Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Én megpöcköllek ha nembánod.
Szerintem unalmas EZ nemlehetett estleg egy bizonyos ponton nemtudtad követni eléggé a szálat ésakkor jön az unalom.

De az hogy otthagyták a végét... nemistudom Ok, tök poén lett volna ha látjuk hogy mi történik még Light tal, de ez a vég jobban kifejezte azt hogy bármit is tett ugyanolyan senki. Attól függetlenül szeressük :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
FeroxX
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.08.07. 19:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: FeroxX »

Hát épp ezaz ! Szegény Light ne legyen már csak egy senki ! Én jobban örültem volna ha eljön az utopisztikus Kira világ, aminek Light az "istene" :D :roll:

vagy ha már megkellett mindenképp halnia, akkor legalább valami Xtra lett volna benne :neutral:
- Impossible is Nothing -
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Naigen. Feltételezem mindannyiunkban benne van az hogy győzzön már eccer a rossz is :D

Éppen most néztem meg az ELSŐ moviet, nemtudomhogyan de csak a 2 est kaptam kézehez előbb és... stb.
Hááát... az azért még mindig jó ahogy előadják...deh...L meg Mello csokija...
+ nemtudommért nem emlékszem én arra a múzeumos jelenetre? Volt olyan? Van egy olyan érzésem hogy újranézem az egészet, bár lehet jobb lenne elolvasni a mangát...

Azért az elég ütős volt ahogy L bemutatkozott Light nak :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

A live action-t nézed? Az teljesen más történetileg nagyon sok eltérés van. Vagy a Death note speciálra kattantál rá? Hirtelen nem tudom, hogy miről lehet szól...
De azért tetszettem a movie-k, kis aranyosak voltak, love.
Engem viszont zavar a special, hogy összevágott. Még szokjuk.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
FeroxX
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.08.07. 19:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: FeroxX »

Ayumie írta:Naigen. Feltételezem mindannyiunkban benne van az hogy győzzön már eccer a rossz is :D
Ki mondta, hogy Light rossz volt ? ;)
- Impossible is Nothing -
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Szerintem az hogy Light halálában nem volt semmi extra, az azt fejezte ki, hogy ő is csak ember volt, így sztem jól megoldották a végét. Nem adtak neki különleges halált/véget, mert nem volt isten, nem volt jótevő, egyértelműen gonosz volt, gonosz ember, egy negatív karakter, akinek a bukása nem is kellett hogy katarzist okozzon (persze egyes Light-fanoknál, pl nálam, iganis okozott katarzist... hüpp). Egyszerűen csak helyre kellett állítania az erkölcsi rendet. Az pedig, hogy nem mentek bele nagyon Light halála utáni dolgokba, az is jó volt így. Nem hiszem hogy jobban el akarták vinni a szálat a valóságtól, mert végülis a Death Note és a Shinigamik csak az alapot adták a történethez, a valódi történések azonban a valóságban maradtak.
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Azért kár, hogy kihagyták a manga utolsó néhány részét, ahol pl. Kira fanok gyűltek össze. És tényleg, ha ilyen létezne szektába gyűlnének a Kira fanok, veszélyben a Kira-ellenesek!
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
FeroxX
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.08.07. 19:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: FeroxX »

Light ott hibázott az elméletében, hogy az emberek nem eredendően születnek bűnözőnek...ez olyan, hogy kb. ő is rabló meg gyilkos lett volna, ha olyan közegben nő fel, és mivel nem tudja hogy kinek mi a múltja, ezért nem ítélkezhet felettük...persze ez meg más kérdést vet fel, hogy egyáltalán elítélhetünk-e valakit a tettei miatt, hiszen elvileg minden ok-okozati alapon történik, ergo lehet hogy nem is tehet róla, mert a szabad akaratán kivül sodrodott ilyen helyzetbe :shock:

szal szerintem ez a "bűnős-igazságos" teljesen relatív dolog :weh:
- Impossible is Nothing -
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Azt hiszem talán már írtam, de most is ide vésném, ha már Light személyiségéről folyik a vita. Én Lightot úgy értelmeztem, hogy elején egy fajta "mártírnak" állítja be magát. Elfogadja, hogy ezért bűnhődnie kell, mert amit csinál az végülis gyilkosság, ugyanakkor valóban olyan világban élünk, ami egy fertő. Ezért "bevállalja", hogy "megjavítja" a világot (jelentős mértékben sikerül is neki az évek során!) és ezért majd az ő lelke fog szenvedni. A probléma az ott kezdődött, mikor átesett a ló tulsó oldalára, azaz önmagára mint egy istenre kezdett tekinteni, és egyre szánalmasabb és szánalmasabb húzások után végülis lebukott. Azaz a kezdeti elfogadom, hogy ezért bűnhődnöm kell állapotból áttolta magát a "büntethetetlen" állapotba. Így viszont végülis merően szánalmasan halt meg.

Ha ott és akkor, mikor Ryuk beírta a füzetébe a nevét ugyanolyan eltökélt fejjel nézett volna vissza Ryuk szemébe, mint ahogy azt első találkozásukkor tette, sokkal sokkal szimpatikusabb karakternek tartanám.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ellie17 írta:A live action-t nézed? Az teljesen más történetileg nagyon sok eltérés van. Vagy a Death note speciálra kattantál rá? Hirtelen nem tudom, hogy miről lehet szól...
De azért tetszettem a movie-k, kis aranyosak voltak, love.
Engem viszont zavar a special, hogy összevágott. Még szokjuk.
Én azt hiszem a live action az két movie Az első és a második avval a címmel h The Last name.
A moviról bszéltem.

ÉS MILYEN SPECIAL?! mármegintlemaradtamvalamiről...

FeroxX : Light alapból rossz, és ezt Cruel Angel nagyonjól leírta. És ehhez hasonlót énis írtam még feljebb. Nem ítélkezhet csakúgy, mm Light.
És szerintem is jó volt a vége úgy ahogy volt. Külön az teccet hogy nem száll el annyirahúdenagyon a valóságtól a sztori. Ígyis elég idegen volt amikor néha a Shinigamik síkját látjuk....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
FeroxX
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.08.07. 19:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: FeroxX »

nem tom, akkor lehet csak én szimpatizálok Light-al..emléxem, kiskoromban soxor azon flasheltem, hogy ha az atomrakéta kilövöállásánál ottlenne előttem a piros gomb vajon megnyomnám-e? :roll:
- Impossible is Nothing -
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Ayumie írta:Én azt hiszem a live action az két movie Az első és a második avval a címmel h The Last name.
A moviról bszéltem.

ÉS MILYEN SPECIAL?! mármegintlemaradtamvalamiről...
A death Note anime special-ja. Nagyrészt magából az animéből vannak részek. Letölthető, nézhető, angol felirattal megtekinthető.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Ayumie írta:Light alapból rossz, és ezt Cruel Angel nagyonjól leírta. És ehhez hasonlót énis írtam még feljebb.
Ez szerintem nem igaz, Raito nem rossz még a kezdetén.
Raito eszes, Raito ravasz, Raito egoista, Raito stb, de ami a legfontosabb Raito naív.
Mert a rosszat nem lehet kiírtani, maximum korlátok közé zárni, de mi lett volna a halála után!?

(másfelől pedig a végén én is nagyon kivoltam, de aztán ráleltem Lelouchra, aki sokkal jobb ilyen tipusú karakter ^^)

Egyébként meg, tényleg csak azt tudom mondani amit egy nagyon jó barátom mondott nem rég, A Death Note (manga) a 7.dik kötetig (vagyis anime téren a 25.részig kb.) Kult, és eszméletlen jó. Aztán pedig egyre rosszabb/laposabb lesz, tényleg a "manga ipar" áldozata...
Nekem például sokkal jobban tetszett volna hogyha 26.részes lett volna, mondjuk a 25.ben meghal L, és a 26.osban márcsak egy ilyen szürreális jövőkép, egy bűn nélküli világról, ami fürdőzik a bűnben. Vagy ha csak szimplán felírja Raitot poénból Ryuk, aztán jól van.... :roll:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Jaaku írta: Nekem például sokkal jobban tetszett volna hogyha 26.részes lett volna, mondjuk a 25.ben meghal L, és a 26.osban márcsak egy ilyen szürreális jövőkép, egy bűn nélküli világról, ami fürdőzik a bűnben. Vagy ha csak szimplán felírja Raitot poénból Ryuk, aztán jól van.... :roll:
Jah, 100%osan támogatom!
----------------

Amúgymeg az a vicc hogy kábé a Death Note első 7 részében annyira szurkoltam Lightnak, hogy máson se járt az eszem, csak bárha a helyében lennék, ráadásul néhány gondolatmenete kísértetiesen emlékeztetett önmagamra :dirr:

Special-t igyekszem letölteni, kösz. =)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
kirafan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.07.03. 20:44

Hozzászólás Szerző: kirafan »

Vki PMeljen már meg egy link-el hogy honnan tudnám leszedni a 28-37 részeket! PLS :wink:
Avatar
FeroxX
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.08.07. 19:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: FeroxX »

Ayumie írta: Nekem például sokkal jobban tetszett volna hogyha 26.részes lett volna, mondjuk a 25.ben meghal L, és a 26.osban márcsak egy ilyen szürreális jövőkép, egy bűn nélküli világról, ami fürdőzik a bűnben. Vagy ha csak szimplán felírja Raitot poénból Ryuk, aztán jól van.... :roll:
Jaaku írta:Jah, 100%osan támogatom!
detto ::taka::
- Impossible is Nothing -
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Én is Lightnak drukkoltam, de hát Ryuk megmondta... Bár a tette nem mintapélda az igazságszolgáltatásra, de hát megtehette és nem igazán tudták megállítani. :) Light amúgy elég érdekes egy személyiség, amennyire úgy tűnik elsőre, h realista, épp annyira idealista is. Szinte meglepő, h elhitte magának, h képes egy utópiát alkotni. Egy picit kérdéses, h nem-e unt volna bele L nélkül, mert ugye akkor zavarodott már bele teljesen a saját ideál képébe, amikor L elkezdte szorongatni és már csak azért is alapon elkezdett ő is durvulni (és kialakult egy jó fajta verseny szellem 2őjük között), persze onnan meg már nem volt vissza út. Ami még érdekes, h ugye emberek nem születnek gyilkosnak (elvileg :D ), hanem a környezetük teszi azzá őket. Light cselekedeteit viszont semmi féle körülmény v. esemény nem indokolja, így lehet, h már alapból volt a gyerekben hajlam agresszióra és a hatalom vágyat is magában hordozta, ergo időzített bomba volt és nem kizárt, h előbb-utóbb 'bűnöző sorsra' jutott volna. Ezeknél az okoknál fogva, bár drukkoltam neki, egyáltalán nem sajnáltam, pusztán érdekes volt nézni, ahogy az utat csinálta maga előtt...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nálam az az érdekes helyzet állt elő, hogy egyik főszereplőt sem kedveltem. Light hataloméhes idealista, aki az álmai megvalósításáért bárkin átsétálna, de szerintem L sem volt más, egyszerűen éppen a másik oldalnak dolgozott, simán lehetett volna fordított is a felállás...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
thaikami
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.10.17. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: thaikami »

Én is Light párti vagyok és szerintem Light egy igazi zseni volt, jó karakter! szomorú is voltam a végén :cry:
thaikami
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Light-ot könnyű megérteni, mivel érthető a motivációja. A probléma az, hogy valahol félúton elkezdte túlzásba vinni a dolgokat, ezenkívül eleve rosszul kezdett neki a tervének. Amúgy tényleg idealista volt, de nem indult hataloméhesnek, a notesz adta lehetőségek tették azzá. Meg az, hogy L kihívta párbajra, és biztosra vette, hogy győzni fog. Ami meg is történt volna, csak létszámfölényben voltak ellene...
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Xelloss írta:Light-ot könnyű megérteni, mivel érthető a motivációja.
:weh: Ez így ebben a formában nem hiszem, h teljesen igaz. Leagábbis hagy fogalmazzak úgy, h egyeltalán nem normális/általános Light viselkedése, így a megértése sem olyan egyszerű. Fogalmam sincs, h mekkora lelki teher egy ember megölése, pláne ha már sorozatban megy a dolog (Light simán sorozatgyilkos kategória), de h egy átlag normális(!) körülmények között nevelkedő gyerek elkezdjen embereket ölni, csak azért mert útjában vannak, ez már bőven pszihiátria.

Vagy lemaradtam vmi fontos infórol a sorozat lején? :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Xelloss írta:Amúgy tényleg idealista volt, de nem indult hataloméhesnek, a notesz adta lehetőségek tették azzá.
Ha ez így van akkor elég gyorsan azzá lett, mert az első rész végén már úgy néz az égre, hogy "én leszek majd az új világ istene".

Én ellene vagyok Lightnak. Én vagyok az a gyerek a második részben aki amikor megkérdezik, hogy szabad-e embert ölni a jó ügy érdekében akkor nagy szemekkel föláll és azt mondja, hogy nem szabad. Csak azért drukkoltam neki, mert ha Light meghal véget ér a sorozat :D

Kijött angol szinkronnal az első rész, szerintem érdemes megnézni. Nagyon furcsállom, hogy a shinigami shinigami maradt (amerikai akcentussal).
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

SoonDead írta:
Kijött angol szinkronnal az első rész, szerintem érdemes megnézni. Nagyon furcsállom, hogy a shinigami shinigami maradt (amerikai akcentussal).
bele fogok nézni, de ezt most ígyérted : 'sinigemi' ? XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Esetleg torrent jöhetne. Jelenleg van kedvem újranézni a sorozatot. Legalábbis az első 12-15 részt.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
shenlong
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:38

Hozzászólás Szerző: shenlong »

Már a Specialhoz is van magyar felirat. Itt a link:
http://shenlong.freeblog.hu
Válasz küldése