Spiral - Suiri no Kizuna

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nem rontották el az animét, egyszerűen arról volt szó, hogy beérték a mangát, és akkor még a mangakának sem volt különösebb elképzelése arról, mit is akar kezdeni a sztorival. :3 Hasonló, mint a Trigun, ott is kénytelenek voltak egy teljesen saját befejezést kitalálni, mert a manga még sehol nem tartott, amikor az anime készült. (Hogy miért készítenek animét félkész mangákból, az már más kérdés, de leginkább marketingfogás.)
Pal-chan írta:Ezek szerint Ayumu, Kiyotaka klónja volt, de mégis miért klónoztatta magát? :weh: Kiyotaka pedig... "gyakorlatilag ugyanolyan volt, mint Yaiba" Ezt hogy érted? Ő nem lehetett klón, ahhoz túl idős volt, tehát csak természetileg voltak hasonlóak?
mufurc írta:Kiyotaka nem volt klón, ő saját maga volt. Annyiban volt ugyanolyan, mint Yaiba, hogy ugyanolyan különlegesen tehetséges, zseniális ember volt. Hogy ez a zsenialitás honnan jött, arra nem derül fény, de sztem nem lényeges, egyszerűen különlegesek voltak mindketten.
Pal-chan írta:Hizumi pedig miért ölte meg Kanon-t, ha az volt a célja, hogy az összes gyerekben felszínre törjön Yaiba öröksége, Kanon pedig már egy jó példa volt erre.
mufurc írta:A végére már nem emlékszem annyira (el kéne olvasni újra), de mindenesetre a Kanonos dolog annyira nem egyszerű. Kanon ugye Vadász volt, meg akarta ölni a gyerekeket, ami nem éppen Yaiba céljait segítette. Másrészt meg... sz'al Hizumi lehet, hogy klón, de ahogy Ayumu személyisége sem ugyanolyan, mint Kiyotakáé, Hizumié sem olyan, mint Yaibáé. Hizumi a maga módján ugyanúgy szenvedett attól, hogy ő nem "valaki", mint Ayumu.
Pal-chan írta:Kiyotaka meg miért dolgozott a háttérben Ayumu ellen, ha egyszer a saját klónja?? Hiyono eddig is meglehetősen unszimpatikus volt, de ezeket megtudva :mad:
mufurc írta:Kiyotaka motivációi nekem sem voltak túl tiszták, de ha jól emlékszem, valami olyasmiről volt szó, hogy próbára tegye Ayumut (na majd ha lesz egy kis időm, újra elolvasom, figyelmesebben), hogy "életképes-e". Annyi bizonyos, hogy Kiyotaka nem utálja Ayumut, sőt, tiszteli.
Hiyono... nem tudom, mi baja van mindenkinek Hiyonóval. :/ Szerintem nagyon aranyos és erős is (szó szerint a végletekig képes elmenni, hogy Ayumut motiválja, Kanon ellen pl. egyszerűen felvágta az ereit, azzal, hogy bízik benne, hogy Ayumu sikeresen elintézi Kanont, még mielőtt ő elvérezne). IMO nagyon jó karakter, és minden probléma ellenére tényleg szerette Ayumut (bár hogy pontosan milyen minőségben is, az nem teljesen tiszta... szerintem leginkább amolyan "kicsit-több-mint-legjobb-barát" minőségben), és soha nem bocsátott meg Kiyotakának azért, amit vele, velük tett. Egyébként a neve nem Hiyono (mellesleg idősebb is, mint Ayumu), ez csak a szerep neve volt. A valódi nevét nem tudjuk meg.
Pal-chan írta:Mellesleg Kanon honnan tudta meg, hogy nem csak rá, de minden Blade Children-re hasonló sors vár?
mufurc írta:Ezt mindegyik Blade Child tudja, kivéve Shiragatani Sayokót... Kiyotaka mondta el nekik (legalábbis Rutherford és Kanon tőle tudják).
Pal-chan írta:De azon mondjuk nem gondolkozott, hogy önmagával is végezni kellene? :3 Az egy dolog, hogy hagyta hogy Hizumi megölje őt, de ezzel mit segített Ayumu-nek vagy bárki másnak? Hiszen rajta ekkor már elég erősen látszódott Yaiba öröksége, nemde? Mármint az állapota sokkal nem lett volna rosszabb a továbbiakban.
mufurc írta:Öö, lehet hogy félreérthetően fogalmaztam... Kanon még nem "ébredt fel", csak éppen kétségbeesett volt. De az, ahogyan a dolgokat kitervezte, véghezvitte, stb. nagyon szépen előrevetítette, hogy mire képes egy "felébredt" Blade Child. A halálával meg úgy segített Ayumunek, hogy 1) gyakorlatilag Ayumure bízta Hizumi megállítását (így Ayumu nem bújhatott ki a dolog alól), 2) Hizumi Kanon megölésével egy olyan útra lépett, amiről már nem volt visszaút, hiszen azt bizonyította be magának, hogy lehetetlen a végzet ellen küzdeni, míg Ayumu épp az ellenkezőjét próbálta bebizonyítani. Ahogy Hizuminek mondta, ugyan ő abban hitt, hogy nem lehet a sors ellen küzdeni, de Ayumu felismert valamit, amit Kanon nem. És ha ez lehetőség a többieknek a megváltásra, ám legyen.

Egyébként ja, Kanon és Rutherford borzasztó gyanúsak... xD Rutherford még nem is annyira, mint Kanon, aki a sztorin kívüli omake-képeken is folyton rajta/körülötte lóg. :D Esküszöm, időnként már csak a szívecskék hiányoznak közülük...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Kanon ugye az a fiú aki az Endingben öleli Eyest?
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Yup, ő az. (Brothers, totally brothers. In conclusion: brothers. :D)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

mufurc írta:Hizumi a maga módján ugyanúgy szenvedett attól, hogy ő nem "valaki", mint Ayumu.
Pal-chan írta:Ezt teljesen érthető, kinek lenne kényelmes ezzel a tudattal élni, hogy ő csak egy másolat. :? Amúgy külsőleg hasonlított is Hizumi Yaiba-ra? Vagy Ayumu Kiyotaka-ra? Hiszen ők úgymond, elsőszámú klónok voltak, teljes mértékben másolatok. Ayumu különben mikor tudta meg, hogy kicsoda ő valójában? Kiyotaka avatta be?
mufurc írta:Kiyotaka motivációi nekem sem voltak túl tiszták, de ha jól emlékszem, valami olyasmiről volt szó, hogy próbára tegye Ayumut
Én is hasonló dologra tippeltem. Valahogy ez a sorozat tele van próbatételekkel. ^^; Ami Hiyono-t illeti... sose szerettem az ilyen mindenlében kanál, hiperaktiv embereket. Valóban kedves és az látszik is, hogy teljesen megbízik Ayumu-ben, de ennek ellenére sem került a kedvenceim közé. :3
mufurc írta:(Hogy miért készítenek animét félkész mangákból, az már más kérdés, de leginkább marketingfogás.)
Ez lett volna a következő kérdésem! :D Amúgy nagyon idegesítő tud lenni, mikor 1) telerakják filler részekkel a sorozatot, míg be nem érik újra a mangát 2) kitalálnak az egésznek egy teljesen más befejezést és nyitottan, megmagyarázatlanul hagynak bizonyos dolgokat (mint ebben az esetben is :? )
Persze, nagyon jó látni amint az ember kedvenc mangája megelevenedik, de én azt mondom hogy inkább várjanak még 1-2 évet és a kész mangát filmesítsék meg. (Kivétel ha az X-ről van szó, ott még jópár évet várhatnának -__-")
Kép
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

Egyet kell hogy értsek a legelején szólókkal. Süti ez az anime. Bár a lényegét nem értem de a részek jók magukban véve is. Tegnap este láttam mikor narumi nyakára bombát tettek , és ahogy megoldotta holt higgadtan 2 perccel halál előtt, Hát az nem volt semmi. Kifejezetten tetszik még az is hogy feliratosak az animék beleértve ezt is, mert tök jók a japán hangok és végülis így az igazi már szerintem is.
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

sobrijoska írta: Tegnap este láttam mikor narumi nyakára bombát tettek , és ahogy megoldotta holt higgadtan 2 perccel halál előtt,
n azért kicsit sajnáltam h nem robbant szét a feje :osmad1:
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Engem inkább az zavart, hogy látszólag egy kicsit sem izgatta magát, pedig ilyen helyzetben ez lenne a várható...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Látszólag. Aztán mint kiderült, végig halálosan be volt tojva... csak jól leplezte. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xelloss írta:Engem inkább az zavart, hogy látszólag egy kicsit sem izgatta magát, pedig ilyen helyzetben ez lenne a várható...
Engem ez már az eleje óta zavar. :D Annyira coolos bish típus, hogy mosolyogni is tegnap láttam először, félelmet pedig sohasem mutat. ^^"
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Titkos írta: Engem ez már az eleje óta zavar. :D Annyira coolos bish típus, hogy mosolyogni is tegnap láttam először, félelmet pedig sohasem mutat. ^^"
ezrtis ő a kedvencem :)
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Nakamura Kazuma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2006.05.19. 20:46
Tartózkodási hely: in your mind
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nakamura Kazuma »

Titkos írta:
Xelloss írta:Engem inkább az zavart, hogy látszólag egy kicsit sem izgatta magát, pedig ilyen helyzetben ez lenne a várható...
Engem ez már az eleje óta zavar. :D Annyira coolos bish típus, hogy mosolyogni is tegnap láttam először, félelmet pedig sohasem mutat. ^^"
Girls' favorit -- Selyemgyerek
'SYD BARREEEEEEEEEEEEETT!!!!!!!!!!'


http://kazuma.middangeard.org.uk
Pink Floyd Fan Site
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nakamura Kazuma írta:Girls' favorit -- Selyemgyerek
Igen, valami hasonló szót kerestem, köszi. XD
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Az selyemfiú, és egy kicsit mást jelent. :roll:

Egyébként grat mindenkinek, hogy sikerült tökéletesen félreérteni a fickó karakterét... o__o (még úgy is, hogy gyakorlatilag szájbarágják az animében)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Nakamura Kazuma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2006.05.19. 20:46
Tartózkodási hely: in your mind
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nakamura Kazuma »

mufurc írta:Az selyemfiú, és egy kicsit mást jelent. :roll:

Egyébként grat mindenkinek, hogy sikerült tökéletesen félreérteni a fickó karakterét... o__o (még úgy is, hogy gyakorlatilag szájbarágják az animében)
Kosz a bokot. A selyemgyerek aztan tenyleg egy olyan szabalyozott szo.
Mondhattam volna selyembuzinak is.

Vagy mondhatnam, hogy "So cute!! So cool!!!"
'SYD BARREEEEEEEEEEEEETT!!!!!!!!!!'


http://kazuma.middangeard.org.uk
Pink Floyd Fan Site
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

mufurc írta:Egyébként grat mindenkinek, hogy sikerült tökéletesen félreérteni a fickó karakterét... o__o (még úgy is, hogy gyakorlatilag szájbarágják az animében)
Jó, de attól még egyértelműen fangirlmágnesnek szánták, ahogy már volt is rá példa a topicban. :D (Ráengedik a darazsakat, amitől ő ugyan bebújik Hiyono háta mögé, de azért faarccal magyarázza, hogy "Ha egy ilyen megszúr, akkor meghalok", azt hiszem ennél a jelenetnél írta le magát nálam végleg a gyerek, fájdalmasan irreális a viselkedése.)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Engem inkább a "logika mindig felfedi az igazságot" mondata idegesít. Na persze...
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Ayamu nekem is közömbös, de Hiyono is.(Szerk:Bocsi, igen az, csak nincs feliratom, így a neveket mindig elfelejtem.) Bár Hiyono a karácsonyi részben nagyon idegesítő volt.

Legjobban Eyest bírom, de Riot, Kanont és Madokát is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Elhaym 2006.09.28. 12:56-kor.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Elhaym írta:Ayamu nekem is közömbös, de Hayano is. Bár Hayano a karácsonyi részben nagyon idegesítő volt.
Az nem "Hiyono"? ^^"
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

De Hiyono.
Na vége lett ennek az animének is.
Elég gáz volt a befejezése.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Kicsit gyerekes ez az anime, ám de azonban attól függetlenül nagyon izgalmas, és nagyon szeretem^^
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem volt rossz a befejezése, nekem tetszett, bár hiányérzetem volt tőle. Arra számítottam, hogy kiderül, mi van Kiyotakával, meg a fejvadászokkal, de nem így lett...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ejha, amit Mufurc írt... épp csak a lényeg maradt ki az anime-ből- ami nekem spec nem tetszett, ilyen se füle-se farka érzésem volt. na ezért. most erőteljes ahhá élményem van, danke a megvilágosítást
ha sok időm lesz majd megkeresem a mangát
Avatar
Goshujin-sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.08.25. 07:38
Tartózkodási hely: valahol ott

Hozzászólás Szerző: Goshujin-sama »

Hát ennek elég ... vége volt :wwall:
Az életben a legfontosabb a chips és az Ecchi... és a Hentai...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Lehet hogy már elhangzott ilyen kérdés, de a mangát honnan lehetne leszedni? Az anime nagyon jó, láttam már japánul angol felirattal és nekem nagyon bejött. Csak hát mint már valaki írta beérték a mangát és jó lenne tudni mi is pontosan a történet vége.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A mangáról - őszintén, fogalmam nincs, hogy fordítják-e vagy sem, de mindenesetre licenszelt, a Tokyopop ül rajta évek óta anélkül, hogy kiadná (yay). Állítólag kering vmi scanlation valamerre.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése