Az animék hatása és a "jelek"

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Én azért nem lettem gépfüggő az animéktől, mert éjszakára még soha nem hagytam bekapcsolva a gépet letöltés céljából, meg ilyenek. XD
Nem viszem túlzásba, csak hobbi és kész.
De az animék miatt Japán is elkezdett érdekelni, emiatt el is kezdtem karatézni, és ez nagyon jól jött, mert:
1. ott ismertem meg a barátomat^^
2. ott ismertem meg egy csomó jófej havert
3. és végre elkezdtem valamit sportolni :dirr: mindigis egy lusta dög voltam XD

A másik meg a japán nyelv..tanulgatom, de nem komolyan, épp elég nekem a német, angol, és a latin. ^^" Csak a neten nézelődök nyelvleckék után azt kész.^^ Majd egyszer lehet hogy komolyabban elkezdem.
És az animék miatt még sok jó barátot ismertem meg, szóval eléggé megváltoztak a dolgok, de nem bánom^^
A jpop meg jrock nekem is nagyon bejön. :)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Edina-chan írta:Én azért nem lettem gépfüggő az animéktől, mert éjszakára még soha nem hagytam bekapcsolva a gépet letöltés céljából, meg ilyenek. XD
nekem a gépfüggőség nem az animetöltésekben nyilvánul meg xD... sőt, nem sok animét töltök-nézek. Hanem pl. abban hogy 5 percenként megnézem jött e új hozzászólás a fórumban, illetve PSezés...xDDD
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én sem lettem annyira gépfüggő. Megvagyok anime-nézés nélkül is. Inkább olyan értelemben vagyok gépfüggő, hogy ha éppen nincs mit csinálom, vagy unom magam, vagy csak lustálkodok (most is töri tz-re kéne tanulnom xD), akkor gépelek. De ha van jobb dolgom, akkor tök jól elvagyok nélküle.
Ha meg nagyon meg akarnék tanulni japánul, szerintem a beszédnél kezdeném... Nincs az az isten, amiért annyi kanjit be tudnék tanulni... >.> Nem életcélom kint élni Japánban, elvagyok én nélkülük... Azt meg nem hiszem el, hogy Japánban nem írnák ki latin betűkkel egyes helyeknek a nevét. Vagy csak én vagyok jóhiszemű? ^^"
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

nálam is a "gépfüggőség" leginkább úgy jelentkezik hogy ha nincs hova menni, és (szinte mindig) mikor nincs valami a TVben akkor a gép elött ülök... az Anime nézés pedig inkább Szórakoztatásra van nálam. Szal néha elkezdek egy sorozatot és szépen lassan megnézem. Kb úgy h mindenki lelép 12kor MSNről és akkor megyek és 2ig nézem az Aktuális sorozatot... régebben játszottam, most Animét nézek. De szerencsére sosincsenek elvonási tüneteim :) Habár egy hosszú nyaraláson elgondolkodom h ma éppen hány spam érkezett a mailfiókomba :)
Kép
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

AyaDid írta:
Edina-chan írta:Én azért nem lettem gépfüggő az animéktől, mert éjszakára még soha nem hagytam bekapcsolva a gépet letöltés céljából, meg ilyenek. XD
nekem a gépfüggőség nem az animetöltésekben nyilvánul meg xD... sőt, nem sok animét töltök-nézek. Hanem pl. abban hogy 5 percenként megnézem jött e új hozzászólás a fórumban, illetve PSezés...xDDD

Ps szintén nagy ok, ezért kezdtem netezni is hogy találjak még animéket, mangákat, játékokat. Angoltudásom ezekmiatt marhára felfejlődött.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

én is gépfüggő vagyok^^" de ez nem teljesen igaz mert a nővérem ül ott mindig... ezért nem ülök ot túl sokat... de ha nincsenek otthon képes vagyok 13 órát is ott ülni^^ és ez is az animéknek köszönhető
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hmm.. érdekes téma. :) A japán nyelv iránti lelkesedés nálam is volt egy ideig, természetesen animék hatására, illetve érdekel még mindig, de arra nagyon hamar rájöttem, hogy egyetemi szinten nem. Talán 1x megtanulom, csak a nyelvet, de ha másoddiplomázom, az nem japán lesz (hanem pedagógia-pszichológia^^). Illetve, a kultúra iránti érdeklődésem is jócskán megnőtt, és mindenképp szeretnék 1x egy hosszabb nyaralást eltölteni ott. :) Sőt, közvetetten a Kína iránti érdeklődésem is az animéknak köszönhetem, aminek hála, sok-sok jó könyvet olvastam! ^__^ (És oda is szeretnék 1x ellátogatni:).
Ami talán a legfontosabb: a baráti köröm egyik részét (akiket nem suliból) az anime miatt ismertem meg (és barátomat is^^).

Amúgy a viselkedésemre meg a jellememre nem tudom, mennyire hatottak; én is szoktam néha japán kifejezésekkel élni, és toleránsabb is lettem, de sztem azért is, mert gyakorlatilag minden hobbim ilyen "szubkultúra". ^^"
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát azért nem szubkultúra az... ^^ Most nem mindegy, hogy az ember az angol kultúra vagy japán kultúra után érdeklődik? Csak mert az angol kicsit közelebb van, nem azt jelenti, hogy csak azt lehet szeretni. Meg azért néha hasznos távolabbi népek kultúráját is megismerni, azok is ugyanúgy érdekesek. Csak azért nézik emiatt hülyének az embert, mert viszonylag kevesen érdeklődnek iránta, itt Európában.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Magyarországon az anime-manga szubkultúra. A japán kultúra teljesen más... ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Szerintem az anime-manga japánban is szubkultúra.
Kicsit durva a japán kultúrával azonosítani, hiszen annak része emellett többek között a haiku költészet, a szusi, a bushido, a bukkake, és a gyerekprostitúció is. :wink:
Piracy is charity.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

jah, de azért ott jóval nagyobb a közönség, a piac :)

Meg ott elfogadott hogy van Felnőtteknek is "mese"...

Hogy most ez miért nem off: Amióta animéket nézek (és közüllük leginkább a felnőttebb rétegnek szóló animéket) anyámék azt hiszi h második gyermekkoromat élem és hitetlenkedve állnak mikor nap mint nap magyarázom el nekik h ez a "felnőttebb" rétegnek készült, és nem disney-dalolós-táncolós mese :)

A Barátaim nagyrésze pedig nem igazán rajong az Animékért, sőt, lenézik őket (bolondok:D) csakmert ŐK sem hiszik el h létezhetnek felnőtt mesék... És akkor mindig evvel szivatnak, de egy "Uruse!", és inkább nyugton maradnak :D (mert nem értik:))
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Szerintem japánban sem mindenki szereti az animet ill. mangát. :?

Egyszer mindenképp ki akarom próbálni a japán konyhát,főleg azok a kaják érdekelnek amiket az animekben esznek.Hmm, a rizsgombócot szívesen megkostolnám! ::ramen::
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Mayer írta:Hogy most ez miért nem off: Amióta animéket nézek (és közüllük leginkább a felnőttebb rétegnek szóló animéket) anyámék azt hiszi h második gyermekkoromat élem és hitetlenkedve állnak mikor nap mint nap magyarázom el nekik h ez a "felnőttebb" rétegnek készült, és nem disney-dalolós-táncolós mese :)
Japanban az anime 70-80%-a igenis 10-14 eves besorolast kap. Tessek utana jarni. Sot, akarmilyen hihetetlen, legtobbjuket ejfel utan vetitik. Csupan az a par sorozat kap fomusoridot, ami eleg nagy franchise ahhoz hogy hozza a reklamblokkokkal a vetitesi idore kalkulalt penzosszeget (eg. Naruto).
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Zelmor írta:Sot, akarmilyen hihetetlen, legtobbjuket ejfel utan vetitik. Csupan az a par sorozat kap fomusoridot, ami eleg nagy franchise ahhoz hogy hozza a reklamblokkokkal a vetitesi idore kalkulalt penzosszeget (eg. Naruto).
Um jah, de azért ne feledjük el, hogy léteznek olyan tv adók, amik 24hban nyomatnak animét ^^. Persze kevésbé híresek, meg ott ez egyáltalán nem nagy szám, az emberek nem igazán nézik túl sokat (ami nem meglepő - egyébként is inkább kezdik megcélozni a nyugati célközönséget a japánok helyett). Az anime vetítése amúgy attól is függ, hogy ki a rendező/mennyire híres a stáb, stb. szóval pl. saját tapasztalat: a Tsubasa Chronicle, ami annyira kifejezetten azért nem mainstream/merchandise anime, mégis simán ment hétvégén délutánonként, ami főműsoridő volt. Hogy miért? Természetesen mert Clamp. Persze ennek ellenére nem volt túl híres (max. hallomásból ismerték az emberek, hacsak nem voltak otthon a témában). Ettől függetlenül az átlag 14 éves behatárolás sztem is abszolúte helyes.
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Lehet hogy rosszul olvastam, de szerintem Mayer tisztában volt ezzel, ő inkább csak azt a 20-30%-ot nézi, ami nem 10-14 éveseknek szól..:dirr:
Mondjuk engem is idegesít hogy sokan lenézik, szidják az animéket (miközben alig ismerik), de ez nem ide tartozik..x_X
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Edina-chan írta:Lehet hogy rosszul olvastam, de szerintem Mayer tisztában volt ezzel, ő inkább csak azt a 20-30%-ot nézi, ami nem 10-14 éveseknek szól..:dirr:
Mondjuk engem is idegesít hogy sokan lenézik, szidják az animéket (miközben alig ismerik), de ez nem ide tartozik..x_X
Igen, így gondoltam :D Azért tisztában vagyok vele h az Animéknek nem a 90%a megy felnőtteknek... de láttál már felnőtteknek szóló Disney-t vagy Cartoon network mesét? Nah erre gondoltam :) a Japánoknál természetes ha egy rajzfilm a felnőtteket célozza meg... nálunk ilyenről soha nem hallottak mert (hogy jóbarátaim "érvelését" idézzem) a rajzolt filmek mesék, a mesék gyerekeknek van kitalálva... pedig ha látott volna "felnőttesebb" animét, tudná h nagy baromság :D
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Mayer írta:de láttál már felnőtteknek szóló Disney-t vagy Cartoon network mesét?
Te láttad már a Fritz a macskát vagy pl. a Belleville randevút? Vagy a Macskafogót, vagy a South Park filmet, vagy a Roger nyúl a pácbant, és hadd ne soroljam tovább? Mind felnőtteket megcélzó animációs film.

Nem-anime rajzfilmek =/= Disney, örülnék, ha a népek ezt végre megértenék. :roll: (Mondjuk azt sem értem, mi a fene baja van mindenkinek a Disney-vel, de az már más kérdés.)

Aztán, ha már Cartoon Network... A Flintstones, a Tapsi Hapsi, vagy akár a Tom & Jerry bizony kifejezetten felnőtteknek készültek. Az más kérdés, hogy a Flintstonest a magyar fordítás (jó-e vagy sem) lebutította, úgyhogy nekünk rímes-vicces dologként marad meg, annak ellenére, hogy egyébként egy vicces kis paródia a korabeli amerikai alsó-középosztály életéről. A Tapsi Hapsi & Co-t nem is részletezném, elég csak megnézni benne a sok-sok kiszólást korabeli emberekre, politikára, stb. És a Tom&Jerry pedig, akárcsak a Tapsi Hapsi és még jópár más rajzfilm bizony anno filmek előtt ment a mozikban, felnőtt közönségnek, mint nálunk a filmhíradó annak idején.

Satöbbisatöbbi, nagyon unom már, hogy emberek szerint csak anime lehet felnőtteknek való (megjegyzem ezek az animék meglehetősen ritkák, legalábbis azok, amik nem ahem, maszturbációs segédanyagok otakuk számára), animációs film nem. Tessék kicsit körülnézni rajzfilmek terén, mielőtt ilyen kijelentéseket tesztek.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

mufurc írta: Az más kérdés, hogy a Flintstonest a magyar fordítás (jó-e vagy sem) lebutította, úgyhogy nekünk rímes-vicces dologként marad meg, annak ellenére, hogy egyébként egy vicces kis paródia a korabeli amerikai alsó-középosztály életéről.
(OFF) Ehez csak anyit tudnék fűzni, hogy a magyar fordítás anyira jó lett, hogy később már a magyar fordítást fordították le angolra. (OFF)
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Mayer írta: Igen, így gondoltam :D Azért tisztában vagyok vele h az Animéknek nem a 90%a megy felnőtteknek... de láttál már felnőtteknek szóló Disney-t
Ott van pl. a Notre Dame-i toronyőr, szerintem az baromira nem volt gyereknek való (kezdjük ott, hogy maga a regény sem volt gyerekmese, és érdekes ötlet volt belőle rajzfilmet csinálni... kár, hogy megpróbálták némi vicces figurával felhígítani, hogy gyerekeknek is eladható legyen. Hát ez nem tudom mennyire jött össze, de abból a sztoriból aztán semennyire se lehet szerintem gyerekmesét csinálni, mert nem az).
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

najó tényleg ne offoljunk ennyit :D

Igen láttam már Southparkot (sőt szeretem:D), de még mindig azt mondom (azértis:D) hogy az emberek többségének a kis fejecskéjében az a berögződés van hogy rajzfilm az mese, és az gyerekeknek van...

És a Disney is jó, azon nőttem fel :D

Offról ennyit

De mondom... habár nem "rajtam van a jel" de az engem körülvevő emberek "gyerekesnek" tartanak amiért Animét nézek. Az már más kérdés h ez az ő rögeszméjük...
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

lehet hogy ez spam, de én csak annyit szeretnék íni, hogy mélységesen egyetértek mufurccal
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Ebben a témában én is egyetértek, bár igaz, nem is láttam túl sok nem japán animációs rajzfilmet, de azért egy-kettő nekem is a kezem közé akadt. Amúgy a Disney meg jó, az más dolog, ha valaki nem szereti. De hogy azoknak is mondjak valami érdekeset, akik rosszul vélekednek a Disneyről, a Kingdom Hearts nevű játékot, amit a Square készített, akik az FF sorozatokat, megvette a jogokat a disneytől, hogy felhasználhassa a karaktereit a játékában. És a Kingdom Hearts az egy nagyon mélységes történetű jétknak örvend, pedig abban aztán 60-70% Disney. Tarzantól kedzve Donaldon át mindenki előfordul. Disney, mégis, a Square, az egyik legprofibb rpg gyártó cég is látott benne varázslatot.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

SZEL írta: Ehez csak anyit tudnék fűzni, hogy a magyar fordítás anyira jó lett, hogy később már a magyar fordítást fordították le angolra. (OFF)
??? :) ennek nemigazán látom értelmét, ez biztos? :D
egyébként pl. a powerpuff girls, és a dexter magyar fordítása elég gyatra, sok poén így kiesik :(

Egyébként meg miért jobb a felnőtteknek készülő komoly dolgok?:) Én szívesebben lennék újra gyerek és nézném a cseh kisvakondot :) (bár idősebbként is élvezem :) )
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Utólag visszagondolva tényleg a Tapsi hapsiban és miegyebekben voltak olyan dolgok, amiket a gyerekek szerintem nem is vették észre, mufurcnak igaza van. (Amúgy cartoonon a magyarosított Ed Edd n Eddy-től kaptam szívrohamot. Nagyon elrontották, rossz lett szerintem a fordítás, és tartalmazott angolban olyan szóvicceket, amiket szerintem nem lehetne lefordítani magyarra.)

Animék meg minden féle korosztálynak van, nagyon nagy a terjedelme :)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

SZEL írta: Ehez csak anyit tudnék fűzni, hogy a magyar fordítás anyira jó lett, hogy később már a magyar fordítást fordították le angolra. (OFF)
Erről soha nem hallottam, és kétlem, hogy igaz lenne, már csak azért is, mert időben nem jön össze az egész. :3 Legfeljebb érdekességként próbálkozhatott vele valaki.

Egyébként meg, a magyar szöveg lehet, hogy zseniális, de ettől még a magyar verziónak a rímes és vicces fordítás miatt nem sok köze van az eredetihez stílusában és "értelmében".
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése