Utawarerumono

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a legszimpatikusabb a sorozatban?

Hakuoro
3
17%
Eruruu
5
28%
Benawi
2
11%
Oboro
2
11%
Karura
4
22%
Touka
2
11%
 
Szavazatok száma: 18

Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Utawarerumono

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Szerintem egy nagyon jó kis anime, jók a a karakterek, a sztori, a világ...remélem másnak is tetszik :wink:
Ha valaki már ismeri, vagy annak is, aki még nem, de érdekli: készítettem egy rajongói oldalt is: http://gportal.hu/portal/utawarerumono
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Nos, "jónak néz ki" :) de még el kell telnie egy kis időnek hogy a népben rögzüljön a név :) meg úgy minden
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Belenéztem az első részbe, és nagyon sablonos O_o
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

amcsi írta:Belenéztem az első részbe, és nagyon sablonos O_o
Az első rész unalmas...ez biztos, ám pár rész után minden "hívő" azt mondta hogy jó :wink:
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Nem unalmas, hanem sablonos
Jön a semmiből egy főhős, aki jó, és valszeg harcol egy jóért, természetesen kapásból van egy csajunk is, aki nagyon kedves a főhőssel, meg össze fog vele jönni, aztán ott vannak a félig gonosz karakterek, akik többször fognak valószínű szerepelni, mint láthattuk az első részben (az adószedő), akit a rajzolók természetesen égetnek (amikor rúgta a lovát pl.) meg ilyenek
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

nos őőő, nem akarok lelőni semmit, meg nem is azért mondom ezt, hogy belédkössek, de a főhős nem valami jó, kérdéses hogy jóért-rosszért fog harcolni, és nem jön össze senkivel... :-P ennyit erről,
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

NEm ismerem, hé de azért nem kéne 1 rész után megítélni egy animét
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Én is ezt mondaNÁM, de vigyázni kell mit mond az ember, mert rögtön gubanc van :-P
azért Wagner ha úgy döntesz, hogy megismered, kérem a véleményed :-P
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Még befejezem a Lain-t, aztán meg kéne nézni a Tokio Godfathers-t, aztán talán beleválok ebbe... :wink:
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Akkor az még soká lesz gondolom...addigra talán kijön mind a 25 rész :-P
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Wagner írta:Még befejezem a Lain-t, aztán meg kéne nézni a Tokio Godfathers-t, aztán talán beleválok ebbe... :wink:
A Tokio Godfathers elég jó kis anime. Én az HBO-n láttam szinkronosan. Komoly néhol vidám részekkel megspékelve. Én is elkezdtem nézni az animét, még csak az első részét láttam, de nekem megtetszett! :D
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Megnéztem Theonyn g-portálos oldalán a képeket, de nem igazán jön be a maszkos csávó, meg a farkincás kislányok.
Jójó, még nem mondtam véleményt. :D
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

wolfi - így tovább
Wagner - a maszkos illetőről nagyon vegyes véleményem van nekem is, de a sztori teszi ezt...majd meglátod ha megismerted (először túl ari, aztán túl morci, aztán meg nem tudod mit gondolj)...a lánykák pedig...hát...ez van :-P
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

wolfi írta: A Tokio Godfathers elég jó kis anime. Én az HBO-n láttam szinkronosan. Komoly néhol vidám részekkel megspékelve. Én is elkezdtem nézni az animét, még csak az első részét láttam, de nekem megtetszett! :D
Megnéztem, sztem marha jó volt, egy kicsit sok volt benne a véletlen, de ezt ellensúlyozták a komikus szereplők, pl. a b*zi fickó :D
Jó volt, tetszett :)
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

akkor most nézd meg a Lain-t, és mehet az Utaw--- :-P
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

a LAint már a Tokyo G előtt megnéztem, jöhetne az Utaw---, de sajnos elkezdtem itt közben a Gungravet (felénél vagyok kábé) és le vagyok korlátozva [tehát nagyon lassan gurul lefelé a netről] :(
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Oké, azért majd szólj ha már nézed, kíváncsi vagyok a véleményedre
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Mivel 14-résznél jár lazán jöhet össze valakivel. Sőt már pár jele van ennek... :) Mivel ez egy hm... Erotikus-stratégiai játékból készült ezért valami összejövés biztos lessz, kivéve ha a Bad Endet csinálják meg. :)
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

már 17... :-P ....és attól, hogy az előd egy kicsit fincsibb megjelenítésű volt, az nem azt jelenti, hogy a sorozatnak is olyannak kell lennie :wink: meg szerintem nem is lesz rá idő, hogy őszinte legyek, hisz sok dolog hátra van még
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Huhh...régebben találtam a neten pár jó kis animés képecskét...sokáig agyalogtam h mi lehet az...aztán pár napja ráleltem egy animeismertető shonlapon...nah és mi volt?
Utawarerumono!!!!!!!!^^
Nagyon rá vagyok kattanva erre az animére...csak az a baj h nem tudok letölteni a netről...és youtube.com-on csak 4 rész van fent....de az a négy rész nagyon tetszik...az openingje és az endingje meg sztemn egyszerűen isteni!!!!!^^
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Móci
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2007.03.03. 11:07
Tartózkodási hely: Döbrököz
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Móci »

Nekem is nagyon tetszett, a rendes megjelenési időben fejeztem be.
Amik ütnek, azok a specialok. 3 van, de az tömör gyönyör!
Ne tessék kihagyni. :wink:
Ha nem tudod leszedni szólj, s megoldjuk.
Kép
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Maga az anime nekem is tetszett, nem is kicsit, annak ellenére, hogy a végén lévő történetszál nem annyira jött be. A szavazásból meg hiányolom Aruruut, én rá adnám a voksom :P

Móci: speciálok bizony ütnek. ;)
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos már jó ideje megnéztem ezt az animet. Egy ismertető hatására vettem elő, ugyanis az a Juuni Kokkihoz hasonlította, nos az ismertető írója valamit nagyon beézhetett, mert az első néhány epizódtól eltekintve messze nem hasonlítható a Juuni Kokkihoz, és még ott is csak nyomokban. A sorozat végére nagyon csalódtam. A karakterek még hagyján, végül is egy generic fantasy akármi anime ez, és már itt messze van a Juuni Kokkitól, ugyanis bár az utóbbi is sok elemet kölcsönöz a sztenderd fentezi eszköztárból, de azokat kellemes módon variálja, és egy egyedi hangulatot teremt az egészhez. Ehhez mág párosul egy epikius sztori is, és ennek mesteri lebonyolítása, persze a megfelelő karakterekkel. Utawarerumonoban meg kapunk egy zavaros valamit. Az első szakasz, az uralkodó megbuktatásáig méág hagyján, meg úgy tűnt lesz itt vmi komolyabb konfliktus, de végül a problémák jöttek és gyakorlatilag maguktól megoldódtak. Még a főszereplő múltjával kapcsolatos feszültség is eltűnt mikor kiderült, hogy ő egy isten, sebezhetetlen, meg halhatatlan meg stb. Volt potenciál a settingben, de ezt nagyon elszúrták ...

Úgyhogy kérném a rajongókat mondják el nekem miért kéne ezt az animet nagyra értékelni. Köszönöm !
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Utawarerumono

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Prof. William írta: Erotikus-stratégiai játékból készült ezért valami összejövés biztos lessz, kivéve ha a Bad Endet csinálják meg. :)
Volt jó is? Ott mi történt?

Vélemény

Nekem már első résztől megtetszett az anime a középkori hangulata, a Suikodenre hasonlító harcok, a Suira hasonlító stratégiai megbeszélések miatt. De akiknek elsőre nem tetszik, azoknak is érdemes tovább néznie, mert ezt az animét nem lehet az első részek alapján megítélni. Történet kb a 6. rész után indul be igazán, amikor Hakuoro Tusukuru császára lesz. Onnantól kezdve egyre több látványos és izgalmas csatákat láthatunk, sok megható és drámai jelenettel. Váratlan fordulatokban sem lesz hiány. És az anime sokkal komolyabb és elgondolkodtatóbb, mint aminek elsőre látszik. Anime 2. felében érdemes minden infót megjegyezni, mert az anime háttér történetét így lehet igazán jól megérteni, vagy érdemes 2szer is megnézni.

Befejezés sem kiszámítható, de illik az anime hangulatához, szép és megható.

Zenei téren sincs gond, de főleg a drámai jelenetek alatt szóltak a legjobbak. De az ending is jól sikerült.

Szereplők között ellenszenves nem is volt, szinte mindenkit lehetett kedvelni, de ennél az animénél kivételesen most a jó szereplők közül lettek kedvenceim.

Hakuoro: ritkán kedvelek meg főszereplőt, de őt sikerült. Örültem, hogy felnőtt főszereplője van az animének, ami azért ritka. Hakuoro karaktere jól kidolgozott.

Benawi: higgadt, nyugodt karakter, őt ezért is kedveltem meg hamar.

Oboro: heves vérmérsékletű, de a hugát Yuzuhát nagyon szereti, őt is könnyű megkedvelni.

Eruruu: kedves lány és szereti Hakuorot, így a romantika sem hiányzik az animéből.

Swonkas: egyik zakkant gonosz.:D

Anime szinte végig drámai, de azért poénokban sincs hiány,
De akik sokat akarnak nevetni azoknak ajánlom a specialokat.

Számomra csak a 8, 17 és 18. rész volt gyengébb, meg a mechák voltak elsőre furák, de így is megérdemli nálam az anime a dobogós helyet.

9,5 pontot adnék rá.

Animét mindenkinek csak ajánlani tudom, még azoknak is akik nem szeretik a középkort, majd az anime 2. felében rájönnek, hogy miért.


----------------------

Utawarerumono specialok( végre sikerült ezeket is megnézni.)

1, WCs rész volt a legviccesebb. :D

2, Ez a rész inkább a fiúknak kedvez a lányok meztelen fürdőzése miatt. Főleg, hogy a lányok majdnem megmutattak mindent.

3, Touka új kék ruhája tetszett. Vicces volt Hakurou szerencsétlenkedése a babával és Oboro megint pórult járt.:D

4, Fura volt Toukát ennyire gyerekesnek látni, de hát végülis mindenki megküzdene azért ami ennyire fontos neki.

Akinek tetszett a sorozat, szereti a fantasyt és akar egy jót nevetni azoknak a 4 specialt is látnia kell.:D
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Zakks
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.04.06. 15:36
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gongaga
Kapcsolat:

Re: Utawarerumono

Hozzászólás Szerző: Zakks »

::hehe:: A kedvenc animém!! legyen áldott ki eme témát nyitott az U.T.A.W.A.R.E.R.U.M.O.N.O-val kapcsolatban.
Arigatho (=^.^=) a japán még nem megy! De majd megtanulok egyszer,vagy valamikor a közeljövőben.(nah mindegy!)
I think I will sleep much longer this time....
Válasz küldése