Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shin »

Én a Samurai Champloo-t néztem most végig, Jó anime. Nagyon tetszett, bár nem az a tipikus összefüggő anime. Lesz folytatása nem tudja valaki..?

Amit pedig még mindig nézek:
Claymore: ezt ma kezdtem el, az 5. rész után járok, és nagyon is tetszik. Nem vagyok feminista, de tetszik hogy végre valami női hősnő harcol elég keményen ha most valaki ki akar kioktatni h millió ilyen van, ne is próbálkozzon, tisztában vagyok vele)
One Piece: kell bármit is mondanom? Annyi része van h az életben nem jutok a végére, ezért inkább mást nézek helyette, és ezt inkább hanyagolom
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Samurai Champloo tényleg jó anime. Sajna folytatása nincs, pedig én is el bírnék viselni még pár részt belőle.

Amúgy én mostanság Narutót nézek. Nem tudom mi ütött belém, mert a Bleachnél megfogadtam, hogy nem kezdek bele több végtelenített shounenbe, erre most itt vagyok. 50 részen vagyok túl, de eddig még nem nyűgözött le igazán...
Kép
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shin »

Nah az ilyeneket én is bírom. A Bleachnél már én is megfogadtam, h túl sok anime helyét veszi el a gépemen, és olyan sok minden érdekel még ezért nem nézem tovább.
De és tényleg nem néztem. Lemaradtam 158nál (azért jól bírtam, nem? XD)
Azóta mit nézek? One Piece....egy még hosszabb anime. Gratulálhatok magamnak.
De legalább nem vagyok olyan mint Kalash barátom, aki a Bleach után már OPt néz, és nemrégiben döntött úgy, hogy akkor jöjjön a Naruto is. Nekem csak 28 rész van meg, de azt be is nyúlta és nézi...Ekkora egy idiótát :LOL:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Saiunkoku Monogatari

Most mondhat bárki bármit, de nekem ez az anime egyszerűen zseniális. Az összes hibájával együtt. Teszek is itt most rájuk. De ebben minden benne volt, számomra, ami élvezetessé tette nekem ezt az animét.

I want MOAR~ Ide a második évaddal, nagyon remélem, hogy ugyanolyan jó lesz, mint az első.

10/10
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Jelenleg a Persona Trinity Soullal vagyok elfoglalva, a felén már túl vagyok. Nem mondom, hogy rossz sorozat, de elég kusza a cselekmény, így részletesebben majd akkor, ha befejeztem. Mindenestre eddig még 2008 jobb animéi közé tartozik nálam. :mosoly:
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Paprika

Szép volt, jó kis zenével, érdekes történettel. Kíváncsi vagyok mit fogok álmodni :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Green Green

Kész röhely, meg idegtépő meg számomra csöppet unalmas a sok boing XD, de ecchi és szeressük.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Befejeztem idei első sorozatomat, a Kaiba-t. Szerintem hibátlan remekmű. Ha nem megy el valakinek a kedve fél rész után a stilizát animációtól, és rákap a hangulatára, akkor igen hamar el fog fogyni az a 12 rész.
A későbbiekben még újra fogom nézni, mert volt annyira sűrű, hogy elsőre ne értsek meg mindent.


10/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Kapcsolgattam és :
Kép

Sherlock Hound. MTV2.
Ezentúl minden vasárnap felkelek reggel. :vigyor: (A 'gyerekeknek' rovatban van, azt hiszem az az első műsor a csatornán.)
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
.Asami.
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008.08.31. 14:58
Nem:
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: .Asami. »

Jejeje, ismét itt a fórumon, újra regizve ::hehe::
Újra kivégeztem a Green Green-t, pont tegnap. Röhögtem egy jót, pedig láttam párszor. Előtte is nosztalgiáztam és megnéztem a Maria-samát. Még mindig nagy kedvencem :roll:
Dance is a delicate balance between perfection and beauty.
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Befejeztem a kodomo no jikant.Tetszett,végül is bejön a loli ecchi cucc. :-P Lenne még ilyesfajta anime több?Érdekelne...(kivéve a rizelmine-t,azt nem szeretem..)
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Befejeztem a Persona Trinity Soul-t, a véleményem nem sokat változott. Jó az alapsztori, szép a grafika, az első opening és a második ending nagyon tetszik (a több zene erősen felejthető). Néhány esetben viszont fölöslegesen soknak tartottam a szereplők monológjait, párbeszédeit, teljesen lényegtelen dolgokról. Unalmas azért nem volt, hisz minden részben kiderül valami a szereplőkről, akik sokkal jobban kidolgozottok, mint más sorozat esetében.
8/10. ::^_^::
Kép
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shin »

A Maria sama ga miteru-t én is megnéztem, bár csak 13 részt és érdekes módon ismertetőt nem találtam hozzá. (persze magyarul, na nem mintha tűvé tettem volna érte mindent)
És tetszett, bár elsőre nagyon a hátam közepére se kívántam a számomra kicsit felfoghatatlan francia elnevezéseket.
Megnéztem a Tokikake-t is, ami nagyon nagyon tetszett, bár jobban örültem volna a heppi end-nek. :lol:
Aztán az Onegai Teacher-t is megnéztem, hát másra számítottam, vagyishogy kicsit jobbra, ehhez képest tipikusan az az anime ami nagyon nem nekem való. Nem bírom az ilyen "úristen hozzá értem a kezéhez" animéket. :wwall:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Shin írta:A Maria sama ga miteru-t én is megnéztem, bár csak 13 részt és érdekes módon ismertetőt nem találtam hozzá. (persze magyarul, na nem mintha tűvé tettem volna érte mindent)
És tetszett, bár elsőre nagyon a hátam közepére se kívántam a számomra kicsit felfoghatatlan francia elnevezéseket.
nem tudom, hol kerested, de itt is van ismertető, igaz, csak az első sorozathoz (nem mintha a többiben másról is esne szó :drop: ). és őszintén megvallva, én így a harmadik sorozat után se nagyon tudom követni azt a rendszert, ami benne van... :?
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Katekyo Hitman Rebornnak fogtam neki, egész jó. Csak lennék már túl 25 részen, mert állítólag onnan normálisabb ^^

Mahoromatic, hogy nehogy elmaradjon az ecchi. :vigyor:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shin »

Hát itt is megnéztem, meg egy másik oldalon is, de most akkor 3 évadból áll és mind 13 részes?
Igazából nem is csodláom, hogy semmi világrengető nem történt. Elég nyugodt egy anime.
Nem egy Dokuro-chan XD
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

AniDB alapján 2 13 részes sorozat, egy 5 részes OVA, és valamikor jön a harmadik sorozat is.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Code Geass: Tetszett. Nagyon is. Azért, mert nem lehetett megmondani, hogy mi fog történni a következő részben. Rég érdekelt már ennyire sorozat, mint ez. Grafikai szempontból láttam már szebb alkotásokat is, de teljes mértékben szokható. 10/10. :thumb: A második évadban ismét korán a lovak közé csapnak.
Zero no Tsukaima ~ Princesses no Rondo: lassan a sorozat végére (?) érve elmondható: legnagyobb sajnálatomra ez az első kettő nyomába sem ér. :cry: Nem kerül be a kedvencek közé, az előző kettő mellé. Helyenként vontatott és már jó előre kiszámítható.
He is my master: agymenés. :D Legalább ez a sorozat jó, ha az ecchiknél a ZNT 3 nem hozta az elvárt színvonalat. Még csak két részen vagyok túl, de azt már most látom, hogy tetszeni fog.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Most fejeztem be a Kaiba-át, igazi remekmű. Most a Natsume Yuujinchou-t nézem. Eddig az első két részt láttam belőle, és nagyon bejön: a grafika gyönyörű, a karakterek szerethetőek, kellemes hangulat... A szellemeket meg eleve bírom, Sensei Kitty egy rohadék (szintén imádom), a főkari srác pedig nagyon szép. :) Poénból elkezdtem nézni a homoszexuális fiúk szerelmi életébe betekintést nyújtani akaró Junjou Romantica nevű borzalmat is, de nyilván passzolom, mert nem éppen a szerelemről szól. :/ A Strawberry Panic viszont egy kedves leszbikus szerelemről szóló animének ígérkezik így 4 rész megtekintése után, szóval valószínűleg ezt folytatom majd. Emellett tervbe van véve még a Dennou Coil folyt. és a Ghoust Hound elkezdése is.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Az Utena TV egy harmadán vagyok túl... Ez az első shoujoai jellegű anime, amibe belenéztem... hát annyira WTF számomra az egész, hogy az már jó. XD
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: miyume »

zombi loan- sokkal több mindent ki lehetett volna hozni belőle, és volt amit meg teljesen felesleges volt belerakni. gondolok itt pl arra a 2 hentai felvezetőként is használható yuri jelenetre aminek se füle, se farka, se jelentősége, mert az egész animének semmi köze a témához, csak beletették mert "mér' ne?"... megint egy olyan anime amit egy kezdődő mangából csaptak össze.

ginban kaleidoscope- na ez viszont egy 10 pontos anime. még csak a 4. résznél járok, de már az elsőnél teljesen beleszerettem, úgyhogy nem kizárt, hogy a kedvencek közt landol. érdekes alaphelyzet, a természetfeletti és a hétköznapi kiváló keveredése és olyan poénok....( a második rész végén az öröm óda XDDDD :dirr: ). csak azt sajnálom hogy 13 részes

code geass - lehet kövezni, de 5 rész után meguntam. a főszereplő idegesítő (alapból nem bírom az ilyen "fúdezsenivagyok" karaktereket), egyetlen szimpatikus szereplő a zöld hajú csaj, mert a láthatóan elég szorult helyzetéből segítség és minden különösebb gond nélkül meg tudott lépni. viszont ő sem volt elég ahhoz, hogy folytassam, talán majd egyszer
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Tales Of Symphonia

Game a konzolban 10 pontot kapott és szerencsére az anime hűen követi a játék eseményeit, egyedül annyi a különbség, hogy az animében a helyszínek sokkal rövidebbek. De így is hozza az RPGs hangulatot , sztori is izgalmas, fordulatos és megható. Fantasy kedvelőknek mindenképp ajánlom mert nagyon jó.

Eddig az anime a game első felét dolgozza fel, de szerencsére a napokban jelentették be a folytatást, ami pont ott fog indítani ahol az anime abba maradt.
Címe Tales of Symphonia: Tethe'alla Chapter lesz.

Kedvencem Kratos volt, sajnos a sármos angol hangja után a Japán hangja eléggé öregíti.

Negatívum annyi, hogy egy nagyon hosszú játék első felét 4 részbe sűrítették össze, de így is top 10es lett.

9 pont
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

D.Gray-man

Az eheti 103. résszel véget ért a sorozat, hogy a manga előrehaladtával lesz-e folytatása, az már a jövő zenéje. Akárhogy is, amit eddig összehoztak, az igazi profi munka, remek animáció/zene/karakterek, és viszonylag kevés, jól átgondolt filler rész. Külön szép a készítőktől, hogy elvileg pont azért hagyták most félbe, mert nagyon beérték a mangát, ergo nem akarnak tovább fillerezni. Ilyen egy igazán jó "rétestészta" shounen anime/manga, a Natúró és a Fehérítő példát vehetne róla.

10/10
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Cruel Angel írta:Az Utena TV egy harmadán vagyok túl... Ez az első shoujoai jellegű anime, amibe belenéztem... hát annyira WTF számomra az egész, hogy az már jó. XD
Hát azért az Utena szerintem nem elsősorban shoujo-ai, egyrészt mert van benne minden egyéb "perverzió" is (shounen-ai, deflorálás, vérfertőzés stb), csak persze szépen finoman előadva; másrészt meg pont a szürrealizmusa és az erősen "pszichologizáló" szimbólumai miatt (amik elég nehezen érthetők, de mint a Lainnél, EVAnál stb: a végén némi utánaolvasás után kiderül, hogy semmi sem annyira WTF mint amilyennek elsőre látszik :D ) Sz'al, "pszichológiai anime" kategóriában ez a kedvencem (meg úgy általában is a kedvenc animém :vigyor:), úgyhogy imho jó választás volt! :)
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A végére értem a Narutónak, pontosabban a 135. résznél véget vetettem a sorozatnak. A fillerekből már köszönöm szépen nem kérek, volt néhányhoz szerencsém a 100. rész környékén és annyi bőven elég is volt belőlük.
Igazából a sorozat semmi emlékezeteset sem tudott nyújtani nekem. Naruto és Sasuke (de irritált a gyerek :mad: ) rivalizálós barátsága valahogy nem tudott meghatni, azok a szereplők, akik meg érdekeltek volna, szinte alig szerepeltek.
A magam részéről a Shippudent már hanyagolom, és inkább megmaradok a Bleachnél.

Antique Bakery
Először, tartottam a sorozattól, mert sok helyen BL-ként tartják számon, de a bishik+sütik kombó elég vonzó volt ahhoz, hogy legyőzzem az ellenérzéseimet. Szerencsére szó sincs BL-ről (leszámítva egy-két részt, ahol Ono szerelmi élete a téma), inkább egy slice-of-life történet egy cukrászda dolgozóiról.
A sok CGI kicsit bántotta a szememet, de idővel hozzászoktam (hogy minek egy drámába, azt sose fogom megérteni). Az OP viszont CGI ide vagy oda, nagyon jóra sikeredett, a Hachikuro OP-okat juttatta eszembe.
Kép
Válasz küldése