Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Csókolomsztok! :D

Avatar, The Last Airbender
kivégezve. Még mindig nem tudom szabad-e animének nevezni, my childhood is ruined.
Jelenleg a Korra elején tartok.

Az illető topikot végigpörgettem, pár szpojlert el is kaptam, úgyhogy majd ha befejeztem, akkor oda megy a reag.

---
Kuroshitsuji Book of mindenfélét kezdem előlről nézni, mert a legutolsó Chapter nincs meg és a régiekre félig emlékszem de mivel nagy fandomom (egyetlen manga amit még mindig olvasok) ezért re-watch!
---
Végre valahára nekifogok a Fate szériának. Egy bajom van: két rész után már el is felejtettem miről akar szólni és valahogy nem érdekel. Mondjátok, hogy jó lesz, mint más animék ahol a hatodik rész után jön a függőség.

---

Overall: pótolgatok. Hogy aktuálisan futó animét mikor nézek, nem tudom. De ha megmondjátok mi volt az életmegváltó 2017-es anime, akkor letöltöm, míg van internetem. Köszi :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ayla írta: 2017.12.06. 23:56 Avatar, The Last Airbender kivégezve. Még mindig nem tudom szabad-e animének nevezni, my childhood is ruined. Jelenleg a Korra elején tartok.
Az illető topikot végigpörgettem, pár szpojlert el is kaptam, úgyhogy majd ha befejeztem, akkor oda megy a reag.
Várjuk szeretettel, pláne ennek a "my childhood is ruined"-megjegyzésnek a fényében, mert érdekelne mi nemtecett.
Ayla írta: 2017.12.06. 23:56 Végre valahára nekifogok a Fate szériának. Egy bajom van: két rész után már el is felejtettem miről akar szólni és valahogy nem érdekel. Mondjátok, hogy jó lesz, mint más animék ahol a hatodik rész után jön a függőség.
Mondhatnám, ha ki akarnék cseszni veled, pláne ha a Stay Night a jelenlegi delikvens. Mondjuk kérdés, hogy melyik Fate/ a kiszemelt, mert van belőle ezer sorozat, de valahogy érzem hogy nem a Zero, annál nem szoktak ilyen problémák adódni már az elején... :D Btw a Stay Night-tól ne várj túl sokat, az egy generic schőnenfight háremmel meg darkosmisztikus(nak látszani akaró) körítéssel, majd írj a topicjába hogy mire jutottál vele. Viszont a Zero-t utána mindenképp érdemes bepróbálni.

Nekem mondjuk a függőség csak egy Fate/sorozat után jött, de az olyan erősre sikeredett hogy a mai napig nem sikerült kilábalnom belőle :dirr:
Ayla írta: 2017.12.06. 23:56 De ha megmondjátok mi volt az életmegváltó 2017-es anime
2017-ből a Made in Abyss az egyetlen, amit jelenleg megtekintésre javasolnék, és ugyan nincs befejezve, de már bejelentették a folytatást.
Ayla írta: 2017.12.06. 23:56 letöltöm, míg van internetem.
Disszidálni készülsz Kelet-Kongóba? :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Ayla írta: 2017.12.06. 23:56

Overall: pótolgatok. Hogy aktuálisan futó animét mikor nézek, nem tudom. De ha megmondjátok mi volt az életmegváltó 2017-es anime, akkor letöltöm, míg van internetem. Köszi :D
Én ajánlanám idénről még az ACCA-t is, szerintem borzasztóan hangulatos, érdekes darab volt. Illetve szerintem az Alice to Zouroku is mindenképpen érdemes legalább egy megtekintésre, mert már az egy egészen új fényt ad neki, hogy a főszereplők egyike egy meglett, napapa korú úriember.

Meg szerintem ebben a szezonban az Idolmaster Side M is kimagaslóan jól sikerült a maga műfajában, érdekes, vicces, szerethető szereplőkkel, de ezt a témája miatt nem biztos, hogy más is így gondolja.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ayla írta: 2017.12.06. 23:56 De ha megmondjátok mi volt az életmegváltó 2017-es anime, akkor letöltöm, míg van internetem. Köszi :D
Életmegváltó idén nem volt. :vigyor: De nálam úgy fest, hogy a Rakugo második évada vitte az évet (oks, talán ezt jelölöm is a "posztra"^^, ajánlom nyilván az elsőjével együtt, ha még nem láttad), utána jön az ACCA és a Tsuki ga Kirei, és csak ezek után a Made in Abyss. Hozzájuk csapnám még szórakoztató élményként a Hitorijime My Hero BL-t, valamint a Hoozuki és Owarimonogatari folytatásokat, ha érdekelt vagy bennük. Volt még pár cukiság vagy a Kizu3 és a Blame film.

Fate-ből pedig csak a Zerót ajánlom. xd
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ayla írta: 2017.12.06. 23:56 Avatar, The Last Airbender [/b]kivégezve. Még mindig nem tudom szabad-e animének nevezni, my childhood is ruined.
Jelenleg a Korra elején tartok.

Az illető topikot végigpörgettem, pár szpojlert el is kaptam, úgyhogy majd ha befejeztem, akkor oda megy a reag.
Sajnálom, hogy nem jött be a sorozat. Bár mondjuk kevesen vannak akik az ATLA után belevágnak a LOK-ba, úgy hogy az előzmény sorozat nem jött be. Szóval ezért jár a tisztelet.

Amúgy meg miért ne járna az anime megszólítás ennek az univerzunak? Szerintem simán jár neki.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

*kifúj*

Elég sok mindent sikerült befejeznem az utóbbi időben, aminek leginkább az volt az oka, hogy kábé szerdától a nulla felé fog konvergálni mindennemű szabadidőm, úgyhogy az sem biztos, hogy ezekről fogok tudni írni, pedig szeretnék. Szeretném kifejteni, hogy miért egy rakás szar a Genius Party antológia, vagy a két részes Alita OVA miért gigantikus időpocsékolás. Aztán a 2015-ös Lupin III-at sem ártana kicsit méltatni, illetve körülírni, miért egy látványosan erőltetett, "bal kézzel jobb fül vakarás a fej fölött"-féle gyászmenet a Wolf's Rain sorozat, és hogy a négy epizódnyi OVA-ja miért sokkal több és jobb.

Szóval bizonytalan, de egy dolog bizonyos: Bár nem anime, de a Gunnm (a.k.a Alita) mangáról biztos vések ide valami hosszabbat is. Méghozzá pozitívat. (Surci, markánsan kompenzáltál most a Gundam Seed okozta rémálmok után ezzel a cuccal.)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ayla írta: 2017.12.06. 23:56De ha megmondjátok mi volt az életmegváltó 2017-es anime, akkor letöltöm, míg van internetem. Köszi :D
Made in Abyss mindenképpen, illetve a Mahoutsukai no Yome. Utóbbi mondjuk két szezonos lesz, átnyúlik jövőre is, de érdemes nézni. Alice to Zouroku szintén megérhet egy próbát, tényleg nem mindennapi, hogy az egyik főszereplő nagypapa. :)
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Ayla írta: 2017.12.06. 23:56 Overall: pótolgatok. Hogy aktuálisan futó animét mikor nézek, nem tudom. De ha megmondjátok mi volt az életmegváltó 2017-es anime, akkor letöltöm, míg van internetem. Köszi :D
Szigorúan szubjektíve persze, de a Gabriel Dropout/Konosuba S2/Warau Salesman NEW/Mahoujin Guru Guru/Shoujo Shuumatsu Ryouku ötös megérhet egy próbát, mégha egyikük sem mondható túlzottan komolynak az utolsó kivételével, és még az sem egy grimdark valami.
Kép Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2017.12.18. 19:49 Szóval bizonytalan, de egy dolog bizonyos: Bár nem anime, de a Gunnm (a.k.a Alita) mangáról biztos vések ide valami hosszabbat is. Méghozzá pozitívat. (Surci, markánsan kompenzáltál most a Gundam Seed okozta rémálmok után ezzel a cuccal.)
Ennek örülök, mivel félig-meddig lutri volt részemről a dolog, lévén tudom hogy viszonyulsz a SEINEN cuccok ezen ágához, de reméltem hogy a világ be fog rántani. ;) Cserébe most én nyűglődöm elég masszívan ezzel az Ariával, amitől amolyan Non Non Biyori 2-t vártam, erre olyan... semmilyen eddig, meg valami rémesen lassú és fárasztó is sokszor, mintha a K-ON-t nézném, csak 52 epizódban. Majd írok róla ha a végére értem.

Junchi írta: 2017.12.18. 19:49 miért egy látványosan erőltetett, "bal kézzel jobb fül vakarás a fej fölött"-féle gyászmenet a Wolf's Rain sorozat, és hogy a négy epizódnyi OVA-ja miért sokkal több és jobb.

Fuh az a cucc egymillió sebből vérzik, bár volt nem egy értékelhető szegmense, de a legnagyobb probléma vele imho a világ, amiről semmi érdemlegeset meg nem tudunk. Anno 7-est dobtam rá overall, ennek nagy része az utolsó 4 ep (az OVA) erényeinek köszönhető, de azóta egyet levontam tőle, túl sok minden van ami felett nem tudok szemet hunyni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci írta: 2017.12.19. 08:09 mintha a K-ON-t nézném
Ez de találó! Mivel nálam ugyanúgy tetszett mindkettőből az első évad: kellemesen közepesen. Szóval később sem lesz érdekesebb/hatásosabb/tartalmasabb/változatosabb? :?
Surci írta: 2017.12.19. 08:09 Anno 7-est dobtam rá overall, ennek nagy része az utolsó 4 ep (az OVA) erényeinek köszönhető
LOL alig emlékszem már erre, de a zárás nekem is jobban tetszett, így szumma az egész nálam 8-as lett. De valószínű, már nem így látnám/külön választanám. Bár ilyen ParaKiss élmények után már kitudja.XD
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta: 2017.12.20. 00:15 Ez de találó! Mivel nálam ugyanúgy tetszett mindkettőből az első évad: kellemesen közepesen.
Jó neked, mert nekem meg szenvedés volt a Kejjon, viszont itt legalább nincs az az erőltetett-KyoAni-féle nagyoncukkerMOE fanszervíz, ami engem mindig rettentően irritál. Viszont ezenkívül meg nem sok mindent prezentált eddig a cucc, irritáló elemnek meg ott van Aira sacsó, akinek a képernyőn való tartózkodásakor (értsd: permanensen) görcsösen szorongatom kezemben a kisbaltát -__- . De úgy overall az a bajom vele mint a Kéonnal meg a hasonlókkal: nem a SoL, hanem hogy marhára infantilisnek érzem, főleg a lánykák kora és élethelyzete miatt (ők itt 15-16 évesek és dolgoznak), ellenben a Non Non Biyorival, ahol viszont tényleg gyerkőcök voltak a szereplők, ráadásul ez utóbbi vicces volt, az Aria meg nem, szal még csak kompenzálni se nagyon tudnak...

Juteszembe belelestem a Working-be is, na ott már jön ez a "remek" erőltetett aranyoskodás -__- , majdmeglássuk mennyire ellensúlyozzák a poénok.
Catrin írta: 2017.12.20. 00:15 Szóval később sem lesz érdekesebb/hatásosabb/tartalmasabb/változatosabb?
Hát nekem nem tűnik annak így 16 részt letolva a 2. évadból. Juncs mint fan/szakértő biztos másképp érzi, nekem ugyanolyan eddig.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Ezek után én is fontolóra veszem, hogy az Aria leghamarabb is csak a világvége előtt kerülhet szóba. A káont csak annyira utáltam, hogy 2 pontnál jobbat egyik eleme se kapott a franchise-nak, és az ilyen iyashikei cuccokból kizárólag a Biyori jött be és az Aiura! tudott a végére jól esni (amihez mondjuk hozzá tett, hogy csak 5 perces volt).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Surci írta: 2017.12.20. 09:06 Jó neked, mert nekem meg szenvedés volt a Kejjon, viszont itt legalább nincs az az erőltetett-KyoAni-féle nagyoncukkerMOE fanszervíz, ami engem mindig rettentően irritál. Viszont ezenkívül meg nem sok mindent prezentált eddig a cucc, irritáló elemnek meg ott van Aira sacsó, akinek a képernyőn való tartózkodásakor (értsd: permanensen) görcsösen szorongatom kezemben a kisbaltát -__- .
Shachou-t nem bántjuk, ő szent és sérthetetlen

Egyébként a véleményed egy az egyben tükrözi azt, hogy miért is tartom rétegcuccnak az Aria-t annak ellenére, hogy az iyashikei egyik nagyasszonyaként van számon tartva, mert úgy ahogy van elvont az egész. Nem olyan értelemben mint az FLCL vagy bármelyik WTF vígjáték, hanem azért, mert azon se lepődnék meg, ha a franchise elkövetője egy zen kolostorból szabadult volna, ugyanis a maga nemében egy kissé idealizált világ- és emberképpel bír az egész úgy általánosságban, amihez ofkorsz hozzátartozik a lassabb, mélázóbb tempó is, ami különösen az Origination-t figyelembe véve a hasznára válik Aria-nak. Azt nem fogom mondani, hogy az Origination fogja majd lerobbantani a zoknidat mert a stílusa radikálisan nem fog eltérni a korábbi szezonoktól, de jóval szereplőközpontúbb lesz mint a korábbi évadok voltak, annál is inkább, mert a Natural-t tartom a leggyengébb láncszemnek a franchise-ban: abban is vannak jó részek, de pont a hossza miatt ütközik ki az hogy nem mindegyik sztori jó, és nálam is volt olyan, hogy szenvedések közepette tudtam csak egy részt befejezni, mert olyan szinten nem volt meg benne a spiritusz ami az Aria-t azzá teszi ami, tényleg vontatottá és unalmassá téve így az epizódot.

Mindezek ellenére nem lep meg, hogy az NNB jobban tetszett, nekem is az jött be jobban a kettő közül a gyerkőc központúság és az ebből fakadó direktségi faktor miatt (annyira, hogy a Repeat fehér holló módon kapott 10/10-et tőlem), de azt továbbra is gondolom, hogy az Aria megérdemli a maga kis tiszteletét a hozzáállása miatt, mert tényleg átjön az hogy Amano, az ötletgazda tényleg elvontabb, nyugisabb ember lehet a való életben, vagy legalábbis szereti a lassabb, a hatás érdekében elvontabb (majdnem "hippisebb"-et írtam) és idealizáltabb ábrázolásmódot a történetekben.
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Amit Dodgers írt.

Szal jah, az Aria erősen rétegcucc, és nem csak úgy az animék egészére nézve, hanem a SoL műfaján belül is (ami az iyashikei). Ezért sem szoktam nagyon ajánlgatni, mert ha valakit nem kap el már a legelején a hangulata, ez az idealista-szentimentalista, de amúgy nagyon is szerethető életérzése és a karakterei, akkor utána semmi más nem vár rá, mint egy 52 epizódos szenvedés-fesztivál.

A K-Onhoz meg speciel pont nem hasonlítanám, már csak azért sem, mert két teljesen más felfogást képvisel a kettő, ráadásul az egyiket iskolás lányoknak írták (ezért is mentes az Aria az otaku-panderingtől és társaitól), míg a másikat szigorúan otakuknak.

Egyébként meg az én általam elképzelt leosztása a három sorozatnak valami olyasmi, amit az Originationös ismertetőmben is írtam: Az Animation az, ami a felvezetés, a slice-of-life-kodás, kicsit kapunk a karakterekből, a világból, de a hangsúly még az előbbin van. A Natural aztán tovább megy, még többet ad mindenből, de leginkább Aqua csodáiból és világából (bár a Cait Sith epizódokat - a Galactic Railroadost leszámítva - nem szeretem), az Orig pedig kompromisszumot köt azzal, hogy a világot most már ismerjük, jöhet az undine szakma és vele a nagyobb karakter-központúság. Szerintem eszményi leosztás, a rendezőnek jó érzéke volt hozzá.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Leara »

Junchi írta: 2017.12.18. 19:49 illetve körülírni, miért egy látványosan erőltetett, "bal kézzel jobb fül vakarás a fej fölött"-féle gyászmenet a Wolf's Rain sorozat, és hogy a négy epizódnyi OVA-ja miért sokkal több és jobb.
Ú, Wolf's rain :D. Nekem szép emlékeim vannak a sorozatról, benne volt kb. az első 5 letöltött animémben :D. Ráadásul pont akkoriban regisztráltam még az A+ fórumára, és nem akartam a 3000. Kagome/Sakura/akármi lenni, viszont nem is volt semmilyen bejáratott netes nevem, szóval... ja, Junchinak biztos feltűnt, hogy volt benne egy Leara, akik régebben látták, azoknak valószínűleg nem rémlik már, hisz csak egy mellékszereplő volt XD. Aztán ez a felhasználónév annyira megtetszett, hogy végül mindenhol Leara lettem/maradtam :D. Nem tudom, hogy ha ma újráznám, milyen benyomásaim lennének a sztoriról, viszont voltak benne olyan jelenetek, amik a mai napig is emlékezetesek számomra, ráadásul időről-időre előszedem a zenéit is, főleg ezt a gyönyörűséget.
Amúgy nekem úgy rémlik, hogy az utolsó 4 résszel nem lett időben kész a stúdió és azok lettek végül az OVA-k... kár érte, mert a helyére bekerült négy (ha jól emlékszem recap?) rész eléggé belerondított a sorozatba.

Ariához meg... hú, szerintem én azt nagyon jókor néztem. Tipikusan az a sorozat számomra, amihez ha épp nem lett volna hangulatom, halál unalmasnak tartottam volna. De jókor néztem és az Origination elég nagy kedvencem lett. Ezzel ellentétben bennem pl. a Biyori nem hagyott különösebben mély nyomot, de simán lehet, hogy rosszkor néztem^^".
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Panda Kopanda (Panda! Go Panda!): Ez egy két részes mozi(?) amit Isao Takahata rendezett és Hayao Miyazaki is vastagon dolgozott benne. A történet szerint Harisnyás Pipi Mimiko felteszi a vonatra a nagymamáját (aki olyan, mint Szilveszter és Csőrikéből a Nagyi). És ezzel az alsós Mimiko megkezdi az önálló életét (és még a tinédzser egyedül élőkre fanyalgunk mostanság). Mimikohoz csatlakozik egy panda papa és a kis bocsa. A kislánynak nem kell ennél több a nagy pandát kinevezi papának és innentől kezdve egyűt élnek. Mimiko suliba jár a panda apuka meg állást kap a helyi állatkertbe, így reggel elmegy dolgozni este meg vissza. Gondolom és mindenki azt hiszi, hogy jön a történet, de nem jön mert ennyike volt. Ja nem a II. részben a közelbe érkezik egy cirkusz és abból mentik ki az állatokat Mimikoék valamint nagy árvíz van. De visszatérve a cirkuszi állatmentésre nem kell itt valami szörnyű állatkínzásokra gondolni, csak annyi van, hogy rácsok mögött élnek az állatok. Ez egy rém gyenge film volt.
Amit még kiakartam emelni, hogy Mimiko unos-untalan kézen áll ebből pedig következik, hogy a bugyingója mindig kilátszik.
Továbbá volt két érdekes jelenet. AZ egyik amikor Mimiko első alkalommal készített obentot az állat apukájának, hogy az majd milyen jó lesz neki a munkahelyen. De panda bambán nézett rá, hogy mégis milyen munkáról beszél a lány? Mimiko meg rögtön levágta a szitut és azzal vágta ki magát, hogy áhh ma neki sincs sulija, így hát a papának sem kell mennie dolgozni.
A másik számomra érdekes jelent, hogy az „apuka” a kályha mellett aludt el mindig egy hatalmas nagy fotelben, közben a „lányának” egy széken kellett leckét írnia. Szóval egy japán gyereknek így kell viselkednie? Nem észre venni, hogy a szülő munkanélküli, és rossz körülmények közt leckét írni, csakhogy a papa kényelmesen tudjon heverészni?
Amúgy csak nekem ugrott be, hogy Mimiko és May hasonlít egymásra?

Senya Ichiya Monogatari: Tezuka rendezte és megpróbálta a jelentősebb/ismertebb 1001 éjszaka meséit egyetlen 128 perces filmmé összegyúrni. Jelentem nem sikerült a próbálkozása, de legalább volt egy-két igazán leleményes animációs megoldása.

Cleopatra: Szintén Tezuka alkotás és jobb is mint az előző 1001 éjszaka. A történet szerint a jövőben a Földi egységes erők szembe kerülnek egy másik bolygóval, akik védekezését a Kleopátra hadműveletet hajtják végre. A Földi parancsnokság úgy dönt, hogy három tisztjüket visszaküldik Kleopátra udvarába és derítsék ki, hogy mi lehet az a Kleopátra terv. De mivel testet továbbra sem tudnak átküldeni így csak az elméjüket küldik vissza egy-egy emberbe. A terv sikerül, így nyomon követhetjük, hogy lett Kleopátra Egyiptom fáraója és milyen viszonyt ápolt a Római erős emberekkel. Jelzem ez nem egy korhű film sokkal inkább a poénokon van a hangsúly. Személyes kedvencem, hogy az egyik karakter megkérdezi: „Ki ment meg engemet?” erre Tezuka bevágja Astro Boy-t. Szórakoztató alkotás, aki bírja a retro alkotásokat azoknak mindenképpen ajánlom, hogy tegyenek vele egy próbát.

Kanashimi no Belladonna: Nem tagadom ez a film egy erősen megosztó alkotás. No nem azért mert olyan provokatív lenne, vagy mert olyan durva jelentekben tobzódna (bár van benne erőszak). A történet rém egyszerű. Egy fiatal pár egymásba szeret és egymáséi lesznek, de a házaságkötésért járó adót nem tudják kifizetni, a királynak. Ezért a lányt megbecstelenítik, a szerelme pedig nem tudd vele együtt érezni. Jeanne (a lány) végezetül az Ördöggel paktál le. Széll malom harca pedig örökön-örökké tart. Minél lejjebb kerül az Ördög mindig megjelenik és mindig teljesíti a nő vágyát. A nő pedig mindig fizet neki ezért a testével és persze minél magasabbra jut mindig nagyobbat tudd zuhanni.
Az alkotásnak nem is a történetével van probléma, hanem sokkal inkább a művészi megjelenésével. Az animációja nagyon egyedi, az egész, mint valami álomkép lenne, ami hol láz, hol rém, hol pedig vágy álmot sodorna a néző szeme elé.
Viszont a nyitó zenéjét mindenkinek tudom a figyelmét ajánlani.

Lupin 2. széria 1-5részek
1. rész: A csapat összeszedése, Jingen Sydney-ből, Geoman Hong Kongból, Fujiko pedig Hawaii-ról érkezik meg Portugáliába, ahol egy luxus tengerjáróra szállnak több ezer másik utassal egyetembe. Lupin is megérkezik ejtőernyővel. A hajón megtudják, hogy nem Lupin hívta össze a csapatot ahogy a többiek tudták meg a levéből. Minden esetre az ott tartózkodásuk alatt egyesek megpróbálják le orgyilkolni őket. Sikertelenül. Végül kiderül, hogy még az első sorozat első részében volt egy tag, aki nagyon megégett és ő akar bosszút állni a csapaton. De mivel a fazon teste teljesen fém így nyugodtan szembe néz az ellenségeivel, sőt még fegyvereket és azokat is faljánál a küzdelemre. Persze Lupin csapata győz, de az egészben a LOL, hogy a fémfaszi benyögi, hogy akkor az egész hajót csak azért építette, hogy azt el süllyessze Lupinékkel együtt. A terve kudarcot vallott.
2. rész: Ellopták a Rio-i Jézus szobrot. Pont.
3. rész: Lochnessi szörnyet keresik és meg is találják, mert a szörny előjött (tessék figyelni): Fujiko énekére.
4. rész: Olaszországban járunk és egy örült tudós azzal fenyegeti meg az olasz kormányt, hogy ha nem kap nagyon sok lírát földrengésekkel pusztítja el az országot. Lupin és csapata ezt sikeresen megelőzi, bár a pénzhez nem jutnak hozzá.
5. rész: Svájcban, aranyat rabolnak a jó madarak, amit aztán felolvasztanak és kis furgon méretűre öntenek ki. De az egész terv mögött a svájci bankár áll, így Zenigata öt tartoztatja le.
Haladok tovább a csapat történeteivel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára iskariotes 2022.01.06. 14:12-kor.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Leara írta: 2017.12.20. 20:43 Junchinak biztos feltűnt, hogy volt benne egy Leara, akik régebben látták, azoknak valószínűleg nem rémlik már, hisz csak egy mellékszereplő volt XD. Aztán ez a felhasználónév annyira megtetszett, hogy végül mindenhol Leara lettem/maradtam :D
Yeah, bár igaz, csak egyetlen epizód erejéig tűnt föl, de legalább most már tudom, honnan a nicked. :3

Egyébként meg az volt a legnagyobb gond ezzel a sorozattal, hogy túlságosan mindent egy lapra tett fel, az igazán érdekes és tényleg elgondolkodtató szegmense, azaz a saját szájízére írt alternatív teremtéstörténet, ami lényegében pont az utolsó négy OVA rész. Addig viszont egy erőteljes túlélőjáték a teátrális jeleneteivel, a kínos párbeszédeivel és szövegekkel (ivós játékra mondjuk kiválóan alkalmas, valahányszor elhangzik a "rakuen" szó), a rémes karaktereivel (Kiba volt a "legjobb" - kábé semmit nem csinált az egész cuccban, csak durcisan nézett ki a fejéből, meg valahogy mindig az volt, amit ő akart, a többiek meg csak csaholtak utána), a folyamatos bishi wangsttal és a lomha tempójával.
iskariotes írta: 2017.12.20. 21:07 Kanashimi no Belladonna:
Az OST-je tényleg baromi jó, kár, hogy egy ilyen filmre lett elhasználva.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Jelenleg a D. Gray-man és az Aishiteru ze Baby végén tartok. Mindkettőt nagyon szeretem, sőt, imádom! A D. Gray-man jó FMA-pótlék, bár nem múlja felül. De Allen sokban hasonlít Edre. :)
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Shijin no Shougai: Ez egy rövid (20 perces) kis történet. A lényeg, hogy egy fiatal ember rádöbben arra, hogy ő költő. A történet azokat a lelki és fizikális eseményeket meséli el, ami a végső lökést adják meg neki ehhez a felismeréshez. A film egyébként nagyon szűk szín és hang világgal rendelkezik. Aki szereti az átlagtól elütő grafikát és a lassabb történeteket azoknak tudom ajánlani.

Doujouji: Szintén egy rövid film és ahogyan a fent itt is és ezt is Kihachiro Kawamoto alkotta meg. A nagy különbség a két mű közt, hogy ez egy bábfilm. Sokkal színesebb, akciódúsabb történet, mint az előző. A történet egyébként egy régi japán történetet mesél el. Most így az jutott az eszembe, hogy mikor jött ki utoljára egy rendes bábos anime?

A kis hableány (Andersen Douwa: Ningyo Hime): A filmnek az a nagy előnye, hogy magyarul is megjelent, tehát lehet élvezni szinkronosan. A történet ismertetésétől most eltekintek. Semmi fajta botrányos vagy varázslatos megoldást nem tudok megemlíteni. A magyar szinkronban pedig tudtak egy két nagy nevet beszerezni. Nagy boldogságomra Pálos Zsuzsa is közreműködött mint Ficánka.

Vadhattyúk (Sekai Meisaku Douwa: Hakuchou no Ouji): A Toei A világ legszebb tündérmeséi című sorozatában készítette el. A kornak megfelelő grafika és történet. Semmi extra. Ha valaki magyarul akarja megnézni megteheti és olyan színészeket hallgathat mint: Hegedüs D. Géza, a Kossuth díjas: Hűvösvölgyi Ildikó a betét dalokat meg Harangozó Teri énekli. Aki meg japánul szeretné végig élvezni a mozit azok többek közt Eiko Masuyama-t (Fujiko Mine) Toru Furuya-t (Tuxedo Mask, Yamcha) és Akira Kamiya-t (DC: Mouri Kogorou) hallgathatja.

Lupin III, 2. sorozat
6. rész, Egyiptom: Lupin kitalálja, hogy ellopja a Tutanhamon halotti arcmaszkját. Jingen és Geoman nem tartanak ki a vezér mellett mondván átok van rajta. Minden esetre Fujiko társul Lupin mellé így ellopják a szobrot. Ezek után L-t megszállja a fáraó szelleme ami kisebb bonyodalmakhoz vezet. Zenigata pedig Izraelből akart volna Egyiptomba eljutni. De közölték vele, hogy Izraelből nem indulnak repülök arab országokba, amikor rendőrünk tovább erősködik akkor a Japán Vörös Hadsereg tagjának nézik és lecsukják.
7. rész, Velence: Lupin egy viadukton lezuhanó vonatból kiugrat egy lóval és szerencsésen földet ér. Ezt most így hagyom. Ja igen Fujikonak szőke haja és kék szeme volt itt.
8. rész, New York: A rész címe Ukiyo-e Blues. A lényeg az, hogy ellopnak egy nagyon értékes ukiy-e festményt. Ami kiemelendő, hogy Fujiko haja most vörös, göndör volt.
9. rész Párizs-London: Párizsban elfogják Lupint és Fujikot. Arra akarják rákényszeríteni L-t, hogy lopjon el egy aktát a Scotlandyard-tól. Ha ezt nem teszi meg megölik Mine-t, de ha megakarna szökni akkor a derekára rögzített öv fog felrobbanni. Ellopták a papírt és a gonoszt is megbüntették.
10.rész, Monaco-Makaó: A fiúk most a Monacoi F1-es versenyen vesznek részt. A sorozat úgy ünnepelte, mint az első japán Forma 1-es pilóta. De, mint tudjuk az valójában Fusida Hirosi volt. Gondolom a lelkesedés annak volt köszönhető, hogy az F1 először 1976-ban látogatott a szigetországba. Minden esetre a lényeg annyi lett volna, hogy Lupin akit mindenki esélytelenek tart megtudja nyerni a futamot köszönhetően az új autójának. De a maffia tudott a dologról így ők nyerhettek volna egy rakás pénzt. Lupin, bár könnyen nyerhetett volna inkább ellopta a pénzt és a versenyből kihajtva elmenekült. A bagázs Makaóban pihent le, Lupin pókerezik, Jingen rulettezik míg Geoman imád félkarúzni. Amit még érdemes megjegyezni, hogy Lupin egy Tyrrell P34-sel versenyzett, aminek az a különlegessége, hogy hat kereke volt. Illetve még feltűnt Grace Kelly is a részben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára iskariotes 2022.01.06. 14:11-kor.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

iskariotes írta: 2018.01.05. 13:34


Vadhattyúk (Sekai Meisaku Douwa: Hakuchou no Ouji): A Toei A világ legszebb tündérmeséi című sorozatában készítette el. A kornak megfelelő grafika és történet. Semmi extra. Ha valaki magyarul akarja megnézni megteheti és olyan színészeket hallgathat mint: Hegedüs D. Géza, a Kossuth díjas: Hűvösvölgyi Ildikó a betét dalokat meg Harangozó Teri énekli. Aki meg japánul szeretné végig élvezni a mozit azok többek közt Eiko Masuyama-t (Fujiko Mine) Toru Furuya-t (Tuxedo Mask, Yamcha) és Akira Kamiya-t (DC: Mouri Kogorou) hallgathatja.
Ezt a filmet anno rongyosra néztük VHS-en. Anyumat kiakasztotta Százszorszép magyar hangja, mert valljuk be, felnőtt fejjel tényleg irritáló az a visítás, amit néha levág. ::hehe::
Viszont gyönyörű film, azt meg kell hagyni, a grafika ugyan régi, de a történeten nem sokat változtattak. Maximum hogy tizenkét hattyú helyett csak hat van.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Ga-Rei: Zero

Először is köszönöm az ajánlást, Surci, egészen jó animét nézettél velem.
A kezdés elég unalmas volt. A világot ugyan kellően bemutatta, de a felvonultatott szereplők untattak, így nem hatott meg, amikor az első epizód végén búcsút vettünk tőlük. Az új szereplőgárda már érdekesebbnek bizonyult, de csak az 5. részben kezdett el igazán lekötni a sorozat (nekem Yomi és Nori-chan románcszerűsége jobban bejött, mint a majdnemyuri fürdőzés meg a Pocky-csók ¯\_(ツ)_/¯). A történet is ezután kezdett izgalmasabbá válni a rokonok hataloméhségével, ami végül Yomi bukásához vezetett. Tetszett, hogy kicsit más szemszögből követhettük végig a második részből már ismert eseményeket, ugyanakkor nem tudtam közben kiverni a fejemből a gondolatot, hogy a készítők mennyit spórolhattak ezzel az ügyes húzással. xD A végső harc és a befejezés nem szolgált nagy meglepetéssel, más lezárást el sem tudtam volna képzelni (mondhatnám kiszámíthatónak is, de az elkerülhetetlen jobban hangzik).
A karakterek közül senki nem lesz kedvenc, de akadtak érdekes figurák, például a magamutogató fegyverkovács elég... furcsa volt. A főnökasszony harci kerekesszékénél is ráncoltam picit a szemöldökömet.
A Berserkkel mutatott hasonlóságról: a két főszereplő kapcsolata szoros, már-már szerelembe hajlik át, de ez egy csapásra megváltozik, amikor egyikük némává és mozgásképtelenné válik, és inkább átadja magát a gyűlöletnek, mint hogy nyomorékként éljen tovább. A Yomi-Griffith párhuzam adja magát, bár míg Yomit sajnálom (összeomlott az élete a nagybátyja és az unokatestvére miatt, így azért érthető, hogy nem könyörült meg a már amúgy is menthetetlen Meien; Nori-chan cserbenhagyta, erre még Kagura is rádobott egy jó nagy lapáttal a bűntudatára), addig Griffith alaposan kiérdemelte a sorsát. Pont emiatt remélem, hogy ha a Berserk végén kapunk egy monumentális Guts vs Griffith csatát, akkor annak a kimenetele inkább a Devilman: Crybaby végéhez hasonlít majd, mint ehhez (bocs Guts).
Az anime idén 10 éves, nem várható el tőle a kifogástalan CGI, de ettől még kifolytak a szemeim az az egy-két szörnyű szörny miatt. Ezt leszámítva a képi megvalósítás rendben volt, a zenékkel és a hangokkal is nagyjából elégedett vagyok. Gondolkoztam, hogy egy erős 7-est vagy egy gyengébb 8-ast adjak a sorozatra, de végül az előbbinél maradtam. Tudom, hogy egy előzménysorozatról van szó, nem varrhattak el minden szálat, de például a fehér hajú fiúval semmit sem kezdtek.

Szerk.: Továbbra is várom a bátor jelentkezőket, akik cserélnének velem. Az én ajánlatom még mindig a Houseki no Kuni. :D
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Binan Koukou Chikyuboueibu Love!

Igen, nem tudom, hogy mi vett rá, hogy elkezdjem, de nem bántam meg. Ennyit évek óta nem röhögtem animén, mint most. Le sem tagadja, hogy Sailor Moon paródia bishikkel, mert vannak benne elszólások, nem is kevés. Plusz a srácok simán megfeleltethetőek a Senshi egy-egy tagjának. Az ellenség meg a Shitennou mínusz egy fő, mert csak hárman vannak. És Vombat-san! Én is ölelgetném, meg Zundar-samát is, annak ellenére, hogy ő szúr. De mindketten édesek, cukik és állatkák! ::hehe::

Az egész anime agyament, de persze a sok bohóckodás, kiszólás mellett, a felszín alatt elég komolyan foglalkozik a mai társadalmi problémákkal. Úgy is mint, kirekesztettség, meg nem értettség, magány, bántalmazás, stb.
Nagyjából a felénél tartok, és a tömény cukiság, meg sokszor tényleg agyatlan humor mellett két résznél nem tudok többet napi szinten megnézni. Hogy mit szívhatott a mangaka (mert az alapja ennek is manga), nem tudom, de kérek belőle! ::hehe:: ::japtoun::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Godzilla 1.film

Látványos és szórakoztató sci-fi AKCIÓfilm, és ezzel össze is foglaltam az első részt.
A teljes játékidő a küldetés végrehajtásáról szól, a karakterekről itt még nem tudunk meg semmit azon túl hogy mindenki az életét adná a cél érdekében, és már érződik valami bolygóközi/vallási összeesküvés a háttérben, amit talán majd a folytatások jobban kifejtenek.

7/10
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Androsama írta: 2018.01.18. 09:53 Binan Koukou Chikyuboueibu Love!
Hogy mit szívhatott a mangaka (mert az alapja ennek is manga), nem tudom, de kérek belőle! ::hehe:: ::japtoun::
A rendező xD Ez anime original sorozat, a mangák, Light Novelek és játékok nem a főszálat dolgozzák fel, azok csak kiegészítik azt. A mangák közül az egyik ráadásul teljes egészében a Diáktanáccsal foglalkozott, nem is a Védelmező klub tagjaival.

Takamatsu Shinji találta ki az egészet még az Ixion Saga DT készítése folyamán, és úgy szedegette össze a projekt fő arcait az évek során.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Ó, értem! Akkor is kíváncsi vagyok, mit szedhetett ennyi agymenéshez. Nekem is kell belőle ::japtoun:: ::hehe:: !
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Válasz küldése