Japanimánia

Szabályzat, segítségnyújtás, a fórummal kapcsolatos témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tonya írta:Apropó Playboy: a mostani számban - amit a hétvégéig kezembe kapok - van egy cikk a mangáról. Lehet, hogy vasárnap megemlítem majd a műsorban, miket írtak.
"Mostani szám" alatt a szeptemberi vagy az októberi számra gondolsz?
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Így hirtelen nem tudtam hogy hova irjam, de most éppen a Klub Rádió-ban (95.3) a Magyar Anime Tarsasag egyes tagjaival beszelgetnek... a legelejéröl pont lemaradtam...
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

jah, én meg most meeten hallottam róla. nem lenne rossz az ilyenekröl elöre tudni.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ja én is tök véletlenül hallottam, mert egyebkent sosem hallgatok Klubrádiót, de anyukám mindig azt hallgat és pont a konyhában voltam (ritka pillanatok egyike...) és egyszer csak megütötte a fülem a manga szó... na rohantam is az irodába, hogy nyugodtan hallgathassam...
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Takashima Kazusa művei

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Boys' love mangák alkotóira lehetett néhány hónappal ezelőtt szavazni
a műsorban - most ennek a szavazásnak a győztesével, azaz
Takashima Kazusa műveivel foglalkozunk.

Többek között szó esik majd a Wild rock; Ningyo hime és az Inu mo
arukeba mangákról is.

Boys' love adásunk 2004. június 6-án került sugárzásra, a letöltések
között megtalálható.
Avatar
Leana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:48
Tartózkodási hely: Maglód

Hozzászólás Szerző: Leana »

Tonya: Az elmúlt adásban említettetek egy manga művészeti albumot. Egy kicsit kiegészíteném a vele kapcsolatos infókat:

Az albumot nem kell feltétlenül rendelni, személyesen is megvásárolható pl: az Astorián lévő Libriben. Eredetileg 9500Ft, de ha kedden vásároljátok meg, 10% kedvezményt is kaptok (csak októberben!), plusz 5000ft fölötti vásárlás esetén jár egy 500ft-os utalvány, így kb. 8000ft.
A manga területén jártasabbaknak érdemes legalább megnézni, mert 130 mangarajzoló munkásságát foglalja össze kb 560 oldalon. Valószínű, hogy az erre legérdemesebbekét, mert ahogy Darklight is említette, az egyik szerkesztő japán. A létszám hátránya viszont az, hogy mindenkiről átlag 4-6 oldalt írnak: Rövid adatlap az illető munkásságáról, néhány oldal a fontosabb mangákból és egy rövid bekezdés arról, amit róla tudni illik/érdemes. Mindez angol, német francia és japán nyelveken.
Ehhez adnak még egy dvd-t, amin többek között több száz manga borítója van.
Összességében véve elég különös élmény volt végiglapozni (merthogy végignéztem az egészet az eladó gyanakvó pillantásaitól kísérve :roll: ), mert még elég kevés alkotót ismerek, de mindenkinek ajánlom.
Avatar
Yume
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.05.18. 16:44
Tartózkodási hely: Gödöllő-Pöst

Hozzászólás Szerző: Yume »

Leila, milyen könyvről van szó?
Valaki leinformálna, mert nagyon lemaradtam ezalatt az 1 év alatt, alig volt időm mindenre! :ossad:
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Mi a Japanimánia új URL-je?

Edit: Ok, mostmár bejön az oldal ^.^
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Leana: köszönjük a kiegészítést, azt hiszem érdemes ráröppenni a könyvesboltokra... :)

Yume: A Taschen által megjelentetett Manga Design című könyvről, vagy inkább albumról volt szó. Szerkesztők: Wiedemann, Julius és Amano, Masanao.

Raisu: igen, volt egy kis leállás, de már helyrejött.

Minna: letölthető végre a Szigetről elhangzott garage rockos (35.) adás, bár a gyenge hangminőségért ennyi piszmogás után is elnézést kell kérnem... Sajnos beázott a helyszínen a mikrofon, és ez csak utólag derült ki, amikor meghallottuk az érdekes hanghatásokat a felvételen. A zene mindenesetre elég jól szól. :)

Vasárnapi téma: Slayers. Gondolom nem kell megindokolni, miért. :wink:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tonya írta:Vasárnapi téma: Slayers. Gondolom nem kell megindokolni, miért. :wink:
Már éppen javasolni akartam, de örülök, hogy megelőztetek. :)
Kép
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Nem tudtam ezt hova írjam be de ha érdekel valakit akkor az októberi PLAYBOY-ban van egy 3-4 oldal a mangákról a vége felé és egy könyvbemutató ami szintén mangákról szól. :shock: :D :lol: :cool:
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

fuzik: igen, az előző oldalon említettem is, aztán a 41. adásban a merchandising animék előtt beszéltünk róla. A Taschen féle könyvről szintén esett szó a műsorban és az előző oldalon, ebben a fórumban.

Vasárnapi téma:

22-től Ongaku
23-tól Akira
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Tonya írta:22-től Ongaku
Picit bővebben?
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

a müsor alatt chat-en is mondtam, meg most is: ha tényleg ment ki hírlevél mostanság akkor én nem kaptam.
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Konomi: Darklight állítja össze az animés, Case pedig a JPop-JRock "blokkot", ha akarnak, ők tudnak részleteket kiszivárogtatni... :wink:

Case: most küldtem, még mindig túrom a címjegyzékünket, törlök meg beírok újakat - úgyhogy szóljon mindenki, aki kérne és nem kapott.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Köszönöm szépen... :oops:
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Ongaku kicsit hamarabb fog kezdődni, lehet hallgatni mindjárt.

És fuzik aláírására reagálva, lesz egy kis "don't worry, be happy" is... :)

-----

Nah, ha valaki nem tudná de tudni akarná, mire számítson ma este 23 órától: Halloween estéjén, a szellemek órájához közelítve a horroranimékről lesz szó.

Műsorajánló itt.

És mi lenne ha szavaznátok is? Na jó! :) Horrornak minősítek ezennel minden animét, amit itt beikszelve a Horror kategóriát, kidob a kereső. Szavazni csak ma (2004. október 31.) este 22 és 24 óra között lehet, ircen, smsben (06 / 20 / 527 34 65) és emailben (japanimania@freemail.hu).

Ha eredményes lesz a szavazás, akkor egyrészt örülni fogunk egymásnak, másrészt foglalkozni is fogunk a győztessel. Természetesen amivel korábban már foglalkoztunk, az kiesik a pikszisből, arra ne is szavazzatok.

-----

Már meg lehet tekinteni, milyen állapotok uralkodnak a stúdióban Halloween éjszakáján - www.fikszradio.hu Qkucskáló menüpont alatt... XD
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Desmond »

Egy röpke kérdésem lenne. Miért nem kerültek fel új részek letölthető formában október eleje óta?
valami... akármi... mitudoménmi...
Avatar
Darklight
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.05.27. 16:40

Hozzászólás Szerző: Darklight »

Azért, mert azóta nem értük el a szervert több okból sem. De folyamatosan dolgozunk a problémán, és amint megoldódott, minden azonnal felkerül, sőt a régiek is újra zenékkel együtt.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Darklight írta:sőt a régiek is újra zenékkel együtt.
Arigatou! ::jbow::
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Mi volt vasárnap a téma? Csak hogy tudjam, hogy miről maradtam le.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Raisu írta:Mi volt vasárnap a téma? Csak hogy tudjam, hogy miről maradtam le.
A téma az X volt. Sokmindenről nem maradtál le. A műsor legnagyobb durranása az volt, hogy Darklight leszólta a moviet.
Kép
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Ööö, ha ebben rejtett kritika van, akkor nyugodtan fejtsd ki, az csak jó, ha véleményt hallok a műsorról. Ha pedig arra vonatkozik, hogy lényegében az X mangáról semmi újat nem mondtunk, akkor az természetesen igaz - annak a szempontjából, aki ismeri.

Ahogy korábban is mondtam, bármilyen kritikát, változtatási javaslatot örömmel fogadunk, és amennyire lehetséges, beépítjük a műsorba.

Tudjátok: email, fórum, na és persze 27-én személyesen is állok a kritikák elébe. :)

Ami a letöltést illeti: a rádió rendszergazdája újratelepített néhány cuccot, minek következtében az ftpket nem tudjuk innen elérni, máshol meg nem igazán van megfelelő sávszélességünk... Ha nem tudja megoldani egy héten belül, akkor valahol máshol feltöltöm ami kimaradt + a zenéstül újravágott régieket egyben. Ide biztosan megírom majd.

Jah, és most vasárnap 23 órától a Laputa lesz terítéken, már csak azért is, mert tegnap elmentem a TKBF-re, és megnéztem. :cool:
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Tonya írta:Ööö, ha ebben rejtett kritika van, akkor nyugodtan fejtsd ki, az csak jó, ha véleményt hallok a műsorról. Ha pedig arra vonatkozik, hogy lényegében az X mangáról semmi újat nem mondtunk, akkor az természetesen igaz - annak a szempontjából, aki ismeri.
Mindig ide szoktam írni a véleményem (ha van), de ezúttal a bújtatott kritika az Xnek szólt és nem a műsornak. ;)
Kép
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

OK. Vélemények, ilyesmi azért a többi idelátogatónak és hallgatónak is szól.

Sikerült a mai napig mindent feltölteni, lehet hallgatni. :)

Régiek zenéstül újravágva folyamatosan mennek fel, szólok, ha mind sikerült. Egyelőre össze-vissza ami a kezembe akadt, azt csináltam meg...

Közben észrevétlenül 1 évesek lettünk... :shock:
Válasz küldése