AnimeComment és AnimeArt

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Lezárt
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

AnimeComment és AnimeArt

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Üdv mindenkinek!

Gondoltam eljött az ideje, hogy létrehozzak egy témát az AnimeCommentnek és az AnimeArtnak.

Hogy röviden összefoglaljam, már ténylegesen el múlt fél éve, hogy az AnimeComment megalakult, azóta rengeteg kritika, és jópár cikk került fel a címlapra. Jelenleg négyen vagyunk szerkesztők, és így négyen dolgozunk azért, hogy minden napra legyen új olvasnivaló az oldalon.
Az animeArt pár hónapja alakult azért, hogy az animék helyett inkább a kultúra 'segédágaira' koncentrálhasson. Minden ami zene és amv, továbbá a fanartok világához tartozik, szerepeltetve lesz valamilyen formában. Az oldal most kezd igazán beindulni, már változatos zenei és amv-cikkek sorakoznak az oldalon, és beindult egy olyan interjú-sorozat, ami, ha minden jól megy igen neves fanartistákat fog majd szóra bírni az eljövendő hónapok során.

Ez a topic lényegében azért nyílt, hogy tudjunk itt is kommunikálni veletek, fogadhassuk a tanácsaitokat, hozzáfűzéseiteket, segítségeiteket, de egyáltalán bármit amit ide illőnek tartotok. Bátran kérdezzetek, vagy tegyetek hozzá amit szeretnétek, mind az oldalak, mind a szerkesztők készek válaszolni, ha másképpen nem rajtam keresztül.
Továbá bármilyen kérésetek, kívánságotok van az oldalakhoz, azt is nyugodtan megírhatjátok nekünk.

Legyetek jók, és nézzetek sok animét továbbra is!
Khaos

Linkek:
http://animecomment.blog.hu/
http://animeart.blog.hu
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Én személy szerint szeretem az AnimeCommentet, rendszeresen olvasom, és felüdülés, hogy nem a saját oldalam másolt változatát látom viszont sokadszorra is, szóval csak így tovább.

(Apróbb problémám csak ezzel a témával akadt, legalább egy kérdést megért volna, hogy beleegyezünk-e a megnyitásába, mert ez mégis csak az Aoianime fóruma, és nem más oldalé. Ezen kívül egyáltalán nem illett bele az Offtopics témakörbe sem. Áthidalva a problémát létrehoztam ezt az új témakört, mivel már korábban is voltak hasonló problémák más oldalak reklámjával / bemutatkozó témáival. Remélem ez így mindenkinek megfelel.)
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Köszönjük a megértést, a kellemes fogadtatást, és főleg a dícséretet! :)
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Hikari írta:... és felüdülés, hogy nem a saját oldalam másolt változatát látom viszont sokadszorra is, szóval csak így tovább.
Érdekes, amit mondassz, ez a sémamásolás nekem is feltűnt. Főleg néhány népszerűbb oldal vette át az ismertető-fórum-egyebek felépítést. Mondjuk az Aoianime-n jóval igényesebb szövegek jelennek meg átlagban, mint a többi portálon.
Az utóbbi időkben, ami új ötlet volt, az még az Otakuckó. Nem tudom, külföldi-e a példa, de a megvalósítás nagyon kreatív.
Nemrégiben akadtam rá egy másik oldaltípusra: egyszemélyes animeblog. Elég sok indult az utóbbi évben, főleg a wordpress blogrendszerben. Úgy vettem észre a kommentek alapján, egy kisebb közösség szerveződött köréjük, és kb. ugyanazok látogatják őket. Ami érdekes, hogy feléjük viszont nagyon kevés link mutat, mintha kevéssé keresnék a külső kapcsolatokat.

Amúgy én is köszönöm a dícséretet :)
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Friss hírek:

A héten több fontos változás is történt a blogon. Az első mindenképpen az új template-ünk, melyet meg is csodálhattok pár napja. Nagyon lényeges tartalmi változtatásoknak is elébe nézünk, összevonjuk ugyanis az eddigi két blogunkat.

Eddig az AnimeComment-en írtunk animékről és AnimeArt-on a kapcsolódó témákról. Mint rájöttünk, a megosztás meglehetősen értelmetlen, a második oldal tartalmai így sokkal kevesebb figyelmet kaptak - részünkről is.

Néhány napon keresztül az AnimeArt eddig megírt cikkeit feltöltjük az AnimeCommentre, és a két blog egyesül. Létrejön néhány új rovat, ezeket érdemes lesz nyomon követni.

Ennek megfelelően változik az oldal jellege is. Kicsit kisebb súlyt kapnak a kritikák, és nagyobbat néhány olyan téma, amelyek eddig szintén hanyagolva voltak a magyar nyelvű weben.



És amit csiripelnek a madarak:

Hamarosan provokatív támákat is elő-elő veszünk...

Néhány érdekes művészt sikerült meginterjúvolnunk!
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

sergyu írta: Nemrégiben akadtam rá egy másik oldaltípusra: egyszemélyes animeblog. Elég sok indult az utóbbi évben, főleg a wordpress blogrendszerben. Úgy vettem észre a kommentek alapján, egy kisebb közösség szerveződött köréjük, és kb. ugyanazok látogatják őket. Ami érdekes, hogy feléjük viszont nagyon kevés link mutat, mintha kevéssé keresnék a külső kapcsolatokat.
Ezt úgy érted mindenféle animeoldalra nyomatnunk kéne a linkjeinket és ezerrel csábítani másokat is? Nem hiszem, hogy olyan hatalmas igény lenne személyes véleményektől túlterhelt a konkrét animékről gyakran nem is szóló oldalakra. Aki keres ilyesmit úgyis megtalál.

Amúgy az animecomment tényleg jó oldal lett, egy darabig olvastam is, de sajnos engem az igényes ismertetők és cikkek már egyre kevésbé érdekelnek, de azért csak így tovább :)
Kép
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Madfist: A dícséretet köszönjük, azt, hogy nem olvasol meg sajnáljuk, de hát ilyen a világ.


Újdonság: Május elsejétől beindul a letöltés-rovatunk, amiben olyan animéket próbálunk meg direkt letölthetően elétek varázsolni, amiket nem találhattok meg közvetlenül a megosztókon (azaz - Magyar vonatkozásban - nincsenek fent a usteam szerverén).

Feltöltendő animék terén mindenki tippjeit várjuk!
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Khaos 2008.05.04. 09:52-kor.
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

madfist írta: Ezt úgy érted mindenféle animeoldalra nyomatnunk kéne a linkjeinket és ezerrel csábítani másokat is? Nem hiszem, hogy olyan hatalmas igény lenne személyes véleményektől túlterhelt a konkrét animékről gyakran nem is szóló oldalakra. Aki keres ilyesmit úgyis megtalál.
Na igen, pont, hogy nehéz úgy az oldalaitokat megtalálni. A kevés link miatt nagyon esetleges, hogy a keresők kidobják-e az oldalt. Én úgy fogom fel, ez arra lehetőség, hogy megismerhessék a blogot. Ha meg nemtetszik, többet nem néznek vissza.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: AnimeComment és AnimeArt

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Az oldal nemsokára újra kisebb nagyobb változásokon megy át. Éppen, hogy megszokhattátok, illetve várhatjátok új szerzőink friss írásait, újra bővülünk, azaz ezúttal nem a stáb, hanem a profilunk bővül néhány kevésbé írott műfajjal, úgy mint yuri, yaoi és hentai.

A távolabbi jövőben ezen túl is tervezünk kacsingatni, reméljük minél többek érdeklődésére és örömére!
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: AnimeComment és AnimeArt

Hozzászólás Szerző: Khaos »

A holnapi nappal, egyből a mai napi bemutatkozás (http://animecomment.blog.hu/2008/09/12/hentai) után, már olvashattok is az újonnan megjelenő stílusok képviselőiről kritikát az AnimeCommenten. A hentai-ok első képviselője a Kite (http://animecomment.blog.hu/2008/09/13/kite) lesz.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: AnimeComment és AnimeArt

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Személy szerint én szeretem olvasni az aoi-t is, meg a személyes véleményeken alapuló blogokat is. Van egy ilyen oldalam, kitettem rá az általam olvasott oldalak linkjét, remélem ezt viszonozzák majd :d

http://www.rpgfan.eoldal.hu/
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: AnimeComment és AnimeArt

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Az AnimeComment két éves lett, és ez az évforduló, történetesen 16:39-kor, bővelkedik szép számokban:
-eddig 444 bejegyzésünk jelent meg
-napi átlaglátogatottságunk 300-400-at számlál
-a blog indulása óta 250000 oldalletöltésünk volt
-950 kommentet kaptunk - ennek a háromnegyedét mi írtuk :D
-30 kommentet töröltünk - ennek a felét írtuk mi :S
Link: http://animecomment.blog.hu/2009/09/14/ ... ver_2_250k

A továbbiakban szerkesztőinkről egy kicsit többet tudhattok meg:
http://animecomment.blog.hu/2008/07/18/szerkesztoink
Avatar
Ubika97
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.07.20. 15:50
Nem:

Re: AnimeComment és AnimeArt

Hozzászólás Szerző: Ubika97 »

Nekem nagyon tetszik az oldal eredeti ::^_^::
És nem olyan mint a átlagban azok az oldalak amik mind ugyan arról írnak és ugyanazt ::jsmile::
Persze most nem az Aoi Animére gondoltam.
Lezárt