEINENEK (nem tűnnek annak), amiknek a hangulatát most ÚÚRISTEN TÖNKREVÁGTA Sayo ezzel a fanszervíz kamudarkoskodással? Vagy érdemes lenne előtte megvaccsolni a Miya-féle múvít hogy legalább kicsit képbe kerüljek?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta: 2017.11.29. 11:00 Ahogy látom a többi malos ismerős is utóbbi felé billen, ami örömteli
Na, azért nem mindenki, például Dodgers kolléga (akit közben szummonálok ide voodoo magic-kel és egyéb okkult dolgokkal) például elég hasonló pontot adott neki, kíváncsi lennék például az ő álláspontjára, hátha ő teljesen másképp látja rossznak középszerűnek ezt az animét.
Surci írta: 2017.11.29. 17:31 Phantom
Nekem ez a cucc valahol a 10. résznél ért véget, méghozzá azzal, hogy Ein és Reiji a tengerbe fulladtak, medetási, medetási. Addig nagyon szerettem, viszont utána... Főleg a vége, OMG, ami sehogy sem jó:
SPOILER
Ha elfogadja a csávó a halált, akkor azzal kvázi elárulja Eint (ugye ő volt az egyetlen, aki nem egy lelketlen bérgyilkosként látta a csajt, hanem mint Elen), ha meg nem látta előre a dolgot szuperember megérzéseivel és skilljeivel, akkor is baromság. A VN állítólag tisztázza, hogy az a virág, amiből hiányzik egy szirom, valami mérgező cucc, amiből Ein benyom egyet, szal ha mindketten az idilli halált választják egymás mellett, úgy már lenne értelme, de ez aligha számít bármit is.
Surci írta: 2017.11.29. 17:31Az Ariába ugrottam bele most, eddig kellemes, de semmi extra - Aria sacsót leszámítva, -1 pont miatta (eddig) annyira ingerel -__-, viszont bármi lehet még belőle
Aria shachou kötelező(en felesleges) mascotnak nálam elment, viszont az Animationben van egy egész epizód, amit neki szenteltek. Na, azt a revaccs során kihagytam. A többihez hajrá! (Én meg akkor kezdem lassan az Alita mangát.)
Surci írta: 2017.11.29. 17:31Vagy érdemes lenne előtte megvaccsolni a Miya-féle múvít hogy legalább kicsit képbe kerüljek?
Azt érdemes, egész szórakoztató (ráadásul ehhez mintha készült volna magyar szinkron is, vagy keverem valamelyik másikkal?), bár az ehhez a filmhez exkluzíve írt karakterek nagyon nem jöttek be, viszont ebben van az a bizonyos ikonikus Fiat 500-as üldözős jelenet.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Valami oknál fogva egy jó két hónapja jobban kezdett érdekelni a Super Robot téma, aminek köszönhetően jött az ihlet, hogy legalább egy kicsit meg kellene ismerkedni a Getter Robo-val és a Mazinger-el egyaránt, ami mondjuk nem feltétlenül fedi az igazságot. Eredetileg csak a GR érdekelt volna a potenciálisan kevésbé elavultabb stílus miatt, viszont a tervbe annyi hiba csúszott, hogy egyrészt az először megnézésre szánt GR Armageddon enyhén szólva nem nyerte el a tetszésemet három rész alapján, másrészt a Youtube random videó ajánló rendszere volt olyan kedves és kidobta a Mazinger téma feldolgozásának szánt 2001-es OVA, a Mazinkaiser OP-jét, aminek alapján azért mégsem tűnt annyira mellékesnek a téma, így csak belevágtam abba is. A GR-t illetően annyi haladást sikerült elérnem hogy megnéztem a Shin Getter Robo vs. Neo Getter Robo mozit, amiről lentebb írok is majd, de először inkább a Mazinkaiser-t veszem elő, mert akármennyire jött be jobban a GR mozi, a Mazinkaiser-ről mégiscsak érdekesebb írni szerintem. Már csak azért is, mert a nagy Super Robot nézés része lenne a 2004-es New Getter Robo OVA, de mostanában valamivel kisebb az anime nézési kedvem mint általában, így az eredetileg tervezett "szuperpost" helyett inkább most veszem elő az eddig megnézetteket, a NGR meg akkor lesz felhozva, amikor aktuális lesz.


Mazinkaiser

Bár ahogy mondottam, a Mazinkaiser-ről mégiscsak érdekesebb lenne írni, mert érdekes esete annak, amikor egy stuffnak a legnagyobb erénye egyszerre tud a szubjektív gondok forrása lenni, miközben azok mégiscsak hozzáadnak valahol a pozitív vonásokhoz. Hogy érthetőbb legyen a szóvirág, arról van szó, hogy a 2001-es OVA eltökélt szándéka volt az, hogy minél hitelesebben adja vissza Go Nagai mesevilágát az akkori kor vizuális színvonalához méltó, de mégis modern módon, és ha csak a forráshoz való hűséget venném alapul, akkor az OVA akár 11/10-et is kaphatna. Nem csak azért, mert egy 2001-es animéhez képest még most is egy remekül animált, és a maga "neo-retro" módján megkapó látványvilágú OVA-ról van szó (ami egyébként a BD kiadáson keresztül is brillíroz), hanem azért is, mert nagyon akkurátosan ragadja meg azt a jellegzetes Nagai világot, ami ennyi év távlatából is, a maga régimódi stílusában nosztalgikus keveréke a régi rajzfilmes humorbéli túlzásoknak-drámázásoknak és az "edgy" faktornak, amiben az edgy mégsem jelképez akkora súlyt hogy egy 12 éves leghőbb álma legyen. Ez a mecha-k dizájnját nézve is szembeötlő, hiszen egyszerre vannak jelen itt igazi "metál" mechák (mint pölö a címadó Mazinkaiser) és kicsit gyerekesebb állatokra épülő ellenséges mechek is, amiken keresztül aztán tényleg átjön az a régimódian rajzfilmes, de közben mégiscsak "másabb", a gyerekes képtől egy kicsit eltérőbb jelleg. Na persze nem mintha a szereplőkön keresztül ez nem jönne le, mert ilyen téren aztán tényleg áll a retro rajzfilm fogalma, egyszerűen olyan szinten nyílegyenesen jó vs. gonosz felállásról van szó, amit azóta okkal parodizáltak, és amire utaltak vissza tízmillió hatszázszor. A főgonosz Dr. Hell pölö okkal tekinthető tankönyvi főgonosznak (nagyon metál az öreg egyébként, igazi megtestesülése a rajzfilmes gonosznak akibe mégiscsak szorult szufla), de a főszereplő Kabuto Koji is okkal a forróvérű mecha pilóta kölyök archetípusa, aki néha ugyan nem tudja megállni a szebb nők bámulását, de a nap végén mégiscsak gáláns tud maradni a nem-barátnő Sayaka-hoz, akinek néha kordában kell tartania Koji-t akár szépen, akár nem. Ezt a sort végig lehetne futtatni kvázi az összes szereplővel, de a lényeg az, hogy az OVA abszolút igaz marad a '70-es évek stílusához, amire egész "öcsém, az anime régen sokkal jobb volt, most meg ezek a puha bohocú LN srácok viszik a stafétát a sok noobnak" körmondatokat lehetne fűzni, aminek ha más nem, annyi igazat adok, hogy az OVA által képviselt stílus jobban állja az idő vasfogát, mint teszem azt a Hokuto no Ken, aminek a mai napig tisztelem a hatásait kultúrális szinten is, de mint puszta néznivaló az élvezhetetlenségig avult.

Mondjuk azért ez így önmagában nem lenne igaz, mert amennyire jól hozza a Mazinkaiser Nagai mesevilágát, annyira jól hozza annak kevésbé univerzálisan kedvelhető vonásait is. Gondolok rögtön arra, hogy néha több tud lenni a fanservice mint amennyit a téma el tudna bírni, vagy arra, hogy itt sajnos jelen van az a klisé, hogy igazából csak a főszereplő érhet el nagyobb sikereket, a többiek pedig legfeljebb hellyel-közzel elmenő ágyútöltelékek, ilyen szempontból pölö egy "tudjuk hogy nem vagyunk annyira jók, de legalább próbálkozunk" jelenet jó lett volna Sayaka-tól és Boss-tól egyaránt, de akármennyire érzem hogy ez amolyan nem kimondott vonásnak volt szánva az OVA részéről, mégiscsak értékeltem volna ennyi modernizációt az OVA részéről, annyi még belefért volna a Nagai stílusba szerintem. Van még egy-két asspull-osabb pillanat is egyébként, na meg olyan, ami mostanra néha inkább önfejűbb/nem átgondolt pillanatokat eredményez a szereplőktől, de az eddig felsoroltakkal ellentétben azokkal még viszonylag rendben vagyok annak köszönhetően, hogy az OVA meg tud ütni egy bizonyos fajta nosztalgiafaktort. Még az óvodából-általános iskola két-három osztályából rémlik hogy néztem pölö a Kimba a Fehér Oroszlánt, és hiába eltérő a szülőatyja a két franchise-nak, a Mazinkaiser mégiscsak emlékeztetett annyira az Kimbában is észrevehető régebbi fajta stílusjegyekre, hogy nem egyszer azt érezzem, hogy a hat éves énem van szórakoztatva (pölö ahányszor Kouji határozotabban volt kedves Sayaka-hoz, az akkori énem még jobban zabálta volna azt mint most, pedig nem kevés mennyiségről van szó), ez pedig ja, olyan vonás, amiben hiába van benne a fanservice és Kouji akaratlan fényezése, mégiscsak van annyira autentikusan és tiszteletteljesen előadva, hogy számomra ez javarészt erényként csapódjon lenne. Hiába éreztem néha a Mazinger franchise korát, mégiscsak volt a Mazinkasier-ben olyasmi, ami miatt ha nem is GR szinten, de kedvelni tudtam a nagyobb részét annak amit láttam, és ez az a pont, amikor mégiscsak azt mondanám, hogy óvatosan ajánlanám az OVA-t. A magam részéről egy 6.5-7/10 között vacilálok (már csak azért is, mert a negyedik epizód egy strandos FILLER EPIZÓD EGY OVA-BAN, ami ráadásul rosszabb színben tünteti fel a gárdát mint amilyenek, és Nagai stílusából is inkább a rosszabbat mutatja ki), de az is 100000%-ig biztos, hogy ebben nagyon sok szerepet játszik a nosztalgiára való sebészi pontosságú appellálás, és akit esetleg nem tudnak meghatni az akkori korra jellemzőbb vonások, azoknak az OVA egy vizuálisan remekül teljesítő, de tartalmilag kriptaszökevény hét epizódot fog eredményezni, amikről egész esettanulmányokat lehetne írni a kliséket, és a pár évtizedekkel később beütő dekonstrukciókat illetően. Ott is legalább annyira megvan az igazság mint az én szubjektív véleményemben, de amondó vagyok, hogy amit az OVA el akart érni, azt hibátlanul elérte, és a retro feltámasztások sajnos nem egyszer kétes minőségét nézve ez hatalmas erény továbbra is. Ja, és amennyiben lehet, inkább az angol szinkront ajánlanám: a japáni szinkron minőségével nem lenne gond az esetek túlnyomó részében, viszont szegény Kouji hangja dettó pontosan olyan, mint amikor valaki parodizálni akarja a '70-es évek mecha főszereplőjét, ez pedig NAGYON nem jön jól amikor az OVA pont azt a korszakot akarja felidézni. Az angol szinkron ehhez képest minden szereplő esetében jó munka lehet, így mindenképpen ajánlanám annak a választását.


Shin Getter Robo vs. Neo Getter Robo

Mondottam volt, hogy a New Getter Robo OVA is terítékre került volna ebben a postban, viszont amennyire előre hoztam az értekezést erről a két animéről, annál inkább jött kapóra az, hogy csak ezt az OVA-t fogom felhozni a GR franchise-t illetően, mert jó párost alkot a Mazinkaiser-el az adott korszakot körbeírására alkalmas mivoltot illetően. És akármennyire érdekesnek tartom ezt a témát, ez az a pont, amikor a szemléltetéssel meg leszek szorulva, mert tudtommal az itteni fórumos stáb elég kis része (konkrétan csak én és Titkos) ápol közelebbi ismertséget a Jojo franchise-al, pedig ha valamihez tudnám viszonyítani a Mazinkaiser és a Shin Getter Robo közti viszont, az pont a Hokuto no Ken és a Jojo lenne. Gondolok itt leginkább arra, hogy a HnK annyira hű maradt a saját kora által képviselt vonásokhoz, hogy azokhoz szolgamód ragaszkodik, ezáltal a kelleténél tufább és elavultabb végeredményt letéve az asztalra, a Jojo (a Part 2-től kezdve) viszont hiába lenne ugyancsak koros valami, ha egyszer több eredetiség és "attitűd" szorult bele, ami jóval kisebb mértékben árulkodik a koráról, ezáltal időtállóbbá, az ízléstől bonyolultabban de mégis "igazabban" függővé teszi a produktumot. Ebben a példában a Mazinkaiser képviselné a HnK-t (annyi eltéréssel, hogy a Mazinkaiser továbbra is kedvemre való maradt), míg a Shin GR értelemszerűen a Jojo-t: hiába nem mai gyerek a GR franchise sem, a Shin által képviselt stílus mégis közvetlenebbnek, az alkotó személyiségét jobban átadó, pajkosabb animének jön le, ahol ugyancsak előfordul egy-két önfejűbb/asspullosabb pilanat, az egész produktum értékét viszont elég jól megdobja az, hogy árad az egészből egy olyan magabiztosan pökhendi attitűd, ami mégiscsak szórakoztatóvá, elfogadhatóvá teszi az egész OVA-t. Nem meglepő egyébként, hogy elég sokszor beugrott a Gurren Lagann az OVA nézése közben, mert a GL részben pontosan az ilyesféle, a komisz magabiztosságra/prosztóságra kihegyezett Super Robot címeket vette alapul, és habár a GL értékéből ez nem von le semmit, azért mégiscsak érezhető az, hogy a GR (is) valahol az ősmagja ennek az egésznek, ami egyébként meg is látszik ha már a GL-hez hasonlítottam. A GL esetében ugyanis sokakat megnyert az, hogy a sok prosztóság/kekeckedés mellett a szereplők fejlődése mint jelenség megtaláható, a Shin Getter viszont ilyesmivel nem kimondottan zavartatja magát, itt inkább a stílus/attitűd erején van a hangsúly semmint a nyers tartalmi izomzaton, ami egyébként egy kicsit rokonságba is állíthatná teszem azt a Hellsing-el, csak hogy olyan nem-mecha példát is felhozzak, amivel a fórumos stáb jobban képben van. Ott is inkább a nyers stílus volt az egyik leghangsúlyosabb jellegzetesség, mégha a Shin Getter esetében annyi eltérés van, hogy itt a vér-bél-gyilok jóval kevesebb hangsúlyt kap, vagy pontosabban szólva olyan csomagolásban van tálalva, ami jobban fogyaszthatóbbá teszi a végeredményt, arról nem is szólva, hogy a hülyeséggel sem bánik szűkmarkúan, elég ha csak arra gondolok, hogy Amerika itt hogy van képviselve.

De akárcsak a Mazinkaiser esetében is, úgy itt is ott van a faktor, hogy akit a GR pökhendisége nem ragad meg, annak csak egy, a "stílus a tartalom felett" iskolapéldáját képviselő anime marad az OVA, ami a maga módján ugyancsak remek vizualitásokkal rendelkezik, de tartalmilag inkább egysíkúbb, "bugrisabb" jelleget vonultat fel, aminek kapcsán a kor jóval kevesebb mentséget jelent. Személy szerint egy 7-7.5/10 körül tenném az OVA-t, mert a Mazinkaiser-hez képest időtállóbb, belevalóbb, még manapság is jellegzetes hangulatot és felfogást képvisel, arról nem is szólva, hogy valahol könnyebb is lenne ajánlani mint a Mazinkaiser-t, de egyik OVA-ra sem igaz, hogy mélyenszántó, a műfaj határait és vonásait feszegető-pecegető produktumok lennének. Bizonyos szinten mondjuk értékelem is egy olyan korban, amikor a dekonstrukció szabályos meme-é fajult, de ettől függetlenül igaz az, hogy mindkét stuff egy ízlésfüggő valami, és így is érdemes közelíteni feléjük.
Kép Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Dodgers írta: 2017.12.05. 19:10...
Annyit megjegyzek, hogy a Mazinkaiser az a Mazinger Z többé-kevésbé folytatása, amit az UFO Grendizer zár, viszont a MZ és az UFO az elég shounen, abból is a korosztály alsóbb fele. A Mazinkaiser meg a felsőbb fele, ahogy a Mazinkaiser SKL is, amit ha másért nem, akkor a már az ennél emlegetett vagányság és metálosság miatt javaslok még a témában. A két másik ugyanis elég repetitív, még retróhoz mérten is (mint a Devilman TV, ami nem létezik és nem beszélünk róla, és most sem került szóba).
A Shin Getter Robo vs. Neo Getter Robo is amúgy az eredeti Getter Robo sorozat folytatása. A mangák nagyon más irányt vettek, ha másért nem, érdekesség miatt érdemes elolvasni. Ennek is az alapja amúgy ugyanaz a cipő, mint az MZ. A New GR kíváncsi vagyok, hogy jött be, mert az Armageddon nekem is elég meh utóérzést hagyott maga után, míg a New GR-t darálni tudtam (kicsit olyan amúgy, mintha ennek a franchise-nak a Mazinkaiser SKL-je lenne, csak metálzene nélkül).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Ricz írta: 2017.12.06. 07:32 Annyit megjegyzek, hogy a Mazinkaiser az a Mazinger Z többé-kevésbé folytatása
Na ez az ami kapcsán sose tudtam dűlőre jutni, mert ha csak magát a sztorit, vagy inkább az első részét nézném, akkor evidens lenne, hogy nem a franchise legelejéről indul a Mazinkaiser, viszont /a/-n olyasmit olvastam, hogy inkább a Mazinger Z újraértelmezéséről van szó egy újabb Mazinger modellel a középpontban, úgyhogy amolyan egye-bassza alapon álltam hozzá a Mazinkaiser-hez, és végül nem is érződött úgy, hogy bármiről lemaradtam volna. Az első rész alapján bőven le lehet szűrni hogy merre hány méter, ami a GR Armageddon-ra már nem volt igaz: nem hogy egy afféle "egykor működő banda között hatalmas ellentétek lettek az évek alatt" felállásról van szó, de azt még ráadásul edgy irányba is viszi el, úgyhogy az amúgy is meh minőségen ez se segített. A Mazinkaiser SKL-t egyébként már láttam egy pár éve, és ha csak az első részben lezajló harcot nézném akkor ma se gondolnám rossznak, viszont a Shin Getter/New Getter kettőssel ellentétben az übermetál stílusból hiányzott az a plusz, ami a bunkóságból az élvezhetőségbe emelte volna, úgyhogy a második résszel szépen össze is dőlt a kártyavár.

Ricz írta: 2017.12.06. 07:32 A Shin Getter Robo vs. Neo Getter Robo is amúgy az eredeti Getter Robo sorozat folytatása. A mangák nagyon más irányt vettek, ha másért nem, érdekesség miatt érdemes elolvasni. Ennek is az alapja amúgy ugyanaz a cipő, mint az MZ.
Ennek kapcsán már egyértelműbb volt hogy mi volt a szitu, mert igazából a YT videoajánlós rendszerének köszönhetően, körülbelül zéró ismerettel álltam neki, és már az első rész alapján egyértelmű volt hogy mit is akartak vele elérni, ami az Armageddon után egy kész felüdülés volt. Mondjuk a New GR-nél már túl vagyok két részen, és az alapján kissé "Armageddon még egyszer, csak most jobban" jellegű felállásnak látszik, mert az egy dolog, hogy itt is inkább az edgy-bb irányba van terelve a stílus, mégsincs meg benne olyan szinten és módon hogy taszító/egysíkú legyen, annak ellenére hogy Hayato miféle szereplő még a Shin Getter-hez képest is. Érdekes amúgy, hogy szerinted a New Getter a Mazinkaiser SKL itteni megfelelője, mert én inkább az Armageddon kapcsán éreztem ezt: ott volt annyira tökig felcsavarva a "neszójjábe" edgy stílus hogy még magát az animét is szépen egysíkúvá teszi, habár ettől függetlenül is kapizsgálom, szerintem miért a New Getter-t illeti ez a hasonlat inkább.
Kép Kép
Válasz küldése