Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

A füzet betelésének a problémáját a mangában ügyesen elkerülik, feltételezem, hogy a sorozatban is ez lesz.Erről jut eszembe:Mikor jön már Misa?
Kép
Kép
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Ep08: A fagyi ROTFLOL!!!! :D:D:D Egyébként kicsit erőltetett volt nekem a vége, mindegy, majd meglátjuk hogy van tovább :)

Btw kezd kicsit elegem lenni a ToriyamaWorldből... a Live-Evil sub is értékelhető?
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Sabroso
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.05.09. 07:40
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sabroso »

Abszolút, amelyik részeket én láttam, ott hozza azt a szintet, mint a TW, sőt (az AniDB-s ratingekben is fej-fej mellett vannak, ha nekem nem hiszel :) mondjuk ott az Animanda vezet, de az angol anyanyelvűeknek való szerintem, legalábbis amennyit láttam belőle)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szabi írta:A füzet betelésének a problémáját a mangában ügyesen elkerülik, feltételezem, hogy a sorozatban is ez lesz.Erről jut eszembe:Mikor jön már Misa?
Na igen, ez nekem is feltünt. Hát neki is jönnie kell hamarosan, mert a mangában a hatodik kötetben már megjelenik (+ a live movie első részének is vele van vége).
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nekiálltam a mangának is (túl kevés az a heti egy rész :D ), már sikerült is megelőznöm a sorozatok egy-két résszel. Viszont azt ismét megtanultam, hogy nem szabad előre belenézni a történetbe. Beleolvastam az egyik kései chapterbe és szépen beletenyereltem :neutral:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Ja igen:ha valaki olvassa a mangát,NE olvasson előre,haladjon csak szépen sorban.Előreolvasással nagyon el lehet rontani...
Hanatarou desu.
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

A mangával én is majdnem megtrükköztem magam, mert idegbajt akartam kapni hogy a TW nem feliratozza, de hálistennek abba tudtam hagyni a Ray Penbar menyasszonya résézvel. És örültem is, mert jó a manga, de sztem az anime idáig sokkal jobb és hangulatosabb. (bár ez a fagyis rész, valamint Ryuk és az alma kicsit most sztem LOL volt...)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Ohh, látom, nem csak én akadtam fenn a tényen, hogy Raito barátunk szenvedélybetegségéből kifolyólag gyakorlatilag nonstop írkál a hullagyártó noteszébe + lapokat sem rest sűrűn kitépni, a kis fekete csoda mégsem akar betelni/elfogyni. Szvsz ez már súrolja a science-fictiont. :D

A mangát nyáron olvastam és bár sorrendben haladtam, a számomra felettébb kellemetlen 56. chapter után tempóm erősen visszaesett, aztán bár még elvonszoltam magam a 80. fejezet környékéig, leálltam vele. A minap akartam újra felvenni a fonalat, de rá kellett jönnöm, hogy már rég elvesztettem valahol és megint el kellene kezdenem előlről a nagy váltástól... Egyébként nekem meg pont a manga maradt a maradandóbb élmény (ott Erü-san aranyosabb, itt meg kissé fura gülüszemei vannak), még ha az nem is zenél és Tamaki hangját sem hallom, miközben olvasom.

A 8. részt az előbb végeztem ki és úgy vettem észre, a burkolás központi szerepet kapott; én még nem láttam senkit ilyen hévvel és ilyen dramatikus kameraváltások közepette chipset enni :lol:
És igen, a szörcsögős fagyis jelenetek, meg az almaelvonási tünetek is aranyosak voltak. ::^_^::
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

A mangát már egy jó ideje kivégeztem, akkor még nem tudtam, hogy készül majd anime. Illetve már jócskán benne voltam, amikor megtudtam, és ez egy "addiktív szar" (kollégám után szabadon), amit nem lehet csak úgy letenni.
Ennek most iszom a levét: az anime már nem üt akkorát. Sajnos (?) egy kiváló manga adaptációról van szó, a történet eddig abszolút hűen követi az eredetit: sok meglepetést nem tudott okozni. Persze aki nem olvasta a mangát, annak ez határozottan erény :)
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Teljesen egyetértek veled Benji..valahogy az anime nem üt akkorát amekkorát ütne ha nem olvastam volna végig a mangát...így valahogy nehéz élvezni mert tudod mi fog történni, ill. a fantasztikus csavarok mik lesznek a későbbiekben, elvesztik varázsukat, jelentőségüket =/ Ezért nem is nézem..csak letöltöm, hogy meglegyen =p Majd 10 év múlva mikor már tök elfelejtettem akkor majd előveszem ^^

jajj mi ez az Animeaddicts invázió itt =p Siklara, Benji,Budzoli etc lol =]
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Pillanatnyilag egy-két résszel vagyok a sorozat előtt, de amikor megnézem a legújabb részt, nálam nem jelentkezik ez a probléma. Ugyanúgy beleszögez a székbe. Mozgóképen sokkal dinamikusabb; bár Light lendületes zacskófeltépése kicsit lol volt. A kamerákon keresztül nem tudom, L mire vélhette :D .

Ja és fontos info:
Kijött az első movie subbolt változata:
http://www.death-notes.com/index.html
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Nah, en is megneztem az elso ot reszt, es szerintem eleg jo. Az opening animacioja peldaul nagyon ott van, a shinigamik is ^^. A mangaval osszehasonlitva egyelore az anime jobban tetszik, nem is tudom miert... talan mert most, hogy a mangat tobb mint a feleig elolvastam, tortent benne valami, ami elvette a kedvem attol, hogy tovabb olvassam (kisse eroltetett csavar a sztoriban). Ellenben a live masodik reszet lattam, es az nagyon jo volt, talan meg az animenel is jobb (bar ehhez meg kene neznem az elso reszt is, hogy el tudjam donteni ^^").

Szerintem azert hallani lehetett, hogy Miyano Raito-kent ganbattezik es probal "nem Tamakisan" beszelni... es azert tobbe-kevesbe imo sikerult is neki (mas kerdes, hogy sztem Tamaki szerepe annyira illett hozza, hogy nehez lesz a Tamaki-skatulyat leszenvednie magarol).
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is szépen a sorozat előtt vagyok a mangában (jelenleg a harmadik kötet végén). De hát az animéből is még csak 5 részt sikeredett megnézni.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Lejött az első movie sub-bal. Sikerült az 1.2GB-os RAW filmet 500megára (320x240) lebutítani. :mad: Ezt minek kellett? Nézhetetlen lett a minősége.

59. fejezetbe sikrült random beleolvasnom. Bakker! Ezek után mivel folytatják?!
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

anubys írta:Lejött az első movie sub-bal. Sikerült az 1.2GB-os RAW filmet 500megára (320x240) lebutítani. :mad: Ezt minek kellett? Nézhetetlen lett a minősége.
]
Nekem raw-ban van meg. A felirat beleégetett, vagy nem? Mert nekem igazából csak az kéne hozzá.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Raw változat nekem is megvan, felirat viszont csak ráégetve a gagyi változatra, így használhatatlan az egész :(

Most néztem, hogy dec 20-án nem a 12. részt fogják adni, hanem egy 11.5. részként valami speciált. Van erről valakinek infoja, mi is lesz ez? :weh:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

(En azok koze tartozom akik nem olvastak a mangat..) A 9.resz megint nagyot ut!! En vmiert sokkal idosebbnek gondoltam L-t, nem tudom mier, de azt hittem kamuboli ratkozik be az egyetemre, aztan ki lettem oktatva, h ugyan miert lenne idosebb?..de ahogy felolvassa a szoveget a beiratkozo ceremonian, en nagyon nagyokat nevettem :D (es nekem tovabbra is kell egy Ryuk az almaelvonasi tuneteivel!!) Es telleg elkepzelni nem tudom mil esz itt meg soksok reszen keresztul, de elorlodnek az idegeim a varakozasban..
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Movie igen jól megy japánban. Immáron negyedik hete vezeti a mozis toplistát. Remélem hamarosan már elérhető lesz.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ha jól hallottam ebben a hónapban már lehet majd szedni. De még utánanézek az egyik oldalon.
Kép
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

A film subolva épp most jött ki a napokban és bár nem tudom, milyen a minősége, a mérete alapján nem lehet gyenge: Death note MOVIE part 1
(érdemes néha csekkolni a torrenteket tokyotoshon, beficcenhetnek kincsek)

Aztán a napokban Manitu barátom (örök hála és imádás neki) volt oly drága és közkinccsé tette a Sayaman rawjához időzített angol feliratot (biztos be lehet időzíteni más rawhoz is): DN MOVIE angol sub

Enjoy! ::^_^::
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hálás köszönet, már le is szedtem a feliratot. Majd otthon megnézem hogy szuperál a dolog.
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Aki már megnézte a live-action filmet - tart már ott az anime ahol annak vége van? (addig nem akarom megnézni, amíg spoileres cucc van benne)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Öööö. Igenis meg nem is. Mivel erősen elkanyarodik a movie végére az anime/manga történetvezetéséről. Szóval a movie végén feltűnik olyan szereplő is, aki a sorozatban majd csak később.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nezelodtem itt-ott es szamomra erdekes dolgot fedeztem fel..megpedig h 2 live-action film van..az egyikhez az van irva h adaptation a masikhoz meg h sequel..most akkor melyiket szabad megtekinteni annak aki csak az animet nezi? Es amelyikhez siklara te mellekelted a feliratot az az uj ami most jott ki novemberben? Elvesztettem a fonalat X__X
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgy tudom, egybefügg a kettő, ahol az elsőnek vége, onnan folytatja a második. Annyi, hogy az első movie végére már eléggé máshogy alakul a történet, mint a sorozatban. Második movie-t még nem láttam. Szerintem érdemes lehet megnézni egyben az egészet. Kérdéses, hogy mennyire kavar be a sorozat élvezhetőségébe. :?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése