Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Trigun

én egy hete néztem meg két nap alatt, először és nagyon tetszett. Nemistudom mért nem néztem én ezt animax/a+ on...

Meg kell nézni :D

Ergo Proxy
2 rész után egyre jobban megszeretem. Ezt fogom nézni kábé jövőhéten ...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Tengen Toppa Gurren Lagann

Kicsit felemás érzéseim vannak ezzen a történettel kapcsolatban, ahoz képest hogy végig a vígjáték dominál, van benne 1-2 jelenet, ami drámibb és a vége ... :) azt meg kell nézni és majd megérti mindenki. :)
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

NANA egész jo cucc, csak már kezdem unni, h mindenki szerelmes mindenkibe és a sok dráma se tesz jot az agytekervényeimnek.. kezdem már azt hinni h egy szappan operát nézek.

de mindezektől függetlenül tetszik az anime. OST egyszerüen szuper.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Lehet, hogy akkor nem a neked való animét választottad.
Én semmire nem számítottam ennél az animénél, mivel az ismertető annyit nem rejtett magában. ezért én majdnem teljes tudatlanságban ültem a gép elé és kezdtem el nézni.
Nekem nagyon is tetszett. Az OST pedig tényleg nagyon szép.
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nem arrol van szo h nem tetszik.. csak már kezdem unni h minden a feje tetején van. már annyit bőgnek benne, h a drámára is kezdek immunis lenni. mindezek ellenére sztem jo anime, csak hát nem tökéletes mű :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Mindenkinek más a tökéletes = tökéletes nem létezik :lol:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Shin írta:Mindenkinek más a tökéletes = tökéletes nem létezik :lol:
hai hai :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Majin Tantei Nougami Neuro
A főszereplő egy démon, aki rejtélyeket eszik. Mivel a démonvilágban már beburkolta az összeset, feljön az emberi világba... Nyomozósdis dolog, de nem az benne a jó. A főszereplő akkora paraszt, hogy már jó arc xD A sérója + a fejek, amiket vág, nagyon fun. Kellemesen creepy.

Nabari no ou
Modern kori ninja-s story. Eddig három rész jött ki belőle, szal nem tudok nagyon véleményt mondani, de jó alapanyagnak tartom. És végre egy shounen, amiben nem felálló hajú, hiperaktív/nagyszájú a főszereplő =D

Code Geass R2
Az első részben eléggé kapkodtam a fejem, hogy most mi van, de már a második rész hozta az első széria színvonalát. Jók az új szereplők is, főleg az a kardos kínai csávó, akinek Midorigawa Hikaru a seiyuu-ja =D Remélem, Suzaku ebben a sorozatban megpusztul végre xD
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Nah a Code Geass R2vel én is így voltam. Még csak az első részt láttam, de csak kapkodtam én is a fejemet, hogy most akkor mi van XD
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Songá
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2008.02.17. 17:43
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Songá »

éppen tokyo mew mew-t nézek,és fate stay night-ot.

nem rosszak^^ :D
Tervezz,rajzolj,töltsd fel: http://www.songafanart.hu
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Az m2 jóvoltából:

Laputa - Az égi palota

Továbbra sem csalódtam Miyazaki Hayaóban, olyan szépek és egyediek a történetei. :')

Ezen kívül...

FMP fumoffu

Anno valahogy félbemaradt, most folytatom. :)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Narumi írta:Az m2 jóvoltából:

Laputa - Az égi palota

Továbbra sem csalódtam Miyazaki Hayaóban, olyan szépek és egyediek a történetei. :')
Nekem pont a Laputa tetszett a legkevésbé. Számomra valahogy nem az igazi. Eddig kétszer láttam (vagyis néztem), és mind a kétszer elaludtam rajta. :?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nálam a Totoro a leggyengébb láncszem, aranyos meg minden, de engem nem tud lekötni.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Yuriko-chan írta:Nekem pont a Laputa tetszett a legkevésbé. Számomra valahogy nem az igazi. Eddig kétszer láttam (vagyis néztem), és mind a kétszer elaludtam rajta. :?
Akkor nem bennem van a hiba, én is és én is. ^^"
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Otogizoushi
26 rész, 2 arc-ból áll
Első 13 rész, Középkori Japán, Heian-period, a Főszereplőknek össze kell gyűjteniük az 5 magatamát (az 5 fő elemet jelképező drágakövet), hogy megmentsék Kyotót és az embereket a pusztulástól. Akció, Kaland, Dráma, Szerelem, Szamurájos
Második 13. rész, Jelenkori Tokyo, az előző arc szereplőinek leszármazottjairól szól, az eseményeket befolyásolják a középkorban történt dolgok.
NAgyon jó anime, sajnos kevesen ismerik nálunk.
by Production I.G.
EGy kis ízelítő: http://youtube.com/watch?v=IntZnTbKQ7Y
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Death Note végignézve, 10/8-as lett nálam a végén, vélemény a topicjában. :wink:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Bus Gamer

Nem volt rossz, de nem volt elég. Épp csak elkezdődött a történet és máris vége lett. Ráadásul még mangában sincs több. Ha igaz, hogy ez csak egy promó, mert a mangaka folytatja a mangát, akkor még értem, de egyébként nem tudom, hogy ez mire volt jó.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

*nods* Jaja ennek igy az egvilagon semmi ertelme nem volt..h lehet ennyire logva hagyni a nezoket? Ha nincs meg a manga akkor meg ne csinaljanak animet...pedig nem lenne rossz a sorozat, kicsit klise de akkor is..
Amugy meg Soul Eater minden mennyisegben...annyira jooo *.*
Meg Junjou Romantica, de az adja magat...
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Tudnátok nekem mondani igazán kiemelkedő animéket amit érdemes megnézni? Mostanában nem találok ilyeneket.
Avatar
Szilva
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.05.02. 14:02
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szilva »

Én Nodame-t és D.Gray-man-t nézek, utóbbinak a mangáját is olvasom. Ezelőtt inkább moviekat láttam, mint a Paprika illetve a Petite Cosette című OVA-t (ha nem tévedek az volt), amit nagyon ajánlok mert varázslatosan szép. Kicsit sötétkés de nekem nagyon tetszett :3
Ha valami vicceset/vidámat szeretnél, olvasd el a Nodame Cantabile ismertetőjét, ha tetszik állj neki, aranyos. :cool:
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

D. Gray-mant nagyon bírtam régebben, de aztán abbahagytam, mert elcseszték a sok fillerrel, utána a mangáját kezdtem olvasni.
Paprika nagyon király, az tuti :D
A Nodame ismertetőt elolvasom mindjárt.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat igy, h kiemelkedo, ez kicsit altalanos :roll:
Honey & Clover, Gungrave, Samurai Champloo, Soul Eater (de ez meg csak most kezdodott), minden ami Makoto Shinkai, Mushishi es Kemonodzume...en ennyit tudnek mondani :3
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Appleseed Ex Machina
A film első része, nem igazán fogott meg és hasonlóképp vagyok a 2ik résszel is, bár ezt talán megnézném még egyszer, plusz előtte láttam a:

Vexille-t
ami sokkal jobban tetszett és a sztori is érdekesebb volt, bár mindkettő movieban szép CG van, látván a karaktereket, mindig a kirakatbábuk jutnak az eszembe és ez elrontja az egész poénját.

Bamboo Blade
Üdítő kis anime volt, szerettem a karaktereket (Tama-chan egy külön misét megér) és a könnyed sztorijával, poénjaival jól ki lehetett kapcsolódni.

They are my noble masters
Kick ass ecchi comedy, el tudtam volna még nézegetni egy darabig. Volt benne minden ami szem-szájnak ingere.. :D

H2O
Ugyan úgy vagyok vele, mit az Ef - Tale of Memories-el. Volt benne egy-két jó húzás, mégis az endig elrontja. Eleinte érdekes volt, h néha fun, néha dráma, de a végére e kettő váltakozása, kioltotta egymást, így a dráma már egyáltalán nem is volt drámai..

Shigofumi
Azért kezdtem el nézni, mert abban reménykedtem, h vmi drámában gazdag cucc lesz, nos 2 vagy 3 sztori, ami talán olyanra sikerült...

Goshuushou-sama Ninomiya-kun
Valahol a felénél shift+del, buta is volt és erőltetett is.

Wolf and Spice
Bár témájában nem volt túl érdekes (kereskedelem), még is el lehetett nézni a Sage Wolf és Lawrence kalandjait. Leginkább stílusában tetszett a mű, úgy tűnik szeretek vmit a light novel adaptációkban.

Rosario + Vampire
Miközben néztem jól elszórakoztam rajta, de így utólagosan nem is tudom. se nem volt nagyon vicces, se nem volt nagyon ecchi.

Kite liberator
Biztos lemaradtam vmiről, de se eleje se vége, se semmi...

Ghost Hound
Érdekes egy mű, bár nem lett epic, pedig témáját illetően nagyon tetszett, meg no1 hanghatások is oda tettek. Lehet h az a baj, h itt tisztába tették a sztorit és nem maradt min filózni. Asszem végig kéne néznem még egyszer.

Amit most nézek:

ToloveRu
Akartam vmi ecchi hülyeséget, de nem tom meddig fogom tudni ezt nézni, nem igazán komázom a Lala féle karaktereket, ez is buta stuffnak tűnik.

Kanokon
Ez is ecchi hülyeség, de itt legalább (félig) neko (róka) és farkas van, nem egy űr princess (bár nem tudnám elmagyarázni, h gyakorlatilag miért jobb egy róka/farkas girl, mint egy alien girl.)

Kurenai
Ez meg vmi komolyabb korrektebb sorozatnak ígérkezik, bár még nagyon az elején van, de egyelőre még érdekes.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

ak írta:Bamboo Blade
Üdítő kis anime volt, szerettem a karaktereket (Tama-chan egy külön misét megér) és a könnyed sztorijával, poénjaival jól ki lehetett kapcsolódni.
teljes mértékben egyetértek, bár nálam Kirino az abszolút favorit:3

az Ex machina-ban sztori szempontjából kicsit csalódtam, a Vexille-t vhogy jobban tudtam élvezni, meg talán grafikailag is szebb volt... (ha jól tudom, nagyjából ugyanaz a gárda készítette őket, így kicsit olyan, mintha a Vexille-t szépen megcsinálták, kidolgoztak minden részletet, az Ex Machinát meg úgy összecsapták...:( )

nem bírtam az Animax tempóját, így megnéztem a Honey & Clover-t (el is tűnt a műsorból...vége lett?O_o). óriási volt, úgy nézette magát, viszonylag hamar végeztem is vele. egyetlen negatívum, ami így most eszembe jut, h a második sorozatban néha kicsit túlzottan hanyagolták a többi szereplőt és csak egy karakterre koncentráltak. ez néha kicsit zavaró volt, de összességében egy nagyon jó sorozat.

meg persze a Soul Eater, ami imho a legjobb szösszenet az egész mostani szezonbanXD


jah, és Sketchbook - Full Color's-t is nézegetek^^
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

IloveRenji írta:Hat igy, h kiemelkedo, ez kicsit altalanos :roll:
Honey & Clover, Gungrave, Samurai Champloo, Soul Eater (de ez meg csak most kezdodott), minden ami Makoto Shinkai, Mushishi es Kemonodzume...en ennyit tudnek mondani :3
Gungrave, Samurai Champloo, Mushishi és Kemonodzume nagyon jók :D
S. Champloo a gyönyörű akciók miatt, Mushishi a jó sztorik miatt, Kemonodzume meg az egyedisége miatt :D
Válasz küldése