Hikaru no Go

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Gdat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.08.19. 13:34
Nem: Férfi

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: Gdat »

Én mostanában elkezdtem újra elég komolyan venni. A magyar online közösség (a gokgs.comon gyűlt össze jó sok magyar) eléggé kihalt sajnos. 2008-ban még tele volt minden újakkal az anime miatt, de mára sajnos nem pörög annyira a dolog. Az utóbbi időben a gó köti le a gondolataim 80%-át, ha valakinek bármikor olyanja van, hogy szeretné megtanulni vagy játszani, akkor ne fogja vissza magát. :D

Én többek között azért is szeretem a gót, mert rászoktat a gondolkodásra és a mindennapi életben is észreveszem, hogy végiggondolok olyan helyzeteket, amikben korábban automatikusan cselekedtedtem, illetve a játékaimban tükröződik a jellemem és mindig szembesülök is vele. Egyfajta szellemi út. A Hikaru no go animét meg nem tudom megunni. :D

Egyébként készült róla egy élőszereplős sorozat is.
https://www.youtube.com/watch?v=ZfblSbvhdSk
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Ó, és a maga teljességében fent is van? Lehet, hogy megnézem majd. ^^ Szerettem én is az animét, és teljesen jó az, amit írtál a Go kapcsán. Aki fogékony rá, az biztos olyan, hogy meg is tudja tanulni és az élet egyéb területein is tudja hasznosítani. Ilyen a sakk is, én azt csak INTJ-sportnak hívom magamban, mert mögé kell lenni látni annak, ami a táblán van.

Én személy szerint egyébként másképp tanulok az életben, mert sokkal inkább érzelem-központú vagyok. Sokkal inkább hallgatok a megérzéseimre bizonyos esetekben, és ez segít nekem. Bár hogy ennek köszönhető-e, hogy ennyire nem tudom megtanulni a Gót, se jól sakkozni, de az biztos, hogy nem tudom jól játszani.
Avatar
Gdat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.08.19. 13:34
Nem: Férfi

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: Gdat »

Nem tudom igazából, hogy hány részes. Én a negyedik résznél tartok. :D

Ha már mbti akkor én INFJ vagyok. De pont ez az érzelemvezéreltség vonz a góhoz, mert áhítattal tölt el a tökéletesség kergetése.

A sakkhoz képest egyébként épp az a különbség, hogy a sakkban sokkal inkább csak a taktika számít, azaz, hogy helyileg ki tud több lépést kiszámolni előre. A góban ez is nagyon jelentős, de ezen túl a stratégiában főleg nagy szerepet kap az intuíció és az absztrakt gondolkodás is, mert vannak olyan lépések, ahol nem könnyű egyből számszerűsíteni, hogy mekkora területet szerez vele az ember. Meg néha egészen hajmeresztő lépések tudnak lenni a helyesek egy adott helyzetben.
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Ó, én is INFJ vagyok. Mindig jó egy másik INFJ-ssel találkozni.

Én egy online weboldalon (szerintem a legnépszerűbb) próbáltam a Gót. Az alapok mentek is, de amikor jöttek a komplexebb lépések, annyira nem láttam át, hogy egy darabig teljesen spontán (mondhatni intuitíven) jöttem rá, hogy azt hogy is kell kivitelezni. De egy idő után annyira elakadtam, sehogy nem jöttem rá, hogyan kell megcsinálni, pedig minden lehetséges módot kipróbáltam. Itt éreztem úgy, hogy ez nem nekem való, úgyhogy abbahagytam. Úgyhogy inspirált engem is az anime, de egy idő után egyáltalán nem láttam át, hogy mit kell csinálni.

Én inkább érzelmekkel kapcsolatos dolgokban vagyok jártas másoknál is, de saját magamat is elég jól tudom elemezni. De még így sem elég jól, mert a pszichológusom még így is egy lépéssel előttem jár.
Avatar
Gdat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.08.19. 13:34
Nem: Férfi

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: Gdat »

Igen, elég egyedi látásmód szokta jellemezni az infj-ket, de már igyekszem nem beleesni azokba a sztereotípiákba, hogy én vagyok a társadalom különleges 1%-a, stb. :D Anno nagyon belemerültem és volt egy időszakom, amikor mindenkit ezen keresztül vizsgáltam, egyébként tök hasznos volt a maga módján, de örülök, hogy lecsengett, mert kicsit be is szűkítette az észlelésemet, hiszen más tényezők is vannak, amiken keresztül érdemes vizsgálni az embereket.

Egyébként visszatérve a góra, hogy ne offoljuk szét teljesen a témát. Nekem pont azért van rá szükségem, mert általában megérzésből akartam mindent megoldani és a góban ösztönösen meg akartam spórolni azokat a részeket, ahol fejben ki kell számolni jó sok lépést előre pontosan. Az volt a fejemben, hogy majd a "felsőbbrendű intellektusommal", úgyis megoldódik minden magától. :D És ez egész sokáig működött, de 2 kyu körül azért már jöttek a pofára esések. És ezért imádom a gót, mert olyan mintha kommunikálna velem és rámutat a jellemhibáimra. Hajlamos vagyok pl. elég beképzelt lenni és a gó visszanyesi ezt, mert rávilágít a hiányosságaimra és a góban nem tudom becsapni magam, mert világos számszerű eredmény lesz a végén. Én ezt szeretem benne igazán. Az ember teljes személyisége kivetül a táblára, ha érti azt és a tűpontos visszajelzéseivel segít csiszolni a jellememet.

Szóval le tud szállítani a földre és az intuíció mellett rávesz arra, hogy gondoljam is végig a dolgokat. Ez a kettő már elég hatékony tud lenni.

A gó erőrendszere egyébként úgy működik, hogy 30 kyu aki tudja a szabályokat és ez csökken 1 kyuig. Elég vicces visszajelzés, hogy nem nő a tanulófokozat, hanem csökken, mintha nem azt mérné, hogy mennyire jó a játékos, hanem, hogy mennyire rossz és ahogy egyre kevésbé rossz, úgy csökken a kyu-k száma. :D

Utána jön a dan, ami már növekszik. Innen vették át elvileg a küzdősportok is ezt a rendszert. 1 dantól 7 danig lehet elmenni amatőr szinten és aki 6-7 danos, annak van esélye levizsgázni profinak. Ha sikerül a vizsga, akkor 1 profi danos lesz valaki. Összesen 9 profi dan van. Bár a profi danok között, már nincs akkora különbség, mint egy amatőr dan között.

Én most 1 kyu vagyok kgs-en. Hamarosan jön már az első dan, amit nagyon várok. :D
Aztán a cél a kami no itte, a végső lépés. :D

A Hikaru no go egyébként pláne jobban üt, ha az ember benne van a kultúrájában. Tudja, hogy ki volt Shusaku, akinek szintén Sai segített. stb. :D
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Gdat 2021.11.12. 11:35-kor.
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

OFF: Néha én is érzem egyébként, hogy káros. Nem is csak mert az embert másféleképpen is lehet nézni, hanem mert eltompít bizonyos érzékeket. Pont ezért igyekszem én is más szemszögből is nézni az embert, mert értékítéletet én is a saját értékrendem szerint hozok. Másfelől meg nagyon hasznos tud lenni, mert a látszat ellenére (ilyen naiv fizimiskájú vagyok, aki a korához képest fiatalabbnak néz ki) nehezebb becsapni engem. De egyébként érdemes megfigyelni a Reddit INFJ subredditjét, sokan a maguk INFJ-mivoltukkal magyarázzák a különcségüket, sőt, vannak, akiknek már-már kiválasztottság-tudatuk van.

ON: Igen, el tudom képzelni, hogy a Gónak tényleg van egy ilyen oldala is, hogy leszámol az ember egójával, de az igazat megvallva, nem jutottam el odáig (ahogy néztem az animét), hogy ennyire komplex, intuitív gondolkodást igényel. Illetve hazudok, mert folyamatosan éreztem, hogy nem helyes a sakkal párhuzamba vonni a Gót, de mindig csak addig jutottam el magamban, hogy a szereplők lépésekben gondolkodnak. Kipróbálnám úgy, hogy valaki elmagyarázza a szabályokat, lépéseket, de azt érzékelem, hogy még ha én is lehet jó benne, nagyon sokat kell gyakorolnom. De mindenképpen inspiráló olvasni az írásodat. :)
Avatar
Gdat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.08.19. 13:34
Nem: Férfi

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: Gdat »

Ha úgy érzed, hogy olyanod van, akkor szólj nyugodtan és a kgs-en megmutatom az alapokat. :D
Avatar
Gdat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.08.19. 13:34
Nem: Férfi

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: Gdat »

Az a gószerver, amit leginkább csak európaiak használnak.

www.gokgs.com
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

ó, kösz a linket. :) Nézem, hogy van magyar zászló, meg egészen kicsi európai államoké is, de Hollandia nincs. Akkor maradok a németnél, ha kipróbálom.
Avatar
Gdat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.08.19. 13:34
Nem: Férfi

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: Gdat »

A legtöbb nemzetnek egyébként van saját szobája a szerveren belül. Pl. Hollandiának is. Az oldal vagy a letöltött szerverkliens nyelvére vonatkoznak.
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Jaa, így már érthető. És élőben nem játszol sehol, senkivel?
Avatar
Gdat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.08.19. 13:34
Nem: Férfi

Re: Hikaru no Go

Hozzászólás Szerző: Gdat »

Az 1000 teában szokott lenni góklub keddenként (Budapest, Váci utca 65, 1056), és voltam párszor, most pont lenne kedvem is rendszeresen, de éppen szakdogát írok, meg készülök a közelgő vizsgaidőszakra, úgyhogy valószínűleg ez csak diplomázás után valósul meg, hogy élőben is játsszak. Illetve ma és holnap van a magyar Bajnokság, de a suli miatt sajnos arról is lemaradtam.
Válasz küldése