Ergo Proxy

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Ergo Proxy

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

A mostanában futó sorozat grafikailag, történetileg kiemelkedő darab, ajánlom mindenkinek! Érdekfeszítő, elgondolkodtató sztori, eredeti karakterek
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Theonyn 2006.06.28. 18:52-kor.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Re: Ergo Proxy

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Theonyn írta:történetileg kiemelkedő darab (...) mély karakterek (...)
Khm... nem oltásnak szánom, de az Ergo Proxy a második rész után olyan szinten leült, hogy az már fáj. Én megnéztem kerek tíz részt belőle (pontosabban még a tizenegyedik feléig is eljutottam, aztán az végleg betett), de nagyon el van tolva. A történet zavaros és lassú (unalmas?), a grafika többször igénytelen, a mély karakterekről meg csak annyit, hogy a kb. 5 főbb szereplő egyikét sem lehet jól megismerni, mert a jellemeikkel baromi keveset foglalkoznak (a másik szerintem nagy hiba, hogy míg az első két részben figyeltek a háttérre - város, polgárok, bevándorlók, egyebek -, a későbbi részekben erről megfeledkeztek). Az egész egy apokaliptikus sci-finek indult, aztán lett belőle minden más. Személy szerint csalódtam ebben az animében.
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

végtére is, nem lehet midnenkinek ugyanaz a véleménye :wink:
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Már nem emléxem ki írta: "ez az anime olyan dark, hogy már nem is látom" de nagyon egyet tudok érteni vele. Rendületlenül küzdök, hogy felfogjam, de eddig hiába. A 11. haluzós rész tetszett, de azóta nem fűt a vágy, hogy tovább nézzem. Ráadásul az a rengeteg utalás amit a fordítók összegyűjtenek belőle... Most komolyan, van ember aki ezt mind vágja???
Kép
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Bocsi, azt hiszem én :roll: :lol:
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

hát akkor te ügyi vagy :) neked való..., mert nekem a sztori egyértelmű része zavaros, ezekhez az allegóriákhoz, meg utalásokhoz pedig túlságosan reálos vagyok. Talán ha bölcsész lennék és kívülről vágnám a hindu mitológiát meg stb...
Kép
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Nem feltétlen kell szeretni :wink:
De remélem majd jön valaki aki kedveli azért a sorozatot
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Én anno egy így készültet láttam először belőle és azt mondtam: "Ezt tuti nézni fogom" Megnéztem az első részt és tetszett.
Azóta viszont olvastam véleményeket és ....hát elég szélsőséges a megítélése. De én csak kész műről szoktam véleményt mondani, úgyhogy ha kijött a 23. rész megnézem az egészet és majd akkor nyilatkozom.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Nekem is tetszett eddig, bár még én is csak az első résznál tartok.
Fú. Viszont csomószor teljesen Animátrix feelingem volt közben o_O
Kép
pala1212
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.08.06. 22:31

Hozzászólás Szerző: pala1212 »

Nekem nagyon tetszik ez az anime. Az opening theme egész jó, a grafika az nagyon jó, meg a történet is. Nagyon bejön ez az anime. De!!!! ÉN csak a 14es részig találtam meg angol felirattal, utánameg csak raw részeket találtam. Ha valaki tudná esetleg honnan lehetne angol feliratot szerezni hozzá, azt megköszönném.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

várni kell és kész! addigis: 15. rész
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

ergo proxy... tegnap megnéztem megumival az első részt két cső kukorica mellet és hát.... nem értettük. ugye az elkövetkezendő részekben több info lesz mint az elsőben...? de attól függetlenül hogy nem értettünk semmit teccet :P
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Hát... lehet, hogy én vagyok gagyi, de én még 15 rész után sem sokat értek.
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Én a hibát az anime történetvezetésében keresném (egy olyan sorozatnál főleg, ahol a főszereplőket bátran cserélgetik a mellékszereplőkkel... meg úgy minden mással is).
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Lehet. Például a 15. rész teljesen lefordított a székről. Főleg attól a jövőbeli Vágó Pistátób kaptam frászt. Azt ugye jól éreztem azért, hogy ebből a részből lehetett volna megtudni mindenfélét ha az ember ügyes és figyel?
Kép
pala1212
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.08.06. 22:31

Hozzászólás Szerző: pala1212 »

Köszi madfist! És ha lesz még több feliratos rész is, akkor tessék csak iderakni a linket! :)
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

ööö izé a -minden héten linkelek- helyett inkább javaslom valamelyik nagyobb torrentoldal felkeresését, de ha nem akarsz messze kattinta, akkor itt is kaphatsz friss anyagot: Torrent at Manga13 (konkrétabban: ITT - már a 17. rész is kinn van)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Örömmel látom, hogy van egy ilyen topic, ugyanis nem csinálnék, ha nem lenne. :-P

Ötödik résznél tarotok és úgy érzem, ennyi után már lehet alkotni véleményt egy sorozatról ( except Lain :D ), hát akkor kezdjük ott, hogy első rész után azt hittem, valami Gits-hez hasonló katartikus érzésem lesz a nézése közben.
Igazából kicsit olyan, mintha semmi nem történne. Lehet, hogy még nem látom, de miért fontos, hogy a kissrác, meg a kiscsaj rajzolgatnak. Mintha minden csak időhúzás lenne. Eddig az az érzésem, az egész simán beleférne egy két órás movie-ba és akkor még ütős is lehetne. De így, mint a rétestészta... :roll:
Grafika erőteljesen ingadozó. A kulcsjelenetek a Gits ( bocsi, hogy mindíg ezt hozom fel, de nálam az egyik etalon ) szintjét tökéletesen hozzák, a többi, mintha csak töltelék lenne, amolyan Doraemon szintjén van. Annyi a külömbség, hogy itt még a színek is fakók.
Folytatni fogom a sorozatot kitartóan, mert még hiszek benne, hogy valami jó is kisülhet belőle. Úgy indultam neki, hogy akár újabb kedvenc is lehet :roll:

A részek végén lévő "lábjegyzet" pedig különösen zavaró hatással van rám...
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

anubys írta:A részek végén lévő "lábjegyzet" pedig különösen zavaró hatással van rám...
Nézd Ani-Jiyuu/Pino no Usagi fansubbal ott nincs lábjegyzet ;)

----

19. rész - Segítség! Lőjettek le. Ez még rosszabb volt, mint a vetélkedős rész... ha valaki esetleg talált volna már ebben a sorozatban értelmet az ne habozzon bedobni egy pár gondolatot. köszi.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Leragadtam a 8. résznél. Egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy továbbnézzem; inkább érzem munkának, mint kikapcsolódásnak. Tud valaki esetleg valami bíztatót mondani, hogy érdemes végignézni, mert a végén valami olyan csavar lesz, hogy leesik tőle mindenem?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

őszintén(?), ne nézd végig, sztem nem éri meg... reméltem, hogy a vége legalább muzsikál valamit de csak oda****tak vmit a végére, amihez kevés köze volt a sorozatnak.
Kép
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Azannya de bíztató, épp a 19. rész fog majd következni nálam holnap, a Vágó Pistázás meg engem is eléggé kiborított, mert azt a részt azóta sem tudtam beilleszteni a történet menetébe sehogyan sem...
Nekem mindezek és a sűrűn jelentkező töksötét jelenetek (gondolok itt arra, mikor felnyomom a monitoron a fényerőt és még mindig semmit látok XD) ellenére tetszik, bár nem mondanám, hogy teljesen képben vagyok, sőt... Az alaphangulat fogott meg, szeretem az efféle jó sok költői és ezáltal kellően megválaszolhatatlan kérdést felvető, filozofálgatós történeteket némi lelkizéssel és önmarcangolással megspékelve, még ha szemmel láthatólag nem is történik túl sok minden. A 16. részért például teljesen oda voltam, pedig másról sem szólt, mint hogy hőseink szél hiányában a semmi közepén dekkolnak, fogynak a készleteik és mindeközben egymás idegeire mennek, de leginkább Real nem bírja elviselni a másik kettőt. :D Nagyon bejött, ahogy szép komótosan követte egyik ugyanolyan nap a másikat, a szándékos monotonitás ellenére is élvezettel figyeltem a reakciókat és a párbeszédeket. A sorozat elején Real annyira jellemtelen volt, hogy az már fájt... Azóta határzottan fejlődött magához képest, Vincentet meg egy tök jó karakternek találom, gyakorlatilag ő nézeti velem a sorozatot.
A lábjegyzetek sem izgattak különösképpen, legfeljebb nem nagyon tudtam mit kezdeni velük és mint plussz érdekességet olvasgattam őket. :) Egy részüket már ismertem/tanultam, mindig türelmesen elolvasgattam mindet, de az egyes részekről kialakult képemhez úgy utólag már nem nagyon tettek hozzá. Shinsenék után meg úgyis bálybály ismeretterjesztés, szóval kár ezen fennakadni :D

Holnap alighanem kivégzem a sorozatot, addigra kialakul bennem egy vélemény és akkor majd megint jövök ide kiírni magamból a tapasztalatokat. Félek tőle, hogy nagyon el lesz szúrva a vége, elég sok helyen olvastam már ezt a véleményt... Kár lenne érte.
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

az a dekkolós rész, mondjuk nekem is bejött... Meg ha úgy nézem a sorozatot, hogy az egész különálló elborult részek sorozata, vagyis hogy nem keresek kapcsot közte akkor egész elment mind a vágópista, mind a mosolyvilág, mind pedig akár a könyvtáros rész. De mint összefüggő történet egy nagy nulla, csak idegtépésre jó. Merthát milyen rendezés az, hogy várod, hogy valamit végre megérts vagy legalábbis úgy tűnjön, és erre elégugrik az összes Disney által kidobott rajzfilmfigura jópofizik. A vágópistás rész meg sztem megválaszolt kérdéseket, de olyan el*aszott módon, hogy csak FLCL szintű baromság lett belőle (félreértés ne essék ezzel nem szándékoztam lealacsonyítani az FLCLt) De ha végignézted kiváncsi lennék valami értékelésre, azonkívül, hogy szar volt...
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Shinsenék végleg felhagytak a fordítással, vagy csak jegelik egy ideig? Ha FTP-re nem kerül fel a teljes, azér nem fogom törni magam, hogy torrentek után kutassak. :?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

nem találtam arra utaló jelet, hogy dobták volna a témát, de meglehet, bár a blood+-t is folytatták 2 hónap után, miután bejelentették, hogy dobják.
Kép
Válasz küldése