Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ellie17 írta: És az anime végén Misát szólongatta Light, mintha szerette volna...
egy fenét... csak tébolyult állapotában reménykedett abban hogy Misa ott van és kedvéért jegyzetelne
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Ellie17 írta:De mikor derül ki, hogy ez volt a neve?
Elvileg van egy 13. kötet, amiben az alkotó elég sok részletre kitér a történettel kapcsolatban, többek közt erre is.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hát...nemvoltsemmi a fentieket visszaolvasni. A következőkben nemfogom mondani hogy ki hol írta a cuccokat csak azt hogy tudom hogy elhangzott(nincsidőm annyit visszaidézgetni ahány gondolatom van..)..gomen..

Legelősszöris.. Rage/Spoiler-chan... KÖSZÖNÖM. egyszerűen megtudtam az egyik legnagyobb kérdésemre a választ.. :mrgreen: -mellseleg nemtudom hogy megegyezike-e, de asszem igen..L neve avval amikor a filmben megmutatja a füzetben a nevét..

Volt feljebb egy igen figyelemreméltó vita, szerintem, arról hogy Light most gyilkos vagy hóhér-e.(Itt még megemlíteném hogy nekemis nagyon tetszik a Yagami Light név mert az poén és nagyszerű ötlet és tökéletesen ráillik a karakterre. Tudom hogy furcsa talán, de nekem egy ideig még az se esett le hogy ki az a Raito.. :dirr: )

Szerintem Light egy nagyszerű ember volt annak ellenére hogy miket művelt. Szerintem gyilkos volt. Mert mindegy hogyan vagy milyen eszközzel vagy hogy mikor gyilkol.. a gyilkos mindig ugyanazt teszi: tudatosan, önszántából emberek életét veszi el. Attól föggetlenül hogy kiket öl meg vagy hogy milyen céllal (a cél szentesíti az eszközt, mi? :vigyor: ) attól még gyilkos marad.

Szvsz szuper karakter volt, és az hogy ő kijelentette hogy Isten lesz... azmárcsak olyan mese.Az is tény hogy voltak pontok a történetben amikor elszállt az agya és végére pedig meg is őrült (ide szúrnám be azt hogy szerintemis azért mondta Misa-nevét hogy hátha a csajnak lesz annyi esze és az ő (Light) halálának az emlékére folytatja a gyilkolást. Szvsz Light soha nem szerette Misa-t.. talán kedvelte amikor kitörlődtek az emlékei..).

Mégegy megjegyzés.. nagyon jók vagytok vallásismeretből csak azért pontosítanék egy csöppet ott hogy.. Zeusz a görög vagy római mitológiában van-e... Görög. ::^_^::

Olvastam feljebb azt is hogy az a rész ahol L megtörölgeti Light lábát nemvolt benne a mangában csak az animében a yaoi-fangirlök miatt, ez 100 százalék? Mert eléggé elkeserített két okból is:
1.Sajnálatraméltó ill szánalmas hogy egy ilyen jó sztorit megrontanak egy yaoi-szerű hullámmal, csakhogy felkapottabb legyen és nagyobb legyen a nézettsége.
2.Én nemvagyok yaoi-fangirl, valamint ebben az animében sem láttam sehol hasonló dolgokat és nekem szerintem egész jó elméletem volt/van arról hogy pontosan miért is törölgette L Light lábát. Így viszont ha már nemis erdeti a cucc nem említem meg... de elkeserít... :neutral:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Én azért kiváncsi lennék arra az elméletre Ayumie , persze hogyha nem akarod nem kell leírni :D
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Engem is érdekelne. Nagyon én se tudtam hova tenni ezt a részt a történetben, mondjuk ettől függetlenül nagyon szép lett. Egyébként amikor L meghalt én azt hittem hogy Light egy kicsit sajnálni fogja, mert én úgy vettem észre, hogy mivel annyi közös volt benne L-lel, elég közel álltak egymáshoz barátilag, bár lehet hogy csak ezt szeretném hinni. Viszont ellene szól h Light a történet folyamán nem mutatott sok szeretetet még közeli embertársai iránt sem. Kivétel, amikor nem ölte meg a saját húgát. Igazán rendes volt tőle, én azt hittem meg fogja tenni. :o :lol:
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Habár szerintem L tűnik olyannak aki soha senkinek se mondaná hogy barát vagy hogy köszönöm, viszont hogyha jobban megnézzük csak külsőre ilyen. Light aki barátságosnak tűnik valójában egyáltalán nem ilyen. L-t , Misát, azt a lányt akit randizni hívott és még több embert kihasznált. Igen hasonlítottak egymásra de Light valószínűleg nem gondolta komolyan h L barátja (azthiszem ezt be is vallotta az animében) Ezért engem nem lepett meg hogy Light nem sajnálta L-t amikor meghalt.
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

nembánom...

Az anime folytán láthatjuk hogy L és Light mennyirre hasonlítanak egymásra, stb. Namármost L többször is azon gondolkodott mennyire okos Kira/Light és -ha-jól-emlékszem- többször is felhozta azt hogy Kira talán még nála is zseniálisabb alak. Amikor megismerte Lightot tisztelettel fordult felé mert feltünt neki a zsenialitása, tudjuk hogy L nek nemvoltak barátai és ezért nemigazán tudja hogyan kell barátkozni illetve kimutatni azt. Ezért konkrétan a szemébe mondja Light-nak ami ebben/abban a formában nemtünt annyira hihetőnek tekintve hogy kevesen mondanak 'csakúgy hirtelen' ilyesmit.
L egyre jobban megbízott Lightban de szvsz tudta hogy ő Kira. L nemvolt hülye. Viszont szerintem boldoggá tette hogy egy ilyen emberrel társaloghat nap mint nap ezért, benne is, mint minden emberben megvolt talán a remény hogy mégse Light Kira és úgytalán lett volna végre-valahára egy igazi barátja(értsd: haver).
Szerintem azon az esős estén L rádöbbent hogy Light tényleg Kira és arra is hogy okosabb mint ő.Nem, ez nem sokkolta, viszon az hogy valakinek megtörlik a lábát (megmossák a lábát, megtisztítják a cipőjét) az alázatot és elismerést jelent. Mindig és mindenhol azt jelenti/jelentette hogy az illető mélyen tiszteli a másikat. L így próbálhatta kimutatni azt hogy ő már nincsmit tegyen és szabadkezet ad Lightnak. Tudta hogy neki (L-nek) már nincs sok ideje.De mindezek ellenére jó volt neki hogy lelt egy barátot.
Az pedig hogy 'megpróbálta/megpróbálja elcsábítani' durva tulzás. Egyszerűen csak nemtudja kimutatni az érzéseit valamint a tiszteletét.

A gond az, hogy hiába jött le nekem mindez vagy akarom/akartam ezt hinni ha úgysincs semmi ilyen alapja a készítők részéről.

Szóval nevetni és gonoszkodni nemmuszály, de nagyon érdekelnek a véleményeitek.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Nos Ayumie elismerésem *__* Én nem tudtam volna ezt így összeszedni , ugyanis soha sem hittem el hogy Light és L között a barátság bármelyik fél részéről is valódi lenne. De mostmár kezdem úgy érezni hogy L ténleg barátkozni akart Light-al. Light pedig gonoszan kihasználta >__>
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kösz(végülis azért vagyok filón meg járok vitára hogy összedobjak néha valamit).

Light mindenkit kihasznált. Mindenkit.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Ez nagyon szép volt Ayumie. Bárcsak így lenne. :cry: Én egyébként nem hiszem h a készítők csak azért rakták ezt a részt az animébe, mert jó marketingfogás, talán ők is gondoltak vmi ilyesmire, csak a nézők gondolataira bízták a többit. Egyébként akkor a történet szempontjából nem sok értelme lenne a dolognak.
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Darken, köszi.

A történeten tényleg semmit sem változtat (már hogyha akar egyáltalán valamit). A késztőket lenne a legjobb megkérdezni hogy most pénz vagy erkölcsi nevelés céljából pottyantották-e azt oda... ^^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Nao-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.08.28. 16:38
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Nao-chan »

Nagyon tetszik Ayumie magyarázata, én ennyire mélyen nem gondoltam bele.
Szerintem a készítők ezt a jelenetet bibliai utalásnak szánták (Jézus az utolsó vacsora után megmosta tanítványai lábát, és közben elárulta nekik, hogy közülük valaki fogja elárulni őt - asszem..) Szóval amolyan Jézus - L párhuzam :lol: Bár ha így van, nem tudom hogy ez a japánoknak hogy esik/esne le.
Én egyébként nem hiszem h a készítők csak azért rakták ezt a részt az animébe, mert jó marketingfogás, talán ők is gondoltak vmi ilyesmire, csak a nézők gondolataira bízták a többit.
Lehet, mindenki azt lát bele amit akar, így mindenki boldog (fangirlek is :D) Akárhogyis szerintem ez egy nagyon szép epizód. Nekem ez volt az egyik kedvencem. És az a dal amit Misa énekel benne.. szerintem tök szép.
Light mindenkit kihasznált. Mindenkit.
Egyetértek. Az egyetlen akit talán szeretett az a húga. Mit gondoltok erről?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Nao-chan írta: Egyetértek. Az egyetlen akit talán szeretett az a húga. Mit gondoltok erről?
szerintem a családját mindig is szerete... csak épp... egyfajta magasabb cél érdekében kénytelen volt feláldozni azt akit fel kellett áldoznia. (Hugánál is gondolkodott hogy esetleg beírja, mikor elrabolták.)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kösz Nao-chan. ^_^

Valószínűleg a testvérét szerethette. De amikor odakerült hogy talán őt is 'feláldozza' inkább megkönyörült rajta. Nemhinném hogy olyan sokat számított neki az hogy az most a húga ott, de minimálisan ez is meg van engedve.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Susiegirlie
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2007.05.15. 10:19
Tartózkodási hely: Shinigami World

Hozzászólás Szerző: Susiegirlie »

sziasztok láttátok a Speacialt?
hogy tetszik?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

hol? honnan? milyet?
nem :cry:
hogylehet arra rákeresni? van valami spec címe?
:D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Dakota írta:Nos Ayumie elismerésem *__* Én nem tudtam volna ezt így összeszedni , ugyanis soha sem hittem el hogy Light és L között a barátság bármelyik fél részéről is valódi lenne. De mostmár kezdem úgy érezni hogy L ténleg barátkozni akart Light-al. Light pedig gonoszan kihasználta >__>
Nekem is lenne ehhez hozzáfűzni valóm. Igazából nem akarok belecsúfítani a szép karakter leírásba, csak valami kommentet szerettem volna írni, mert engem mindig érdekelt L viselkedése Light iránt. Én is megosztom veletek a még hiányos, de állandóan bővülő gondolatkészletemet. :)

Light és L, L és Light. Két név. Igazából mindegy, hogy L Lawliet vagy Kira; Light. Két olyan személy megismerkedése, akik önmagukban különcök, nem véletlenszerű. Sokat gondolkodtam azon, hogy mi lett volna, ha..., de olyan, mintha L szerepe már előre elrendeltetett lett volna. L taktikája talán ott hibádzott, hogy a feltételezett gyilkost magához "bilincselte" (vehetitek szószerint is), tehát mind végig mellette volt, és jobban belé láthatott, mint bárki más. Light is így volt ezzel. Egymás gondolatait mindig tudták, a végére már Light olyan pontossággal volt képes követni L-ét, mintha a testvére lett volna. A fő különbség a két karakter között abban rejlik, hogy Light nem áldozza fel életét, nem úgy, mint L. L képes a végsőkig az életével játszani, míg Light sakkbábujait mozgatva lépeget a logikai hadmezőn. A manga elején nem sejtettem volna, hogy a szerző ennyire kegyetlen lesz L-hez. Mintahogy jóval feljebb említették, L beletörődött abba, ami neki elrendeltetett, de mégis, fájt neki.... Annyi sok barátság van, legtöbbje nem őszinte. Nem is tudom, hogy ezt lehet -e annak nevezni. Light mindig igyekezett távolságot tartani, de L több akciójában is meghiúsította terveinek kimenetelét. L, bevallotta maga is, mindigis azt akarta, hogy Light legyen Kira. Kihívásnak tűnt, de sokkal több lett belőle. Az anime szebben érzékelteti valóban, ahogy L mondja: "Hamarosan meglátod, már nincs sok időm" vagy valamilyen ehhez hasonló zárómondattal "búcsúzik" Light-tól. Light, nem tudom, hogy mennyire tudatosan használja fel, de a skizofrén énje elhatalmasodik benne, és egyesül régi személyiségével. Mikor az ominózus pillanat megtörténik L csak ennyit mond a mangában: "Light, tudtam, de... én..." Nem tudja befejezni. Keserű a gondolat..... Light lehet, hogy megjátszik mindent, de azt nem, ahogy mondja, hogy ő volt a legjobb detektív.

Nekem ez a véleményem. Tudom, régi komment, de csak most fedeztem fel ^^.

Juj én kivi vagyok a speciálra. Ryuuku nézőpontjából láthatjuk Light vs. L párbajt? Állítólag nem annyi játékidő lett, mint amit régen ígértek..... hüpp. Az endigje pedig átlagos ^^. Sötéthangulatú képek váltakoznak össze-vissza. :P Mi a véleményetek, láttta valaki? Nem augusztus végén volt a premiere? Úgy tűnik a Death Note láznak nem lesz vége, mert 2008 -ban jön L-ről egy film, meg egy special novella L múltjáról és az ügyeiről XD

Biblia: Nagyon sok olyan mozzanat van, főleg az alma, ami a Bibliára utal. Nem szeretnék badarságot írni, de úgy tudom, hogy az anime introjában van egy olyan kép, ahol Light Adámként, míg Ryuuku Istenként jelenik meg. Ez egy Michelangelo kép. Light, mint Ádám.... az alma meg eleve a bűnbeesés szimbóluma, a tiltott tudásé. Kevés a tudásom, mármint a bibliát illeti, de érdekes, hogy nem női kézben lapul az az alma XD. Ryuuku sem véletlenül almát eszik, szerintem ^^.

Torrentbe letölthetitek a specialt itt :) RAW, de szerintem hamarosan készül a fordítás, szerintem a magyar fanok is csinolni fognak ^^:

http://deathnote7.com/
Nekem még nem volt időm megnézni, de remélem, hogy tudtam segíteni ^^
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Aiko írta:Nekem ez a véleményem. Tudom, régi komment, de csak most fedeztem fel ^^.
-----------------------
Biblia: Nagyon sok olyan mozzanat van, főleg az alma, ami a Bibliára utal. Nem szeretnék badarságot írni, de úgy tudom, hogy az anime introjában van egy olyan kép, ahol Light Adámként, míg Ryuuku Istenként jelenik meg. Ez egy Michelangelo kép. Light, mint Ádám.... az alma meg eleve a bűnbeesés szimbóluma, a tiltott tudásé. Kevés a tudásom, mármint a bibliát illeti, de érdekes, hogy nem női kézben lapul az az alma XD. Ryuuku sem véletlenül almát eszik, szerintem ^^.
Nembaj az, mert jó! Nekem legalábbis bejön ez a kommented. ^^
-------------------------
http://www.kepfeltoltes.hu/view/070907/ ... es.hu_.jpg
azthiszem erre a képre gondoltál (BS screenshot)

nekem csak az a furcsa hogy 'Ádám' szárnyakat kapott... Érdekes megjelenítése a két szereplőnek azt meg kell hagyni. És hogyha már tényleg az ősbűnt akarják belevinni almástól, akkor minimum egy csajt tegyenek oda.
Pl. lehetett volna Misát.
és még csak nemisvagyok fiú hogy ilyesmit mondjak :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Kicsit felburul az a fajta egyensúly (?), amit a világ hisz, magyarán, hogy Éva szakítja le az almát telhetetlensége, és kíváncsisága miatt.... Light-ot viszont nem befolyásolják, maga dönt arról, hogy ezt a fajta "őrült" életmódot folytatja. Igazából eszembe jutott Faust, aki az ördöggel szövetkezve megtudhatta a világmindenség titkát. Arra nem tértünk ki, hogy mivel végződött, de ha mindent tudsz, akkor az nagy felelősséggel jár. Lehet, hogy a súly alatt meggebedsz.

Light effektus is hasonló. Csak Light nem tudja meg, hogy milyen lenne valódi Istennek lenni. Ő, anélkül, hogy hívő lenne, alakítana ki egy új rendszert. Fel akarja számolni a bűnőzést, de rossz eszközöket választ. Ilyen volt az Antigoné is. Antigoné és Kreón. Legyen Antigoné L, (bocsánat, nincsen L -nek identitás zavara, magyarán nem nő XD), és Light Kreón. Kreón mindig a saját igazához ragaszkodott, miközben rossz eszközeivel már igazságtalanul félre sepert mindenkit, akit megfélemlített hatalmával (a kar, őr, stb.) De itt van Antigoné, Antigoné kiprovokálja azt, hogy Kreón elé kerülhessen, és meghal, mert továbbra is úgy hiszi, hogy Kreón gyenge, és neki nincs igaza, MERT BELEAVATKOZOTT AZ ISTENI HATÁSKÖRBE! Ezért meg kellett fizetni, elvették az istenek a családját, és Kreón megtört.... Light-nak más kell, hogy megtörjön, de Light hasonló, mint Kreón. L meg tisztára olyan elvekkel harcol Light ellen, mint Antigoné.

Ez is csak egy vélemény :)
Avatar
terika
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.06.27. 21:51
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: terika »

Szinte non-stop néztem meg mind a 37 részt. Mit is mondjak, a 25. rész után azt hittem számomra meghalt ez az anime. Nagyon nem tetszettek a további részek, illetve számomra sokkal magasabb szintűnek hatott az egéz sztori, mitsemhogy azon osztozzanak, hogy ki lesz a második L én vagy Te, mert én ezt tudom, de én meg ebben vagyok jobb bibibi...szóval úgy kellett leszögeznem magam a tv elé, hogy jó megnézem, mert biztosan fotnos lesz, majd de igazából 25-33-ig sszem az összes rész felejthető. Illetve nekem tetszett volna Mello karaktere, ha nem "tűnik" ily hamar el a sztoriból. Kár, hogy kevés részben szerepel. Near-no comment, volt mert kellett.

És látom nem vagyok egyedül L és Light kapcsolatának boncolgatásában....rajtuk én is sokat agyaltam. Tetszettek a fenti magyarázatok, főleg az esős sztorit illetően. Ki mennyire volt őszinte/L és Light/? Egyikőjük sem volt az. L itt az esőben mondja Lightnak, hogy mennyire nagyon hasonlítunk mi ketten, mert soha senkivel nem voltunk még őszinték.
Light skizofrén? Ehhh...hasonló állapotban van, de nem az. Még a végén felmentené ez az állapot a tettei alól. A skizofén személyiség általában nem tud személyiségének másik illetve többi énjéről, míg a többi tudja, hogy az alapszemélyiség létezik és elnyomva tartja őt. Ez az állapot erős és fájdalmas trauma átélésekor alakul ki az azt elszenvedőben, mintegy a fájdalom elfolytása és feldolgozása miatt. Light közel sem ilyen. Ezt azért tartottam fontosnak, hogy leírjam, mert ha ez így lenne, akkor nem lenne benne tudatos a cselekedet, akkor úgy kellene értelmezni, hogy egyik része akart ölni a másik pedig nem. Itt nem ez a helyzet, Light 100%-osan egyetért tetteivel, holott tudja, hogy amit tesz az bűn. A céljai nemesek, az eszköz, amit választott az nem.
A postokat olvasgatva leginkább az fogalmazódott meg bennem, hogy Light vmilyen szinten nagyon gyáva. Lehet zseni, de gyáva. Se a szemeket nem kérte/mert ára van/, se a naplót nem vezette személyesen egy idő után /mert ára van/. "Bábukat" állított maga elé a saját védelme érdekében. Persze a kapcsolatot fenn kellett tartani vhogy a bábukkal és ugye ez a vesztét okozta. Bábuk alatt értem: Misa, Takana,Mitamura/így hívják az ügyészt ugye...ehhh/. Vagy ne is gyáva legyen, legyen inkább alattomos féreg, akinek elborult az agya és önös céljaiért mindent feláldozna csak önmagát nem. Illetve, a húgát sem tudta megölni. Őt minden bizonnyal nagyon szerette. Úgyhgy a sakkjátszma nagyon is illik arra, amit csinál.

Egyébként a L elvesztése utáni részekben számomra sok a baki. Eltelik 5 év, Light nyert, nem az a tendencia, hogy idővel okosabb lesz az ember...itt nem az. Olyan piti dolgokon bukik el Kira, hogy csak na. Engem ez nagyon zavar. Ilyen pl. az, hogy megbízik az ügyész csávóban, illetve az, hogy M nem veszi észre, hogy Giovanni már x ideje a nyomában van...miért nem veszi észre?
Lehet az utolsó három rész némi kárpótlásként nagyon jóra sikerült, de vegyes érzésekkel álltam fel a végén. Nem azért, mert Light elbukott, ez vhogy nyílvánvaló volt a számomra. Úgy az egész cucc, Near meg a következtetései...lehet azért, mert én L-t akartam, mindegy.
Vki kérdezte, hogy Ryuk miért is írja be Light nevét. Még a második részben megmondta neki, hogy majd ha vége lesz akkor ő fogja a saját könyvébe beírni a nevét. Miért is mondta ezt? Azért mert Ryuk játszani jött az emberek világába, unatkozott csak, és jól szerette volna érezni magát. Illetve többször közölte Light-tal, hogy sohasem válhat istenné, de ő ezt nem fogadta el, mert túl hiú volt az egyszerű és megváltoztathatatlan dolgokat beismerni.
Light bukása: mindig is magányos volt és úgy is halt meg,egyedül. Akik szerették, azokat kihasználta és ellökte magától. Mikor megjelent L képe előtte az utolsó pillanatokban, jött rá arra talán, hogy ő volt az egyetlen ember, aki ismerte és elfogadta, mert annyi mindenben hasonlítottak...vagy vmi ilyesmi. Egyébként kegyes halált halt, Ryuk igazán nagyvonalú volt vele ezért. Milyen élet várt volna Lightra elfogott Kiraként? ...

Az alma: ehhhh...a romlottság gyümölcse lenne? A tudás hatalom. De a mindent tudó ember nem bírja el ezt a hatalmat. Erre csak egy isten képes.
Bocsika a sokaságért...nem akartam ennyit írni...

EDIT: bűnösök elítéléséről. Lehet, hogy vétkeztek és azért bűntetés jár, mert megérdemlik. A gyilkosok stb. DE nem tudom hanyadik részben volt már, amikor megölt egy üzletembert. Biztosan egy svindler, csaló, sikkasztó volt, de a hapsi a saját kisgyeremeke és felesége szeme láttára esett össze...szóval ez a rész úgy szívenütött. Itt kezdtem el mélyebben azon filózni, hogy mi mennyire jogos Light részéről és talán itt kezdtem megutálni is őt.
Avatar
terika
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.06.27. 21:51
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: terika »

Ehh..skizofrénia...tudom, hogy annyira nem tartozik az animéhoz, de ha már belemásztunk akkor kicsit én is....
Szóval van személyiségzavar, tudathasadás és skizofrénia. Mindegyik enyhébb és durvább formában. Átfedés van, akad, szóval nincs éles határ. A szeretethiányra kaptam fel a fejem, mert hát nem ez szokott a fő kiváltó ok lenni. De, mint írtad ez egy viszonylag felfedezetlen terület, így saját szubjektív véleményemet oszthatom meg csak Veled. Nekem tetszetősebb ama elmélet, hogy nagyon trauma értekor főként gyermekkorban alalkul ki ez a betegség, de olyankor is előfordulhat, felnőttkorban, amikor olyan nem várt hirtelen fájdalommal /testi-lelki/ fellépő esemény alakul ki, amit a személyiség nem tud feldolgozni és erre egy az általa kialakított személyiséget hoz létre, amely elviseli a fájdalmat, kezeli azt. Ez mindenképp egy elfolytás...az elfolytás sohasem vezet jóra. Viszont vannak olyan esetek is, amikor a személy direkt alakítja ki a személyiségeit...olykor nemcsak egyet ketőtt, hanem akár egy tucatot is. A kérdés a tudatosságban van....melyik személyiség tud a másik létezéséről? Általában az alapszemélyiség nem tudja a többi kisebb személyiség létezéséről, holott az számos fennakadást okoz az életében, de nem emlékszik az ilyenkor töréntekre. ... ehh még tudnám folytatni...szóval Light tényleg csak súrolja a határokat. Hogy beteg e? Ez elég egyértelmű számomra, hogy igen...némi identitás zavar egy kis megalomániával fűszerezve...xD

Egyébként L ilyen szempontból sokkal egészségesebb...szerintem inkább csak magányos...szeretethiány, nem tudom...szerintem Watarira minimum az apjaként tekintett. Szerintem...Különben meg várom ezt L-ről szóló cuccot, abból hátha okosabb leszek :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára terika 2007.09.19. 09:23-kor.
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Gyerkőcök, azért a Death note és az autópályaépítés kissé erős párhuzam, nem? (Vagy Antigoné és L...ROTFLOL)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

...

Ok, figyelmet kérek, ez most azoknak szól, akik tavaly lemaradtak pár fórumos topic bezárásról és téma törlésről:

A fórumon nincs semmilyen politizálás. Se hasonlítgatások, se külön topic, se ilyen jellegű viccek, utalgatások, paródiák ésatöbbi. Hasonló okokból volt már kitiltás is (eldurvult a helyzet stb.).
Minden ilyen jellegű szabálysértés azzal jár, hogy az illetőnek töröljük a teljes postját. Legyetek szívesek erre figyelni!

Köszönjük.
Kép
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Oké, értettem.

Csak Aikonak lehetnek ilyen gondolatai. (Most lehet leszólni, de ez van, nekem már csak ilyen bizarr gondolataim vannak) Na, én csak a véleményemet írtam. :) Majd még skizofréniáról még írok. Eh, most számtechon vagyok..... Brrrrr

----------------------------------------------------------------------------------------

Magyar tanárom hibája XD. Kicsit rugaszkodjunk el a földtől... Vannak archetipikus szereplők, - általában olyan karakterek , akiknek tulajdonságaik a mai művekben is megjelennek, mint pl. Orpheusz, Odüsszeusz stb. - . Nem hiszem, hogy a DN történet kitalálója épp Antigonét lapozgatott, és eszébe jutott neki, hogy milyen jó is lenne ebből egy saját, a mai világban elképzelt történet alkotni. Akkor nem kell elképzelni.... (de így könnyebb követni) Én csak a szereplők tulajdonságai között vontam párhuzamot. Mivel ezek a tulajdonságok más-más szereplőkben élednek fel. Lehet, hogy az alkotó önmaga környezetéből, vagy a média világából kapott ihletet (vagy az embereket mostanában érő, foglalkoztató korrupt világról) Ki tudja? Csak tippelek, mivel az alkotó nem hajlandó túl sok információt kiadni magáról... Érdekes ez is...

Nos, a skizofréniát, mint eddig kezelhetetlennek hitt betegséget kiveséztük. :) Én is csak utána olvastam, és egy pszichiáter véleményéből tudom, hogy vannak olyan páciensek, akiknek szeretet hiányból fakad ez a fajta betegség. Gondoljunk arra, hogy min mennek keresztül a féltékenységtől megmérgezett emberek. (Itt a túlzottan féltékenyekre gondolok, akik mindig azt hiszik, hogy megcsalják őket.) Érdekes, hogy azoknak az embereiknek a szülei, akik skizofrének voltak, nagyobb eséllyel lehetnek betegek. Nagyon kevés az esély arra, hogy egy ember skizofrén legyen, de ha szüleik is ilyen betegséggel éltek, akkor ez az érték 7%-kal megnövekszik. Ez is csak egy érdekesség. (Remélem, jól emlékszem :))

Alma: A Bibliában gyümölcs szerepel. A középkorban képzelték el az emberek, hogy ez a gyümölcs csak is az alma lehet. Miért? Mert latinul az alma gonoszt is jelent. Szóval nemcsak a tiltott hatalomnak, tudásnak a forrása, hanem a gonosznak is. Aztán hallottam olyan elméletet, is hogy a fordítás közben rosszul írták le. Gyümölcs helyett alma lett....

Ó, igen, már én is várom az L -ről szóló visszatekintést :)
Avatar
FeroxX
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.08.07. 19:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: FeroxX »

Nah, én most értem a végére, az elején nagyon nagyon tetszett ahogy az elme síkján mentek a logikus kigondolt ok-okozati csaták, meg gondolatok. Jó volt Light és L is meg Ryuk is..viszont úgyérzem, hogy a sorozat valahol a felénél, úgy Misa meg Rem megjelenésével elvesztette a lendületét, mintha lett volna egy kurvajó alapötlet meg minden, de mintha már ők maguk sem tudták volna, hogy mit akarnak az egészből kihozni..és onnantól elkezdett nagyon sok szerintem fölösleges meg unalmas, meg értelmetlen résszel bővülni a sorozat..a cucc 3/4-nél néha már ugy kellett magam rávenni, hogy nah most megnézzek megint egy részt, szerencsére az utolsó pár résznél megint előjöttek azok a pozitivumok amik az elején is voltak, ami leginkább Light és N csatájában jött ki, viszont a végével megintcsak nem vagyok elégedett..oké oké..szépen kigondolta N meg minden, de egy ilyen sorozat végére valami sokkal nagyobb katarzist vártam volna, így maradt szinte egy "egyszerű" krimi. Vártam volna, hogy vajon mi történik Light-al a halála után ? Mert ügye se nem menyország se nem pokol, ezzel szerintem egy jó szálat hagytak kiaknázatlanul..Pl. poén lett volna ha Light is Shingiami lesz vagy valami ;D..

szal jó volt jó volt, de

1. a közepétől van egy rész ahol tök beáll a sorozat kommersz, szinte már unalmas részekre

2. a végére valami nagyobb durranás kellett volna, a szükséges + !

nah, és most gyerünk kövezzetek meg ! :D
- Impossible is Nothing -
Válasz küldése