Az animék hatása és a "jelek"

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos jójó, de ettől addiktív és szentimentális leszek. :D Az pedig nem jó. :D

Bocs az OFFért, csak reagáltam.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Japánul beszélek a barátaimhoz (már amennyit én japánul tudok, és az nem sok...). Ez akkor a legjobb, ha nem tudnak még annyira sem japánul mint én. De ha japán emberhez beszélek azt sem tudom kinyögni, hogy konichiwa... Egész nap manga karaktereket rajzolok (firkálok). És fertőzöm a környezetemet. Egyik barátnőmet arra akartam rávenni, hogy nézzen Death Noteot, de ő már látta a szereplős változatot, ami nagyon különbözik a sorozattól, ezért nem tetszett neki, egy másik barátnőmet meg sikerült anime-imádóvá tenni. Aztán az egész osztály őrültnek néz, mert néha elkezdem anime karakterek viselkedését utánozni. Beleszerettem a japán nyelvbe. Majd gimiben fogok japánul tanulni (mondjuk az még két év, és nem is biztos hogy felvesznek...) És a cseresznyefákat is nagyon megszerettem. Ja, és számítógép függőbb lettem (már az anime-imádatom előtt is a számítógép előtt kockultam) És szeretem "mangásan" hordani a hajamat, amiért az osztály még inkább őrültnek néz. Ja! És persze animék hatására szólítom az egyik macskánkat Mici Hime néven...
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Taranis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.08.08. 22:03

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Taranis »

Olvasgatva a hozzászólásokat, arra jutottam, hogy rám alig vannak hatással az animék. :lol: Nem szoktam japán szavakat használni, nem mentem japán szakra, még csak nem is rajzolok...
Annyiban hatott rám, hogy rengeteg időm elmegy az animézésre, de talán ennyi. :roll:
"Everyone has changed. That's not it... the one who's changed most, is me."
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Megváltoztatott,igen,mert újra megtaláltam önmagam. Lettek céljaim: szeretnék majd megtanulni japánul,s japán szakra jelentkezni az egyetemen.
érdekel a kultúra,a muzsika,a történelem,az ételek,írok,könyvek,és szeretnék majd kint élni Japánban,amint lesz rá lehetőségem.---> egyszóval minden,ami Japán ^^ ezt mind az animéknek köszönhetem ::jsmile::
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Taranis írta:Olvasgatva a hozzászólásokat, arra jutottam, hogy rám alig vannak hatással az animék. :lol: Nem szoktam japán szavakat használni, nem mentem japán szakra, még csak nem is rajzolok...
Annyiban hatott rám, hogy rengeteg időm elmegy az animézésre, de talán ennyi. :roll:
Szerintem ez a többségünkre igaz, csak annak nem sok hír értéke van, ha valaki leírja, rajtam nincsenek jelei. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nálam maximum annyit, hogy megszerettem a japán zenét. De a kultúra és nyelv szeretetét inkább a doramáknak köszönhetem. ^^
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Taranis írta:Olvasgatva a hozzászólásokat, arra jutottam, hogy rám alig vannak hatással az animék. :lol: Nem szoktam japán szavakat használni, nem mentem japán szakra, még csak nem is rajzolok...
Annyiban hatott rám, hogy rengeteg időm elmegy az animézésre, de talán ennyi. :roll:
Szintén így vagyok vele.
A figuragyűjtést leszámítva nálam semmiben nem mutatkozik meg az anime iránti 'rajongásom', és még azt sem nevezném új keletűnek,mert ezt megelőzően is sok mindent gyűjtöttem már. Most épp ez az aktuális a sorban.
De ezen kívül nem érdekel Japán, nem vágyom rá hogy ott éljek, a nyelv tanulását is feleslegesnek tartom. Nem bohóckodom farsangi jelmezben a conokon (ki sem megyek) és nem nyomom mindenkinek ezt a témát, csak azoknak akiket szintén érint :roll:
Avatar
Taranis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.08.08. 22:03

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Taranis »

Oh, akkor örülök, ezek szerint nem feltétlenül bennem van a hiba, vannak mások is így vele. :lol:

Közben eszembe jutott, hogy még talán annyi hatása volt rám az animéknek, hogy elkezdtem conra járni, és van néhány ismerősöm, akikkel az animéknek köszönhetően akadtunk egymásra. :mosoly:
"Everyone has changed. That's not it... the one who's changed most, is me."
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

-OJ- írta:a nyelv tanulását is feleslegesnek tartom.
Én mivel tanulok (tanultam) japánul, el szoktam gondolkodni, miért is. Én mindig azt mondom, azért, hogy Ono könyveit eredetiben olvashassam. Meg hát mangát, mert miért ne azt szúrjam ki, amiből nincs fordítás. A nagy "japánkodás" engem sem izgat olyan nagyon. Legalább annyira érdekel Japán, mint a világ keleti fele úgy általában (nem, a nyugat NEM vonz XD).
Taranis írta:és van néhány ismerősöm, akikkel az animéknek köszönhetően akadtunk egymásra. :mosoly:
Én is így találtam a barátiamra. Meg kicsit tovább nyújtva a dolgot, igazából elég komoly szellemi változást indított el a dolog. Barátnőmmel sokszor animéztünk együtt, és mindig kibeszéltük X karakter jellemét, fejlődését, sikereit, bukásait, okait, indítékait. Lehet ezt úgy venni, mint egy önfejlesztő pszichológiai klubot. :D Szóval azt hiszem, az animéknek köszönhetem a kritikus gondolkozásom.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sárkánybaby írta:
-OJ- írta:a nyelv tanulását is feleslegesnek tartom.
Én mivel tanulok (tanultam) japánul, el szoktam gondolkodni, miért is.
Érdekes, mert bennem sosem fordult meg, hogy miért tanuljak egy nyelvet, egyszerűen csak l'art pour l'art módra csinálom. Vagy inkább l'étude pour l'étude. :D
(Ez úgy hangzott, mintha hej-de-sok nyelvet tanulnék. Sajna nem. Legalábbis egyelőre, de majd javítok a statisztikán. :wink: )
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Na, ez amit ma sikerült elkövetnem, azt hiszem, pont ide illik :hammer:

Pakolom lent a konyhát (festés előtt), már majdnem kész, de még valami hiányzik... feljövök hát az emeletre, benyitok a páromhoz, és megkérdem:

- Mihaszna úrnő, hova tegyük a buszmegállót?

Rövid képes magyarázat (mi ketten láttuk, ez a lényeg): http://danbooru.donmai.us/posts/1712666?pool_id=8152
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Ayla »

alvaro, téged már Madokás sírkövel fogunk eltemetni :D

amúgy velem is történt valami tegnap: feltűnt nektek, hogyha megismerkedtek egy új animéssel, akkor első két beszélgetéskor anime a téma, utána meg egyből ugrás a baráti kapcsolat olyan szintjére aahogyan amúgy a szűk baráti társaságoddal szoktál lenni, pedig tulajdonképpen alig ismered azt az embert. Ugyanakkor másik esemény ugyanilyen szituációban, hogy kb. az animések jó részével első találkozásnál volt téma az anime, utána többet nem (addig míg valami közösen nézett animében nem lesz valami nagyobb esemény)

Szóval a jel: akaratlan és gyors bizalom, csak mert valaki animés. :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:alvaro, téged már Madokás sírkövel fogunk eltemetni :D
Ennyi :thumb:

Lassan el kéne gondolkodnom a feliraton. De azért előbb még befejezem az írásomat.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:
Ayla írta:alvaro, téged már Madokás sírkövel fogunk eltemetni :D
Ennyi :thumb:
Most én is ezen röhögök, "a nap idézete". :lol:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Ayla »

OFF: nekem meg az futott át az agyamon, hogy vajon megamrad-e bármi is az aoiból mire temetsére kerülünk és ha igen, akkor hagyjam meg a családomnak, hogy hívjanak meg titeket : D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Amikor a kismillió ,,gade" utcák között egyből kiszúrja a szemem a ,,Steinsgade" -nevűt :D :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:Amikor a kismillió ,,gade" utcák között egyből kiszúrja a szemem a ,,Steinsgade" -nevűt :D :D
Ott laksz-e már? :D

[off]
Amúgy boldogot! Jó időpont választottál a születésre :D Itt most hó van :) Tavaly úgyse nagyon kaptunk...
[/off]
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nem, nem lakom ott, csak a közelében lesz egy találkozóm :D

OFF
És köszi. :D Itt nincs hó, pont ezen a szigeten ahol én vagyok. Ahogy hullik valami jön rá egy kiadós zuhé.. /OFF
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A sírkövem feliratáról...

Nos, ha elég elvetemültséget gyűjtök, lehet, hogy meglesznek hozzá a jelek :hammer:

Elég komolyan gondolkozom az Inkubátorok írásrendszerén, ami nem egy egyszerű probléma... jelenleg telepatikusan kommunikálnak, de az evolúciójuk során lehetett idő, amikor akusztikus nyelvük volt. Leginkább egy szigorúan logikus, kevés számú egyszerű elemből összeállított, csillagászati mennyiségű, tetszőlegesen bonyolult jellel operáló fogalomírást tudok elképzelni nekik. Célszerűnek és könnyen tanulhatónak kell lennie (már az ő fogalmaik szerint), de szépnek például egyáltalán nem. Forrásként tanulmányozom a gallifreyi kalligráfiát és a koreai hangult... a gallifreyi írás betűkből építkezik, de elképesztő bonyolultságú, egész mondatos körkörös jeleket képes alkotni, amik roppant művészien néznek ki, roppant nagy szabadságot adnak a konkrét vonalvezetésben, és roppant fárasztó őket olvasni... a hangul pedig betű-gyökökből kötött szabályok alapján összeállított szótagjeleket használ, és a világ egyik legtudományosabb írásrendszereként szeretik emlegetni.

És mindezt csak azért, mert a 18. fejezetben majd megemlítek egy idegen írásjelekkel telerótt ládát, amiben egy bizonyos alkatrészt szállítanak... de elszaladt az agyam, és tényleg érdekel, hogy nézhet ki :drop: :knife: :LOL:
Animefan2.0
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.05.04. 14:36

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: Animefan2.0 »

Nos...jelek?
Hát az én jeleim...azok nagyon furcsák
Tulajdonképpena Death note című anime nálam ezeket a szokásokat hozta ki(Lawliet-tel kapcsolatban):
-úgy tartom mostanában a kezemet mint L
-ahányszor meglátom egy képen L-t a lelkiismeret furdalás jön elő bennem de nem tudom miért
-és a ceruza fogása...hát igen az is furcsa akár L-nek
Szóval mintha L lenne az akire hasonlítani szeretnék???
Kezdek megijedni...!
De a kúltúra az nem változott nálam
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Mégis átteszem ide, csak jobb itt... szóval korábbról idézem...
Gyerekek, ez nagyon szurrealis... :shock: (de, mégis passzol ide...) Amit soha nem hittem volna, bekovetkezett. Talalkoztam (online) Homuraval es egyutt dolgozunk egy konyvon :shock:. Az nem erdekes hogy nem japan es nem is igy hivjak, azon kivul inkabb ugy nez(ett) ki, mint Alice a Madness Returns-bol, de az nagyon latszik, hogy ha valakit anime szinten traumatizalnak es az onertekelese tenyleg Homurae (en tehat ebbol a szempontbol a cipojet nem kothetem meg, pedig), az a valosagban kicsit sem vicces.
Viszont ütős élmény, ha a főszereplővel együtt írsz egy fanficet, es neki küldöd el az elkészült részeket...
Válasz küldése