Japanimánia

Szabályzat, segítségnyújtás, a fórummal kapcsolatos témák.
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

hali. A CLAMP X-es adást megszerettem volna hallgatni,de nem lehet leszedni. Miért?
Kép
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Harapok.

Valami gebasz van, nincsenek meg a fileok. A 43-02 is hibás, javítom - a tűzfalakon és rendszergazdákon keresztülverekedvén magamat - amint lehetséges. Szóval bocsi, ismét szólok ha sikerült.

:weh:

-------

Nah éppen töltögetem a jó fileokat, napközben már valószínűleg tényleg jó lesz.
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

okés nagyon köszönöm ^^
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A tegnapi adáshoz kapcsolódóan:

Szóval van aki ezeket a zenéket felveszi rádióból kazetttás magnóval??? Ezután többet inkább nem kommentálom a zenei szerkesztést, akármennyire is egyhangú az...

Tennis no Oujisama, olyan érzéseim vannak ezzel az animével, mangával és a körülötte levő merchandisezal kapcsolatban, hogy ezt otaku fangirlöknek csinálták, hogy mindig legyen elég yaoi doujinshi alapjuk a következő comiketre. :) Bishounenfest a köbön. A merchandiseról csak annyit, hogy a PoT férfiszereplőiből készült plüssbabákból már több mint 250(!) féle jött ki 2002 óta...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

paTKany írta:Tennis no Oujisama, olyan érzéseim vannak ezzel az animével, mangával és a körülötte levő merchandisezal kapcsolatban, hogy ezt otaku fangirlöknek csinálták, hogy mindig legyen elég yaoi doujinshi alapjuk a következő comiketre.
Hat, az ilyenek a himnemu otakuknak valo loli/bishoujo-harem/fanservice-animek fangirlonek valo verzioi... prettyboy/bishounen-harem (noi foszereplovel vagy anelkul)/fanservice(= yaoi UST)-anime. xD

Mondjuk allitolag (nem lattam) ennek legalabb annyi erenye van, hogy igy a szazvalahanyadik resznel mar meg sem probalja komolyan venni magat es ugy tenni, mintha telleg a teniszrol szolna/egyaltalan szolna vmirol... ^^;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

A Tenipuris hozzászólásokra reagáljon Darklight... :roll:

Zenék: két dolgot mindig (legalábbis sokszor) elmondok.
Az egyik, hogy tessenek nekünk küldeni kéréseket, ezek a konkrét számcímeken kívül a kívánt zenei irányokat is jelzik nekünk.
A másik pedig, hogy a Fiksz Rádió zenei irányvonala igazi popzenét, technot, Sailor Moon Christmas Specialt (kiragadott példák) nem enged lejátszani.

Pl tegnap is volt egy hiphop szám, amire egy rádiós kolléga kifejezte a nemtetszését. Őszintén szólva ez nem izgat különösebben. Általában pedig erre is igaz, hogy biztos hogy nem fog mindenkinek tetszeni minden alkalom (jóóó, tudom, hogy van aki halmozottan hátrányos helyzetben érzi magát).

Amikor pedig tematikus adásunk van, akkor csak a témához kapcsolódó zenéket adunk. Ilyenkor néha kicsit feszegetjük a műfaji korlátokat is, amiket a rádió állít, de alapvetően rockosabb zenéket igyekszünk adni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tonya 2004.11.29. 05:22-kor.
Avatar
Darklight
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.05.27. 16:40

Hozzászólás Szerző: Darklight »

TeniPuri:
Nyilván nem tudok teljesen objektív lenni, mivel x hónapja gyűrön a sorozatot, és az első résztől imádom. Viszont bármily hihetetlen is, alapvetően nem a bishounenek miatt szerettem meg, hanem mert kiváló sporttörténet, és én ezekre mindig is vevő voltam (magyarul egyéni ízlés). Tény, hogy hadseregnyi férfikarakter van benne, de ugyanennyi van legalább a Captain Tsubasában is, mivel mindkettő rettenetesen hosszú, csak annyi a különbség, hogy a TeniPuriben nem olyan ronda a design, mint a Tsubasában (és én a Tsubasát is szeretem ^^) - és amit adásban is mondtam, hogy manapság már figyelnek a lányok igényeire is (pl bejuttatták nekik a Hyoteit országosra - na, kíváncsi vagyok, hogyan o_O;). Hogy a lányok összerakják őket, és doujinshidömping van *szétteszi a két kezét* Anno volt a Captain Tsubasahoz is kismillió, pedig akkor még nem figyeltek a női olvasókra. És jelenleg a TeniPuri-rajongóknak is a fele olyan, aki a falra mászik attól, hogy mások összepárosítják a fiúkat, és egyáltalán hogy mernek BL-t csinálni egy ilyen sorozatból.

Összességében a TeniPuri attól még shounen, hogy lányok is ennyire szeretik és figyelnek az ő kívánságaikra is, és akármennyire is vannak benne bishounenek, túlzás lenne azért prettyboy/bishounen-hárem animének venni [edit: értsd Kyou Kara Maou, HaruToki, Meine Liebe, Weiß Kreuz, Yami no Matsuei, stb, stb], és az UST is leginkább olyan, amihez BL által erősen elferdített női fantázia kell; fanservice nyilván van, de ezt érintettem fentebb is. És hogyha van egy ilyen erős vásárlóréteg, mint a lányok, akkor már hogyne építenének rá. Hogy nem veszi komolyan magát? Mangáról most annyira nem szólnék, animében pedig a 80. részig tudok nyilatkozni. Ennek tükrében a sorozat kétféle, amikor meccsek vannak, akkor azért komolyan, vérre mennek a dolgok [edit: és teljes mértékben megfelel a sportmangák/animék szabályainak, szokásainak], és gondolom ez később sem változik, a meccsek közötti részek pedig már az elejétől comedy kategóriában mennek, és az egész egy őrült banda még őrültebb sztorikkal ^^
[edit: Hogy nem szól semmiről? Annyiról mindenképpen szól a TeniPuri is, mint bármely más sportanime - csapat és/vagy sportoló a csúcsra tör, riválisok, barátságok, kemény edzés, sérülések, harc a végsőkig és az első vérig, stb, stb, ami ez esetben minden bizonnyal azzal zárul, hogy Seigaku országos bajnok, Ryoma meg a legjobb teniszező lesz ^^]
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Szerkesszétek Ti a december 26-ai Japanimániát!

Ehhez csak annyit kell tennetek, hogy minél hamarabb, de legkésőbb december 19-ig küldtök egy emailt a japanimania@freemail.hu címre. A levél tárgyában szerepeljen december 26., a szövegbe pedig írjátok le az általatok kért szám címét és előadóját! Ha írtok hozzá egy-két mondatot is (pl. kinek küldöd, miért ezt a számot, karácsonyi jókívánságok, stb.), akkor az is el fog hangzani a szám előtt.

Figyelem! Egy órás lesz a műsor, ebbe az időkeretbe a számok hosszától függően 12-15 zene fér. A kéréseket a beérkezés sorrendjében vesszük figyelembe. Amint elegendő kérés gyűlt össze, a listát beírom ide is. Ez után már ne küldjetek több konkrét kérést, mert azokat aznap sajnos nem fogjuk tudni teljesíteni! A nem emailben érkező kéréseket nem tudjuk figyelembe venni!
:xmas:

-----

Ma este 22-től az A+ munkatársai lesznek a vendégeink, az Inuyasha szinkronos témát sajnos Inuyasha egyéb elfoglaltsága miatt át kellett tennünk jövő vasárnapra, azaz december 12-re.

Lehet kérdezni az A+ról, -tól, -nak, stb, valamint lehet nekik javasolni továbbra is, hogy miket vegyenek meg. :)
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

A tegnapi adásban mit mondta(to)k a Hikaru no Go-val kapcsolatban?
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Csak hogy gós témát is szeretnénk a közeljövőben, ide kapcsolódik a hikago. Ez már csak jövőre lesz aktuális. :wink:
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Jah, az jóóó lesz :) Go Go Igo!
Avatar
Sukibi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2004.11.07. 18:41

Hozzászólás Szerző: Sukibi »

Uh nem fogom tudni hallgatni a következő adást, mert úgynevezett terepgyakon leszek, fákk :?
愛する、緩す、殺す
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Ejh, pedig végre eljut a stúdiónkba Inuyasha, azaz Moser Károly!

Rajta kívül Ullmann Gábor is vendégünk lesz, várjuk a nekik szóló kérdéseket-reakciókat!

2004. december 12-én 23-24-ig a 98 MHzen! Vagy http://www.fikszradio.hu/online , de ezeket úgyis tudjátok...
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

A tegnapi adás tetszett, habár teli volt Zenével, ai nem baj, sőt...csak a vendégek hangját alig hallhattuk...szipp* ::bawl::

ui.:Tonya-san: Köszönöm! ::jeye::
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Jah, tulsagosan sok zene volt, ahhoz kepest, hogy erdekes vendegek voltak, akikkel talan tobbet lehetett volna dumalni.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Sok zene vs. kevés szöveg.

Ircen és emailben is kifogásolták többen - erre a műsor elején valamennyire adásba is kijutott zavargás a magyarázat. Voltak némi problémák a vendégek épületbe való megérkezése körül, majdnem nem volt műsor. Utolsó percben érkeztek végül, így aztán nem volt idő pl a tesztek kitöltésére a műsor előtt, így azok a zenék alattra maradtak. Amikor pedig még egy perc időre van szükség, akkor nem rakok be még egy zenét, mert azt nem húzom le a felénél (gondolom ennek örültök), hanem mivel muszáj, inkább berakom újra a szignált meg az átkötő zenét. Igen, ezért sokszor le lett játszva, de legalább volt apropója - mármint volt vendég és volt műsor. :?

A túl sok zenére még egy: igazából el vagytok kényeztetve. :-P Egy kereskedelmi rádióban kábé ennyi a zene-szöveg arány egy normál beszélgetős műsorban, mi ennél néha sokkal többet beszélünk. Kétórás alkalomra pedig nem tudtuk őket beszervezni, bár eredetileg arról volt szó - na meg arról is, hogy Kagome jön Inuval. Arról már nem is beszélve, hogy Ongakut beleszólás nélkül, a tracklist későbbi közzétételével játszunk, nem pofázunk közbe hogy mi ez a szám meg milyen az időjárás és a forgalom meg ilyenek, hanem igyekszünk ilyen alkalmakkor minél több zenét adni. Tehát egyszerre próbáljuk mindkét véglet (zene vs. szöveg) irányába kielégíteni az igényeket. Egyet mondhatok, ez nem könnyű. :-P

Fogok ehhez hasonló megjegyzéseket tenni minden műsorhoz a végre lassan elkészülő új honlapunkon is, de a háttérben zajló történéseket nem mindig mondhatom el adásban.

(Ahogy a sikamlósabb hozzászólások beolvasásakor a hozzászóló nickjét sem szoktam beolvasni. :-P)

-------

Ahogy az előző műsorban is elhangzott: a december 26-i kívánságműsor időkerete betelt, ne kérjetek több számot.
A zenék és üzenetek beérkezési sorrendben fognak elhangzani, a tracklistet előzetesen a meglepetések le-nem-lövése mián nem írom le.
Meglehetősen vegyes lett a program, de szerintem érdemes lesz ezt is meghallgatni! :wink:
Ja, és utólag - a többi Ongakuval ellentétben - ez a műsor is letölthető lesz.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A legutóbbi adásban volt szó Hello Kitty fanclubról. Tudja valaki a hozzávezető pontos linket?
Kép
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

paTKany írta:A legutóbbi adásban volt szó Hello Kitty fanclubról. Tudja valaki a hozzávezető pontos linket?
*khm*
http://www.hellokitty.hu/
*khm*
:-P

egyébként mint mondták a müsorban is még nincs kész az oldal és az egész egy darab kezdöoldalból áll. (de már így is durva a pink overdose rajta.. @_@)
Kép
Avatar
Darklight
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.05.27. 16:40

Hozzászólás Szerző: Darklight »

Mivel tegnap este eddig előttem is ismeretlen okokból nem ment adásba a karácsonyi kívánságműsor, ezt most vasárnap, 2005. január 2-án 22 órakor az Ongaku idejében fogjuk pótolni.
Elnézést mindazoktól, akik tegnap hiába várták a kívánt dalokat...
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Mondottad vala, hogy ez ismétlés lett volna 2.-án, legalábbis a tervek szerint, akkor ez már nem lesz ismételve? :cry:

ui.: Én Turáról halgattam pont az adást...van mázlim...ahahaha... :cool:
De nem baj....Legalább egy jót aludtunk.... :-P
Kép
Avatar
Darklight
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.05.27. 16:40

Hozzászólás Szerző: Darklight »

Azt még nem tudom megmondani, hogy később ismételjük-e ezt a kívánságműsort. Elvileg nem szoktuk adásidőben ismételni a dolgokat, hisz ott van a reggeli rádiós ismétlés és a letöltés is. Ahogy Tonya írta korábban, kivételesen ezt a zenei adást is feltöltjük, tehát bárki bármikor elérheti. Viszont ha lesz rá igény, beszélünk róla, hiszen januárban még rendesen vizsgák alá vagyok temetve ^^;
Tehát majd meglátjuk ^^
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Már viszonylag régen írtam ide, de jobb későn, mint soha: ma este 23tól Szász Andrea lesz a vendégünk (sajnos csak felvételről), aki a Slayers egyik fordítója, valamint gyártásvezető is a szinkronstúdióban.

A vele folytatott beszélgetés lejátszásán túl Slayers zenéket, és idő közben felmerült kérdésekre adandó válaszokat hallhattok, közte néhány (remélem, nem csak nekem...) jó hírrel.

------

2005. 01. 16. 22-24: hírek, újdonságok, ilyesmi. 22-23 közt Ongaku!

Valamint el fogjuk mondani, kiket várunk a következő hetekben vendégként a stúdióba. Azt hiszem, többek legnagyobb örömére. :wink:

Éééés igen, végre van új honlapunk! www.japanimania.hu

------

Kirándulás a Filmvilágba

Vendégünk lesz a stúdióban Kubiszyn Viktor és Vaskó Péter, a Filmvilág munkatársai. Faggatni fogjuk őket a magazin nemrég véget ért pályázatáról; az újság 25. évfolyamának tiszteletére létrehozott archívumról; valamint természetesen a japán filmekkel, animével, mangával való eddigi találkozásaikról, élményeikről.

Link:
http://www.filmvilag.hu

------

Újabb kirándulást teszünk Koreába, melynek apropója az, hogy Mr. Lee Ki Bong az elmúlt héten Budapesten tartott Baduk (azaz Go) oktatást.

Mr. Lee 7 danos játékos, valamint a szöuli Myong Ji egyetem tanára. Hogy mit oktat ott, hogyan került Budapestre, valamint szerinte legyőzhet-e egy magyar játékos egy koreait - nos, erről vasárnap este 23 óra után a 98 MHzen őt magát lehet meghallgatni.

Emellett a felvétel mellett egy - szintén korábban rögzített - rövid interjút is hallhattok majd Kőszegi Diával, aki volt már gó magyar bajnok, ifjúsági Európa-bajnok, és nemsokára a Myong Ji egyetemen folytatja tanulmányait.

Szeretném itt is megköszönni mindenkinek a segítségét, aki hozzájárult az interjúk létrejöttéhez!

A Japanimánia már 22 órakor kezdetét veszi, az egy órás Ongaku után az interjúkat koreai zenékkel kötjük össze.

------

A ma esti műsor fő csapásiránya a petíciók fikázása lesz. Biztos egyebek is szóba kerülnek majd, de most elég zabos vagyok, hogy más is eszembe jusson. :roll:

------

Meglepetés!

Vasárnap este 10 órától beszámolunk a Takeo Toyama Trio budapesti fellépéséről; elmondunk néhány frissen tudomásunkra jutott információt a magyar tévécsatornákon látható animékkel kapcsolatban; elsoroljuk, miket is láthatnak a rajongók magyar szinkronnal; ééés lerántjuk a leplet a titokról:

kiderül, melyik a legújabb anime, ami magyar csatornán lesz látható nemsokára!

Mindezt sok és változatos zenével, puszta tényekre és nem spekulációra alapozva!

-----

A február 20-i adásban 23 órától vendégünk lesz Németh Gábor, a [Manga Rajziskola Online] szerkesztője. Műsorajánló: kattincs ide
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

X-Japan a neten, tessenek hallgatni, reklámozni! :)

Vasárnap, február 27-én pedig (több, mint egy év után) a hentairól lesz szó a Japanimániában 22 és 24 óra között.
Avatar
Darklight
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.05.27. 16:40

Hozzászólás Szerző: Darklight »

Sajnos adminisztrációs okokból most vasárnap nem lesz élő műsor a Fiksz Rádióban, így nem lesz Japanimánia sem. Teljes egészében a múlt vasárnapi műsorok ismétlése fog lemenni, így 23 órától ismét a Manga Rajziskola Online-ról szóló adásunkat hallhatjátok.
Mindenkitől elnézést kérünk, a hentai adásra két hét múlva számíthattok.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Nektek bejön az oldal? Nekem két napja nem :(
Válasz küldése