régi fandom oldalak

További anime témájú oldalak helye
stormhunter
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.03.17. 20:15
Nem:

régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: stormhunter »

Nosztalgiázni támadt kedvem és csalódással fogadtam, hogy a MilleniumPowers és a Hanyou Inuyasha is teljesen eltűntek.. persze, régebben mikor még fel-fel jártam akkor sem voltak már túl aktívak a készítők de reméltem, hogy a honlapok a régi tartalommal még fenn vannak valahol.. valaki esetleg tud róluk valamit? A készítőket teljesen elnyelte a föld? Személy szerint nagyon imádtam Ayumi (ha jól emlékszem a nevére) honlapdizájnjait..
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mivel "Gyászoljuk meg az eltűnt animés/mangás honlapokat!" című topic nincs, így szerintem ide írom, ez áll talán témájában a legközelebb ahhoz, amiről most fogok beszélni. Szóval: RIP Mangazin! :( Nagyon jó kis oldal volt, még úgy is, hogy Meglivorn már kb. 5-6 éve halottnak nyilvánította. Innen töltöttem le az első mangáimat, innen szereztem az első infókat az egész műfajról, itt olvastam először mangaka-interjúkat és nem utolsó sorban ott volt a fóruma, ahonnan egy csomó (ma már személyesen is ismert) animés/mangás barátot szereztem. (Nem beszélve azon belül is a legendás "chat topicról", ahol nem ritkán este tíz és éjfél között kezdtük a beszélgetést és hajnal három-négy körül fejeztük be. :vigyor: Na, az tényleg ilyen Woodstock-fesztivál feeling volt, avagy "ha nem voltál ott, nem tudod már soha pótolni". XD) Persze még innen is talpra lehetne állni, de ahogy Meglivorn írja, se ideje, se energiája, se kedve (szerintem leginkább az utóbbi igaz) ahhoz, hogy az egészet újra elindítsa, így szerintem a Mangazinnak ezzel sajnos vége van. :( (Mondjuk nem vagyok egy programozó, Cruel, SB, vagy valaki, aki jobban ért hozzá: Tényleg olyan szinten át kéne nézni az egész honlapot, ahogy Meglivorn írja? Nem egyszerűbb és gyorsabb akkor már egy újabbat indítani és oda mindent átpakolni? XD Lehetőleg ezúttal egy biztonságosabb helyet...) Persze a vége felé már tényleg eléggé elhanyagolta Meglivorn, először a spambotok támadták meg a fórumot, azt végül SB átvette (már amennyi jogot kapott Meglivorntól, mert pl. a mai napig nem értem, hogy lehet valaki úgy admin, hogy ahhoz képest írni sem tud egyes topicokba... XD), aztán meg konkrétan valamilyen oknál fogva már regisztrálni sem lehetett a fórumra, így meg ugye nehezen jönnek új emberek (erre Rui hívta fel a figyelmemet, de próbáltam és nekem sem működött), de még így is jólesett ott beszélgetni azzal a pár emberrel, aki még feljárt oda, szóval nekem hiányozni fog. :( Nem tudom, innen hányan jártak fel oda, akár csak olvasóként (Mordályos és SB kivételével), de akinek szintén van kedve gyászbeszédet mondani, az szerintem ennél jobb alkalmat úgysem talál. Plusz ezzel sajnos az Aoi maradt az utolsó animés fórum, ahol értelmes emberekkel tudok animékről/mangákról beszélgetni. A Mangazin meghalt, az AnimeVilág már jóval korábban (pedig voltak kísérletek a feltámasztására, de valahogy az sem akart soha összejönni, meg azután, hogy a főadmin azt is magára hagyta, már az sem volt ugyanaz a hely...), az Animaxnál nem csak a fórum döglött már jó ideje, de ha jól rémlik, a csatorna is épp most januárban fog megmurdelni (bár ott egyébként is olyan volt a moderálás, hogy ha fel akarom idézni a hangulatát, elég keresnem egy hitleri Németországról szóló dokumentumfilmet... :dirr: ), a Mondo fóruma nálam a no comment kategória, az Addicts népszerű, csak éppen 10 emberből 9 defektes (hogy finoman fogalmazzak), az Usteam meg gyönyörűen egyesíti magában a hardcore otakuk és a 4channerek legrosszabb hagyományait. XD Ja, meg egyszer még a Mangafan fórumán próbálkoztam, de kb. két postig jutottam, mert amikor valaki az Alive-ot fikázta, miszerint "nem értem, miért kell ilyen igénytelen mangák kiadásával foglalkozni!", tettem egy utalást arra, hogy azért a Naruto sem épp a minőség csúcsa, az nem zavarja a kedves írót?, de öt perc múlva már ott sem volt a postom. :lol: Ezek után nem volt kedvem tovább maradni. XD Plusz azért még a Mangazin számlájára írandó, hogy kétlem, hogy valaha létezett volna (és szerintem már a jövőben sem fog) olyan mangás oldal, ahonnan ennyi magyar nyelvű manga tölthető le. Meg ami még hiányozni fog, azok a szintén magyar nyelvre lefordított mangaka/animekészítő interjúk. (Nem ilyen bulvár, Sankaku Complex-szintű szarságok, mint amik a hírekben néha megjelennek Addictson, hanem rendes, normális, kérdezz-felelek stílusú beszélgetések.) Szóval szép volt ez a 15 év, de azért kár érte. Mondanám, hogy akkor már jobb lett volna, ha Meglivorn maga zárja be, de igazából szerintem ő már jóval hamarabb megtette volna, ha pusztán rajta múlik, nekünk kedveskedett azzal, hogy kérlelésünkre működőképes állapotban hagyta még éveken át. Remélem azért SB, meg aki még aktív volt ott néha, majd csak átjön ide, bár erre sajnos nem sok esélyt látok. Az Aoinak meg hajrá, most már ő az utolsó "nagy animés honlap" a klasszikusok közül! (Jó, meg az Us, de az nem is igazán honlap, inkább egy FTP, megspékelve egy fórummal. Egy időben próbálkoztak azzal, hogy animés ismertetőket, meg hasonlókat töltenek fel a honlapi részhez, hogy legyen valami tartalom, illetve volt torrentjük is, hogy ezzel csökkentsék az FTP terhelését, de egyik sem igazán akart működni, meg "meglepő módon" széjjeltrollkodták az oda látogatók, bár az is igaz, hogy ott olvastam életem egyik legszórakoztatóbb Pokémon ismertetőjét, asszem a fazon részegen nézte és utána rögtön írt is róla... XDDD Na, azt tényleg sajnálom, hogy elveszett. XD)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Első mangáimat, amit netről szerváltam én is mangazinról szereztem, anno egy bő évtizeddel ezelőtt. Hát szomorú, így múlik el a világ dicsősége. ... Futólag talán voltam én is regisztrált tag a fórumukon, de nincs maradandó emlékem. Mondjuk én a magyar közösségek közül igazából csak itt voltam aktív. (Addictson annyira voltam aktív, hogy voltak fansubjaim, és annak kapcsán talán. Illetve réges-rég egy messzi-messzi galaxisban a legmasszívabb magyar digimon fansite, úgyismint a Digimon Planet közösségének voltam annyira oszlopos tagja, hogy amikor az ottani adminok elhagyták én voltam egy darabig az admin. XD Szintén több mint 10 éve.) ... Sebaj, ameddig aoi fórum és usteam ftp megvan, nincs baj. XD

Arra a kérdésre, hogy sok munka, nem sok munka a válaszom az, hogy ha mindent (felhasználók, cikkek, fórumok) meg szeretnénk tartani és tegyük fel, hogy némileg házifejlesztett 10 évvel ezelőtti kód van mögötte, akkor az tényleg nem egy 20 perces munka. (Egy-két napos minimum.) ... Ha csak a mangákat akarnád megosztani, az mondjuk nem hiszem, hogy akkora nagy kihívás, pláne ha nem kell mellé tenni, hogy ki, mikor fordította.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Sajnálom, hogy végül nem tudtam regisztrálni Mangazinra, pedig elég jó kis oldalnak tűnt és a fórum is szimpatikus volt, már amennyit olvastam az ottani kommentekből. Ott is volt figurás, egyéb fancuccos topic, szóval ha működött volna a regisztráció, tuti rendszeres látogatója lettem volna annak a részlegnek. Tényleg jobb lett volna, ha az admin dönt úgy, hogy bezárja, mint ez a feltörés. Sosem értettem ezeket az embereket, miért lelik abban az örömüket, hogy más emberek szórakozását tönkreteszik. Mivel nem voltam mangás, így nem is töltöttem le onnan, de ha jól tudom barátnőm ott publikálta először a Chobits fordítását, szóval az ilyen emlékek miatt kár a megszűnés.
Ahogy tapasztaltam, valamilyen formában a legtöbb oldal változik, a legújabb hír, ami meglepett, hogy Addicts felhagy a feliratgyűjtéssel és csak egyszerű fansub csapat, illetve animés fórum lesz. Mondjuk ahogy Titkos is fogalmazta, ott 10-ből 9 ember defektes, szóval eléggé meg kell válogatnod a szavaidat. (Egy olyat pl. szemrebbenés nélkül kimoderálnának, amit a Monogatarival kapcsolatban hisztiztem itt. :dirr: Bár az ismertetőnél is leírtam valami hasonlót és még megvan a hozzászólásom...) Nem mondom, aktív a fórum, de ha már valami tetszik/nem tetszik, amiről a "nagyközönség" ellenkező véleménnyel van, akkor te vagy a rossz. Sokaknak a moderátorokkal van gondjuk, nekem úgy a felhasználók 80%-ával. Sokan leszólják, ha valaki "fanboykodik", de amikor az ő kedvenc sorozataikról mondanak rosszat, egyből habzó szájjal védik. Usteam meg eleve elriasztott, azért ott elég "érdekes" élmény lehet női felhasználónak lenni. (Az enyhén perverz avatarok és aláírások azért eléggé árulkodóak. ^^") Mostanában az Otaku Fórumon vagyok aktív, mert jó ott a társaság, viszont sokszor elhülyéskedik a dolgokat, úgyhogy igazán komolyan eddig csak itt tudtam animékről/mangákról beszélgetni. Arról nem beszélve, amit már Catrin-nek is írtam, egyedül ezen a fórumon érzem azt, hogy a sok tl;dr-t amit levágok, valaki értékeli is. Nem hiába kezdtem el itt aktív lenni, ez nem csupán a véletlen műve. Azt viszont sajnálattal veszem észre, hogy egyre kevesebb az aktív tag, mostanában OJ is teljesen eltűnt innen, pedig tavaly nyáron még eléggé aktív volt. (Mondjuk egy részem nem bánja, hogy kissé kihalt az oldal, mert így legalább nem kell foglalkoznom olyan emberekkel, akik AA-n állandóan felidegesítenek. XD)
Kép
Avatar
balaaz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009.01.02. 13:57
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: balaaz »

A fórum még él:
http://www.manga.hu/forum/
Amúgy persze egy újabb szomorú hír, de azért kösz a figyelemfelhívást.
A manga mindig is csak kevesebbeket érdekelt még az otakudomon belül is, meg AA annyira felduzzasztotta a manga-fordítás részleget is, hogy nem sokan fognak könnyeket hullatni a Manga.hu-ért. Én magam is csak nemrég, tavaly próbáltam meg oda regelni (mármint a fórumra), amikor jobban ráálltam a mangákra - de akkor már nem lehetett.

Egyébként nem akarok kegyeletsértő lenni, de kicsit vicces volt, ahogy öregemberek és öregasszonyok módjára mintha azt tárgyalnátok, hogy Józsi bácsi meghalt, Juli néninek érszűkület miatt levágták a lábát, Pista bácsit kiengedték ugyan a pszichiátriáról, de megint eltűnt, azt rebesgetik, hogy a lakásmaffia tartja fogva, meg ilyenek... Tényleg no offense, csak azért na.

Otaku Fórum? Jó helyre hozza őket a Google anme manga fórum témában, de ez még nem minden.
Támadások, változások: angol nyelvterületen is vannak. Ott sem semmi mozgások vannak az animés oldalak körül, nem beszélve arról, hogy pl. a MAL golyóit folyamatosan szorongatják a hackerek...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Ahogy tapasztaltam, valamilyen formában a legtöbb oldal változik, a legújabb hír, ami meglepett, hogy Addicts felhagy a feliratgyűjtéssel és csak egyszerű fansub csapat, illetve animés fórum lesz.
Azon én is néztem, mivel szerintem ez egy ritka hülye döntés volt tőlük, az ő "vonzerejük" kb. pont abban van, hogy rengeteg cucc van fenn náluk, ezek legtöbbje magyar felirattal. Azt eddig is tapasztaltam, hogy ők általában sajnos csak a legpopulárisabb divataniméket subbolják, de eddig pont azért nem volt ez komoly gond, mert amit nem ők vittek, ahhoz kirakták más feliratát. Nem is igazán emlékszem, hogy mi volt az indokuk, miért kell ez most, nekem eléggé úgy tűnt, hogy belőlük is előjött ez az (angol subbereknél már nem egyszer tapasztalt) dolog, hogy "Mi egy neves fansubber csapat vagyunk és épp itt az ideje, hogy ne reklámozzuk más subbercsapatok munkáit!". Szerintem meg amíg nem visznek mondjuk 5-6 animét szezononként (ha már az angol subbercsapatok stílusát veszik át, illene hozni azok munkatempóját is ugye...), felesleges így arcoskodniuk, de mindegy.
balaaz írta:A fórum még él:
http://www.manga.hu/forum/
Fú, ezt köszönöm! :D (Én valamiért evidensnek vettem, hogy ha a főoldalt bezárták, akkor tutira a fórumot is.) Közben látom, el is kezdődött ott arról egy beszélgetés, hogy konkrétan mi történt.
balaaz írta:Egyébként nem akarok kegyeletsértő lenni, de kicsit vicces volt, ahogy öregemberek és öregasszonyok módjára mintha azt tárgyalnátok, hogy Józsi bácsi meghalt, Juli néninek érszűkület miatt levágták a lábát, Pista bácsit kiengedték ugyan a pszichiátriáról, de megint eltűnt, azt rebesgetik, hogy a lakásmaffia tartja fogva, meg ilyenek... Tényleg no offense, csak azért na.
Nyugi, nem vettem annak, bár így meg a te postod hangzott úgy, hogy "Sok hülye oldfag itt sír egy őskövület fölött, miközben mindenki tudja, hogy az Addicts a király!" :-P XD Amúgy persze, van benne valami, nyilván főleg a nosztalgiafaktor miatt hiányolja az ember és érthető, hogy nekem mondjuk jobban hiányzik (aki már akkor oda járt, amikor még fóruma sem volt), mint neked, aki mondtad, hogy tavaly akart először regizni. (Ez nem leszólás, csak hogy értsd, miért fűznek az oldalhoz érzelmileg erősebb szálak. XD) A "falusi öregek" feelinget azért érezheted, mert én tényleg ezekkel az oldalakkal "nőttem fel", szóval nekem egy kicsit tényleg olyan, mint amikor Józsi bácsi szomorúan értesül arról, hogy Mari néni tegnap meghalt. És persze, született "helyette" Pistike, akit most sokan szeretnek, de én akkor sem tudok valahogy vele annyira azonosulni, mert Mari nénivel vannak közös emlékeim, vele nőttünk fel együtt, stb. (Ha már annyira ezt a példát hoztad fel, gondoltam terjesszük ki. XD) Az öreges példát félretéve meg nem csak a korról van szó, tényleg valahogy úgy érzem, hogy Mangazinon meg Aoin kívül jelenleg nem lehet emberekkel értelmes csevegést folytatni animékről más oldalakon (most a blogokat kihagytam, a "nagy" animés oldalakra gondolok), fentebb már írtam, hogy a többivel mik voltak a tapasztalataim. Persze lehet mondani, hogy ez is oldschoolság, megszokás, esetleg sznobság, vagy hasonló, de engem sajnos igenis felcsesz agyilag, amikor lenyomok egy novelláskötetnyi véleményt egy animéről és választhatok, hogy a trollkodást, a lehülyézést, vagy a tl;dr-t akarom válaszreakciónak, mert ezeken kívül mást nem nagyon kapnék. (És ilyenkor el lehet lőni, hogy "Biztos benned van a hiba!", amit ilyenkor ők is imádtak előhúzni, mint ütőkártyát, csak azt nem tudom, akkor miért van az, hogy amivel X meg Y fórumon semmi gond nincs, az Z-nél már egyből flamewarba, vagy érdektelensége torkollik?) És még visszatérve arra, hogy nem csak a korról van szó: Tényleg nem, mert pl. az Usteam közel egyidős a Mangazinnal, arra nehezen mondhatnám, hogy 14 éves fangörcsök gyűjtőhelye lenne, de ettől még ugyanúgy megy rajta a trollkodás, fanboykodás, stb., hogy kissé más (és kanosabb XD) stílusban ugyan, de simán kezet foghatnának mondjuk az Addicts-al. Persze itt még bele lehetne menni, hogy jellemzően az újabb honlapok/fórumok társasága meg azért olyan, amilyen, mert eleve ez a mostani animés generáció is eléggé...khm...kevésbé tisztelettudó, mint amilyenek anno mi voltunk, de ez már messzire vezetne. (Amúgy ja, néha én is meglepődöm magamon, hogy még csak a 30 felé közeledem, de sokszor simán képes vagyok olyan "nagypapás" stílusú beszédeket tartani, hogy a 60 éves Jani bácsi is elégedetten csettintene hozzá, ha hallaná. XD)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@titkos: Ha jól vettem ki kb. pont fordítva volt a dolog addictsnál. (Már amennyi a témájukban feldobott kb. két hírből kijött.) A probléma a többi fansub csapatnak volt, hogy senki nem tudja róluk, hogy ők léteznek, mivel mindenki az animeaddictson keresi a felirataikat, ezért abban a hitben van, hogy ezt is az addictsék csinálták, még akkor is ha rá van írva, hogy "ikszipszilinszábz". Ugyanakkor viszont az addictsnak itthon monopóliuma van a fansub megosztásban, így ha viszont valaki úgy dönt, hogy nem teszi fel, akkor egyrészről senki nem fogja őket nézni. Másrészről előfordulhat h más a saját nevén feltölti, akár azért mert noob (és nem fogja, hogy mi van csak látta, hogy "ez még nem volt fent"), akár azért mert troll. ("háhá én most a semmiből megcsináltam 700 naruto feliratot, imádjatok")
Szóval na nem nézték mások jó szemmel, hogy az AA sub csapatnak monpóliuma van a magyar fansub életre az AA oldal népszerűsége miatt. -> IMHO Jobban jártak volna, hogy ha az AA sub csapat átnevezi magát, és esetleg kicsit jobban elkülöníti magát vezetés szintjén az oldaltól, ahol mondjuk minden sub csapat kaphatott volna külön bannert a sub listás táblázatokban, vagy user popularity contest vagy ilyesmi. De ehhez viszont már valóban AAék nem voltak elég intelligensek/szerények.
Kép
Avatar
balaaz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009.01.02. 13:57
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: balaaz »

Titkos írta:...így meg a te postod hangzott úgy, hogy az Addicts a király!...
Akkor ez meg tök poén, mert ugyan én meg ott nőttem fel virtuálisan, csüngtem csecsükön, vérükből vagyok - de mára érzelmileg a "sok lapát földet rájuk sajátkezűleg és vizelni a tetejébe"-állapot már inkább közel áll hozzám.xD

Amúgy az erősen látszik, hogy nem ismeritek AA-t alaposan, jó sokszor mellécsaptok a cimbalomnak.xD Bár mentségetekre szóljon, hogy ez amúgy is egy összetett, bonyolult problémakör, rengeteg ütköző érdekkel és a háttérben megbúvó okokkal, kirakatba tolt műanyagságkoloncokkal.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Csak hogy hozzászóljak (mert megvan még a regem, bizony!) :

A Mangazint magát sosem nyivánítottam halottanak - még most sem, bár tényleg nem tudom mi lesz vele - csak a fórumot.
Tudom, hogy Titkos és még kb 6 ember, nem túlzok, tényleg csak annyi, oda járt az offtopicba csevegni. Értékelem. De azon kívül gyakorlatilag semmi nem zajlott az egész fórumon.
A magyar részen, a legutolsó manga hozzászólás ugyan 2013 augusztusi, hogy a Delta kiadja a Berserk 6-ot, de az azelőtti post, illetve a következő legfrissebb téma 2011 decemberi. Az anime részleg legfrissebbje is 2012 novemberi, de a következő legfrissebb 2011 november (és ezek a "friss" postok is Titkos és Morályos Nyúl :D )
Külhoni részen manga Adás-vétel post ugyan 2013 decemberi, az emberek meg akarnak szabadulni a cuccaiktól úgy látszik, de a legfrissebb tényleges post 2012, 2011. A "Mangák, amelyeknek felesleges topicot nyinti" téma frissebb, 2013, de ott is Titkos, Mordályos Nyúl és Sárkánybaby postolt :)
Anime téma picit szebb, ott vannak 2013-as postok. De neveket inkább már nem is említek ^^°
A regisztrációt sikerült elcsesznem valamikor 2013 őszén. Mivel iszonyatosan eleptek a spambotok, betettem egy plusz captcha plugint. Aztán kiderült a szerver nem támogatja a cuccot, nem működik. Leszedtem de az uninstall beleszart valamibe és kézzel kellene kiszednem. A fent említett aktivitás miatt inkébb hagytam a fenébe, hogy legalább a spambotokkal nem kell szívóznom. És komolyan mondom, nem hiszem, hogy ezzel pont a fórum feltámadását akadályoztam volna meg. 19600+ regisztrált névből mindössze 1900nak van egyátalán hozzászólása (1 legalább) és csak 1600+nak egynél több. Az emberek szeretnek regisztrálni, gondolkodás nélkül, össze-vissza. Az utolsó kb 2-3 évben meg túlzás nélkül, kb 10. ember írt valamit egyátalán.

Lássuk be, a fórum mint médium, technikailag halott. Ahogy a fórumok kiszorították a levelező listákat, lenyomták a fórumokat a facbook és a csetszobák. Nekem se tetszik, de ez van.

Még egy megjegyzés a néhai animax fórumhoz: sose értettem mi ez a panaszkodás a moderációra. Nem lehetett személyeskedni, trollkodni és anyázni. Minden mást igen. Civilizáltan fikázni is. Tény hogy nem vadnyugat volt, de a sírást sosem értettem ^^
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Először is köszönöm, hogy reagáltál rá, mégis csak érdekelt, hogy mit gondolsz erről az egészről, te hogyan élted meg a dolgot, stb. :) Igazából most csak az utolsó két bekezdésre szeretnék reagálni, mert a Mangazin témáját már szerintem is eléggé körbejártuk.
Meglivorn írta:Lássuk be, a fórum mint médium, technikailag halott. Ahogy a fórumok kiszorították a levelező listákat, lenyomták a fórumokat a facbook és a csetszobák. Nekem se tetszik, de ez van.
Csak az a fura, hogy mintha én ezt csak itthon tapasztalnám. Angol fórumok közül a mai napig működnek olyanok (pl. a híres Animesuki), amik már jóval a Facebook korszak előtt léteztek, de állítom, hogy még túl is fogják azt élni. És oda nem 3-5 ember postolgat, hanem kb. annyi, mint Aoira fénykorában. Vagy ha annyira "halott médium" a fórum, miért van az, hogy még az újabb oldalak is szükségét érzik, hogy legyen egy sajátjuk? Pl. nem olyan régóta működnek ezek az online mangaolvasgatós oldalak (pl. Mangafox), de már azokon is külön fórum működik és egy sorozatnak konkrétan minimum 5-6 különböző topicja van és ezek közül csak egy a "latest chapter discussion".

A másik problémám meg az, hogy a Facebookot és chatet én nem feltétlenül érzem a fórumok "szellemi örökösének", inkább olyan, mint valami lebutított "pótlék". Az, hogy a levelező listákból "nőttek ki" a fórumok, tiszta sor, mivel azok tényleg hasonlóan működtek. Bár a levlista korszakban én még nem animéztem, de már akkor is érdekeltek mások eszmecseréi, ezért olvasgattam a MAU levlista archívumát és ahogy ott tapasztaltam, az tényleg ilyen "béta verziós fórum"-szerűen üzemelt. Valaki beírt valamit (ami lehetett egymondatos terjedelemtől kezdve egy komplett anime-elemzés), amire aztán valaki más reagált és ez ment egészen addig, amíg a téma ki nem fulladt. Utána feldobtak valami mást. Nem volt olyan dizájnos, mint egy fórum, nem volt quote funkció, meg külön topicok, de azért lehetett jelezni, hogy épp kinek írsz, illetve, hogy mihez szólsz hozzá, így annál tényleg értem, hogy hogyan lehetett a fórum elődje. Facebooknál nálam már ott megbukik a dolog, hogy eleve csak azok látják a postjaidat alapesetben, akik már ismernek és felvettek barátnak. Így pont a fórum egyik "lényege" (szvsz) vész el általa, vagyis hogy Random Pisti egy nap a neten talál egy animés fórumot, ahol ahhoz szólhat hozzá, amihez csak akar és végre beszélhet hasonszőrű emberekkel. Face-en ezt Pisti nem tudja megoldani, mert max azzal a két osztálytársával dumálhat, akiket felvett barátnak (most tegyük fel, hogy több nincs is neki XD), hacsak random emberek nem lesznek rá kíváncsiak, sehogy nem fog új animésekkel kapcsolatban kerülni. (Azzal a két haverjával meg ennyi erővel akkor tárgyalják ki személyesen a témát napközben és annyi. XD) Szal amíg a fórum ilyen "beszélgess hozzád hasonló érdeklődési körű, de elsőre ismeretlen emberekkel" free-for-all dumálás, addig a Face inkább ilyen "ha nem elég a haverjaiddal töltött napi X óra élőben, folytathatod a gépen!"-dolog. A chat meg szerintem végképp nem "vetélytársa" a fórumnak, hiszen az animés fórumokkal párhuzamosan működtek sokáig animés chatszobák is (Aoinak is van...vagy volt...nem tudom XD) és mégsem "ölték meg" egymást. Meg eleve nem ismerek fórumon kívül más olyan felületet, ami elbírna ilyen félnovellányi hosszúságú írásokat, méghozzá úgy, hogy ezt ennyi ember lássa és hozzá is tudjon szólni. (Mert pl. személyesen ismert barátaimmal is szoktunk mailben "könyveket írni" egymásnak, de az meg azért mail és nem fórum, hogy nem szólhat hozzá még korlátlan számú egyéb ember, ergo az meg ott bukik meg... XD) Még a 4chan-féle imageboardokon láttam ilyet, de azt meg teljesen megöli a komolytalanság, a teljes anonimitás (ugye a legtöbbjüknek még nickneve sincs, csak "anon"), valamint az a tény, hogy népszerűség szerint maradnak fenn a témák az oldalon, ergo ha pont a te felvetésed pont nem izgat senkit, akkor holnapra az egész téma elsüllyed, de nem úgy, mint fórumon, hanem véglegesen ám. Szóval én nem mondanám, hogy a fórumok "jövője" a chat és a Facebook, ez nekem úgy hangzik, mintha azt írtad volna, hogy "a könyv technikailag halott, felváltotta a film". Nem egymásból következő dolgok, vagy "utódja" egyik a másiknak, hanem két párhuzamosan létező cucc. Egyszerűen azért, mert az egyikkel olyan dolgokat lehet megvalósítani, amit a másikkal nem és persze ez fordítva is igaz. De azt nem mondanám, hogy maradéktalanul pótolni tudják egymást.
Meglivorn írta:Még egy megjegyzés a néhai animax fórumhoz: sose értettem mi ez a panaszkodás a moderációra. Nem lehetett személyeskedni, trollkodni és anyázni. Minden mást igen. Civilizáltan fikázni is. Tény hogy nem vadnyugat volt, de a sírást sosem értettem ^^
Az egyik probléma az volt, hogy mivel ők már egy "komoly, hivatalos" fórum voltak, ezért úgy érezték, hogy ezt a "komolyságot" úgy kell bemutatni, hogy vasszigorral irányítanak. Azért személyeskedni, trollkodni és anyázni nem nagyon lehetett Mangazinon, Aoin, Animevilágon, meg úgy egyetlen normálisabb animés fórumon sem, mégis egyedül az Animax maradt meg mindenkinek úgy az emlékezetében, hogy "ahol a modokkal elszaladt a ló". Pl. most egy konkrétumot említve: mi volt ez a hülyeség, hogy még egy YouTube-ról belinkelt AMV-ért is törölték a postot, sőt, esetleg a linkelőt is megbüntették? Könyörgöm, egy AMV! Nem epizód, nem letöltési link! Minden normálisabb helyen az ilyet ünneplik, mert "yay, ingyenreklám a sorozatnak, nyomassátok srácok!" (Mert az AMV kvázi egy fanmade trailer ugye...) De nem, Animaxon még ezt is csak PM-ben volt szabad küldözgetni egymásnak és különösen keményen támadták az olyanokat, akik a csatornán is futó animékről linkeltek be akármit. (És mondom, nem letöltési helyet, hanem képet, klipet, videót, ergo csupa "reklámanyagot".) Én örültem volna az Animax helyében, ha ennyit is spórolnak nekem a fanok és nem kell magamnak reklámoznom 1-1 új animét, de ők ezt másképp gondolták...

Aztán ott volt a modok stílusa. Igen, tudom, hogy az átlag Animaxos felhasználó sem volt kutya, az átlagéletkor úgy 12-14 év között lehetett és sok felhasználó ott látott életében először fórumot és nem ritkán tényleg vérpistike stílusban szólogattak be más embereknek, de ez még nem menti fel a modot az alól, hogy ő is paraszttá változzon. Azt hittem, rosszul látok, amikor valami fanboy/fangirl vernyákolására (és az még nem anyázás volt, csak hiszti), valami olyat szólt neki vissza a mod, hogy: "...mert egy szánalmas véglény vagy, aki még mondatot is képtelen értelmezni! :evil: " Ez mi? Ilyet hogy...? Oké, értem, hogy 14 évesekkel voltak kénytelenek "vitázni", ami valóban rendesen őrli az ember idegeit, de attól még nem kéne lemenni a szintjükre, mert akkor egyrészt milyen alapon osztják ki őket, ha ők sem különbek, másrészt meg erős a gyanúm, hogy minden mod jóval túl volt már a huszadik életévén (talán még a harmincadikon is), ergo elég szomorú, ha feldühödés hatására ilyen könnyen átvedlenek ők is 14 éves fangörcsbe. Inkább szó nélkül bannolták volna ki a srácot, ha tényleg ilyen reménytelen eset, vagy posttörlés után írtak volna be annyit, hogy: "Sajnálom, de ez a stílus itt nálunk nem játszik...", de ez a "véglény" duma kissé erős volt. (Pont az ilyenek miatt volt egyébként visszatetsző ez a "nem szabad személyeskedni!" szöveg. Van egy mondás, hogy a tiszteletet kiérdemelni lehet, kikövetelni nem, na most ha sokszor a modok is bőven személyeskedve töröltek postokat, vagy akár bannoltak embereket, akkor nem tudom, ők mire fel várták volna el, hogy a felhasználók "jókisfiúk" legyenek velük is, meg egymással?)

Valamint sajnos többen sejteni véltük, hogy ha ez a vasszigor még nem lenne elég, nagyon "uram-bátyám" viszonyban ment a moderálás. Gondolok itt arra, hogy Mufurcnak mintha pl. kapásból vagy saját moderátori accountja lett volna, vagy legalábbis minimum baráti kapcsolatban állt volna a moddal, mert az rejtély, hogy míg normál esetekben azért fél nap minimum eltelt 1-1 balhé és a "tisztogatás" között, addig ha Muffinnal vitázott valaki és ő azt "személyeskedésnek" érezte (ami egyébként nála már abban kimerült, ha valaki mert vele nem egyetérteni), úgy öt perc és fél óra közötti időtartam után máris jött a moderálás, posttörlés, PM-ben figyelmeztetés, stb-stb. Just wow! :D Speciel ez a "moderátor bácsi elintézi!"-élmény velem is megesett, Mufurc "személyeskedésnek" vette, amikor megjegyeztem, hogy érdekes, hogy itt Aoin tök más dolgokat mondott egy Berserkkel kapcsolatos vitában, mint amilyen szöveggel Animaxon osztotta a fanokat (mondhatnám úgy is, hogy éppen kiforgatta a saját korábbi véleményét, csak hogy leolthassa a "sok kis n00bot" és örüljön a fejének), amit persze normálisan is kifejthetett volna, de inkább riasztotta a moderátort, aki törölte a postot, majd PM-ben rám írt valami olyan szöveggel, aminek az volt az érdemi lényege, hogy nem illik más fórumról postot linkelni az illetőnek, még akkor sem, ha az a sajátja és ez nem volt szép dolog. Hát lol, bocs... XD És az a gond, hogy nem egy ilyen vita végződött úgy, hogy moderátor bácsi berohan és mindenkit "lecsukat", még akkor is, amikor a hozzászólók bőven nem jártak a személyeskedés közelébe sem. (Meg könyörgöm, ne legyünk már annyira önérzetesek/sértődősek felnőtt fejjel, hogy ha egy 14 éves megkérdőjelezi, hogy vajon tényleg jól tudunk-e valamilyen infót egy japán rajzfilmről, akkor magyarázat helyett egyből az legyen rá a reflexválaszunk, hogy "beköpjük" a modnál...) Ezek a részrehajló túlkapások persze csak olajak voltak a tűzre, az egyik ember álnicken ilyen "Buktassuk meg a modot!" topicot nyitott, egy másik meg elérte, hogy Mufurc agyát is odáig húzza, hogy már a moderátori protekció se védje meg a bantól, szóval elkezdtek kifejezetten a "nagykutyákra" utazni, már csak bosszúból is, amiért úgy érezték, hogy igazságtalanul szívatják őket. (Na ilyet se nagyon láttam még más animés fórumon, de az Animaxon ezt is sikerült elérni... :D)

Na, többek között az ilyen dolgok miatt lett az ottani moderálás, illetve az ottani modok "legendásak". ^^" Mondhatjuk, hogy olyan eredményeket értek el, amiket előttük nagyobb animés fórum még soha, csak ezt sajnos nem pozitívan kell érteni...
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Sziasztok, a fórumokhoz én is hozzászólnék, mint egy szintén "klasszikusnak" mondható, habár nyilván nem annyira ismert (vagy elfelejtett) oldal képviselője. Az AnimeWebről beszélek, amely immár 14. évét számlálja, és pont a Mangazin "szűntével" kezdtünk el gondolkozni azon, hogy ki van még velünk egy korosztályos a hazai anime-manga palettán.
Na szóval nekünk alapesetben volt valami fórumkánk, aztán miután nemigen volt kihasználva, a php-re váltás után nem lett. Aztán egy 2010-es felmérésben, amire kb. 200 körüli felhasználónk volt szíves válaszolni, egyhangúlag azt akarták, hogy legyen fórum. Megcsináltuk. Azóta is kb. szinte csak a szerkesztőség használja, illetve néha van valami hibabejelentés. Lehet, eleve nem volt sok esélyünk jó fórumközösséget alakítani a felhasználókkal, mivel akinek fórumozni volt igénye, már megvoltak a helyei, pl. itt is, akik meg hozzánk jártak, inkább a chatet részesítették előnyben. Mi próbálkoztunk eleinte témákat bedobni, csak pluszban még az egyik szerkesztőnk - esztétika szakos(!)- gyakorlatilag mindent annyira agyon tudott érvelni a mások hozzászólásában, hogy remek topikgyilkosként funkcionált, és aztán bele is fáradtunk, fásultunk. Pedig én is pl. inkább fórumozós lennék, még ha nincs is mindig sok időm erre, de a chaten lógni meg aztán se időm, se affinitásom. Az ott folyó "intellektuális" csevelyről nem is beszélve... Ami meg a facebookot illeti, én pl. igyekszem kicsit értelmesebb dolgokat is megosztani rajta, mivel találtam egy remek facebook oldalt Japánnal kapcsolatosan, és ott csak úgy hemzsegnek az ilyenek. De pl. pont az utóbbi két napban próbálkoztam megkérdezni a nagyérdeműt a facebookon, hogy mit látnának szívesen a facebook oldalunkon még, vagy többet. A válaszok száma jelenleg is 0.

Érdekes, hogy valóban angol nyelvű oldalakon nincs ez a jelenség. Nem tudom, nem animés berkekben van-e élet tematikus fórumokon, de nagy gyűjtőfórumokon, vagy inkább a mostanában divatos kérdezős oldalakon (pl. gyakorikérdések) bőven van.
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Hehe... Animax fórumra kicsit másképp emlékszünk azt hiszem, de mivel nem tudom előkeresni a konkrét eseteket, nem vitázom róla, Max. annyit jegyeznék meg az AMV részhez, hogy a szabályokat nem a mod hozta, és függetlenül attól, hogy személyesen mi a véleménye, ha az AXN(Sony) azt mondja nem szabad, akkor nem szabad. Lehet hülyeségnek titulálni, de ez van.

Ami a fórumok jövőjét illeti: én is azt mondtam, nem örülök neki. De ez a tapasztalat (lásd felettem, az Anime Web). A fórum mint médium egyértelmű előnyökkel rendelkezik, de ez minden jel szerint nem elég arra, hogy ténylegesen működjön, és prosperáljon. Kicsit hasonló ahhoz mint ahogy az MSN kinyírta az irc csatornákat. Egy ideig gyakorlatilag minden ismerős ircen lógott, mentek a hajnalig tartó csetelések. Aztán elkezdtek eltűnni az emberek, mindenki átment MSNre. Ami 1-1 csetre nagyon jó és lehet konferenciabeszélgetést csinálni, de nagyon nem ugyanaz mint a régi irces csetszobák voltak. De a tény az tény, az irc mint népszerű, általánosan használt médium a múlt kövülete lett, max a kockák lógnak rajta továbbra is. Az angol fórumok előnye, hogy sokkal nagyobb a potenciális felhasználóbázis, amiből könnyebben összejön a napi 1-2 post, és amitől életben marad a fórum.
Mindegy, kár ezen keseregni, "így tranzitol a mundér glóriája". :mosoly:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Mangazint én is sajnálom, az Aoi mellett az volt a másik kedvenc oldalam, bár a fórumán nem voltam aktív, de a mangafordítós topicok a mai napig archiválva vannak, anno onnan sok infót szedtem a mangafordításhoz (mind a 2 kötethez amit megcsináltunk :D).

Az egyik első oldal, ami a magyar neten animékkel foglalkozott, az a Magyar Anime Útmutató volt, a fejléce Misakival még máig előttem van, aztán valahogy elsüllyedt az éterben. A másik, és ezt szintén nagyon sajnálom, az Aoi Evangelionos aloldala volt. Egy ideig elérhető volt az oldal általános animés lappá alakulása után is, de aztán valahogy megint eltűnt. Az egyik legrészletesebb, leginformációdúsabb lap volt a témában, angol oldalak között sem nagyon találtam jobbat, nem tudom mi lehetett vele. Pedig Hikarinak szerintem nemkevés munkája volt vele, fogalmam nincs miért süllyeszthette el... A régi Animestars oldal sem volt rossz, főleg a Jpop-os aloldallal.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:...a fejléce Misakival még máig előttem van...
Fú, most, hogy mondod, az a logó még nagyon halványan nekem is rémlik. :D
Surci írta:A másik, és ezt szintén nagyon sajnálom, az Aoi Evangelionos aloldala volt. Egy ideig elérhető volt az oldal általános animés lappá alakulása után is, de aztán valahogy megint eltűnt. Az egyik legrészletesebb, leginformációdúsabb lap volt a témában, angol oldalak között sem nagyon találtam jobbat, nem tudom mi lehetett vele. Pedig Hikarinak szerintem nemkevés munkája volt vele, fogalmam nincs miért süllyeszthette el...
Igen, azt én is sajnálom, noha soha nem voltam valami nagy EVA-fan, de egyszerűen jólesett olvasgatni, látszott, hogy Hikariék nagyon utánanéztek az infóknak. Hasonlóan sajnáltam, amikor Meglivorn a Mangazinról leszedte az összes animés aloldalt, úgy mint Slayers, Tenchi Muyo, OMG, stb. Azt mondta, már eljárt felettük az idő, meg hogy ezek az infók már minden második oldalon megtalálhatóak. Hát nem tudom, angol oldalakon most már biztosan, de magyarból a legtöbb azt sem tudja, hogy ezek a sorozatok a világon vannak, nem hogy részletesen foglalkozzanak velük. Ma már úgymond "nem menőek". Másrészt meg, még ha az infók máshol fenn is vannak, az ember saját írási stílusa, poénjai nem. Jó példa erre egy másik régi oldal, az Usagi Offline, avagy Eisei Sailor Moon Adatbankja, ami a töménytelen infó mellett arról is híres volt, hogy Eisei írási stílusa már önmagában szórakoztatta az embert, sokszor csak azért mentem fel 1-1 cikkét újra és újra elolvasni, hogy jót röhögjek rajta, függetlenül attól, hogy második-harmadik olvasásra már nem szolgáltak új információval. (Apropó, ahogy látom, az is elsüllyedt... :()
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:
Surci írta:...a fejléce Misakival még máig előttem van...
Fú, most, hogy mondod, az a logó még nagyon halványan nekem is rémlik. :D
http://cdn.myanimelist.net/images/chara ... /78678.jpg
Titkos írta: Hasonlóan sajnáltam, amikor Meglivorn a Mangazinról leszedte az összes animés aloldalt, úgy mint Slayers, Tenchi Muyo, OMG, stb. Azt mondta, már eljárt felettük az idő, meg hogy ezek az infók már minden második oldalon megtalálhatóak. Hát nem tudom, angol oldalakon most már biztosan, de magyarból a legtöbb azt sem tudja, hogy ezek a sorozatok a világon vannak, nem hogy részletesen foglalkozzanak velük.
A Slayers-aloldal mind megvan az archívumban. A Mangazinos aloldalaknak nagyon sokat köszönhetek, Hayashibara Magumi zenéit, és főleg a máig egyik legkedvencebb Jpop-rock-előaómat, Masami Okui-t. De a Slayers-Istenek születése-fanfic a legdurvább, na azért full respect a mai napig Meglivorn. Az kemény dió lehetett, máig kedvenc fanfic-em, és a fordítás is zseniális.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, akkor még egy picit folytatva az itt két éve elindult Mangazin sztorit: úgy látom, most már hivatalosan is bezárt, legalábbis Megli pár hete kirakta ezt az (amúgy dizájnos XD) táblát a honlapra, plusz ezzel a fórumot is véglet lelőtte. (Utóbbiért mondjuk kár, oké, hogy már szó szerint senki nem látogatta, de jó kis "kordokumentumok" vesztek vele oda... :( ) Úgyhogy RIP Mangazin, "Idők Hajnala - 2016", azért nekem hiányozni fogsz. :(
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én azért havonta egyszer felnéztem, hátha történt valami. :(

Néha még mindig kísért az a terjedelmes vita arról, mi is a művészet. :D
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én a MAT-os conok fórumát sajnálom, hogy már nem elérhető. Egy időben ott éltem az életem, rengeteg emlék fűződik hozzá. Azért bízom benne, hogy nem veszett el végleg, csak levették a weboldalról, mert már nem volt rá szükség, és talán egyszer még lesz lehetőségem visszaolvasni a régi beszélgetéseket.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ha már nosztalgiázunk: Részemről az A+/Animax fórum az, amit a mai napig visszasírok, moderátori túlkapások ide vagy oda. Emlékszem, valahányszor felszabadultam a netre, oda biztos mindig felnéztem és az esetek 80%-ában hozzá is szóltam valamihez (asszem valami 3000 körüli posztnál járhattam, mikor bezárt a bazár). Aktív is volt, viszonylag kevés kreténnel, de ami igazán vonzóvá tette, azok a sokszor igencsak minőségi viták és a non-main stream anime témák meglehetősen élő mivolta.

Mangazin viszont érdekes, nekem valahogy totál lemászott a radarról. (Mármint tudtam, hogy van és mi a funkciója, de talán, ha háromszor fordultam ott meg össz-vissz?)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Igazából az összes ilyen régi oldalért kár, kéne valami "netmúzeum"/archívum, ahová ezek "haláluk" után kerülnek, hogy bárki olvasgathassa őket kedvére, tudjátok, mint a levéltárakban az ilyen száz éves újságok... XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Valahol dark weben csak fennvannak. Vagy lenn.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Titkos írta:Igazából az összes ilyen régi oldalért kár, kéne valami "netmúzeum"/archívum, ahová ezek "haláluk" után kerülnek, hogy bárki olvasgathassa őket kedvére, tudjátok, mint a levéltárakban az ilyen száz éves újságok... XD
Van ilyen "netmúzeum". Wayback machine a neve, gyakorlatilag az egész internetet folyamatosan próbálja archiválni és a MangaZin is megvan rajta.
Ez a link a 2011. októberi állapothoz. Nem tökéletes, de még egy-egy mangafejezet is le tudsz tölteni ha hiányozna, illetve a fórum is részben olvasható:

Kód: Egész kijelölése

https://web.archive.org/web/20111029102015/http://www.manga.hu/
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Péter »

Én ugyan nem jártam az említett oldalra, mikor az a fénykorát élte, de utólag valóban élmény volt visszaolvasni egy-egy értelmes diskurzust, vagy komment háborút. Pl. Luggiék észosztása AMV ügyben, amit Titkosnak utólag is köszönök, az valami fenomenális volt. :D Ezért én is sajnálom, hogy egy újabb kvázi archívum szűnt meg, immár a sokadik. Anno akkor éreztem hasonlót, mikor a Silver Moon fórum zárta be végleg a kapuit, és ezzel ment a levesbe egy csomó jó kis beszélgetés, meg oda feltöltött anyag, mint subok, manga fordítások, stb.
Junchi írta:Aktív is volt, viszonylag kevés kreténnel, de ami igazán vonzóvá tette, azok a sokszor igencsak minőségi viták és a non-main stream anime témák meglehetősen élő mivolta.
Tudom, nem kéne (már megint) ezzel előhozakodnom (de csak nem bírom ki :vigyor: ) de ott azért finoman szólva se csak holmi moderátori túlkapásokról volt ám szó, mint inkább egy helyi klikk, önkényes vélemény diktatúrájáról. :) Szóval igen, ahogy mondod, voltak ott valóban minőségi viták, csak azokat szélsebesen le kellett archiválni, mert vagy hipp-hopp eltűntek, vagy úgy el lettek utólag ferdítve a belenyúlások, beletörölgetések által, hogy a végén mindig tudjuk kinek volt igaza (akkor is, ha nem). :mosoly: (Sose felejtem el Zaizen és Muff vitáját, a Berserk topicban. :vigyor: )
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: Titkos »

paTKany írta:Van ilyen "netmúzeum". Wayback machine a neve, gyakorlatilag az egész internetet folyamatosan próbálja archiválni és a MangaZin is megvan rajta.
Ez a link a 2011. októberi állapothoz. Nem tökéletes, de még egy-egy mangafejezet is le tudsz tölteni ha hiányozna, illetve a fórum is részben olvasható:

Kód: Egész kijelölése

https://web.archive.org/web/20111029102015/http://www.manga.hu/
Köszi, ez tényleg jó! :D (Nem akarok túlszentimentáliskodni, de amikor ennyi év után most újra megláttam a főoldalt, rajta a "Ryoko és Ayeka tépi a levelet" giffel, meg a többi Mangazinos "sajátossággal", majdnem könnyezni kezdtem. ^^")
Péter írta:Én ugyan nem jártam az említett oldalra, mikor az a fénykorát élte, de utólag valóban élmény volt visszaolvasni egy-egy értelmes diskurzust, vagy komment háborút. Pl. Luggiék észosztása AMV ügyben, amit Titkosnak utólag is köszönök, az valami fenomenális volt. :D
Szívesen, amúgy igen, nyilván ez is benne van, hogy nem egy fun (vagy kevésé fun, de tanulságos XD) beszélgetés lezajlott ezeken a helyeken, pl. múltkor meg pont Surcinak linkeltem egy jó hosszú "a School Days egy pszichológiai mestermű!" elemzést Mangazinról, szegény nem hitte el, hogy valaki ezt full komolyan állíthatja. XD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: régi fandom oldalak

Hozzászólás Szerző: scineram »

Junchi írta:Ha már nosztalgiázunk: Részemről az A+/Animax fórum az, amit a mai napig visszasírok, moderátori túlkapások ide vagy oda. Emlékszem, valahányszor felszabadultam a netre, oda biztos mindig felnéztem és az esetek 80%-ában hozzá is szóltam valamihez (asszem valami 3000 körüli posztnál járhattam, mikor bezárt a bazár). Aktív is volt, viszonylag kevés kreténnel, de ami igazán vonzóvá tette, azok a sokszor igencsak minőségi viták és a non-main stream anime témák meglehetősen élő mivolta.

Mangazin viszont érdekes, nekem valahogy totál lemászott a radarról. (Mármint tudtam, hogy van és mi a funkciója, de talán, ha háromszor fordultam ott meg össz-vissz?)
Neked első körben ennyit sikerült találnom. Remélem ez te vagy. ::^_^:: A Szaruto film se tetszett, szegénykém.

Meg ilyen klasszikus gyöngyszem is akadt. Vagy egy örökbecsű "Escaflowne = a világ legjobb animéje", ugyanitt a mester maga "pszihó csaj"t ajánl.
Péter írta:Tudom, nem kéne (már megint) ezzel előhozakodnom (de csak nem bírom ki :vigyor: ) de ott azért finoman szólva se csak holmi moderátori túlkapásokról volt ám szó, mint inkább egy helyi klikk, önkényes vélemény diktatúrájáról. :) Szóval igen, ahogy mondod, voltak ott valóban minőségi viták, csak azokat szélsebesen le kellett archiválni, mert vagy hipp-hopp eltűntek, vagy úgy el lettek utólag ferdítve a belenyúlások, beletörölgetések által, hogy a végén mindig tudjuk kinek volt igaza (akkor is, ha nem). :mosoly: (Sose felejtem el Zaizen és Muff vitáját, a Berserk topicban. :vigyor: )
Mint látod, ő jóban volt az ottai Modival. :D
----------------------------------------------------
Basszus, szarrá túrtam ezt a geci archive-ot, de egy hozzászólásom se találom. :( Pedig biztosan hagytam párat, bezzeg KS topik nincs archiválva.
Kép
Válasz küldése