Stílusos negatív karakterek animékben

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lord.Kamina írta:Thymilph :cool:
Jó hogy mondod, ha már TTGL, beugrott, hogy Lordgenome-nak azért volt egy stílusa... :D
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: scineram »

Gin és Vermouth. Kár, hogy ritkán látni őket.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Light, Dolf, Millenium Earl, Viral, Homunculi, az Őrnagy a háború "szimfóniájának" vezénylése enyhén sokkolt XD Bár nem tudom, az az OVAban benne volt-e Lelouch, Rezo, és mindenkivel egyet kell értsek, hogy Xellos.
Ashura stílusossága nézőpont kérdése, de engem nagyon szórakoztatott. :vigyor: Nem egy megszokott ellenfél. És szakértő simerősöm szerint cuki, ezt fontos megjegyezni, mert magunktól nem jönnénk rá...

Akiket nem lehet egyértelműen idesorolni:
Tetsuo: A stílusossága a mangában sokkal kifejezettebb, az animére annyira nem jellemző.
Adzsite: Az animeverzióban nem szerepel
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Lulu negatív szereplőnek számít? :? Bár abban a sorozatban mindenki kb. ötepizódonkén átáll egyik oldalról a másikra. ::^_^:: Mondjuk ha már Code Geass, akkor Orange-kun! XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2010.11.27. 12:57-kor.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ezen én is gondolkodtam, de mivel a céljai és módszerei általában megkérdőjelezhetőek, én nem nevezném egyértelműen pozitív szereplőnek, habár ő a főhős. Nem olyan szélsőséges a helyzet, mint DN esetében, mikor a főhős van a negatív oldalon, és az antihős (abban az értelemben, hogy a főhőssel szembenálló egyén) meg a törvény és a törvényes igazság, na meg a józan ész szerinti etikusság oldalán. De mégis, ennek egy elmosottabb verzióját láthatjuk itt is, bár nézőpont és megítélés kérdése is a dolog. Én enyhén szólva fanolom Lelouch-t, és nem volt olyan, hogy inkább másnak szurkoltam volna, de ha akanám se tudnám egyértelműen "JÓ" karakternek kategorizálni. Habár gonosznak sem, de mondhatjuk, hogy negatív.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Dolf
Ez most az Alfréd a kacsás, vagy valakivel keverem? XD (Ha az, akkor ja, én is bírtam. XD)
A mordályos nyul írta:Millenium Earl
Legjobb shounen-gonosz ever. :) (Úgy bírom, hogy a mangában szinte minden mondata után oda van rajzolva egy szívecske. XD) Meg akkor már az egész Noah család is. :) (Végre egy olyan gonosz banda, akik tényleg törődnek egymással, nem azt nézik, hogy melyik nyaljon jobban a főnöknek, és csinálja ki a társait. :dirr:)
A mordályos nyul írta:Homunculi
Ők is szimpik voltak, mondjuk inkább a mangában/Brotherhoodban, az első sorozatban nagyon nem tetszett, hogy szinte végig csak a háttérben mozogtak, pl. alig volt némelyikükkel egy tisztességes fight, pedig elvileg ők lettek volna az ellentábor. Helyettük folyton a "csúnya, korrupt hadsereg!" szálat erőltették, ami felvezetésnek jó, de nem arra, hogy 51 részen át nyújtsák.
A mordályos nyul írta:az Őrnagy a háború "szimfóniájának" vezénylése enyhén sokkolt XD Bár nem tudom, az az OVAban benne volt-e
Franc, nincs fenn YouTube-on az a videó, amikor a legújabb AMV Hell-ben berakták alá a Springtime for Hitler musicalből, hogy: "Heil myself...heil to me! I'm the kraut, who is out to change our history!" kezdetű nótát, pedig az 100%-osan passzolt hozzá. XDDDD
A mordályos nyul írta:Lelouch
Ő is nagy kari, bár lehet én sem tudnám eldönteni, hogy végső soron mennyire számított negatívnak. XD
A mordályos nyul írta:Xellos.
A Slayers legjobbja. :)
A mordályos nyul írta:Ashura stílusossága nézőpont kérdése, de engem nagyon szórakoztatott. :vigyor: Nem egy megszokott ellenfél. És szakértő simerősöm szerint cuki, ezt fontos megjegyezni, mert magunktól nem jönnénk rá...
Ő is fun volt. XDDDDDD (És ezért is mondom, hogy jobb az anime, mint a manga, a mangában eddig kb. annyit szerepelt, amíg kitört a földalatti börtönből, meg fightoltak kicsit közvetlenül utána Halálistennel, az animében meg ugye tudjuk, hogy mi a vége... :D Ha valaki még nem látta volna. XD)
A mordályos nyul írta:Adzsite: Az animeverzióban nem szerepel
Mondjuk az utolsó kötetben frankón "elveszik tőle az olvasók kedvét" hogy úgy mondjam...
Mariko írta:Mondjuk ha már Code Geass, akkor Orange-kun! XD
A CG legjobb karaktere. :D Én valahogy nem is tudtam rá gonoszként tekinteni, tudom, hogy 99%-ban Lulu ellenfele volt, de inkább olyan szinten harcolt, mint a Rakéta Csapat, amikor Pikachut próbálják levadászni. XD Kivéve a végén, ahol már kb. MEGAGAR, de ott meg már Lulu oldalán áll. XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:
A mordályos nyul írta:Dolf
Ez most az Alfréd a kacsás, vagy valakivel keverem? XD (Ha az, akkor ja, én is bírtam. XD)
Pontosan. ;)
Titkos írta:
A mordályos nyul írta:Homunculi
Ők is szimpik voltak, mondjuk inkább a mangában/Brotherhoodban
Én is elsősorban a mangára gondoltam, a Brotherhoodot meg ugye még nem láttam. :)
Titkos írta:
A mordályos nyul írta:Adzsite: Az animeverzióban nem szerepel
Mondjuk az utolsó kötetben frankón "elveszik tőle az olvasók kedvét" hogy úgy mondjam...
Na igen, sajnálom, hogy az utolsó kötetet még nem tudtam elolvasni. :(
Titkos írta:
Mariko írta:Mondjuk ha már Code Geass, akkor Orange-kun! XD
A CG legjobb karaktere. :D Én valahogy nem is tudtam rá gonoszként tekinteni (...)
Nekem amúgyis szimpatikusabb, ha nem "gonosz-jó" felállás van, hanem "negatív-pozitív".
Szóval hogy a negatív szereplő nem azért negatív, mert az alap személyiségi jegye a gonoszság (=pusztítok, ölök, fájdalmat okozok, mert csak), hanem mert a főhőssel szemben áll, érdekeik ellentétesek, így természetes a konfliktus.
Pl. sorolta már itt valaki Mai-t a Kaleido Star-ból, nem hiszem, hogy bárkiben felmerülne, hogy ő gonosz. De nem csak slice-of-life cuccokban van ilyen példa.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A pozitív-negatív besorolást én is jobban szeretem, mert kevésbé végletes, mint a jó-gonosz. ^^

BTW: Majdnem elfelejtkeztem a Grófról a Gankutsuou-ból, neki megint csak volt stílusa, bár az én szememben ő sem minősül teljesen negatív szereplőnek.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: scineram »

A fighting anime topikból a tüskés páncélú duplacsövűvel járó alakokról jutott eszembe: Legato, Knives meg az egész Gung-Ho Gang, de akár még Brilliáns Dinamit Neon bandája is.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:A pozitív-negatív besorolást én is jobban szeretem, mert kevésbé végletes, mint a jó-gonosz. ^^
Látom ez többeket megzavart, vegyétek úgy, hogy kissá fáradt voltam, és a "jó/gonosz"-t használtam épp a "pozitív/negatív" szinonimájaként, de hiba volt. XD
Mariko írta:BTW: Majdnem elfelejtkeztem a Grófról a Gankutsuou-ból, neki megint csak volt stílusa, bár az én szememben ő sem minősül teljesen negatív szereplőnek.
Na igen, ahogy vesszük, végülis lehet más is olyan bosszúszomjas lenne, ha úgy járna, mint ő. ^^" Ettől persze még csinált csúnya dolgokat, na de nem mintha az "áldozatai" ártatlanok lettek volna, sőt, a Gankuban pont a sok "szemétláda vs szemétláda" összecsapásokat imádtam. XD Maga a kari amúgy egy 10/10-es, nálam is benne van a TOP-ban. :) (És szinte megértem, hogy Albert miért fanboykodott rá. XDDD)
scineram írta:A fighting anime topikból a tüskés páncélú duplacsövűvel járó alakokról jutott eszembe: Legato, Knives meg az egész Gung-Ho Gang, de akár még Brilliáns Dinamit Neon bandája is.
Neon-t én is bírtam, talán a kedvenc gonoszom (na, már megint....izé..."negatív karim" XD) volt az egész Trigunból. :D És azok a ruhák, amit ő is, meg a bandája is hordott, überrulzok voltak. XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Á, eszembe jutott a tökéletes példa! (már annak, aki ismeri)
Az Avatarból Zuko a sorozat nagy-nagy részében negatív karakter, mert szemben áll a főhőssel, mégis vannak olyan részek, amikor a saját harcait vívja (Csáóval pl. :lol: ) és akkor mindenképp neki szurkolunk. Bár lehet hogy amúgyis szurkolunk egy kicsit neki is, mert nem unszimpi.
Ezzel szemben Azula már kaphat "gonosz" jelzőt, mert tényleg egy dög, és tudja is magáról.
Poén-spoiler: "A saját anyám szörnyetegnek tartott... Persze igaza volt, de akkor is fájt."
:lol:

Ezt csak a negatív-gonosz különbségre, mert amúgy nem anime, szóval hagyom is a témát. :)
Avatar
echoCHANNEL
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.05.06. 08:29
Nem:

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: echoCHANNEL »

Csatlakoznék azon bólogatók táborába, akik szerint a D.Gray-man Noah családtagjai stílusosan negatív karik, viszont eszméletlenül jól kitaláltak. A Millennium Earl egyszerűen páratlan szeritnem. :D

Jelenleg Katekyo Hitman Reborn!-t nézek és ott is bírtam Xanxus-t..xD a Boss, aki egy széken trónolva csinál végig egy harcot csak menő lehet. /bár kérdéses, hogy mennyire negatív karakter, főleg a 100+ részeknél/ ::^_^::
The hero is always camping somewhere near the scene. Until the last moment to save everyone.
Kezdő fórumozó ITT. :D Ismérv: kedvtől függően akár naponta képes lecserélni az avatart, valamint reflexből írja az 'xD'-t minden sor végére - berögződés. xD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Titkos »

echoCHANNEL írta:a Boss, aki egy széken trónolva csinál végig egy harcot csak menő lehet.
Ez hanyas epizód/mangafejezet? XD Megnézném. XD
Kép
Avatar
echoCHANNEL
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.05.06. 08:29
Nem:

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: echoCHANNEL »

Anime 139. és 140. része. A mangában nem tudom, még nem kezdtem el olvasni, majd ha befejeztem az animét. :D
The hero is always camping somewhere near the scene. Until the last moment to save everyone.
Kezdő fórumozó ITT. :D Ismérv: kedvtől függően akár naponta képes lecserélni az avatart, valamint reflexből írja az 'xD'-t minden sor végére - berögződés. xD
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Idézem a 45-ösben felvetett agyalásomat, mert igazából ebben a topicban lenne a helye:
Agyaltam, hogy ilyen igazán ütős antagonista nőcivel találkoztam-e már. És most így hirtelen senki nem ugrik be. Milyen kár! Na jó talán Dante az FMA-ból okés, csak ne lenne az egésznek utána vállalhatatlan endingje... Konklúzió: több nő gonoszkodhatna...
Többiek? Antagonista nők? Valami drasztikusabb élményre gondolok, nem ilyen Sailor Moon, meg Gundam, meg Ghibli gonosz nőcikre és nem is olyan robikra, mint Sharon Apple vagy Mother Elisa, hanem igazán emlékezetes szarkavaró tehetséges emberekre, mint az említett Johan, Monte Cristo vagy teszem azt Light, csak nőben. Ha van ilyen animében, akkor jól titkolja magát vagy lyukas a memóriám, ami nem lenne meglepő, szóval felhomályosítást kérek! Mangában esélyesebb a dolog... mangások? (Mangás Yomi a Ga-reiből?, mondjuk ott sem tűnik igazán annak..) Hm, közben eszembe jutott a Shangri-La nevezetű Gonzo-"csoda" is, amiben nőci volt az ellen, de az a sorozat annyira vacak... vagy a Last Exile-ben is akad ilyen, de valami emlékezetesebb kéne. Ha lehet ne is ilyen fél-ecchi, fél-fanservice "csajbandás feketéket" soroljatok, mint utálatos Maria a Witchblade-ből vagy mint a szemétkedős Akuma no Ridikülös lányok. És nekem a Clayemore ellen lányai sem voltak maradandóak.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ugyan se a Fény&Lala pároshoz, se a grófhoz és Makishimához messze nem ér fel, de azért mindenképpen ide kívánkozik a Durararás Orihara Izaya. Ő is is egy intelligens kavarógép, van stílusa, meglehetősen cinikus, sőt még harcolni is tud a kis féreg, de amit nagyon nem bírok benne, hogy a SAJÁT ISMERŐSEIT szívatja puszta unalomból. Pedig ha valami ambíciója lenne, vagy bármiféle normális célja, ment volna a kedvenc antagonisták közé - bár "antagonistának" nem igazán nevezném, a DRRR-ben nem nagyon vannak olyanok... Mondjuk a folytatásokban még kibontakozhat valami a random szemétségeiből, csak eddig ennek nem sok nyoma van. Majdmeglássuk. Ha nem, úgy is jó, csak milyen sokra vihette volna :D
wwhite a 45 napos topicban az antagonisták közé írta:
Gil
Na az egyik "kedvenc" jómadaram a F/Z-ból... igazság szerint egyet is értek a leírtakkal, sőt az UWB-ben ő volt az egyik kedvencem (nem feltétlenül dícsérő jelző annak karakterfelhozatalára), de a F/Z-ben csak rühelleni tudtam, mégpedig amiatt az ordenáré tapló paraszt stílus miatt amit levágott. Mert valahol az emberekkel szemben még meg is értem, de a Saberrel és Riderrel folytatott interakcióiban is kizárólag így adta elő magát, ez meg nem utal valami méltóságteljes jellemre... Viszont az UWB-ben remekül megszívatta Shinjit, amiért mindenképp jár +1 pont. Btw a páncélja nélkül, hétköznapi ruhában nekem valamiért sokkal kakkoibb. Ajjj, Fate/Zero... Dark jellemek egész aranybányája lehetne, ha nem úgy prezentálnák őket, ahogy, mert emiatt egyiket se tudtam se kedvelni, se elviselni, se együttérezni velük, se semmi....
Catrin írta:Konklúzió: több nő gonoszkodhatna... Többiek? Antagonista nők? Valami drasztikusabb élményre gondolok
Ragyo, Harime Nui (KlK)? Az egyik Ikari Gendo női megfelelője, a másik pedig egy nagyon cuki rózsaszín loli :dirr: . De pl. Kagura az Inuyashában is jól nyomja, bár ugyan nem főellenség, de elegánsnak elegáns, hidegnek elég jégcsap, szemétkedni is tud. De Lust is ilyesmi az FMA-ban (mind a kettőben, bár én az első sorozatban jobban bírtam). Vagy Dilandau az Escából, LEGEPIKUSABB karakter az egész sorozatban :D Most ennyien ugranak be, de sztem ha tekerem az agyam, lesznek még.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Btw, ha már női gonoszok: ugyan most Catrin kívánságára nekem sem jutott eszembe annál több stílusos női antagonista, akiket Surci most hirtelen leírt, van viszont egy olyan, aki talán a legváratlanabb húzás volt az író részéről és őszintén csodálkoztam is, hogy meg merte lépni. Az Oreimo animéről van szó, és innentől inkább spoilerbe raknám, mert egyrészt azt a meglepetést tényleg nem akarom elszúrni másoknak, másrészt az egész sztorit nagyjából vázolnom kell, hogy érthető legyen, miért egy igazi sunyi kis rohadék a szóban forgó hölgyemény. SPOILER: Szóval gondolom az alapsztorit nagyjából mindenki ismeri: egy incest cuccról van szó, aminél ugyan mindenki reménykedett, hogy nem az lesz, de én már kb. az első két epizód után megmondtam... XDDD A bátyuska húgival él együtt, aki ilyen tsundere-stílusban ok nélkül fikázza a srácot folyamatosan, miközben ő próbál relatíve jó testvér lenni (ekkor még tényleg csak testvéri értelemben). Idővel persze bonyolódik a dolog, bejönnek a húgi barátnői, a húgi "vetélytársa" (akivel járni is kezd a srác, majd szakít), stb-stb., szóval egyfajta lightosabb háremcucc koncepciója épül ki a történetben. A klusék is hasonlók, van tsundere, többé-kevésbé yandere, "slamposnak tűnő, de közben 10/10-es csaj, csak nem úgy öltözik" és "természetesen" van egy osana najimi "szomszéd lány" is. Kb. nem vártam a cucctól mást, mint hogy a csajok beleszeretnek mind, ő meg sorban lepattintja őket, mert az lesz a végső konklúzió, hogy "nekem mégis csak a húgom az igazi nő". Ez úgy többé-kevésbé igaz is lett, na de azt aztán senki nem várta, hogy a gyeremekkori barátról kiderül, hogy EGY ALJAS KIS FÉREG, aki kb. 10 ÉVRE ELŐRE "MEGMÉRGEZTE" hősünk és a húga kapcsolatát, pusztán azért, hogy húgit, mint potenciális vetélytársat, elpaterolja az útból. Just...wow. O_O Szóval a második szezon vége felé derül ki, hogy húgi nem volt ám mindig ekkora tsundere bátyus irányába, sőt, már fiatalabb korában is szerelmes volt belé és mivel Szomszéd Lány egyfajta "harmadik, közös barátként" volt jelen az életükben, nyilván neki mondta el először az érzéseit, nem pedig a bátyusnak. Szomszéd Lány ezt kb. úgy reagálta le, hogy "Jézusom, hogy lehetsz szerelmes a saját bátyádba??? EZ UNDORÍTÓ!", de persze nem azért, mert valami régimódi erkölcsű, konzervatív karakterről beszélünk, hanem mert a kis dög már akkor szintén szerelmes volt a srácba. Ez a kirohanása persze olyan lavinát indított el húga lelkében, hogy félig magát is utálni kezdte és "bezárkózott", ezután vette fel ezt a "tsundere, bátyussal folyamatosan köcsögösködő" stílust, hiszen ha így bánik vele, akkor biztos, hogy sosem jönnek össze, mert bátyus is nagy ívben kerülni fogja a kellemetlen húgit. És ez ment ÉVEKIG... Hát wow... Persze lehetne a dologra mondani, hogy "olcsó, szappanoperába illő fogás", talán valahol az is, de én egy slice of life háremcucctól marhára nem vártam, hogy két szezon után a legvégén változtasson úgymond genyóvá egy olyan karaktert, aki azelőtt ugyanolyan potenciális waifu-jelölt volt, mint akármelyik másik csaj. Ráadásul direkt a legfélősebb, legcukibb, legszendébb karakterre osztani ezt az amúgy háttérben áskálódó rohadék szerepet... Ehhez szerintem kell bizonyos mennyiségű tökösség az író részéről, tekintve, hogy ezzel egy nagy méretű, potenciális fanboy-bázist veszített el valszeg, hiszen amíg "cukikáról" ki nem derült, hogy valójában milyen ember, sokaknál ő volt a "best girl". XD (Tényleg scineram, te ezt hogy viselted? XD) Persze lehetne mondani, hogy más animékben bevett szokás ez az "always the silent ones..." klisé, de ahogy már írtam, egy slice of life háremben marhára nem várna ilyesmit az ember, szal ebből a szempontból tényleg respect az írónak, még akkor is, ha amúgy az egész anime nagyrészt nem egyéb, mint egy imouto-fétises otakuknak írt pandering történet. XD

Illetve van még egy hasonló okokból érdekes karakter, szintén egy háremcuccból (csak ez legalább nem slice of life XD), ő pedig a Kämpfer-ben szereplő SPOILER: Sakura Kaede. A történet elején a szokásos "osztály szépe/cuki lány", akiért hősünk epekedik, majd a sztori végére bizony kiderül, hogy a White Kämpferek (a helyi antagonista banda) leszbi-királynője. XD Na most nála azzal fejelték meg a dolgot, hogy olyan, mintha tudathasadásos lenne. Több karakternél is látjuk a történet folyamán, hogy a Kämpfer-átváltozás vagy lelkileg, vagy külsőleg is valamilyen változást idéz elő a szereplőben. Pont a protagonista male MC pl. genderbendizálódik, vagy ott van a szende Akane (best girl btw :3), aki átalakulva igazi dual pisztolyos "cowgirlként" szórja a golyókat. XD Viszont ez az átváltozás Kaedénél a legdrasztikusabb, ugyanis civilben valóban egy kedves lány (még ha totál jellegtelen is... :P), Kämpferként viszont igazi mocsadék, aki áskálódás mellett még konkrétan protagonistáink életére is tör, sőt, a male MC iránta érzett vonzódását is aljasul kihasználja. (Nem véletlen, hogy a TLR-es Momo mellett ez a csaj az, akit még nagyon rühellek, ha animés háremcuccokról van szó.) Persze ez nem annyira merész húzás, mint az előző részben taglalt "húgi-bújtogató", mivel itt gyakorlatilag a "gonosz én" is egyfajta extra fanservice-nek van szánva, de attól még szintén respect az írónak ezúttal is, ritkán merik meglépni, hogy a főhős által egekbe ajnározott "szent jólány" valójában a gonoszok "generálisa" és bizony ellene is kénytelenek felvenni a kesztyűt, mert ő sem habozna helyből lelőni, vagy egyéb módon kivégezni őket, ha alkalma lenne rá. Ráadásul úgy tűnik, hogy Kaede "két énje" nem tudnak egymásról. Emiatt nem világos, hogy a "cuki tökéletes lány", akibe hősünk belezúgott, egyáltalán egy valóban létező alteregó-e (esetleg ő lenne Kaede "valódi" személyisége?), vagy pedig az egész csak egy "álarc" és a genyó csaj a valódi én, aki csak a "rejtőzködés" kedvéért játszotta meg magát korábban? (Remélem, hogy ez utóbbi eset fog fennállni, mert akkor nyugodtan utálhatom továbbra is lelkiismeretfurdalás nélkül. XD) Az meg már csak hab a tortán, hogy hősünk ezáltal egy olyan karakterfejlődésen indul el, hogy ha lassan is, de felfogja, hogy ez a csaj közveszélyes és a végén bizony LIGHT NOVEL SPOILER: Akanéval jön össze, amit én magamban egy igazi FUUUCK YEEEAAAAH!!!!444 kiáltással nyugtáztam, mert baromi ritka, hogy egy sztoriban az "én barátnőm" lesz a befutó. :3 Szal a részleteket nem tudom pontosan, mert sajnos (szokás szerint...) ezt a light novelt sem fordítják, de summarykből annyit kihámoztam, hogy ha minden igaz, nem arra megy ki az egész, hogy "jajj, Kaede-chant meg kell menteni, hogy utána a csajom lehessen!", hanem ha szét is zúzzák az egész Kämpfer-rendszert, Kaede számára már nem lesz akkora "redeeming", hogy male MC valaha is újra bele tudjon zúgni. (Pláne, hogy ahogy már említettem, leszbikus, szóval amúgy sem működne a dolog kettőjük között, max ha a srác örökre genderbend maradna, ami viszont lehetetlen, ha szétcseszik a Kämpfer rendszert és erejüket vesztik... XD)

Bocs, csak ezeket úgy ki kellett írnom magamból, mert a sok fighting, fantasy, stb. gonosz eszembe juttatta, hogy azért néha 1-2 háremcucc is tud igazi meglepetésekkel szolgálni ezen a téren. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2016.01.16. 22:08-kor.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci írta:Ragyo, Harime Nui (KlK)?
Majd egyszer talán teszek velük egy próbát, de nem tűnnek számomra megnyerőbbnek a Clayemore-os vagy az Ikkitousenes, Witchblade-es csajoknál és az most mindegy, hogy úgy egyébként a sorozatok közül melyik mennyire szórakoztató/vállalható.
Surci írta:De pl. Kagura az Inuyashában is jól nyomja, bár ugyan nem főellenség, de elegánsnak elegáns, hidegnek elég jégcsap, szemétkedni is tud. De Lust is ilyesmi az FMA-ban (mind a kettőben, bár én az első sorozatban jobban bírtam).
Kagurát említettem is a felsorolásban, szeretem őt, lehetett volna gonoszabb, de örülök, hogy nem lett. Lustot is említettem, ő szeretne az egyik lenni az "FMA-s (apuci, a homik és egyéb hozzátevők még az első anime variánsból is)" felsorolásból. XD
Nos őt szintén szeretem. :D Emlékszem egy ideig ő volt a profilképem Animax fórumon. És most ahogy leírtam ezt a mondatot nosztalgikusan elkezdtem visszaemlékezni az akkori profilképeimre és beugrott, hogy Díva is volt egy időben (OMG én kedveltem őt?????? :O ) a Blood+-ból. Na ő pl. hasonló antagonista ahhoz, akit én keresek: a főszereplő ellen nője, aki egy szarkavaró vagy defektes szemét. De nah valami tetszetősebb kéne, nem egy szar sorozat szar dívája.
Szóval visszatérve az FMA-ra, azért is említettem a fentebb idézett agyalásomnál Dantét, mert ő nagyobb antagonista mint Lust, csak nem vagyok elégedett a végkifejletével. De valaki hozzá hasonlót jó lenne, ha tudnátok mondani (és tényleg nő legyen, ne nő alakban lévő mesterséges intelligencia és ne is tucat harcos ellenliba és ne is az öreg nénik a Ghiblikből).^^

Titkos: az Oreimós spoileredről a már itt-ott felemlegetett School Days libái jutottak eszembe. XD A Kämpferes csaj így már beugrott, de percek kérdése és ismét el fogom felejteni. Szerencsére. :D

Szóval persze az ilyen háremekből, meg picsafightos cuccokból lehet sorolni antagonistákat, de én most olyan igazi főszereplő antit szeretnék találni, mint amilyen pl. Makishima is, csak nőben. Tehát vagy legyen elég beteg/aljas, manipuláló vagy elég menő vagy olyan célokkal rendelkező, ami méltó ellenfele a protagonista nézeteinek. És lehetőleg ezt ne matrózblúzba bújt kiscsajként vagy kardot forgató nagycsöcsös bigeként tegye. (Sokat akarok, tudom. :D )

Mondjuk lehet ketté kéne választanom a témát. Ha szimplán vesszük a topic stílusos negatív karakterek címét, akkor ez alatt inkább a tényleges gonoszok kellenének. Ilyenből egyszerűen pedig nem tudok találni olyan "nagy nevet", mint ahány pasit felsoroltunk ma a kihívás topicban. Pedig milyen jó lenne!

De ha azt nézem, hogy kik a tetszetősebb antagonista nők, akkor már nem is olyan fontos az a negatív jelző, elég maga a szó jelentése is, a másik nézeteivel szembe menő, ami nem feltétlen rossz. Ilyen szempontból pl. tök jó antagonista Sorának Layla a Kaleido Starból... vagy Mayának Ayumi a Glass no Kamenből, de azt hiszem ne menjünk át ebbe a rivális kategóriába, mert itt a "stílusos negatívoknál" már offnak számítanak. Szóval maradjunk csak a gonoszabb antiknál, ne a riválisoknál. Túl agyalom, érzem.

Az agyalás végére amúgy megint eszembe jutott valaki, aki egészen szemét: ez pedig Jeanne a Versailles no Barából. Ő nagyon tetszett ilyen téren, jobban mint az igazi szappanoperás szarkavarós Polignac és Du Barry. Na valaki hasonló kéne csak a "main"-ebb kategóriából.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Catrin 2016.01.16. 17:36-kor.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

El-Hazardból Díva királynő?
Soul Eater-ből Arachne?
Rosario to Vampire II-ből Akua?

Ők jutnak eszembe, mint antagonista nők.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Catrin írta:Mondjuk lehet ketté kéne választanom a témát. Ha szimplán vesszük a topic stílusos negatív karakterek címét, akkor ez alatt inkább a tényleges gonoszok kellenének. Ilyenből egyszerűen pedig nem tudok találni olyan "nagy nevet", mint ahány pasit felsoroltunk ma a kihívás topicban. Pedig milyen jó lenne!
Szóval maradjunk csak a gonoszabb antiknál, ne a riválisoknál. Túl agyalom, érzem.
100% biztos vagyok benne, hogy túlagyalod, mert ha a hím listából kellene kivenni a nőknek szánt fanservice karaktereket, akkor máris kiesnének az olyan karddal pózolós BL bait karakterek, mint Sesshoumaru vagy Sephiroth.
Mert például Tokisaki Kurumi (Date A Live) van annyira jó antagonista, mint bármelyik felsorolt férfi csak éppen egy verekedős háremben csinálja a kavarást. Előítélet mentesen viszonyulva a karakterhez ezt be kellene látni.

De még ígyis tudok mondani női antagonistákat akik a jelentősen redukált feltételeknek is megfelelnek:
Suigintou (Rozen Maiden)
Kirakishou (Rozen Maiden)
Ichinomiya Fukiko (Oniisama e...)
Takano Miyo (Higurashi no naku koro ni)
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Vree »

Catrin írta:Agyaltam, hogy ilyen igazán ütős antagonista nőcivel találkoztam-e már. És most így hirtelen senki nem ugrik be. Milyen kár! Na jó talán Dante az FMA-ból okés, csak
Na és Lust (ugyanonnan) elfelejtődött? :D Ő viszi az első anime teljes első 1/2ét. Nemcsak kvázi-vezetője a többi homunkulusznak, és olyan sötét a motivációjuk, amit csak akarsz (nem titkoltan a gyűlölt emberiség pusztítása/kihasználása és hárorúba taszítása a céljuk) és minden lehetséges roszztettet megtesznek (Lust személyesen robbant ki egy értelmetlen csatát és vele az utána következő népirtást), és még így is sikerül a személyiségének/hátterének a néző számára szimpatikusnak maradni, amikor erre kerül a sor.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Vree írta:Na és Lust (ugyanonnan) elfelejtődött? :D
Nem felejtődött el, olvasd el itt fentebb^ az eddigi termést is. :D Csak ő sem testesíti meg azt akit igazán keresek (nála pl. az hiányzik ehhez, hogy végig főszereplő legyen és ne csak az egyik "alkalmazott").

Nyul, Patkany:
Köszi a felsoroltakat! Akiket ismerek közülük azok a Soul Eater-es és Rozen Maidenes lányok, akik bennem nem hagytak mély nyomokat, de persze kérdéses antagonista felsorolásként mindenképp itt a helyük. Igen, amúgy tényleg túl agyalom, de így érdekesebb. Az Oniisama e lánykáira mondjuk egy ideje már elég kíváncsi vagyok. :D
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Én csak itt szerényen és halkan bedobnék kb. mindenkit aki boszorkány az Uminekoból. Talán különösen kiemelve a szadista trollt akit Bernkastelnek neveznek. Bern átlag kuderenek hat az első négy epizódjában (a nyolc epizódos vnnek), ameddig kb. ki nem derül, hogy egyetlen célja az unaloműzés, és igazából abszolút jól szórakozik az egészen, minden lépése pedig csak a szándékos sz@rkavarás volt.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta:Titkos: az Oreimós spoileredről a már itt-ott felemlegetett School Days libái jutottak eszembe. XD A Kämpferes csaj így már beugrott, de percek kérdése és ismét el fogom felejteni. Szerencsére. :D

Szóval persze az ilyen háremekből, meg picsafightos cuccokból lehet sorolni antagonistákat, de én most olyan igazi főszereplő antit szeretnék találni, mint amilyen pl. Makishima is, csak nőben. Tehát vagy legyen elég beteg/aljas, manipuláló vagy elég menő vagy olyan célokkal rendelkező, ami méltó ellenfele a protagonista nézeteinek. És lehetőleg ezt ne matrózblúzba bújt kiscsajként vagy kardot forgató nagycsöcsös bigeként tegye. (Sokat akarok, tudom. :D )
Persze, értelek amúgy, azért is írtam, hogy ezekkel sem fogsz különösebben "jól járni", inkább csak így a "női gonoszok" témáról eszembe jutott, hogy erről a kettőről még sosem írtam ide, pedig engem meglepni megleptek, még ha nem is voltak túl összetett jellemek ők sem. XD (Azért a School Days-es csajok szerintem jóval alattuk vannak, azoknál nem volt ilyen, mint több éves kamu-álarc, meg kettős személyiséggel való érzelmi manipulálás, szimplán elpattant bennük valami és egyből felkapták a kést/hentesbárdot. :dirr: Ehhez nem kell nagy ész. XD)

Ellenben Mordályos és Cruel ajánlottak két jó animét, épp csak én nem azokat a karikat mondanám belőlük, akiket ők. XD A Soul Eaterből Arachne valóban nem rossz, de én inkább a húgicáját, Medusát mondanám, tekintve, hogy míg az előbbi túl sok mindent nem csinál és eleve a sorozat feléig kell várni, mire feltűnik, addig az utóbbi szinte végig jelen van és bizony kavarástól kezdve "agymosáson" át, "sötét oldalra" való csábítgatáson, ellenséggel való szövetkezésig mindenféle húzást megjátszik. :D Cruel "minden boszorkány valaha az Uminekóban" ajánlata szintén nem rossz, de én onnan inkább csak Beatricét emelném ki, mivel az animében a boszikból szerintem egyedül ő kap annyi játékidőt, hogy kedvelhető legyen és kellően sok oldalról be legyen mutatva. (Meg hát mégis csak ő szívatja személyesen orrba-szájba a protagonistát. XD) Bern, meg a többiek sem rosszak, de akkor inkább a visual novelnek ess neki tényleg, ha rájuk vagy kíváncsi. XD

Btw, egy másik tök random női gonosz, aki most beugrott, az az Oh My Goddess-es Hild, de mondjuk az OMG-ben eleve nem igazán van "nagy kavarás", meg "szörnyű gonosz tettek", szal... XD (Ráadásul ahogy így olvasom MAL-on, az animében alig pár részben szerepel... :? )
paTKany írta:100% biztos vagyok benne, hogy túlagyalod, mert ha a hím listából kellene kivenni a nőknek szánt fanservice karaktereket, akkor máris kiesnének az olyan karddal pózolós BL bait karakterek, mint Sesshoumaru vagy Sephiroth.
"BL baitek", vagy sem, de én pl. mindkettőt marhára bírtam. :D Sessh teljesen rendben van, Sephiroth (illetve inkább a theme song-ja XD), meg kb. az Advent Children egyetlen értékelhető pillanata volt számomra. XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta: Surci írta:
Ragyo, Harime Nui (KlK)?

Majd egyszer talán teszek velük egy próbát, de nem tűnnek számomra megnyerőbbnek a Clayemore-os vagy az Ikkitousenes, Witchblade-es csajoknál
Catrin írta:de én most olyan igazi főszereplő antit szeretnék találni, mint amilyen pl. Makishima is, csak nőben. Tehát vagy legyen elég beteg/aljas, manipuláló vagy elég menő vagy olyan célokkal rendelkező, ami méltó ellenfele a protagonista nézeteinek. És lehetőleg ezt ne matrózblúzba bújt kiscsajként vagy kardot forgató nagycsöcsös bigeként tegye. (Sokat akarok, tudom. )
Az a baj hogy meg akartam nyitni a MAL-odat, hogy nézted-e a KlK-t, de csak töltött félóráig, és nem jött be a világon semmi, így addig nem igazán részletezném a fenti páros mibenlétét, de maradjuk annyiban hogy Ragyo fő antagonista, elég beteg, aljas és manipuláló, és bár az anime milyensége miatt csöcsben is rendesen el van eresztve, azért a céljai sem megvetendőek. Csakhát a KlK nem egy Psycho Pass, se nem egy Death Note, így hangulatilag nem igazán komolyanvehetőek a szereplői sem egyik, sem másik oldalon, de az biztos hogy eléggé más véleményen van mint a protagonisták (ez már kicsit spoiler is volt). Nuiról meg aztán végképp nem akarok semmit mondani, mert full spoiler az egész, de maradjunk annyiban hogy lesz egy kérdés ahol el fogom sütni a nevét a csellindzsben, és oda tényleg csak a legjobbak kerülhetnek fel ilyen téren :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése