Az animék hatása és a "jelek"

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Az animék hatása és a "jelek"

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Lehet egy hülye topic, de engem érdekelne, hogy:

Milyen hatással vannak rátok az animék? Okoztak-e az animék komolyabb változást az életetekben? (pl.: japán szakra mentél, mert megszeretted a nyelvet meg a kultúrát belőlük; barátok...stb)
Milyen jelek utalnak arra, hogy animés vagy? (nem csak a több polcnyi mangára gondolok ^^)

Az alapötlet onnan jött, hogy engem a rajzolásra szoktattak rá... nélkülük nem lenne meg ez a hobbim ^^ nem is tudom elképzelni, ha anno nem néztem volna az SMt, akkor most mivel foglalkoznék szabadidőmben Oo
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

egyetértek.. ha nem néztem volna régebben animéket akkor most nem lennék itt.....

hatás..... rám nincsenek nagy hatással az animék... csak akkor ha valami nagyon szomorú és 100-as zsepi kell hozzá akkor talán van rám hatással..... (pl.: Ai no kusabi; tsubasa rc; Naruto [mostani részek....130körül]; Gankutsuou... de azt nem néztem végig... azé vagyok tőle kikészülve mert Ayase folyton lespoilerezte... :mad: ; stb......) meg ha valami túl vidám és feldobja a kedvem :D
(lehet hogy most hülyeségeket írtam de ez azé van mert fáradt vagyok^^" gomen....)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Elsősorban a hosszab távú hatásokra gondoltam, de lehet nem voltam világos ^^''' gomen

Nekem:

Egyrészt elkezdtem Hold-tündéreket rajzolni, és hobbim lett a rajzolás (és nem csak mangafigurák!). Másrészt megszerettem az idegennyelveket, és rengeteget tanultam angolból (meg azért japánból is ^^') az animéknek hála... Jobban értek a számítógépekhez és a nethez is ^^' (valahogy a legtöbb dolognak az animék voltak a gyökerei: fórum, ftpk, fájlcserélők, photoshop... és sok más). És persze lett egy szép hobbim ;)
Azért hátrány is van: gépfüggőség :D

Jelek: lásd EA jegyzeteimet (vagyis inkább az SDképeimet :P)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Én kiskoromban úgy voltam, hogy láttam egy japán karaktert (habár lehet hogy kínai volt :dirr: ), akkor mondtam, én ilyet az életben nem akarok tanulni. Mostmár úgy vagyok, hogy én is japánra fogok jelentkezni. Nem, ez nem trendiség miatt, csak egyszerűen érdekel a nyelv, és nagyon tetszik :)

Szerintem az animék még amiatt is fogják meg az embert, mert sokszor (tisztelet a kivételnek) egy olyan világot mutatnak be, ahol nincsenek olyan gondok és próblémák, mint itt ebben a világban.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hát... én Japán szakra fogok menni, azt hiszem ez mindent elárul :D Habár, én inkább úgy mondanám h az Animék nyitották meg a Japánszeretet felé vezető kaput számomra :)

Egyébként, max annyi "tünet" jelentkezhet nálam hogy olyanokat mondok néha h: "mattaku", meg "uruse!" ha olyan a helyzet :)

Jah, és a Bleach hatására faragtam fából magamnak Zanpakutou-t :D

De azt hiszem a legnagyobb hatás mégiscsak az h Japán szakra megyek majd szeptembertől :)

De függést még nem érzek vagy elvonási tüneteket :)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

én így is gépfüggő voltam... japánt továbbra sem akarok tanulni.... hmm... lehet h nem is vagyok velejéig anime függő? ^^'

igen... nálam egyetlen jel hogy animét nézek és animés fórumokon vagyok aktív... és csak olyan ismerőseim vannak akik szeretik az animéket XD
Kép
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Hát rám eléggé nagy hatása van/volt. Ha nem ismertem volna meg az animéket, akkor szerintem tavaly (vagy inkább mondjuk úgy soha az életben) nem jutott volna eszembe olyan gimit választani, ahol japánul lehet tanulni. Másrészt az angolom is látszódik valamennyit, hogy többet olvasok angolul. És természetesen nekem is a számítógép. (Azért még így sem értek olyan jól a gépekhez, mint a testvérem, de sokkal jobban megy mint 3 éve).
Hát azért az tény, hogy hátrány a gépfüggőség de.... szóval ez most lehet, hogy hülyeség lesz, de mivel többet/nagyon sokat ülök a gép előtt valahogy nem jut eszembe olyanokat csinálni, mint a mai 14-15 évesek. Bocs az offért, de nem biztos, hogy olyan nagy hátrány az a gépfüggőség... (bár a villanyszámla khmkhm XD)
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Mayer írta: Egyébként, max annyi "tünet" jelentkezhet nálam hogy olyanokat mondok néha h: "mattaku", meg "uruse!" ha olyan a helyzet :)
ismerős :) vannak nekem is olyan helyzetek, amikor hirtelen egy odaillő japán kifejezés jut eszembe (aztán ha olyan animéből amit jól ismerek, még a figura hangsúlyát is utánzom ^^')
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Rám elsősorban gépfüggőség terén hatott. Ma már az internet forgalmam 90%-át anime letöltés és animékkel kapcsolatos oldalak látogatása teszi ki. Lassan megtanulok a zúgó gép mellett aludni, hogy éjszakára se kelljen lecsuknom (számításaim szerint ez havi 2-3000Ft-al dobja meg a villányszámlánkat).
Aztán van úgy néha velem is hogy egyszerűbb kifejezések japánul jutnak eszembe, de kivülállók körében inkább hallgatok, mert még hülyének néznek.
De fontosabb hatás volt talán az, hogy élőszereplős alkotást, már alig nézek. Maximum havonta egy mozifilm-et. És amíg minden animében találok vmi újat, addig ez így is marad.
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Nekem a környezetemre van hatással. Szinte mindenki hülyének néz, de nem nagyon zavar
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Black Winged
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.02.04. 10:20
Tartózkodási hely: iskolának nevezett állatkert

Hozzászólás Szerző: Black Winged »

Nekem a lefekvési időmre hatott.az a+-on és a vox-on is késő estig van anime,ezért sose fexem le idöben.emiatt veszettül lusta is lettem és kezdem magam utálni miatta.A jelek:az egész napot átalszom,este meg rámjön a mászkálhatnék.xar dolog. :cry:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

hát, az éjjel lefekvés nálam is megvan, bár leginkább úgy h 2-3 körül lefexem és 12kor kelek, utána meg élem az életem, este meg mivel semmi értelmes nincs a TVben jön az Anime :)
Kép
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Sziasztok! Hát hogy mennyire hat ráám?? :weh: Hát elsősorban gépfüggő lettem,amikor csak van szabadidőm,Animéket nézek,vagy Mangákat olvasgatok! :) Elkezdtem tanulgatni Japánul,(azokról a leckékről amik itt vannak). Valamint amikor megnézek egy jó Animét,vagy elolvasok egy "ütős"( :D ) Mangát,akkor hetekig a hatása alatt tudok lenni,semmi másra nem tudok gondolni,tehát én általában nagyon beleélem magam egy Animebe,iletve néha előfordul hogyha pl.nekimegyek valakinek az utcán,gommenel kérek elnézést! ::japhaha::
Avatar
Black Winged
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.02.04. 10:20
Tartózkodási hely: iskolának nevezett állatkert

Hozzászólás Szerző: Black Winged »

a probléma csak ott kezdödik,ha nincs anime és rossz a müsor.otthon nincs netem,amugy énis függő lennék évek ota.
japánul is tanulnék de a nyelvérzékem nem a legjobb.
MilGra
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.04.26. 12:10
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MilGra »

Legutoljára az NGE miatt nem ettem/ittam/aludtam napokon át, de most megint megszívtam, mert hétfőn elkezdtema Full Metal Alchemistet. Mondanom sem kell hogy meló után hazaéréstől éjfélig a monitorra tapadtam, sőt ma sem csináltam semmit, és most is FO System koncerten kellene lennem, de végignéztem :))))

MilGra
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Hogy ha nem találkoztam volna se az anime-val, se a mangával, nem olvasnám ezt a fórumot :neutral: amúgy semmi :-P
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Régen az volt a nagy hatása, hogy direkt úgy raktam a különóráimat, hogy mindig tudjak nézni Sailor Moont és Dragon Ballt. ^^ Aztán emiatt szoktam rá a rajzolásra, és így rengeteget javult a rajzkészségem, és kb 6.-os koromtól megfigyelhető, hogy animés stílusban rajzolok (nagy szemek, hosszú lábak). Aztán miután a net is meglett, töltöttem szorgosan animéket, elkezdtem kapcsolatokat kiépíteni, levelezni, barátokra találni, majd fórumozni, miegyéb.
Viszont odáig nem fajult nálam a dolog, hogy egyetemre menjek japánt tanulni. Szeretnék megtanulni, de nem az az életcélom, hogy japán nyevész legyek. Jó nekem, ha van egy angol felirat az animén.
Másrészt elkezdtem az ország kultúrája felé érdeklődni, és egyik kedvenc országom lett. ^_^ És egyszer mindenképp szeretnék oda kijutni, legalább nyaralás szintjén.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Mayer írta:Hát... én Japán szakra fogok menni, azt hiszem ez mindent elárul :D Habár, én inkább úgy mondanám h az Animék nyitották meg a Japánszeretet felé vezető kaput számomra :)
Remélem mindenki aki hirtelen felindulásból japán szakos akar lenni tisztában van vele, hogy a tananyaga 10%-a lesz max. az, ami a japán nyelv. A BTK ugyanis nem arról híres, hogy nyelvtanfolyamokat indít japán nyelv után (esetleg felületesen, animés felindulásból) érdeklődők számára. Arra ott vannak a nyelviskolák. Japán szakon törit, nyelvészetet (ami nagyon nem egyenlő a nyelvkurzussal!), nyelvtörténetet, irodalmat és irodalmtörténetet, kanbunt, rengeteg kínai dolgot, ázsiai filozófiát, vallástudományokat, társadalomtudományt, és egyéb külső látásra "mellékes" dolgot tanulnak az emberek. (Tapasztalatból tudom és látom, hogy az emberek már az első évben fintorognak, hogy "jézusom, ezt kell tanulni??" Igen ezt. Mert ez nem nyelvtanfolyam.) 5 évig tart, és baromira nem csak a japán nyelvről szól. Szóval nem a "discovery channel" amit megnézel, és izgis - erre majd rájössz a vizsgáknál. :D

Szóval szép dolog a felindulásból "omg én japán szakra akarok menni!" dolog, de öt évet azért komolyabban meg kell gondolni. Nem azt mondom, hogy mindenki ezzel fog diploma után pénzt keresni, de ez akkor is több, mint holmi "érdekel a japán kultúra és omg milyen aranyos a japán nyelv".Ha más nem, majd meglátjátok a 2000. kanji meg a szigorlatok után :-P Ezzel nem elriasztani akarom a népet, csak rávilágítani, milyen szavakkal dobálództok... (tisztelet a kivételnek persze).

Egyébként én leginkább a sok barátot és ismerőst köszönhetem az animéknek. :) No meg persze a japán nyelvet, de ha belegondolok, nem is annyira furcsa, hogy japán szakon kötöttem ki... Na de ez egy másik történet. Tulajdonképpen régebben még úgy éreztem, igenis hatottak rám az animék, ma már ez abszolúte nem így van. Fun de ennyi, és a hobbi szónál kifújt a dolog.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

OFF

igen MaKo, tisztában vagyok avval hogy a Japán szak és az egyetem nem nyelviskola :)

ENgem az ANime indított el az úton hogy megszeressem japánt és a Japán kultúrát. EGyébként idéntől más a képzési rendszer. Önálló japán szak már nincs, hanem a keleti nyelvek és kúltúrák szakon belül létezik mint szakirány. És a tananyag is módosult bizonyos mértékben úgy h aki nyelvészcentrikus az olyan kurzusokat vesz fel, aki történelemcentrikus az olyat és aki irodalomcentrikus az olyat. És egyébként engem nagyon is érdekelnek a különböző keleti vallások és filozófiák... :)

Bocs az OFFért de nembírtam ki h ne ragáljam le :)
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Rám is hasoló hatással vannak az animék mint az átlagra.. rajzolás nyelvszeretet,stb.. Szvsz sok minden jót is köszönhetek "mániámnak".

De negatív tapasztalataimat is megemlíteném:lehet hogy ettől értelmesebben is eltölthetném a szabadidőmet.. de ez még a kisebb probléma.. Talán nem kéne ezt az animékre fognom,de mióta újra nézem őket egy kicsit megváltozott a személyiségem és nem pozitív irányba..kicsit naivabb és talán zárkózottabb lettem..persze ez a kevés szabadidő átka is lehet.. :crazyy:
+alapból kicsit más vagyok mint az átlag..

De ez van..el kell fogadnom magam ilyen lököttnek amilyen vok,és ha ezt szeretem..hát ez van :-P
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Hát hatás az volt rendesen. Anime nézéstől kevesebb szabadidő, viszont sok új BARÁT , toleránsabb lettem másokkal, többet eszem rizst.
Na meg persze a japán média többi ága iránti szeretet. (J-Rock, Filmek)
Nyelvtanulásról meg annyit, hogy szép dolog, de elég nehéz. :roll:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

anime nézés után(főleg ha elég lelki, drámai) befordulok, idegesít, hogy emberek nem olyanok, mint ott(a pozitív hősök). De ez sok drámai filmnél is így van, szóval pl. az American beauty mindig mély nyomást tesz rám...de 2-3 óra ismerősök között..vagy 1 nap hétköznap azonnal visszacsöppent a valós világba...vigyázni kell hogy szünetekben ne kattanjunk rá nagyon :)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Érdekes téma... Az biztos, hogy anime-manga nélkül ma nem lennék japán szakos, szóval eléggé kihatott az életemre ^^ MaKo-senpai postjával nagyon egyetértek, de pl. én hirtelen felindulásból mentem japán szakra (a fél év gondolkodási időt leszámítva ^^) és egyáltalán nem bántam meg.

Régebben, úgy 2-3 éve még nagy-nagy lélektani hatással volt majd' minden anime amit megnéztem, mára viszont már csak hobbi (mondjuk annak eléggé addiktív^^) Sok időm elmegy vele, de nem bánom.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mondjuk nálam is jelentkezik az a negatívum, mint Misunál. Én is tölthettem volna el értelmesebbnek vélt dolgokkal az időmet, és talán nem lennék ennyire lusta dög... Más különórákra is járhattam volna... Késő sirám... T_T
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Ha belegondolok olyan nagy mértékben nem lett hatással az életemre, mert már korábban is szerettem rajzolni, illetve nálam a gépfüggőség még a chat-tel kezdődött. :hee: Később elkezdtem anime-manga szobákat látogatni, a karikatúrák helyett manga stílusban alkotni és végül most nyelvtanfolyamra is járok. Az egyetemi japán szakon én is gondolkozok, de majd meglátjuk mi lesz még 2 év múlva (addigra fejezem be a multimédia-fejlesztő OKJ-s sulit).
Nojika írta:néha előfordul hogyha pl.nekimegyek valakinek az utcán,gommenel kérek elnézést! ::japhaha::
Ismerős helyzet, velem is megesett már. :lol:
Továbbá, amire teljesen kihatott az a zenei ízlésem. Eddig is változatos volt, de azért a j-pop számok tettek rá egy lapáttal. :D
Kép
Válasz küldése