Emlékezetes/szép/megható jelenetek animékben (nem befejezés)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Amikor Inuyasha kézenfogva sétált Kagoméval.Vagy amikor Kikiyoval
ölelkeztek és Kagome meglátta őket. Inuyashának akkor volt olyan gyönyörű emberi arca, hogy majdnem sírva fakadtam. ::bawl::
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csemi andi 2006.08.29. 07:20-kor.
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

KaleidoStar: rengeteg ::jeye::
InuYasha: amikor Kagome odarohan InuYashához és átöleli miközben a sav marja a lábát
StrawberryPanic: Kaori halála
One: szintén rengeteg :-P
Avatar
Yadana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2006.08.22. 18:57
Tartózkodási hely: Kecsó

Hozzászólás Szerző: Yadana »

Egyet értek csemi andival.Szvsz az egész rész nagyon szép lett :sobsob: (tegnap volt,úgy hogy még tisztán él az emlékezetemben)*vissza gondol* .... *sóhaj* olyan szép volt!
FOREVER FORNEVER

Kurama, Ichimoku Ren,Tasuki és Kyo 4ever! :D no da! :wink:
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

igaz milyen szép volt? Én sokadjára nézem végig ezeket a részeket és mindig majdnem elsírom magam.(sőt egy alkalommal rá is kezdtem) :sobsob:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csemi andi 2006.08.30. 16:32-kor.
Avatar
Goshujin-sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.08.25. 07:38
Tartózkodási hely: valahol ott

Hozzászólás Szerző: Goshujin-sama »

Szerintem az egyik legjobb az Elfen lied 13.-ik részében,amikor Kouta megcsókolja Lucy-t. :wink: :wink: :wink:
Az életben a legfontosabb a chips és az Ecchi... és a Hentai...
Avatar
Sagesse
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.08.30. 05:16
Tartózkodási hely: Wudersch

Hozzászólás Szerző: Sagesse »

Megható és szép jelenetek? Sajnos csak szomorú dolgok jutnak eszembe, de azokból sokféle...

Kiddy Grade: Amikor a XIV. Steel/Heart epizódban Lumiere Forgószél ellen küzd, és azt mondja: "Tanulsz a hibáidból, ahogy egy jó géphez illik. Olyan büszke vagyok rád!"

Mai-HiME: Huh! sok van. Pl. amikor Tate "elpárolog"... vagy mikor Mai kijelenti, hogy "mindent elvesztettem". És minden egyes új oszlop...

Gunparade March: A jelenet, amikor Mibuya meghal (szvsz érdemes megfigyelni az orvos arcát) - és utána a csapat reakciója. Megrázó. Aztán a virág az asztalon...

Air: A 6. rész (no comment - azon én zokogtam). És persze a végén Misuzu mondata a halála előtt: "Mindent megtettünk, ennyi már elég. Egy élet minden boldogsága lett beletömve ebbe a nyárba." Annyira gyönyörű jelenet!
Deo favente navigas vel limine. - Horatius
Ira impedit animi iuditium. – Cato
Waff! - Ein
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hát hogy szép jelenet, azt nem mondanám, de mindenképp olyan, hogy az emberben azért megmarad...

Tamahoma amikor viszi a kishugának haza a labdácskát vagy mit, és hazaérve látja, hogy az egész családja ki van nyírva, s a kis huga is haldoklik... :shock: na ez nagyon betett nekem 4 éve meg most is... illetve utána, amikor a kis labdát is eltemeti... ::bawl::
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Nem tudom,lehet hogy ezt már írták:

Honey and Clover:amikor mindenki négylevelű lóherét keres Hagu-channak.
Hanatarou desu.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Karasu írta:Honey and Clover:amikor mindenki négylevelű lóherét keres Hagu-channak.
Azt hittem csak én vagyok olyan gyenge lelkiállapotú egyén, hogy megrígassak ilyen jeleneteket, de úgy látszik mégsem. ::reliev:: Amúgy Honey & Clover folyamán többször voltak szívbemarkoló, emlékezetes részek/események. Még nem néztem végig, de nagy hatással van rám az a sorozat.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Naruto - bár nem nevezhetjük komoly anime-nek, azért voltak benne nagyon szépre sikeredett jelenetek- és mivel mostanság mást nem nagyon néztem...
szal: SPOILERek!
- amikor Sakura megpróbálja minden lehetséges eszközzel visszatartani Sasuke-t attól hogy Orochimaru után menjen- elmondja hogy neki ugyan van családja és barátai, de ha Sasuke elmegy, az neki olyan mintha egyedül lenne, mert ő az akit mindenkinél jobban szeret , mikor ez sem segít azt akarja, hogy ha nem is marad, akkor vigye magával, mert mellette akar lenni- a szinkron is rátesz egy lapáttal... nagyon tetszett. Sasuke meg: arigato.... és puff- alighanem a legfájdalommentesebb megoldás volt

-aztán Naruto és Sasuke utólsó küzdelme a fillerek elött... maga a harc is nagyon meg volt csinálva, de az ahogy mutatták őket gyerekként- hogy mindketten egyedül voltak, de valahol mégis ott voltak a másiknak- amikor a végén ott álltak kéz a kézben... wáááááááááá- és a legvégén Sasuke odahajol Naruto fölé és lecsúszik róla a fejpánt (ami szvsz nem csak Konoha szimbóluma, annál sokkal több...)(.... nem hiszem hogy csak azért nem ölte meg Narutot mert nem akart a bratyója "elvárásainak" megfelelni...)

-az animében is szerepelt, de igazán a mangában sikerült nagyon eltalálni a jelenetet (az anime még nem tart ott)- a párhuzam Gaara és Naruto között- hogy miért annyira egyformák, értik a másik fájdalmát, viszont van egy alapvető különbség köztük.
Mindketten rossz gyermekkort tudhatnak maguk mögött, a beléjük zárt szörnyek gondoskodtak a "jó hangulatról"... viszont ahogy telt az idő, Naruto körül egyre többen lettek akik megszerették, tanárok, barátok,végül szinte az egész falu... de Gaara helyzete nem változott, egyre magányosabb lett, egyre nőtt a keserűsége mír eljutott ahhoz a lelketlen lényhez aki a chuunin vizsgán volt...aztán a Narutoékkal való találkozás megváltoztatta, később kazekage lett, viszont a legtöbb ember a falujában még mindíg inkább félt tőle... szal a jelenet: amikor az Akatsuki elrabolja, és Narutoék mennek megmenteni- az események közben mutatják a párhuzamot kettejük között- Naruto ezért akarja mindenképpen kiszabadítani... Gaara meghal- de sikerül visszahozni- részben Narutonak köszönhetően- és ettől kezdve már nincs egyedül, barátokat talált- és az egész faluja is a megmentésére sietett végszóra ahogy okos happy end-hez illik.... ja, és mégegy szép jelenet- a kézfogás ^^
Avatar
Cassidy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.03.23. 00:47
Tartózkodási hely: in CLAMP's wonderland

Hozzászólás Szerző: Cassidy »

Számomra az első és legkiemeltebb ilyen a Metropolis zárójelenete ,amikor Rock megnyomja a Zikkurat megsemmisítő gombját,közben Tima próbálja megölni Kenichit és aztán lezuhan a hatalmas robbanás és teljes káosz közepén,de előtte még úgy tűnik,hogy visszatért a régi énje és megismétle az első mondatot amit Kenivel váltott...
és mindezt egy nagyon nagyon szép zenére,amitől aztán egy kőszikla is sírva fakadna.
én zokogtam ::bawl::

+
A Chobits például tele van ilyenekkel.Persze humorral is ,de amikor látjuk ezt a jövőbelátó animét(mert mivan ,ha tényleg x idő múlva ennyi emberszerű robot lesz,és ez ,hogyan hatna a világra,emberekre stb stb),pl amikor mutatják,hogy hogyan halt meg a cukrász pasinak a felesége,vagy a történet végefelé,amikor meg tudjuk ki is az a Freya.. Szerintem nagyon szép:)
+ a Kaleidoban amikor Sora végrehajtja az angyalok táncát.Szerintem gyönyörű:)
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Cowboy Bebop, 24. rész: Faye a régi otthona helyén a porba ágyat rajzol, oda lefekszik és nézi a csillagokat. Nekem nagyon tetszett ez a jelenet, de az egész részt imádtam. (Még Ed búcsúüzenete is meghatott.) Hát igen, szentimentális vagyok... :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zlay 2007.03.06. 17:20-kor.
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Az Airben (mind a sorozatban mind a filmben) amikor Misuzu sétál illteve botladozik Haruko-hoz a tengerparton.(a filmben Yukito is ott van)
NAh az mindenképp egy nagyon megható jelenet.
Akkor a Peach Girl-ben a legeslegvége.
De a Kimonozo is tele van nagyon szép jelenetekkel.Annak ellenére h nem szeretem ezt az animét, még így van...
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Yomiko írta:Cowboy Bebop, 24. rész: Faye a régi otthona helyén a porba rajzol egy téglalapot...
Én is imádom ezt a részt, főleg azért mert itt van a kedvenc zeném. Yoko Kanno - Call Me Call Me, szerintem a legjobb zene az egész bebop-ban. Esetleg ha vidámabbat akarok akkor: Go Go Cactus Man. :cool:

Egyik megható jelenet nekem az volt amikor Maes Hughes-t eltemették a FMA-ban, elég valósra sikerült.
Kép
Kép
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Azt megtaláltam az én kedvencemet (már vagy 6szor újranéztem). Magical Girl Lyrical Nanoha A's 11.rész vége és 12.rész eleje, amikor Hayate-chan felébred az álomból és átveszi az irányítást a könyv felett. Valamiért mindig meghatódom rajta (valószínüleg a zenének is köszönhetően).
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Nah jó ezt nem tudom,hogy emlékezetes/szép vagy megható, de mindenesetre nekem nagyon meglepő és érdekes részlet volt:

Kyoshiro to Towa no Sora ep 7. Utolsó pár másodperc a részből a 133 rawban pontosan a 22:35-22:44-ig. Ayanokoji pontosabban Katsuyuki Konishi hangja az az egyetlen szó ahogyan kimondja és azután a "zaj" .... :cool:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Sztem az az egész jelenet nagyon ott van. xD;; Sz'al az egész "ha már úgyse vagyok semmire jó, legyek legalább a szexrabszolgája!" gondolatmenet annyira súlyos, Mr Hercegnek meg az "omgwtf.... idióta o_o" reakciója... xDDD Egyébként mondjuk kétlem, hogy bármit csináltak volna, az még túl korai lenne a sztoriban. :wink: Persze ennél az animénél sose lehessen tudni... xD

Nya, és ha már itt vagyok, pár emlékezetes jelenet ami így hirtelen eszembe jut...

- LoGH: Mittermeier leánykérése, vagyis a felkészülés rá. xD Világ legzabább jelenete. (Kár, hogy az animében nincs benne, mikor az XXL-méretű virágcsokortól nem tudja megcsókolni Evát... xD) Runner-up: Reinhard első leánykérése. xD A Galaktikus Birodalom teljhatalmú ura fülig pirulva bujkál egy szekérderéknyi rózsa mögött, és dadogja, hogy izé, a történtek után ő természetesen vállalja a felelősséget... XDDD
- szintén LoGH, a kedvenc jelenetem az egész sorozatban: mikor Yang megérkezik Reinhardhoz, és így összevigyorognak Müllerrel. :D
- HareGuu: a doki/Weda jelenet a 24. részben. Az egész anime teljesen elborult, de mikor nagyon ritkán komoly, akkor annyira AAWWWW. <3
- az Ouranban volt jónéhány emlékezetes/szép/megható jelenet, de perpill a kedvencem a tánc a legvégén. :D (plusz a visongó fangirlök a háttérben xD)
- szintén Ouranból az első Zuka Clubos rész klimaxa. xD Az ultimate alázás. xD
- Noein: Karasu és Yuu beszélgetése a fán. ":O Te féltékeny vagy?!" xDD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Akkor nem csak nekem jött be ez a Kyoushiros rész :)

Ouranból amikor Hikaru és Haruhi sétálnak a városban és aztán Hikaru elszalad...ahogyan utána Tamaki leordítja a fejét, aztán elkezdi keresni Haruhi-t és amikor megtalálja és beszélnek. nagyon szép rész. Nekem nagyon tetszett. Ouranban amúgy tényleg sok van ez is mutatja milyen jó kis anime. :wink:

Fruits Basketben pedig amikor Kyo és Yuki elindulnak a családi banzai-ra aztán kiderül, hogy Torunak aznap halt meg az anyukája..talán vagy a szülinapja van akkor, erre már nem emlékszem pontosan... de ahogyan hazarohannak hozzá és ott ül az anyja képe előtt és sír. Az is nagyon bejött. Amúgy a mangájából tudnék mondani párat. Pl Toru és Akito beszélgetése a vége felé. Nagyon ott van nálam.
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Naruto Shippuuden elején vannak olyan pillanatok amik szerintem igenis meghatóak..o_O de lehet hogy csak nekem ^^'

Aztáán, Chrno Crusade-ben azt hiszem amikor egy fesztiválon volt Rosette és Chrno, és kettesben maradtak,elmondták egymásnak mennyire fontos a másik, stb..T_T
most más nem jut eszembe^^'
Avatar
MoombaSP
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.21. 20:03
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MoombaSP »

Bleach: Rukia és Renji múltját bemutató rész,
a helyszín, ahol eldöntik, hogy Shinigami-k lesznek.

Air: Michiru távozása...

.hack//SIGN - Unison: Mia reakciója a kis virágra, amit
Tsukasa mutat neki.

EVA - Misato "elejti" a cipőjét. ^^
"No leadership qualities, failed as an instructor...I guess they were right."
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Újabb gyöngyszemet találtam magamnak: Strawberry Panic - mikor Hikari elénekli az istállóknál azt a dalt, amit a kórusban elrontott, Amane meghallja és kilovagol hozzá.
Valamiért nagyon tetszik ez a jelenet.
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Goshujin-sama írta:Szerintem az egyik legjobb az Elfen lied 13.-ik részében,amikor Kouta megcsókolja Lucy-t. :wink: :wink: :wink:
Szerintem is az egyik legcsodásabb jelenet az Elfen Lied-ben.

A legújabb kedvencem pedig a Fruits Basket-ből, amikor az x-edik (nemtudom melyik) részben Yuki és Kyo visszarohannak a Souma házba Thoruhoz és a fáradtságtól "összeesnek" majd felnéznek a lányra...
Na, az is nagyon szép. :oops:
Ki lenne képes szeretni annyira, hogy a saját, drága életét eldobja értem?
Ha valaki a tengerbe vetné magát értem akkor kiszabadulnék ebből a lakból és visszatérhetnék az életbe...újra élhetnék. De ha ez egy nap megtörténne, annak élete árán, aki a leginkább szeretett, akkor sírnék nagyon...magányosan. A kövemet keresve sírnék. Még ha vérem borként folyna is, mi haszna lenne? Nem hozná vissza a tenger fenekéről azt, aki a legjobban szeretett." (Le Portrait de petit Cossette)
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Kb egy éve láttam utoljára, de még most is megvan bennem.
Full Metal Panic első széria, a pontos epizódra nem emlékszem. De egy több részes csata után tér haza Sousuke, Chidori nem tudja még él-e egyáltalán. Az apartmanja ajtajának tövében ülve várja, hogy hazaérjen. Mikor Sou hazaér már régen alszik, egy szót sem szól csak mellé bújik, aztán csak azt a nyakláncot mutatják amit Chido vett a parton Sou-nak.

Az egész jelenetben csak a nyaklánc csörren meg, egy szó sem hangzik el, de mégis valahogy megfogja az embert.
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Emlékezetes

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Amikor az Iriya no Sora, UFO no Natsu-ban asszem a harmadik részben az iskolai fesztivál után a naplementében Iriya a repülővel a levegőben röpdös (jobb szó nem jut eszembe) Asaba pedig vele táncol a földön.

Amikor a KGNE-ben Akane a kórházban elmondja az igazságot Harukának.
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

AyaDid írta:Hát hogy szép jelenet, azt nem mondanám, de mindenképp olyan, hogy az emberben azért megmarad...
Egyetértek!

Valóban nagyon megható az amikor Tamahome nagy lelkesen hazatér és erre....

És még Nuriko is....nagyon sokat sírtam azon, amikor elment.

AIR: nekem annyira nem volt sírós, de azt a jelenetet én is megkönnyeztem, amikor Misuzu felállt a kerekesszékből...
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Válasz küldése