Kedvenc anime

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Love Hina! Az tök édes. Én csak mangában láttam. Bátyám folyton röhög rajta.
A GITS a ti köreitekben tényleg kultuszfilm. De a nagyvilág nem is vesz tudomást rólla... :(
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Aki 1 kicsit is szereti az animet az belátja hogy a Ghost In The Shell egy nagy alkotás. A nagyvilággal ami alapállásból elutasítja a műfajt (mint sok hülye értelemtlen rajzfillmet) sajnos nem lehet mit kezdeni. Hiába :argue: hiába :eyes: hiába :sniper: vagy :gun: akkor se fogják még megnézni se, nemhogy beismernék hogy elgondolkodtatta őket, estleg még tetszett is. Ne szomorkodj e miatt.
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Rhyagelle írta:Hiába :argue: hiába :eyes: hiába :sniper: vagy :gun: akkor se fogják még megnézni se
Nagyonjó! Kedvenc anime filmem a Gits, meg mondjuk a kedvenc filmem is, mert real dolgokat már 1 éve nem láttam, és nincs is szándékomban nézni.
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

ehh, hagyjuk már ezt a nagy üldözött kivülálló szerepet nah.. ^__^"" Miért lenne már az baj, ha vannak sokan akiket nem érdekelnek az animék? Meg nem nézik meg/értékelik a GITS-et?
Meg az sem igaz, hogy minden anime-fan hu-de-nagy alkotásnak tartja, me' pl. nekem kifejezetten nem tetszett.
Aztánmeg a normál filmek közt is van rengeteg egészen zseniális, csak utána kell ásni és nem azt a szemetet kell alapul venni ami a mozikból/tvböl ömlik többnyire.. Söt, imho nincs anime ami megközelitene egy igazán jó filmet. :P
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Case írta:Meg az sem igaz, hogy minden anime-fan hu-de-nagy alkotásnak tartja, me' pl. nekem kifejezetten nem tetszett.
Te vagy (rajtam kívül persze) a 2. ember, akinek ez a véleménye. :D
Case írta:Söt, imho nincs anime ami megközelitene egy igazán jó filmet. :P
Szerintem ebben is igazad van. Csak kár, hogy kevés igazán jó filmet ismerek...
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Sokan vagyunk sokfélének látjuk a világot. :) Vannak jó filmek az biztos, de nem érzem magamban a gyöngyhalász ösztönt, hogy megnézzem őket. (tudod a gyöngyhalászok 100 merülésenként találnak vmit :vigyor: ) Legutóbb a Dogmát láttam az nagyon jó volt. Én egyszinten emlegetem a filmeket és az animéket, és az utóbbit azért szeretem jobban, mert sokkal több jó animét látam mint jó filmet. A Gits el kapcs meg: Nem volt még olyan film a világon aminek ne lett volna 1-2 negatív kritikája. :) Emberek vagyunk --> nem lehetséges olyat alkotni ami mindenkinek tettszik.
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Lendvay
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2003.04.04. 18:19
Tartózkodási hely: Mizuho sensei űrhajója
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lendvay »

Hmm így érettségi előtt jelen pilanatban az abszolúte favorit az Azumanga Daioh nagyon kawai minden szereplő és eszméletlenek a poénok, a legjobb mikor Chiyo-chan kis pingvin ruhába ugrándozik valamelyik részben 1x-rűen ellehet olvadni annyira kawai :oops: ,és persze azok a tanárok :lol: ez épp a Slayes-eket ütötte ki az 1. helyről, aztán jön még 1 jópár db pl. Love Hina, Silent Möbius és még 1ett írok 1 "ősrégi" kedvencem a Sailor Moon ^_^'.
Avatar
Lendvay
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2003.04.04. 18:19
Tartózkodási hely: Mizuho sensei űrhajója
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lendvay »

Amit reggel kifelejtettem :) : Az Azumanga Daioh-t mindenkinek ajánlom aki szereti az igencsak fárasztó poénokat és a kawai figurákat, nomeg azért a macskákat is kedvelje, mert több macska van a sorozatba mint amennyit idáig az összes animekbe összessen láttam :D
Sakaiki-san, Osaka-san, és Chiyo-chan, nekem ök a legszimpibbek na de a két tanárnő: Yukari-sensei és Kurosawa-sensei is jófej (fölleg azok a mulatságos percek mikor Yukarin kitör a versengési láz ^_^''') mikor meglátom a férfi tanárt akkor meg egyenesen sikítani lehet, fölleg amikor megszólal :crazy: :D

Ezt kiscinek és nagynak egyaránt ajánlom sőt KÖTELEZŐŐ!! :D :D
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Az Azumanga tényleg fantasztikus, az egyik legnagyobb kedvencem. Szinte megunhatatlan (már nem tudom hányszor néztem végig, de még mindig tetszik). Osaka-san a kedvenc karakterem, a szóviccei, és a kansai dialektusa valami hihetetlenül kawaii:)
Amikor a feje alá teszi a fura sárga macskát, aztán lefekszik aludni... Vagy amikor palacsintasütővel akarja felébreszteni Yukari senseit, de véletlenül egy kést vesz elő :gurul:
Na és a sok macska számomra csak még szimpatikusabbá teszi az egészet.
És az a teljesen egyedi légkör, ami oly gyakran előfordul benne, a furcsa poénok, helyzetek, és még furcsább karakterek... Nagyszerű. ^_^
És persze amikor Chiyo-chan az utolsó részben meghajol az iskola előtt, az egy nagyon szép jelenet.
Na meg persze a zene is egy nagy pirospont. Na jó, nem áradozok tovább :drop:
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Hm... mondjuk én még csak 3 részt láttam az Azumangából, de nekem annyira nem tetszik... Bár lehet, hogy később jobb lesz. Na nem baj, amúgy is fura ízlésem van. Amit viszont mindenkinek nagyon-nagyon ajánlok, az a Marmalade Boy. Mivel ma kaptam meg, még csak 7 részt néztem meg, de valami tündéri! ^_______^
Avatar
Lendvay
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2003.04.04. 18:19
Tartózkodási hely: Mizuho sensei űrhajója
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lendvay »

Egyet értek az a meghajlás az iskola elkött nagyon szép dolog, és jelenet.
De nagyon kawaii amikor Chiyo-chan beöltözik pingvinnek az egy óriási rész, nomeg a tengerpari nyaralások :D

Osaka-san meg a másik nagyon jo karakter aogy mondtad a szóviccei meg a serpenyös/késes jelenete kikészített :D :D .

Sakaki-San meg a macskákkal, amikor mindig megharapja az a szürke macska az is angyon jopofa.

Nemtudom hogy neked/nektek mi a vélemyényed/nyetek de az a férfi tanár (nem ugrik be a neve) az is nagyon komoly, amikor meglátom elfog a röhögő görcs, és amikor megszólal akkorszinte sikítani tudnék fiú létemre :D :D

Többet nem írok rola mert nemtudom abbahagyni :drop: annyira jó a sorozat, mad érettségi alatt amikor itthon leszek és lehetöségem lesz akkor megint megnézem! :D

Ha tud valaki hasonloan poénos sorozatot/filmet nehabozzon kérem irja meg :D :D
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

Macskákról jut eszembe, a Hello Kitty-ről mit kell tudni? Egyszer fél éjszakán keresztül rajzoltam, de megérte. Olyan jól sikerült, hogy kibiggyesztettem a falra. :vigyor: Amúgy azért szöszöltem vele annyit, mert gésának (?geiko?) v. ?maiko?-nak van öltözve...
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

Ja, az Azumanga szerintem is jó.
Amúgy a jelenlegi kedvenc anime a Ninja Scroll. De csak mert mást még nem töltöttem le. Sajnáltam, hogy a vakot megölték. :cry: Nem volt fair...
kk-krisi

Hellsing, valaki?!

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

Csak én nem vettem észre vagy tényleg kicsit alacsony a Hellsing rajongók száma. (legalábbis ezen az oldalon :) ) Ha valaki nem ismerné annak szeretném szíves figyelmébe ajánlani, mert szerintem nem tartozik a kihagyható sablon anime-k közé. Engem nem tudom mi fogott meg benne (biztos nem a 8. epizód :evil: ), de van benne valami érdekes. Aki azt mondja, hogy nála a vámpír-sztorik a Vampire Hunter D-nél végződnek az szerintem nézze meg legalább az első részt. Ha utánna nem nézi tovább az már az ő dolga, de ha egyszer rákapsz...
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Én itt vagyok Hellsing rajongónak. :) Én imádtam azt a story, a karaktereket, a világot, mindent. Csak a folytatást hiányolom...
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
kk-krisi

Na ez pizitív

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

Yó a reply. De azt speciell nem értem miért kellen a folytatás. Szerintem inkább ki kellene csak bővíteni mivel szerintem a 13. ep most tökéletes befejezésnek (eltekintve Sword Dancer barátunktól :lol: ). Mondjuk a kis képecskéd is elég aranyos. Gutts miért éppen ő :?: És nem egy háttérképről loptad? :D
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Sajnos nem vagyok túl tehetséges rajzos (próbálkoztam vele és egyezett a saját + a közvélemény, mit mondjak senki sem biztatott:)) tehát muszály vagyok lopni az avatárképeket... Ezt az animewallpapers.comon fentlévő 2 berserkháttér 1 ikéből vágtam ki (azt már találd ki te melyikből) És azét ő mert szertném birtokolni a képen lévő személy hihetetlen akaraterejének a töredékét. (szugeróls módszer,ha sokat látom hátha kicsit olyan leszek :)) Lehet hogy nem folytatás kell de még 4 rész jó lenne szerintem. Lezárni az ügyet a pappal, megtudni hogy valóban vámpírrá tette e Integrat, és jó lenne tudni mihez kezdett Victoria ezekután. (1általán igazi vámpír lett e belőle? Ivott ugyan Alucard véréből de ő akkor épp halott volt, nem tudom ez ugyanúgy No Life Kingé tette e őt.) Mindösszességében szerintem meglenne a téma 1 másik 13 részes sorozathoz. :D
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
kk-krisi

Milyen igaz

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

Kicsit sok dolog maradt nyitva, lezáratlanul. De hát ilyen az élet. Én is örültem volna még pár résznek és ezzel elég sokan így vagyunk lehet, hogy azoka a részek már egyszer elkészültek csak éppen a forgalmazó nem tartott rájuk igényt (lásd The vision of Escaflowne :( ). És ráadásul nem ez az egyetlen nagy anime ami, szerintem, befejezetlen. Annyi mindent jobban ki lehetett volna fejteni kicsit lehetett volna többet írni/rajzolni csak hát valami furcsa oknál fogva ez sohasem történik meg és a szerencsétlen rajongók kénytelenek mindenfelé warez siteról összelopkodni a ki nem adott de "véletlenül" netre eljuttatott cuccokat. Én örömmel meg is venném a kedvenc mangaimat illetve animeeimet csak itthon nem nagyon adják ki :evil: és ez engem meglehetősen zavar.
visszatérve a képedhez: tényleg nehéz jó képeket találni, de néha a legjobbakat az enber saját maga csinálja mi lenne, ha te is megpróbálnál képetszerkeszteni. Nem rajzolni csak szerkeszteni. Pillanatok alatt lehet egész jó kis képeket csinálni egy kis gyakorlattal persze. Nekem például nem nagyon megy :roll: . De lehet, hogy neked menne, próbáld meg :!:
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

Mit látnak szemeim. Hellsing. Mp3-ban megvan az OST-01 ami az egyik kedvencem. Másrészről sajnos még nem volt hozzá szerencsém :cry: , pedig már rég fel van írva a "na ezt látnom kell"-ek közé. Nah, de ami késik, nem múlik. :wink:
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Én csak mangában olvastam Hellsinget, keveset, de az baromira megfogott. Csak az a baj, hogy nincs kedvem olvasni. Főleg angolul, de a bátyusom van olyan kedves, hogy lefordítja magyarra.
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Én is láttam a Hellsinget, vagyis még csak 9 részt, de a lehető leghamarabb leülök és végignézem. ^^
kk-krisi

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

Betax írta:Én csak mangában olvastam Hellsinget, keveset, de az baromira megfogott. Csak az a baj, hogy nincs kedvem olvasni. Főleg angolul, de a bátyusom van olyan kedves, hogy lefordítja magyarra.
hát az az igazság, hogy a hellsing manga egy kicsit más mint az anime. nekem úgytűnt, hogy a sztoriban is van "néhány apróbb" eltérés. akár az is lehet, hogy ebben lesz egy kicsit kibővítve a történet. :D
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

Hm! Épp most néztem meg 1 hellsing music videot. Klassz! :thumb:
Honnan lehet letölteni anime v. manga formában? :(
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Nikoo írta:Hm! Épp most néztem meg 1 hellsing music videot. Klassz! :thumb:
Honnan lehet letölteni anime v. manga formában? :(
Azt hiszem az usteamről le lehet tölteni.
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Na, és ha már kedvenc anime a téma, akkor ünnepélyesen bejelentem, hogy megint találtam két fantasztikusan jó animét. Az egyik a Witch Hunter Robin, a másik pedig a Wolfs Rain (ennek még csak 15 része van meg, de már az is elég, hogy rájöjjek mennyire szuper! ^^)
Mindkettőnek gyönyörű zenéje van, jók a szereplők, a grafika... Ha láttátok esetleg valamelyiket, akkor írjatok, jó? :lol:
Válasz küldése