Miyazaki Hayao

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.

Kedvenc filmed?

Hauru no ugoku shiro - A vándorló palota
10
10%
Sen to Chihiro no kamikakushi - Chihiro szellemországban
30
31%
Mononoke hime - A vadon hercegnője
28
29%
Tonari no Totoro - My Neighbor Totoro
8
8%
Laputa
4
4%
Kaze no tani no Naushica - Nausicaa of the Valley of the Wind
16
17%
Kiki's Delivery Service
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
action
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2005.08.24. 11:32

Hozzászólás Szerző: action »

A Kiki-n kívül mindegyiket láttam, de a legjobban a Laputa tetszett, talán azért, mert nem olyan borzasztóan drámai, hanem egy igazi mese. Azt viszont szomorúnak tartom, hogy a Chihirón és a Vándorló palotán kívül nem jelent meg semelyik Miyazaki film DVD-n :(
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Szerintem már az is jó, hogy ezek megjelentek. Viszonyítás kérdése az egész. Nem tudom amúgy sorrendbe rendezni Hayao műveit mert mindegyikben mást szeretek, de ha kellene egyet választanom amit a legjobban szeretek akkor az a Mimi wo sumaseba alias a Whisper of the heart lenne.
Bár kimaradt a fenti felsorolásból legnagyobb sajnálatomra....
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Én egyelőre csak a Chihirot és A vándorló palotát láttam, de nekem ez előbbi sokkal jobban tetszett: történetileg, szereplők, környezet, zene (bár ez utóbbi az utóbbinál is nagyon tetszik :) )
Nyáron lehet megpróbálom megnézni a többit is, vélemények alapján érdemes..
Avatar
Therru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.05.10. 13:48
Tartózkodási hely: Magyarország :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Therru »

Én először egy éve láttam meg egy német magazinban a vándorló palotaát, és azonnal rákerestem, így ismertem meg Hayao Miyazakit!! ::jeye::

Az én kedvencem a Totoro és a Nausicaä, de már láttam mindegyiket.
A Gedo Senkit is léttám, na az egyszerűen lenyűgözött!! Főleg a végén a sárkány!! ::hehe::
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Én csak a Chihirot és Howl-st láttam. /Azért legalább a Vadonhercegnőjét is bekellene nézni/

Így a kettőből engemet a Chihiro fogott meg jobban, szvsz valhogy jobbnak tartom a story vezetését és a teremtet világ is jobban tetszet. Plusz ez volt az első animém amiről tudtam, hogy anime és úgy néztem meg.

Tényleg az újfilmjével van valami új info?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ezek közül csak a Laputát és a Nausicaa-t nem láttam, de tudomásom szerint még ebben a hónapban kiadják őket DVD-n. Kedvenceim A vándorló palota és a Totoro (utóbbi annyira édes, hogy azt nem lehet szavakkal kifejezni ^_^). A Gedo Senki is jó, de "apuci" nagy klasszikusaival nem érhet fel.
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Nem vagyok nagy Miyazaki-fan, és szerintem 1 nagyon jó nagyfilmje van, ez pedig a Mononoke Hime. A többi eléggé felejtős.

(vajon miért rajong annyira a nyúlós, bélféreg-alakú fekete csúszómászó izékért? valami gyermekkori trauma? :dirr: )
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Yumika
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.04.24. 21:18
Tartózkodási hely: Szlovákia

Hozzászólás Szerző: Yumika »

Sztem o egy igazán nagyon jio íro. én birom a muveit. Legnagyobb kedvenceim a "Vándorlo palota" és a " Chihiro szellemországban".
Yumika
http://gportal.hu/portal/landoftherisingsun/ - Japan land of the rising sun!
http://anime-fanfiction.animehq.hu - Átjáró a fantázia birodalmába.
Ajánlom figyelmetekbe.:D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Yumika írta:Sztem o egy igazán nagyon jio íro.
Csak rendező, történeteket amiket feldolgoz mástól veszi, szvsz jól adoptál.

A fekete csuszómászok meg nekem nagyon tetszenek.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

A július-augusztusi Animestars magazinban megjelent hirdetés szerint augusztus 23.-26. között Miyazaki filmeket vetítenek a Toldi moziban! :D :D :D :D
A program:
LAPUTA - AZ ÉGI PALOTA
NAUSICAA - A SZÉL HARCOSA
TOTORO - A VARÁZSERDŐ TITKA
PORCO ROSSO - A MESTERPILÓTA
KIKI - A BOSZORKÁNYFUTÁR
CHIHIRO SZELLEMORSZÁGBAN
A VÁNDORLÓ PALOTA
:D :D :D :D
Sajnos egyelőre bővebb infót nem lehet tudni... :?
Avatar
Komplikato
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.12.22. 18:44

Hozzászólás Szerző: Komplikato »

Dehogy nem lehet tudni. A vetítés azért lesz (lásd jelenleg címoldalon is kint lévő híreket) mert kiadnak egy komplett Ghibli sorozatot, amiből is jelenleg 9 film van tervbevéve, és amikből kettő most jön augusztus végén. ::jthrill::
Várhatóan mindegyiken lesz szinkron, japán hang ÉS felirat is. (Ezek ugye pl. Chihironál lemaradtak, mármint felirat.)

http://www.aoianime.hu/?hir=320
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Ez az Animestarsban lévő hírből is kiderült, egyébként már a tavaszi conon bejelentették a megjelenéseket.
Amiről nincs bővebb info: melyik filmet melyik napon játszák majd, hánykor lesznek a vetítések, egy filmet többször is adnak-e majd, mennyibe kerül majd a jegy, esetleg ingyenes lesz-e, lesznek-e esetleg kapcsolódó programok, előadások, stb...
Aki ezekről bármi bővebbet tud, ne habozzon szólni... :mrgreen:
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Itt az első plusz hír, bár nem olyan jelentős dolog:
A Magyar Narancsban megjelent egy féloldalas hirdetése a programnak, :) egy újabb dolog derül ki:
"Ha megnézel négy filmet az egyiket megkapod ajándékba!"
Ami mondjuk nem rossz, :) viszont így valószínű, hogy a belépés nem lesz ingyen... :(
A Japanimániára is felkerült néhány újabb hír a DVD megjelenésekkel kapcsolatban.
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Kicsit kezd nyomasztani, hogy csak én írok ebbe a témába... ::pirate::
Na mindegy, lehet már jegyeket venni, itt a program: link és van is még jegy, ellentétben azzal, amit a kultúrházban mondtak...
(Legalábbis tegnap még volt mindegyikre.)

Más: Segítséget szeretnék kérni, Mononoke Hime ügyben, bárki, akinek megvan (Nekem ugyanis nincs...:^_^:) és tudna esetleg segíteni, küldjön PÜ-t, előre is nagyon köszönöm!
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Én sajna még csak a Chihirot láttam, nekem nagyon tetszett ezért már beterveztem hogy megnézek többet is ::vic::
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Komplikato
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.12.22. 18:44

Hozzászólás Szerző: Komplikato »

Na igen, de a Chihiro, Laputa és a Vándorló Palota eléggé barátságos kis mesék, bár utobbi kettőben vannak háborúk is. De mondjuk hiába nagyszerű egy Mononoke Hime, az itthoni tévék vagy nem adnák le vagy csak cenzúrázva, úgy meg értelmét vesztené. Van benn jó pár brutális rész. A Naäusica-ban szintén.
Márpedig ezen filmekből egy gyerek többet tanulhat mint ezer latin szapanoperából, vagy olyan mesékből amiknek az írói azt hiszik a gyerekek szellemi fogyatékosok ... bah.
Egy egy Miyazaki film meg 100x többet ér, mint egy Greenpeace vagy egyébb "oktatófilm", mondjuk engem meglep a filmjeiből áradó élet és természetszeretett, meg a shintóista gondolkodás, mert úgy tudom nem volt túl vallásos fiatalabb korában az öreg mester.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Komplikato írta:De mondjuk hiába nagyszerű egy Mononoke Hime, az itthoni tévék vagy nem adnák le vagy csak cenzúrázva, úgy meg értelmét vesztené. Van benn jó pár brutális rész.
A TV2 legalább kétszer leadta (mindig ünnepnapokon reggel), és nem volt cenzúrázva, csak rányomtak egy 12-es karikát. Aztán persze jött a szülői felháborodások áradata, hogy hogy lehet ilyen véres rajzfilmet leadni gyerekműsoridőben. Gyakorlatilag igazuk van, de sajnos úgysem fogjuk este, főműsoridőben látni se a Chihiro-t, se a Mononoke Himét, se a Vándorló palotát, mivel annyira azért nem fontosak a TV2-nek, hogy berakják őket a jó kis nézettségnövelő sorozatok és amerikai szuperfilmek helyére. :?
Avatar
Komplikato
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.12.22. 18:44

Hozzászólás Szerző: Komplikato »

Ezek szerint van neki szinkronja? :O
Ez van, vasárnapi gyermekmatiné közben lehet hüvely gomba elleni kúpot reklámozni, meg az esti híradó szaftosabb baleseteit és tömeggyilkosságait reklámozni, a gügye filmekkel a gyerekeket hülyíteni, de ilyesmibe belekötnek. Bár most ORTT-t rövidpórázra fogták. Majd' 2 évtized után rájöttek a bíróságon, hogy ORTT-nek sose volt büntetési jogosultsága. Lol.

Hogy ontopik is legyek, kellemes meglepetés, hogy a filmek indulóára 1990 és nem 2990, ahogy elöször volt hírekben. Legalább is Xpress-en ennyi az előrendelési ára a Laputának és a Naäusica-nak. Ez azért jó, mert a kispénzű ifjak hamar vehetik meg 990-ért, de azért rossz, mert így biztosra fogja venni az összes kiadó, hogy nem lehet értelmes hasznot Animével szerezni.
A másik véglet meg az 5-6.000-es Animek, amiken még japán hang sincs, hogy a szinkront ne is említsem :(
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Én TV2-őn láttam Chihiro -t de nem vagyok benne biztos hogy szinkronnal volt e de azthiszem igen. Nem értem hogy a szülők ezen miért vannak kiakadva mert már a 7éves gerektől is azt hallom az utcán hogy káromkodnak, verekednek... Na akkor ezt vajon honnan tanulják? Kb 2 napja láttam a coolon vmi műsört 12es karikával és a mell díszekről volt szó :roll:
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Komplikato írta:Ezek szerint van neki szinkronja? :O
Van. Sőt, állítólag pár éve kiadták VHS-en.
Komplikato írta:A másik véglet meg az 5-6.000-es Animek, amiken még japán hang sincs, hogy a szinkront ne is említsem :(
o_O
Például?
Dakota írta:Én TV2-őn láttam Chihiro -t de nem vagyok benne biztos hogy szinkronnal volt e de azthiszem igen.
Igen, szinkronos volt. Biztos, mert:
1. láttam XD
2. mikor adott feliratos filmet a TV2 (a Passión kívül)?
3. a hivatalos Chihiro DVD-n sincs magyar felirat
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

a Mononoke Hime emlékeim szerint háromszor is le lett adva (kétszer láttam, egyről lemaradtam, ha jól emlékszem). ezért még én is felkeltem olyan korán^^
Komplikato írta:Ezek szerint van neki szinkronja? :O
van neki, sőt, ki is lett adva jó pár évvel ezelőtt videón (azt most nem tudom, h a WD féle verzió vagy az eredeti), ha jól tudom ezért is nem szerepel a mostani kínálatban (jogi problémák)... :(
Kép
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Szinkronnal kapcsolatban:
Link eltávolítva. Ok: Magyarországon licenszelt tartalom megosztása. (Admin)
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Na megnéztem végre a Chihirot és kellemeset csalódtam. Valami nagyon idétlen filmre számítottam és nem tudtam elképzelni hogy mért dicsérik annyira. Igazából nem tudom mi fogott meg benne, egyszerűen csak tetszett. Miyazaki Hayao nagyon jól csinálja amit csinál. A vándorló palota is kábé ilyen hatással volt rám, úgyhogy most próbálom beszerezni a többi filmjét is.
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
Taguchi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.01.10. 15:56
Tartózkodási hely: Buenos Aires, mon amour

Hozzászólás Szerző: Taguchi »

A Filmvilág aktuális, októberi számában olvasható egy hosszabb Miyazaki-portré és egy Studio Ghibli-áttekintés, ajánlom a figyelmetekbe.

Íme egy rövid részlet a pályaképből: http://filmvilag.hu/xista_frame.php?cikk_id=9125
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

én miyazaki animéinek nagyrészét láttam / egyben , úgyértem elejétől a végéig /
mindegyikben volt valami ami megfogott , de ez a valami / számomra eddig / ismeretlen
mindenesetre annyit mondhatok hogy ameik animéket én láttam azokban biztosan szerpelt minimum egy nagyorrú , öreg nénike :D
és ha jobban belegondolunk , pl a Nausicaa is lehetne , mondjuk egy ötszáz évvel később , vagy a laputa is , a vándorló palota is , vagy akármelyik miyazaki anime ...
és most jön a kérdés : miért is nem ?
hát ez az , mért ne ? én nem látom akadályát.. :wink:

egyébként mindenkinek ajánlom a torrentet , nekem is onnan vannak meg az animéim ! :)
Válasz küldése