Az animék hatása és a "jelek"

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Szerintem abba lehetne hagyni az offolást... :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AyaDid 2006.02.10. 11:03-kor.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Narumi írta:Csak azért nézik emiatt hülyének az embert, mert viszonylag kevesen érdeklődnek iránta, itt Európában.
Hát ezért is szubkultúra. ^^" Ha esetleg félreérthető lett volna, én itt az anime-manga iránti érdeklődésre, mint hobbira gondoltam amúgy.

Bocs a pici offért: Arról a Flinstone-sos sztoriról én is hallottam, de sosem jártam utána. A NotreDame-i toronyőr pedig szerintem nagyon rossz ötlet volt Disney-éktől, ugyanis tényleg gyerekmesét csináltak egy olyan könyvből, ami baromira nem arra való. Hát mit csináltak már a végével.. -_-
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Hmm mi változot? Nekem úgy kezdödőtt, hogy előszor Kína tudós akartam lenni, majd el kezdett érdekelni Japán... és ezután jött az anime meg manga és minden ami velejár. ::japhaha::
És most azon gondolkodok, hogy a távoli jővőben a diplomamunkám Japánnal lesz kapcsolatos... ::jnotes::
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára yetithebeast 2006.05.18. 14:16-kor.
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Én nekem volt hajlamom az animékra/mangákra, mert alapból is olyan elvarázsolt figura vagyok, de megtaláltam a helyem a társadalomban, és megnyugotam, hogy sok olyan ember van még, min én:) A jelek meg olan szinten jelentkeztek nálam, hogy pl. elég sok régi ismerősel már nem is tartom a kapcsolatot a közös téma hiányában. Pl. soha nem volatm discoba, szórakozóhelyeken, nem is akarok, mert nem köt le. Az én baráaimmal animéket nézek, vagy épp PSP-n játszom, mangákról beszélgetünk, stb. Persze nem csak animés barátaim vannak, de a 80%uk az. Szóval life is happy:)
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Én úgy gondolom, hogy az animefanok, ugyanolyanok, mint akik például egy-egy együttesért, vagy ilyen dolgokért rajonganak. Engem például annyian hülyének néznek emiatt....úgy gondolom az animékből sok dologra rá lehet jönni, ezáltal meg is változtat....és szerintem mindenképpen jó irányba :wink:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Jelek. :\ :rozsaszintancoloelefant:

Kép
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

^ez semmi.


Kép
:dirr:

Egyébként rám olyan hatással voltak az animék (meg az ebből kifolyó rajzolási hajlam) hogy lett több animés barátom, akikkel tudok beszélgetni és sokkal jobban megértenek mint a nem animés sulitársaim ^^ Na meg persze rájöttem hogy mit akarok az élettől :) (ebbe most nem megyek bele, de innen indult végülis az egész ^^)
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Hú, Rage, kérlek légy tekintettel azokra is, akik nem Bolyai klónok... :D
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Rage, ez egy laplacos, komplex számos őrültség? :dirr: Következőnek vezessen le valaki egy kettős integrált :D
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Xell írta:Rage, ez egy laplacos, komplex számos őrültség? :dirr: Következőnek vezessen le valaki egy kettős integrált :D
Ez egy FI (vagy angolul CT)-rendszer átviteli függvényének meghatározása volt egy nagyon egyszerű Laplace-transzformációval, így van.
A kettősintegrál gagyi, olyannyira, hogy még zh-n sem adtak ilyen egyszerű feladatot.

Most, hogy offoltam egy jót, szerintem fejezzük is be ezt a kis "elkalandozást" az eredeti témától. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Azt se tudom, hogy ez most matek, fizika vagy valami más-e....
Errefele mindeki tudós? ::reliev::
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nem, de hogy témához vágót mondjak, és azért ez a "tudós" téma is benne legyen rejtve, velem előfordul, hogy megnézek egy animét, tegyük fel példának kedvéért a Stellviát, meglátom, hogy Katase profin programoz, és egy hét múlva már PIC-et programoztam, mert annyira megőrültem hirtelen a programozásért, hogy a sulis tantárgyaim közül ráfeküdtem a programozásra:D Szóval hajlamos vagyok rajongásig odalenni az animés szereplők szakmájáért, tudásáért, márha azok az én szakmámba illenek:D Kommandós pl. nem akarok lenni :P.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Heh.....hála az égnek én bölcsész szakon vagyok és nem kell ilyeneket tanulnom... ::reliev::
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Csatlakozom :D ...
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Hogy lehetne az offolást befejezni amikor már túlnőtte magát az alaptémát?

Ilyen dolgok, hogy a Disney féle Notre-Dame-i Toronyőr felnőtteknek szól... Ezt erősen kétlem. mufurc, te tényleg így gondolod? Ez szerintem pont egy nagyon szélsőséges példa arra, hogy hogy képes a Disney bármilyen komoly témából valami iszonyúgyermeteg történetet csinálni. Most félreértés ne essék elismerem, hogy vannak a Disneynek jó alkotásai.
A Flintstones fordítás tényleg igaz. A Romhányi féle fordítás vissza lett fordítva angolra és a Hanna-Barbera innentől ezt a hangot tekintette hivatalosnak. Az hogy a régi angol hangot halljuk sok helyen az csak a licenszek szövevényes útjai miatt van.
És igen. Nyilván előfordulnak felnőtteknek szóló rajzfilmek. A rajzfilm = gyerekmese megitélés előítélet. És sajnos nagyon is általános előítélet. Szal él a köztudatban. És pont ezt mondta Mayer. Még egyszerűbben ELŐÍTÉLET =/= IGAZSÁG. Na és ez a végkifejlet. Mindannyiótoknak igaza volt. Elbeszéltetek egymás mellett. Nincs min vitatkozni.
Macskafogó. Erről Nepp Józseffel vitatkozz, aki azt nyilatkozta, hogy gyerekmese. Nem attól gyerekmese valami, hogy gyökeresen kiírtanak belőle minden mondanivalót... Jobb példa lenne a Hófehér. Az DIREKT nem gyerekmese. :D Tyúkbéltorta. Könyökpuszi.


Most viszont tényleg a témához: Nem hiszem, hogy bármit változtatna az életvitelemen, vagy bármin. Kanatáblát 6 évesen megtanultam. Azóta elfelejtettem. Most újra tanulom. Vannak ilyen 1-2 hónapos kifutású mániáim. Most épp animézek. Majd megunom.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

SoonDead írta:Most épp animézek. Majd megunom.
Ha viszont meg fogod unni, akkor nem érdemes azon felhúznod magad, hogy valaki offol, vagy sem...az a moderátorok dolga.
Az animékra térve pedig... nos az animék helyzetét Magyarországon, a fordításokat stb., szerintem külön topicban tárgyaljuk, úgyhogy nem mi offolunk... :neutral: Nem beszélve arról, hogy nem kéne így nekiesni másoknak, elvégre nem azért találták ki a műfajt, hogy marakodjunk miatta...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nalam nem is tudom milyen jelei vannak az egesznek..egyreszrol mindenkit probalok gyozkodni, h ez valojaban nem egy perverz dolog, meg h "adjanak egy eselyt" az animeknek..(az unokatesomat mar sikerult befuznom az Ichigo Mashimaroval :-P ), meg neha elkezdenek japanul gagyogni vmit anyamnak, aki azonnal leteremt, h ne beszeljek olyan nyelven amit nem tudok :drop:
Az eletvitelemen nem sokat valtoztatott, eddig is kesoig voltam fenn, csak most a monitor elott ulok.. :D
Amugy meg telleg eleg erdekesen allsz hozza a temahoz SoonDead..de azert remelem olyan hamar nem unsz ra :-P
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

SoonDead írta:A Flintstones fordítás tényleg igaz. A Romhányi féle fordítás vissza lett fordítva angolra és a Hanna-Barbera innentől ezt a hangot tekintette hivatalosnak. Az hogy a régi angol hangot halljuk sok helyen az csak a licenszek szövevényes útjai miatt van.
Forrást kérek. Már csak azért is, mert tudtommal a DVDken az eredeti angol szöveg van rajta, márpedig annál hivatalosabb kiadás aligha létezik.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

SoonDead írta: Ilyen dolgok, hogy a Disney féle Notre-Dame-i Toronyőr felnőtteknek szól... Ezt erősen kétlem. mufurc, te tényleg így gondolod? Ez szerintem pont egy nagyon szélsőséges példa arra, hogy hogy képes a Disney bármilyen komoly témából valami iszonyúgyermeteg történetet csinálni.
Ez most off lesz, de...

Hát azért túlzásokba ne essünk. Az egy dolog hogy valóban voltak benne gyermeteg dolgok, de a kandallós meg a bírósági jeleneteket nem nevezném "gyermetegnek". Épp ellenkezőleg, hiába Disney, a büdös életbe nem ültetnék elé egy gyereket, legyenek benne akármilyen aranyos kis vízköpők, meg mosolygós éneklős púposbácsi...

Úgyhogy maradjunk annyiban, hogy az ötlet volt rossz. Vagy csináljanak egy klassz, komoly rajzfilmet a Notre Dame-ról, vagy ne csináljanak semmit. (Mert egyébként ez alatt a film alatt kezdtem el azon gondolkozni, hogy vajon milyen lenne ha a Disney végig hűen követte volna az eredeti regényt... azért kiváncsi lettem volna rá, egész kakkoi rajzfilm is lehetett volna, persze megfelelő célkorosztálynak).
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ha már MaKo postjából feltűnt...
SoonDead írta:Ilyen dolgok, hogy a Disney féle Notre-Dame-i Toronyőr felnőtteknek szól... Ezt erősen kétlem. mufurc, te tényleg így gondolod?
Uh, miért tőlem kérdezed? Mikor beszéltem én arról a rajzfilmről (amit egyébként nem is láttam, mert nálam az a sztori + gyerekbarát rajzfilm baromira nem jön össze, és egyébként sem szeretem azt a könyvet és Hugót úgy általában)? o_O Ha már példával hozakodsz elő, keress olyasmit, amiről még beszéltem is...

De ha már a témánál vagyunk, "gyerekeknek szóló" nem feltétlenül jelenti azt, hogy "bugyuta" és "infantilis". A Disney egyes rajzfilmjei lehetnek olyanok amilyenek, de pl. az Oroszlánkirály megfelelően egyensúlyoz a "gyerekbarát" és "komoly" között. Lehet, hogy nem ás dosztojevszkiji mélységekbe vagy szárnyal bergmani magasságokban, de ettől még egy idősebb fejjel is élvezhető sztori, komoly mondanivalóval. És istenem, ha az a mondanivaló semmi világmegváltó vagy újdonság - ettől még benne van, és nincs infantilizálva.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

ÁÁÁ teljesen szégyellem magam. Összekevertem az embereket, ráadásul a mondanivalóm lényegét is teljesen rosszul adtam elő. :P Jó mind1. Ja és ponthogy ebben a topicban pártjára keltem az offolásnak, hiszen érdekes volt a téma.

Viszont sajnos lusta vagyok ahhoz, hogy képes legyek hiteles forrásokkal alátámasztani szavaimat, szóval akár úgy is tekinthetitek hogy nem igaz.
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Az egyik haverom, mondja: Hmm anime? Ja az a Dragon Ball meg az a perverz izé meg Pokémon meg gyerekes.... stb stb :troll:
Miután évek kemény munkájával sikerült megénzetnem vele egy animet: Te! Hát ez nem is rossz! ... izé tudsz még ilyet? ::reliev::
Na! Sikerült egy fant toboroznom olyan büszke vagyok ::japhaha::
(Most egy másikkal megnézettem az Airt)
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Mindenki hozzon magával mégegy embert mi? :D
Nekem idáig csak egy egyént sikerült belerángatnom, de csak finoman. :)
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Jó nekem az egyik haverommal volt úgy, hogy "ő szereti a dragonbólt, de azért nem fog mindenféle noname animéket nézni"... Megnézettem vele (enyhén alkoholos befolyás alatt) egy rész Those Who Hunt Elves-et. :D :D Kb 2 napig azon röhögött...
Aztán most rávettem, hogy nézzen Gantzot. És tetszik neki... Jee...
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Én egy haverommal megnézettem az Airt. Oda volt érte. De mikor azt mondtam neki, hogy nézzen meg egy másik animét is azt mondja: "Áh, nem bírom ezt a stresszt, amit át kell élnem, míg tölt." Bakker:D Azért előállhatott volna valami nem ennyire átlátszó kifogással is :? De ha valaki nem fogékony az ilyenekre, akkor nem lehet erőltetni.
Válasz küldése