Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Houseki no Kuni

Meglehetősen nehéz véleményt formálnom erről, lévén pont ott lett vége, ahol a történések beindulni látszanak (avagy miért igyekszem kerülni a futó CUCCokból készülő adaptációkat), de pár mondat a benyomásaimról, amik összességében pozitívak:

- Full-CG: valahogy sokkal jobban tolerálom, amikor egy sorozat teljes egészében CG-vel készül, mint amikor "elvileg" rajzolt, de minden második jelenet, az akciók, a háttérkarakterek stb... CG-rásegítéssel vannak képernyőre dobálva, jó rondán elütve a rajzolt hátterektől. Ahogy anno a Sidoniába is belerázódtam 2-3 rész után, így itt sem okozott nehézséget megszokni a dolgot.

-Koncepció: tetszetős. Posztapokaliptikus setting intelligens ÁSVÁNYOKKAL - akik persze androgün humanoid formát öltenek, így lehetnek bishik és bishoujok is, ki minek nézi őket, de ha eltévesztenéd az se baj, elvégre egy darab kő az összes :D Kár hogy sík hülye vagyok kémiából, így nem tudom melyiküket mennyire formálták meg "élethűen", már reakcióképesség és egyéb tulajdonságok szempontjából, bár az aranyról elmondható hogy nem áll távol a valóságtól amit Phos vele leművelt. A világról egyenlőre nem tudunk túl sokat (pontosabban semmit), az még a jövő zenéje, egyenlőre karakterépítettünk.

-Szereplők: Phosphophillite (LOL) kezdetben hozza a genki naivát, de a téli álom alatt tapasztaltak után egyre inkább magába merül, és be kell valljam, SOKKAL jobban tetszik ez az egszisztencia-és genezis-kutató, töprengő énje. Kicsit Alitára emlékeztet, különösen hogy úgy lesz egyre visszafogottabb ahogy nő az ereje. A sorozat eléggé rá fókuszál, mellette Cinna lesz még itt kulcskari, de tőle angsten kívül mást nem láttunk (12 ep után kicsit uncsi már, de remélem valamit kezdeni fognak vele), illetve a Szenszej mint a Hold-rejtély záloga, de ez is kérdőjel még. Ez az évad Phos fejlődésére koncentrált, ennek imho szépen eleget is tett. A doki, Dia és Bolt a jelentősebb mellékszereplők, meglátjuk mit kezdenek velük a későbbiekben.

Tényleg annyira érezni hogy felvezető ez az egész, hogy különösebb kritikát nem is nagyon akarok megfogalmazni, mert ebből a CUCCból még akármi is lehet, ShinSekai Yori 2, Sidonia 2, Wasted Potential 46673... Persze van amit hanyagolhattak volna, pl. a nyávogós-nemvicces SOL-jeleneteket, seggkitolós fanszervízt, vagy a holdlakók hindu dizájnját - bár nyilván nem véletlen, ahogy az sem, ahogy Sensei kinéz. Viszont összességében amit eddig láttam az tetszett (főleg mióta Phos magába szállt, még a hangja is jobban bejön), a kristály-téma eredeti, meg úgy overall érdekel az egész csak túúl sok a kérdőjel, és meg kell várnom hozzá a többit. Ezért ez most egy

erősebb 6/10,

és attól függően hogy merre halad a dolog, simán mehet ez még feljebb is, az ilyen "egy sztori 2-3 évadra bontva"-cuccokat sokszor egybe pontozom. Örülök hogy felhívtad rá a figyelmem annarancs, mert a radaromról abszolút lemaradt, és várjuk mi sül majd ki ebből.

Ps.: Örülök hogy bejött a G-R:Z, igyekszem terjeszteni az igét :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Jó volt veled üzletelni, szívesen cserélek veled máskor is. :D
Annyira ezen a ponton indul be a Houseki no Kuni cselekménye, hogy az anime lezárásához módosítani is kellett picit (egy esetleges folytatást érdemben nem befolyásoló mértékben) a dolgokat. Érdemes lehet belenézni a mangába, ha érdekesnek találtad a történetet, mert Phos fejlődése még csak most indul be igazán, és a világról is egyre több fontos információ derül ki.
Őszintén szólva féltem, hogy nem fog tetszeni a sorozat, ezért most nagyon örülök, és továbbra is várom a cserére jelentkezőket. :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

annarancs írta: 2018.01.17. 20:32 Ga-Rei: Zero
Kevés olyan animével találkoztam eddig, ahol egyetlen szereplő személye és jelenléte ennyire meghatározzon egy egész dramaturgiát, sőt sorozatot, de a Ga-Rei: Zero nálam mindenképp egy ilyen élmény volt, és nézzem újra akárhányszor, mindig meglesz saját magammal az a közös nevező, hogy (szerénységes véleményezésem szerint) Yomi az egyik legjobb női anime karakter ever. Voltak és vannak is benne más faktorok, más fontosabb mozzanatok, de nekem ez a sorozat mindig róla fog szólni, amihez körítésnek ugyan megfelelő Kagura, az apák, Mei, a Nabuuk, meg a többiek, de a végcél szempontjából aligha számítanak.

A Berserkkel való jótékony párhuzamot én is mindig kiszoktam hangsúlyozni - annyira adja magát, hogy ezt szőnyeg alá söpörni nem is lehetne, a Griffith - Yomi pedig remek táptalaj arra, hogy lássuk, hogyan valósulna meg egy hasonló szituáció, ámbár egy (illetve: két) női főhős tolmácsolásában, és mivel úgyis téma volt mostanság a nők egyértelműbb emocionális intelligenciája, ezért is lehet alkalmas lényegesen másabb oldalról megmutatni ugyanazt a griffith-i felemelkedést, tündöklést, majd a véres, porba taposva érzését keltő bukást, amit ez a sorozat és ez a karakter prezentál.
Ilyen szempontból (is) nagyon erős sorozat a Ga-Rei: Zero, mert elég neki uszkve 12 epizód ahhoz, hogy sikeresen felvázoljon egy ilyen kaliberű és ívű karaktertorzulást, amikor is minden egyes apró rezdülésnek és döntésnek jelentősége és következménye van. Mikor a legrejtettebb gondolatok és érzések nem feltétlenül maradnak olyan rejtettek, mikor bizony lehullik az a tudatalatti álca, és megmutatkozik, ki is van valójában mögötte, és hogy mire is képes, ha már nem tudja saját magát féken tartani, mert elvesztett gyakorlatilag mindent, amiért addig küzdött és akikben/amiben addig hitt.

Hasonló élmény volt a Gungrave is, igaz, Harry talán nem volt ennyire erős karakter, mint Griff, vagy Yomi, de ugyanez a sztori ott is kiválóan működött Harryvel és Brandonnal. (Meg valami hasonlóval próbálkozott a Nurutu is, vajmi kevés sikerrel.)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Elnézést, elég pongyolán fogalmaztam meg a véleményemet. /sigh Az tény, hogy senki nem került be a kedvenc karaktereim közé a sorozatból, de ennek ellenére nem vitatom, hogy Yomi egy jól megírt szereplő. Ha jól sejtem, az animét leginkább Kagura miatt készítették el, az ő mangabeli személyiségét akarhatták egy háttérsztorival megtámogatni, és ugyan fejlődött a karaktere, a sorozat sztárja kétség kívül Yomi. She did nothing wrong, és éppen ezért sajnálom szegényt (számomra az az egyik legtragikusabb, hogy annyira szerette Kagurát, hogy még a kő hatása alatt is először Nori-channal akarta magát megállíttatni), de a kedvenceim közé nem került be (őket sokkal sekélyesebb kritériumok szerint választom ki...).

Hmm... Gungrave csere Houseki no Kuni + mondjuk {ACCA: 13-ku Kansatsu-ka, Fune wo Amu, Natsume Yuujinchou első évad, Sakamoto desu ga?, Tsurezure Children} halmazból egyikért? (Bocs, ha már nagyon unalmas, ahogy a cserét erőltetem, de még kb. két hétig ráérek, utána örülök majd, ha egyáltalán a szezonos címekre időt tudok szakítani.)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Aria the Everything

Adós vagyok ezzel még Junchinak, csak meglehetősen gondban vagyok, hogy mivel is töltsem ki ezt a posztot... Na lássuk évadonként:

Animation: Egész kellemesen indított, megismerjük a három főszereplőt és mentoraikat. Akarinál már láttam hogy hosszútávon sok lesz nekem, ellenben a másik két lánnyal egész jól elvoltam, Alice hangja és kis heppjei - "dekkai .... desu" különösen tetszettek, Aika seiyuuja pedig Saito Chiwa, aki ezen szerepben mellőzte ugyan Homura hangszínét, de azt a rá jellemző selymes hangtónust most is ki lehetett hallani :D A senpai-ok közül egyértelműen Akira a kedvenc, Alicia már túl tökéletes. Ami azonnal feltűnt, az az igencsak vérszegény látvány és animáció, és ez végigmegy mindhárom sorozaton, amit igencsak sajnálok, mert az Avverine OVA-ban látható, hogy milyen szépen és részletgazdagon meg lehetett jeleníteni a háttereket (persze van köztük 6 év, de na). Így ha az anime tempója finoman szólva is reumás ólomlajhársebességgel csoszogott előre, az eyecandy kárpótolt volna valamelyest... Az S1 azért okés volt, lévén részről részre bővül a szereplőgárda, így újdonsággal mindig tudott szolgálni, de úgy általában is átjött az a típusú SOL-feeling, amit szívesen elnézek néha, főleg ha nincs telenyomva a Kejjonhoz hasonló moe otakucsalogató fanszervízzel. Bár túlzottan nem hatott meg, de itt még békében váltunk el.

Natural - ahol imho félrement az egész. Pontosabban számomra olyan szinten lassú és rémesen fárasztó volt, hogy soxor rendesen szenvedtem a monitor előtt, vagy ha nem, hát a szemhéjamat igyekeztem kiékelni egy-egy gyufaszállal, nehogy elaludjak közben. Huh ez a szezon, imho az egészet ki lehetett volna vágni olyan szinten nem mozdult semerre még önmagához képest sem... Talán 1 ep volt amire azt mondom hogy bejött, a kísértetes, ez legalább valamivel elütött a rózsaszín semmitmondástól. A széria leggyengébb darabja, nem is emlékszem belőle sok mindenre.

Origination: ami szerencsére karakterfronton már előremozdította a frencsájzt, mert itt végre már a lányokra, a fejlődésükre és kapcsolataikra összpontosíthattunk - csak ekkorra már olyan szinten ki volt égve az agyam hogy sokszor nem hatott meg semmi - na jó, Alice és Aika előléptetése azért emlékezetes maradt. Viszont mi ez az "Alicia férjhez megy" hülyeség? Kihez? Honnan került elő ez az ökörség? Whatever... Annak viszont ötültem hogy végül Ai is belépett a bizniszbe, bezárva ezzel a történet keretét. És Akarinak sokkal jobb a haja a legvégén :D A kedvencem viszont Akira és az ő háttere, neki kellett anno a legtöbbet küzdenie, és az ilyen kitartó és követekezetes szereplők mindig szimpatikusak (és az ő seiyuu-ja is nagyon tetszett).

Szumma mint látható, nem igazán kapott el ez a frencsájz, de túlzottan nem akarom lehúzni, simply not my cup of tea, bár még így se lett volna ezzel gondom, ha 26 résszel rövidebb. De Aria sacsó... Szavak nincsenek milyen iszonyatosan triggerelt az az izé, ráadásul végig óbégatott, egy percre nem fogta volna be... Lehet arra játszottak, hogy a gyengébb idegrendszerű nézőket már az elején elmarják vele a sorozattól, a többiek meg vannak olyan szinten megvilágosodott Zen-buddhisták, hogy ha már ezt is tolerálni tudják, a sorozat tempója már meg se kottyan nekik. Eskü +5öt kapott volna bármelyik évad, amiben valami brutális módon hazavágják :evil:

Animation: 5/10
Natural: 5(aláaláaláááá)/10
Origination: 6/10


Kevesebbet nem akarok adni mert igazából nincs benne olyasmi ami miatt le tudnám húzni, egyszerűen nem nekem való ez a frencsájz.
annarancs írta: 2018.01.18. 22:48 Őszintén szólva féltem, hogy nem fog tetszeni a sorozat, ezért most nagyon örülök
Ugyan, egész jól elvoltam vele, és az ilyen posztapokaliptikus settingekre alapvetően nyitott vagyok. A pontszáma viszont tényleg csak annak szól hogy szép meg jó és érdekes, csak EDDIG kevés (mint a Made in Abyss esetében is) és várjuk a folytatást. :D

MOD: Csereberés kommentek a Társalgóban.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2018.01.20. 18:11 Aria the Everything
Na, ezért is hangsúlyoztam már többször is, hogy ez egy olyan sorozat/műfaj, ami vagy elkapja az embert és utána nem ereszti, vagy épp ellenkezőleg: egy 52 részes szenvedés-féleség jut neki osztályrészül. Mindenesetre így is volt haszna a cserénknek, a Gunnmmal én csak jól jártam. :D

Egyébként, ha már szintén szó volt itt korábban a bájosságról, a szeretni való egyszerűségről és a megkapó hangulatról, amit úgy vallanak erre páran, hogy nem tudok értékelni, mert nekem csak a mélyebb KONTENT számít, akkor elővenném bizonyítéknak pont az Ariát, amit 868 megtekintett anime mellett vallok A legnagyobb kedvencemnek, úgyhogy ha valaki tudja ezeket a dolgokat értékelni mozgóképen, akkor az pont, hogy én vagyok. (Arról viszont már nem tehetek, hogy brutálisan kevés ilyesmi kaliberű anime-sorozat készül.)
(Egyébként meg hogy a jó életbe van az, hogy a K-Ont AA-vonatkozásban látták 3089-en(!), az Ariát meg alig 50-en? Ígérem, nem dobálózok többet a K-Onnal, ahogy a költői kérdések számát is minimalizálom legközelebb, de nah...)

Btw, Surc, ki lett belőle a kedvenc undinéd?
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Junchi írta: 2018.01.21. 11:07 (Egyébként meg hogy a jó életbe van az, hogy a K-Ont AA-vonatkozásban látták 3089-en(!), az Ariát meg alig 50-en? Ígérem, nem dobálózok többet a K-Onnal, ahogy a költői kérdések számát is minimalizálom legközelebb, de nah...)
Tudom, hogy költői kérdés volt ez a részedről amire feleslegesen is válaszolok, de szerintem marha sokat bejátszik ebbe az, hogy:

1.) Itthon szerintem te vagy az, aki a leginkább tudatja a világgal hogy egyáltalán a Föld felszínén van ez a franchise, ezt leszámítva mostanra olyan szintű niche cucc lett belőle, hogy tényleg csak az tud róla, aki direkt régebbi animék között keres néznivalót, az AA közönségének túlnyomó része viszont nem feltétlen ez a réteg.

2.) Akármilyen is a K-on, a befogadhatóság terén szerintem toronymagasan agyonveri az Ariát, és ezt nem az Aria hibájaként értem. Személy szerint inkább a Non Non Biyori pártját fogom a Nagy Iyashikei Kérdésben, de akármennyire megszenvedtem a Natural-t, attól még okkal a műfaj egyik éllovasa az Aria, mégha ugyanakkor azt is gondolom, hogy bődületesen ízlésfüggő cuccról van szó, akármilyen békés amúgy. Pölö látom Surcinál is a Natural verte ki a biztosítékot, és nem is csodálom, mert akármennyire van benne pár jó epizód, a lassú tempó + Amano szentimentalizmusának gyengébb produktumai tesznek róla, hogy próbára tegyék a türelmet és az ember véleményét, és ez az, ami a K-onban nincs meg. Mondjuk az is igaz, hogy a K-on rögtön leteríti a nem egy ember számára infantilis lapjait, de nem is törekszik olyan sok mindenre mint az Aria, és egy gyorsabb tempójú, karaktercentrikus "üres" marhaság óhatatlanul könyebben befogadhatóbb, mint egy lassabb tempójú, világnézetben specifikus nézeteket közleni kívánó SoL, amit ráadásul egy különleges fajta szentimentalista írt és átjön az életérzése minden egyes dialógusból.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dodgers mondanivalójához én még csak annyit tennék hozzá, hogy egy szó: hype. (Jó, részben az ő egyes pontja is erre célzott. XD) Én konkrétan erről az egész Aria franchise-ról előtted csak Meglivorntól hallottam anno és az ugye nem tegnap volt. Szal azért érezhető, hogy mennyire népszerű, vagy mennyire van benne a hazai fandom köztudatában, ha 10 év alatt kemény két ember említi. Ezzel szemben a K-ON-nál mi volt? Amikor megjelent, minimum egy évig a csapból is az folyt az összes létező animés oldalon, akárhová mentél, mindenütt "kéjon-kéjon-kéjon...." Aztán ez alakította ki azokat a statisztikákat, amiket te is említesz, hogy az Ariát látták 50-en, a K-ON-t meg 3000-ren, mivel sokan eleve a hype cuccokra ugranak rá, de még akik nem is feltétlenül hype-mániások, azok is ránéztek, már csak kíváncsiságból is, elvégre sok fan ilyen "év animéje" díjakkal, meg hasonlókkal illette. (Bevallom, kb. ugyanezért volt nálam is ez, hogy míg az Ariát nem láttam, a K-ON-t meg igen. A műfaj nem érdekel, szabad akaratomból mindkét címet kihagytam volna az életemből, csak a K-ON esetében az volt a helyzet, hogy egyszerűen nem lehetett elmenni mellette, már szinte úgy érezte az ember, hogy "nem igazi fan", ha minimum nem nézte végig legalább az első szezont belőle. Hasonló volt, mint shounenek között a Naruto, hogy nem volt muszáj szeretni, de szinte "kötelező" volt látni/ismerni.) Apropó Naruto, a kérdésed shounen verziója lehetne pl. az, hogy "miért van az, hogy míg a Narutót mindenki látta, addig a MÄR-ról nem is hallottak?" Kb. ugyanezért. Vagy hogy egy "erősebb" címet mondjak: a JoJo-t külföldön mindenki nézi, de itthon nem lett valamiért a hype része, le is van szarva. ^^"
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta: 2018.01.21. 17:55 Vagy hogy egy "erősebb" címet mondjak: a JoJo-t külföldön mindenki nézi, de itthon nem lett valamiért a hype része, le is van szarva. ^^"
Jó hogy felhoztad a Jojo-t, mert ha a mostani téma egyik sarokköve a K-on, akkor a Jojo-t nyugodtan felhozhattam volna példának az előző kommentemben, mert ebben az esetben simán lehetne egyfajta anti-K-on, révén a "papírforma" szerint legalább annyira kéne fanolnia az itthoni szcénának mint a külföldinek (mondom ezt úgy, hogy nem egy olyan 25+ éves emberről tudok, aki amúgy vagy nem nagy animés, vagy inkább csak élcelődik a médiumon, és a Jojo mégis beférkőzte magát a kivételek közé), erre a franchise itthoni helyzete echte halottnak is tekinthető ha a mainstream-ebb orgánumokat nézzük. Pedig azt aztán tényleg nem lehet mondani hogy a külföld nem sztárolja, mert köbö ötmilllió meme készült belőle, és a fandom már elért egy olyan szintet, hogy sokan már a szemüket forgatják ha valaki felhozza a franchise-t, vagy utal arra hogy valami a Jojo-ra tett utalást, és itthon mégsem ragadt meg a köztudatban, pedig az Aria-val ellentétben még arról sincs szó, hogy nehezen emészthető lenne. Egyszerűen ez is egy sajátossága a hazai szcénának, ami mintha ösztönszerűen szűrné meg azt ami külföldön sikeres vagy csak közepesen ismert, és vagy megtartja azt vagy sem, és az a szcéna "fiatalságának" is köszönhető, hogy a híresebb szezonális címek/fadek körül több a zsongás mint a kevésbé sztárolt, akár szezonális címek körül. Az idézőjeles fiatalság alatt pedig inkább azt értem, hogy a 20-as korosztálynál már szerintem jelen van egy komolyabb szintű lemorzsolódás az anime/manga iránt, ami aztán vagy csak a netes jelenlét megkopásában, vagy a hobbi teljes szintű ejtésében nyilvánul meg, aki pedig az Addictson vagy Facebook-os csoportokban van jelen, az sok esetben pont az a réteg, aki az Ariát vagy a Jojo-t maximum hírből ismeri, és inkább sodródik az árral. Az az ár pedig nem Aria-ról és a társairól szól, hanem az SAO-król és a tipikusabb shounenekről, sportsorozatokról, és ilyen szempontból annyi előnyben van az Aoi, hogy mindenki benne van már annyira a hobbiban, hogy meglegyen a maga érdeklődése és ízlése, ami az idők során persze alakulhat (nálam pölö pár éve állt be teljesen az az állapot, amikor tényleg azt próbálok be ami kicsit is érdekesnek látszik, mert attól nem lesz néznivaló, ha csak a szarra figyel az ember és annak a hatásait nagyítja fel).
Kép Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Devilman: Crybaby

Ezelőtt csak hallomásból ismertem a Devilman franchise-t (illetve a PS1-es játék tesztjét olvastam az egyik 2001-es 576 Konzolban), de ha valamire, erre szerintem rá lehet mondani hogy a szó szoros értelmében felrobbant, ugyanis amennyire nem láttam nyüzsgést körülötte tavaly, olyan hirtelen lett hatalmas rajongótábora mindenféle kiadásban (=a "gyakorlott" animéstől a minden hype-ra felugró, majd egy hét után leugró rétegig), és mivel az ismerőseim közül is jó páran látták és jó véleménnyel voltak róla, gondoltam én is bepróbálkozok vele. Az eredmény pedig egy olyan ONA lett, amire a káosz éppenséggel jellemző, mégha ez a megalkotásában közreműködő kreatív "szegmensek" viszonyában is meglátszik: ez az alatt azt értem, hogy Nagai, Yuasa, és a script írója (aki egyébként a Kabaneri-n és a Guilty Crown-on is dolgozott, szóval érdekfeszítő portfóliója van) a három sarokköve az Crybaby-nek, és mindhármuk stílusa meglátszik a 10 epizód alatt, ugyanis legalább annyira tud egy közép-A kategóriás, naturalista démoneposz lenni, mint egy közép-C kategóriás hatásvadász marhaság, és tud egy látványosan elsietett, több epizódot is megérdemlő produktum lenni. Mindebből szerintem azok jártak a legjobban, akik odavannak Yuasa vizuális stílusáért, mert akár van szó harcjelenetről vagy érzelmesebb, sorsdöntőbb pillanatról, mind a két szélsőség esetében hozza a tőle megszokott stílust és minőséget, aminek ugyan nem vagyok fanboy szinten kedvelője, de nem érdemtelenül emlegetik a fickót a jobb rendezők listájában, és kíváncsi lennék amúgy, hogy mennyi beleszólása volt a script felett. Azt már egy ideje tudni, hogy nagy rajongója a Devilman-nek, és hogy a Crybaby az ő értelmezése lesz a franchise-nak, de vagy nem bírt a script írójával vagy csak ő maga csodabogár, de túl sokszor érződött az, hogy nem tudta az ONA tartani azt a színvonalat, amit a franchise képviselni szeretne. A naturalitás mondjuk nem tartozik ide, mert a Netflix a legkisebb mértékben sem kötötte meg Yuasa kezét, úgyhogy az olyan apróságok, mint a groteszk démonok vagy a szexvérerőszak a lehető legnagyobb természetességgel folynak le a sztori során, de marha nagy ziccer lett volna ha ezek nem lettek volna meg, mert Nagai visszafogottságának hiányát nem tükrözni olyan lenne, mintha a Titanic-ból csinálnának egy családi vígjátékot, és külömben is csak egy részét alkotná a Devilmannek. Alapvetően szerintem egy B kategóriás démonhentelős sztori lenne nem egyszer A kategóriás kiugrásokkal, és jobb pillanataiban a Crybaby sem hazudtolja meg ezt, de néha az a B olyan szintre megy le, hogy Yuasa nevét hozzácsapni majdhogynem túlzásnak jön le, pláne akkor, amikor az ONA átvált a "művészmozi" azon vállfajába, ahol a műanyag színpadiasság a jellemző stílus a szereplők kezelése terén.

Ezt amúgy se szeretem, de a Crybaby-nél csak tovább erősíti azt az érzést hogy nincsenek teljesen szinkronban a külömböző komponensek, már csak azért is, mert jobb pillanatiban igenis van kakaó az ONA-ban, pontosabban szólva látszik annak a karizmának a körvonala, ami a Devilman-t annyira népszerűvé tette ennyi idő után is: különösképpen gondolok itt a 4-5., illetve 8. részekre, ahol igenis szinte minden klappol aminek kell. Ebben a három részben mutatja meg a leginkább a Crybaby, hogy a Devilman legalább annyira naturalista, nem egyszer bugyutácska démonhentelde, mint érzelmi megpróbáltatásokkal és a démonokkal szembeni elemi bizonytalansággal átitatott dráma, amibe Yuasa és/vagy a script író sem tud beleköpni. A gond viszont az, hogy nem az ilyesféle részekből van a több: már csak azért is, mert akármennyire tűnik a '90-es évekbeli Berserk anime Eclipse-ével egyenértékűnek sokaknak a 9-10. rész, annyira tükrözik sajnos azt, ami nem működik a Crybaby-ben: siettetség, majdhogynem kínosba áthajló, a SZIMBOLISZTIKÁT mindenáron erőlteti pillanatok, az időhiány miatt látványosan nem annyira kifinomult dialógus mint amennyit a stílus és a történet ottani alakulása elbírna, és az a kényelmetlen érzés, hogy meg lettél hívva az évszázad eseményére, erre a délután 4 órai székről felállásban találod magad, és a "szimplán" B kategóriás szegmensek is néha olyanok, amik nem meggyőzőek. Ezt hosszú sorokon keresztül tudnám ragozni, de lényeg a lényeg, NAGYON össze-vissza darab lett a Crybaby-ből, amiért kár, mert a zenei része bitang jó, az eredeti franchise stílusának sejtetése így is megvan egy bizonyos szinten, és a Yuasa fanboyok sem járnak túlzottan rosszul ha az úr vizuális érzékének szemléltetéséhez keresnek bizonyítékul szolgáló gif-eket. Az angélusos "overrated" szócskát amúgy nem szeretem használni egyébként, de a Crybaby esetében majdhogynem kivételt kell tennem, mert a Netflix platform ismertsége tett róla, hogy széles közönséghez jusson el az ONA, aminek meglett az az eredménye hogy sokan már most az év anime-jeként emlegetik a szokásos "10/10 best evörökkel", /a/-n is nem egyszer felröppentek a Berserk/NGE párossal egy rangba állító véleményezések, és még az egyik online orgánum is a "szexi AoT"-ként jellemzi. Hogy magyar fronton hogy áll a helyzet nem tudom (OJ nem éppen pozitív kicsengésű véleményezését leszámítva), de nemzetközi szempontból szvsz erősen túl van értékelve, viszont egy nagyon gyenge 6/10-nél alább én se adnám. Szanaszét van mint a lebombázott istálló az egyszer biztos, de ennél lejjebb adni echte igazságtalan lenne az olyan pillanatokkal szemben, amikor a B kategória jobb értelemben van meg, hogy a 4/5/8 részekről már szó se essék. Ezek nélkül kizárt hogy 5 fölé értékelném, de még így se merném rátenni a fejem, hogy más szemében érdemes lenne-e az idézőjeles kegyelemre. Más így is-úgy is 4 körülre értékelné, és azt is igazságos értékelésnek gondolnám, mert brutálisan szubjektív dolog az, hogy ki mit fog ebből a hullámzó tesze-toszaságból leszűrni a végén.


Animegataris

A tavalyi évben sikerült úgy alakulnia a dolgoknak, hogy kevésbé volt anime nézős kedvem annak ellenére, hogy voltak így is számomra érdekesebbnek tűnő címek, úgyhogy 2017-et sikerült úgy zárnom, hogy 8-10 olyan sorozatról maradtam le amire kíváncsi lettem volna, úgyhogy fogtam magam és elkezdtem behozni a lemaradást, kezdve azzal a címmel amihez a legkésőbb jött meg a kedvem. Első ránézésre nem látszott semmi különösnek a stuff, viszont pár hete egy /a/-s korzózás során tűnt fel az, hogy a végjátékát páran az animék Duck Amuck-jaként emlegetik (igen, az a Looney Tunes részecske, amiben Dodót egész végig szivatja az animátor, akiről a végén kiderül, hogy Tapsi Hapsi az), ami számomra egy hatalmasan nagy ajánlólevél, tekintve, hogy a DA óvodáskorom egyik élénken élő rajzfilmes emléke, úgyhogy kapva kaptam az alkalmon és ezzel a sorozattal kezdtem a felzárkózást. Amiről aztán később kiderült hogy egy kicsit bonyolultabb szóvirággal is körbe lehetne írni, hiszen ha a sorozat kétharmadát nézném, akkor simán lehetne szó egy Shirobako - középiskolás edition-ről: ahogy ott, úgy itt is nyilvánvaló hogy olyasvalakik állnak a sorozat mögött akik szenvedélyesen szeretik a médiumot, és ezt nem szégyellik olyan csomagolásban tálalni, amiben egy, a témához teljesen újonc csajszi lép be az iskola anime-klubjába (pontosabban szólva feléleszt néhány masszív anime-fannal karöltve). Ott pedig persze próbál lépést tartani a többiek fan-o-méterével, a nem egyszer meglévő kvázi-négy fal bontásával, és az iparággal kapcsolatos ismeretterjesztésével egy decensen dinka stílusú könnyeddséggel/stílussal rendelkező sztoriban. Ilyen szempontból szerintem korrekt, ha nem feltétlen kiemelkedő cuccról lenne szó eddig, és ha csak ebből állna az anime, akkor csak óvatosan ajánlanám, mert egyszeri szórakozásnak megtenné a sorozat, de így is böhöm módon nyilvánvaló, hogy a sorozat egy ártatlan önmegvalósítás az alkotók részéről, ami viszont egyeseknek túl cukros/idealizált módon csapódhat le, ami kevésbé viszi el mindenapibb irányba a dolgot mint azt a Shirobako tette.

Viszont ugyebár a Duck Amuck már volt emlegetve pár sorral fentebb, és habár nem fogom lespoilerezni hogy ez miképp valósul meg a sorozatban, de annyit azért mondhatok, hogy ha az eredeti látszattól másképpen is, de ugyanolyan egyértelműen süt le az utolsó egyharmadról is az, hogy az anime mögött álló csapatnak nem volt megkötve a keze, és tényleg szerették volna a maguk módján kiélni magukat és a szenvedélyüket egyaránt. Ez egyébként olyan lelkesedéssel megy végbe, hogy emiatt az egyharmad miatt már lehetne beszélni alulértékelt sorozatról, de ettől mégis inkább tartózkodnék, pontosan az első kétharmad miatt. Nem mintha azzal együtt nem alkotna egységes képet a maga módján, de ahogy írtam, az a szelete a sorozatnak kevésbé hat olyan szembeötlően jónak mint az utolsó harmad, és nem azért mert útközben elrontottak volna valamit, hanem pontosan azért, amiről fentebb is írtam: ha már a Shirobako stílusa se tetszett mindenkinek, akkor az Animegataris még inkább gondban lenne, mert könnyen lehet hinni róla azt, hogy csak ANIME DAISUKI az egész, és egyesek talán lehúzó erőként is tekinthetnek rá az utolsó harmadhoz képest. Ez sem olyan vélemény ami mögött ne látnám a rációt, és valahol ezért is van az, hogy egy 7.5/10-nél többet nem is adnék neki: számomra nincs összhang kiesés a két harmadegység között, de az első kétharmad mégiscsak "kalóriamentes" eléggé ahhoz, hogy azt önmagában egy alsó hetesnél jobbra ne értékeljem, és mivel ez a kétharmad teszi ki a sorozat nagyobb részét, 8-ra vagy afölé pontozni nem lenne helytálló.
Kép Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Dodgers írta:Devilman: Crybaby
A negyedik részben vették elő
SPOILER
Akira szüleit?
Én ott döntöttem el, hogy 4-esnél többet biztosan nem adok a sorozatra, számomra annyira hatásvadász volt az az epizód. Aztán lett belőle még 6-os is a végére, leginkább a baromi hangulatos OST miatt.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Houseki no Kuni 1-5

Jelentem, az első rész CG okozta sokkját sikerült közben feldolgoznom, és bár a "megszeretés" intézményétől továbbra is fényévekre van, de egész tolerálható.

Egyébként meg tiszta Haibane Renmei érzés kapott el, ahogy egyre jobban pörögnek a részek, még a Rakka - Phos párhuzam is adja magát, legalábbis, ami a szituációikat és a saját világukban elfoglalt helyüket illeti. Karmolom továbbá a tényt, hogy nem tolakszik semmivel az ember képébe (mínusz Cinnabarit angst-parádéja, valaki szólhatna már neki :roll: ), finoman és természetesen adagolja mind az infókat a világról, mind a karakterek jellemét, bár a kapcsolataikon és interakcióikon lenne még mit egyengetni, mert ez a része nagyon gyenge eddig.

Máskülönben poén az egész ékköves/ásványos felállás, még a Mohs keménységi skála is előkerül, a lányok is így vannak beosztva, bár a sztori szempontjából ennek nem sok lényege van eddig.
Avatar
Merel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.01.24. 13:36
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Merel »

Jelenleg az Overlord második szezonját követem, a Violet Evergardent, a Beatless-t és amint megjeleník az új Fate animét.

Ha az Overlord elsö szezonja tetszett az újjat is ajánlom, a Violet Evergarden gyönyörü és jópofa a történet ha még nem is tudom pontosan hova halad, a Beatless oké de nem igazán fantasztikús, nem tudom hogy tovább nézem e és imádom a Fate-et, olvastam a Visual Novelt, láttam a sorozatokat tehát nagyon várok erre is.

Külömben a Hunter x Hunter 100-adik részénél tartok és abszolúte fantasztikus.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

annarancs írta: 2018.01.24. 03:24
Dodgers írta:Devilman: Crybaby
A negyedik részben vették elő
SPOILER
Akira szüleit?
Én ott döntöttem el, hogy 4-esnél többet biztosan nem adok a sorozatra, számomra annyira hatásvadász volt az az epizód. Aztán lett belőle még 6-os is a végére, leginkább a baromi hangulatos OST miatt.
Jaja, az történik a negyedik részben amire gondolsz, és valahol nem csodálom hogy nem tetszett, mert a Crybaby a legjobb pillanatiban sem feltétlenül egy egyértelműen mestermű valami. Na meg a negyedik rész talán a legkevésbé jobb a 4/5/8 hármas közül, bár szerintem leginkább azért, mert az ötödikben jön ki a leginkább ONA egyik főbb témaköre, a nyolcadikban pedig a tétek/körülmények jutnak olyan szintre, hogy a naturalista oldala a sztorinak szabadabb kezet kap. Ezekhez képest a negyedik rész az első, ami konkrétabban kezdi összehúzni az ONA addig nem annyira fényes képét, és ha nem is olyan impresszív mint az 5/8 részek, az nem rossz dolog, hogy amennyire majdhogynem comic relief kategóriás a démonizálás előtti Akira az első részben, annyira volt az első olyan alkalom a rész, amikor a sírós természete végre működött, és ezért is van nálam a negyedik rész a "kegyes hármasban". Az mondjuk már apró bónusz, hogy a brutálisan elsiettett utolsó két résszel ellentétben itt még a tempóval sem volt gond szerintem, szóval vagy Yuasa szedte rendbe magát pillanatnyilag, vagy kellően rácsapott az író kolléga kezére.
Kép Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Nem siettem el, de végre befejeztem a 2003-as Kino no Tabit a specialökkel együtt. Micsoda utazás! Valamikor majd talán a 2017-es sorozatot is előveszem, mert emlékeim szerint azt írtátok, hogy új történeteket is feldolgoz. Szeretem az olyan animéket, amelyek értelmes témákat boncolgatnak, elgondolkoztatnak, és bizony ez a mű is ilyen, szóval köszönöm az ajánlást!
A megismert országok mind egy-egy társadalmi problémát, visszásságot helyeznek előtérbe. Érdekes Kino szerepe: utazóként nem áll módjában (és szándékában) megoldást találni ezekre a bajokra. Előfordul, hogy külső szemlélőként ő az egyetlen, aki egyáltalán felismeri, hogy valami nem stimmel. Ebből a szempontból kilóg a sorból egy kicsit a két kolosszeumos rész, ahol végül mégis beleavatkozik egy ország ügyeibe.
Két epizódot szeretnék külön kiemelni, amelyek szerintem különösen erősre sikerültek. A könyves rész eszembe juttatta az egyik kedvenc versemet, nagyon ügyesen lavírozott a különböző valóságok között, miközben egy kissé csípős kritikát is megfogalmazott az olvasókról. A béke országa pedig keményen emlékeztet rá, hogy milyenek is vagyunk mi, emberek. 8/10
A special epizódok már kicsit gyengébbek lettek. Fontos mérföldkő Kino karakterének szempontjából az előzmény, ami 7-est kapott tőlem. A tornyos részt tudtam legkevésbé értékelni, 5-öst ért nekem. A betegséges speciallel nem volt különösebb bajom a háttereknél néha használt kirívó CGI-t leszámítva, 6-ost adtam rá.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

annarancs írta: 2018.01.27. 21:37 A könyves rész
Hehe, nekem pont az volt az egyik legantipatikusabb rész, szerintem túlságosan sok mindent akartak beleerőltetni, de végül annyira tömény lett, hogy kisiklott az egész.

Egyébként a kedvenc epizód kiválasztásával nem lenne problémám (reflexből az utolsót mondanám - abban benne volt minden, amiről az egész sorozat, illetve Kino karaktere szól), viszont a második számú favorittal már lehet gondba lennék. Valahol háromirányú a versengés a második (a három
SPOILER
emberkereskedő
), az utolsó előtti (a béke országa, főleg az általad is említett ok miatt), illetve a Kino előtörténetét mesélő Land of Adults (negyedik rész).

Ami az újat illeti: készülj föl, hogy a közelébe nem ér a 2003-as sorozatnak (pedig az első rész után mennyire reménykedtem...), ami átfedés van is a közösen feldolgozott történetekben, azok mind rendre gyengébbek. Egyedül a hatodik részt szerettem, azt viszont kimondottan.

(Btw én is végzek lassan a Houseki no Kunival. :D)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Chirin no Suzu: Az egyik legjobb anime amit valaha láttam. Azt hiszem, hogy csak 8 pontot dobtam rá, de könnyen lehet, hogy ezt még feljebb rakom egy fokkal. A sztori mindösszesen 40 percig tart és talán lehetett volna egy kicsit tovább nyújtani így is nagyon jó lett. A zenéje nekem tetszett, bár bizonyos jelenetknél eltudtam volna képzelni valami nagyon keményrockot is, hogy ezzel is mutassák, mennyire megváltozott itt minden. Egy biztos, aki szereti a karakterfejlődéses történeteket nekik kötelező darab. Ami még plusz jóság benne, hogy Chirin-nek Akira Kamiya adja a hangot.

Taro the Dragon Boy: Ez meg mi a teveszerszám volt? A sztori főszereplője ez a roppant szimpatikus tag. Mint kiderül ő egész nap horpaszt, zabál, szumozik az álatokkal kombót nyomatja. Egy nap ugyanakkor megsúgják neki, hogy 80+-os néni, akit anyjának hisz az még sem szülhette meg. Taro ezek után kérdőre vonja a nevelőjét, aki beismeri, hogy nem a saját gyereke. A fiú ezek után elhagyja a lakhelyét és mindenfelé császkál és hatalmas fizikai erejét felhasználva dolgozik mindenhol. A story(?) egyszer csak váratlan fordulatot vesz és kiderül, hogy a helyi tóban élő – spoilert veszély – sárkány az anyja. A lényeg, ami a lényeg végül a fiú és az anyja újra egy család lesz. Ha ez így kicsit logikátlannak hangzik az azért van mert Isao Takahata ezt így kreátorkodtta össze.

11 Piki no Neo: A történet egy kis városban kezdődik, ahol mindenki macska. Boldogság nettó mértékegysége igen magas. A településnek egy (pontosabban) tizenegy problémája van: egy csapat kandúr. A fiúk semmi mást nem csinálnak egésznap csak kaja után kajtatnak és ha üldözőbe vesznek egy egeret akkor képesek az egész várost feldúlni. Egyik este egy öreg macsek mesél nekik egy hatalmas halról, amivel jól lakhatnának, csak hát nagyon távol van. Üszke neki a cicák elindulnak. Eleinte minden mókás majd külön válnak mert úgy könnyebb, aztán rájönnek, hogy mégsem. És végül kifogják a nagy halat. Igen, ennyi.
11 Piki no Neko to Ahoudori: Jaja, ugyan azok a cicusok mind az előbbi filmben, de most már tisztás macskák pékségük van. A bolt remekül muzsikál mindenki az bucijukat veszi, de aztán egy nap mindenki ráun. Jön a tanakodás, hogy most mi legyen? Szerencséjükre megjelenik egy albatrosz, akit először jól vendégül látnak (de csak azért mert kövéren még finomabb), aki elmeséli nekik, hogy van még 10 testvére és mindegyikük nagyobb nála. A kandúr banda ismét útra kell, megint izgalmas kalandokat élnek át és meg is érkeznek Albatrosz szigetre. Hogy aztán mi nem történik meg és mi nem azt tessék mindenki saját maga megnézni.

Tanpen Unico: Kuroi Kumo to Shiroi Hane: Bár a MAL OVA-ként sorolja be, az összes többi mértékadó oldal movie-nak számítja. De miről is van itten szó? Ez egy Tezuka történet első anime megjelenése. A főszereplője Unico aki egy pegazus és egy unikornis kereszteződéséből jött létre. Tehát van szarva és repülni is tudd, bár Tezuka görög istenségekkel teszi tele a történetet a görög mitológiában nem volt ilyen lény. A cselekmény értelmében szegény Unicot lelökik a földre, ahol összeismerkedik Chico-val egy beteg kislánnyal. Hamar nyilvánvalóvá válik, hogy a város tetején álló gyár fekete kéményéből fölszálló füst miatt beteg. Nosza Unico lerombolja a gyárat és mindenki boldog.
Unico: Az elöző film mindösszesen 25 perces volt, így úgy érezték a készítők rakjuk össze egy hosszabbat, így született meg ez a film. A görög istenek megint csak száműzik Unicot mert boldogságot tudd adni az embereknek azt pedig csak az istenek tehetik meg. A Nyugati-Széll ahelyett, hogy megölné a kis árvát elrejti az istenek szem elől, de időnként mindig új és új helyre kell vinnie, nehogy felfedezzék őt. Első etapban Oblivion hegyére rakja ahol Beezel-lel haverkodik a kis csoda lény, majd Cathy-vel barátkozik aki egy kis cica volt, de átváltoztatta emberré. A felfordulás az okozza, hogy megjelenik egy bishi . Aki Cathy-t felhasználva akarja legyőzni Unicot, de természetesen a kis legény átváltozik és legyőzi a gonoszt (eléggé szadista halált hal a tag).
Unico: Mahou no Shima e: AZ előző film két nagyobb részből áll a Beezel-es rész és Cathys száll, ez a film egy nagy egész történetet mesél el. Kis hősünk egy másik világba kerül, ahol az embereket egy mester varázsló és a tanonca rettegésben tart. A rettegés oka, hogy válogatás nélkül bárkit kővé változtatnak. Unico pedig ezt a gonosz kettőst győzi le.

Lupin II. évad 11-15
11. rész Franciaország-USA: Bordeux városa bort küld karácsonyi ajándékként az USA elnökének. Lupin csapata pedig presztízskérdést csinálnak abból, hogy eltudják-e lopni. Persze ellopták, de közben Concorde-t is kellett vezetniük. Amit ugye 1976-ban helyeztek szolgálatba, így egy gyakorlatilag friss közlekedési technikai eszközt mutatták be.
12. rész San Francisco: Lupinék elakarnak lopni egy mikrofilmet a NASA-tól, de pechjükre az már nincs ott. De akkor hol van? Hát a leleményesek beültették Zenigata fogába. Kedvenc rendőrünk pedig épp válságban van és unja már Lupint. Ezért amikor feltűnik a tolvaj ő menekül előle és Lupin üldözi.
13. rész Jamaica-Haiti: A történetből kiderül, hogy I. Lupin egyszer ellopta a Haiti fekete mágia szent rubintját és a főpap most III. Lupin-on akart bosszút állni. E cél érdekében még zombikat is bevetett. Ami ugye pont az aktuális zombi hullámot lovagolta meg. Ja igen, mint a részben kiderül, hogy Zenigata havi ellátmánya 100 dollár.
14. rész NSZK-Grönland: Egy ausztriai gróf, Drakula könny nevű rubinját szeretné az USA-ba vinni Hendenburg nevű zeppelinjén. Hogy ezt biztonságosan megtegye felbérelli a négy leghíresebb nyomozót: III. Sherlock Holmes-t, Philip Archert valamint Kosuke Kindam-ot és persze Zenigatat. Na persze Lupinék így is ellopják a drágakövet. Két érdekeséget azért megjegyzek: 1, Grönlandra érve az FBI kezdi meg a hajó átnézését, holott az Dánia része 2, Amikor a zeppelin elindul az útjára akkor azt a tévi is közvetíti riporter utolsó szavai ezek: Heil Hitler! Nem tudom eldönteni, hogy ezt így poénnak szánták, vagy ezt így vérkomolyan gondolták, hogy az NSZK-ban ez még mindig divat volt akkoriban?
15. rész Párizs: Lupinéknak vetélytársai akadnak, méghozzá saját maguk. Mint kiderül, egy csapat ember Lupinnak maszkírozva rabolnak és amit ő soha nem tenne, gyilkolják az embereket. Természetesen III. Lupinnak sikerül tisztára mosnia nevét.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Houseki no Kuni

Avagy kalandjaim CG-földén. Kezdjük akkor itt, már csak azért is, mert kellett volna egy sor képet csinálni az ábrázatomról, ahogy haladtam ezzel a cuccal, de ennek hiányában marad az interaktivitás, avagy képzeljünk az első pár rész mellé egy fintorgó Junchi pofát, aztán őt váltaná az elfogadóbb, standardabb ábrázat, végül a boldog, teljes megszokást jelképező arc. A több és dinamikus mozgást igénylő jelenetek kimondottan jól teljesítettek, sőt még a CG jelenléte is érthető valahol, elvégre itt térbeli kiterjedésű ásványok és ékkövek voltak a főszereplők. És hogy fogok ezután több full-CG animét nézni? Nem, de a komfortzónámból azért jó volt kimászni kicsit.

Na, de hagyjuk is a külsőségeket, koncentráljunk inkább a belsőre, már csak azért is, mert ebben rejlik inkább a HnK igazi varázsa. A világ például teljesen használható, van anyag bőven ebben a cuccban, az elszórt hintek (az ásványok eredete, a holdlakók feltételezett célja, a lélek-csont-hús hármasság) pedig voltak annyira érdekesek és informatívak, hogy nincs rajtam úrrá olyan nagyfokú hiányérzet sem, bár mondom, a benne rejlő potenciál apropóján kár lenne ennyiben hagyni a dolgot.
A karakterek teljesen rendben voltak, bár az interakcióik miatt végig sírnom kellett, sokszor mintha nem is figyeltek volna igazán a másikra, meg kicsit hiányoltam a közöttük meglévő mélyebb kapcsolatot, ami meg volt is, az inkább csak a "feldobott labdáig" jutott (Bort és Dia, Phos és Rutile, Phos és Cinnangsty, valahol még Phos és Antarc is). Phos karakterfejlődése is furcsa volt kissé, szal nekem valahogy hirtelen jött ez a komolyabb, érettebb változat, ilyen "ez volt - ez lett" fíling, hiányzott a köztes felvezetés és megalapozás (ráadásul az az új haj, te jóságos ég...). A teljesen OOC fangirljei* meg aztán végképp kiverték a biztosítékot, az a vízválasztó epizód valahogy nagyon bénára sikeredett. Ja, és remélem, Cinnabarittal kezdünk végre valamit a folytatásban (ha lesz), mert ez a folyamatos angst nagyon nem kellett volna...

*: Persze itt valóban nem érdemes nemekről beszélni, és nem csak azért, mert echte drágakövekről van szó, hanem a "lányokról" is hiányoznak például a mellek, az általuk használt személyes névmások (boku, ore) pedig tovább bonyolítják a dolgokat.

Verdikt? Legyen egy stabil (tehát se nem erős, se nem gyenge) 7/10, így benne van minden, amit érzek a cucc felől.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Köszönöm neked is, hogy megnézted. :mosoly: Nem borzalmasak a BD eladások (5-6 ezer/volume), a mangát is egész tűrhetően népszerűsítette az anime, így mivel reménykedek a folytatásban, inkább nem spoilerezek annál többet, mint amit eddig leírtam már.

Az első két Tsuki ga Kirei rész alapján a főszereplő csaj legfőbb riválisa Dazai Osamu lesz, mert a főszereplő srác fejében folyton ő jár. :'D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surcitól az Escát. Kérte, hogy 5-6. rész körül majd jelezzem, mizu, én meg már 8-nál tartok. Nos, nem kedvencem ez a fantasy műfaj/közeg, de a 90-es évek stílusát szeretem, így utóbbi felé billen a mérleg, mivel ez is remekül hozza azt a nosztalgikus feelinget. Sajnos nem sok időm volt januárban haladni vele pedig mindig lekötöttek és érdekeltek a részek, a karakterek közül sincs senkivel problémám. Kellemesen és lassan haladgat a cucc, a részek kvázi állandó cliffhangeres zárása pedig mókás. Legutóbb nagyon menő volt Van, ahogy előkapta a szárnyait, az egész amúgy remekül árasztja a shoujo fantasy x mecha hangulatot.
Egyelőre ennyi. Később majd nyilatkozom a karakterekről, egyelőre hol mókásak, hol semlegesek.

És elkezdtem Ákostól a 3-gatsu első évadát, aminél nagyon érződik, hogy a Méz és lóhere mangakája az elkövető. Erre sajnos még ennyi időm se jutott, mondjuk a kihívást is későbbre beszéltük, szóval nem probléma. Mindenesetre annyit elmondhatok, hogy már az első pár rész emlékeztetett rá, hogy vegyek végre egy sógi táblát (már anno mikor egyik rendezvényen játszottam vele, eléggé tetszett, csak megfeledkeztem róla)... pedig még nem igazán láttunk bele a dolgokba.XD Mennyire lesz amúgy magán a játékon a hangsúly? Mert gondolom, hogy a főhős lelki és szociális helyzete marad végig a középpontban, csak nem tudom, hogy totálisan erre megy rá, vagy lesz némi sógi rizsa is?
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Akosss »

^ Később sem lesz nagyobb hangsúly a játékon, a sztori szempontjából lesznek tournamentek, meg látunk kisebb meccseket, de sportanimébe nem csap át egyszer sem, a sógi végig inkább csak egy közvetítő szerepet tölt be a néző és a szereplők lelki világa között. Sokan fel is róják neki hibának, hogy nem magyarázza el, hogyan működik a játék (bár a sógibábukról majd lesz egy kis magyarázat egy kis dalocska formájában) és hogy nem enged be eléggé a meccsekbe. Szerintem sokszor a sógit ismerők sem értik, pontosan mi történik, mert a táblát nem látják folyamatosan maguk előtt és ha be is mondják a lépéseket, akkor sem lehet túl könnyen követni a játszmát. De nincs is rá szükség, a meccsekhez megfelelő hangulatot mindig remekül megteremti a Szaft, legyen az egy intenzívebb verseny, vagy egy baráti, gyakorló meccs, a játék alakulását a szereplők reakciójából megismerjük és általában sosem tartanak pár percnél tovább a játszmák, hogy az ember beleunjon és szükségeljen egy magyarázatot, hogy pontosan mi is történik. Engem ez nem zavart egyáltalán, én sem ismerem a játékot, de rendesen izgultam néha a végkifejlet miatt.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta: 2018.02.04. 19:14 Surcitól az Escát. Kérte, hogy 5-6. rész körül majd jelezzem, mizu
Akartam is kérdezni MAL-on hogy mennyire jön be a CUCC mert látványosan nem halacc vele, de aztán láttam hogy a LoGH előzmény-OVA-kat milyen lassan fogyasztod, úgyhogy betudtam időhiánynak. Mindenesetre örülök hogy eddig bejövős, igazi Sunrise-mix a 90-e0s évekből (Istenem de nagyon hiányzik már egy jól összerakott Napfelkelte-anime... ). Amúgy azért emeltem ki az 5-6 rész környékét mert itt már BEST PSYCHO CHARA EVER DILANDAU-SAMA ezerrel akciózik, érdekelne milyen benyomást tett ixxxdéé.
Junchi írta: 2018.01.21. 11:07 Btw, Surc, ki lett belőle a kedvenc undinéd?
Egyértelműen... Akira. :D De tényleg, a három kiscsaj közül Akari már túl sok volt nekem, Alice meg túl könnyen vett minden akadályt. Aika lehetett volna, kissé felé billent a mérleg nyelve, és összességében őt tartom a sorozat egyik komplexebb karakterének, de Akira (kinézete és a hangja *___* AWWW) mellett szól, hogy semiiféle asspullja nem volt - ezek ugye a flashbackekből derültek ki - és neki pont emiatt kellett a legkeményebben küzdenie a senpai-ok közül, hogy nemcsak prima, de a TOP3 egyike legyen. A legemlékezetesebb jelenet
SPOILER
az egész animuban az a flashback, amikor a négylevelű lóherét keresi lekeseredetten, majd Aika a végén egy rózsaszirommal egészíti ki, mondván hogy kitartással és szorgalommal pótolható az istenadta tehetség - és végül ennek jegyében sikerül is neki :D

Btw mostanság munka miatt nem nagyon van időm animézni, és ha átmenetileg kevesebbet vagyok fórumon az szintén ennek tudható be, de azért igyekszem erre is szakítani szabad óráimból.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
.TEX.
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.02.08. 11:16
Nem:
Tartózkodási hely: BP.

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: .TEX. »

Sikerült befejezni a Blend-S internetes meme kávézós sorozatot. :)

Hmm hát nem volt rossz bár a karakterek eléggé felszínesek voltak, bár volt 1-2 csattanós poén de egy picit erőltetetnek éreztem japán fiút és 18+ rajzoló lányzót valahogy olyan mintha bele szuszakolták volna őket a szerepükbe.
Jó lett volna egy két japán kávé fajtát megismerni de sajnos egyről sem eset emlités.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Project A-Ko

Avagy használd ki az animációs médium előnyeit oly' módon, hogy teljesen rákoncentrálsz az "animációs" bűvös szóra. A Daicon Opening Animationsre hasonlít ez a cucc talán legjobban, since azt is hasonló elv szülte anno, mint ezt. Mint stílusgyakorlat, kiválóan szuperál (másfél óra intenzív akció- és mozgásorgia a 80-as évek tipikus designjával) - minden másban viszont nagyon alacsony színvonalú.

4/10 elegendő lesz, habár egy ponton 10/10 is volt, mikor rájöttem, hogy a főgenya nőt Ikeda "Char" Shuuichi szinkronizálja. :D
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Yuru Camp

Na eljutottam oda végre, hogy elkezdjem ezt is, és nagyon aranyos / hangulatos / nyugtató sorozat. Köszi az ajánlást, Catrin (meg mindenki más aki írt róla) :)
Válasz küldése