AoiAnime Fórum

Szabályzat, segítségnyújtás, a fórummal kapcsolatos témák.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

A fórumot a mai napon phpBB3-ra frissítettem. Ezzel a fórum gyakorlatilag teljesen új alapokra lett helyezve, és a teljes adatbázist is át kellett konvertálni. Ez okozta a nagyobb kimaradást tegnaptól. Az elrendezést megpróbáltam a régi verzióhoz igen hasonlóvá alakítani, de mivel teljesen újra kellett formázni az egész stílust, itt-ott lehetnek kis eltérések a régi kinézettől.

Az új verzió remélhetőleg biztonságosabb, és több beépített ellenőrző funkcióval rendelkezik, pl a képek, aláírások méretére vonatkozóan. Így mindenkinek egyszerűbb lesz betartani ezeket.

Néhány lényegesebb új funkció, kiemelve:
- a profilban jobban testreszabható a fórum és hozzászólások megjelenítése
- az aláírásba és hozzászólásba beilleszett képek mérete automatikusan ellenőrzésre kerül, így sok felesleges moderátori figyelmeztetés elkerülhető
- az egymásba ágyazott idézetek úgyszintén ellenőrzésre kerülnek, 3-nál többet nem enged a rendszer az olvashatóság érdekében
- új funkció a hozzászólások jelentése, amivel más fórumon esetleg már találkozhattatok. Reméljük, ritkán kerül majd felhasználásra, de ezzel hívhatjátok fel az adminisztrátor figyelmét az esetleges kifogásolható tartalmú hozzászólásokra.
- a profilban található egy kedvencek listája, ahová a kedvenc témákat vehetitek fel, hogy gyorsabban elérhetőek legyenek.
- a profilban beállítható a születésnap, amely kijelzésre kerül a főoldalon.

Természetesen előfordulhatnak hibák is a működés során, mivel egyedül nem biztos, hogy minden egyes funkciót le tudtam tesztelni. Ha bármi nem működne, vagy hibás lenne, írjátok meg itt a témában, privát üzenetben, vagy e-mailben. Köszönöm.

Remélhetőleg mindenki elégedett lesz az új fórummal, és nem fog gondot okozni az átállás. További jó fórumozást mindenkinek.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Hikari írta:Ha bármi nem működne, vagy hibás lenne, írjátok meg itt a témában, privát üzenetben, vagy e-mailben.
Mintha eltűntek volna a moderátor jogok, legalábbis nem látom az azokkal kapcsolatos funkciógombokat.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Az új lehetőségek jól hangzanak, kicsit nekem a megjelenés fura, mármint a betűtípus meg az, hogy a hozzászólásoknál olyan egyszínű szürkés most minden, kicsit egybefolyik a hozzászólás-avatar-jellemzők háttere. De gondolom ez átszokás kérdése ^^
Délután-este kipróbálgatom az új lehetőségeket ^^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Egy csomó hasznos téma (pl hogyan használd a fórumot) le lett archíválva. Ezek majd frissülve lesznek újranyitva? Nem mintha a sok újonc eddig elolvasta volna, de az archívumban tuti nem fogják keresni....
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ez azért van, mert sok régebbi szabály és használatra vonatkozó téma feleslegessé vált, mivel a fórum sok dolgot beállításkor/postoláskor ellenőriz, pl aláírások mérete, túl nagy idézetek, stb. Úgyhogy ezeket már nem kell külön kiírni, a fórum úgyis figyelmeztet rá.
Egy új, rövidebb szabályzatot majd írok az általános viselkedési szabályokról, bár remélem ezeket már úgyis mindenki ismeri. :wink:

Edit: időközben meg is írtam. (A biztonság kedvéért a fórumban definiált változókat is beleírtam.)
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Nekem nagyon tetszik ez az új kinézet.Végre több és érthetőbben alkalmazható beállítás hozzászólás küldésekor,több emotikont,pontosabban a legsűrűbben használtakból többet is megjelenít.Nem tudom,hogy az a kis felkiáltójeles gomb mit takar(az volt ráírva,hogy hozzászólás jeletése,ez akkor az árulkodós gomb? :hammer: )
Egyszóval nagyon bejön.Szebb lett. :thumb:
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tetszenek a változások, bár még kis időre van szükségem az átálláshoz.

Viszont lenne egy kérdésem.
Látom, hogy vannak áthelyezett topicok, viszont ezek az eredeti heylükön is megtalálhatóak. Ez szándékos?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jaja, ezt en is akartam kerdezni, h "ugral" a temak kozott miutan kilep az ember...
De amugy nekem nagyon tetszik az uj kinezet :3
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

anubys írta:Látom, hogy vannak áthelyezett topicok, viszont ezek az eredeti heylükön is megtalálhatóak. Ez szándékos?
Ha azokra a témákra gondolsz, amik előtt az "Áthelyezve:" felirat van, akkor igen, szándékos. Áthelyezéskor lehet ún. árnyék-témát hagyni az eredeti helyen, hogy ha valaki ott keresi, ne gondolja azt, hogy törlésre került a téma. Néhány nap után majd törlésre kerül az árnyék, ha már nincs rá szükség.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Engem az zavar, hogy ha rákattintok egy linkre egy postban, akkor az nem új ablakban nyílik meg, ahogy eddig :) Ez ellen lehet tenni valamit, vagy szokjak rá, hogy jobb klikk, megnyitás új ablakban :)
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Na ezt soha nem vettem volna észre ^^". Szerintem nem lehet vele tenni semmit, valószínűleg azért változtatták meg, mert ez a verzió xhtml szabványt használ, és úgy tudom, xhtml-ben kiiktatták a linkek "target" tulajdonságát. Vagyis a felhasználó szabályozza, hol nyílnak meg a linkek.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Csak engem zavar, hogy max 7 db. emotikont lehet egy hozzászólásban használni? ^^" Lehet én szenvedek "túltengésben", de már többször előfordult, hogy küldeném a postom, aztán utána még újra át kellett néznem, hogy melyek a kevésbé fontos emotikonok, amiket kitörölhetek. (Gondolom ez a szabály azt hivatott megelőzni, hogy ne küldjenek a fangirlök olyan postokat, amikben van két szó, és utána 20 szivecskés fej. XD)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: scineram »

marci_attila írta:Engem az zavar, hogy ha rákattintok egy linkre egy postban, akkor az nem új ablakban nyílik meg, ahogy eddig :) Ez ellen lehet tenni valamit, vagy szokjak rá, hogy jobb klikk, megnyitás új ablakban :)
Évszázadok óta nem kattintok linkre control shift nélkül. xD
Kép
Avatar
Kazuya
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.03. 22:24

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Kazuya »

Szia. Amikor Hikarinak válaszolni akartam PÜ-be ezt írta ki:


General Error
SQL ERROR [ mysql4 ]

Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) [2002]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

__________________
És kérdésem, ha nem gond:
Én is először a PHP-bb 3-at telepítettem a tárhelyemre, de nem tudtam az Admin felületre belépni mert sql errort írt ki. Ez miért van? Sajna nem értek a SQL szerkesztéséhez
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: ak »

Most már lehet email címet változtatni előzetes egyeztetés nélkül? (gmailesre)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Igen, most már használható gmailes cím.
Avatar
Kazuya
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.03. 22:24

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Kazuya »

Avatar feltöltésnél ez jelent meg:

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_upload.php on line 745: tempnam() [function.tempnam]: open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (***)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3540: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:2956)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3542: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:2956)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3543: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:2956)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3544: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:2956)
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Az előbb nem tudtam reprodukálni a hibát, úgyhogy feltehetően semmi lényeges. Hibát csak akkor kell jelezni, ha a kért művelet többszöri próbálkozásra sem teljesül (tehát pl nem tölti fel az avatar képet), vagy ha több esetben előfordul ugyanaz a hiba. Egyszeri figyelmeztetések nem jelentenek gondot, egyszerűen a szerver épp abban a pillanatban nem működik megfelelően.
Ha a továbbiakban ismét előjön a hiba, jelezd, és utánanézek komolyabban. A hibajelzéseket viszont légyszíves ezentúl inkább privátban küldd el, nem feltétlenül jó, ha a fáljok elérési útvonalát nyilvánosan beírod a fórumba.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Operával kicsit több, mint két hete nem tudok belépni. Csak nálam van ilyen probléma?
Kép
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Én is operás vagyok, de nálam semmi gond.
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: madfist »

opera: nálam is OK

amúgy most változtattam aláírást és szomorúan vettem tudomásul, hogy csak egy kép lehet aláírásban... (pedig együtt sem haladták meg a max. méretet, de gondolom így egyszerűbb)
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Tenshi: Nálam sem volt gond az operával, be tudtam jelentkezni. Esetleg cookie-törlés segíthet, más ötletem nincs o_o.

madfist: sajnos a képméret ellenőrzés egy képnél működik, és volt, aki két maximálisan megengedett méretű képet pakolt be egymás mellé. Azt meg nem várhatjuk el a fórumtól, hogy számolja össze a képek összméretét és hasonlók. Ha valaki két képet szeretne, esetleg egymás mellé másolhatja őket egy fájlba, vagy ilyesmi.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nem csináltam semmit, de most megint be tudok lépni... o_o Nem tudom, mi lehetett a gond, remélem, többet nem lesz.
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: ak »

A hozzászólás értesítés teljesen megszűnt vagy csak nálam van vmi galiba?

szerk.: 'Vissza a tetejére' link sem müxik nálam.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Egy masik gepen a sajat, ezen a gepen majd minden masodik forumozo avatarja tunik el, jobban mondva csak a piros keresztecske jelenik meg, meg hogy avatar, tehat mintha nem lenne meg. :?
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése