Ricz/Ronin Factories

További anime témájú oldalak helye
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Ricz/Ronin Factories

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Na, most, hogy az anyagot már hellyel-közzel elfogadhatóra összerántottam, egy kis reklámot akkor már megeresztek.

Szóval van ez az immár 8. éve üzemelő internetes zárt osztály fordítócsapat, a Ricz/Ronin Factories. Nem nehéz kitalálni ki a vezetője. Nem, nem én... hanem a dalai láma, bizony! Valójában a név mögött annyi áll, hogy egymagamban (innen a Ronin), és kicsit untam (és ma is unom), hogy minden második csapat (Anime-)Valami-valami(-Anime) Subs/Fansub(s)/Team sémára épülő nevet választott, kerestem valami más kifejezést. Franc se tudja miért a gyártósorokat és az ipart idéző "factories" lett, ez már nekem is a balladai homály. Ahogyan Ronee, "az oldal kabalájának" születése is.

Olyan franchise-okkal foglalkozunk többnyire, mint a Leijiverzum/Nagaiverzum, a Fate (Sors) szériák, de több retro cucc is kikerül, nem beszélve a már vintage darabokról (az 1963 előtti "csodák"), na meg persze hentai, ami egy jó ideje gyakorlatilag piaci rést töm be [nem nevet, szedte-vette-teremtette perverz beste!].

Hogy azért mégse legyen teljesen lélekdarálós a dolog, azért gyakran adunk a nézőknek, követőknek valami kis csipetnyi szórakozást, ebből jó pár darab megtalálható a Galériában (Titkos feliratsorok, megjegyzéseink a feliratokban; átírt mangalapok; meg amikor elmémelünk egyik-másik sorozatunkkal -- a gyűjtemény azonban nem teljes, egyelőre), illetve a Fórumban is van egy mára eléggé elhanyagolt "agyzsibbasztó" topik (pedig azóta van hozzá újabb adag anyag).

Ezen kívül van egy szubkulturális szótár az oldalon, amin már egy ideje dolgozgatok, egyelőre a meglévő anyag rendszerezése és kiegészítése zajlik, néha 1-2 újabb kifejezéssel bővítve.

Továbbá archiválási munkát is teljesítünk:
- fansub tekintetében egy mára megszűnt testvércsapat (HSTS) munkáját, ami hamarosan kiegészül egy másikéval (Aurora Sub), illetve pár egyénivel, amint átnézésre, és kisebb-nagyobb korrekcióra kerültek (Member, Araki, Dottris, Pitbull, Ayumi...);
- van egy szabad elérésű magyar RPG archívum is az oldalon.

Röviden ennyi, das ist alle, конец.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ricz/Ronin Factories

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2017.07.07. 07:41 Szóval van ez az immár 8. éve üzemelő internetes zárt osztály fordítócsapat, a Ricz/Ronin Factories. Nem nehéz kitalálni ki a vezetője. Nem, nem én... hanem a dalai láma, bizony! Valójában a név mögött annyi áll, hogy egymagamban (innen a Ronin)[...]
Máris nem hiába nyílt meg a topic, ugyanis én eddig teljesen abban a hitben éltem, hogy igazából ketten viszitek ezt az egészet, csak Ronin a csapat "nem vállal közszereplést"-típusú, visszahúzódóbb tagja (vagy ha úgy tetszik a "Columbo felesége"... XDDDD), míg te inkább a "sztár/promózó" arc vagy. :lol: Ezek szerint mégsem, de hát ez van, így dőlnek dugába nagy headcanon-sztorik... XDDD
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ricz/Ronin Factories

Hozzászólás Szerző: Vree »

Tökéletes oldal lenne, tonnányi respekt azoknak, akik megterveznek és fenntartanak egy ilyen asztalt. :D A "Factories" név szerintem tökéletes.
Mangák is vannak látom úgyhogy "releváns az érdeklődésemnek". :p

---
DE
Most egy kicsit genya leszek meg őszinte.
Szerintem a hely bír az összes fordítócsapat romantikus gyerekbetegségeivel, amikról már ideje lenne leszokni.

- Először is szerintem Imgur, subredditek és más ingyenes képtárhelyek korában lejárt dolog a kötelező letöltés.
Én is szívesebben használom mondjuk a Kissmangát, annak ellenére, hogy nyílt titok, hogy úgy nyúlja a tartalmat más oldalakról, CSAK a felület miatt.
De akkora forgalmat generál az oldal, hogy ez ne férne be a sávszélességbe még akár a saját tárhelyen belül is?

- Másodszor is az összes kontent letöltés "csak regisztrált tagoknak". Miért? Profitál az oldal bármit abból, hogy elzárja a tartalmakat azoktól, akik nem akarnak látatlanban 10 percet regisztrálós vacakolással elszúrni, mielőtt elkötelezik magukat? Nyer bárki azon, hogy az ajtónál visszafordítja azokat, akik lusták/nem elkötelezettek még az oldal felé?

De OK regisztráljunk.
Név "Vree", satöbbi, email elküldve mondja az oldal.
A verification e-mail nem érkezett meg. Újból elküldés opció azoldalon nincsen (csak pw reset, de az csak már regisztrált tagoknak.)
És ezzel zsákutca. (Nem fogok 2-3 névvel és e-maillel újraregisztrálni, remélve, hogy valamelyiket majd elfogadja, mert nincs okom azt hinni, hogy nem ugyanaz történne, mint első alkalommal.)
És sikeresen elüldöztek az oldalról. Éljen.
Meg az összes többi látogatót, aki hasonlóképpen járt.
(Legalább "Kapcsolat" ikonok vannak oldalt, remélem ezek alkalmasak hibabejelentőnek (külön szegmens Az Oldalról fül alatt ennek nincs), így üldözheti tovább a fonalat, akinek van még türelme, remélem.)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Ricz/Ronin Factories

Hozzászólás Szerző: Surci »

Vree írta: 2017.07.20. 09:21 De OK regisztráljunk.
Név "Vree", satöbbi, email elküldve mondja az oldal.
A verification e-mail nem érkezett meg.
Spam-fiókot nézted? Sokszor automatikusan oda teszik ezeket a maileket, pláne ha gmailes fiókod van. Hogy ezt mi alapján szűri egy mailszolgáltató, passz, de ez elvileg nem az adott oldal hibája.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Ricz/Ronin Factories

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Vree írta: 2017.07.20. 09:21Először is szerintem Imgur, subredditek és más ingyenes képtárhelyek korában lejárt dolog a kötelező letöltés.
Én is szívesebben használom mondjuk a Kissmangát, annak ellenére, hogy nyílt titok, hogy úgy nyúlja a tartalmat más oldalakról, CSAK a felület miatt.
De akkora forgalmat generál az oldal, hogy ez ne férne be a sávszélességbe még akár a saját tárhelyen belül is?
Teljesen jogos felvetés, és az az igazság, hogy terv is volt rá, hogy belső mangaolvasót importálunk/használunk majd, de ember nem volt, aki leprogramozza. Legalábbis problémamentesen használhatóra. Egy időben volt felvetés, hogy Batotóra fel, de aztán kicsit hamvába halt a dolog. Részint mert erre kellett volna idő, másodsorban pedig ott volt az a probléma, hogy nem ismertük a megkötéseket. Egy teljes accountot bebukni pár on-notice takedown miatt meg cinkes, így mindenképp a saját tárhelyes megoldást preferáltuk végül. Amiből meg már említettem, miért lett semmi. :drop:
Vree írta: 2017.07.20. 09:21Másodszor is az összes kontent letöltés "csak regisztrált tagoknak". Miért? Profitál az oldal bármit abból, hogy elzárja a tartalmakat azoktól, akik nem akarnak látatlanban 10 percet regisztrálós vacakolással elszúrni, mielőtt elkötelezik magukat? Nyer bárki azon, hogy az ajtónál visszafordítja azokat, akik lusták/nem elkötelezettek még az oldal felé?
Való igaz, hogy van, aki azért csinálja, de mi semmit nem profitálunk a biztonságon kívül. Nemrég buktam egy Mega accountot a Getsuyoubi no Tawawa felirat nyílt linkjeiért. Ja, és nem kaphatom vissza, mert a Mega nem dönti el, mennyire valós az on-notice takedown kérelem. Inkább bebiztosítottuk magunkat a különféle esedékes kérelmek és szolgáltatói tartalomtörlések ellen. Amik sajnos, szép angolsággal, "still a thing".
Vree írta: 2017.07.20. 09:21A verification e-mail nem érkezett meg. Újból elküldés opció azoldalon nincsen (csak pw reset, de az csak már regisztrált tagoknak.)
És ezzel zsákutca. (Nem fogok 2-3 névvel és e-maillel újraregisztrálni, remélve, hogy valamelyiket majd elfogadja, mert nincs okom azt hinni, hogy nem ugyanaz történne, mint első alkalommal.)
Erről tudok, de nem tudok mit csinálni ellene, ugyanis a Gmail (többek közt ők) a servage.net mail szervereit spammernek bélyegezte. Szintén nem tudom mikor, miért, mi alapján billogoz meg bármit annak. De a Google esetében semmi nem biztos. Próbálunk valami megoldást találni rá, ami nem eredményezi azt, hogy 1-2-3 naponta spambotokat, nyomaikat és hasonló törlünk.
Annyit tudok tenni, hogy a problémát jelzőknek saját kezűleg aktiválom a fiókját, így köztük a tiédet is.

A pw reset hibája meg a PHP-Fusion rendszer sajátja. Ugyanis a v7-es főverzió úgy működik, hogy a regisztrált, de nem aktiváltakat (akár admini, akár saját kezű, levél általi) külön tárolja a "hitelesített felhasználókkal". Ezt akarom megszüntettetni majd azokkal, akikkel fejleszteni fogok, mert eddig jó formán egyedül módosítottam mindent, és csak 1-1 helyen nyúlt bele más is a forráskódba.
Vree írta: 2017.07.20. 09:21 (Legalább "Kapcsolat" ikonok vannak oldalt, remélem ezek alkalmasak hibabejelentőnek (külön szegmens Az Oldalról fül alatt ennek nincs), így üldözheti tovább a fonalat, akinek van még türelme, remélem.)
A "Kapcsolat" panel is valamennyire visszaállt. Alig 2 hónapja nyitottuk újra az oldalt, volt egy 1,5 hónapos adatbázisvesztésünk, aminek egy részét helyre tettem, de mindig vannak hiányosságok, mint fel nem vett adatok, oldalak, vagy szimplán a korábban megírt cuccok helyreállítása újbóli megírással.
A lap alján van egyébként az általad keresett "contact" oldal, de akkor már köszönöm az észrevételt, kicsit redundálom akkor, hogy a panelbe és a menübe is bekerüljön.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ricz/Ronin Factories

Hozzászólás Szerző: Vree »

Köszi xD Egyébként komolyan nem kekeckedni próbálok, bocs, lehet hogy okoskodásnak hangzik, pont azért beszélek róla annyit, mert szomorú, amikor valaki(k) időt, energiát ölnek egy ilyen dologba, aztán megmaradnak az ismeretlenség homályában ilyen fel nem ismert PR dolgok miatt.

Még annyit, hogy a Namida-Fansubtól el kéne lesni, hogy a Google is megtaláljon titeket (vannak ilyen "tehermentesítő weblaptervezés"es megoldások), tehát mondjuk ha beírom hogy "A Channel manga magyar", akkor legalább az első 5 oldal találaton valahol ott kéne legyél :D Per pillanat még egy direkt "ricz ronin factories" keresésre sem találja meg magát az oldalt sem, csak az Indavideo fiókot és a blogot. :D (Ez az X. számú tipikus fordítócsapat betegség nálam: lehetetlen őket spontán megtalálni.) Nem tudom pár stratégiailag elhelyezett kulcsszó (pl: Ricz és Ronin - alá szöveg: magyar manga és anime fordító és információs oldal, vagy ilyesmi) segítene-e.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Ricz/Ronin Factories

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Attól nem tartok, az eddigi hozzászólásaid fórumszerte nem erről árulkodtak. :)

A SEO-problémát megnézem mi okozza, egyelőre beállítottam a központit (ha csak ennyi volt, akkor a hiányosság pótolva, ha nem, akkor jöhet a robots.txt és a htaccess fájlok finomhangolása). Tehermentesítésből meg mondjuk ráférne amúgy is egy gatyába rázás valamikor. Meg egy "kicsit" fejleszteni a háttérben rajta, mint bootstrap és hasonlók. De jelenleg van egy csinos listám, amit el kéne szépen fokozatosan sorvasztani, hogy levegőhöz is jussak. :drop:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Ricz/Ronin Factories

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Nos, nem nagy dolog, de a levelező szolgáltatásokkal megoldottuk a problémát azzal, hogy egy másik szolgáltatás szervereit állítottunk be. A https és vele az SSL sajnos lemondós téma, mert a ServageOne-nál SSL-t csak tőlük lehet venni és ők adnak hozzá szervert, útvonalat és miegymást, ami viszont egy évre kész rablás. Majdhogynem a 2 éves nagy tárhelybérlés (amit használok) árának fele (~40-45 ropogós euró), vagy egy csöppet több. Ez mondjuk az ingyenes Cloudflare és az 5 dodós egyéb SSL-szolgáltatások mellett azért... pontosan az.

Ahogy tapasztalom, próbálom és histats-on is nézem, a SEO-s dolog működik rendesen. Illetve a Firefox alatti privát üzenetküldés is helyre lett téve. A kapcsolat panel majd egy csomaggal frissül, amiben lesz egy kis admini javítás, egy nagy adag kép, meg amit még esetleg sikerül. Lassan nyitom a tesztoldalt is a fejlesztőknek, mert nálam megállt a tudomány egynémely probléma kapcsán, és ahhoz már inkább szakinak kell turkálnia abban a szépen rendezett-kommentált latrinaaljban, amit én php-kódnak nevezek...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése