Újoncok / bemutatkozások

Szabályzat, segítségnyújtás, a fórummal kapcsolatos témák.
Avatar
Kazuya
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.03. 22:24

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Kazuya »

Két, és fél év után illene valamit idekaparintanom >_> Vagyis inkább kimásolom a blogomról:

Hívhatsz "AW"-nek, vagy "Suikotsu"-nak. A választás a te kezedben van! A napvilágot 1992. év Május hónapján láttam meg Nagykanizsán. Ettől a naptól létezem eme nehézkes világban. Szeretem az életet, szeretek élni, utazgatni, új emberekkel ismerkedni. Noha első találkozásokkor nem szoktam sokat társalogni, de idővel kialakul. Nem szeretem a tömeget. Ha sok idegen ember körülvesz, nem nagyon érzem jól magam. Ilyenkor meghúzódom, és csak figyelek.
Leginkább a weboldalkészítés, webdizájnozás, photoshoppolás, anime érdekel.

Anime
Pontosan nem emlékszem, de úgy 10-11 éves koromban kezdtem el animéket nézni a tv-ben. Legelsők között volt a Dragon Ball, Sailor Moon, Candy Candy. Később jött az Inuyasha, Slayers. Ezeket az RTL klubon ismertem meg. 2006 környékén egy osztálytársam ajánlotta az akkori Anime+ csatornát. Onnantól mégtöbb animét megismertem. Körülbelül ettől az időszaktól vagyok mondhatni aktív animés. Régi kedvenceim a Kiddy Grade, Slayers, Cowboy Bebop, Trigun, Kaleido Star, Jigoku Shoujo. Később lett egy viszonylag normális korlátlan internetem, így lehetőségem volt a neten animéket letölteni. Elsők közt volt az Elfen Lied OVA, xxxHolic, Darker Than Black, Fate Stay Night. Egy ideig sokat animéztem, mostanság már elég keveset, plusz időm, és kedvem nincs már. Az újabb sorozatok valahogy nem annyira jók mint a régiek. Persze van egy két kivétel ami nagyon is jó, de elég ritka. Ha kíváncsi vagy miket láttam, íme: MyAnimeList

Kreatívitás
Persze ha lehet ezt mondanom. Mennyire is vagyok kreatív? 2001 óta van számítógépem, és a mai napig működőképes. Igaz a winchester meghal, de idővel cserélve lesz. Mivel a gépem a mai világban elég gyenge darabnak számít, így lehetőségem nincs játszani rajt, meg nem is szeretem a játékokat. Legelső weboldalamat olyan 2004 környékén csináltam egy egyszerű Microsoft FrontPage programmal. Mivel nem volt internetem, így a gépen tároltam. Csak egy egyszerű iframe olal volt. Később elhagytam az iframe elemeket, így simán csak egy html kódokból álló oldalt csináltam. Miután lett internetem, utánanézetem a weboldalszerkesztésnek, és elkezdtem táblázatokkal dolgozni. Szép gyorsan jött a PHP, és a CSS ami sokkal megkönnyítette a weboldalkészítést, és végül már csak div-ekkel dolgozok közben pedig már egy jóideje nem is használom a FrontPage-t. Helyette Notepad++ programmal alkotok, vagy egy egyszerű jegyzettömbbel.
A Photoshoppozást 2008 Decemberében kezdtem. Eleinte csak a program által felkínált patternekkel, meg blendekkel szórakoztam el, majd pedig a neten textúrák, brushok segítségével fejlődni kezdtem. A Photoshoppos tudást a weboldalkészítéshez is felhasználtam. Eleinte Microsoft PowerPoint-tal alkottam grafikai dolgokat a weboldalamra. (Ne tessék nevetni! Tudom, hogy nevetséges, és szánalmas.) A legelső photoshop alkotásaimat már nem tudom megmutatni.

Zene:
Leginkább a külföldi előadók zenéit hallgatom meg. Nagyon ritkán hallgatok japán zenét, de nem nagyon tetszik. Ha japán zenét hallgatok, akkor is animék openingjét, endingjét. Az angol nyelvű zenéket szeretem a leginkább. Igaz nem értem, de egyszerűen jobban tetszik, meg hozzászoktam. Leginkább Dance, House, Trance, pop, Techno, Reggae műfajt hallgatok. Nagyritkán van hogy a Rockot is meghallgatom, de nem szeretem. Kedvenc előadóim: Cascada, Ke$ha, Kylie Minogue, Taylor Swift, Katy Perry, Christina Aguilera, David Guetta. A Magyar zenéket nem szeretem. Egyszerűen a mai új előadók dalai valami pocsék. Őszintén, a Magyar zene már színvonalon aluli.

Továbbiak:
Szeretem a sütiket. Amiért odavagyok, az a tiramisu. Ha találkozóra megyek, és a kávézóban lehet venni, akkor mindig veszek. Ezen kívül a kakaós csigát, kalácsot amit a legjobban szeretek. Szeretem a kávét. Régen sokat kávéztam, szó szerint függő voltam. Mostanra már nagyon ritkán iszok. Csak akkor ha nagyon kell, vagy ha találkozón vagyok. Sajnos dohányzom. Leszokni nem tudok róla, nem megy.

Utálom az egereket, patkányokat, a csúszómászó nyálkás állatokat. Legnagyobb félelmem a darázs. Egyszerűen rettenetesen félek ettől az állattól. Ha meg is látok egyet, körülbelül sokkot kapok tőle. Nem bírom a lenéző, nagyképű, barom, divatköcsög embereket. Az emósokat végképp nem. Rondák, biszexuálisak, vagy melegek. Világfájdalmuk van, többsége elmezavaros, eret vág, nem normális. A hímringyókat meg megtudnám folytani. Undorodom tőlük.

Legrosszabb tulajdonságaim mint például a makacsság. Nagyon makacs vagyok. Nemtörődömségem nagy. Akaratos vagyok. Ha nem az van amit akarok, akkor néha kissé hisztizek. Néha egy hatalmas egoista vagyok, de ez elég ritka alkalom hála isten. Nagyszájú is voltam még általánosban, de ez eltűnt belőlem.

Ennyi!
Avatar
Andicilin
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.10.31. 11:14
Nem:
Tartózkodási hely: Sötét sikátor
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Andicilin »

Biztos meglepő, hogy csak most regisztráltam ide, pedig már évek óta jelen vagyok egy rakás animés-mangás fórumon. Az igazat megvallva annyira nem is vágytam ide, de most ajánlotta egy ismerősöm, úgyhogy gondoltam kipróbálom, bár nem igazán értem az összes szabályt, amihez tartani kéne magamat. Főleg azt a részt nem, hogy 10 nap múlva inaktív leszek, ha addig nem leszek aktív. Ez mégis mit jelent? Elég csak a fórumba írni vagy valami egyebet is elvátok? :o_O:
Konkrétan bemutatkozni nem akarok, hiszen már úgyis mindenki ismer, aki meg nem, az hallgasson a rosszindulatú pletykákra, mert valószínűleg hihetőbb, mint az igazság. Animés múltamat tekintve kifejezetten az csak néhány éve vagyok, amikor fellendült a hazai animés élet, azonban gyerekkoromban az szinte az összes olyan mesét láttam a tv-ben, amiről csak később derült ki, hogy valójában anime. A mangákkal is hasonlóképpen vagyok, hiszen anyukám is szerette a képregényeket, ezért kiskoromban egy csomó gyerekeknek valót vett nekünk, úgyhogy én ezt az egész mostani valamit nem értem gyökeres változásnak a korábbiakhoz képest, inkább egy folyamatnak. Az animéket és mangákat most is szeretem, a közösséget azonban már nem annyira. Az elmúlt években kissé el is fordultam tőle, nem a belső harcoknak köszönhetően, hanem az életemben beállt egyéb változás miatt, ami erre is kihatott. Ennyi.
Ha valakit érdekel, akkor nekem is van listám a MAL-en, ugyanezen a néven.
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Üdv Andicilin! ::^_^::

Ez a 10 napos dolog szerintem csak arra vonatkozik, hogy a miután megkaptad a regisztrációdról a megerősítő e-mailt 10 napon belül aktiválnod kell az accountodat.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: anubys »

Üdv Andicilin az Aoin! :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ja, nem láttalak, mióta animax behalt!
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Jé, szia Andicilin.
Avatar
Lord.Kamina
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.02. 16:32
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Lord.Kamina »

Szasztok! Csabi vagyok avagy Lord.Kamina! :D Új vok még a fórumon, 17 múltam és kedvencem a TTGL + mindem ami démonos v vámpíros! :cool: Animaxom nincsen sajna... :(
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szia Csabi! ^^

Mostanság sajnos nem olyan nagy veszteség az Animax hiánya...
Kép
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Mariko írta: Mostanság sajnos nem olyan nagy veszteség az Animax hiánya...
Erre csak bólogatok ^^
Másfelől meg.: Üdv a fórumon ::jeye::
Avatar
Lord.Kamina
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.02. 16:32
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Lord.Kamina »

Köszi nektek Mariko és Laurine Wolf! ::jeye::
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Péter »

Üdv!
Kép
Avatar
Nareo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.11.06. 14:13
Nem:
Tartózkodási hely: nézz hátra

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Nareo »

Szervusztok kedves honfitársaim! :)
közelgő szül.napom alkalmából gondoltam regelek ide :vigyor: Sok újat nem tudok mondani magamról.. általános jellemzőim vannak.. picit visszahúzódó vagyok ill. könnyen zavarba jövök, szal emiatt néha elég nagy baromságokat is le szoktam írni.. ímádok zenét hallgatni, zenei ízlésem (?) korcs. :hammer: Mindent meghallgatok, pontosabban mindent, ami épp csak úgy megtetszik. Nos animékkel ugyanígy volnék, rengeteg műfajban nézem őket. anno eleinte csak tv-n keresztül néztem aztán ahogy nőttem beavattak a net rejtelmeibe és asszem innen már fölös folytatnom. Mást mit írhatnék.. néha dilis vagyok (vagy nem is néha...xD) ímádok: aludni. utálok: felkelni

Ezen kívűl elég kreatív vagyok.. szeretek fényképezni, alkotni és diszkréten ímádok rajzolni :) Művész suliba is járok. ímádok tájképeket, csendéleteket rajzolni de főleg a "nagy szemű, nagy dudájú, rózsaszín hajú lányizékat" /család/ szoktam :lol:

Hát röviden ennyi. Remélem befogadást nyerek..XD És köszönöm hogy itt lehetek ::jeye::
Predátor vagyok és szeretem a mézes puszedlit ^_____^
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Szülinapod alkalmából regiztél?:D Érdekes. De akkor majd felköszöntünk ^^

Hadd köszöntselek körünkben. :)
Ahogy elnéztem velem sok közös pontod akad majd. Érezd jól magad, és aktivizálódj ^^
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Légy jó posztolj sokat és klán örömmel fogad... :D
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Üdv itt a fórumon bokorugró!!! :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Üdv minálunk Nareo! ::^_^::
Kép
Avatar
Andicilin
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.10.31. 11:14
Nem:
Tartózkodási hely: Sötét sikátor
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Andicilin »

scineram írta:Ja, nem láttalak, mióta animax behalt!
WOW! Most tényleg meglepődtem, hogy ennyien rám köszöntek, főleg, hogy nem ismerős mindenki neve. Annyi negatív dolog ért az utóbbi időben, hogy már ez is jól esik. :)
Igen, főleg Animax fórumra jártam, ide pedig sokáig direkt nem akartam beregisztrálni, de végül rávettek. (Mostanában könnyen hajlok ilyesmire.) Szóval igen, azért nem nagyon voltam sehol, mert vártam, hogy újra működjön, más helyekre meg nem nagyon írtam, hova be voltam regisztrálva. Lehet, hogy ide se fogok gyakran, de még nem tudom.
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"
Avatar
Noda-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.11.26. 11:28
Nem:
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Noda-chan »

Sziasztok, én is újonc vagyok. Gondoltam hogy én is írok ide de nem sokat ::jnotes::

Anime,manga
Hát nem emlékszem annyira pontosan de úgy 8-9 éves koromban már javában néztem. A mangát úgy 12 éves koromban kezdhettem el. Kedvenceim az Elfen Lied, Lovely Complex, Bleach, Giri Koi, Nodame Cantabile.<---óriási fan vagyok^^


Elnézést hogy ilyen keveset írok^^""
Kép
I love you, you're quiet, peaceful music ...
Even if you are disappointed in the willow buds.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Noda-chan írta:Elnézést hogy ilyen keveset írok^^""
Semmi baj, majd később úgyis belejössz!
Amúgy meg üdv itt a fórumon újonc! :)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Péter »

Üdv Noda! =)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szia Noda-chan! ::^_^::
Kép
Avatar
Noda-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.11.26. 11:28
Nem:
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Noda-chan »

Köszönöm:) Igen még bele kell jönnöm a fórumozásba^^
Kép
I love you, you're quiet, peaceful music ...
Even if you are disappointed in the willow buds.
Avatar
rourando
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.11.30. 19:47
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: rourando »

Ahoj mindenkinek!
Régen volt egy fórumozós időszakom; gondoltam most így benőtt fejjel (khm...) újrapróbálkozom. ::jsmile::
Szóval, rourando volnék és tiszta véletlenségből odavagyok az animékért és a mangákért. :D Úgy igazán általánosba fogott meg legelőször olyan 14 éves korom környékén, azóta egy kicsit (hogy is mondjam finoman) foglya lettem.
Amik számomra felejthetetlenek maradtak:
-Nana
-Trigun
-Death Note
-Fullmetal Alchemist Brotherhood (!)
-Dragonball Z/GT
-Soul Eater
Remélem megengeditek hogy jelenlétemmel időnként zavarhassak :D
tömören ennyi, a többit meg később ;)
Kép
"With Symmetry, Everything is Kichiri Kachiri."
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Üdv itt, jó a kép az aláírásodban. :D
Kép
Avatar
rourando
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.11.30. 19:47
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: rourando »

Titkos írta:Üdv itt, jó a kép az aláírásodban. :D
Köszi :D
Ashura nagy favorit! :cool:
Kép
"With Symmetry, Everything is Kichiri Kachiri."
Válasz küldése