Kedvenc anime

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Nikoo
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.04.29. 13:49
Tartózkodási hely: A testemben... v. mi... : s
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nikoo »

A Spiral-t én is ajánlom!! :D
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Te is láttad? Végre valaki! ::taka::
Úgyis lenne pár kérdésem vele kapcsolatban, úgyhogy most zaklatni foglak néhány hülye kérdéssel. ::jhuh:: ::japtoun::
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

A Spiralt én is ismerem, de ajánlani sajnos nem igazán tudom, mert én sajnos végiguntam mind a 25 részt, szóval nem kifejezetten tetszett... (csakhogy valaki mást is mondjon erről az animéről) Bishounenek azért tényleg vannak benne... :lol:
Hm, nézzetek Hana Yori Dangot! A minősége pocsék sajnos, de a története és a karakterek nagyon jók! (főkleg Doumjouji...*csöpp, csöpp*)
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Lulu, nem piszkálni a Spiralt, mert egy reggel még a végén arra ébretsz, hogy híányzik a fejed. :twisted:
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Én nem piszkálom, mondtam, hogy vannak benne helyes bishouenenek is... Másrészről meg ízlések és pofonok... Neked meg az Utena nem tetszik, és te is ugyanúgy piszkálsz ezzel... :wink:
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Na jó...talán....esetleg.....Na jó...igazad van. De valahonnan kerítsd elő a Spiral op-ját nekem, ok?
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Nahh tegnap hajnal 1 óráig néztem a laputát. Bevallom el vagyok ragadtatva... nagyon tetszett :D Kicsit féltem tőle, mert a srác aki ajánlotta, hogy nézzem meg a Metropolist is ajánlotta és az nagyon nem jött be...meg az X-the movie sem :? De a Laputa...nagyon jól szórakoztam, közben izgalmas is volt és kedvesek a szereplők. A kalózoktól majd hanyatt estem amikor segíteni mentek Sheeta-nak a konyhába és a végén mindenki ott tömörült... :lol: A robot meg Lapután a madarakal a vállán ahogyan virágot vitt Sheetának, nos nagyon megható volt...szerintem.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Kedvenc anime-sorozat volta Magic Knights :lol: Imádtam! Van egy anime music videóm velük, a Crannberies zenéjére...rlz! ::japhaha:: Benne van Momoko avatarképe is: :lol:
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

A Laputa nekem is az egyik kedvencem, örülökm hogy neked is tetszik. Nagyon szép, a vicces, illetve megható jelenetek nagyon jól kiegészítik egymást...
Na igen, a Magic Knight Rayearth is irtó jó, most néztem meg a 9. részt, és rettenetesen tetszik! ^___^V
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Kedvenc anime a Slayers. Tegnap délben még azt írtram volna "toronymagasan", de este megváltoztt a véleményem, örök hála érte Hikarinak ^______^. A Tenchi Muyo befogta.

Ha valaki egyszer véginézi az animét (a 3 Slayers sorozatot, illetve a Tenchi OVA-kat és a GXPt) kap egy kellemesen szórakoztató vígjátékot. Azonban mindkét sorozatra igaz, hogy nem csak úgy puffogtatják a dolgokat a levegőbe, hanem mindennek helye van, és mindennek oka van.
A Slayers varázslatainak rendszere és egész világképe egy összefüggő, kidolgozott világot alkot, kozmológiával, mindennel, és ez manapság egyre ritkább a fantasy műfajban.
A Tenchi még bonyolultabb, én még most, rengetegszeri megnézésre is találtam benne ujdonságot. Egy apró grimasz, vagy mozdulat, amit az ember elsőre észre sem vett, de ott tényleg mindennek jelentése van, és semmi sem véletlen. Rettenetesen várom az OVA3-at, abban talán kiderül pár dolog, ami jelenleg összeesküvés-elméletként forog a fejemben.
A sajnos a dologban az, hogy ahhoz hogy az ember ezekre rájöjjön, alaposan be kell ásnia magát a dologba, a net mélyére. Mindkét sorozat mögött novellák és regények állnak, a Slayersnél azok voltak az eredetiek, a Tenchinél pedig a képernyőre nem kerülhetett dolgok jelentek meg olyan formaban.

Ezek után egy nagy űr tátong, majd jön a Vision of Escaflowne, az Azumanga Daioh és végül rengeteg anime (Miyazaki filmjei, CCS, TriGun, Galaxy Angel... stb)
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Nem is rossz a Spiral! Nekem eddig tetszik! Mondjuk kb. 3 részt láttam belőle....de akkor is! ^^'
Amit én ajánlanék öhm....lehet, hogy már mondtam, de...FULLMOON!!!!!! Ezt télleg nagyon nagyon melegen ajánlom mindenkinek (nem yaoi/yuri) ^^""
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem az X-et is ajánlották. Tényleg olyan jó? Mármint a sorozat. A film megvan, de nem jött annyira. Elég sz*r a vége.
Kép
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

A Full Moon tényleg nagyon jó! Az egyik kedvenc animém
Sora: Miből van az avatarod?
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Nona írta:A Full Moon tényleg nagyon jó! Az egyik kedvenc animém
Sora: Miből van az avatarod?
Végre vki, akinek a Fullmoon, az egyik kedvence:)))) Nekem a legnagyobb kedvencem:))))
Öhm..nem tudom, hogy a mostanira vagy az előzőre gondolsz, de a régi Takuto volt (sztem azt felismerted volna, szal...^^"), a mostani pedig a 3x3 Eyes-ból van.
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Nekem is a Full Moon az egyik kedvencem, főleg Izumi-kun... *csöpp, csöpp*, de amúgy mindenkit nagyon bírok... :roll:
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Luluko!!
Nálad ez a *csöpp, csöpp* mit jelent? :vigyor:
Mert már nem először írtad.
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Panuru írta:Luluko!!
Nálad ez a *csöpp, csöpp* mit jelent? :vigyor:
Mert már nem először írtad.
Kép
Hát... kb ilyen fejet, csak közben a nyál is csordogál a számból... ^^" (gomen Momoko, amiért lenyúltam ezt a képet... )
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Hmpf.....Megbocsájtok, de csak mert *szeretlek*

Hogy tudsz képet beilleszteni?
Kép
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Kép
Hát... kb ilyen fejet, csak közben a nyál is csordogál a számból... ^^" (gomen Momoko, amiért lenyúltam ezt a képet... )
Ja valami ilyesmire gondoltam énis. De szerintem lehagytad az óriási fodrozódó szemtükreidet, a pillanat varázsában. :D
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Panuru írta:Ja valami ilyesmire gondoltam énis. De szerintem lehagytad az óriási fodrozódó szemtükreidet, a pillanat varázsában. :D
Ja igen, tényleg elfelejtettem... ^^"
Momoko, priviben válaszoltam a kérdésedre, remélem nem baj... ::japtoun::
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Ynah írta:Kedvenc anime-sorozat volta Magic Knights :lol: Imádtam! Van egy anime music videóm velük, a Crannberies zenéjére...rlz! ::japhaha:: Benne van Momoko avatarképe is: :lol:
Merre találtad meg a Magic Knights-ot? Mint gondolom felismerted az avatárom is ebből származik, de még nem láttam a sorozatot, és a Usteam-en nincs végig fent. Kiváncsi vagyok azért, hogy kit ábrázol az avatárom. :)
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Meglivorn írta:Ha valaki egyszer véginézi az animét (a 3 Slayers sorozatot, illetve a Tenchi OVA-kat és a GXPt) kap egy kellemesen szórakoztató vígjátékot.
Szerintem sajnos a Try már gyengébbre sikeredett, mint az előző 2 sorozat. Valamiért egyre romlott a minőségük, és itt nem azt akarom mondani, hogy rosszak lennének, csak azt, hogy a legelső sorozat sziporkázó humorából jóval kevesebbet veszek észre a többiben. (bár azért Zelgadiss csaliként való alkalmazása egészen frenetikusra sikeredett, a Next-ben majd ledőltem a székről, miközben néztem :). Szóval amit ki akartam hozni, az az, hogy minél többet csináltak meg belőle, annál több harcnak és annál kevesebb humor jut hely az egyes részekben, pont mint a DB. Az első sorozat még egész jó, humoros, a többi már csak a harcról szól :(
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

enpet írta: Szerintem sajnos a Try már gyengébbre sikeredett, mint az előző 2 sorozat. Valamiért egyre romlott a minőségük, és itt nem azt akarom mondani, hogy rosszak lennének, csak azt, hogy a legelső sorozat sziporkázó humorából jóval kevesebbet veszek észre a többiben. (bár azért Zelgadiss csaliként való alkalmazása egészen frenetikusra sikeredett, a Next-ben majd ledőltem a székről, miközben néztem :). Szóval amit ki akartam hozni, az az, hogy minél többet csináltak meg belőle, annál több harcnak és annál kevesebb humor jut hely az egyes részekben, pont mint a DB. Az első sorozat még egész jó, humoros, a többi már csak a harcról szól :(
Látom, nem olvastad végig DB a mangát. A Buu-saga egészen beteg, szétkönnyeztem a szemem a röhögéstől (Gotenks ^_^). De a harc tényleg erősödött.
A Try-jal kapcsolatban nem értek egyet. Igaz, a hangsuly kissé eltolódott, ugyanis fontosabb a történet, és, mivel már ismered a szereplőket, a bemozdulásaik/beszólásaik nem ütnek annyira. Az első sorozatban Amelia még fergeteges, de a Nextre az ember megszokja. Sokaknak fel sem tűnt, hogy Amelia a Tryra idősebb lett és valamivel kevésbé kétbalkezes.
De szerintem Try-ban azért Phyria és Xellos duója hozza a szinvonalat ^_^

Az én kedvencem a 3 közül a Next, mivel karakter-központú ember vagyok, és az teljesen róluk szól. A Try már a kozmológiáról, világegyetemről. Az első sorozat két, kisebb epizód, melyek elindítják a Next és a Try eseményeit. Bevezető az igazi történethez. A Try pedig egy nagyon jó történet arról hogy milyen is a világ valójában, miről szól (vagy kellene szólnia) a mazokuk és shinzokuk harca.

Ja és tedd hozzá a Try elé a Lost Universe-t, úgy kerek a dolog.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Hmm..ez érdekes mert én is az Usteam-ről szedtem le, és végig megvolt..vagyis nekem nagyon úgytűnt ::are:: ::jhuh:: Az eleje is megvolt és a vége is a helyén volt...nem tudom,hogy akkor most mi lett vele..
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Nahh szóval utánanéztem. :wink: Az Usteam-en 20 rész van fennt. Ez hivatalosan a Magic Knights Rayearths 1 része. Ez tart 1-20ig. Ez is egy kerek történet, átkerülnek Cephirora, megszerzik a kardokat,páncélokat megölik a "rossz"? Zagato-t és "kiszabadítják" Emeraude hercegnőt! Utána visszakerülnek a Földre.
Ahogy utánanéztem, van a Magic Knights Rayearth2.Ez úgy van számozva hogy a 21- 49 epizód. A 23-ik epizód címe Autozam's invasion & Lantis itt tűnik fel Lantis.
Ebben szerepelsz Te :: ::japsmil:: mint Lantis. Ennek a atörténetét nem ismerem, mivel még nem láttam. Annyit derítettem ki, hogy Te Lantis vagy Lord Zagato öccse,kicsit öregebb vagy mint Emeraude hercegnő, de fitalabb mint zagato. Ez Cephiro-ban kb 400év azt hiszem, nálunk 24 éves lehetsz ::hehe:: . Cephiroban születtél, ahová visszatérsz Emeraude hercegnő halála után. Aztán majd csinálsz valami gonoszságot :wink:


Hát ennyit tudtam meg, többet majd akkor ha meglesz a Magic Knights2. van itt néhány link, néhány jó kép...hmm egészen azaz jóképű vagy... :lol:

http://www.ame-cel.com/rayearth/lantiscel.html

http://www.evilminion.com/gallery/lantis10.html

http://orbita.starmedia.com/~mkr_proyec ... mkr008.jpg
itt van valami alakulóban Hikaruval :lol:

Hát ennyit tudtam összeszedni...remélem azért érsz vele valamit. ::hehe::
Kép
Válasz küldése