Kedvenc anime

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Gemini22
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.10.31. 00:53
Tartózkodási hely: Im Bankai-Zustand

Hozzászólás Szerző: Gemini22 »

Most nem régen ismerkedtem meg az X című anime sorozattal és bizton állíthatom, hogy az egyik legmélyebb és sötétebb anime amit eddig láttam. Mindenkinek ajánlom, aki szereti a lassabban kibontakozó, fordulatokban gazdag, mondanivalóval is rendelkező animéket. A sorozat csak 24 részes (sajnos) ,nem lehet megunni, nincs olyan pillanat, amiben ne lenne valami, szép valami egyedi. A hangulata sötét, időt kell hagyni a megnézésére. Talán ha még egyszer-kétszer végignézem, tudok majd valami negatívumot is mondani, de most egyenlőre el vagyok kápráztatva.
Amint azt az aláírásom is tükrözi... :shock:
Der Tod und die Erdbeere
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Te jó ég, ide még nem írtam?! O.o
Tehát, itt csak a dobogó legfelső fokán állóról van szó. Hmm, nehéz döntés. Mostanság a Higurashi no Naku Koro ni-ért rajongok, de mégis azok az apró hiányosságok, hogy a játék ismerete nélkül nem teljesen érthető (vannak még kisebb homályos foltok) lehúzza.
Hellsing? Most mit mondjak, egyáltalán nem tökéletes :) Vegyük csak a rövidségét, nem egészen kerek/kiforrott történet, "jobb is lehetett volna" grafika (bár 2001-ben ez egész jónak számíthatott) és persze szereplők tök homály háttere (ez a legrosszabb benne, ha már nincs rendes történet akkor a szereplőkre koncentrálhattak volna). És még az ova sem a legjobb... kivágják az Integra jeleneteket :cry: *szip* Tehát ha a tv sorozat a "misztikus, rejtélyes" kategória akart lenni egy kicsit félresiklott, ugyanis nem olyan a stíllusa, "nem áll jól neki". Naszóval, de a Hellsing élvez egy kis előnyt, méghozzá azt, hogy első komolyabb animém volt. Így örökre ott lesz rajta egy kis korona, elvégre mégiscsak ő volt előbb :)
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Gemini22 írta:Most nem régen ismerkedtem meg az X című anime sorozattal....
Akkor ha még nem kezdtél volna bele, ajánlom a mangát, oda voltam az animéért is, de a manga sokkal jobb....(csak hát Clampék fejeznék már be... :cry: ).
Hanon írta:a Hellsing [...]az első komolyabb animém volt.
Nekem is.
:)

Egyébként nálam az abszolút győztes még mindig az Evangelion.
Nekem nem volt akkora sokk a vége, nem lettem tőle (annyira) depressziós, egyszűrűen csak imádom. Talán mert ebben az egy animében benne van minden, amiért szeretem az animéket.
De ezzelegyütt látom a hibáit is, és ha nagyon lebontva nézzük akkor van más anime amit bizonyos szempontból jobban szeretek, viszont úgy összeségében mindenképpen a legjobb.
Kép
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

huhh ! ide még nem írtam !!
nekem azthiszema D.N.Angel maradt a legjobbana szívemben / mint anime , mint manga / , utána a Loveless / még nem értema végére , de máris beleszerettem :P / , és természetesen az örörk klasszis az Elfen Lied
film animéből - ömm , nem is tudom - talán a Nausicaa , a Totoro és a Mononoke hime / így , sorrenben / <- csak azért mert miyazaki animéket láttam apummal először amiről tudtam is hogy anime / meglepő módon apám és bátyám is látta a nausicaa-t mikor megjelent ... bátyám nem , de apu akkor biztos látta ... / :osnani:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem nemrég a D.Gray-man lett nagy kedvencem (még a fillerekkel sincs komoly bajom), szóval amennyiben nem fogják eltolni a végét, esélyes, hogy 10/10-es animeként végez majd nálam. :)
Kép
Avatar
Misa-Misa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.11.08. 20:19
Tartózkodási hely: an another dimension

Hozzászólás Szerző: Misa-Misa »

Most látom csak hogy rossz helyre postoltam :drop:
Akkor átfogalmazva:
Kedvenceim a Death Note és a Bleach. A DN-t azért kedvelem, mert nagyon izgalmas, sok benne a fordulat, míg a Bleach igazán kellemes kikapcsolódást nyújt. ::^_^::
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Három anime van, amit igazán kiemelkedőnek tartok(saját magam számára persze): Madlax, Shoujo Kakumei Utena, Chrno Crusade - ebben a sorrendben. Mindig azért vagyok oda, amit éppen nézek, de ezeket már semmi nem múlhatja felül. A Madlax-ot egyébként is remekműnek tartom, egyértelműen a legjobb anime, amit eddig láttam és valószínű, hogy az is marad.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Madlax... igen... talán nem mondanám, hogy remekmű, de kifejezetten jó. Talán kicsit lassan indul be, de szerintem kifejezetten érdekes kérdéseket feszeget. Ráadásul van benne egykellemesen misztikus hátborzongató fíling. ... Itt az ideje, hogy újra nézzem XD
Kép
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

az a madlax vagy mi milyen hosszú ??
az igazán reménytelen szerelem az , amikor egyik sem szereti a másikat ... :D
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kép
Avatar
Tom
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.12.23. 11:35
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Tom »

nekem nagyon kedvencek kb. az összes amit eddig láttam :D

de nagyon kedvencem az a

One Piece: szerintem történetben, cselekményekben, harcokban, szereplőkben, poénokban hihetetlen jó :D

Bleach: ezt az elején nagyon szerettem...jóharcok, jó poénok.....mostanra kicsit sztem megváltozott, de ettől még kedvenc marad
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

én arra voltam kíváncsi, hogy hány részből áll ..?
az igazán reménytelen szerelem az , amikor egyik sem szereti a másikat ... :D
Avatar
Kate
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.10.12. 12:19
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kate »

Nekem a kedvenceim a..
* Tsubasa RESERVoir CHRoNiCLE
* Tsubasa TOKYO Revelations (OVA)
* Ouran High School Host Club
* X1999
* Fushigi Yuugi
* Bleach

.. meg egy csomót jónak tartok.. csak nem tartoznak a TOP kedvencek közé. :roll: Főleg a CLAMP animéket! :oops: Na meg majdnem mind szeretem, amit eddig láttam. :D

A One Piece nagyon jó egy anime.. csak ne lenne olyan hosszú. XD Talán az első olyan anime, amit nem a rajzstílusa miatt néztem.. hanem mert vicces volt. :D
Avatar
Red13
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.02.05. 23:00
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Kedvenceim: Naruto, Great Teacher Onizuka, Midori No Hibi, Genshiken, Youkoso ni NHK, Trigun, Death Note, Dragon Ball, Hikaru No Go, Toki wo Kakeru Shoujo, Bleach, Azumanga Daioh, Ichigo 100%, Puss in Boots
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

jo sok kedvenced van hallod.. nos, nekem is volt valaha top5 de ahhoz meg kéne nézzem aoioldalon h mit raktam be.. ahhoz meg lusta vagyok. de most top6 lesz belőle, merth elkezdtem a Cardcaptor Sakurat, ami már első résznél megfogott. annyira kawaii hogy ilyet még nem láttam :P (bocs ha tul sokat áradozok :D rossz szokás)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Red13
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.02.05. 23:00
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Ja, de ezek azok az animék ami a legleglegleg kedvenceim. Vannak még, de ezek a legjobban. Talán a bleachet ki lehetne venni az annyira nem mint a többi.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tengen Toppa Gurra Lagann ment a kedvencek közé, azok között is igen magas helyre. (Még úgy is, hogy a lezárás nem tetszett.) Ha csak minden animének fele ennyi hangulata lenne...
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Meg nagyban megy, de a Soul Eater nagyon eselyes lesz nalam vmi nagyon magas poziciora...annyira omfg, so awesome h az mar faj XD
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ilyen topic is van o_O? Naa, ha már itt vagyok. Igazándiból két anime van, amik mindenképp nagyon közel állnak hozzám éshabár egyik sem tökéletes, de nekem épp megfelelően beleillenek a Top 1 kategóriába.

Bleach-ről és Gurren-Lagann-ról beszélek btw. Előbbinek sok mindent elnéztem már (fillerek, favorit szereplőim alig szerepelgetnek, etc.), amit sok más shounen-fight stuffnak képtelen lettem volna. Másrészről meg ez volt az egyetlen olyan anime, amiből képes voltam 6-8 részt is megvaccsolni egyhuzamban. A Lagann meg egy relatíve új szereplője a Top 1-emnek. Már a 8. rész után egyből itt kötött ki és a feelingje végig hozta azt a magas színvonalat, amit elvártam tőle. Ugyan ezt sem hívnám tökéletesnek (mutasson valaki egy ilyen animet...), a "bánjuk el Yoko-val csúnyán" és egyéb tényezők miatt, de összességében így is potenciális, sikerállványos kategória. :D
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Nekem az összes olyan anime a kedvencemmé lett,amit végíg tudtam nézni,és tetszett is utána.De amiket rengetegszer újranéztem már:
Chobits,Shuffle!,Please! Teacher/Twins,GTO,Mahoromatic. :lol:
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Nekem az egyértelmű kedvenc már megjelenése óta a Full Metal Panic! ::beer:: Eddig még nem sikerült egyik animének sem letaszítani nálam a trónról, pedig azóta már készült néhány nagyra értékelt sorozat. :gurul:
Kedvenc még a Vándorló palota, Zero no Tsukaima, Baccano!, TRC,meg egy csomó más is, de talán elég ennyi... ::^_^::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kedvenc anime

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ez komoly, hogy öt éve nem írt ebbe a topicba senki? O_O Ennyire azért nincs válságban a műfaj. :dirr: Egyébként csak azért jöttem, mert valamilyen adminisztratív hiba folytán ide még nem írtam be a Shingeki no Kyojin-t, és gondoltam, ezt most pótlom. :lol:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kedvenc anime

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Ez komoly, hogy öt éve nem írt ebbe a topicba senki? O_O Ennyire azért nincs válságban a műfaj. :dirr: Egyébként csak azért jöttem, mert valamilyen adminisztratív hiba folytán ide még nem írtam be a Shingeki no Kyojin-t, és gondoltam, ezt most pótlom. :lol:
Észre se vettem, hogy van ilyen topic. ^^"
Bár nekem is rendesen felhúzta az agyam az utolsó rész, azért mégis egyfajta kedvenc lett a Shingeki. (Nem mondanám guilty pleasure-nek, arra ott van a Symphogear. XD) Igazából a Steins;Gate és Fate/Zero óta nem volt olyan anime, aminek minden héten ennyire vártam volna a folytatását, még úgy is, hogy olvastam a mangát és nagyjából tudtam, hogy mit fog tartalmazni egy-egy rész. :vigyor:

Ha már megemlítésre kerültek, akkor mindenképpen megjegyezném, hogy a Steins;Gate jelenleg az abszolút kedvencem. A Fate/Zero is elég előkelő helyen van a listámon, aztán még említhetném a Madokát is. A tavalyi év felhozatalából kiemelném a Shinsekai Yori-t, nálam a 2012-es év animéje lett.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Kedvenc anime

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Titkos: Nekem az az érzésem, hogy (a társoság szignifikáns megfogyatkozása mellett) az ilyen MAL jellegű oldalak, ahol fenn tarthat az ember egy profilt a kedvenceivel megszüntette az igényt h valaki top listákat írogasson egy fórum topikba, ahol elnyeli majd a következő pár hozzászólás. (off: Meg is próbáltalak felvenni a minap MALon friendnek, ha már snk témában egész jól eltárgyalgattunk. Kerestem Ruit is de őt nem találtam meg.)

De, hogy on topic is legyek, végig futottam a téma 22 oldalát, hogy megnézem mikor írtam hozzá. Regisztrációm után kb. 6. napon meg is tettem, valaki kérdésére válaszoltam, de saját toplistát nem írtam.
Aztán 2006 áprilisában végülis levéstem az akkori kedvenceimet. Azóta talán nem nagyon sok minden változott. Most is általában egy két újabb dologért lelkesedem, de általános értékű top10es listám csak limitáltan van. Mindenesetre most megpróbálok összehozni egy sorrend nélküli kis listát a topokról:
- Fate/Zero
- Gundam Seed
- Clannad
- .hack//Sign
- Noein
- Gankutsou
- Toradora!
- Digimon Tamers (nosztalgia ftw.)
- Higurashi no naku koro ni Kai
- Gurren Lagann

Ezek egy jó része olyan, hogy bár egyáltalán nem tökéletesek, de vannak olyan jeleneteik, fordulataik, szereplőik akik valamiért nagyon szívemhez szólnak, és ezért hajlandó vagyok kb. akármikor megnézni őket, ha nem is teljes egészében, de részleteiben. (Több esetben például elsőre nem is tűnt fel számomra, hogy ez most kedvenc lesz, csak fél évvel később hirtelen ellenállhatatlan vágyat éreztem, hogy újra nézzem, meg megint meg megint.)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kedvenc anime

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:(Kerestem Ruit is de őt nem találtam meg.)
Ruichan-ként keress, mert csak így egyben fogadta el regisztrációnál a nevemet. Jelenleg Morgiana van az avataromon a Magi-ból. Ha nem láttad, akkor egy rózsaszín hajú és szemű lányról van szó. (Btw Titkos, én is küldtem neked MAL-on friend request-et, majd nézz rá. ^^)
Cruel Angel írta:Ezek egy jó része olyan, hogy bár egyáltalán nem tökéletesek, de vannak olyan jeleneteik, fordulataik, szereplőik akik valamiért nagyon szívemhez szólnak, és ezért hajlandó vagyok kb. akármikor megnézni őket, ha nem is teljes egészében, de részleteiben. (Több esetben például elsőre nem is tűnt fel számomra, hogy ez most kedvenc lesz, csak fél évvel később hirtelen ellenállhatatlan vágyat éreztem, hogy újra nézzem, meg megint meg megint.)
Úgy látszik, akkor nem vagyok egyedül. Furcsa, mert pont azon gondolkoztam, hogy egy-egy animére hiába adtam mondjuk 9 pontot, mégse került a kedvenceim közé és ugyan még tisztán emlékszem a jó részekre, lehet mégse fogom sosem újranézni. Ellenben van olyan sorozat, amire csak 7 vagy 8 pontot adtam, mégis szívesebben gondolok vissza valamelyik jelenetére vagy epizódjára.
Kép
Válasz küldése