One Piece

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Goofy írta:A KAizoku a kedvenc one piece fordító csapatom. Nem tudok japánul úgyhogy nem tudom mikor fordítanak rosszul. Kár, hogy rohadt lassan haladnak.
A szövegminőségük tényleg jó, kár hogy sok esetben kevés köze van az eredetihez.
A "hagyjuk japánul a fontos szavakat" elképzelést pedig kevéssé díjazom. Ez csak lustaság a fordító részéről. Főleg hogy pl. a "nakama" le nem fordítására egész egyszerűen nincs ésszerű magyarázat, és én személy szerint a "-san"-t és társait is maximum egy szamurájos anime esetében hagynám úgy.
Rage írta:Csak tájékoztatásul közlöm, hogy dythim, a K-F fordítója kb. 10 éve él Japánban, és igen nagy valószínűséggel jobban beszéli a nyelvet, mint bárki ezen a fórumon. :p
Ez irreleváns.
Lehet akár maga a dalai láma vagy a japán császár is a fordító, ha a végeredmény gyenge.
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

A "hagyjuk japánul a fontos szavakat" elképzelést pedig kevéssé díjazom. Ez csak lustaság a fordító részéről.
Szerintem éppenséggel ez irreveláns. A Mr/Sir/egyéb elő és utótagok beírása ugyanannyi erőfeszítés, amellett, hogy engem éppenséggel zavar, ha hallom kimondani, hogy XY-san és Mr. XY van leírva. Az egész miliőnek annyi, ha megpróbálunk egy japán alkotásra ráerőltetni Európai/Amerikai sémát. Továbbá, néhol a szereplők maguk használnak angol előtagokat különösebb esetekben, ha pedig mindent angolosítanának, akkor logikátlan lenne az átírás, és könnyen elcsúszhatna fogalom-kép párosítás a nézők fejében...

A nakama úgyhagyására négyoldalas, és kellő magyarázatot adtak az egyik epizód előtt, engem meggyőzött, főleg hogy érteni is vélem a különbséget a barát, bajtárs, és hasonló átfordítások, és a Luffyék által sokszor kimondott nakama között.


Más: eddig usteamről szedtem, de ugye ott 240 után nincs. Valaki tud egy linket valahova ahol az azutáni részek elérhetők?
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

248-tól le lehet torrentezni innen.

Ma begyűjtöttem egy OP artbook-ot 8)
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Mácstenksz :dirr:

A direkt letöltés lehetőségeinek keresése eredményes volt, hamarosan meg lehet találni az oldalunkon a linkeket az eddig megtalált helyekhez.
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Khaos írta:A nakama úgyhagyására négyoldalas, és kellő magyarázatot adtak az egyik epizód előtt, engem meggyőzött, főleg hogy érteni is vélem a különbséget a barát, bajtárs, és hasonló átfordítások, és a Luffyék által sokszor kimondott nakama között.
A magyarázat jogos, mert valóban árnyalataiban különbözik a legtöbb hasonló angol szótól.
...ugyanakkor a FORDÍTÓ azért fordító, mert az ilyen dolgokat fel kell tudnia oldani. Az a munkája, hogy ilyenkor úgy fogalmazzon, hogy minél jobban átjöjjön az eredeti mögötti gondolat.

Úgy hagyni végülis ilyen "otaku" célközönség esetében járható út, de kicsit nekem olyan, mintha a pilóta közölné, hogy ő csak egyenesen, utazómagasságban hajlandó repülni, és a leszállásnál tessék az utasnak kormányozni.
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Bátor jelentkezők, nem akartok velünk ősszel performance-ra jönni?
akit érdekel írjon vannak még szabad helyek fiúknak!

Az animét én nagyon imádom, bár még az "elején" tartok a magam 147. részével.
Ami a nakama-t illeti, igaz h a KF-esek írták h mostantól már nakama az nakama lesz és nem más de tulajdonképpen én még mindig nem vágom annyira a különbséget ::jtears::
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Ha valamelyik nagyobb darab egyénnek van hely, akkor szivesen. Példának okáért Garp külleme nagyon passzol :D

(Mondjuk ez nagyban függ a megoldhatóságtól is :)
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Hát, igazából a Mugiwara-kat akarjuk megcsinálni, szóval azok közül van szabad karakter még: Sanji, Usopp, Zoro, Brook, Franky személyében . Ezek közül sztem Zoro számíthat nagy darabnak ha jól értelmeztem :)
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Ki az a Brook?
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Zoro. Végülis igen, egyszerű a jelmez is, csak bírjak kiperkálni három katanára valót :dirr:

Spoiler ha nem láttad 340 után: Brook az egy csontváz alakban élő emberke. Azért néz ki úgy, mert olyan Devil's Fruit ereje van, ami visszahozza a lelkét a testébe, ergo halhatatlan fizikális úton. Mellesleg iszonyatosan erős kardmester, és zenész :D
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Nahát, akkor le vagyok maradva. :D kétszázhatvanvalahányig néztem One Piecet aztán fel lett fügesztve.
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Azért amíg a Blícs meg a Nárutó a saját bárgyúságába fullad, a One Piece csak tarja magát, sőt...
Csak ne lenne ilyen baszott vontatott.
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Na ja, a vontatottságban van valami. Jó a sztori csak néha elnyújtják...
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Most kattantam rá... best of-jelenetek szerintem (G8-ig láttam:))
Zoro:
1. torkát köszörüli a liáningás előtt - kész, behaltam ::japtoun::
2. amikor pózba áll a gyertyatortán ::jsmile::
Nami:
abszolút no.1: Arabasta, fürdőjelenet. A pénzéhes mindenét ::hehe::
Luffy:
1. "Nézd, Arlong! Nekem is van protkóm!" ::japtoun::
2. Tilos bemenni az erdőbe?! Tök jó!! Menjünk!! kaland kira kira ::hehe::
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Shin »

Lol, az ahogy Zoro beáll a gyertya tortán az tényleg fun XD

De nekem a legkedvencebb jelenetem az akkor van mikor szöknek Navaroneből és keresik a polipot ::hehe::
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Baoko »

A polipos, hát az is zseniális. És hogy honnan kerül elő... JAJ. :-P
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Sziasztok!

Valaki segíthetne (akár itt, akár privátban), hogy a 298. utáni epizódokat honnan lehetne beszerezni. (A K-F csak eddig csinálta, az ybis meg csak - ha jól tudom - kb. 350-től, szóval a kettő közti részek érdekelnének.)

Előre is köszönöm szépen. ::jbow::
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Goofy »

watchop.com -on tudod online nézni. Nem szoktam letölteni. : )
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Annyira király vagy...!

Onnan is le lehet ügyeskedni. :)

Köszönöm szépen!
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Szívesen. :cool:
Avatar
Roberto
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.08.27. 06:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kapcsolat:

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Roberto »

Bááááh! Egyik nap korábban értem haza a szokásosnál és elkeztem kapcsolgatni a TV-t amikor elértem a Super RTL2-re. Még általános iskolás koromban néztem minden délután az ott lévő rajzfilmeket a nővéremmel német nyelven :XD: És mit láttam? OnePiece openingje, kb olyan epizód ahol én évekkel ezelőtt abbahagytam nézni, mert nem értem elég korán haza, hogy tudjam követni. És ott ragadtam a tv előtt :LOL: Amikor vége lett első dolgom volt felmenni a netre, és megkeresni a részeket. Én is a watchonepiece-re mentem fel, és 1 hónap alatt vagy 200 részt néztem meg, úgyhogy most én is az újabb részeket várom vasárnaponként :D Egyszerűen nem lehet megunni. A múltkor kicsit sokkot kaptam a Marinford-i csata végén :shock:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A One Piece készítői egy idő után leálltak az endinggyártással? Fura volt, hogy nem találtam egy endinget sem YouTube-on a #18 fölött, erre felmentem ANN-re, és ott is azt írták, hogy ez volt az utolsó, de ez még a 200-as részek végén készült, most meg már az 500-asok elején járunk. Valaki világosítson fel. XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Höh, négy oldal a topikban és sík fanoláson kívül, még Rage-től is csak annyi jött, hogy hát ez a kedvence...

Nos, UNPOPULAR OPINION CHANGE MY MIND: ez az anime szvsz az egyik legoverhypoltabb animéje az iparnak!

Évekig tartogattam.... s eljött a napja, hogy nekifogtam.

Az első két részben felnevettem 2x. A negyedik rész után én, naivan: huh értem már miért tetszik ez az embereknek, ebben történnek dolgok! Mindeközben próbáltam lenyelni a rajzolást, amitől mostanra annyira rosszul vagyok, hogy már nem nézem a képernyőt, csak hallgatom és akkor pillantok oda, amikor már nagyon nem értem mit beszélnek. És ha már itt tartunk... hogyhogy egyáltalán felirat és kép nélkü követni tudom? Hogy lehet az, hogy animés életem során soha senki nem említette, hogy ennek az animének a szókincse és megnyilvánulása és rendezése, kisgyerekeknek szól? Legalábbis olyan egyszerű.

Kifúj, kifúj.

13 részt láttam eddig. A 49-ik részig meg fogom nézni, de eddig mindegy milyen napszakban néztem, folyton belealudtam, amúgy.

Össze sem lehet hasonlítani a Narutóval, Bleachcsel vagy Fairy Taillel. A DBZ jut leginkább eszembe, az volt még basic af, de amúgy, hogy mennyi ismétlés és időhúzás van, az minden itt felsoroltan túltesz és már a 13. résznél elfogyott hozzá a türelmem, nemhogy 900+ részt toljak be ebből. MIÉRT?

Lufi egyenesen idegesítő, elhiszem én, hogy minden jó megtestesítője, de nincs olyan ember, hacsak nem Jézus vagy Buddha vagy mittudomén, aki ilyen lazán vigyorogva mond le bármiről, küzd mg bármivel és segít akárkinek, mindegy mi a kockázat. Mivel nem mutatja ki az érzéseit kicsit sem, nem lehet vele azonosulni sem, nem lesz igazi élő valaki, sehol, semmikor és ettől nem érdekel mi lesz vele :dirr:

Mindezen gondolataim után, nekiestem értékeléseket olvasni, szpojlerekkel, mert egyszerűen hidegen hagy, kérek szépen, kerestem valami reménnyel teli éltetőt. Eredmény: máris úgy érzem elpocsékoltam a drága időm. Na de.

Tényleg körülbelül 11 perc lesz a tiszta tartalom a részekben, op, ed és recap után? :D
Tényleg nem lesz benne sehol, szerelem, romantika és társai?
Tényleg egyetlenegy arcban lesz Nami vagány és amúgy lány karakterek nem lesznek benne nagyon maradandóan megváltóak? És ne jöjjön nekem azzal senki, hogy mit várok el a woke fejemmel, hiszen ez a egy shonen. De de, a Bleach, Naruto után elvárom.
Tényleg nincs fő történetszál (azon kívül, hogy kell a one piece és összetartunk és mindent leküzdünk) és csak arc arc hátán nyúzódik tucatnyi részeken keresztül?
Tényleg nem változik a grafika?
Tényleg nem nőnek fel a karakterek? Apropó, csak ezen az első 13 részen belül, minimum 2 hónapnak el kellene telnie, tudjátok ti egyáltalán milyen hosszú ideig tart vitorlás hajóval utazni? :D (kalóz theme-et tartok idén nyáron).

Lehet barátnőmnek van igaza és szimplán azért nem fekszik, mert a humora nem az én világom. Azt nehezen tudnám megmondani, hogy így van-e vagy sem, de állandóan cringelek. Eszembe jutnak egyéb absztrakt cuccok, de azok mind 16, 18+-os animék voltak, mintha. De referenciának: nekem kicsit sem tetszett és viccesek sem találtam a One Punch Man-t. Végignéztem, amúgy. Eszembe jut erről még a Panty and Stocking, ahhoz is sok erő kellett, de az átváltozós jelenetek kb tartották bennem az életet és nagyon tetszett. A Golden Boy is eszembe jutott, emlékszem, hogy nem volt rossz, de az alatt is cringeltem és egyedül biztos nem néztem volna meg soha. A Jojo-ból csak részleteket láttam, nagyon szerettem volna, hogy tetszedjen, de ismételten a grafika és a megnyilvánulás-poén retardáltságoktól 5 percet nem tudtam folyamatosan nézni és azt hittem letépem az arcom. A Bleach fillerekben volt még olyan ami a One Piece-re emlékeztet, az ilyen agyon karikaturizált, reakciókkal teli poénnak adott plot... hát mondanom sem kell, akkor tudtam meg mi az a filler és azóta sem nézek fillert semmiben sem. :D

Szóval, meséljetek, segítsetek, megyek tovább tolni, a 49-ik részig....

Szerk. Nem, ejtettem 18 rész után, ez nem éri meg az időmet :/
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Gdat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.08.19. 13:34
Nem: Férfi

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Gdat »

https://9gag.com/movie-tv/azeLwBb?ref=fsidebar
Erre nagyon kíváncsi leszek. Biztató első ránézésre a szereplőgárda.
Pont olyanok, mint amilyennek élőben képzelném őket. Sanji kicsit fura.
Azt az arcot inkább el tudnám képzelni Frankynek. Valahogy túl maszkulin arc hozzá képest.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: One Piece

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Tegnap este kiscsoportos foglalkozás (read: én, öcsém, meg egy haver) címkeret alatt összeültünk és megnéztük ezt a nemrég moziban nálunk is vetített filmet, a Redet.

Ööö... OP filmből van annyi, mint a szemét, nekem is volt szerencsé(tlensége)m nem is egyhez, de általánosan elmondható mindegyikről kábé ugyanaz: vegytiszta filler mozik, zéró értelemmel, ugyanennyi tartalommal. Adott valami alibi-sztori, meg mutogatni kell közben a népszerű karaktereket és nézzen ki valahogy, aztán mehet is mozikba, úgyis beülnek rá, max a marketinget kell ügyesen kimérni hozzá. Na, a Red ugyanez, csak most az ügyeletes töltelékkarakter Shanks lánya, Uta (aki mégsem, mert a kánonba így belerontani nem lett volna talán bölcs dolog). Nagyjából róla szól az egész film, a többiek vagy biodíszletek vagy a legantikarizmatikusabb űrt testesítik meg emberszerű megjelenésükkel. Uta egyébként egyfajta idol, azaz tele a film... énekléssel és zenével. Nem tudtak már mit kitalálni a készítők, szóval valami félseggrészeg ivós partyn pattanhatott ki valamelyik koponyájából az ötlet, más magyarázatot nem tudok, annyira mesterkélt az egész, és még inkább: olyannyira nem illik az OP világához, hogy az valami egészen fantörpikus. (Eskü, legalább a csaj hangja lett volna jó, vagy lett volna egy-két emlékezetesebb dal, de még csak az sem.) Vizuálban mondjuk határozottan jól nézett ki, ezt aláírom. Mondanám még, hogy érdekes adalék, ahogy a japánok kifejezett nemtetszésüket nyilvánították ki a film (és vele Uta) iránt, de ha belegondolok, a kutya inkább ott van elásva, hogy az alapvetően otakukból álló zenés/idol-cuccok és a jóval vegyesebb, de inkább normie-kat verbuváló battle shounen rajongók igényei csak a legritkább esetben alkotnak metszethalmazt, úgyhogy nehéz belőni, ki volt végső soron a film célközönsége.

Szal jah, ezzel sem lettünk barátok, 3/10, némi hozzátolt jóindulattal. (Btw nem tudom a mangában azóta találkozott-e már Shanks és Luffy, de ennek nem pont inkább ott kellett volna megtörténnie előbb? Csak mert a film épp most lőtte ezt le, igaz, közös akciózáson kívül nem volt semmi különös, de akkor is fura, főleg a szalmakalap-dolog fényében.)
Válasz küldése